De fraude bij het abattoir te Rotterdam. Predikbeurten. l' t 02 omgeving A NNA PAU 10\VNA Dinsdagavond hield de Coöperatieve Verbruiks- vereeniging De 'i ijdgeest te Winkel hare districtsver gadering voor Anna Paulowna, Wieringcrwaard en Oudesluis, in de zaal van tien heer C. Slikker. De zr.al was stampvol. Bijna 300 personen waren aanwezig. Mej. Mantel van Deventer gaf eene uiteenzetting van het. doel en beteekenis der Coöperatieve oignni satie. Spreeksters rede werd met groote aandacht ge volgd en met een daverend applaus beloond. De behandeling van het jaarverslag gaf slechts tot enkele opmerkingen aanleiding. Medegedeeld werd. dat de lodenraadsleden voor de wijken Wieringerwaard (de heeren A. Blaauboer en N. Boerman) en voor Kleine Sluis (de heeren H. Busé, J. Swierts en K. Meercboer) weer zonder tegen candidaten waren herkozen. Een viertal kaarten en verschillende artikelen uit do Mam.icturcnafdeeling werden onder de aanwezi gen verloot. Naast een propagandistische film, werden boven dien nog een komische en een teekenfilm vertoond. Door een can:-l •rrtiiens'bre r«eston werd koffie, biskv.ie en aan do heeren bovendien sigaren rondge diend. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. T. Everts van Barsingerhorn; G Clement en gcz. van Ivrabbendijke; P. J. A. M. War nar van Soerabaja; mej. M. AL S. Marlens van Scha- gen. Vertrokken: G. W. J. Tuijn en fam. naar Wijk aan Zee en Duin; H. H. Mugge naar Leiderdorp; mei H. J. van der Waal naar Alkmaar; E. J. Bulder naar Bandoer.g; J. Vlaming en echtg. naar Den Helder; J. de Vries naar Wonseradeel; mej. J. Tauber naar Purmerenri; F. de Klerk en gcz. naar Wieringer waard; J. Dakker en gez. naar Utingeradecl; J. Jee ninga naar Bandoeng; mej. M. F. Duijnhoven naar Den Helder; J. Vink en gez. naar Noordwijk; A. Hot»- gersteger en gez. naar Barsingerhorn; mej. K. San ders naar Den Helder. Burgerlijken Stand. Geboren: Cornelia, dochter van A. A. Bezuijen en M. Dogterom. Bernard Johannes, zoon van C. de Graaf en M. L. van Kerkvoorde. Cornelis, zoon van S. Koldijk en T. v. d. Krceke. Minke, dochter van S. IJ. Zuidema en F. Buwalda. Marlinus Johannes Maria, zoon van J. G. van den Berg en R. C. Ver resen. Ondertrouwd: .T. Blok en G. Lips. Getrouwd: J. Vlaming en G. van Baar. Overleden: O. Stevens, oud 2 maanden. Politie. Gevonden: een nummerplaat, G S3761. BREEZAND. Boerderii afgebrand. \V oensdagmiddag brandde de boerderij van den lieer J. J. Jongejans, gelegen in het land aan den Meerweg, tot den grond af. De heer J., die tijdens hei middagmaal door een knechtje werd gewaarschuwd dat het erg rookte in de boerderij, probeerde de oorzaak te vinden. Op zolder gekomen was er echter geen denken aan verder te onderzoeken. Het stond er vol rook en door de ontstane zuiging stond dade lijk alles in vlam. Waarschijnlijk moet de brand dus ontstaan zijn bij den schoorsteen op zolder. De boer derij was gedeeltelijk ingericht tot bollenschuur en de brand vond daar gretig voedsel. Toen de bewo ners zicli in veiligheid gesteld hadden, viel aan red den van inboedel niet meer te denken. In een klein half uur waren er slechts nog wat muurresten over, zoo fel had het door den sterken wind aangewak kerde vuur om zich heen gegrepen. De brandweer kon slechts wat muurresten omhalen en het laatste vuur dooven. Verzekering dekt de schade. IV N K E l Op Dinsdagavond vergaderde de plaatselijke Mid dens: andshond ten huize van den heer D. A. de Bruijn, waar 21 leden tegenwoordig waren. Voorzitter de heer P. van Zoomen. Do secretaris, do heer P. Tijsen, leest daarna de notulen, die samengevat zijn tot éen schema van hetgeen vanaf de oprichting is gebeurd. Gememoreerd werd voorts dc definitieve benoe rning van een bestuur, bestaande uit dc heeren P. van Zooncn, voorzitter, P. Tijsen, secretaris, J. van Raai te, penningmeester, B. H. Lenghaus en K. Zee man Pz., commissarissen. Deze notulen worden goedgekeurd. Medegedeeld wordt dat het verkrijgen van de Koninklijke goedkeuring, waarvoor de zorg is opge dragen aan Notaris Van Leersum, f 55 zal kosten. De zwarte lijst. Het bestuur heeft zijn aandacht geschonken aan het samenstellen van een zwarte lijst. De lieer Tijsen, dit onderwerp inleidende, wijst er op, dat er een grens getrokken dient te worden tus- sclien wanbetalers als gevolg der omstandigheden en wanbetalers uit gewoonte, dat zijn er, die onder gedekte termen den middenstand trachten op te lichten ,en gewoonlijk zijn dat dezelfde menschen, die gaan van den een naar den ander en daarvoor kunnen we elkander waarschuwen. De Voorzitter meent dat dit is geregeld in de sta tuten en zoodra iemand een wanbetaler had, dit zou opgeven aan den secretaris. Deze opgaven zou den niet ter inzage zijn voor de leden, alleen kan op een gestelde vraag advies worden gegeven. De lijst is dan niet openbaar. Verschillende leden verzetten zich tegen die ge heimhouding. De heer Van Groos verwacht dat de inlichtingen komen als do slag gevallen is. De heer Tijsen meent dat dit gevaar niet zoo groot js, als er een nieuwe klant overkomt van een an der, mankeert er wei wat aan: stel je dan op de hoog le. De heer Van Groos ziet ook moeilijkheden als het iemand betreft, van een andere plaats komende. I)e heer Tijsen acht dit ook een zeer ingewikkelde geschiedenis, doch tor plaatse zouden wij ons moe ten bepalen, het gaat om don goeden weg te vindon. De heer Kcèser meent dat er afdeclingen zijn, die elkander vooruit waarschuwen. Do heer K. Bart Pz. acht vooruit waarschuwen heter en vraagt wat er tegen is, om de lijst onder de leden bekend te maken. Dc heer K. Lange ziet ook geen voordeel in ge heimhouding. De Voorzitter merkt op dat dit in de statuten is vastgelegd. Dc heer Keeser noemt afdeclingen waar de na men in het orgaan worden gepubliceerd en o.a. in Anna Paulowna wordt een klant die in het boek staat en niets meer krijgen kan. ook niet door een ander geholpen wordt en zoo behoort het te zijn. De Voorzitter merkt op, dat deze vereeniging nog geen ervaring heeft: wat nu opgezet wordt zullen zeker gebreken aankleven, die zullen moeten wor den herzien, doch het bestuur tracht zoo goed moge lijk zijn regelingen te treffen en vraagt of de ver gadering in beginsel er voor is om een zwarte lijst samen te stellen. Allen voor. Do Voorzitter brengt in herinnering, dat besloten werd om op ongewenschte tijden een eigen blaadje te do^n verschijnen, dat zich moet bedruipen door de onbrengst der advertenties en waarin voorts ge legenheid zou zijn voor een artikel, betrekking lieiv h^nde op de vereen!ging. Die ongeregc'de verschij ning is echter cmgcz.ct in een maandclijksche ver schijning. Aan het bestuur wordt dc verdere zorg en ook het redactioneel!; gedeelte opgedragen. De heer Tijsen merkt op dal men van oordeel is, dat in deze ciitieke tijden het wel gcwenscht is voor namelijk voor de \aklicden op korten termijn hun rekening te presenlccreu, doch dan zullen allen iict moeten doen. De Voorzitter deelt mede, dat vooral de ambachts lieden daar bij betrokken zijn, die zijn niet allen lid der vereeniging en zouden dus ook do niet-icdcn gc vraagt! moeten worden, die regeling te volgen. Het bestuur zal daarvoor op bezoek gaan. De lieer Van Groos verwacht moeilijkheden, spr is er zelf mede begonnen, maar moest er op terug komen, want er werd toch maar eens per jaar be taald. De beer Zander merkt op, dat de ambachtslieden ook schuld hebben, als er tusschentijds om de reke ning wordt gevraagd, komt die toch niet. Do heer Tijsen meent dat ook do klanten er aan wennen moeten en vooral als iedereen het doet. De heer Keetman pleit voor maandrekeningen en was tnen daar pl.m. 4 jaar eerder mede begonnen, zou het boek er nu heel anders uitzien. De lieer Zander acht het cenige middel: kort hou den en niet te vee! crediet verleoncn. Ooor op korte termijnen te betalen, is geen wantrouwen, maai komt dc klanten ook ten goede. De Voorzitter concludeert, dat men de voorkeur geeft aan maandrekeningen en het bestuur zal zich met de patroons uit de bouwvakken in verbinding stellen. Dc heer Lenghaus zag gaarne pogingen aange wend om een tweede vaste brievenbesteller te krij gen. Voor het zakenleven acht spr. het niet goed tel kens met hulpbcstellers te zitten. Do Voorzitter acht motiveering zeer moeilijk. Hulp bestellers staan evengoed onder geheimhouding als vaste bestellers, 's Is een gevolg van de ingevoerde bezuiniging en l>ovcndien er zijn geen feiten aan te voeren, die aanleiding tot bemerkingen geven. Zoo dra dit het geval is. zal bet bestuur actief zijn, nu echter acht de voorzitter het een beweging, die lot mislukking gedoemd is. De heer Tijsen deelt mede dat de vereeniging te gen een contributie van f 2.50 lid kan worden van het rechtskundig adviesbureau van do Katner van Koophandel; adviseur: Mr. Buiskool te Sc hagen, en stelt voor daarvan lid te worden. De Voorzitter acht het noodig te onderzoeken of aan den Kon. Ned. Middenstandsbond ook een rechtskundig bureau is gevestigd, waar kostelooze adviezen uithoofde van het lidmaatschap worden verstrekt. Deze toetreding echter kan eerst worden overwogen na do Kon. goedkeuring, tot zoolang zou den wij ons kunnen verbinden aan het adviesbu reau van de Kamer van Koophandel. Goedgevonden. De lieer Tijsen stelt de vraag of de personen, die tegenwoordig waren bij de stichtiugsvergariering. doch later zich hebben teruggetrokken, ook aange sproken moeten worden voor hun oordeel in de voor- loonige oprichtingskosten. Goedgevonden wordt hen aan hunne verplichtin gen te herinneren. De heer Rlom vraagt hoe groot het ledental nu is. De Voorzitter zegt: 30 betalende leden. De heer Van Raalte spreekt over het verteenen van reductie voor leden die h v. een jaarabonnement nemen voor advertenties in het hlnadjc, hoven de gene, die zoo nu en dan eens een advertentie plaat sen. Do voorzitter zegt, dat het wel blijkt dat een tarief per regel wel wenschelijk zal zijn, doch het bcstuui zal d't ook onder het oog zien. De heer Laan spreekt over omzetbelasting op elec- trische stroom en gas. De heer Tijsen zegt dat dit vrii is. en het door dc gasfabriek ten onrechte is gevorderd. Do heer Keetman spreekt er zijn verwondering over uit. dat memand de opmerking heeft gemaakt da' hij geen lid is. De voorzitter merkt op dat de heer Keetmnn als directeur eener Naam'onze Vennootschap geen lid i-an zijn. doch a's me ri oprichter cerclid is gewor den dat kan wel. De voorzitter sluit daarna met een woord van dank voor de opkomst en de samenwerking de ver gadering. S1 V T V A ARTF Een prachtweg in bewerking. Na vergaderen, besnreken, nog eens vergaderen, enz. door het bestuur van den nolder Valkkoog en het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorder kwartier over de overname van den Valkkoocerdiik door het Hoogheemraadschap, is men eindelijk tot een overeenkomst gekomen Deze dijk is nu onder beheer gekomen van dit lichaam. Men is reeds druk aan het werk cn het laat zich aanzien, dat het een stevig wegdek zal worden, gezien de massa steen en basalt, waarmede deze weg wordt ingewalst. Dat dit geen luxe is. zal een elk, welke dezen weg den laatsfen tiid is gepasseerd, volmondig toe geven. Als dan straks deze weg. welke 4 Meter dek- breedte krijgt en door den polder Burghorn en Scha gen wordt vervolgd, klaar is, zal de reis naar Schagen een plezierrcisie worden in tegenstelling met thans, daar velen liever per fiets Alkmaar be zochten langs den mooien Ivanaalwcg. VALKKOOG. Goede wijn behoeft geen krans. Zoo was Dinsdagavond onze gedachte, toen wij het café van den heer M. Kuiper binnenstapten, al waar ('e heer ten Bruggccate zijn aangekondigde lezing over een reis naar Indië zou houden, aange vuld met de daarbij hehoorendc lichtbeelden. Niettegenstaande het slechte weer was het zaaltje bijkans met belangstellenden gevuld, hetgeen wel als oorzaak bad eenzelfde vertooning van voorgaan de week te Sint Maarten en alwaar men het nuttige en aangename van zulk een avond had leeren ken non. Ook nu was deze avond voor allen een hoogst aangename en tevens leerzame. Toen dan ook do heer P. Gootjes, welke deze bij eenkomst met een enkel woord had geopend cn ook weder sloot, een tot weerziens aan den heer ten Brugge ca te toeriep, bewees het luide applaus dat een elk hiermede instemde. Genoemde heer ten Brugge- cate beloofde da nook terug te keeren, en dan een lichtbeeldenavond en een bespreking over „Een reis door Indië" te zullen houden. Den 5den Maart vergaderde de tuinbouwvereeni- ging „St. Maarten" ten huize van den heer Kuiper. Aanwezig 41 leden. De voorzitter de heer P. Gootjes opende met eer. korte welkomstrede. Na de notulen en jaarverslag, deed de penning meester verslag van den financieclen toestand der vereeniging. Er was een batig saldo van f 51.91nog te vorderen was 1 172.22. De linancieele toestand was achteruitgegaan met f 36.59. De salarissen van voorzitter en secretaris werden vastgesteld op f 15 en f 70, terwijl mede door den minder gunstigen toestand de contributie werd be paald op f 1.25 en de subsidie aan de kring Langen dijk van den plantonziektonkundigen dienst werd teruggebracht van f 5 op f 2.50. Bij de nu volgende verkiezingen werden gekozen: *ot de hoeven W. BMoost, W. C. fineets en Jn. Boontjes; tot afgevaardigde in het mnrktbe- stuur de heer T. Bcns Az. on tot plaatsvcrv. afge vaardigden naar de algemeene vergadering de hee ren C Koning. Jb. Paarlberg cn .Tn. Boontjes. Bij de rondvraag bracht do hoer A. Roos de zet- koolregeling ter sprake, waarover hij niet tevreden was. - De secretaris doolde nog mede. dat de vpro^^'n»* no" had p' m. 19 pond Denenzaad van verleden jaar Hierna sluiting. NIEUWE NIEDORP Onderling Veefonds. Dinsdagavond had in het lokaal van don heer Gelder een algemeene ledenvergadering plaats van bet onderling veefonds. 21 leden waren aanwezig, benevens de veearts, de heer Rcmpt en de vee- verloskundige, de heer C. Silver. De heer Pool opent do vergadering. De rekening gaf aan, dat de totale ontvangsten I>edroegrn f 43&21, «Ie totale uitgaven f 4UH.251 zoodat het batig slot is f 132.9% Uit het jaar\erslag bleek: verzekerd waren in het nfgeioopen boekjaar 408 koeion, 01 pinken. 75 kal veren. De omslag bedroeg dit jaar per koe f 5.00, vorig jaar eveneens. Toen waren 20 koeien afge keurd. Dit jaar 31 koeien, 4 pinken en 1 kalf, ter wijl toch de omslag niet hooger was. Het aantal stuks afgekeurd vee is dit jaar in vergelijking met andere jaren zeer hoog, waaraan het mond- en klauwzeer niet geeheel vreemd is. De omslag bleef dezelfde. Het aantal deelhebbers bedroeg 71. De heer Re nipt geeft nog ecnige inlichtingen aan gaande de t.b.c.-bestrijding en dc zoogenaamde open lijders. Bij de mededeelingen zegt de directeur van het vecfonds, dat er een enkel stalletje vee is dat vat. de crisis lijdt, wat aan de koeien zichtbaar is: zulks •s niet in 't belang van het fonds. Deze personen zullen in 't oog worden gehouden. Ook zijn er enke len met heel vuile stallen. In ernstige overweging wordt gegeven de koeien zindelijk te houden en het vee te geven wat het toekomt. Do commissarissen krijgen machtiging in het belang van het fonds op te treden. De heer S. v. d. Stoop zou kooien, die lijden aan streptococcen niet willen afkeuren. Men is van oor deel dat indien dergelijke koeien niet meer ge schikt zijn voor het Indrijf, ze dienen te worden af gekeurd. De schade is met groot, terwijl do ziekte <ui(engewoon besmettelijk is. Bij de verkiezing van 3 commissarissen wordt her benoemd C. Floor. De heeren J. Stoop en S. v. d. Wal zijn bet veefonds gaan verlaten. In hun plaats worden gekozen de boeren R. Mijts en W. Plantinga Voor de commissie voor het nazien der rekening voor 1934 worden aangewezen de heeren S. v. d. Stooo, C. Nieuwboer en Jb. Grin. Rij de rondvraag dankt de heer v. d. Wal het be stuur voor de prettige samenwerking die hij heeft ondervonden. Men bespreekt nog het geval wanneer men een nieuw gekochte koe heeft, die binnen 8 dagen dood gaat aan een niet verouderde kwaal om deze te ver goeden. Men gevoelt er voor, in dergelijke gevallen tegemoet te komen. De heer Plantinga spreekt nog over het verkoopen van afgekeurd vee bij inschrijving. Men vreest ech ter dat de kooplieden dan gauw de handen in el kaar zullen slaan. De lieer Haven geeft in overweging om wanneer men een zieke koe heeft, deze direct te laten taxee- ren, omdat een koe na een week ziekte een heel anr'er aanzien heeft. Men is evenwel verplicht om wanneer men ziek vee heeft dit de commissarissen mee te dealen. Hierna sluiting. Dinsdagavond hield het Instituut voor Arbei denkontwikkeling in de zaal van Kossen te Nieuwe Niedorp haar zesde avond. Wij maakten hier ken nis met den filmdienst van het Instituut, de Arfi. De geluidsinstallatie was uitstekend en de beelden waren prachtig en scherp en heel rustig. Allereerst word een humoristische film vertoond. De collecte voor de slachtoffers der Oostcnrijksche soc'aal-democratie bracht f 23J>0 op. Na de pauze kregen wij de anti-oorlogsfilm ..Nie mandsland". een adembenemende film en boven dien een film, die wel geschikt is om de oplaaiende jnat'onalistlsche stemming een domper op te zetten Niettegenstaande den neerstroomenden regen wis de zaal uitstekend bezet. Voor het Instituut is het weer een prachtavond geweest. BargerL Stand over de maand Febr. 1934. Geboren; Hendrik, zoon van Cornelis de Wit en Grcte Wijn. Wilhelmina. dochter van Johannes Broekhuizen en Jctske de Jong. Ondertrouwd en getrouwd; Gcene. Overleden: Geertje Otter, oud 67 jaren, cchtgc noote van Barend Hart. Geertje Kooijnian, oud 51 jaren, weduwe van Jan Zwakman (overleden te Alk maar Lotirens Vel, oud 46 jaren (overleden te Alk maar!. Jan Smit, oud 78 jaren, weduwnaar van Neeltje Kok. ALK M .4 4/? Streng optreden. Vonnis Politierechter to Alkmaar. De Politierechter, Mr. Ledeboer veroordeelde Maan dag j.1. den 31-jarigon koopman J. C. M. te Heerhu go», aard tot een gevangenisstraf voor den tijd van 1 maand, terzake dat hij, hoewel dc bevoegdheid tot het besturen \an motorrijtuigen voor den tijd van 10 maanden hem bij Kantonrechterlijk vonnis was ontzegd, bij nochtans niet bad nagelaten een mo torrijtuig te besturen, en veroordeelde op grond van navolgende inotiveering: De Rechter overweegt, dat hij vorenstaande straf heeft opgelegd in verband met den zeer ernstigen aard van het gepleegde feit. De Kantonrechter heelt het met het oog op de veiligheid van het verkeer noodig geoordeeld den verdachte de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor een bepaalden tijd te ontzeggen; zonder zich nu aan dit rechterlijk be vel te storen, doet verdachte eenvoudig of het niet bestaat; uit een oogpunt van handhaving van het gezag is liet dus reeds noodig op eene gevoelige wijze don verdachte te kennen to geven, dat deze opvat ting niet kan worden geduld. Maar hierbij komt nog oen andere factor, die streng optreden noodzakelij!; maakt: Niettegenstaande toch dat de Rechter her liaaldelijk soortgelijke misdrijven te berechten krijgt cn dan steeds, mede anderen ten voorbeeld, gewoon is streng te straffen, schijnt het, dat het motorrij tuigen besturende publiek van deze uitspraken op onvoldoende wijze kennis neemt of op dc hoogte wordt gebracht De Rechter mist de bevoegdheid zij ne uitspraken ambtshalve ter kennis van het gc hcele publiek te brengen cn ook daarom is hij ver plicht in gevallen als het onderhavige door het op leggen van gestrenge straf mede het algemeen be lang te dienen. Waar uit het onderzoek ter terechtzitting is ge bleken, dat dc verdachte tot het betalen van een geldboete tot een bedrag, dat maar eenigszins over eenkomt met den ernst van het misdrijf, niet in staat is. is dc Rechter verplicht tot het opleggen van een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van hierbo ven vermelden duur, daar aan bet onleggen van een voorwaardelijke gevangenisstraf in dit geval niet ge dacht kan worden, aangezien deze geen voldoende afschrikkende werking voor anderen zou beteeke- nen. L A V OEN DIJ K De zeer ongunstige financieele omstandigheden waarin de tuinbouwers door de hevige crisis verkee ren. hebben tot. gevolg gehad, dat de loonen der ar beiders in bet tuinbouwbedrijf sterk zijn gedan'd. Be taalden de bouwers in normale iaren 20 tot 24 gul den per week, tegenwoordig is dit tot f 15 a f 17 te ruegeloopen, er zijn er zelfs, die nog minder verdie non. Evereens zijn de tarieven voor den arbeid in zooge naamd cicen werk sterk gedaald. Voor het spitten h.v. wordt tegenwoordig f0.75 tot fl per snnes bo 'raid. wat vror-or soms bet dubbele bedroe". Ploegen OEch'cdt nu al voor ^0 cent nor snees. Wilde men uaiivankolijk van de zijde der arbeidersorganisaties Thans ook twee grossiers nearresteerd. Met hulp van keurmeesters brachten zij ondeugdelijk vlcesch in den handel. Men zal zich herinneren, dat onlangs melding is gemaakt van de arrestatie van een achttal hulpkeur- nicestcrs, die verdacht werden betrokken te zijn bij gebleken frauduleuze handelingen aan het abattoir te Rotterdam. In verband met deze affaire is thans ook een tweetal grossiers in vlcesch waren aangehouden. G. R. en D. S., aldus lezen wo in dc Msb. Door hun re laties met enkele dezer keurmeesters moet het hun meermalen gelukt zijn koeien op te koopen en te laten slachten, waarvan het vlcesch voor de con sumptie niet geschikt moest worden geacht. R. en S. zullen nu vervolgd worden ter zake van het in den handel brengen van ondeugdelijk vleesch, een overtreding waarop een maximum gevangenis straf van 15 jaar is gesteld. ZONDAG 11 MAART. NED. HERV. GEMEENTE. behagen, nam. 7 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, geen dienst. Kolhom, voorin. 10 uur, Ds. Eikema. Burgerbrug, voorin. 10 uur, Ds. Vorstman. Callantsoog, geen dienst Eenigcnburg, voorin. 10 uur, Ds. Witkop. St Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, nam. 7 uur. Ds. Witkop. Petten, geen dienst fichagerbrug, zie Oudesluis. Anna Paulowna, nam. 7 uur, Ds. Vorstman. Valkkoog, voorm. 9% uur, Ds. Tinholt. fit Maarten, nam. 7 uur, Ds. Tinholt Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Los. Aartswoud, geen dienst. Hippolytushoef, voorm. 10',uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2 uur. Ds. Van Beek. Oude Niedorp, nam. 7 uur. I)s. Boeke. Oudkarspel, nam. 7 uur, Ds. Van Dijk. Heerhugowaard, geen dienst. Tulianadorp, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wichen. Huisduinen, nam. 7 uur. Ds. AL van Wichen. Dirkshorn, geen samenkomst. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Bevesti ging. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. —Doop. Burgervlotbrug, nam. 2 uur, Ds. R. van der Veen. Doop. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haars. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, do heer S. Gosses Gzn., theol. cand. EVANGELISATIE. Schagen. voorm. 10.30 uur, de heer Hofmeester, van Hilversum. Nam. 5.30 uur, de heer Hofmeester. Brcczand. voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3V2 tnir. de heer Boon. Hippolytushoef, voorin. 10 uur, de heer O. Deen. Schagerbrug. nam. 7 uur. Ds. Bosmn. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadom, nam. 7 uur, de heer E. Bos Jz. van Den Helder. VRIJ EVANGEMSCHE GEMEENTE. Win' el (tegenover 't Raadhuis), natn. 3 uur, Ds. Ruijs. DINSDAG 13 MAART. THE STAR OF HOPE MICSION. Julianadorp, nam. half acht, Ds. P. van Vliet, van Amsterdam. tegen deze verlagingen stelling nemen, door van zijn 'eden te eischen dat zij niet voor die gereduceerde loonen zouden werken, tnen is daarvan al spoedig moeten terugkomen, omdat men begreep, dat een dergelijke actie geen succes zou hebben, daar do loonsverlagingen niet voortsproten uit onwil, doch uit onmacht der werkgevers. Tot bestuurslid van dc Ovcrhaalvereeniging Rrock- horn is gekozen de heer J. Gootjes te Heerhugowaard. O'JDKARSPEL. Bij de gister gehouden stemming van 2 Notabelen der Ned. Herv. Kerk te Oudkarspel, periodiek aftre dend de h.h. Jb. Eecen cn F. Moeijes, zijn dezo weder herkozen. Mevrouw B. alh'er had gisteren het ongeluk met een wielrijder zoodanig in aanraking te komen, dat ij nog al ernst;g gewond werd en naar het zieken huis moest worden overgebracht. Do kiezerslijst dezer gemeente is vastgesteld met een aantal kiezers van 1036; waarvan 1036 kie zers voor dc Tweede Kamer der Staten Generaal. 1034 voor de Provinciale Staten en 1006 voor den gemeen teraad. ZUIDSCHARWOUDE. Bij den gehouden biljartwedstrijd tusschen dc 5- •allcn der clubs O.K.K. alhier cn de Drie Ruiten tc Alkmaar, was de uitslag 448—445 in het voordeel van O.K.K. We vernemen dat men inzake de combinatie der kerkelijke Ned. Herv. gemeenten van Zuid- en Noord- scharwoude, nog maar weinig vordert. Er doen zich practische moeilijkheden voor. die nog een op lossing vragen, eer tot samensmelting zal worden overgegaan als het in afzienbaren tijd nog maar tot combinatie komt. W I E R I N O E N De heer J. Stadig alhier liet J.1. Dinsdag aanbe steden, het bouwen van een woonhuis aan de Zwin- straat te Den Oever. Do uitslag is als volgt: J. C. Klein f 2425; M. Sta dig f 2G95; W. Hermans f 237-4; Dekker en Lont f 2398, Het werk is gegund aan den laagsten inschrij ver. CALLANTSOOG Een verro reiziger. In Januari van dit jaar vond de heer A. Kooij al hier, ccn vogel, welke een ring met inscriptie 307546 Vogclwarte Helgoland, droeg. De ring zond de heer Kooij op naar Helgoland cn dezer dagen kreeg hij antwoord. Het bleek dat de vogel in Juli 1931 als iong geringd on van Helgoland losgelaten was. Het :s een Noordelijke Zeekoet (Uria Aalge), die aan onze kust overwintert cn in het hooge Noorden broedt Bouwvergnnnlnqcn. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is aan den heer A. C Roggeveen to Schagen vergun ning verleend voor bet bouwen van een bouten schuurtje, achter zijn zomerwoning te Callantsoog; en aan den heer J. G. van Barneveld voor het bou wen van een dubbele bouten zomerwoning, op bet daarvoor bestemde terrein ten Noorden van liet dorp. Lezing met licM^eMden. Naar we vernemen is bet bestuur der V.V.V al- bier er in geslaagd den heer Jan P. Sfrijbos bereid te vm-•» on oen ro" pc''«- fg stellen avond in do me.end M""ri een lez'-g te houden met l'ehfbeeldcn over een onderwerp, betreffende de vogelwereld.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2