Ingezonden stukken. Stichting van een weegbrug. PAK MET DIAMANTEN VERDWENEN. Sovjet-schip op een rots. Doodstraf voor nalatige ambtenaren in Rusland. Marktberichten. Predikbeurten. Geachte Redactie. Als 30-jarig getrouw lezer van de Schaper Cou rant vraat: ik voor deze eene keer een plaatsje in Uw veelgelezen blad. Als men ouder wordt beleeft men rare dingen. Zoo wil ik hier mijn hart eens uitstorten. Wat moet het worden met de mensch- heid? Er is geen liefde meer voor elkaar. Zoo werd ons rustig dorpje verstoord door de on rust van enkele burgers, die namelijk van een menschlievonden boer, waaronder werkloozen, armen en zieken een liter melk afgehaald boerderij kon den krijgen 6 cent per liter. Maar o schrik, er zijn melkboeren en die dulden dat niet, dnt was te veel in dezen crisistijd. De een heeft voor lijfspreuk: Heb uw nansto lief gelijk u zelve. De ander: Ieder voor zich zelf en God voor ons allen. Nu komen hier ook andere melkboeren; kunnen wij burgers nu van die menschen onze andere pro ducten niet gaan koop, dit toch kunnen ze ons niet dwingen. Dit moet mij van het hart. U, boer Jan en zijn vrouw, dank voor de naastenliefde en hulp betoon. IJ, melkboeren, hulde voor uw kleinzellige heldendaad. EEN GETROUW LEZER. Dirkshorn, Maart 1934. RUST ZACHT! Wat door U, Vorstin, Is volbracht. En door U, als Moeder is gegeven Op de eind-reis wcnsch Ik U goe nacht, Uw Geest zal blijvend leven. Het klokgelui een droeve klank Galmt over bouw en dreven, 't Verkondt de droeve mare van De „Moeder" die is heengegaan Van 't Land waarin wij leven. Een Moeder is een dierbaar pand. Geliefde Moeder van ons Land, Uw werk. Uw Koninklijk streven Aan 't Huisgezin van 't Land gebracht. Uw menschenwerk dat blijft van kracht. De „daden", die U hebt volbracht. Zijn blijvend voor het nageslacht. Uw Geest zal blijvend leven! Op d' eindreis wensch ik U: goe-nacht. Rust, rust, zacht. EEN LEZER. Uit e de OMGEVING W I N K E 1. Ten behoeve van den Landbouw. Na cenigo tijden van voorbereiding en overwegin gen zijn een aantal landbouwers in den Groetpolder tot meer vaste plannen gekomen, tot stichting van een weegbrug, waaraan ernstige behoefte bestond, cn de grooto afstand naar de naastbij zijnde weegbrug een bezwaar was. Het voorgenomen plan werd gemakkelijker uit voerbaar, nu cr een mooie gelegenheid kwam op den Westfricschcn dijk, door omlegging van den weg en het uitnemen van een bocht bij de Winkeler kluft. En zoo is dan na veel overwegingen en berekenin gen cn het overwinnen van grooto en kleine bezwa ren. een weegbrug tot stand gekomen en op 19 Maart heeft de overdracht plaats gehad aan de ver eeniging, die zal werken'onder den naam van „N.V. Weegbrug Winkel", wier statuten inmiddels de "Kon. goedkeuring hebben verkregen. Het bestuur bestaat uit do hoeren: A. J. Waiboer, Voorzitter, 2e voorzitter J. Vethman; secretaris-pen ningmeester A. Schenk en weger I). Molenaar. I)e brug voorziet in een groote behoefte voor het wegen van verschillende landbouwproducten, als: Btroo, hooi, bieten, kool enz. Ook voor het wegen van koeien, varkens en stukgoederen is de brug zeer geschikt. Het weegvermogen bedraagt 20.000 Kg. en het draagvermogen 25000 Kg. De brug heeft een lengte van 10 Meter en is de eerste van deze grootte in Hollands Noorderkwartier. De grootste vrachtauto met aanhangwagen kan ineens worden gewogen, hetgeen een groot voordeel heeft boven een kleine brug, waarbij eerst het voorste en daarna het achter ste gedeelte moet worden gewogen en het gewicht niet zoo zuiver wordt aangegeven. Het feit dat er nu reeds een druk gebruik van de brug wordt ge mankt. bewijst wel de bestaande behoefte. De brug is geleverd door do firma van Vugt's Weeg- werktuigen fabriek te Haarlem cn ziet er met do vergroomd stalen schuifgcwichten keurig utL Het betonwerk met het weeggebouwtje en do bestrating is uitgevoerd door den heer Keuris uti Schagen, al les onder leiding van den heer S. Vis, bouwkundige te Oudkarepel. Het geheel maakt een soliden Indruk en staat zooals reeds in den aanvang werd vermeld, op een zeer gelegen plaats. Het verlof van den burgemeester verlengd Aan den heer J. Koster, burgemeester dezer ge meente is door den Commissaris der Koningin ander maal een verlof van 6 weken verleend, wegens ge zondheidsredenen. Door B. en W. van deze gemeente is aan de F1& raliacommissio vergunning verleend voor het houden van ccn verloting tijdens de Floraliatentoonstelling. Donderdagavond vergaderde de Land. Rijvereeni- ging „Rossinant", ten huize van den heer D. A. de Bruijn, alhier. Verschillende ingekomen stukken van huishoude- lljkcn aard worden behandeld De heer S. van Splunter heeft zich om gezond heidsredenen verplicht gezien te bedanken als lid van het bestuur en terreincommissaris. De voorzitter spreekt er zijn spijt over uit, dat de heer Van Splun ter tot dit besluit is moeten komen. Gekozen wordt de heer A. van Splunter. De aftredende bestuursleden, de hceren D. Rempt en W. Keetman worden beide herkozen. Tot afgevaardigden naar de vergaderingen van den Noordhollandschcn Bond worden aangewezen do heeren K. Toornstra cn A. van Splunter en tot plaatsvervangend lid de heer K. Reijne. Do rekening over 1933 is onderzocht door mej. G. Kuiper en de heeren K. Toornstra en D. Rempt. Do ontvangsten hebben bedragen f 140.80, de uit gaven f 134.86. Batig saldo f 5.94. Het bezit der vereeniging bedraagt thans f 84.09, tegenover een schuld van f 38.78. Alles wordt goedgekeurd. Tot leden der commissie voor het onderzoek der rekening 193-1. worden aangewezen de heeren C. van Splunter. K. Toornstra en F. A. Melchior. Door don lieer Keeser wordt verslag uitgebracht over het werkprogram 1933 en door den secretaris over den toestand der vereeniging. De toestand is niet bemoedigend en evenals alle vereenigingen, lijdt ook deze vereeniging sterk on der don druk der tijden. De werkende leden bedragen thans 6, dat der do- nateuis 56. Vervolgens wordt het werkprogram voor 1934 uit voerig besproken en ten slotte besloten om bij goed weer Zondag 25 Maart weder met de rijlessen te be ginnen. Een vraag omtrent het afgeven van rijksacten aan leden die niet aan de oefeningen deelnemen, wordt door den voorzitter beantwoord, terwijl nog op een andere vraag wordt bevestigd, dat de rij vereeniging zich in geen enkele politieke richting laat dringen. Hierna sluiting. C 4 1 1 V T snn f. Lezing Jan Strijbos. Donderdagavond j.1. hield de heer J. Strijbos onder auspiciën van de V.V.V. „Callantsoog" een lezing in het Dorpskoffiehuis, getiteld: ,Met tent en camera naar de ShetlandsTe ruim acht uur opent de heer P. Vos Jbz., voorzitter der V.V.V.. de vergadering. Spr. roemt de groote opkomst Deze was dan ook zelfs voor Callantsoog buitengewoon. Van vele omliggendo dorpen was men gekomen om den heer Strijbos te hooren, zoodat de zaal en zelfs het tooneel tot de laatste plaats bezet waren. Het aantal toehoorders bedroeg ongev. 250. De hr. Strijbos liet zich kennen als een vlot causeur en als hij zijn reis per logger naar Lerwick beschrijft, doet hij dit met zulk ccn le vendigheid en humor, dat het publick reeds met de voorgeschiedenis meeleeft Aan de hand van lantaarn plaatjes, die de heer Strijbos naar eigen photo's ver vaardigd heeft en waaruit blijkt, dat hij behalve bi oloog ook een voortreffelijk fotograaf is, verduidelijkt de spreker zijn relaas. Het belangrijkste echter zijn wel de ondervindingen van beide avonturiers, do spr. was vergezeld van een collega, op het eiland Noss. Dit natuur-reservaat, deel van de Shetlandsche eilanden, blijkt ccn waar paradijs voor don vogelken ner. Het aantal soorten is er betrekkelijk klein, maar dit wordt vergoed door het groot aantal individuen. Prachtige photo's toonden ons de duizenden vogels, die in de holten van de 200 M. hoogen rotswand nestelden. Moeite, nog gevaren hebben de heeren er van te ruggehouden om de prachtige vogelbeelden op do gevoelige plaat vast te leggen. En hoe bijzonder hoewel weinig aantrekkelijk voor ons is het leven van het eenige gezin, dat de bevolking van Noss uit maakt. In de pauze werd nog het woord gevoerd door den heer Mr. D. Brcebaart burgemeester en bestuurslid der V.V.V., welke propagandistische klanken liet hooren. Het spreekt vanzelf, dar Callantsoog ook thans nog het breedste cn tevens het mooiste strand heeft. Na de pauze vervolgde de hoer Strijbos zijn lezing en tot het einde toe boeide hij zijn aandachtig ge hoor. Een dankbaar applaus klonk aan het slot van zijn, van groote liefde voor de natuur getuigende, rede. En wij gelooven stellig, dat in veler gemoed den wensch opgekomen is, om ook eens zoo'n reis te ma ken; ook eens te zwerven cn avonturen te beleven cn de romantiek te ondergaan van onbekende oorden. Velen zullen, zeer terecht, hopen op een herhaling van dezen buitengewoon genotvollen avond. Roodvonk. Bij een negen-jarig meisje is roodvonk geconsta teerd; het patientje wordt thuis verpleegd. L A V G E f) 11 ft Belanghebbenden verwijzen we naar de in dit num mer voorkomende advertentie, waarin het gemeente bestuur van Noordscharwoude mededeel ing doet over do gelegenheid die er bestaat tot aangifte tot toelating voor de gemeenschappelijke school voor uitgebreid onderwijs. Door de 4 Langen dijker gemeentebesturen is een telegram van rouwbeklag gezonden aan H. M. do Koningin en de Koninklijke Familie wegens hq.t overlijden van H. M. de Koningin-Moeder. Do viering van het 37-jarig bestaan van de ge- heel-ont houdersbeweging aan Langcndijk door de drie geheel-onthoudersvereenigingcn is in verband met het overlijden van H. M. do Koningin-Moeder tot nadere aankondiging uitgesteld. Het is, naar men ons meedeelde, met den han del in zuurkool beter gegaan dan de 2 voorafgaande jaren. Ondanks den grooteren inmaak ging het pro duct vlugger van de hand. In het begin van den winter werd de in te maken kool tegen lage prijzen gekocht, zoodot ook voor betrekkelijk lagen prijs of ferte kon worden gemaakt. Het is, ook voor de vele arbeiders, die bij de zuurkool fabricage gedurende een deel van het jaar werk vinden, maar gelukkig, dat de zuurkoolhandel niet te ernstige moeilijkheden van den crisis heeft ondervonden. Het is de laatste jaren voor de vele visschers In 't Geestmer Ambacht hijzonder slecht geweest. Hoewel men zich van de afd. Zoetwatervischerij van de Ncd. Heidemaatschappij, voortdurend heeft bcziggehou den met den vischstand te verbeteren, door het uit- planten van groote hoeveelheden jonge visch, is men er tot heden niet in geslaagd, den vischvoorraad in de wateren van het Ambacht zoodanig op te voe ren. dat van een bevredigend resultaat der visscherij sprake kan zijn. Men heeft den achteruitgang van den vischstand ook gedeeltelijk toegeschreven aan de vervuiling van het vlschwater. doch of dit een voorname oorzaak is van dien achteruitgang, wordt niet door ieder vakman onderschreven. Bij de ver schillende oorzaken, die het verdienen van een be hoorlijk loon door de visschers in den weg stonden, zijn gegomen de verschillende door het buitenland getroffen maatregelen van contingenteering, invoer en andere belemmerende beperkingen. Alles te za- men heeft er aan meegewerkt tot het ontstaan van een toestand voor de visschers, die zij eenvoudig naar waarheid kwalificecren met de verzuchting: „Er is geep droog brood meer te verdienen". ZUIDSCHARWOUDE Zoo zijn de koolprijzen de laatste weken zeer be vredigend te noemen, de meeste tuinders in onze gemeente hebben helaas aan die verbetering bitter weinig. Zij hebben n.1. zeer slecht geteeld als ge volg van de verwoestingen, die de luizenplaag vooral in deze gemeente had aangericht. Van de hoeveelheden winterkool. die nog aanwezig zijn, moet er maar weinig meer in Zuidscharwoude wor den gezocht. BROEK OP LANGENDÏJK. Naar aanleiding der gevoerde besprekingen met de gemengde Duitsche commissie, werd Vrijdagmor gen in de veiling door Burgemeester Slot hekend ge maakt, dat èn koopman èn tuinder zich niet onge rust behoeven te maken aangaande het uit te voe ren kwantum kool, hetwelk nog aanwezig is, daar er voldoende ruimte is verkregen voor de nog aan wezige hoeveelheid, zijnde 640 wagons roode, 261 wagons gele en 252 wagons Decnsche witte kool. om deze te plaatsen. Opgemerkt werd dnt bij een daling der markt, de tuinders in den regel steeds meer aanvoeren. Gezien het kwantum dat nog aanwezig is. is het gcwenscht hier niet mee door te gaan, maar de aanvoeren geleidelijk te verdeelen over die weken van het seizoen welke nog wachtende zijn. - Tn verhand met het overlijden van H. M de Koning-Moeder is de uitvoering van 't Mannenkoor en Gem. Zangverceniging. ten bate van het plaatse lijk Crisiscomité, uitgesteld tot nader order. A.s. Maandag wordt begonnen met de proef betreffende het plaatsen van werklooze arbeiders in het vrije hedriif. met toeslag on het loon van riik en gemeente. Het loon is bepaald op 1 15 per week, waarvan do tuinder twee-derde betaalt cn rijk en gemeente één-derde. Door verschilende houwers zijn reeds aanvragen gedaan voor 1 of 2 arbeiders gedurende de proef van 4 maanden. HET KT ND AT BIJNA NTET EN HOESTTE MAAR DOOR. „Ons kind kreeg hevige aanvallen van slijmhoest. Het kind werd hoe langer hoe rwakker. at bijna niets en hoestte maar door Het had het. zoo benauwd, dat wij vaak dachten dat mj in een hoestbui zou blijven. Geen enkei geneesmiddel hielp hem, totdat wij op het gelukkige idee kwamen eens Abdijsiroop te probeeren. Na één flesch kwam er veel slijm los, hetgeen groote verlichting gaf en na 3 flesschen Abdijsiroop was onze lieve kleine weer gezond". Zoo schreef ons mevr. F. v. L„ wier origineele brief voor leder ter inzage ligt. Als Uw lieve kleine kinkhoest heeft), kunt Ge met Abdijsiroop de angstaan jagende benauwdheden verminderen, de slljmoplossing vermeerderen en de adem haling vergemakkelijken. Daarmede be strijdt Ge en voorkomt Ge het hijgen en het afmattende hoesten zult Ge zien ver minderen en ophouden. Dank zij haar bijzondere samenstelling uit kruiden- extracten heeft Akker's Abdijsiroop een buitengewoon geneeskrachtige werking bij aandoeningen der ademhalingsorganen, zooals Hoest, Bronchitis, Asthma, Slijm en Kinkhoest. Thans per flesch ƒ1.-—, ƒ1.50 en 2.75. Abdijsiroop-Bonbons („ge stolde" Abdijsiroop) voor buitenshuis 35 cent en 60 cent per doos. No. 1307 Bovengenoemde prijs wordt verhoogd met bijslag voor omzetbelasting TV I E n 1 V r, E K Donderdagavond j.1. hield de Chr. Jongclingsver- eeniging „Het Mosterdzaad" haar jaarvergadering. De leider, de lieer O. Deen opende den avond met gebed, waarna door den secr.-penningineester cn den bibliothecaris de jaarverslagen worden voorgelezen, welke in orde worden bevonden. Voordrachten, zang en tooneelstukjes wisselen el kaar daarna af. Door de heeren Sj. Jaarsma, P. Spigter en F. Broersma werd over de volgende onderwerpen ge sproken, resp. „De geestelijke lieteckenis van ons werk", „Het licht op de kandelaar herplaatst" en „Der jongelingen sieraad". Door afgevaardigden der Gercf. Jongolingvereen. Pro Rcgo en de meisjesverccnigingcn van Den Oever en Hippolytushoef werd de feestvierende vereeni ging gefeliciteerd en toegesproken. In do p&uze werden door eenige dames thee en versnaperingen aangeboden, welke natuurlijk veel aftrek vonden. Ook door het zangkoortje van Hippolytushoef werden eenige leuke nummers naar voren gebracht. Om ongeveer 12 uur werd de avond met dankge bed gesloten. Van do zijde van het publick was veel belangstel ling. Sportnieuws voor Zondag. Succes: Geen wedstrijden. L. Rijvereen. „Wieringen: Geen rijles. Visscherij. Door het onstuimige weer in het begin der week werd door do kamervisschers over het geheel nog weinig aangevoerd. Daarentegen maakten de kuil- visschcrs vrij aardige besommingen. Thans echter schijnt er eenige verandering te komen. Over de geheele linie brachten de kamervissqbers belangrijk grootere vangsten binnen. F.r was er zelfs al een bij van over de honderd kisten haring. We zullen ho pen dat de zilveren regen aan zal houden. De prij zen waren bevredigend te noemen. Als vroede vaderen een „koopje" gaan halen. Het geschiedde Donderdag te Den Oever. En wel bij gelegenheid van een materialenveiling, welke aldaar in de concertzaal van den heer Jurrie Lont werd gehouden, materialen, afkomstig van do Zui derzeewerken. Het gerucht dezer verkooping was ook doorgedrongen tot een klein dorpje in den ach terhoek van Drente, n.1. het dorpje Z. Nu wil het geval dat in bedoeld dorpje voor gemeentebelangen een centrifugaalpompjc noodig is, waarvan de aan schaffing, nieuw gekocht, waarschijnlijk boven do begrooting uitging. Wat was eenvoudiger dan een dergelijk tweedehandsch pompje op de veiling te Den Oever te koopen? Zoo dachten blijkhaar ook de vroede vaderen van Z. en dies toog men voor dag en dauw op pad met het voornaamste gedeelte van den Raad, t.w. den burgemeester en zijn 2 wethou ders, alsmede nog een gemeenteambtenaar, wij mee- nen van den secretaris. Reeds vroeg in den voormiddag werd Wieringen bereikt en tijdens de kijkuren reeds voorzichtig ge informeerd of een pompje, hetwelk de Edelachtba re n reeds direct op het oog hadden, wel meer dan f 100 zou opbrengen. Wij mcenen dat hun geant woord is dat een dergelijk pompje (waarvoor het :n Z. dienen moest werd strikt geheim gehouden), wel f 130 6 f 150 zou opbrengen, hetgeen met schrik werd vernomen. Dit belette de vroede vaderen ecli- 'nr niet om in de eivolle verkooplokaliteit een goed nlaatsje te bemachtigen en met spanning verbeid den wij het oogenblik waarop DF. pomp onder den hamer zou komen. Met den veldwachter te Den Oever was reeds een regeling voor de betaling van de pomp getroffen. De gelegenheid hiervoor bestond eerst den volgenden dag en veronderstel eens... weer een reis naar Wieringen! Toen gebeurde het wonderbaarlijke... de een durfde blijkbaar voor den ander niet te bieden noch te mijnen en de pomp vond, eer een ieder danrin erg had, elders een koo oer voor f 125, zonder dat een der heeren een mond ter behartiging der Gemeentebelangen bad geopend Na afloon der veiling verliet het hoofd der gemeen te met zijn trawanten de veilingzaal, druk gesticu- leerend alsof een dierbaar iets hem was ontgaan. De weg naar den verren achterhoek werd opgezocht. F.en volle dag was weder ter behartiging der ge meentebelangen wel besteed. Do declaratie voor reis- en verblijfkosten kon worden opgemaakt W J E n J N a E nw A A T? T) De heer Van Hoorn alhier heeft te Amsterdam met zijn inzending in de rubriek dikbillen den lsten prijs behaald. Z 11 V E Politie. Aan komen loopen een hond. Duitsche herder. In lichtingen hij den gemeenteveldwachter te Schager- brug. (Tel. 24.) NOORD-ZIJPE. Gelegenheid tot kostelooze Inenting en herinenting zal worden gegeven op Woensdag 28 Maart a.s. en wel in de O. L. school te 't Zand van 2—3 uur en in de O. L. school te Oudesluis van 45 uur. SCHAGERBRUG. ANNA PAULOWNA. Zoon's \iit advertentie, voorkomende in dit num mer. h'iikt, worden op a.s. Maandag en Dir»=r'ng 26 en 27 Mrart vergaderingen gehouden te Schnger- hrug en Anna PaHowna, uitgaande van de prona- ganda-comm. landbouw en Maatschappij, afd. Nd.- Holland. Voor deze beide avonden zal de heer Do Lange een propaganda-rede uitspreken. Met een verzekerde waarde van meer dan een ton. De politie van het bureau Warmoesstraat te Am sterdam houdt zich sinds Maandag l.L bezig met het onderzoek naar de verdwijning van een pakket dia manten, hetwelk voor 105.000 gulden verzekerd was. Wij vernemen hieromtrent nader, dat Zondagavond 1.1. een Belgisch koopman en industrieel met een hoe veelheid diamant van Antwerpen te Amsterdam is aangekomen. Na in de hoofdstad zaken te hebben go- daan, heeft hij Maandag do diamanten, na deze te hebben verzekerd voor het genoemde bedrag, een postpakket naar Weencn verzonden, aangezien hij dit blijkbaar veiliger achtte dan zichzelf met het vervoer van het pakket te belasten. Kort daarop is bekend géworden dat het pakket zijn bestemming niet heeft bereikt, waarna onmiddel lijk aangifte is gedaan bij de politie van het bureau Warmoesstraat. Het onderzoek, dat mede van do zij de der firma, die do diamanten had verzekerd, is in gesteld, zou hebben uitgewezen, dat het pakket aan het postkantoor te Weenen door een onbevoegde is afgehaald. Ook de Weensche politie houdt zich met deze zaak bezig. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Gister was het pakket nog steeds niet terecht. Een duister punt in deze geheimzinnige zaak is wel dat het pakket volgens de posterijen te Weenen op ver toon van een identiteitskaart, die op naam stond van een zekeren B. te Weenen, zou zijn uitgereikt, ter wijl de diamanthandelaar die de diamanten uit Am sterdam verzond, Kokovsky heet. Do heer Kokovskf is een Pool, die te Antwerpen woont, doch in den tijd toen hij den kostbaren schat naar Weenen ver zond, tijdelijk te Amsterdam verblijf hield. Later ver trok hij naar Weenen om daar te trachten de diaman ten te verkoopen. De partij, die geschat werd op een waarde van f 105.000, was voor f 100.000 hij een Assurantiemaat schappij te Amsterdam verzekerd. Het verzekerde be drag is uitraard nog niet aan den handelaar uitbe taald. Voorloopig wacht men het resultaat van het politie-onderzoek af. Weigert hulp van buitenlandera. Een waas van geheimzinnigheid hangt om het Russische motorschip Koeznetsk, dat dezer dagen, op weg naar Wladiwostok, op do klippen gcloopcn is. Het schip kan slechts weder vlot gebracht worden door een deel van de lading te ontschepen, maar de kapitein heeft dit geweigerd en heeft den leden van de bergingsmaatschappij to Hongkong verboden in de buurt van het schip te komen. Kr gaan geruchten, dat de lading zou bestaan uit onderdeden van een kanonneerboot cn een grooto hoeveelheid machines. Kr is een ander Russisch schip in de buurt en ccn derde is uit Wladiwostok op komst. Instructie van procureur-generaal. Reuter seipt uit. Reval: Uit Moskou won*it gemeld, dat de procureur-gene raal van de Sowjet-Unie, Akoelov, die tevens plaats vervanger is van den voorzitter der Gpoe, een telo- gram heeft gezonden aan alle ambtenaren van het O.M., met het verzoek nauwkeurig de oorzaken te onderzoeken, welke hebben geleid tot de jongste spoorwegongelukken en tegen gewetenlooze spoor» wegemployé's als afschrikwekkend voorbeeld de doodstraf te eischen. Akoelov verklaart, dat slecht» zeer strenge maatregelen het gemis aan discipline onder de Russische spoorwegambtenaren kunnen opheffen. EIERVEÏLING SCHAGEN, 22 Maart 1934. Aangevoerd: 100.000 Kipeieren: 56—58 Kg. f 2— 2.20, 58—60 Kg. f 2.20—2.30, 60-62 Kg. f 2.30—2.40, 62—65 Kg. f2.40—2.60; 5000 Eendeieren f 1.90—2.10, alles per 100. stuks. HELDERSCHE EIERVEÏLING, 22 Maart 194. Aangevoerd: 27300 Kipeieren: 52—54 Kg. f 2—2.20, 53—57 Kg. f 2.10-2.40, 58—00 Kg. f 220-2.50, 61—03 Kg. f 2.40, 0467 Kg. f 2.60; 30 ganseieren f 6, 481 eendeieren f 1.90—2, alles per 100 stuks. HOORN, 22 Maart 1934. 5 Stapels kleine Fabriekskaas f 19, 1 stapel kleine Boerenkaas f 19, Aangevoerd 6 stapels, wegende 7199 Kg. Handel vlug. ALKMAAR, 23 Maart 1934. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 46*stapels, wegende 70000 Kg. kaas aangevoerd, waarvan aanvoer en prijzen als volgt: Fabriekskaas 43 stapels Kleine f 23; 2 stapels Commissie f 18. Boe renkaas: 1 stapel kleine f 20. Alles met rijksmerk. Handel matig. ALKMAAR, 23 Maart 1934. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in to taal 328 H.L.'s aangevoerd, als: 38 Il.L. voertarwe f 4—5; 49 H.L. gerst chev. f 3-5.75; 133 HL haver f 6.657; 64 H.L. boonen, w.o.: bruine f 810, citroen f 10—11, (7.aai f 14,) duiven- f 7.75—10 en witte boo nen f 1518; 17 H.L. karwijzaad f 23; 1 Il.L. blauw- maanzaad f 16; Tuinboonen f 4.505 cn 26 H.L. erw ten ,w.o.: kleine groene f 7.73—9, grooto f 16—20, grauwe f 3035 en valo erwten f 25. Alles per 100 Kg. Handel stug. BROEK OP LANGENDÏJK, 23 Maart. Aangevoerd: 40000 Kg. roode kool 1 1.70—5.60, 70000 Kg. gele kool f 2.70—5.80, 11000 Kg. Kg. Deen- r.che witte kool f 5.70—7.10, 3000 Kg. uien f 0.80— 1.90. driel. f 0.80, 750 Kg. bicten f 2.70—3.10. NOORDSCHARWOUDE, 23 Maart. Aangevoerd: 3700 Kg. uien f 0.90—1, driel. f 0.80, grove f 1.70—1.90, 1000 Kg. kroten f 1.90—2.50. 101000 Kg. roode kool f 1.906.70, doorschot f 1.404.50, taaie gele f 7, 43600 Kg. gele kool, f 3.906.20, doorschot f 3.804.70, 47700 Kg. D. witte kool f 5.70—7.50, door schot f 4.70—5.30. WARMENHUIZEN. 23 Maart. Aangevoerd: 49000 Kg. roode kool le kw. f 1.80— 5.30. 2e kw. f 1.30—4.10. 5100 Kg. gele kool le kw. f 4.70—5.80. 3900 Kg. D. witte koo! le kw. f 5.80-6.90, 2e kw. f 3.60420, 325 Kg. uien f 1, driel. f 0.80, ZONDAG 25 MAART. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, nam. 7 uur, Ds. Eikeroa. Herdenking van H. M. de Koningin-Moeder. Warmenhuizcn, nam. 7 uur. Ds. Boeke. Avondm. Winkel, voorm. 10 uur. Ds. Boeke. EVANGELISATIE. Schagen. voorm. 10.30 uur, de lieer Prinsen, van Am sterdam. Nam. 5.30 uur, do heer v. d. Kooij, van Amsterdam. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel, geen dienst.

Schager Courant | 1934 | | pagina 15