Theater Royal. Chr. Nat Schoolonderwijs. U,T DE OMGEVING Met het filmwerk „Zijn laatste kans", heft de dlrec- Ue van Theater Royal al een zeer goede keus gedaan. Vt hoofdnummer van het varieorend programma hewelk g'durénde deze week in Royal draa.t zal ni.t nalaten op een ieder indruk te maken. De inhouds- hesch rij ving, welke we hier laten volgen, is daarvan wel het duidelijke bewijs. Door schuld van haar vriend raakt hot Amerikaan- sche danseresje Laura Nash, die in Berlijn optreedt in do gevangenis. Nicky Grant, haar partner wordt in voorloopige hechtenis gehouden doch Laura, die «en kindje van hem verwacht, wordt vrijgelaten. Zij iou weer met de politie in aanraking komen: als niet een kelnerworstelaar Polakai. een enorm sterke, doch goedhartige kerel, zich over haar had ontfermd. Hij vat een groote, onbaatzuchtige liefde voor haar :>p en weet haar in het huis van het echtpaar Herman, in wiens biertuin hij werkt, opgenomen te krijgen. Denkende dat Nicky haar broer is, betaalt hij de boete, noodig om hem uit de gevangenis te krijgen. Doch Nicky laat haar in de steek, zoodra hij houit welke banden hem thans aan het meisje binden. Hij weet van Polakai geld los te krijgen en gaat naar Amerika terug. Teneinde raad aanvaardt Laura het huwelijksaanzoek van den worstelaar. Eenigen tijd later verkoopen de Hermans hun bier- tuin en gaan hun geluk in Amerika beproeven. Po lakai legt zich geheel toe op het worstelen en nadat hij kampioen van Duitschland geworden is. gaat o.»K hij met Laura en het inmiddels geboren kind. naar de nieuwe wereld. Nicky Grant, vernemende dat Laura in New York is, gaat haar opzoeken en maakt misbruik van de vermeende relatie door zich als manager voor Polakai op te werpen. Hij brengt den eerlijken, sportleven kerel in aanraking met een zwendelaar Joe Willeed die hem als zijn werktuig wil gebruiken, doch Polakai weigert. Nicky weet Laura te dwingen haar invloed te do.»n gelden en zoo groot is zijn liefde, dat hij toegeeft en toestemt in de vooorwaarde van Willard om een wed strijd tegen den wereldkampioen te verliezen. Als Laura echter ziet hoezeer haar man onder de/.c vernedering gebukt gaat, wil ze zich niet langer als een werktuig door Grant laten gebruiken. Hij pro beert haar door mishandeling weer aan zijn wil te onderwerpen, doch Polakai ziet dit en doodt hem De kans, dat de brave reus zal worden vrijgespro ken is zeer groot en eindelijk kan hij er zeker van zijn. dat zijn groote liefde weerklank vindt in het hart van de aangebeden vrouw. Jaarvergadering Vereeniging voor Christelijk Na tionaal Schoolonderwijs, gehouden in het schoolge bouw te Sc hagen. De voorzitter opent deze vergadering, leest psalm 73, gaat voor in gebed, en roept daarna allen een har tel ijk welkom toe, zijn blijdschap uitsprekende dat deze vergadering zoo best bezocht is, dat er zooveleu van buiten Schapen de moeite hebben gedaan naar deze vergadering te komen, wat wel een blijk is van liefde voor het Christelijk Onderwijs. LANGEND IJK Op den beschrijvingsbrief voor de alg. jaarver- Gdering, van den Neutralen Bond van Boeren, nd- en Tuinbouwers, welke Woensdag 28 Febr. B-S. in „De Keizerskroon" te Hoorn zal worden ge houden, komt een voorstel van het Hoofdbestuur voor, om de Neutralen Bond te doen toetreden tot den Nederlandschen Tuindersbond, waardoor de Neutr. Bond een provinciale organisatie van ge noemden Bond zou worden. Het Hoofdbestuur is van oordeel, dat deze fusie een algemecne verbe tering is, omdat de Neutrale Bond toch ook oen landelijke organisatie nastreeft In de voorwaarden tot toetreding schijnt wel «enige verbetering te zijn gekomen, want konden eerst slechts een paar bestuursleden tot het Hoofd bestuur worden toegelaten, thans wordt voorgesteld om 4 leden van het Hoofdbestuur van den Neutra len Bond voor den Ned. Tuindersbond aan te wij zen In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer A. Veltrop te Bcemster wordt de heer A. van der Heide te Blokker candidaat gesteld en in de vacature-P. Hart de heeren C Ham, Wijdenes, A. Nes, Oostwoud, F. J. Joore, Nieuw-Vennep, P. Blom, Andijk en G. Gaijaard te Langereis. NEUTRALE BOND. Uit het Jaarverslag van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers blijkt, dat dezo Bond in het afgeloopen jaar zich herhaaldelijk ernstig heeft bezig gehouden om voor de duizenden noodlijdende tuinders op de bres te stAan bij re geering en regeeringspersonen, hetzij afzonderlijk, hetzij in vereeniging met den B.K. Land- en Tuin- bouwbond en den Chr. Boeren- en Tuindersbond. O.m. heeft die actie tastbaar resultaat gehad, daar voor Noord-Holland, meer speciaal voor Lan- gendijk en De Streek, een extra toeslag van f 0.70 per 100 K.G. voor aardappelen en van f 0.50 voor Deensche witte kool is verkregen. De tuinbouwsteun is verhoogd van f 5.000.000 tot 1 6.400.000. Hierbij is niet Inbegrepen de extra-steun, die in gedeeltelijk Noord-Holland Is uitbetaald. Doch ondanks de verhoogde post van f 1.400.000 zal uiteindelijk nog lager steun uitbetaald kunnen worden dan in 1032 van de f 5.000.000. In 1032 la uit betaald 42 pet. van het verschil tusschen vellings- «n productieprijs, in 1033 zal dit waarschijnlijk 35 pet. zijn. Ben groote ramp is geweest, de vroeg invallendo vorst voor De Streek, het centrum van late bloem kool. Er is naar de doorsnee-vcilingsprijzcn voor 1 250.000 weggevroren. Wat de teeltbeperking betreft, valt die voor de meestal kleine tuindersbedrijven nogal mee. Door don N. B. is steeds geageerd voor algoheelo beper king der groote gemengde en speculatieve bedrij ven. Dit was mede de bedoeling der tuinbouworga nisaties. Achteraf is het echter den Landbouworga nisaties gelukt, voor de groote gemengde bedrijven een klein percentage te behouden. Bij den aanvang van het jaar telde de N. B. 34 afdeelingen met 1500 leden. In den loop van het jaar kwamen er 11 afdeelingen bij met 250 leden. Dit is weer teruggcloopen door het uittreden der afdeelingen Oudendijk. Avenhorn en Heorhugo* waard .De afdeelingen Oude en Nieuwe Niedorp zijn niet officieel uitgetreden, doch verschillende be stuursleden hebhen bedankt, zoodat deze afdeelin gen ook uitgeschakeld kunnen worden. Thans telt de N. B. 39 afdeelingen met 1624 leden. Ds. J. Drenth. predikant bli de Chr. Geref. Ge meente te Broek op Langendijk. komt voor op het tweetal voor het beroep naar gelijke gemeente te IJ muiden. Ook aan Langendilk zal getracht worden een af deeling van de N S.B. te stichten -- ZUIDSCHARWOUDE. Heden hield het Fanfarecorps „Kunst na Arbeid" rijn jaarvergadering. Voorzitter de heer C Ouden dijk. lTit het Jaarverslag zij vermeld, dat de vereeniging m haar 40ste levensjaar ls, dat zij met 1 Nov. a.s. noopt te vieren en te herdenken. De secretaris leest notulen en jaarverslag, wat in blijdschap was geschreven, daar er een gestadige groi f is. Hierop volgt eenige bespreking, waarna hoiden. onder dank aan den secretaris, worden goedgekcuid. Hierna volgt verslag penningmeester en van den penningmeester van het Suppletiefonds; de commis sie tot nazien der boeken, deelt mede alles in goede orde te hebben bevonden. In de vacature de heer Van Wakeren, wordt ge kozen de heer C Xllk; de voorzitter aan de beurt van aftreding wordt met op 2 na algemecne stemmen herkozen; beide heeren nemen hun benoeming aan, In de pauze gaven drie personen zich op als lid dei vereeniging. Voorzitter heropent deze vergadering en wil thans eerst voor dit jaar de controlecommissie tot nazi-n der boeken van de oenningmeesters school vereeniging en Suppietiefonds benoemen. Hiervoor worden he noemd de heeren J. v. Gulik en H. Pilon, als plaats vervangers do heeren Slikker en Kort, Verkiezing Suppietiefonds heeft thans plaats; beide aftredende leden worden herkozen. Hierna volgt rondvraa.T, waarin bussenvervoer wordt besproken, ook wordt gevraagd de ouderavond zoo vroeg mogelijk te houden, daar hier zeer veel be langstelling voor is. De secretaris spreekt thans den voorzitter, die her kozen is toe, dankt den voorzitter voor hetgeen hij in deze jaren voor de school gedaan heeft, en spreekt den wensch uit dat het hem gegeven is met dezelfde lust en liefde opnieuw te arbeiden, waarna de voorzitter voor dezen wensch bedankt- Mets meer aan de orde zijnde, verzoekt de voor zitter de vergadering te zingen de Avondzang, vers i waarna de penningmeester voorgaat in dankgebed en de vergadering door den voorzitter wordt gesloten. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien blijft zoo ongeveer op 't zelfde peil. De hAndel was niet beter bij de vorigo weck, maar de hoogste noteering was toch nog 30 ets. Uit vliegers waren er juist niet, de duur ste koo bracht 200 gld in. Kalfkoeien waren er nog al aangevoerd. De handel was nu niet direct vlug te noemen, doch de duurste koe bracht nog 210 pld. op. De handel in goldekocien was zeer matig. Vaar zen niet aangevoerd. Do handel in graskalveren had beter kunnen zijn. Met de nuchtere kalveren, naar zoon grootcn nnn- voer, was do handel heel goed te noemen, notee ring 415 gld. Nog kan vermeld worden, dat er nog drie stuks verkocht werden voor f 1.25 per stuk, maar dat waren dan ook heele kleine, lichte beest jes. De handel in paarden was graag. Ovcrhouders voor de weide tot 16 gld. Jonge vette schapen tot 24 gld. en oude slachtschapen 14 —23 gld. De handel in schapen was over 't alge meen goed te noemen .Van de vette varkens was een V2 ct. af. Handel matig. Er was een groote aanvoer van biggen en schrammen; deze handel was merkelijk beter bij vorige markten en hoogcr in prijs. Op de kippenmarkt was weipig te beleven. Ge boord de koopere kan hier gerust wel aangevoerd worden, en wordt toch niet minder besteed dan el ders. Op de stallcnmarkt wordt het weer drukker, er was dan ook weer veel belangstelling. De rekening van den penningmeester sluit In ont vangst en uitgaaf met f 660.71, met een batig saldo van f 10.09. De aftredende bestuursleden, de heeren P. Wit, D. Kist en P. de Geus Jnz. werden allen herkozen. Daar do vereeniging om financiccle redenen slechts aan 1 concours kan deelnemen, en het Con cours van den Westfriesrhon Bond dit jaar reeds op 10 en 13 Mei wordt gehouden, waardoor er epn zeer lange stille tijd ls tusschen het concours en het Herfstconcert, werd besloten, niet aan het Bonds- concours deel te nemen, maar in te schrijven voor het Nationaal oncours te Heemstede, dat begin Juli wordt gehouden. Hierna sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. Een 6-jarig dochtertje van den heer J. Kamp ge- rraaktc spelenderwijs tegen een aankomende Iuno auto. Hevig kreunendp werd de kleine bij een der omwonenden binnengedragen, en bleek na genees kundig onderzoek, dat een dijbeen was gebroken. De chauffeur heeft in deze geen schuld, daar hel meisje plotseling uit een steeg te voorschijn kwam. IV N K F. I. Donderdagavond vergaderde de afdeeling Winkel der Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis", te Lutjewinkel ten huize van den heer K. Zeeman Pz. Opkomst matig. Inmiddels is bericht ingekomen dat de Voorzit ter ongesteld is, en wordt het voorzitterschap door den heer D. Brugman Jhz.. waargenomen. Ingekomen zijn verschillende stukken inzake pe riodieke subsidie-aanvragen, welke door het bestuur zijn afgewerkt. Door het Hoofdbestuur ls thans kennis gegoven van de aftreding van hoofdbestuursleden. Het be stuur meent nog geen namen te moeten noemen, doch af te wachten en de vraag te stellen of het nu misschien niet de gelegenheid is. om pogingen aan te wenden om twee vrouwelijke hoofdbestuursleden te benoemen. Aldus besloten, terwijl afgewacht zal worden, wat de groote afdeelingen zullen doen. Van de Ned. Herv. Kerk is bericht ontvangen, dat men zich genoodzaakt heeft gezien, het subsi die in te trekken. Door den heer G. .T. van Leersum wordt verslag uitgebracht van de in 1933 gehouden Algemecne vergadering. Het Jaarverslag. Uit het door den Secretaris uitgebracht verslag teekenen wij aan, dat het lo dental 1 Januari 1934 390 bedraagt, tegen 387 in 1933, in 149 gevallen werden materialen uitgegeven. Door den dienst der tuberculosebestrijding werden afgelegd 244 bezoeken met verpleging, waarvan 107 huisbezoek. Aan 14 gezinnen in 20 gevallen werd materiaal uitgegeven. In het bestuur werd de heer TJ. Posthumus be noemd tot secretaris in de plaats van den heer L. van Wijk. die vertrokken is. De tweede cursus Eersto IIulp bij Ongelukken begon weer 1 October 1933; daarvoor bestond veel belangsteling. De Emmabloem-collecte bracht op f 51.09. Ingesteld werd een consultatiebureau voor Zuigelingenbescherming. Rekening 1933. Door den penningmeester wordt rekening gednan over 1933. De Witte-Kruis-rekening wijst aan in ontvangst f 1526.15, in uitgaaf f 434.61. bafig saldo f 1091.61. De rekening begon met een saldo van f 642.50. De rekening der tuberculosebestrijding wijst aan in ontvangst f 584.57, in uitgaaf f 200.77, batig saldo f 383.RO. De rekening begon met een saldo van f 315.88. Voorts is eigendom der afdeeling het vernleglngs- materinal, benevens het magazijn en woning voor de Wijkvernleegster. De rekening wordt goedgekeurd. Voorts wordt besloten aan „Zonnestraal" weder f 10 subsidie te verlcenen. Sluiting volgt. S J N T P A N C f? A S Het tweede vijftal van de biljartclub „De Drie sprong" alhier sneelde een nederlnagwcdsfrlld tegen het tweede vifftnl van Royal te Aü-mnnr. Do uitslag was, dat De Driesprong won met 449413. De afd. van den Bond van S^latsnensionneeHn^, zal binnenkort bna»* 25-jnrig bectnan feepteHik her denken in 2 bliecnkomrten, op een van welke o.a. de Ouden van Dagen zullen worden genoodigd. HF. F ïlHTmOW A APD De nlenwe Burgemeester. Men deelt ons mee, dat van R.K. zijde den heer J. Groen te Zuidscharwoudo, lid van de 'iweede Ka mer, aangezocht is, te willen soiliciteeren naar de betrekking van Burgemeester van Ileerhugowaard, tn welk geval dan voor een benoeming zou worden gewerkt. Men mag wei verwachten, nu sinds de be noeming van burgeinecester Van Slooten de bevol king is grooto meerderheid R.K. is geworden, er wel in ovcieenstemining met de in zake burgemeesters benoemingen door de regeering guvolgde politiek, een R.K. als burgemeester zal worden benoemd. SCH0 0 RL De plaatselijke vereeniging voor Ziekenhuisver- pleging „Draagt elkanders lasten" had Donderdag avond haar jaarvergadering belegd in café Marees te Groet 37 Leden waren aanwezig. In 1934 waren er weinig patiënten, met als gevolg een goed finantieel beeld. Ook het O.ü.K. slaat er goed voor. Uit hel jaarverslag van den secretaris-penning meester, den heer J. W. Schoone vernamen we dat bel ledental toeneemt. In December telde de ver eeniging 684 leden (225 gezinnen). Bij de ingekomen stukken waren 2 dankbetuigin gen wegens goede zorg aan patiënten en daarnaast een schrijven van den heer P. Kos, waarin deze pro testeert tegen het bestuursvoorstel tot statutenwijzi ging. zonder dat de leden van de aan te brengen wij zigingen vooraf kennis kregen. De vergadering be skot, mede doordat de kleine wijziging nog geen u3a»t had, tot uitstel. Dan was er een verzoek van ir-n heer C. Duin Wz., oin ook vuor hel vervoer van de patiënten in aan merking te mogen komen Dit schrijven zal in een nader te houden bestuursvergadering worden behan deld en zal de ledenvergadering hierover later prae- advies krijgen. Het finantieel verslag gaf een gunstig beeld. Op 1 Januari 19o3 met ceii saldo van 1128.o2 begonnen, steeg dit op 31 December lot f404.27. De ontvangsten bedroegen f 1114.61, de uitgaven f710.34. Aan ver- plecggeiden noteerden we 1 517.50 over 174 ligdagen en van 11 patiënten. De rekening werd goedgekeurd. Alhoewel hoogstwaarschijnlijk niet noodig, werd toch hel Be-tuur gemachtigd om, als de nood aan den man mocht komen, één of twee keer een bui tengewone contributie te heffen van telken» fü.50. Ook in lik>3 had het bestuur hiertoe volmacnt. Men bedoelde eclitei slechts eén keer 50 ct te innen, daar tater de linanlien goed waren. De heer J. Houglund Cz. werd met bijna alge- meeue stemmen tot bestuurslid herbenoemd, terwijl in de plaats van den heer J. fetum .\iz., de lieer W. Kooij izn. werd gekozen. De voorzitter wijdde eeni ge hartelijke woorden aan den heer J. Stam. Tot leden der linancieele commissie werden aan gewezen hel oestuurslid P. Greeuw Dz. en de leden L. Nicolai en W. Kroon. Tot afgevaardigde naar de federatievergadering werd gekozen de heer F. Mosk. Bij de rondvraag klaagden ue heeren Groen en Delver over het niet uitbrengen van een verslag van de federaiievergaderiug. De afgevaardigde, de heer j. Mooij, bleek echter ziek te zijn. Tevens wees de heer Groen op het wcnschelijke van subsidieeriug door openbare kassen, daar onze vereenigu.g dio kassen veel doet besparen. De voorzitter wilde echter het lieiste dat de ver eeniging zich zelve redde. De heer H. R. J. Uroothoff meeade, dat de bode, dc heer C. Del ver, meer propaganda voor nieuwe le den zou kunnen uitvoeren. Reotaande leden verirea eten en nieuw 0 burgers weten van het bestaan van b.Kl.. niet of. öpr. hechtte aan propaganda, wilde elk lid hiervoor inspannen en bracht zeive 18 nieu we ledeu aan. Hierna sluiting. H' F H I NG F R W AARD Voor de betrekking van le kaasmaker aan de Zuivelfabriek „dc Volharding" alhier hebhen zich uiet minder dan 35 sollicitanten aangemeld. Z IJ P K ZAND. We vernamen, dat de onlangs verbrande kappers zaak, eigendom van Mej. Wed. P. Ruis te Purmor- end, door den heer P. Oud alhier onderhandse!) is gekocht. Voor rekening van laatstgenoemde zal nu een neiuw woon- en winkelhuis worden gebouwd. Woensdagavond had alhier de eindwedsfrijd plaats tusschen de clubs „Callantsoog" en „de Carambole' in café C Modder te 't Zand. De eerste wedstrijd was gespeeld bij den heer P <le Haan te Callantsoog, 3 partijen door elke spe ler. To Callantsoog was de uitslag: Callantsoog 978 punten en 't Zand 1160 punten. J.l. Woensdagavond maakte C 1095 punten en 't Zand 1155 punten, dus totaal voor Callantsoog 2073 punten, 't Zand 2315 punten. Alzoo een meerderheid voor 't Zand van 242 punten. Aan de winnaars werd een kistje sigaren uitgereikt ST. MAARTENSBRUG. Donderdagavond hield de Ziekenhuisverpleging een algemeeno vergadering in het lokaal van Mej. Kossem Do voorzitter, de heer J. Keuris deelde mede, dat de heer van der Sluijs, secretaris-penningmeester tot 7.ijn spijt wegens ziekte verhinderd was en wensclito hem een spoedig herstel toe. Een kleine wijziging werd aangebracht In het re glement Verder was een schrijven ingekomen van het ge meentebestuur, betreffende opgave van het geboorte- en sterftecijfer. Voor het verstrekken hiervan was voortaan een bedrag van f 10 verschuldigd. Voor zitter vond die kosten wel hoog, maar meende toen dat de vereeniging het hier niet buiten kan stellen. De heer Jongema was echter van meening dat men deze extra kosten volstrekt niet behoefde te maken omdat zijn werk als bode van dien aard was, dat hij hiermede tijdig genoeg bekend was. Om deze reden werd dan ook besloten de opgaaf voorloopig niet aan te vragen. Medegedeeld werd, dat het bestuur besloten bad een draagbaar aan te schaffen voor het vervoer van zieken. Een en ander was geschied in overleg met den heer de Moor, die bereid was de helft van de kosten op zich te nemen. Uit het jaarverslag blijkt dat het ledental, dat het vorigo jaar 1144 beliep, is teruggegaan tot 1102. 18 Patiënten werden in een ziekenhuis opgenomen. Het anntnl ligdagen beliep 309, waarvoor een bedrag van f 925 werd uitgekeerd, buiten kosten van vervoer. Wat de Onderlinge Operatickas betreft, welke zoo nauw aan dc vereeniging verbonden ls, was men over de werking daarvan zeer tevreden. Alleen werd bet jammer gevonden dat het ledental niet meer toenam. Verder wordt in herinnering gebracht dat de ver eeniging 5 jaar bestaan heeft. In die jaren werden 101 patiënten opgenomen met een aantal ligdagen van 1865. De kosten hiervan hebben bedragen f 5322. dat is gemiddeld voor ieder patiënt ongeveer f 52.57. Hartelijk dank wordt gebracht aan allen, die hun medewerking verleenden, in het bijzonder aan Dr. Schmidt. Met een woord van hartelijken dank aan den secretaris werd tot goedkeuring van het verslag be sloten. Uit de rekening bleek, dat de vereeniging in het nWoonon jaar f 117.47 was vooruitgegaan. Er bleek uit. dat de vereeniging een groote steun is geweest voor vele gezinnen. Hierna volgde bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden waren de heeren J. Keuris en L. Bos- tevaar, die beiden tot genoegen der aanwezigen wer den herkozen. Bij de rondvraag bracht de heer Jongsma ter spra ke dat niet alle zustervereenigingon zich trouw hiel den aan het voorschrift om bij verhuizing hiervan kennis te geven aan de betrokken afdeeling. Voorzitter zegde too dit punt nog eens ter sprake te brengen op dc eerstvolgende fedcratievcrgadering. Hierna volgde sluiting. Bnrgerl. Stand van 1622 Febr. 1934. Geboren, Ondertrouwd of Getrouwd: Geene. Overleden: Cornells Bleker, oud 06 jaar. weduwnaar van Johanna van Issem (overleden te Schagen). Picter Biersteker, oud 73 jaar, ongehuwd. Politie. Politie. Gevonden: een zakje, inhoudende waxine lichtjes, een pet en vleesch; een hcorenjas. Inlichtingen bij den gemeenteveldwachter te Schagerbrug. (Tel. 24). W E R 1 N a E N Sportnieuws. Zondag: Succes II—M.L.D., 2.30 uur; Helder V— Succes III, vertrek 9.15 uur; Succes 4B.K.C. III, 12 uur. Landelijke Rij vereeniging „Wieringen". Rijles om half tien. DEN OEVER. Nieuwbouw. Aan de Zwinstraat alhier is wederom land aan gekocht voor nieuwbouw en wel door den heer J. Stadig voor het bouwen van een woonhuis. Een vliegtuigbouwer? Door den heer J. B„ garagehouder alhier, is een negen cylinder rotcerende vliegtuigmotor gekocht. Deze motor wordt thans door genoemden heer. die met verschillende motoren zeer goed op de hoogto is, geheel uit elkander genomen en zorgvuldig na gekeken. Wat of hij ermede van plan is, konden wij niet te weten komen, doch misschien krijgt I)en Oever de primeur van den eersten vliegtuigbouwer op Wieringen. Rechtszaak. Nader vernemen wij, dat in de rechtszaak tegen do verschillende beklaagden van het dievencomplót dat Wieringen den laatstcn tijd onveilig maakte, niet minder dan twaalf getuigen zijn gedagvaard. Tot deze gteuigen behooren o.a. dc heer J. L. Schut, lechn. ambt. bij den Rijkswaterstaat, thans te V Hertogenbosch en de heer Bergsmn. brigadier der Rijksveldwacht alhier. Zooals reeds eerder ver meld, komt deze zaak 13 Maart a.s. voor de Recht bank te Alkmaar. Huldiging. J.l. Woensdagavond begaven ongeveer twintig leden van de harmonie-vereeniging „Apolio" alhier zich naar Den Helder, tot bijwoning van het vijfde Marine-concert Op verzoek van „Apollo" was n.1. op het programma geplaatst de ouverture Jcanne d'Arc, van Vcrdi, het eigen gekozen nummer van gemolde vereeniging voor het aanstaande honds- concours te Andijk, Na do uitvoering van dit num mer werd door een bestuurslid van „Apollo", den heer D. VerfaiUe, aan den Dirigent van het staf muziekcorps, den heer Leistikow, namens zijn ver eeniging een krans aangeboden. Genoemd blijk van nympathle werd door den heer VerfaiUe met onke- welgekozen woorden overhandigd, waarna den heer Leistikow hem hartelijk bedankte. DEN OEVER. Filmavond Chr. Fabrieks- en Transport arbeiders. Donderdagavond heeft de afd. Wieringen van bo- vengenoemden Bond „In het kielzog van onzen Dond" in het Chr. Tehuis gedraaid. Circa 140 bel angstellenden waren aanwezig. Aanvang half 8. Dc voorzitter, der afd., do heer Dijkstra, opent met het doen zingen van het „Strijdlied". Mei. Hartog TInrtog begeleidt aan het orgel. Wat do film zelve betreft, deze is opgenomen door de Nederlandsche Film-Associatie „Visie". Zij geeft den indruk van een wel overlegd en nauwkeurig afgewerkt geheel. Een duidelijk beeld wordt gegeven van het vele werk hetwelk door den bond wordt verricht en wij achten de propagandistische waarde van dit film werk niet gering. Menigmaal is do operateur er in geslaagd passages vast to leggen die uitste llend doel treffen. Na afloop werd als toegift de opening der Staten-Generaal gedraaid. Bij liet ver schijnen van den gouden koets op liet witte doek werd een spontaan „Wilhelmus" vanuit do zaal aangeheven. Candidaat J. J. Oranje sluit den ge slaagden avond met een slotwoord en gemeen schappelijk Gezang 264 1 en 4. Opheffing tramdienst Van Ewijcksluis Schagen Lang verwacht en toch voor ons Wieringers nog vrij onverwacht is het einde van het bestaan van „het trammetje" thans aangekondigd. Reeds long werkte het niet efficiënt meer, doch wij kunnen niet nalaten het trammetje vanaf dezen plaats onze war me hulde te brengen voor hetgeen dit voor ons vroe ger heeft gedaan. Immers hot trammetje zorgde er steeds trouw voor dat wij het contact met de meer bewoonde wereld niet verloren. Toen autobussen nog niet op Anna Paulowna ol Schagen reden, waren wij op het trammetje aangewezen. Het duurde vroe ger, bij thans vergeleken eens zoo lang eer Amster dam word bereikt, doch de reis was er niet minder gcnocgelijk onder. Na nauwelijks op stoom te zijn ge komen moest weder worden gestopt. Oost polder, Kcrkweg, Drie Molens, Wieringerwaard en nog 4 an dere stationnetjes, eer Schagen werd bereikt. De be tere busverbindingen hebben het trammetje thans weggewerkt Ook vracht kreeg het weinig meer. Den vricndelijken stationschef van Ewijcksluis, altijd even gemoedelijk, wij zullen hom en zijn weinige helpers missen. Dat het hun goed ga. „Sic transit glo ria" stamelen wij bij het verdwijnen van „het tram metje"....., SINT Af A A RT EN EENIGENBURO ST. MAARTEN. Donderdag vergaderde de tuinl>ouwveroeniging de Noord West ten huize van den heer K. Visser. De voorzitter deelde mee dat over 1932 40 pet. en in 1933 30 pet van den voor de groenten gesfelden richtprijs is ontvangen, benevens dat steun in in zicht is gesteld, doch dat dit reeds een voorschot over 1934 beteekent Voor de teeltregeling is een commissie ingesteld, waarvan voor ons district de heer Klant te Warmen- huizen, secretaris is. Voorzitter betreurt, dat uit onzo omgeving geen bonafide tuinbouwers zitting in deze commissie heeft. De rekening wees een nadeelig saldo aan van f 66.75. De vereeniging telt 62 leden, een achteruit gang van 7. De aftredende bestuursleden, de heeren K. Kalf en N. Notteiman werden herkozen, de laatste tevens als lid van het centraal Bestuur. De salarissen en vergoeding der afgevaardigden bleven als vorig Jaar. Bij de bespreking „Zetkoolro geling" werd besloten voor de roode kool ook een gelegenheid bij de huizen open te stellen. Over een voorstel voor de algem. vergadering en wel: vermindering van het veilingspercentage en b'ervoor sneezenbelasting te te voeren, staakten de stemmen en was dit hierdoor reglementair verwor oen. Bij de rondvraag kwam de treurige postbe- ♦elling ter sprake. Besloten werd door hemidde "ng van den winkelier A. Visser, do Kamer var Koophandel haar medewerking tot verbetering te verzoeken. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1934 | | pagina 15