op Göring. Schagen-nieuws. Bezwaren in de Kamer. Corruptie-affaire te Don Helder. Hd conflict in de Amerikaansche auto-industrie. rijbewijzen voor menschen boyen 60 jaar. BRAND IN EEN WOONKAZERNE TE NEW YORK. Bij den duivel te biecht De zaak-Stawisky. Een ure des gedenkes. De nieuwe Diesel-electrische treinen. Marktberichten. Als vervolg op ons overzichtje van gister kunnen wij nu nog meededen, dat de Schagcr Paaschtentoon- stelling. ondanks de ongunstige omstandigheden waaronder ze werd gehouden, toch nog zoor druk is bezocht. En al druilde den geheelen feestdag de re gen steeds neer, het bleef ondanks dat feit op Ge dempte Gracht, Laan en Marktplein steeds een druk ke drom van menschen. Wij zien ook weer hieruit dat Schagen op zulk een dag in trek is. Men hoorde dan ook trouwens maar één roep over de inzendingen, zoowel wat vee als voorwerpen be trof. En wat ons nog het meest genoegen deed, dat al was op andere tentoonstellingen de handel in vet vee verre van best, dat men over Schagen ook in dit opzicht tevreden was. Zoo zien wij, dat hoewel er nog wel wat te wen- schcn overbleef, ook deze 41ste tentoonstelling haar voorgangsters in alle opzichten heeft geëvenaard. ELFTALLEN VOOR ZONDAG: Schagen 2: Arnoldus Slikker R. Rempt J. Weeland S. Breebaart K Rempt S. Paulusma H. Veenstra C. de Moor J. Molenaar Res. J. Broer. J. Kosscn. Schagen 3: J. Broer Slikker C. Tump Rentenaar G. Lem Boontjes Franzen Faber C Beers D. Ruig P. Ruig Res.: Doorn. ATTENTIE! Do spelers, van alle hoogere elftallen, die om een of andere roden de a.s. competitie absoluut niet meer zullen uitkomen, worden dringend verzocht, hiervan schriftelijk kennis te geven aan den secretaris der E. C. Corn. Dokstraat 115, vóór a.s. Zaterdagavond 8 uur. De E.C. Tegen het wetsontwerp op de besloten vennootschappen. Te veel vrijhed aan Inspecteurs, De bezwaren tegen het ontwerp in zake de beslo ten vennootschappen hebben weerklank gevonden in de Kamer. In het voorloopig verslag, dat spoedig zal ver schijnen. aldus de „Tel.", zul'en die bezwaren tot uitdrukking worden gebracht. Vooral de bedenking, dat aan inspecteurs te veel vrijheid is gelaten en dat daardoor willekeur niet is uitgesloten, weegt zwaar Intusschen verwacht men dat minister Oud. die al meermalen niet alleen de verzekering, maar ook blijken heeft gegeven van zijn wil om met de Ka mer zoo nauw mogelijk samen te werken en met haar wenschen rekening te houden, haar ook ditmaal te gemoet zal komen en een wijziging in het ontwerp zal brengen. Geknoeid met verfwerken aan scholen. Fen drietal scherpe moties aan het adres van den burgemeester. Voordat de gemeenteraad kon beginnen met de be handeling van de gemeentebegrooting werd een eor rupticgeschiedcnis behandeld. Naar aanleiding van aan een schoolgebouw verrichte verfwerken had het raadslid, dr. Feenstra Kuiper een aantal vragen ge steld en werd een zeer uitvoerige interpellatie ge houden. Het college trachtte het gebeurde te vergoe lijken en te verdoezelen. De aannemersfirma, welke het verfwerk aan bedoelde school zou moeten uit voeren met een bepaald soort verf. bad daarvan on voldoende voorraden besteld en deze met mindere soorten aangemengd. De zaak is tenslotte door een der ambtenaren aan het rollen gebracht, waarna de leverancierster van de verf de werkzaamheden op eigen kosten in orde heoft gebracht Stukken, die op deze zaak betrekking hadden, werden der com missie van bijstand voor publieke werken onthou den en hebben deze commissie tenslotte via de on derwijscommissie. bereikt. In drie scherpe moties werd de geste van den burgemeester in deze afge keurd; voorgesteld werd een commissie van onder zoek te benoemen en de betrokken schildersfirma voor den tijd van twee jaren van mededinging bij aanbestedingen uit te sluiten. Dinsdag werd over de ze motie gestemd. De burgemeester (wethouder van P W.) begon met amende honorable te maken ten aanzien van zijn beleid en de heer Feenstra Kuiper trok daarop de motie van afkeuring in. De beide andere voorstellen werden verworpen. Dank van Roosevelt voor den goeden wil der arbeiders. Washington: President Roosevelt heeft een tele gram gezonden aan Collins van de Amerikaansche Arbeidersfederatie te Detroit, waarin hij zijn dank uitspreekt voor den goeden wil der arbeiders in de auto-industrie, getoond bij het uitstellen van de sta king. Roosevelt verklaart in het telegram bereid te zijn Donderdag een delegatie der arbeiders te ontvan gen. Hedenavond ontvangt Roosevelt de leden van de kamer van koophandel voor do auto-industrie. Men verwacht, dat de industricelen zich energiek zullen verzetten tegen erkenning van de arbeidsfederatie. Vertegenwoordigers van de spoorwegarbeiders heb ben handhaving hunner loonen op het huidige peil geweigerd, doch de arbitrage van Roosevelt aan vaard. Roosevelt verklaarde zijn plicht te zullen doen en te zullen beletten, dat de arbeiders van honger zouden omkomen. 300.000 spoorwegarbeiders en 1 milliocn arbeiders in de auto-industrie dreigen thans dus met staking. Voorstel In Zweedsch Parlement. Li het Zweedsche parlement is een voorstel inge diend om aan personen boven de 60 jaar geen rijbe wijs meer te verstrekken. Ónder de oudere auto-rijders heerscht hierover groo- te verontwaardiging, en zij betoogen dat naar de sti listieken uitwijzen, bij de ongelukken op den weg in hoofdzaak jeugdige autobestuurders betrokken zijn, terwijl de ouderen veel meer kalmte en zelfbeheer- sching aan den dag leggen. Een bom van primitief maaksel naar den anto van den minister-president geworpen; zoowel deze als zijn chauffeur ongedeerd; de taxi waaruit de bom geworpen werd, ontkomen. Omtrent den vermoedelijken bomaanslag op den Pruisischen minisler-president Göring (zie ook de vóórpagina van dit nummer), meldt de Berlijnsche corr. van de N. R. Ct. nog de volgende bijzonderhe den: In den namiddag is heden op Unter den Linden een bom van primitief maaksel gesprongen, welke hetzij niemand, hetzij slechts één man licht heeft verwond, al naar gelang de eene of de andere lezing juist is. Nog hedenavond zou een officieele mededeeling ver schijnen, waarin, naar men vermoedt, het incident als zeer onbeduidend zal worden voorgesteld en waarin verder zal worden geconstateerd, dat aan den aan slag in geen geval politieke bedoelingen ten grond slag lagen. Zulks in negatieven zin met volstrekt overtuigende zekerheid vast te stellen, zal altijd ecnigszins moeilijk zijn, indien men de daders niet te pakken heeft, ge lijk hier het geval schijnt te zijn. Volgens verhalen, welke over een niet geheel con troleerbaar getal schijven van ooggetuigen afkomstig zijn, zou dc bom gegooid zijn uit een taxi, welke reed achter den auto waarin minister-president Göring terugkeerde \an do opening van een scheepsliftinrich- ting to Nieder Finow, welke heden door den rijks minister van verkeer, K!tz von Rtibenach, geschiedde, en het zou zijn geschied op een oogenblik dat de auto von den minister president op het kruispunt (met de Wil hel mst rasse) voor het onveilig sein moest stop pen. Het staat vast dat zoowel minister-president Gö ring alsook zijn chauffeur van wien men aanvan kelijk beweerde dat hij een hoofdwond zou hebben gekregen geen enkel letsel bekomen hebben. Daarentegen zou een andere chauffeur, dio toeval lig voorbijreed, licht aan het hoofd zijn gewond. Vast staat verder dat de bom ondeskundig ge maakt was, want er is op zijn hoogst iets aan het plaveisel te zien. Geen van de grooto winkelruiten in de buurt zijn gebarsten. Het is natuurlijk mogelijk, dat het voorbijkomen van den auto van den minister president en het gooien van de hom ten onrechte met elkaar in ver band worden gebracht, en dat in werkelijkheid geen identiciteit van tijd en plaats bestond, maar als ie mand een bom uit een taxi werpt, ook al is er geen hooggeplaatst persoon in de nabijheid, dan geschiedt dat toch zelden zonder dat hij er eenige bedoeling mee heeft. De taxi van waaruit de bom geworpen is zoo vertelt men is over de Pariserpiatz door het Brandenburger Tor ontkomen. In allen gevalle, welke lezing de juiste ook is, het is in hooge mate verheugend, dat het werpen van de bom geenerlei ge volg heeft gehad. Zeven dooden en verscheidene vermisten. De zesde brand van dien aard in V/2 maand. In een woonkazerne van verscheidene verdiepingen in de dicht bevolkte 2de Avenue te New York is gis ter door onbekende oorzaak een brand uitgebroken, die zeer snel om zich heen greep. Zeven menschen, onder wie drie kinderen, vonden den dood in dé vlammen. Er worden nog verscheiden menschen ver mist Dank zij den opofferenden arbeid van de brand weer gelukte het, ondanks de paniek, die onder de ingesloten bewoners was uitgebroken, om 16 families over brandladders en met springzeilen van dc vlam menzee in het trappenhuis te redden. Dit was de zesde brand in een woonkazerne in V/> maand. In totaal zijn daarbij 26 menschen omgeko men en 40 gewond. Er wordt nu een levendige actie gevoerd om de brandgevaar opleverende en verouder de huizen te doen afbreken. Inbreker houdt de politie-auto aan om te mogen meerijden. - Natuurlijk mocht het. Het had al geruimen tijd de aandacht van de rijks- en gemeenteveldwachters te Wychen getrokken dat de 22-jarige Nijmcgenaar V. d. B. zich dikwijls op verdachte wijze in de gemeente Wychen ophield. Al eenige malen hadden zij hem in de nabijheid van een bepaalde woning aangeetroffen; zij vermoedden dan ook, dat de man. die al eerder voor dielstal wa- veroordeeld, voornemens was een dezer dagen in het bewuste huis te gaan inbreken. Gisteravond was hij weer naar Wychen g.ekoraen en ook ditmaal con stateerden de veldwachter dat de Nijniegenaar in de buurt van hetzelfde huis bleef ronddolen. Zijn kans was evenwel niet bijster gunstig. De bewoners van het huis bleven toevallig heel laat op en na verloop van eenige uren zagen de politiemannen v. d. R. onverrichter zake aftrekken. Hoewel de beide veld wachters den verdachten persoon op een afstand bleven volgen, verloren zij hem locb door de dui&iei nis uit het oog. Later ontdekten de politiemannen, dat hij toch nog kans had gezien om in le breken, en wel in het kantoor van de margarinefabriek na bij het spoorwegstation. Hier was een raam geopend, waardoor de inbreker naar binnen was geklommen om daarna in een der lokalen te pogen de brand kast te forceeren. Dit was den indringer echter niet gelukt. Met medeneming van eenige voorwerpen die toevallig op tafel lagen, verliet hij weer het ge bouw. Daar de politie vermoedde, dat de verdachte na de inbraak naar Nijmegen was teruggekeerd, werd per auto een achtervolging ingesteld. Dichtbij Nijmegen stond midden op den weg een jonge man, die den bestuurder van den auto wenkte om te stoppen. Dc man, die bij nadere beschouwing de gezochte v. d. B. bleek te zijn, vroeg aan de politiemannen of hij mede naar Nijmegen mocht rijden. Vanzelfsprekend haden de twee veldwachters tegen het gezelschap van v. d. B. geen enkel bezwaar; men reed evenwel niet naar Nijmegen, doch keerde terug naar Wy chen, waar de medepassagier op het politiebureau aan een fouilleering werd onderworpen. Hier kwa men de gestolen voorwerpen voor den dag en restte v. d. B. toen niets anders meer dan maar te beken nen. De inbreker werd in verzekerde bewaring ge field en is vanmorgen naar de gevangenis te Arn hem overgebracht. Zijn lijk zal worden opgegraven om op nieuw geschouwd te worden. Naar Reuter uit Parijs meldt, staat het nu vast, dat een tweede schouwing van het lijk van Stawisky zal plaats hebben. Het lijk zal worden opgegraven en naar het medisch juridisch instituut te Parijs worden overgebracht. De autopsie zal begin volgende week plaats hebben. Mr. Gaulier, advocaat van Stawisky, is gearresteerd onder beschuldiging van bedrog en heling, nadat men bij hem een aantal talons van cheques van Stawisky had gevonden, verscheido documenten die op de zaak in haar geheel betrekking hebben en on geveer 300 coupons van buitenlandsche effecten, wel ke aan Stawisky toebehoord hadden De Raad van Ministers richt zich tot de onderschei dene godsdienstige gezindten in ons land met het ver zoek te willen bevorderen, dat op den vooravond van de begrafenis van Hare Majesteit dc Koningin-Moe der in de kerkgebouwen een ure des gedenkes worde gehouden. De Minister van Staat, Voorzitter v. d. Raad v. Ministers, H. COLIJN. Een zeer bevredigend resultaat van de proefritten. Naar van de zijde der Nedcrlandsche Spoorwegen wordt medegedeeld, hebben de mei 'len Dieselt rein gehouden proefritten een zeer bevredigend resultaat opgeleverd. De maximum snelheid welke tot dusver bereikt werd. bedraagt 146 K M. per uur. De nieuwe electrische Lie.-eltrein heeft gistermid dag op hel baanvak Utrecht—Arnhem opnieuw een proefrit heen en terug gedaan, welke weder een zui ver technisch karakter had Verschillende eerstaanwezende ambtenaren der Nederlandache Spoorwegen maakten deze rit mede. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Pieier lioman, oud 57 jaren, echtgenoot van Aatje Stins. POLITIE. Verloren: geldswaardig papier. Gevonden: een portemonnaie. UlT DE OMGEVING ff RE R ff V (i O W A A R b Men verzoekt ons alsnog mede to willen declen, dat de afgekondigde godsdienstoefening in de Ned. Herv. kerk Zondagmorgen a.s. niet doorgaat, wegens onverwachte verhindering van den predikant Thans zal Ds. Warners om 2 uur namiddags den dienst leiden. Onder aanwezigheid van een talrijk belangstel lend publiek en meerdere leden van het polderbe stuur is Woensdagmiddag de ruim 35 M. hooge schoorsteen van het stoomgemaal tot vallen gebracht (Daar het nogal eenigszins tegenliep met dit kar weitje, volgt nog nader verslag.) Twee tewerkgesteldcn in de Wieringcrmeer uit de ze, gemeenten werden blijkens ingekomen bericht voor drie maanden geschorst KOEOR AS JULIANADORP. Alg. vergadering van de Ver. „Hulp bij Ziekte en Uiige» anen'' te Julianauorp. Bovengenoemde voreemging hield Woensuagavond haar leiknvergadenng in hei café „Prins Hendrik'' van den lieer A. Kosscn. 48 leden waren aanwezig. Van Dr. Oterdooni was bericht van verhindering in gekomen. De voorzitter, de lieer J. Kosscn, opent de vergadering. De notulen worden door den secretaris, den heer C. J. Vroom gelezen en goeggekeurd,. Volgt het Jaarverslag over 1933, waaruit wij het volgende overnemen: Bij den aanvang van het jaar telde de Ver. 244 leden, tlians 25G. Door den verple ger W. Vonk werden bij 241 patiënten in totaal 2i<9 bezoeken afgelegd. Tweemaal werd op verzoek van het Hoofd van dc O. L. school, eenige lokalen ont smet, waar een besmettelijke huidziekte was» gecon stateerd. Met zeer veel waardeering gewaagt liet verslag voorts over de verrichte werkzaamheden van den heer Vonk en dat de Ver. in een groote behoefte voorziet. Op advies van de doktoren Oterdoom en Thorbeeke werden 76 maal artikelen in bruikleen af gestaan. Volgt verslag van den penningmeester, den heer P. Hendriks en de Controlecornmisie. De ontvang sten bedroegen f 1050.40, de uitgaven totaal f 993.23. Saldo over 1933 dus f 57.17 van, 1932 f 290.17. Rente f 10.14. Totaal f 357.48. De commissie voor do verplegingsartikel bracht bij monde van den heer J. D. van Yperen verslag uit. De poging om te komen tot samenwerking met de afd. Den Helder van Het Witte Kruis, had geen re sultaat Ten slotte is nog ingekomen een dankbetuiging van de familie Oterdoom, over welke huldiging dc Voorz. een uitgebreide mededeeling doet. Bij monde van den heer T. Speur wordt verslag uitgebracht van de comm. Oprichting fonds Zieken- huisverpleging. Daargelaten do goede werking van zulk een ver. op tal van plaatsen, Is de comm. na gehouden onder..oek unaniem \uu meening, dut men uaar hier niet toe o\ orgaan moet. De toestand is in onze gemeente geheel anders, het heeft hier geen zin. Na eenige discussie wordt aldus besloten. Het salaris van den verpleger, wordt cotilorm het bestuursvoorstel ongewijzigd op 1 8<J(J geliandliaafd. Tot bestuursleden worden de heeren I'. Hendriks en W. van Die herkozen. Tot lid nazien der rekening wordt bij acclamatie benoemd de heer A. van Kempen. De vergoeding onderhoud verplegingsartikclcn. wordt op ^voorstel van het bestuur vastgesteld voor 1933 op f 75, hetwelk den heer 'I'. Speur de ontboeze ming ontlokt, dat het dan geen voordeclig saldo meer is. Om do geldmiddelen op peil te houden, acht liet bestuur contributieverhooguig niet wenschelijk, maar gedacht werd, in den kommenden herfst een fancy- fair te houden. Zonder discussie wordt dit voorstel aangenomen. Hierna sluiting. L A V C, E V n IJ K NOORDSCHARWOUDE. Woensdagavond vergaderde de Woningbouwver- eeniging „Algemeen Belang'* ten huize van den ueer i\. I.angendijk. De voorzitter, ue heer J. Kliffen, opende de ver- zadering mei een woord van welkom en betreurde de geringe opkomst der leden. De notulen werden door den heer J. Ootjers voor gelezen en aldus vastgesteld. De rekening van de bouw vereeniging was vervol gens aan de Peurt te worden behunueid. We veriies- en winstrekening sluit niet een totaal bedrag van 17705.89 en een nadeelig slot van f tA.u2.24. Aan huren is in het jaar 193a i47ukoó ontvangen. Aan onueruoudskosten is f840 uitgegeven, terwijl vuur afschrijvingen op gebouwen een bedrag van fli87.8o up de verlies- en winstrekening is aange geven. Aan interest 14719.1?. Do baiaus per 31 Lec. i9o3 ziet er als volgt uit: Bezuinigen: geuouweu en terreinen t 125i;*o.l2, as surantie toi.o2, onderuoud ibui.Ui'/», kus fY2.8i', ver- «ies en winst vsatdo 1932 12024 99/*. veriies j'Jo3 i vAA>2.24, minus ue nijdruge van Rijk en gemeente van f 4031.Lij, 1 Z'Ozo.lW/». vvuter.ciding, aauieg 1 230.r0. i otaal f 12u.2u7.77. i'aoSiva: Reserve annuitcit f2125.51. stamkapitaal f38iü, vooruitoeiualue uuur fyi.80, geui .\uurd- acuarwouue vooiscnut llUu.S5ü,7«, gom. Noordscnar- woude div. f-L-U.iü, inschrijvingen geuouweu i lzooi-OÜ, totaal t 1*9.257.4 Deze vernea- en winstrekening werd, evenals de haittus, zonder eenige op- ol aanmerkingen goed gekeurd eu vastgesteld. Bij de gi-uuuueu bestuursverkiezing werd de heer P. /.ui met Uigcuiecne stemmen herhozeii. De ruuuvraug, welke nierua werd genouden, le- veiue met veei bijzonders op feu aanzien van hel uiiuerhoud der woningen wem nog uieuoueeuijg gcuaan van •een scunj»eu, uai vau uougeruuud was ontvangen in uit scmgven »»eru er op gewezen, ual ue oiiucrüuudskoslcii vuil 4 U> per vvomug op 12a per woutug moeten worden iCi' u.„geoi a cu L Daarna voigüe sluiting der vergadering. Tot ontvanger van n0 n.H. Kerk is de taeor S. Scuuileuiuiker alhier, benoemd. OUD KARSPEL. Vei koop in g. Woensdagavond werd in het lokaal van den heer C. Vis aiiiiur een verkoopiug chouuun. len overslaan van Notaris i'. J. C. van luoriieiiburgn to Alkmuac. Verkucni weruen 8 perceeieii ten /.uinen van ue Bardewioidloot, onder UuuKarsp.*!, totaal 162 snees, wuuper voor t 3422 lotaai, do heer P. Kostelijk, ul- hier. A S N A V -1 U L O U' A A BREEZAND. In ectft vcigaucung van de gyinnastiekvereeniging D.UJv.E.V werd hesiolen wederom een jongens aospi- lantenaidecling te stichten. Voor het m stand hou den van een op peil staande heerenafdeeiing is cm-u flinke jongensafdeeling natuurlijk een eerste ver- cischie; uit de laatste moet immers do eerste gere geld aangevuld kunnen worden. De contributie werd gesteld op 10 ct. en op niet meer dan 2ü ct. per gezin, dus bij deelname van meer dan twee jongens uit een gezin zijn de over.go vrij van betaling. Als leeftijdsgrenzen werden 6 en 15 jaar vastgesteld en de ocfcningMijd op Zondag morgen bepaald. Zondagmorgen begint do eerste les in de zaal van den heer Borst. Nadere bijzonderheden vindt men in een adverten tie in dit nummer. WINKEL Bij de op Woensdag gehouden keuring van dienst plichtigen voor de lichting 19$i, zijn geschikt ver klaard: C. Bregman, D. C. Broersma, J. Dutter. P. Bijhouwer, H. van Essen, J. G. Lange, G. L. W. van der Loo, J. de Ruijter en P. van Zweeden. Tijdelijk ongeschikt: A. Clarissen. Voor goed ongeschikt: J. Koeten, D. Wiedijk en Jb. Zander. SCHAGEN, 22 Maart. Aanvoer: 5 paarden f 150400, 54 gelde koelen (magere) f 125100, 6 idem (vette) f 160—200, 16 kalf koeien f 160—215, 2 pinken f 50—70. 408 nuchte re kalveren f 3—12, 114 overhouders f 16—22, var kens (magere) 1 12—18, 127 biggen 1 8—14. EIERVEILING SCHAGEN. 22 Maart. Aangevoerd: 170 partijen 100.000 kipeieren, 46 par tijen 4000 eendeieren. De prijzen beliepen voor kip- eierén van t 22.30, voor eendeieren van f 1.90—2.10. De veiling duurt voort. Voor volledig bericht zie men het nr. van a.s. Zaterdag. BROEK OP LANGEN DIJK, 21 Maart. Aangevoerd: 47000 Kg. roode kool f 2.106.80, 71000 Kg. gele kool f 2.60—6. 22000 Kg. D. witte kool f 2.90 —7.20, 11000 Kg. uien f 0.801.70, drielingen f 0.80— 0.90, 1050 Kg. aardappelen 1)1. eigenh. f 2.60. NOORDSCHARWOUDE, 21 Maart.' Aangevoerd: 3200 Kg. uien f 0.80—1.20, drielingen f 0.80, grove f 1.90, 300 Kg. kroten f 160—1.90. 81000 Kg. roode kool f 1.80—7.10, doorschot f 1.705.30, 53G00 Kg. gele kool f 4.30—5.90. doorschot f 45.50, 36200 Kg. D. witte kool f 5.50—7.40, doorschot f 5.20 5.46. WARMENHUIZEN, 21 Maart. Aangevoerd: 18400 Kg. roode kool le kw. f 2.30 5.60, 2c kw. f 1.90-4.40, 4900 Kg. gele kool le Kw. f 4.00—6.10, 2e kw. f 4.90-5.20, 1000 Kg. D. witte kool le kw. f 0-750. AMSTERDAM, 21 Maart 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 216 vette kalveren le kw. 06— 74 cent, 2e kw. 6066 cent. 3e kw. 52—60 cent per Kg. levend gewicht; 76 graskalveren f 46: 347 var kens: vleeschvarkens van 90—110 Kg. 42—43 cent, zware varkens 4243 cent en vette varkens 4143 ct. per Kg. slachtgewicht. Er waren 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken aangevoerd. AMSTERDAM. 21 Maart 1934. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 3.70—4.50. idem blauwen f 3.50—4.50, idem eigenheimers f 33.10, IJnolder eigenheimers f 2.903, idem Bevelander f 3.203.30 per 70 Kg.; Beverw. zandaardannelcn f 67, Hillegommor id. f 7, Drentsche eigenheimers f 4.20—5, per 100 Kg.; Flakkeesche eigenheimers 3.10, —3.20, Snmrchc ei-Tcnheimers f 3.10—3.20, Friesche muizen f 2.90—3, T.imburgsche industrie f 2.00- 2.80 per 70 Kg.; Noordholl. muizen f 3.804 per 100 Kg.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6