I Raad Sint Pancras. U|T os OMGEVING Dé'raad dezer gemeente vergaderde Maandag middag 3 uur ten raadhuize. Méde waren aanwezig twee heeren van het Burg. 'Armbestuur. De heer Jb. Duijf was verhinderd we gens ziekte. Alle raadsleden waren aanwezig. Na opening der vergadering volgde vaststelling der notulen. Daarna was aan de beurt de rekening 1933 van het Burg. Armbestuur De heer Lek bracht rapport uit en adviseerde tot goedkeuring. De ontvangsten waren f 10434.46, de uitgaven f 10423.43. olzoo batig slot f1098. Voorzitter memoreerde de groote moeite welke de heer Groen zich als administrerend Armvoogd heeft getroost en dankt hem voor dit werk; even eens do andere leden van het B.A. Het afgeloopen jaar is heel duur geweest voor het Burg. Armbe stuur. Verschillende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. De heer P. Volkers Jr. verzocht het grasgewas van den Twuijverweg te mogen maaien. Wordt toege staan op do bekende voorwaarden tot wederopzeg ging. Loor de gemeente is pl.m. f470 als rente voor de Prov. credieten betaald. De kosten van werkverschaffing zeer hoog. Voorzitter geeft een overzicht van de kosten van werkverschalting. Aan de werkverschaffing te Schoorl moet in het vervolg direct worden betaald. Spr. illustreerde zijn mededeelingen met eonige voorbeelden. Lr is over de eerste 2 maanden 13978.97 uitbetaald voor werkverschaffing, terwijl op de begrooting voor het heele jaar fÖtXM) is uitge trokken. Lr zijn op het oogenblik een 50 werkloo- zcn. Lr worden door de Commissie uit de 50 Ge meenten pogingen in het werk gesteld om de ar beiders in de bedrijven der tuinders geplaatst te krijgen. Men heeft aangevraagd als proefgemeente te rnogen dienen. De heer D. Duijf vond de teeltbeperking een fac tor, dio veel arbeid wegneemt, waarmee do Voorzit ter het ecüs was. Tenslotte besloot men, dat de burgemeester en de oudste wethouder naar den Minister zullen gaan, om een en ander te bespreken. Een verzoek van het Witte Kruis om een tb.c.- patient in het ziekenhuis te doen opnemen, werd voor 3 maanden toegestaan. Men wus voor het aangaan van een geldleening van 125000 ten behoeve van het Gasbedrijf, ter dek king van uitbreidingskosten. Lr gingen stemmen op, om het gas goedkooper in prijs te maken. De brooddistributie. De tijd der brooddistributie is verloopen. De meer derheid stelde voor, nog 10 weken door te gaan op half rantsoen, de minderheid wilde stoppen. Wethouder Van Kampen, de minderheid, wilde liever op dezelfde wijze door gaan tot zoolang de raad hei goed vond. I;et bedrag was te gering naar spr.'s meening, als het op dc helft georacht werd. Voorzitter vond, dat het een nog lang niet weg te cijferen gade was. De heer Lek steunde het voorstel van den heer Van Kampen. De heer Snel wilde dan na vijf weken stoppen, wat door den heer Koelemeij werd ge steund. Na eenige besprekingen werd het voorstel van den heer Van Kampen met 4 tegen 3 stemmen aange nomen. De heeren M. Duijl, Muurling en C. Duijf stemden legért.'' De voetbaJveroen. „De Zwaluwen" vroeg het voet balveld te mogen huren. Op dezelfde voorwaarden werd dit toegestaan. Alleen voor Zaterdag kan de gemeenteraad geen beslissing nemen, daar het dien dag verhuurd is aan Vrone. Aldus beslcten. Daarna ging men in comité ter behandeling van de schoolgelden van 1933. LANGEND IJ K Voor de algemcene vergadering van den Neutra len Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers is een motie door een der afdcelingen ingediend, waarnij het Hoofdbestuur wordt opgedragen, bij de regee- ring krachtig te protesteeren tegen het nog steeds uitblijven van een executie verbod. Do regeering wordt verzocht, hiertoe ten spoedigste te besluiten, daar de noodtoestand der Boeren, Land- en Tuin bouwers er toe dwingt, terwijl bij een langer uitblij ven van dezen maatregel de een na den ander als slachtoffer zal vallen. Kolven. Bij de Zondag in Concordia te Noordscharwondo gehouden kolfwedstrijdèn tusschcn do dérde-klasse clubs, aangesloten bij den Langendijker Kolfbona, was de uitslag de volgende, voor gummiballon: Op Maat, Zuidscharwoude, 357 punten; Ons Genoe gen. Noordscharwoude 349 p.: Gezellig Samenzijn Zuidscharwoude 332 p.; Volharding Oudkarspel 330 p.: Vriendenkring. Noordscharwoude 24$ p.; Voor sajetballcn: Vriendenkring, Noordscharwou de 304 p. ZUTDSCHARWOUDE. Bij de rroote landverhuring door de gemeente Zuid scharwoude, ziin de gemaakte prijzen nogal meege vallen. Er werd nog een huur van f 5 per snees be steed voor land aan de Oostzijde. Het land aan de Westzijde bracht Iets meer op dan 2 jaar geleden Alles werd verhuurd, in tegenstelling met do verhit rinp van Ncd. Herv. Kerk, Diaconie en Burgerlijk Armbestuur, waarbij een deel onverhuurd bleef. De biljartclub O.K.K. alhier behaalde ln den wedstriid te Purmercnd den eersten prijs, een prach- tigen zilveren beker, met 11 winstpunten. OUDKARSPEL. Boerencom'té. Vrijdagavond vergaderde het Boerencomilé in het café van den heer C. Jansen, onder leiding van den heer P. K. Volkers. Aanwezig zijn behalve de leden, eenige belangstellenden en eenige leden van liet W.S.G. Voorzitter heette de aanwezigen welkom en spreekt de wensch uit, dat we mot het W.S.C.. in de toekomst kunnen samenwerken, om den strijd aan te binden tegen ons aller vijand, het kapitalisme. De notulen voorgelezen door den heer K. Borst Kz., worden goedgekeurd. Hierna wordt door den heer C. Borst Pz. verslag uit gebracht van het Congres van het Landelijk Werk- loozen Strijdcomité, dat gehouden is op 17, 18 en 19 Februari te Amsterdam. Uit het verslag blijkt, dat dit ongres uitstekend is geslaagd. Het hoofdreferaat dat gehouden is door den heer Dieters. werd voorge lezen. Hieruit bleek de noodzakelijkheid van samen werking van arbeiders uit stad en land met de wer kende boeren en tuinders. Door den voorzitter wordt medegedeeld, dat het Ncd. Boerencomité besloten heeft om op Zondag 11 Maart a.s. een Friesch Boerencongres te houden te Gorredijk. Door de hooge kosten zijn er alleen afgevaardigden op het Congres te Alkmaar geweest, daarou» is besloten om ook in Friesland een congres te houden. Ook voor de Noordhollanders Is er gelegenheid dit congres te bezoeken. Medegedeeld werd dat er voor Noordholland geen congreskosten betaald moeten worden, dus alleen buskosten. Dc gelegenheid voor deelname blijft open tot Zondag 4 Maart. Uit de vergadering gaven zich 16 personen op. Verder werd medegedeeld dat viit het Ned. Boeren comité in Alkmaar een bestuur is gekozen van 15 per sonen. Uit dit bestuur is een landelijk comité benoemd van 5 personen, waarvan 2 uit Noordholland. Dit comité vergadert iedere maand te Leeuwarden. Do kosten hiervan worden betaald uit een te vormen pro- pagandafonds. Tenslotte werd no gbesproken de mogelijkheid van een ie houden scholingscursus. Het bestuur zal «iit verder uitwerken. Na de rondvraag, waarin verschillende vragen worden gesteld on beantwoord, volgt sluiting van deze geanimeerde vergadering. „Jong Heidelberg" door „Caecilia". Zondag werd in de zaal van den heer C. Vis. alhier de operette „Jong Heidelberg" opge\ocrd door de ope retteclub „Caecilia" onder leiding van den heer II. J. Zaal. Een zeer groot aantal bezoekers vulde de zaal van Hotel do Brederode en heeft met groote aan dacht de uitvoering gevolgd, welke heel goed is ge slaagd. Deze operette was voor Oudkarspcl niet ge heel vreemd en velen hadden dan ook voor een tien tal jaren de opvoering al eens bijgewoond, maar met andere medespelcnden natuurlijk. Slechts zeer weini gen van degenen, die toen medewerkten, zijn nog lid der vereeniging. Maar met nieuwe en jongere krach ten werd thans deze mooie operette on zeer verdien stelijke wijze voor het voetlicht gebracht, ozodat allen er wel van hebben genoten. De inhoud van het zangspel is een stuk van het vroolijke studentenleven aan de Heldclhergsche Uni versiteit. waarin prins F.rieh een der hoofdpersonen Is. Prins F.rieh is verliefd geworden op een hem onbe kende dame, die hij toevallig heeft ontmoet. Verder Is er de liefde van den schoenpoeiser Strumpf en I.iez, de dochter van de kasteleines, welke laatste niets van deze verhouding wil weten en haar dochter aan een ander heeft uitgehuwelijkt. Deze beide verhoudingen en de in verhand daar mee ontstane verwikkelingen gn kleine intriges le veren de stof voor de operette en wordt daarmee een nardlg geheel verkregen. Achtereenvolgens wordt men gevoerd van de universiteitsstad Heidelberg naar de manoeuvres te Holstadt en het paleis van den vader van Erich, Vorst fïeinrich. Hier komt do gelukkige ontknooping en de onbekende dame die. door Erich tot vrouw wordt verlangd, blijkt niemand anders te ziin dan prinses Irene, die juist door zijn vader voor hem tot echtgenoote was gewensrht. Zoo is in het kort de geschiedenis .De rollen waren in zeer goede handen en ook het koor hepft heel goed gezongen; men had wel eens een klein déraillement, maar dit heeft toch geen ernstigen afbreuk gedaan aan het geheel. Het orkest begeleidde zeer goed. Van de solisten willen wij nog even noemen, zon der de anderen te kort te doen. de schoenpoetser Strumpf. welke rol door den heer J. Koeman op heel verdienstelijke wijze werd vertolkt, zeer goed bijge staan door Lize. Mei. V. de Pee), die goed spel liet zien. Verder komt een woord van laf toe aan gene raal van Basedon (den heer P. IIop) en niet te ver geten aan luitenant Von Vogel, (den heer K. Schuit), d?e heiden prachtig spel hebben gegeven. Ook Kftthe (Mej. L. Eecen) en Vorst Heinrich (de heer J. Blom) waren zeer goed op dreef en vooral de scène van deze heiden viel zeer in den smaak. Mej. N. de Boer. als prinses Irene en de heer L. Uipkes als de prins vol deden zeer goed, zoodat de vereeniging met haar di recteur op een zeer goed geslaagden avond kunnen te rugzien. Een tweede oovoering zal ongetwijfcld..wcer veel belangstelling trekken. NOORDSCHARWOUDE. Uitgaande van de Nat. Soc. beweging werd Maan dagavond in „Concord'a" een openbare vergadering gehouden, waarbij als spr. optrad de heer van Kam Pen van Amsterdam, die de beginselen van dc N.S.B. nader uiteen zette. Daar wij voor deze vergadering geen uitnoodi- ging ontvingen, meenen wij met deze mcdcdecling te kunnen volstaan. Al spelende geraakte een kind van don heer H. in het water naast de gasfabriek. Door bet kordaat op treden van den jongeman C. Kleimcer, die zich on verwijld gekleed te water begaf, kon erger worden voorkomen en bleef het voor beiden bij een nat pak. Onze plaatsgenoot, de heer Joh. Vlug, slaagde bij het in Den Ilaag gehouden examen voor Marconist, tweede klasse. Naar wij vernemen zal het concert, dat de zang- vereeniging „Crescendo", op 11 Maart a.s. voor de A.V.R.O. zal geven niet plaats vinden in „Concor dia', daar geen telefoonkabel beschikbaar is, maar in de studio te Hilversum. De sociëteit „Vriendenkring" hield dezer da gen haar jaarvergadering in „Concordia". De waarn. voorzitter de heer C. Kuiper opende do vergadering met een hartelijk woord van welkom, daarbij zijn leedwezen uitsprekend over de weinige belangstelling. Na voorlezing der notulen, die onveranderd wer den goedgekeurd, volgt verslag penningmeester, waaruit blijkt, dat is ontvangen I 258.36, terwijl dc uitgaven hebben gedragen f 110.90, alzoo een batig saldo van f 147.46. Het aftredende bestuurslid de heer K. Langedijk werd met algemeene stemmen herkozen. De jaarliiksche wedstrijddag zal worden gehou den op Vrijdag 16 Maart a.s. Teneinde het bezoek aan den wokelijkschcn soos- avond wat meer te bevorderen en dc gezelligheid .o verhoogen, zullen pogingen gedaan worden om ook het bridge-spel ingevoerd te krijgen. Voor bridge- liefhebbers is dit tevens een goeie gelegenheid om te komen toj een vaste bridgeclub, die dit spel dan wekelijks kunnen beoefenen. LANGENDIJK. De wedstrijden van den Langendijker Kolfhond zijn Zondag in „Concordia" beëindigd en geven wij hieron der een overzicht van het aantal in de verschillende banen behaalde aantal punten: Na enkele besprekingen van ondergeschikt belang sloot de voorzitter de vergadering met een opwek king om allen op den komenden soosdag present te zijn. Door de Evangelisatievereeniging Heerhugowaard, Nieuwe Niedorp, Noordscharwoude en omgeving werd in „Concordia" een bijeenkomst gehouden, waar ca. een 80-tal personen aanwezig waren. Als sprekers traden op de heeren A. van Harn en P. Boon. Eenige meisjes zorgden voor afwisseling, door het zingen van eenige liederen. Tenslotte wer den nog eenige huishoudelijke mededeelingen ge daan, waarna Ds. van Baaien van Broek op Langen- dijk de vergadering sloot. W I E R I N C, R N Maandag is door architecten Peeters en Baanders aanbesteed het bouwen van een woonhuis met ga rage op een terrein, gelegen aan het viervoetspad te Hipi>olytushoef, namens den heer P. C de Haan, alhier. De uitslag is als volgt J. C Klein, bouwsom f 10620, schilderwerk f 880; S. S. de Boer, bouwsom f 10160, schilderwerk f 980; A Kingma, bouwsom f 9800, schilderwerk f 930. Gebr. Bocrscn, bouwsom f 9793, schilderwerk f 900: S. Dekker en H. Lont bs. f 9710, schilderwerk f 800; I'. de Vries, bouwsom f 94G3, schilderwerk f 1035; Begrooting was f 9S50. De gunning is aangehouden Onderwijzend personeel. Tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school te Hippolytuslioef is benoemd de heer C. v. cl. Kolk te Wieringerwaard, ter vervanging van den heer A. H. J. van 't Hof, aan wicn voor drie maan den ziekteverlof is verleend. Inschrijving dienstplichtigen. De dienstplichtigen Johs. Takes. C van Dijk, D. Kuiper, G. Otnis en M. B. M. Zijlmans uit deze ge meente van de lichting 1934 moet op 18 Juni a.s. te Amersfoort worden ingelijfd bij het 21e Regiment Infanterie aldaur. Openbare verkooping in de lunchroom van Mej de wed. S. Koorn te Den Oever, ten verzoeke van de erven nu wijlen den heer I'ieter Koorn Jz., ten overstaan van notaris Obreen, van diverse perceelcu land. Perceel 1: bij Yolkert Heijblok 1&20 A„ koopor J. Koorn Vz. f 300; perceel 2: bij do pastorie 27.10 A. kooper J. Metselaar t 691; perceel 3: achter Jb. Heij blok, 22 A., kooper J. Bosker 1 360; perceel 4: achter Herm. Bakker, 26.50 A., kooper H. Bakker f 730; per ceol 5: Kruisersweidjo 54.90 A., achter M.UJZ,-park, koopor Alb. Klein f 860; perceel 6: De Kompe, 23.30 A., kooper M. Gorter f 320; perceel 7: De polder, 1.01.10 H.A., kooper R. Lont f 1755; perceel 8: De Kaapven, 82.G0 A., kooper R. Lont f 975; perceel Ventje, van A. Klein en S. do Vries, 6225 A., koopcr S. Lont Cz.; perceel 10: Beste Ventje 5150 A., koope.- J. Koorn Vz., 1 630; perceel 11: Roodzand, kooper S. Lont Cz., f 414; per ceel 12: Stiekclhorntjc, 3220 A., kooper P. Bakker Rz. 1 575. DEN OEVER. Kindjo overboord gevallen en verdronken Zaterdagmiddag heeft zich een droevig ongeval afgespeeld aan boord van den transporteur T. 1„ liggende in de Nieuwlandhaven alhier, waarbij het 3-jarig zoontje van het gezin J. Dekker den dood hoeft gevonden. De heer Dekker, schipper van den transporteur, is met zijn vrouw en 7 kinderen op den T. I. woonachtig. Ongeveer 3 uur miste do moe der het stemgeluid van haar zoontje aan dek, waar op naar hem werd gezocht Een bang vermoeden werd waarheid toen de arme moeder kort nadien het lichaampje op het water zag drijven. Bij het op halen bleek het loven reeds te zijn geweken. Ook do, inmiddels ontboden geneesheer moest eveneens den dood c dn slateoren. De deernis met de beproefde ouders is zeer groot Do familie Dekker is uit Slic- drocht afkomstig, waar het slachtoffertje ook zal worden begraven. Ter inlichting van belanghebbenden moge men er op attent gemaakt worden dat nabij de schutsluis telefoon aanwezig is zoodat niet zooals Zaterdag, naar het dorp behoeft teworden gegaan om den geneesheer telefonisch te waarschuwen, waarmede tijdverlies gepaard gaat Z IJ P E PETTEN. Op een dam lek gevaren. Vrijdagavond tijdens een dikke mist is de Urkor botter, L'rk 260 (schipper Pasterkamp) even ten Zui den van Petten op een dam gevaren en lek gestoo- ten. Ten einde zich in veiligheid te stellen, moesten de drie leden van de bemanning zich door 't IjsXoude water naar den wal hegeven, waar de heer S. Wiers- ma hen gastvrij onderdak verleende. Het vaartuig, dat als verloren kan worden beschouwd, schijnt niet verzekerd te zijn. Zaterdagavond vond In café Vriesman de laatste Nutsavond in dit seizoen plaats. De belangstelling in deze traditioneele bijeenkomsten bleek ook thans onverflauwd. Het bestuur van Alg. Belang had zorg rredragen voor een attractie in den vorm van een film, de rolprent van de N. en Z.-Hollandsche Red- dingmaatschappij. Uiteraard viel deze film hier zeer in den smaak. Het verdere deel van het programma werd weer gevuld door eigen krachten. Eenige klei nere bijdragen en een drietal één-acters, blijk gevend van namvgezete studie en juiste spelopvatting, hiel den de aandacht geruiraen tijd gespannen. H AREN K ARSPRI Algemeene vergadering van de pluimveevereeni- ging „Ons Belang", gehouden op Vrijdag 23 Fe bruari 1934. des avonds half acht. ten huize van D. Swager te Dirkshorn. Aanwezig 13 leden. De voorzitter, de heer A. Wink Andrz. opent met een welkotn aan de leden en do pers de vergadering en verzoekt den secretaris het lezen der notulen, welke onder dankzegging worden goedgekeurd. Hierna volgt lezing jaarverslag door den secreta ris. waaruit bleek, dat over 1933 2 gewone en 2 bui tengewone vergaderingen waren gehouden. De voor zitter dankt hierna den secretaris voor diens uitge breid verslag. Volgt rekening door den penningmeester. De ont vangsten hadden bedragen f 103.98, dc uitgaven Eerste klasse: „Op Maat", Zuidscharwoude Onder Vrienden, Oudkarspel Vriendenkring, Noordscharwoude In deze klasse heeft dus „Op Maat" van Zuidscharwoude de eerepalm veroverd. Tweede klasse: Gezellig Samenzijn, Zuidscharwoude Vriendenkring, Noordscharwoude Volharding, Oudkarspel Op Maat, Zuidscharwoude Ons Genoegen, Noordscharwoude Derde klasse; Op Maat, Zuidscharwoude Gezellig Samenzijn, Zuidscharwoude Volharding. Oudkarspel Vriendenkring Noordscharwoude Ons Genoegen, Noordscharwoudo Sajet: Vriendenkring, Noordscharwoude Biiner. 421 377 Kramer. 454 375 395 Vis. De 352 372 348 Bakker. 451 390 413 Langendijk. 333 407 357 Totaal. 1978 1905 1S00 380 382 355 403 376 1890 339 426 3'6 3?2 393 1876 334 388 383 396 349 1850 337 385 333 396 332 1783 324 302 294 367 321 1608 259 389 288 348 357 1641 301 205 293 372 332 1593 301 306 295 334 330 1566 244 295 282 371 248 1440 331 286 295 375 349 1G3G 283 316 298 300 301 1501 De behaalde punten in de eerste klasse geven wel zeer weinig verschM en is bet dan ook een snanneiuie stri'd geweest. Ook hij do ini"sf "onlnatstcn van de tweede en derde klas-a is dit het geval. Over eenigen tijd zal de prijsuitreiking volgen. f61.97, batig saldo f45.01. Do heeren Burger en Klok, dio dc rekening hadden gecontroleerd, verklaarden alles in orde to hebben bevonden en adviseerden tot goedkeuring. Do voorzitter dankt den penningmees ter voor diens accuraat beheer. De voorzitter zegt, dal wij over 1934 zeker met de finantiën niet zullen uitkomen. Oorzaak hiervan is abonnement op een pluimveecourant, welke een maal per maand aan dc leden wordt toegezonden. Verhooging contributie acht het bestuur met het oog op de kleine voedergebruikers niet gcwenscht en zou liever de groote verbruikers van voeder 5 cent per zak willen laten betalen, wat voor dio men- schen niet zoo ingrijpend is. Na eenige bespreking werd dit voorstel met 2 stemmen tegen aange nomen. Hierna zegt voorzitter, dat er weer gelegenheid is om foktoorncn te laten keuren. Men kan zich hier hiervoor bij het bestuur aanmelden. Hierna volgt bespreking" algemeene vergadering van den N.H.P.B., welke gehouden wordt op Woens dag 28 Maart e.k., te Alkmaar. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren A. Wink Az. en D. van den Berg en tot plaatsvervanger de heer J. Burger. Na gehouden bespreking werd algemeen goedge vonden een voorstel in te dienen, dat alle leden be zoekers aan do bcgsprekingen mogen deelnemen. Voorts een voorstel betreffende het opfokken van blauwe kippen. De voorzitter vraagt nu de vergadering hoe men denkt over het verzekeren van de kippenhokken te gen natuurrampen, hnktlc leden bleken hun hok ken al tegen stormschade en natuurrampen verze kerd te hebben, doch na eenige bespreking werd toch besloten om de hokken te verzokeren, doch niet en kel tegen nutuurrampen, inaur ook tegen storm schade. Bij de rondvraag vraagt de heer Burger of het niet geweusebt is dat de afgevaardigden een kleine vergoeding krijgen voor het bezoeken van vergade ringen. De aanwezigen bleken hier niet tegen te zijn en werd een voorstel om 12 te geven per vergade ring goedgevonden. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag jl. kwam de heer H. te Kaiverdijk tot de tninder aangename ontdekking dat zijn schoorsteen in brand stond. Ge lukkig werd zijn vrouw spoedig wakker door de rook in de kanier en konden zij met een emmer wa ter den brand nog blusschen. Daar het heclc gezin in die kamer sliep, kon dit nog ernstige gevolgen gehad hebben. HEERHUGOWAARD Werkloozen aan het werk. Bij een alhier ten Raadhuize gehouden conferentie van vertegenwoordigers van de betrokken gemeen to- besturen en ingenieurs van den tochnischen dienst van den provincialen waterstaat, inzake den provin cialen wegenaanleg voor zoover het betreft den nieu wen aanleg tusschen het Niedorper Verlaat en de Mallegatsluis, werd een regeling getroffen voor te werkstelling van werkloozen. Door den aannemer zullen bij den aanleg der aar den l>aan 90 van de daarbij henoodigde werklieden via de arbeidsbemiddeling betrokken dienen to wor den. Daarvan zullen worden geleverd door de gemeente Heerhugowaard 30 Harenkarspel 20 Hoogwoud 15 Opmeer 5 en Oude Niedorp, Nieuwe Niedorp en Obd&m leder 10 Waar nog niet bekend is hoe groot het aantal aan te stellen arbeiders zal zijn, is nog niet aan te geven hoe groot het getal der arbeiders uit ieder der gemeen ten zal zijn. Naar verluidt zou ongeveer half Maart hekend wor den wanneer deze regeling aan zou vangen. Het totaal ingeschreven MJ het plaatselijk orgaan der arbeidsbemiddeling bedroog de afgeloopen week 154, zoodat weder een kleine verbetering viel to ne- speuren. Tewerkgesteld waren daarvan in de R.W.V. (Wie- ringermeerpolder) 43 arbeiders en in de plaatselijke werkverschaffing 71, 23 personen hadden de zg. wachtweek, 17 personen stonden ingeschreven als werkzoekende, waarvan een enkele in de gesubsidieer de steunregeling was opgenomen. Burgemeestarsvacature. Naar aanleiding van een in do Schoger Courant van den 24 Februari voorkomend bericht, omtrent een mo gelijke eandidatuur van den heer J. Groen te Zuid scharwoude, voor burgemeester der gemeente Heer hugowaard, in welk geval door Katholieke kringen daarvoor zou worden gewerkt, werd medegedeeld, -lat in een gecombineerde vergadering van dc drio kath. parochiale kieskringen besloten werd in deze vaca ture een geheel neutraal standpunt in te nomen. SINT MAARTEN Het Instituut voor Arbeidersontwik keling, afd. Ha renkarspel—St. Maarten, zal Zaterdag a.s. een propa- ganda-avond houden alhier. De bekende voordracht- !:unstenaar Willem van Capellen zal zijn medewer king verleenen, afgewisseld door muziek. VALKKOOG. Zaterdag hield de vereeniging „Nut en Genoegen'* haar tweede seizoenavondje ten huize van den heer Van Schoorl. Deze avond, als altijd afgewisseld door ::ang en voordracht, met een aardige lezing, voldeed weer ten volle en heeft de aanwezigen weer een aan- renaam avondje bezorgd. Ook het tooneelstukje en do bijdrage door voorzitter hebben veel tot het wel slagen bijgedragen. De vereeniging kan weer terug zien op een geodgesl&agden avond. CA T. LANTSOOO Filmavond. Zaterdagavond vond in het Dorpskoffiehuis een filmavond plaats, uitgaande van do Vrije Socialisten- groep Winkel. Als hoofdfilm werd vertoond: „Het mlllioenengraf." Deze film stelde ons don slag aan de Somnie in 1916 voor in al zijn verschrikkingen. In de pauze werden eenige gedichten gedeclameerd. Na afloop sprak de voorzitter een woord van dank voor de flinke belangstelling. Hij spreekt de hoop uit, dat deze film er toe zal hebben bijgedragen om den strijd tegen den oorlog te versterken, om tc geraken tot het onmogelijk maken van toekomstige oorlogen. SINT P A N C R A S Bij den gehouden schaakwedstrijd tusschen do clubs te St. Pancras en die te Noordscharwoude was de uitslag 2—7 in het voordeel van St. Pancras. WINKET Zaterdagavond gaf de „Krite Skaeen" haar tweede fooneelavond in de zial van den heer K Zeeman fe I.titiewinkel. De zaal was flink bezet. In ziin ope ningswoord herdacht de waarnemend voorzitter den gewezen voorzitter, den heer P. Jensma Daarna werd door de zustervereeniging uit Den Helder het tooneelstuk in vier bedrijven „Rluchten en Plichten" van R. W Canne opgevoerd. Naar het applaus te oordeelen, viel het gegev »ne bij hot pu- •liek zeer in den smaak. Een gezellig bal besloot dozen mooien avond. Tot bestuursleden der gemengde zangverecnlging West-Frisia, zijn in de gehouden ledenvergadering de volgende leden benoemd: de heer A. de Ridder, norz'fter, mevr. M. Buis—Grin. secretaresse, dc heer P. Langereis, penningmeester, de heer N Pee toom, 2o voorz., en mej. A. Kamp, 2e secretaresse.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2