Radioprogramma DE LAMP AAN HET VENSTER. Uit s de OMGEVING Verruiming Winkelsluiting. Marktberichten. DE RENTEBIJSCHRTJVINO IN DE BOEKJES TER DIRECTIE DER RIJSPOSTSF AARBANK IN FEERUARL Wanneer in de maand Januari de berekening en do bijschrijving van de rente op do ruim 2V\ milli- oen rekeningen-courant hebben plaats gehad, volgt voor de Rijkspostspaarbank de tweede maand van buitengewone drukte, Februari, waarin in de eersto weck de boekjes worden ontvangen,, welke in Ja nuari niet opgezonden mochten worden, omdat de rentebijschrijving in die maand alle handen opeischt In die eerste weken zijn er dagen, dat omstreeks 20.000 boekjes inkomen. Zou men de boekjes van éen dag op elkaar stapelen, dan kreeg men een toren van GO meter. Bij het uitpakken der boekjes wordt elke envelop pe aan drie zijden opengesneden ter voorkoming, dat daarin iets achterblijft van hetgeen de inleggers er. behalve het boekje in mochten hebben gedaan ol achtergelaten. Om dezelfde reden worden alle boek jes stuk voor stuk doorgebladerd. Men vindt er al lerlei in: brieven, rente-, postzeg els, loten, schuld bekentenissen, kwitanties, coupons, niet zelden zelfs bankpapier. Zoo werd onlangs in een boekje een be drag van f 900 in groot bankpapier aangetroffen. Waardepapieren worden zorgvuldig voor de inleg gers bewaard. Wijl de rekeningen-courant in verschillende zalen zijn gerangschikt volgens de postkantoren, waar de boekjes zijn uitgegeven o! waaróp zij zijn overge schreven en naar het nummer moeten de ingeko men boekjes, alvorens zij administratief in behan deling komen, op overeenkomstige wijze gesorteerd worden. F.erst dan kan bij elk boekje de rekening courant worden gezocht, die er on betrekking heeft. Dat dit een niet geringe arbeid is. zal men beset fen als men weet. dat de rekening-courantkaarten. die loodrecht in brandvrije kasten staan, een totale lengte aan kastplanken van bijna 2*4 kilometer in nemen. Eerst na deze bijzoeking kan aan de inschrijving in de boekjes van de rente, zooals die op de reke- nineen-courant is uitgetrokken, worden begonnen Tevens worden dan de inschrijvingen van de stor tingen en terugbetalingen in de boekjes vergeleken met die on de rekeningen-courant: oventueele ver schillen worden eerst opgelost of verbeterd vóór de terugzending aan de inleggers plaats vindt. Het is daam?n ook van belang, dat de boekjes geregeld jaarlijks worden opgezonden. WINKEL Maandagavond werd een algemeene ledenverga- dcrieng gehouden van de afd. Winkel van de Ver. tot Bevordering van het Vakonderwijs in West- Friesland. Na dc opening door don voorzitter wer den de notulen gelezen en onveranderd goedge keurd. Fit het jaarverslag bleek, dat het aantal leden op 31 Dcc. 1933 bedroeg: 43. Als bestuurslid werden herkozen de hecren Roggeveen en v. d. Molen, terwijl de heer Roggeveen tevens werd be noemd als afgevaardigde naar dc algemeene verga dering te Schagen. In Maart 1933 slaagden 3 leerlin gen van de tcekenschool voor 't einddiploma, terwijl 2 ervan later het Mr. Harm Smeenge-diploma be haalden. Dit voorjaar slaagde 1 leerling voor het einddiploma. In verband met de opvoering van het vcrcischte aantal leerlingen voor de tcekenscholcn der vcreeniging wekte de voorzitter de aanwezigen op, voor liet voortbestaan van de school mede te werken tot het op peil houden van het leerlingen aantal. Dit jaar bestond de afdeeling 25 jaar, doen in verband met de tijdsomstandigheden meende men goed te doen, die feit ongemerkt voorbij te laten gaan. F.en woord van dank aan de voormannen der afd. d?e in don loop der jaren hun krachten voor de goede zaak gaven, alsmede aan het bestuur onzer gemeente, voor den ondervonden steun is hier zeker op zijn plaats. Laten ouders en leerlingen beseffen, dat niettegenstaande de momenteel slechte economi sche omstandigheden ook voor den vakman een goe de practische en theoretische opleiding toch altijd liet boste wapen is in den strijd om het bestaan. Met fv.n woord van dank aan de aanwezigen sloot dc voorzitter de vergadering met een „tot weerziens in S<-hagen op de algemeene vergadering op Zater dag 31 Maart a.s." Z IJ P E Aan de navolgende ingeschrevenen van de lich- Frg 19:,5 is voorgoed vrijstelling van den dienst plicht verleend, wegens broederdienst: P. J. Bosman, II. Bouthoorn, J. N. Dekker, M. L. 't Hart, M. J. van Lcauv. ui, J. van N'ispcn. J. van der Oord. J. van der Oort, X. C. Raven, J. Th. Schilder, J. N. Swan, G. Sijs, C. P. Tuin, F., van der Vliet, D. C. Voetee. C. J. Vriesman, P. Vriesman, J. C. Wei en P. S. de Wit. Met de door het Burgerlijk Armbestuur in de trouwzaal alhier geplaatste collectebus is gedurende het a/geloopcn jaar een bedrag van f 24.34 ingeza meld. Door B. en W. zijn de volgende bouwvergunnin gen verleend: aan A. Horaan te SL Maartensbrug tot het bou wen Aan een café en winkel, met woonhuis enz., (gewijzigd plan); aan A. Molenaar te St. Maartensbrug tot het uit breiden van een garage: aan P. Brommer Dz. te St. Maartensbrug, tot het bouwen van een koeboet; aan K. Vcuger Hz., tc St. Maartensbrug, tot het bouwen van een kippenhok; aan C. Quak te St. Maartensbrug, tot het bouwen van 4 kippenhokken; aan II. v. d. Linden te "t Zand, tot het verbouwen van een woning; aan S. Boontjes tc 't Buurtje, tot het bouwen van een kippenhok; aan P. Glas 1e Petten, tot het oprichten van een schuurtje; aan A. Mors tc Burgerbrug, tot het uitbreiden van een woonhuis. SCIïAGERBRUG. Aan het verslag van de Huisvlijttentoonstelling, opgenomen in ons nummer van gisteren, ontbreekt nog de vermelding van de dames en heeren, die met de waarlijk verre van gemakkelijke taak der keu ring van de ingezonden goederen waren belast Dit v.aren de dames G. Brouwer, JaringMole naar en Van VeenTuijn en de heeren C. Dekker, S. Jaring, N. Ligthart en H. J. van Veen. Geslaagd. Onze plaatsgenoot e, mof. E. C. Doorn, slaagde op bet te Hilversum gehouden examen voor kraam verzorgster. H A Tl ENKARSPRT - DIRXSHORN. Diefstal van kool. Xaar we vernemen, is bet den Rijks- cn Gemeente- po'it-e a'ivT, in sa menwerk'ng met de politie van WarmeMiirzeo, te weten de heeron Kloprogge, Kemne s, I.^eg ater en Bra-idsen, gelukt, de daders op te sporen ven de plaats gehad hebbende stroo perij van gele kool. Gisternacht zijn de politiemannen er in geslaagd, aan te houden te Kalverdijk een vrachtauto \an P. K., die een grootc hoevelheeid taaie gele kool naar Amsterdam wilde vervoeren. De kool is afgeladen en ter beschikking gesteld van den rechthebbende, den heer P. Hoogland alhier. De vermoedelijke daders, de heeren A. Pancros en P. Kieft, zijn in het arrestantenlokcal opgesloten. Kestgenoernde werd van zijn bed gelicht. Men houde de koolschuren gesloten! bafringrtitionn Door den Commissaris der Koningin in de Provin cie Noordholland, is bij beschikking van 9 Maart j.1 aan de volgende ingeschrevenen voor den dienstplicht lichting 1935, uit deze gemeente voorgoed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens broederdienst: C Klos. P. Kool, Jb. Koopmans, N'. Kuijper, J. Meijer, J. Middelkoop, J. Singcr. Door B. en W. is aan L. van der Welle te Kol- horn, vergunning verleend tot het doen bouwen van een schuur achter zijn woonhuis in den Waardpol- der. W KR I NO RN Do uitslag van de opnieuw gehouden aanbesteding voor een woonhuis met garage aan het Viervoetspad, te houwen voor rekening van den heer P. (1 de Haan alhier, ten kantore van de architecten Peetere en Baanders, is als volgt, zonder schilderwerk: P. de Vriesf 8781.—; Gebr. Boersen f7317.J. C Klein f7290.—De Boer f8980.Dekker en Lont f8290. fa. Kingma f8130.—. Zaterdag j.1. werd onderhandsch aanbesteed het bouwen van een woonhuis met lunchroom aan den Slingerweg, voor den heer N. de Haan Jz. De laagste inschrijvers waren gebr. Boersen. Het werk is inmid dels gegund. LANG END IJ R ZUIDSCHARWOUDE. De vcreeniging van Sehildersnatroons West-Fries land. afd. Zuidscharwoude, hield een vergadering bij den heer Van Erp te Schagen. Bij gelegenheid van deze vergadering werd door den heer Cordes te Groningen, vertegenwoordiger der Sikken's lakfabrieken, een inleiding gehouden over de verfbereiding in de laatste 40 jaar, terwijl de heer van Nimwcgen een demonstratie gaf met het spui ten van de verschillende laksoorten, waaronder de nieuwste soort, de synthetische lak, die een omwente ling in het schildersvak zal veroorzaken. De vergadering besloot dit jaar een excursie te hou den naar de nieuwe fabrieken van de fa. Rath en Doodcnheefver. te Amsterdam. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat eeen voordcelig saldo van f 103.2U aanwezig was. H o n n w n r d Vertrokken en ingekomen personen van 1 Janu ari tot en met 28 Februari 1931. Bartholomeus Verhoeven, van Langercis A 31 naar Nieuwe Niedorp; Agatha Klaver. R.K., van Weere K 59 naar Zwaag; Johanna Maria Biersteker. R.K., van Weere K 11 naar Hoogkarsnei; Jan Moeijes. H., van Aarlswoud G 32 naar Zwaag. Avondlicht; Petronella Sara Maria van Wijk, N.IL, van Aarts woud F, 27 naar Alkmaar, Westerweg 95; D'euwer- tje Blokker, weduwe E. Ott, van I^ngereis A 29 naar Egmond-Binnen; Dirk Vink, N.H., van Kerkelann C 51 naar Avenhorn; Alida Maria Commandeur, R.K., van Kerkelaan C 58 naar Abbekerk; Cornelis je Bruin, weduwe Floris Mienis, van Aartswoud E 30 naar Sijbekarspel; Harm Mekkering. N.H. van Gouwe H 32 naar Nieuwe Niedorp; Aagje Dekker. R.K., van Hoogkarspel naar Bockelwcghuurt I Wilhelmina Margaretha Veldman. R.K. van Sint Maarten naar Weere K 32; Christina Hunting, R.K. van Gendringen naar Pade B 2; Pier Elzinga, geen, van Winkel naar I-angereis A 28: Jnsephus Muidei en gezin, R.K. van Schoorl naar Lambertschang A 0; Luit ie Burger. N.H.. \nn Nieuwe Niedorp naar l^in gereis A fi; Tekla Catharina Braakman, R.K. van Spanbroek naar Koordeind D 21; Grietje Klaver N.H., van Winkel naar Langereis A 20: Jan Meur*. N.II., van Twisk naar Aartswoud F 18; Cornelia Maria Egberts, R.K.. van Alkmaar naar Langereis D 5; Bregje Vlaar, R.K., van Westwoud naar Weere K 01: Klaas Boorsma, G.K., van Midwoud naar Gou we II 74; Tjcerd Bekkcma, geen, van Midwoud naar Gouwe II 35; Jacoh Jan Willig, N.IL, van Anna Paulowna naar Kerkelaan C 51: Jacob Bakker. N.H. van Blokker naar Aartswoud G 31. DONDERDAG 15 MAART. HILVERSUM (1875 M.) A.V.R.O.:. 8.00 Gramofoonmuziek: 10.00 Morgenwij ding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Sollstcnconcert: 11.00 Knipcursus klnderkleeding; 11.30 Voortzetting Solistcnconccrt; 12.00 Lunchconcert door het Om roeporkest; 12.25 Accordeonmuziek: daarna concert: 1.45 Pianorecital; 2.15 Halfuur voor de vrouw; 2.45 Gramofoonmuziek; 3.00 Knipcursus; 3.45 Mevr. An- foinette van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen; 5.00 Radiotooneel voor grooterc kinderen; 5.30 Dinerconcert door Kovacs Lajos en ziin orkest; 6.30 Snortnrnatic door H. Hollander; 7.00 Kovacs La- ios; 7.30 Engclsche les voor beginners; 8.00 Vat Dins; 8.05 Gramofoonmuziek; 8.15 Concertgebouw- orkest; 9.20 Znng door bet Kon. 's Hertogenbosch Mannenkoor o.l.v. P. Kallenbach; 9.40 Omroeporkest o.l.v. Nico Trcen; 10.30 Populair concert; 11,10 Vat Dias; 12.00 Sluiting HUIZEN f301 5 M.) K.R.O.: 8.00 Morgcnconccrt: N.C.R.V.: 10.00 Gramo foonniuziek: 10.15 Morgendienst; 10.45 Gramofoon muziek; K.R.O.: 11.00 Gramofoonmuziek11.30 Gods dienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 ()r kest o.l.v. Marinus van 't Woud: N.C.R.V.: 2.00 Cur sus fraa'e handwerken; 2.00 Gramofoonmuziek; 3-30 Bijbellezing; 5.00 Cursus handenarbeid voor de ieugd: 5.30 Pianorecital: door Willem Zonderland; 0.30 Causerie: 7.00 Politieberichten; 7.15 Lezing; 7-50 Weekoverzicht; 8.00 De Haarlemsche Motet- en Ma- drigaalvereenlging o.l.v. Som Diesden; 8.45 Ouder uurtje; 9.15 Vervolg coïteert; 10.00 Vat Dias; 10.10 Besneling van het Sfudio-orrrel door Mare. Bouw meester; 11.00 Gramofoonmuziek LUXEMBTTPG M*6f M 1 7.00 Zangrcital: 7.40 Gevarieerd concert; 8.35 Duitsch concert; 8.50 Idem: 9.20 Religieus concert; 10.00 Gra mofoonmuziek; 1025 Dansmuziek. BRU^SET. f484 MA 1220 Orkest; 6.5 Gramofoonmuziek; 7.20 Idem; 820 Populair concert; 10.30 Dansmuziek. Kort verhaa'. door JUTTA HARDEN. Door den donkeren herfstnacht zwierf een armoedig gekleed man met verwilderden baard. Hij sleepte moeizaam zijn vermoeide voeten over den weg en staarde voor zich in het duister. Een onweerstaanbare drang had hem hier heengedreven. Nog eens wilde hij zijn geboortestadje zien, het huis waarin hij jaren van geluk had gekend, ja, misschien ook bc kende gezichten. Maar de reis was zwaarder geweest dan hij verwacht had en zoo kwam hij in den nacht aan. Al zwervend en loopend waren zijn gedachten geheel versomberd en het laatste straaltje hoop was vergaan in zijn ziel. Wat kon hem eigenlijk dat stadje schelen. De be kende straten zouden herinneringen wekken, die het hart pijn deden, de bekende gezichten zouden voor hem vreemd geworden zijn. Hij was immers een banneling, een paria.... En hij verwenschte zijn sentimenta liteit Verder trekken, nooit meer de stad zien, nooit meer terrugkeeren.... dat was immers veel beter! Zijn moeder was dood en Marianne. Terwijl hij verder en verder stapte verstomden de herinneringen en ge stalten leken hem te begeleiden op zijn weg. Zijn moeder nu gestorven- hij zag haar goed en oud gezicht, haar betraande oogen bij het af scheid. Ja, als zij nog leefde! Maar verder zou niemand zich verheugen op zijn thuiskomst. O, ja! zijn moe der had nog van haar ziekbed ge schreven, dat ook Marianne op hem wachtte, dat zij, nu de oude vrouw ziek was, eiken avond de lamp op de vensterbank zette, zooals dat vroeger de gewoonte was, wan neer de kleine Jack 's middags van school kwam in den winter. Van ver zag hij dan al het licht in het een zame huisje aan den rand van het stadje, en dan werd de weg hem lichter. Hij wist, daar wachtten hem warmte en liefde. Zoo zouden die ook den banneling verwachten, den vereenzaamde, die acht jaar ge leden was weggegaan en den weg naar huis niet meer kon vinden. Marianne heeft me allang verge ten, dacht de zwerver. Waarom zou ze wachten op een mislukking als ik, een verloren zoon, met schande uit zijn geboortestad verjaagd en nu ten gronde gegaan.— een zwerver een schooier geworden. Marianne had wel veel van hem gehouden, zij en zijn moeder waren de eenigen geweest, die hem vergaven, toen hij om zijn schulden te betalen, bedrog pleegde en in handen van de justi tie kwam. Een slank, bruin-oogig meisje was ze toen geweest, frisch en jong en erg verliefd op hem. Maar hij had nooit oogen voor het nichtje, dat bijna als een zuster naast hemvoortl cefde. En nu door stroomde 'n warmte van verlangen en heimwee zijn hart. O, als men alles ongedaan kon maken, als men jong en vol hoop en kracht dezen weg kon gaan.... en weten dat het licht brandde en wachtte achter het venster. Als dat waar was, dacht de zwer ver, als zij werkelijk wacht— voor haar zou ik nog oenmaal de kracht vinden me in te spannen, voor haar zou ik willen slagen.... Nog is het niet te laat, nog niet Maar dadelijk daarop lachte hij kort en bitter. Acht jaren. Wat be- teekenen acht jaren niet! Welke vrouw wacht zoo lang, zonder eeni- go zekerheid, zonder ooit eenig be richt tc ontvangen. Neen, natuur lijk had ze hem allang vergeten. Hij was nu de stad genaderd cn vertraagde zijn schreden. Zijn adem ging moeilijk en loome zwaarte leek in zijn beenen te zakken. Het was moeheid dacht hij. Maar innerlijk wist hij dat het angst was. Een angst voor een zekerheid, die een laatste flauwglorende hoop in hem verstikken zou. Nu was hij op den weg, die regel recht naar het oude huis voerde op den weg dien hij als knaap zoo vaak gegaan was, zorgeloos en vroolijk. Op den weg waar hij met zijn moeder en Marianne gewan deld had, toen liij nog zoo jong was en vol illusies. De zwerver hield het hoofd gebogen en de oogen neergeslagen. Zijn voeten sleepten zich voort. Hij durfde niet opzien. Verder, steeds verder nu was hij aan het punt, waar hij als jongen altijd zijn nogen in spande om te zien of hij de lamp al kon ontdekken. Langzaam als dwong hem een onzichtbare hand, hief de man zijn hoofd op. Hij wilde niet, hij zou het. liefst de oogen hebben gesloten maar hij moest kijken. En plotse ling begon zijn hart zwaar te bon zen. Was het verbeelding, was het suggestie? Natuurlijk een of ander gezichtsbedrog. Het was toch niet mogelijk dat daar werkelijk, heel ver weg als in vroegere jaren, het kleine licht wenkte. Sneller en sneller gingen zijn voeten, juist als heel vroeger. Wil der en wilder klopte zijn hart en steeds duidelijker zag hij het licht Tien minuten later leunde hij te gen het hek van den tuin en staar de met wazige oogen naar het ven ster, waarachter de lamp in den vensterbank stond. Hoe lang stond hij daar? Uren misschien. Hij wist het niet. Hij voelde g<*n moeheid racer, hij voelde niet den kouden herfstwind. Voor het eerst sinds lange jaren was er vrede in zijn ziel en een vast en bijna vroom besluit vervulde hem. Hij zou wer ken, vechten om dit waard te wor den. Hij streed tegen zijn verlangen om aan te bellen, haar weer te zien Neen, niet zoo Als hij kwam zou het zijn als een man. die het verleden had goed gemaakt cn uitgewischt. Ecnige uren later was hij al weer weg. Uit de naaste stad zou hij haar schrijven, enkele i egels waarin hij beloofde voor haar te zul len leven en strijden en eens te zul len weerkeereo— Den volgenden avond boog zich een blank vrouwengelaat over die regels. Wat lees je daar zoo? vroeg een jongeman die van de krant opkeek en de gespannen uitdrukking op het gelaat van zijn vrouw zag. - Ik heb 'n zonderling briefje ge kregen, zei ze peinzend. Het is niet eens geteekend ik vraag me af of het soms Je weet, ik heb vroeger een neef gehad, een soort pleegbroer van me. Maar ik begrijp niet. Ze schudde het hoofd, wendde zich toen om naar een meisje van zes jaar, dat in de vensterbank zat te lezen en zei: Kind, ik heb je al meer gezegd, dat je die lamp niet in de vensterbank mag zetten, het is veel te gevaarlijk. Ze streek de pruilende kleine over het hoofd, nam de lamp weg en blies die uit. Kom aan tafel zitten, daar is het licht. Haar man las het briefje, haalde zijn schouders op en gooide het weg Een of andere dwaze vergissing, zei hij. KALTTNDBORG (1281 M.) 1120 Orkest; 2.05 Dansmuziek; 7.30 Wagncrconcert; 9.50 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 320 Omroeporkest; 435 Concert; 720 Dansmuziek. HAMBURG (332 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 1.35 Idem; 520 Idem; 9.40 Muzikoal intermezzo; 10.20 Concert. LANGENBERG (456 M.) 12.05 Orkest 1.05 Idem; 425 Dansmuziek; 1020 Vo caal concert. DAVENTRY (1500 M.) 1.20 Gramofoonmuziek: 4.20 Orkest; 820 Dansmu ziek; 9.55 Militair orkest; 11.05 Dansmuziek. PARïJS-EIFFEL (1446 M.) 12.50 Concert; 3.00 Concert; 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS RADIO (1796 M.) 1220 Gewijde muziek; 1220 Populair concert; 820 Opera-uitzending. MILAAN (369 M.) •1.30 Dansmuziek; 5.15 Gramofoonmuziek; 8.00 Idem; 8.10 Concert. ROME (421 M.) 420 Instrumentaal en vocaal concert; 5.15 Gramo foonniuziek; 8.05 Concert WEENEN (507 M.) 425 Pianorecital; 725 Populair concert; 1025 Gra mofoonmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 720 Populair concert; BEROMUNSTER (540 MA 5.20 Oosterscho muziek; 6.45 Gramofoonmuziek; 7.50 Roemcensche volksliederen; 8.45 Orkest Drie amendementen van den heer Vos. Het Tweede Kamerlid, de heer Vos, heeft amende menten ingediend op het wetsontwerp tijdelijke be voegdheid tot het aststeller, van biizondere afwij kingen van cn enkele bepalingen der winkelslui tingswet 1930. Het eerste amendement betreft bet eerste lid van artikel 1. Dit lid luidt: „Indien naar het oordeel van den gemeenteraad de tegenwoordige buitengewono omstandigheden daartoe aanleiding geven, kunnen nadat de winkeliers uit bet betrokken bedrijf over eenkomstig door ons te stellen regelen zijn gehoord, door den gemeenteraad onder onze goedkeuring, tij delijke bijzondere afwijkingen van het trepaaMe in de artikelen 2. onder a. 4. eerste lid. en 5, eerste lid, der winkelsluitingswet 1930 worden vastgesteld ten aanzien van winkels, waar uitsluitend ol in hoofd zaak één of meer der navolgende waren: visch, fruit, brood, banket, suikerwerk, chocolade, tahaksartike- lan, worden verkocht uitsluitend voor soover betreft den verkoop van deze waren, en ten aanzien van winkels, waarvoor e>n vergunning, als bedoeld in artikel 1, onder e, of onder g. der drankwet geldt" Het amendement strekt om na het woord „brood" in te voegen „koek". Het tweede amendement betreft het tweede lid van artikel 1. Dit lid luidt: „Het aantal uren, gedu rende welke een winkel, als in het eerste lid bedoeld, hetzij met toepassing van deze wet, hetzij niet toe passing van deze wet zoomede, van artikel 4 eiv'of artikel 9 der winkelsluitingswet 1930, op Zondag voor het publeik geopend mag zijn. mag ten hoogste 6 uren bedragen, met dien verstande, dut de winkel niet voor het publiek geopend mag zijn na 8 uur des namiddags. Het amendement strekt om in plaats van „ten hoogste 6 uren" to lezen „ton hoogste 10 uren." Het derdo en laatste amendement betreft het twee de lid van artikel 2. Dit lid luidt: ..Zij (deze wet) vervalt met ingang van 1 Januari 19:15. behalve ten aanzien van de begane strafbare feiten." Het amen dement strekt om in plaats van „1 Januari 1935" te lezen „1 Januari 1936." WOENSDAG 14 MAART. EVANGELISATIE. Broezand, nam. half acht, do heer Boon. Biddag voor 't gewas. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Maart. Aangevoerd: 57000 Kg. roode kool f 1.607, 145000 Kg. gele kool f 320—0.60, 50000 Kg. D. witte kool f 46.90, 3000 Kg. uien f 1.40—1.80, drielingen f 0.80, 1200 Kg. bieten f 1.10—2.40. NOORDSCHARWOUDK, 13 Maart Aangevoerd: 3700 Kg. uien f 1.20—1.40, drielingen f 0.80, grove f 1.90-2.10, gele nep f 1.20—1.40, 2100 Kg. kroten f 1.20—2.10, 150100 Kg. roode kool 1 220—7.10, doorschot f 1.70—5.30. 03000 Kg. gele kool f 4.10—6.00, doorschot f 3.70—5.46, 101200 Kg. D. witte kool f 5 720, doorschot 1 420—5.40. WARMENHUIZEN, 13 Maart Aangevoerd: 104100 Kg. roode kool lc kw. f 2.40 7, 2e kw. f 1.80—5.20, 23900 Kg. gele kool le kw. f 4.30 —6.60, 2e kw. f 3.50—5.50, 21200 Kg. D. witte kool lc kw. f 4.90620, 2e kw. f 3.40- 4, 3575 Kg. uien f O.SO —120. drielingen f 0.80, grove 12.20—120. AMSTERDAM. 13 Maart Zceuwsche bonten f 3.70420, id. blauwen f 3.50— 4.50. id. eigenh. f 3-2.10, id. Bevel, f 3-3.20. IJ polder Bevel, f 3.20—320 per 70 Kg., Anna Paulowna zand, Berverw. id., Hillegommer id. f 6—7, Drentsche eig. f 4.205 per 100 Kg., Flakkeesche eigenheimers f 3.103.20, Spuische eigenheimers f 3.103.20, Frie- sche muizen f 2.903, Limb. Industrie f 2.002.80, per 70 Kg., Noordh. muizen f 3.S04 per 100 Kg. PURMF.REND. 13 Maart Coop. Ccntr. eierveiling G.A. Aangevoerd: 150000 eendeieren f 2.05—2.15, 120000 kipeieren: 70—80 Kg. f 320—3.90, 65—66 Kg. f 2.70—2.90, 63—64 Kg. t 2.10— 2.40, 60—62 Kg. f 1.90—2.30. 58—59 Kg. f 1.90 2 10, >0-57 Kg. f 1.90-2, 5355 Kg. f 1.80-1.90, 50-52 Kg. f 1.70—1.80. Oude kippen f 0.70—1.30, jongo hanen f 0.901.40, oude eenden f 0.15—0.70. PURMEREND, 13 Maart 1934. Op de beden gehouden weekmarkt waren aan voer en prijzen als volgt: 2 kleine stapels (393 K.G.) '•oorenkaas f 2, handel vlug: 852 K.G. boter f 1.40 1.50 per K.G.; Welhoter f 135-1.45 per K.G.; 052Ö "underen: 210 vette koeien f 0.520.62 per K.G., handel matig; 180 geldekoelen f 80135 per stuk, handel matig; 120 melkkoeien f 110200 per stuk, handel stug; 16 stieren f 0.32—0.46 per K.G., handel vlug; 9 paarden f 60120 per stuk. handel vlug: 25 vovtte kalveren f 0.400.60 per K.G.. handel matig; 1027 nuchtere kalveren: slacht ka Ivoren f 311 per «tuk. handel vlug: fokkalveren f 7—11 per stuk, handel vlug: 206 vette varkens: slaehtvarkcns f 927 0.40 ner K.G., handel matig; 28 magere varkens f 1422 per stuk, handel stug; 272 biggen f 7—22 p. stuk, handel stug; 807 schapen f 10—28 per stuk; handel vlug; 31 bokken f 3—7 per stuk. handel *nr>- Gg; 12512 kineieren A f 1.902.50 per 100 stuks: 115 idem B f 1.70 per 100 stuks: 3712 cendeicren A f2 —2.05 per 100 stuks; piepkuikens 6572 ct. per «tuk; handel vlug; oude kipoen en hanen 4047!ó, han del matig: konijnen f 0.25—2 per stuk; eenden 30— "5 ct., duiven per naar f 0.40. Op de GemeentelijkcKaasbeurewaren heden aan gevoerd: 18 partijen kaas. wegende 27000 Kg. Hoog ste prijs I 19 per 100 Kg. handel matig.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2