De Competitiewedstrijden. SPORT Jubileumavond Hercules=Hébé. Aanteekeningen op de Voetbalwet. K.F.C. en Heracles kampioen! DIVERSEN. Sportberichten uit Den Helder. Zaterdagavond was het de dag, dat de Gymnastiek vereniging Hercules-Hebe te Nieuwe Niedorp haar 50-jarig bestaan herdacht, in de Prins Maurits aldaar. Om acht uur was de keurig versierde, echt feeste lijk uitziende zaal tot in de uiterste hoeken gevuld met ongeveer 350 belangstelleiftlcn en gymnasten, en werd het programma geopend met een opmarsch van alle leden der voreeniging naar het tooueel, gevolgd door den vaandelgroet. Hierna is het woord aan den heer Wilken, als voor zitter van het jubileumfeest. Spr. zegt als oud-lid en oprichter te zijn aangezocht om als leider en voorzit ter te willen optreden tijdens de voorbereidingen en liet houden van den feestavond. Waar ik zeer veel voor de gymnastiek gevoel, aldus spr., hel» ik de lei ding aanvaard, en gezien de grootc belangstelling van hedenavond is het mij een aangename taak dezen avond te openen. Ik zie aanwezig Burgemeester Pluis- ter (oere-voorzitter), den heer Kemp van Den Helder, als afgev. IIoll. Noorderkwartier, den heer Kaan van Wieringerwaard en vele afgevaardigden dor zuster verenigingen en het doet mij groot genoegen dat allen aan de uitnoodiging gevolg hebben gegeven en heet U allen dan ook hartelijk welkom. Vele oud-leden van Hercules zijn mede aanwezig, zie daaruit het be wijs van medeleven in de gymnastiek en dat zij allen de voreeniging een goed hart toedragen. Een dertiental veteranen zal hedenavond nog optre den en zullen trachten te bewijzen, dat zij vroeger onder goede leiding hebben gestaan en Min lessen nog niet zijn vergeten. Nog heet spr. van harte welkom zijn drie aanwezig zijnde wiede-oprichters der vereni ging, de heem Mijts, Groot en Pool en ..ik wed dat wij zeer zeker met ons vieren na deze vijftig jaar nog best in stajit zouden zijn een prachtigen hoogstand te maken". Wij zuilen ons hieraan echter maar niet wagen en ons gelukkig achten over de bevoorrechting, dal wij dezen avond kunnen hijwonen. Een bijzonder woord van welkom roep ik dan nog toe aan den oud- Directeur-oprichtcr, den heer Ruvter van Hciloo; het doet ons bijzonder veel genoegen, dat de Ruyter de lust en de kracht nog heeft, hier hedenavond nog aanwezig te zijn. (Applaus). Voorzitter zegt dan, dat het 50-jarig bestaan van Hercules feitelijk a.s. Herfst daar is, maar het feit dat Hebe heden 30 jaar bestaat en door verschillende bij komende omstandigheden, het gewenscht voorkwam dezen avond te combineeren. Waren de tijdsomstan digheden beter, zou vrij zeker een ander feest ceee- ven worden en waar het saldo der rekening steeds aan den verkeerden kant staat, zijn wij blij op deze wijze het jubileumfeest te kunnen vieren. Hiermede eindigt Voorzitter zijn openingsrede en wenscht allo aanwezigen een echt gezelligen avond toe. Nog worden door voorzitter voorgelezen enkele ge lukstelegrammen en schriftelijke feliciatiën van Ned. Gymn. Verbond, O.K.K. van Den Helder. D.O K.E.V. te Anna Paulowna, Mej. L. Butter tc Alkmaar en Bur gemeester Koster van Winkel, voor welk medeleven hartelijk dank gezegd wordt. Als hierna door alle gymnasten vanaf het tooneel het Bondslied is gezongen, volgt het succesvol optre den van de Funny Boys van Schagerbrug. Dan is het woord aan den heer Louis Contran van Amsterdam. Na enkele moppen krijgen wij een door hem op rijm gemakt fee^lproloqg t,e hoeren, waarin op geestige wijze gereleveerd wordt het leven en werken gedu rende het 50-jarig bestaan der Voreeniging, met tot slot een passend lied. Deze proloog oogstte veel bijval en ongetwijfeld hebben de harten gepopeld der oprichters en oud leden met het nogmaals doorleven van vroeger dagen als lid van Hercules. Helaas kon de heer Contran door ongelukkige samenloop van omstandigheden niet meer optreden. Hierna spreekt Burgemeester Pluister persoonlijk en namens het Gemeentebestuur de juhileerende vor eeniging toe. en wenscht leden, oud-leden en oprich ters van harte geluk met dit zeldzaam feit. Verder releveert spr. in zijn rede, het medeleven van het Gemeentebestuur met Hercules-Hebe, vooral op het gebied wat voor de kinderen wordt gedaan. Namens het gemeentebestuur wordt door Burgemeester een bloemenmand aangeboden. Tusschen het afwerken der nummers werd nog het woord gevoerd door den lieer Kemp van Den Helder, als afgevaardigde van den Turnbond Holl. Noorder kwartier. die in z'n rede releveert de grooto prestaties van vroeger, door Hercules geleverd en wijst er op, hoe nuttig en noodig de Gvmnastieksport eigenlijk is, cn onverschillig welke tak, de gymnastiek de grond slag is van alle sport. Met een woord van hulde biedt spr. namens den Turnbond een hcrinnerings- medaille aan. De heer .Tb. Kaan van Wieringerwaard zegt, niet veel ambitie meer te hebben voor feestvieren, maar hier mede steeds een uitzondering maakt, wanneer het be treft de gvmnastieksport en dan ook met groot ge noegen de vereeniging een woord van hulde brengt met dit zeldzaam jubileum. De heer Kaan sluit zich overtuigend aan hij de woorden van den heer Kemn, dat de Gymnastiek de grondslag is van alle sport. De heer Kaan releveert op welk een aangename manier Olymnia en Hercules-Hebe reeds veel contact met el kaar hebben. Namens Olvmpia biedt de heer Kaan eveneens een herinneringsmedaille aan met den wensch, dat Hercules-Hebe moge bloeien tot in lengte van dagen. De heer Mantel van Winkel biedt namens Sparta eveneens een hcrinneringsrnedaille aan, met een toe passelijk woord van hulde en heil voor de Gym- nastieksport in 't algemeen. Ook door de afgevaardigden van de vereenigingen te Kolhorn, Dirkshorn en de Stroet worden medail les en bloemen onder een toepasselijk woord aange boden. De vereeniging Lycurgus te Schagen, die niet vertegenwoordigd is, geeft eveneens blijk van haar belangstelling cn medeleven door een bloemenmand. Niet ten achter komt onze hospes, die eveneens een bloemenmand aanbiedt. De heer Gelder geeft hierme de blijk van zijn volle sympathie voor de vereeni ging. Op al deze gebrachte hulde wordt daverend ge applaudisseerd. Voorzitter zegt dat door deze grootsche hulde, de oud-leden het jammer vinden, niets te kunnen aan bieden, maar dat hiervoor alsnog de gelegenheid zal worden opengesteld. Hebe is n.1. erg ongelukkig ge weest door verbranding van hare vlag. En de kas middelen laten niet toe. hier wederom in te voorzien. Nu zullen door enkele dames lierinncringsspeldjes te koop worden aangeboden cn het slotvers van de pro loog van den heer Contran sloeg zoo in. dat we beslo ten onmiddellijk de Fa. Trapman op te bellen en het lied in druk te laten verschijnen en wij nu reeds in de gelegenheid zijn de liedpren te koop aan te bieden. De laagste prijs is 10 cent, de hoogste prijs f 1.—. Spr. doet hiermede een beroep op alle medewerking, dus ook op de oud-leden. Thans gaan wij ons even bepalen Mj het optreden van de leden der vereeniging. Over het geheel geno men zijn alle oefeningen op keurige, correcte wijze ten uitvoer gebracht door de dames, jongedames, hep- ren en veteranen. Er is in velerlei opzichten kranig gewerkt en wij n®enon te kunnen zeggen, dat met dezen voortgang en met zooveel ion ge krachten. Her cules-Hebe nog veel van zich zal doen hooren in de toekomst op het gebied van de Gymnastiekspnrt. Het waren bijna alle succesnummers. Een uitbundig suc ces behaalden de Jonge dames met een ballet, dat dan ook op schitterende wijze werd uitgevoerd en het ap plaus was van dien aard, dat dit nummer nogmaals voor 't voetlicht kwam. Het kunstlicht, aangebracht door den heer Van Bossum. maakte hierbij een mooi effect. Ook het nummer vrije oefeningen der andere dames werd op een wijze uitgevoerd, welke alle res pect afdwingt, het was óf. Het daverend applaus was het bewijs. Een overweldigend applaus ging door de zaal, toen een twaalltal veteranen onder leiding van den vete raan O. Strijbis door de zaal opmarcheerden naar 't tooneel en daar een staatocfening uitvoerden, die klonk als een klok. Alles tip top correct tot in de uiterste puntjes goed verzorgd, werd deze oefening uitgevoerd. Het was dan ook een daverend applaus. De leeftijd van deze veteranen liep tot de 60 jaar. Vrij zeker hebben de jongere leden met verbazing do uitvoering van dit nummer gadegeslagen. De heer strijbis kan met genoegen op zijn leiding terug zien. Wij zien in de toekomst, evenals te Wieringerwaard, ook hier een Veteranenclub ojigericht, welke in den heer Strijbis vrij zeker haar man zal vinden. Het geheele optreden van de hceren- en damesle den heeft bewezen, dat de leiding hij Mej. Sepers en den heer Loots in goede handen is. Een extra wèord van hulde voor het kranige werk van Mej. Sepers. zoowel als leidster als turnster is zij heel goed op haar plaats. Dc dames hebben zonder meer een groot aandeel in het succes van den avond gehad. De muziek der Funny Boys was een welkome af wisseling, waar steeds met groote aandacht naar werd geluisterd en veel applaus oogstte. Het is intusschen al vrij laat geworden, als voor zitter wederom het woord neemt, om tot sluiting over te gnan. Allereerst brengt spreker dank voor alle hulde, welke Hercules-Hebe hedenavond is toege zwaaid en de hartelijke woonteti welke door de vel schillende sprekers zijn gericht. Vooral hnopt spr. dat de woorden van dc hoeren Kemp en Kaan ter harte zullen worden genomen, dat de gvmnastiek sport, nuttig en noodig is en de grondslag is van alle sport. Voor*, vindt de aangeboden bloemenhulde door het Gemeentebestuur een prachtattentie en spr. denkt, mede uit de woorden gesproken door den Bur gemeester, dat waneer de vereeniging op de een of andere manier in 't gedrang komt. ongetwijfeld het Gemeentebestuur er w el raad op zal weten. Als voorzitter dan allen om beurten heeft dank ge bracht, zegt hij dat ook de wensch van de oud-leden in vervulling zal komen en dal de verkoop van speldjes cn liederen totaal heeft opgebracht een be drag van f 45, wat ruimschoots voldoende geacht wordt voor atinschaffing van een nieuwe vlag voor IIo.be, welko naar wordt gehoopt, a.s. herfst op een nader vast te stellen dag kan worden uitgereikt. Met nog een extra woord van hulde en dank aan de Veteranen en een geestig slotwoord, sluit de heer Wilken dan dezen zeer goed geslaagden feestavond. Het is een Jubileumavond geweest, welke het gym nast ieklevcn in Nieuwe Niedorp zeer zeker ten troede zal komen en waar dc vereeniging nog lang met aan gename herinneringen aan terug zal denken. Na alfloop weet de keurig verzorgde dansmuziek van de Funny Boys de talrijke aanwezigen nog tot zeer laat in den nacht bijeen te houden en het waren de veteranen, die ook op dit gebied niet ten achter kwamen. Voetbal. (ÏLN.V.B.-0VERZICHT VAN 25 FEBRUARI). O, onverbeterlijke voetbalenthousiasten, die we zijn, wat hebben we weer zitten likkebaarden aan de markante reeks uilslugen, die zoovele beslissin gen inhielden! AFDEELINQ L 't Gooi's lot is definitief bezegeld. Met 2—3 ver loor zij van Z.F.C.. Hoe eervol ook, ze zijn gedocmu om zich tegen Velox en D.YV.S. te verdedigen. A.D.ü. won ten overvloede met 2—0 van V.S.V. en Haurlem van Sparta t3—0). Bij Feijenoord is de fut er bepaald ineens uit, met 40 werd ze n.1. geslagen door Hennes. De stand luidt: Ajax 17 16 0 1 GS—29 22 1 eijenoord 17 10 1 6 40—33 21 V.S.V. 17 10 0 7 44—42 20 Sparta 17 9 0 8 33—45 18 en onderaan: H.F.C. 17 5 2 10 29—46 12 't Gooi 17 3 2 12 33-57 8 AFDEELING IL Bravo, K.F.C., hulde stoere Kooger jongens! K.F.C. heeft Zondag niet gedraald om van de kans te profiteeren. Met 41 ging Hilversum cr aan. Op tneer dan fraaie wijze is door K.F.C. het kampioen schap behaald. Na een zeer middelmatig begin niet veel verliespunten is een race ingezet, zoo eendrach tig en zoo fel dat geen van de andere kemphanen het heeft kunnen bijsloffen. Alle concurrenten wer den in eigen huis geslagen en de vreugde over het behaalde kampioenschap kan niet anders dan alge meen zijn. 't Kan niet anders dan een uitbundig feest geworden zijn in Koog aan den Zaan! 01 de anderen het hopeloozo van een achtervol ging hebben ingezien, zij maakten er Zondag niet veel van. H.B.S., dat schikte nog, want die won met 5—4 van Xerxes. Maar Stormvogels verloor thuis met 31 van D.F.C en D.H.C werd met 0— I door V.U.C ingemaakt. En daar ook Excelsior niet 21 van R.C.H. verloren heeft, staan Hilversum en Excelsior met 12 punten onderaan: AFDEELING IlL Heracles heeft Zondag ook de knoop doorgehakt Met 32 klopte zij Wagcningen. Ten overvloede speelde Go Aiicad gelijk tegen Tuhantia (2—2) Enschedé klopte A.G.O.V.V. (7—2), maar 't baatte toch niet meer. Die 32 zege van Heracles over YY'a- geningen was niet cadeau gegeven, want er stond voor Wageningen heel wat oji het spel. Immers, Hengelo is zich hevig aan 't verbeteren. Do 3—1 over winning op Enschedesche Boys getuigt er weer van, temeer waar de Boys in 't zelfde parket verkeereu als Wagcningen. P.Ë.C. en Vitesse deelden 10 pun ten (46). Heracles 17 13 3 1 54—14 29 Go Ahead 17 10 5 2 61-23 25 Enschedé 17 10 3 4 55-26 23 en onderaan: Enschedesche Boys 17 5 2 10 2541 12 Wagcningen 17 4 4 9 2033 12 Hengelo 17 3 4 10 26-60 10 AFDEELING IV. Willem II heeft haar kans zeer veel grooter ge maakt. In een plaatselijken strijd won zij van Longa (2—0), haar groote concurrent Voor zoover er nog van een „Dritto im Bunde' sprake was M.V.V. had dat kunnen zijn is nu ook van die zijde geen gevaar meer te duchten. P.S.V. sloeg de Zuid-Limburgers tenminste met 31 op eigen terrein. Bleijerheide hield in Middelburg, Willem II Longa M.V.V. P.S.V. AFDEELING V. Velnritas zal a.s. Zondag Kampioen kunnen wor den. Wel wonnen de Y'oloc'fnnen van G V.A.V. (62'1 maar Be Quick's 9 -2 zege on Alc'des laat de theo retische mogelijkheid voor Bo Quick's kampioen schap nog open. Ondertussclien is Alcidcs definitief het haasje gc worden en zij moet zich te weer stellen tegen De Kooi uit Joure en H.B.C. uit Hoogezand. We vree zen voor Drcnte's tweede eerste klasser! Frisia nam het zekere voor het onzekere. Zij klopte in plaalsclijken strijd Leeuwarden (10) waardoor d.» nederlaag, die hel Meppclcr Alcides dit jaar heeft geleden dos te smadelijker maakt. Sneek en Achil les speelden gelijk (1—1). Friesland's zegetocht werd gestuit in Veoiulam (6—2). Velocitas 15 14 0 1 7414 23 Be Quick 17 12 2 3 63—25 20 en onderaan: Sncek 16 5 1 11 29-52 II Frisia 17 5 0 12 38-58 10 Alcides 16 1 1 14 3085 3 2o klasse A Alcmaria kan alleen maar door een wonder ge red worden. Want O.V.V.O., de meest nabije stroo- halm, verdween Zondag ook, daar deze van Z.V.V. won (3—2). H.K.C slaagde er niet in om Kinheim te kloppen. De Vclsenaren kwamen met oen 20 zege thuis. A.i'.C sloeg W.F.C (7—2). D.W.S. 17 12 2 3 41—22 26 West Frisia 17 9 3 5 46—28 21 z.v.v. 17 8 3 6 36-32 1) Kinheim 16 6 5 3 32-27 17 AF..C. 17 6 4 7 42—43 i»; YV.F.C 16 6 3 7 29-31 15 O.V.V.O 15 5 4 6 2227 14 H.R.C. 16 5 3 8 25—32 13 Zeehvur^Ia. Alcmaria 16 4 5 7 26-28 13 16 3 4 9 28-31 10 Te spélen zijn nog: H.R.C.: uit DAV.S. en Alcmaria: Zeeburgia: thuis Z.Y'.V., uit Kinheim. Alcmaria: thuis H.R.C-, uit W.F.C Alcmaria zal Zondag moeten winnen van W.F.C, orn niet reddeloos verloren te zijn. 2o klasse B. Velox knapte ten koste van V.V.A. haar doelcijfers op (8—0). D.O.S. won met 4—1 van B.F.C Veloz 18 13 5 0 0721 31 Blauw Wit 17 9 5 3 51—27 23 D.O.S. 17 11 0 6 52—53 22 E.D.O. 17 10 1 6 65-35 21 3e Klasse A. K.F.C. 17 12 2 3 51—29 26 Stormvogels 17 10 1 6 28-26 21 H.B.S. 17 9 3 5 46—33 21 en onderaan: Xerxes 17 6 2 9 49—53 11 Y'.L'.C 17 4 5 8 42—47 13 Hilversum 17 4 4 9 32—37 12 Exelsior 17 5 q 10 38-49 12 15 11 3 1 38—21 2» 16 11 1 4 40-29 23 16 9 2 5 42-37 10 16 8 4 4 44—29 20 Do leiders gingen voort op het pad der overwinning. O.S.V. won met 42 van Meervogels, Kenncmers won van Helder (5—2). Ilollandia's prestatie mocht er wezen. D.W.V. ging er met 3—2 aan. Assendelft kwam een punt omhoog door een gelijk spel tegen Meteoor. O.S.V. Kenncmers D.W.V. Hollandia Helder Meteoor Purmersteijn K.V.V. Meervogels Assendelft 16 14 0 2 7230 28 16 13 1 2 06-23 27 14 8 2 4 38—37 18 16 7 2 7 56-14 16 15 6 3 6 49—47 15 16 5 4 7 38-51 14 15 5 3 7 39—IS 13 15 3 2 10 31-47 8 15 2 3 10 41—64 7 14 1 4 9 46-65 6 K.N.V.B.-beker. De derde ronde wordt gehouden op Zondag 18 Maart. We stippen de volgende wedstrijden aan: R.C. IL— Haarlem: H.F.CVelox; AlcmariaK.F.C; DW. S.—V.S.V.West Frisia—O.D.S.( deze club komt uit Dordrecht, staat no. 4 in 2 B, afd. II); C.V.V.—H.R.C. (C.V.V. uit Charlois hij Rotcrdam is één van de tweo gegadigden voor de eerste plaats in 2A); Zeeburgia— Alkmaar: Excelsior—Alkmaarsche Boys; Succes— Helder (dat zal' spannen!) Overschrijving. Govraagd: II. Lindeboom van Alcmaria naar Oudorp; A. J. M. Berkhout van Kolhorn naar Jisp. Verleend: J. N. de Winkel van D.E.S. naar llnu- wert, D. van Teulingen van Schoorl naar Dirkshorn J.V.C. alweer gestrafd. Het bestuur van den N.H.V.B. heeft besloten yoor- loopig geen wedstrijden meer op 't J.V.C.-terrein <o doen plaats vinden. Bovendien zullen ook geen uit wedstrijden meer worden vastgesteld voor de elf tallen van J.V.C, indien er door haar schuld op de terreinen van bezochte vereenigingen, ongeregeldhe den voorvallen. Scheidsrechtersavond. Op Zaterdag 3 Maart a.s. houdt de subcommissie van de scheidsrechtercommissie to Den Helder een vergadering in Bellevue. Iedere scheidsrechter zal welkom zijn. Do heer Brussel zal aanwezig zijn voor 't verstrekken van inlichtingen. y Pas op voetballers! De N.H.V.B. haalt de lijntjes strak aan, voetballers Er mag onder geen beding gespeeld worden in elf tallen huiten N.H.V.B-verband noch in bedrijfs-, poch in gcnocglijkheidscluhjcs en ook is het verno- don tegen zoodanige clubs te spelen of er als scheids rechter te fungeeren. Do vereenigingen hangt f 2a boete boven het hoofd en den spelers royement Pleidooi voor Automatische Uitsluiting. (Van onzen Sportredacteur). I Zonder ons oenige pretentie aan te matigen, door dat o.a. „I)e Telegraaf en „De Revue der Sporten" na het publicecren van ons eerste artikel „Aanteekenin gen oj) de Voetbalwet" een paar kolommen aan deze stof wijdden, verheugen we ons. We zagen in deze „hooge" helangsteling een symp toom van bondgenootschap van overtuigingen. Er zijn groepen, die alles blauw-blnuw willen laten, maar er zijn cr ook die de mecning koesteren, dat er iets ver beterd kan worden. Tot die laatste groep durven wij ons rekenen. Wij discussieeren niet over de kwestie van de per soonlijke rechtsgeleerdheid van voor- en tegenstan ders. liet is geen strijd van juridisch vernuft, maar een opkomende strooming van sportmenschen, wier rechtsbewustzijn scherpere omlijning on reglemen- teering wenscht, ziet rund zich een massa, in wier harten een dergelijke wensch nog niet heeft postgevat. Wij kunnen lot dat verlangen komen en er een eisch van maken na een simpele overweging van de nrac- tischc feiten en de werking van zijn gezond verstand onafhankelijk van juridische scholing. En wij meenen, dat ieder mensch met een beetje rechtsgevoel bij ccnig nadenken tot de overtuiging moet komen, dat hoewel het bondsrcchtsappnraat bijna steeds bevredigend functlonneert, dank zij de bekwame leiders bijzondere gevallen als zich den 'aatsten tijd hebben voorgedaan, hopeloos in dc lucht zweven. Die gevallen zijn de speelballen van amateur-juris terij van allerlei jeeken. Automatische Uitsluiting. Leege blikjes en vuile rommel plegen wij in het da- gclijksch loven in den vuilnisemmer te deponeeren. We binden die voorwerpen .niet met een touw achter onze fiets. De K.N.V.B. doet dit wel: geen enkele aangelegen- beid kan aan de rechtsspraak van den K.N.V B. ont rokken worden" is het touwtje, waarmee zelfs 't erg ste achter den K.N.V.B.wagen meegetrokken wordt. Geen wonder dat dit geen reclame is voor het rechtsstelsel voor den K.N.V.B. Het prestige bij den buitenstaander daalt er door. We hebben het te vergelijken met de wanrdeering an een leek voor een automobiel met schitterend oonenden motor, maar met een rammelend snatl>ord! Ons inziens moest van Bondswege een nauwkeu rige reglementeering in een ook voor leeken overzichtelijk schema worden gemaakt niet de juiste emerking tot waar de rechtsbevoegdheid van den bond strekt. Door een strafbaar feit hulton die grens, plaatst men zich dan automatisch huiten dc voctbnlgcmcen- schap cn ongeacht eventueel ingrijpen van den ge wonen rechter en de daaruit voortvloeiende straf, zou men pas weer tot de vocthalgemeenschap kun nen toetreden na een zekeren termijn, in dc regle menten voor ieder geval bepaald. O.i. zal het besef bij het bedrijven van een bepaald feit huiten do voetbal gemeenschap komen te staan en dus ook haar bescherming te missen een grootere preventieve invloed hebben dan dc gang van zaken, die de voetballer zich nu boven het hoofd ziet han gen. De mentaliteit wordt door het thnns geldende systeem verslapt. Voorloopige schorsing ontloopt men weliswaar niet. maar als men zich berouwvol voor», doet, en goed kan praten, valt er bij do Strafcommis- sic gerust wel af te dingen. „D'r uit", zei Karei Lotsv. In overeenstemming niet die .gedachte, lijkt ons liet voorstel van dc automatische uitsluiting. Knip dóór dio draad, waarmee het rammelende groentcnblikjc aan Uw fiets wordt meegesleept. Ei is al lawaai genoeg cn het brengt IJ in opspraak bil brave burgers die achter hun gordijnen vandaan niet fronsend voorhoofd Uw dolzinnige streken aanzien! H.R.C. benut haar kans niet Do laatste thuiswedstrijd der Racers is in een verdiende nederlaag geëindigd. Wie II.R.C. tegen D.W.S. en Z.V.V. aan het werk heeft gezien, kan niet begrijpen, dat dit dezelfde ploeg was. Het scheen wel of er voor ll.R.C. niets meer op het spel stond, alsof ze zich reeds geheel veilig voelden. Do Velzonaars speelden daarentegen met zulk een élan, dat zelfs de anders zoo goed spelende H.R.C-achterhoede ge heel uit haar spel werd gehaald en als Siersma niet zoo op dreef had geweest, dan had de uitslag er zeker heel- anders uitgezien. De Kinheim-voorhoede speelde prachtig cn het spel werd goed open ge houden. Daarachter stond een spil. dio hot spel op werkelijk voorbeeldige wijze verdeelde, iets wat luj H.R.C. alleen door Roobol werd gedaan. Do wedstrijd zelve had een heel ander aspect als verleden weck, daar de Y'elzenaars hun 3—2 nederlaag op eigen terrein nog hadden goed te maken. De H.H.C.-voo:-- hoede verviel weer in haar oude fout, door het spel te kort to houden. Alleen spel in do breedte, dus do vleugels er in betrekken, kan succes hebben tegen deze tegenstanders. De middenlinie steunde goed, on verplaatste het spel telkens. Het grootste gedeelte van den wedstrijd is H.R.C dan ook in de meerder heid geweest Over don wedstrijd het volgende: Kinheim krijgt eerst het windnadeel, hetgeen hen niet belet dadelijk een serie aanvallen op touw te zetten, die echter geen succes hebben. Langzaam maar zeker komt ll.R.C. echter in de meerderheid, en Beneker opent het bombardement mot een hard schot in den hoek, dat do uitstekend spelende K.- keeper slechts ten koste van een corner kan red den. Even later breekt Beneker, die in deze periode uitstekend speelde, weer door en slechts door snel uitloopen weet de keeper te redden. De uitvallen van Kinheim waren echter niet van gevaar ontbloot en eenmaal ontstond een zeer gevaarlijk moment, als Prins den bal uit zijn handen laat vallen, doch Siersma redt. Met Racing in de meerderheid, kon- digtdo wel wat al te veel fluitende scheidsrechter rust aan. Onmiddellijk nn de rust is de Holdersche ploeg weer in den aanval en Looyenga krijgt een prach tige kans, doch schiet voor open goal naast. Even later mist Hoogendijk een nog mooiere kans cn dit is het sein voor Kinheim om er een schepje op te leggen. Eerst nu komt hun voorhoede ten volle in actie. De achterhoede der Racers wordt uit elkaar gercfeld en nadat eerst een hard schot van den rechtsbuiten bijna goal oplevert, is het dezelfde speler, die met een uitstekende pass den hal langs den uitloopenden Prins in het net jaagt (0—1). H.R.C. komt nu weer geducht opzetten en luide aangemoedigd door het talrijke publiek, trekt zo ten aanval, maar de Kinheimspelers verdedigen zoo fa natiek, dat er geen doorkomen aan is. Een vrije schop bij den rand van het strafschopgebied, levert niets op: een hard schot van Beneker wordt even- mooi door den keeper opgevangen. F.cnige corners hebben ook geen succes. Inmiddels verstrijkt de tijd en 2 minuten voor tijd krijgt de rechtsbinnen van Kinheim door een m'sser van Beijer, een on- mis'aro kans en onhoudbaar vliegt de bal in het net (02). Kinheim komt nu nog onweerstaanbaar o-»7pt«oo en hij na heeft do |iriV«i>innen niet oen kop bal nogmaals succes, maar Prins redt.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6