Werkverschaffing in rlen Wieringermeerpolder AUTO DOOR DEN TR"N GEGREPEN. Vader gedood, zoon zwaar gewond. CRISIS-VARKENSWET 1932. VOOR DE ZUIDERZEEVISSCHERS. Door struikroovers overvallen. De mist liet zich niet verdrijven. TITULESCU GEOPEREERD. De malversaties te Roozendaal. ;R0GR*MMA N.H.V.B. Firma Gebr. ROTGANS Om een testament Arrechnt uit den trein ontsnapt. CAllAXTSOOC Aid. Callantsoog Centraal Gen. voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies. Donderdagavond j.1. belegde bovengenoemde ver- eeniging een algemeene ledenvergadering in Hotel ^Duinzicht". Yoorz. de heer Jb. van Scheijen. Spr. memoreert het overlijden van den heer Bos, op richter en voorzitter van het hoofdbestuur van het Gennootschap. Van B. en W. van Callantsoog is be richt ingekomen, dat de subsidie ad f 50 wederom is toegestaan. De rekening wordt goedgekeurd. Periodiek aftredend zijn de heer G. Kuiper en Mevr. Brouwer. Mevr. Brouwer stelt zich niet weer beschikbaar, daar zij van meening ifc dat een jon gere haar plaats behoort in te nemen. Bij de eer ste stemming wordt dcf\ieer G. Kuiper herkozen. In de vacature Brouwer wordt gekozen mevr. Schut—Hof. Het secretariaat wordt waargenomen door mevr. H. C. v. MeertcnZuêlen. Uit het jaarverslag stippen we aan, dat in het af- geloopen jaar dc verpleging werd voortgezet van een in 1932 uitgezonden kind. De resultaten zijn van dien aard geweest, dat de afd. met de grootste vol doening op haar werk kan terugzien. De heer J. Vos merkt op dat een lid naar Den Helder gaat verhuizen, juist buiten de grens van Callantsoog. Dit lid wenscht aangesloten te blijven. Geantwoord wordt dat overschrijving naar de afd Den Helder moet plaats vinden. De heer Jb. v. Scheijen richt een woord van dank aan dc scheidende secretaresse mevr. Brouwer- - Meijer. De laatste dankt wederkeerig voor de pret tige samenwerking. De heer J. Vos Jbz. stelt zich weer belangeloos beschikbaar tot inning der contri butie-gelden. Hierna volgt sluiting. 'Auto- en motorreparaties. Goed. billijk en vlug. NICO KAMP Noord Schagen. A V N A P 4 V TOW X A Loop der bevolking. Ingekomen: R. Dekker en echtgen. van Bever wijk; Mej. Th. C. v. d. Waal van Amsterdam. Vertrokken: Mej. Ch. C. Janson naar Alkmaar; M. Iloogesteger naar Barsingerhorn; J. J. Willig naar Hoogwoud: J. Meilink naar Wieringen; C. Boer en gezin naar Kruiningen; G. W. J. Tuijn en gez. naar Wijk aan Zee en Duin; J. de Vries naar Amsterdam: II. II. Mugge naar Leiderdorp; Mej. H. J. v. d. M aal naar Alkmaar; A. Kaan naar Schoorl. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Cornelis, zoon van C. Doorn en N. F. Glasbergen; Adriaan, zoon van M. Oele en A. H. Hollander; Catharina Christina, dochter van J. C Tiel en M. v. Stipriaan; Adria, dochter van J. Wal raven en J. P. Van Wachendorff van Rijn; Catha rina Fridolina, dochter van P. J. Conijn en M. L. Fontaine. Ondertrouwd: J. Vlaming en G. van Baar. Getrouwd: J. A. Schrama en M. M. Groot. Overleden: J. M. Lindenbergh, oud 3 jaar; M. Kokde Boer, oud 57 jaar. Politie. Gevonden een rooden wollen doek. Verloren twee reservewielen (vrachtauto); brei werk met pennen; Weggevlogen: drie blauwe postduiven. Bouwvergunning. B. en W. verleenden vergunning aan C. Kuiken tot het houwen van een dubbel woonhuis met schuur aan den Meerweg. Vergadering van het Wit Gele Kruis. Aanwezig 16 leden. De voorzitter Joh. de Groot opent met welkom. Dc secretaris las de notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek dat er in Warmenhuizen 246 leden waren. Aan contributie was ontvangen f 504.75, plus f 40.10 aan extra haten. Het batig saldo per 1 Jan. was 1 38.45. Door de zuster waren afge legd 4083 bezoeken. Dc rekcningcommissic adviseerde hij monde van den heer Mosch dc rekening goed te keuren. Door den voorzitter werd medegedeeld dat in de contactcommissie van Warmenhuizen zitting zullen nemen de heeren P. Tesselaar en C. Roozendaal. Tot medisch adviseur is benoemd Dr. van Heste ren. Tot bode werd benoemd dc heer A. Lingerak Dit jaar zal de Koninklijke goedkeuring worden aan gevraagd. Thans werd overgegaan tot verkiezing van een nieuw bestuur. Ingeleverd waren de namen van 16 candidaten. Gekozen werden de heeren Joh. de Groot, A. Kraakman, A. Groot, C. Roozendaal, J. de Nijs en II. G. Rijs. Bij de rondvraag vraagt de heer D. Zoon naar de contributie. Voorz. antwoordt dat deze f 1.50 be draagt en desnoods in 3 gedeelten kan betaald worden. Niets meer aan de orde zijnde, sluit -voor zitter op de gebruikelijke wijze de vergadering. W N K E Evenals in de laatste jaren is geschied, zal ook dit jaar door de afd. Winkel van de V.A.R.A. een verloting worden georganiseerd, waarbij een op haar bouwcursus gemaakt ontvang-toestel zal wor den verloot. Inmiddels is door Burgemeester en Wethouders voor deze verloting de noodige toe stemming verleend. L A N G E N D IJ K BROEK OP LANGENDIJK. Onder voorzitterschap van den heer Jn. Balder vergaderde Vrijdagavond de afdeeling van den Chr. Boeren- en Tuind rshond. Uitgebracht werd het jaarverslag, waaruit bleek dat de afdeeling 95 leden telt, dat 23 leerlingen de tuinbouwschool bezoeken. Geoordeeld- werd, dat van dezen kant jegens de regeering eens een dankbare toon gehoord moest laten worden .voor den verstrekten steun. De penningmeester van de tuinbouwschool had ontvangen f 3601.48, uitgegeven f 3212.97, zoodat nog een voorschot rijkssubsidie aanwezig was van f 388.51. De afdeelingsrekening gaf een batig saldo van f 18.90 aan. Besloten werd het bestuur met 2 leden uit te brei den. Gekozen werden H. Glas, M. Ooijevaar en G. Ven, terwijl aftrad de heer J. Balder. Voorzitter werd de heer H. Glas. Aan de wenschcn van dc arbeidersorganisaties t.a.v. een loon- en werkregeling, kon in verhand met de tijdsomstandigheden niet worden voldaan. Geoordeeld werd, dat men zich voor de vaste werk lieden niet kon uitspreken, wel was men genegen voor de losse werklieden een dagloon van f 2.50 vast te stellen. Tot eere-voorziter werd benoemd de heer J. Bal der. DORP DOOR WATERVAL GETEISTERD. 8 dooden te betreuren. Een Reuterbericht uit Las Palmas (Can. Eilanden) meldt: Een stroom versperring is bezweken in de buurt van het dorp Teror. Een geweldige watermassa stortte zich in het dal. Twee huizen werden meegesleurd. Acht lijken werden gevonden. Noodlottig ongeluk op een onbewaakt :n overweg bij Heiloo. Gistermiddag omstreeks half 4 heeft op een 500 Me ter afstand van het station Heiloo aan de lijn Heiloo Alkmaar een ernstig ongeval plaats gehad, waarbij een persoon werd gedood en een tweede slachtoffe: zeer ernstig werd gewond. De electrischc trein nr 2463 was op den gewonen tijd, 15.35 uur van Heiloo vertrokken in de richting Alkmaar. Op het moment, dat de trein 500 Meter verder den onbewaakten overweg Kerklaan passeerde, reed juist een personenauto, waarin twee personen waren geze ten, over de rails. De auto werd door den trein ge grepen en 200 Meter mee gesleurd. De bestuurder van den auto, de kaashandelaar N. Staadegaard uit Alkmaar, werd uit den wagen geslingerd en was op slag dood. Achterin dc auto was zijn 17-jarige zoon ge zeten. Deze werd zwaar gewond opgenomen. Onmid dellijk was personeel van het station Heiloo aanwezig om hulp te vcrleenen, terwijl dr. I. Cohen uit Heiloo gewaarschuwd werd. Rijks- en gemeentepolitie waren eveneens spoedig ter plaatse. In zorgwekkenden toe stand werd do jongeman per vrachtauto naar het St. Elisabethsziekenhuis te Alkmaar overgebracht Men vreest voor zijn leven. Het lijk van den vader is naar Alkmaar vervoerd. De auto werd totaal vernield. De bestuurder van den trein had onmiddellijk geremd en 200 meter ver der den trein tot stilstand gebracht Het uitzicht ter plaatse is voor automobilisten vrij goed, doch het was gister nogal mistig weer. Men neemt aan, dat dit de reden is, dat de bestuurder van den auto de nadering van den trein niet heeft opgemerkt Men schrijft ons: Het Bestuur van dc Ncdcrlandsche Varkenscen- tralc heeft besloten don datum, waarop tegenover leden van de Gewestelijke Varkensccntrales zal worden opgetreden, op grond van overtreding van de bepalingen van het maximum aantal gelijktijdig te houden varkens en fokzeugen, uit te stellen tot 1 Mei 1934, met dien verstande, dat deze uitzonderings bepaling alleen geldt voor diegenen, dio aan kun nen toonen, dat zij sedert het tijdstip, waarop hun het cijfer van de toewijzing bekend was, geen var kens meer hebben bijgekocht en geen eigengefokto biggen boven 20 K.G. hebben doorgehouden. Volgens een bericht uit Enkhuizen aan het „A?g. Hdbld." heeft de Andijker visscher C. de Vries enkele jaren geleden een partij zeer jonge bot uitgezet in den zoogenaamden put bij den proefpolder, dus in zoet water. Later, toen deze bot volwassen was ge worden, werden daar alleen groote botten gevangen. Jonge exemplaren werden aangetroffen, evenmin als tegenwoordig in het IJsselmeer. Zooals men weet, plant de bot zich wel in de Noord zee voort en in het voorjaar vooral in Mei trek ken de jonge vischjes als van ouds door de zeegaten binnen, maar zij worden thans bij hun tocht naar do vroegere Zuiderzee door den Afsluitdijk gestuit. Deze mededccling berust op ervaringen, die de kamer- visschers in het voorjaar van 1G33 buiten den Afsluit dijk hebben opgedaan. Men ving daar verleden jaar "n de kamers der haring- en ansjovis-visschers flinke boeveelheden jonge bot, die natuurlijk weer zoo spoe dig mogelijk aan de zee (buiten den dijk) werd terug gegeven. Indien nu dit voorjaar en wel voornamelijk in Mei, een flinke Zuiderzeehotter met een drie- of viertal werklooze vlsschers werd bemand en dit vaartuig voer dagelijks langs de kamers der haring en ansjovisvisschers, dan konden deze zeker groote massa's jonge bot overnemen om die dan binnen den Afsluitdijk weer te laten zwemmen. Iedere kamcrvisscher zou daartoe moeten ontvan gen een soort zak van zeer fijn netwerk, gespannen tusschen een paar hoepels. Deze zak, de tijdelijke oe- waarplaats van de jonge bot, zou bij de uitstaande ka mers aan een paal in het water moeten worden opge hangen, waardoor oponthoud in het bedrijf zooveel mogelijk kon worden vermeden. De kosten, die niet van veel beteekenis zouden zijn, zouden verhaald.kun nen worden op de visschers, die de volwassen botten aan de markt brengen. Wellicht zou hier een taak voor onze regeer!ng ge legen zijn, om de door de afsluitingswerken buiten emplooi gekomen Zuiderzeevisschers weer aan de ver dienste te brengen. Jongeman ernstig raet messen toegetakeld Terwijl Donderdagavond zekere P. V. uit Aalst bij Eindhoven zich qyér den Loonderweg naar zijn meisje in Waalre begaf sprongen naar de „'s-Hert. Crt." meldt uit een bosch langs den weg plotseling twee onbekenden, die hem van de fiets wierpen en zoodanig met messen toetakelden, dat de jongeman ernstig gewond bleef liggen. Later passeerende voor bijgangers droegen hem naar Het Loon, waar hij in een boerderij werd opgenomen en men een genees heer waarschuwde. Omtrent de reden tot deze aan randing tast men in het duister. De politie heeft de zaak in onderzoek. Verfjeefsche pogingen van den heer Veraart. Vrijdagmorgen heeft de heer Veraart weer in sa menwerking met de Haarlcnische brandweer ge oogd den mist te bestrijden op de zelfde plaats, waar zulks de vorige maal gebeurde. Om circa kwart voor twaalf ging het Spaarnewater in een ongeveer 40 meter hooge straal de lucht in Een half uur later werd de hoogte opgevoerd tot 50 M. Alhoewel er uren gespoten werd, gelukte het den heer Veraart n;et het zonnetje te laten doorbreken. In Maart wil de heer Ve-aart nog eens terugko men om zijn pogingen te hervatten. Welnu, dat mag, want in het Spaarne is voorloopig nog water genoeg. Een nieuwe bron thans aangeboord. Men meldt aan de N. R. Ct.: Een belangrijke bron van werkverruiming en werkverschaffing leverden in het afgcloopen jaar de werkzaamheden in den Wieringermcerpolder aan ongeveer 800 arbeiders bij het verrichten van ge woon landbouwwerk, dat vrij regelmatig gedaan werd. Voorts werd een ongeveer gelijk aantal in werkverschaffing te werk gesteld, afkomstig van ruim 30 Noord-Hollandsche gemeenten. Thans is een nieuwe werkverschaffingsbron in den Wierin- germeerpolder aangeboord, namelijk het draineeren van een groot complex cultuurgrond, waaraan eeni- ge honderden arbeiders geruimen tijd werk zullen vinden. Ook voor de draineerbuizenindustrie is deze maatregel van beteekenis. Belangrijke orders voor do levering van draincerbuizcn werden reeds ont vangen. Reuter seint uit Boekarest: Titulescu, dc Roe neensche minis ter van buiten- landsche zaken, heeft gisteren in verband met oorontsteking een operatie onder gaan. Zijn toe stand is ernstig. Nader uit Boekarest: De toestand van Titulescu, geeft aanleiding tot be zorgdheid. Een verbetering in zijn toestand Is, na de operatie niet ingetreden en de temperatuur is gestegen. Gister is een consult van specialisten gehouden. In aansluiting op een bericht elders in dit nummer geplaatst omtrent dc onregelmatigheden welke te Roozendaal zouden zijn gepleegd, vermelden we nog het volgende: Vorigo weck Zaterdag werd een ambtenaar, belast met de afdeeling sociale zaken, gearresteerd als ver dacht van een zedendelict. Tijdens het onderzoek naar deze kwestie kwam ech ter een andere zaak aan het licht. Er werd namelijk een onkostenrekening gevonden van een reis door den betrokken ambtenaar en den wethouder van so ciale zaken gemaakt teneinde bemiddeling tc ver- leenen bij den aankoop van gronden voor dc gemeente ten behoeve der werkverschaffing. Daar het echter een reis betrof naar Antwerpen, rees terecht het vermoeden, dat de reis voor het ver leenen dier bemiddeling niet noodig was geweest en dus onkosten ten eigen pleziere gemaakt, via de N'ederlandsche Heide-Maatschappij bij de gemeente in rekening waren gebracht. In verband hiermede werd ook de wethouder van Sociale Zaken aangehouden, die echter na verhoor weer op vrije voeten gesteld werd. Het strenge on derzoek dat daarop werd ingesteld en nog steeds gaande Is, strekt zich uit over het tijdvak van onge veer drie jaar. Het totale bedrag der onkosten ge maakt bij het verleenen van bemiddeling bij grond aankoop, hetwelk in den loop van do laatste drie jaar is gedeclareerd, zou ruim 5000 gulden bedra gen. Waarschijnlijk is een zeer groot gedeelte van dit bedrag rechtmatig in rekening gebracht. In hoeverre het onrechtmatig is gedeclareerd en of er van oplich ting en heling sprake is zal de Justitie thans hebben te onderzoeken. DE GESTOLEN POSTZAK TE ENKHUIZEN. Tegenvaller voor den dieL Thans is gebleken dat de aangeteekende brief, die uit den postzak te Enkhuizen werd ontvreemd, geen gëldswaarden bevatte. De inhoud was voor den dief waardeloos. VLIEGTUIGBOTSING IN DE LUCHT. Vijf personen gedood Boven het Portugeescho vliegkamp te Sintar heeft een botsing plaats gehad tusschen 2 militaire vlieg tuigen. Beide machines geraakten in brand en stortten omlaag. De vijl inzittende militairen, waar onder kolonel Brito Pais, die in 1923 een vlucht naar China gemaakt heeft, kwamen om het leven. 25 Februari Afd. I: 't Gooi—Z.F.C.; Haarlem—Spar Hennes D.V.S.- Fcijenoord; A.D.O.—V.S.V. 2 A: AFC-WFC; ZVV-OVVO; HRC—Kinhcim. 2 B: DOS-BFC; VVA-Velox. 3 A: HollandiaDWV; MeteoorAssendelft; Ken- nemers—Helder. 4 A: Andijk—Uitgeest; DTS—Alkmaar. Afd. II: Stormvogels- DFC; Excelsior— RCH; Xcrxes— HBS; KPC—Hilversum; VUC—DIIC. N. H. V. B. 1 D: Andijk 2- Strandvogels verandert in Strand vogels—Hollandia 3. Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 uur: 766 m.M. Temperatuur: 2 gr. C. is 36 gr. F. Vooruitzichten: Kans op regen. drillenspecialist, Hoogzijde E 103. Schagen Onze bril past.... onze prijs ook! Een Schot, berucht om zijn haat tegen de inkomstenbelasting, die hij altijd weigerde te betalen. Ruim een jaar geleden is te Hounslow bij Londen, op 79-jarigen leeftijd de heer John Campbell overle den, die indertijd als koopman in Xederlandsch-In- dië een fortuin van 250.000 pond had verzameld. I)o man had zich berucht gemaakt door steeds te wei geren inkomstenbelasting te betalen. Campbell was een Schot van origine, heeft het grootste deel \an zijn leven in Soerabaja gewoond en is volgens Sir Patrick Hastings lid geweest van den-volksraad. Hij is getrouwd geweest met een Hollandsche vrouw. Aan zijn Schot zijn lag do weigering om in Engeland inkomstenbelasting te betalen ten grondslag. Hij hield vol slechts „tijdelijk'' in Engeland to verblijven In 1927 had Campbell een testament gemaakt, waaraan een brief was gehecht, waarin hij mevrouw L. 1. v. d. W., zijn particuliere secretaresse, thaus wonende in den Haag, een jaargeld beloofde van 3000 gulden voor den duur van haar leven. Kon maand voor zijn dood had hij een nieuw testament gemaakt en hij had verzuimd daarin deze bepaling over te nemen. Dit was voor mevr. v.' d. W. reden de geldigheid van dat testament te betwisten. Bij de behandeling van de zaak voor den rechter bleek, dat de testa- mentsverandering geschied was om Campbells we duwe een vast inkomen tot een zeker bedrag te ver zekeren. Deze wijziging was indirect een gevolg van Campbells haai tegen de inkomstenbelasting. Op advies van zijn advocaat veranderde hij zijn beschik kingen zoo, dat het inkomen van zijn weduwe on danks de inkomstenbelasting op gelijke hoogte zou blijven. Het bleek dat het volstrekt niet zijn bedoeling was geweest zijn gunst aan zijn gewezen particuliere se cretaresse in te trekken. Echter hadden de opstellers van het nieuwe testament geen kennis gedragen van de aanhechting aan het oude en daardoor hadden zij verzuimd deze over te nemen. Vermoedelijk zou er een schikking zijn getroffen, wanneer mevrouw v. d. W. niet getracht had, de verklaring los te krijgen, dat hij geestelijk onbekwaam was geweest bij dc op stelling van zijn nieuwe testament. Toen de zaak eenmaal aanhangig was gemaakt, kon deze niet meer gestopt worden, omdat er ecnige le gaten waren voor liefdadige instellingen, waarvoor het openbaar ministerie gedwongen is op te komen. Voor dc weduwe is dc zaak tamelijk wel onverschil- |!g, daar haar aandeel onder de huidige omstandig heden volgens beide testamenten gelijk is. Een uit spraak is nog niet getroffen. Een schikking getroffen. Tn de erfeniszaak-Scotsman is, naar V.D. gisteravond meldde, een minnelijke schikking tot stand gekomen na een lange particuliere conferentie tusschen den rechter en dc advocaten. Mevrouw v. d. W. heeft haar bezwaar tegen het testament van 1932 ingetrok ken. Zij zal een groot deel ontvangen van hetgeen zij r.on hebben gekregen op grond van het testament van 1927. Zij keerde gisteravond naar Nederland terug. Hi] vond door de nauwe closetopening den weg naar de vrijheid. We lezen in „De Tel.": Een arrestant werd Vrij dagmiddag met trein 1334 uit de richting Arnhem naar Utrecht overgebracht. Even voor aankomst ai- daar, nabij de Jeremiebrug, vroeg hij toestemming aan den hem begeleidenden rijksveldwachter om zich even naar het toilet te mogen begeven, hetgeen hem werd toegestaan. Bij aankomst te Utrecht om 1403 uur bleek dat de vogel gevlogen was. Bij on derzoek kwam men tot de ontdekking, dat hij zich door het toilet in den wagon naar heneden had laten zakken op de lijn terecht was gekomen en dat hij daarop naar het eerste perron geioopen was, waar na het hem gelukt is zonder een der gewone uit gangen te passccren op het Stationsplein te komen. Personen uit het publick verklaarden later een man te hebben zien hollen in de richting van den Lcidschewcg. Dat het den arrestant niet aan de noodige snelheid ontbrak moge hieruit blijken, dat ongeveer zestig seconden na het stilhouden van den •rein de hoofdconducteur op verzoek van den rijks veldwachter de deur van het toilet ontsloten had, waarbij het feit geconstateerd werd. Nabij het Lago Maggiorc. Sedert gisterochtend woedt een groote hoschhrand in de horechen op het gebergte nabij het Lago Mag- g'.ore ten Noord-Westen van Pallanza. Er waait een rachtige wind, waardoor het vuur zich ondanks al- 'e pogingen tot blussching voortdurend uitbreidt. Groote oppervlakten bosch en verscheidene veehut ten zijn reeds vernield. De vuurgloed is van alle nuntcn van het Lago Maggiore te zien. De brand- 'voren uit de omgeving, bijgestaan door militie en Alpenjagers, nemen aan de blussching deel. GSMEE'TTE SOTTAGEN. POLITIE. Verloren: een doos bevattende ccn'ge hoeden; een zwart zakje, waarin 2 pond vleesch, enz. W ARM EN BV 1 Z F. Ti KAN BOTVANGST HERLEVEN? Zijn toestand ernstig. GROOTE BOSCHBRAND IN ITALIë.

Schager Courant | 1934 | | pagina 16