IN EIGEN KRING. Wij hebben het al meer neergeschreven, dat de tooneclavonden van In Eigen Kring steeds groot suc ces hebben en algemeen worden gewaardeerd. I)e goede zorgen aan de vertooning, keus der steeds inslaande tooneelstukken, dat alles werkt mee om de uitvoeringen in alle opzichten te doen slagen. Voor Zondag 8 April staat de liefhebbers van too- neel weer iets aparts te wachten in de opvoering van „De Bokskampioen", een vroolijke klucht in 3 bedrij ven, onder regie van den heer H. Slikker te Noord se harwoude. Het belooft een le klasse amusements-avond te worden. HOE LANG NOG??? Een lezer schrijft ons: Door onze gemeente rijden eiken dag ettelijke malen vrachtauto's met zand. En als men «tan eens nagaat (de goeden niet te na gesproken) met welk een vaart deze zware vehikels door onze gemeente rossen, dan vraagt men zich af: hoe lang wordt dat nu getole reerd? Is er in onze gemeente nu in 't geheel geen toe zicht meer, of moet er nu eerst een ongeluk gebeu ren? DE VUILNISVATEN. In afwijking van de reeds zoo lang bestaande re gel, dat Woensdags de vuilnisemmers en -vaten worden geleegd, slaan deze nu in een deel onzer plaats vun inwoning nog boordevol» De huisvrouwen mopperen niet zoo zoetjes. Eiken dag weer werden emmers, vaten, doozen, ja wat al niet, naar buiten gesleept, 0111 ze 's avonds weer naar binnen te dra gen. 't Is zoo geworden Zaterdagmorgen en nog heeft de gemeentereiniging zich niet ontfermd over al dit afval. Honden cu katten hebben er lustig in orngekrabd, wat tot gevolg heeft gehad, dat de stra ten „als bezaaid zijn" met zintcls, etensresten en meer wat men zoo gemeenlijk in deze bewaarplaat sen kan vinden. Men zie maar eens in de Bokstraat en omgeving! Twee Paaschdagcn staan voor de deur en met deze de volle afval bewaarplaatsen. Misschjen hebben do heeren van dezen reinigings dienst een paar vacantiedagen gehad, maar wc moe nen zoo maar, «lat er nog wel een paar werkloozcn zijn, die de behulpzame band hadden kunnen bie den. Een weinig meer activiteit in deze was zeer gcwcnscht geweest. MARKTOVERZICHT. Voor Paschen is iedere slager voorzien, zegt men maar, dat was te zien op onze markt van 29 Maart j.l. De aanvoer was dan ook zeer gering en te be grijpen, heel zware koeien werden er niet aange voerd, hoogop tot 28 ets. De duurste koe zal dan f 190 opgebracht hebben. Op de kalf- en gclde-kocien- markt was aardig aangevoerd en nogal veel drukte en de vraag ging best. Groninger melkkoeien wer den er weer aangevoerd, er waren beste bij, hoogste roteering f 220. De handel In pinken gaat de laatste tijden niet naar wensch. Nuchtere kalveren duurder cii een vluggen handel. De aanvoer was weer be duidend. Hoogste noteering voor de slacht f 13. Oude slachtschapen was weer veel vraag naar, Deze handel was vlug, duur, prijzen van 20—31 gld. Vette overhouders waren niet aangevoerd. Overhou- riers voor de weide was de handel nun den matigen kant; hoogste noteering voor heele beste heesten f20. Op do vette-varkens-markt was ook weinig drukte. De hoogste prijs was 19 ets. Handel trekkend. De roteering van biggen was iets minder bij do vorige week, omreden er niet zulke zware biggen waren aangevoerd. Schrammen hoogste noteering tot f 21. Handel redelijk. Op do kippenmarkt komt even meer drukte, handel gewoon, prijzen niet hóoger. In paarden was niet veel handel, die tijd Is voor een tijdje, zoo hot schijnt, zoo goed als nfgcloopcn. De bouwhoeren zijn voorzien, aldus een koopman. De handel l>egint weer op te leven in Mei en Juni. Een slaehtpanrd van den heer C. Berkhouwer alhier stond als reelnnto op dc markt, een pracht paard, welk 4 keer bekroond is. Ilct had veel belangstelling. U'T de OMGEVING W 1 E R 1 .V r, E K 'Algemeone vergadering van de afd. Wierlngen der Hol!. Mij. van Landbouw. De voorzitter, de heer O. J. Bosker, opende met welkom cn spreekt zijn dank uit voor de verkregen subsidie van de Boerenleen bank. Verschillende personen vonden het onbegrij pelijk, dat de tentoonstelling een tekort vermeldde. Dit vindt zijn ooraak in de vorige tekorten en de verloting bracht minder op. Er waren groofere en meerdere inzendingen, wat meer kosten mee bracht. Hierdoor de meerdere uitgaven en do mindere ont vangsten. Doordat enkele leden des Zondags entree moesten betalen om «Ie feestelijkheden bij te wonen, hebben zij als lid der afd. bedankt. Spr. noemt de noodzakelijkheid daarvan en hoopt dat zij alsnog als lid zullen toetreden. Hun lidmaatschapskaart ligt ten kantore gereed. Men is niet allen lid oni 'n feestje bij te wonen, doch er wordt meer voor do leden gedaan. Zie maar eens naar het werk van het Hoofdbestuur. Dat heeft do leiding geheel in handen. Spr. hoopt verder, dat we dit jaar goed zullen door worstelen. Vervolgens wordt nog in het hijzonder welkom gc- hoeten de heer J. L. H. Looff van het Land- en Tuin- bouwbureau der I. G. Fnrbenlndustrie Aktlongesell- schaft te Amsterdam, welke een lezing met film zal geven over de zolfbindor-grnnnmantor De rekening. Bekening dienstjaar 1933: ontvang sten: batig saldo 1932 f 63.17». ontvangsten f 010. to taal f 673.73. Uitgaven: afdracht Hoofdbestuur f 409.50, bijdragen f 100. diverse kosten f 91.89, batig saldo f 11.30. Totaal f 675.75. Tentoonstelling 1933: ontvangsten f 2702.42, uitga ven: premie cn j>rijzcn f 914, kosten f 1848.42. Totaal f 2702.42. Verloting: ontvangsten en uitgaven f 2302.50. Verkiezing. De aftredende drie bestuursleden, 'de heeren M. Bakker. .T. Bosker en S. J. Koorn vvor- der herkozen en nemen hun benoeming aan. Tot leden der krscontroloeommissto worden be noemd de heeren Jb. Dekker, J. C. Kooij en Adr. v. cl. Welle. Hierna wordt het woord gegeven aan dep heef I.oeff. Deze geeft een zeer vlot verslag over de voor deden van gebruik zelfbinder-greanmaater. Na de lezing wordt een desbetreffende film vertoond, wel ke niets aan duidelijkheid overlaat. Zeer vele ver beteringen kwamen goed uit. De gelegenheid wordt gegeven vragen to stellen, waarvan gebruik wordt gemaakt, en welke worden beantwoord naar genoegen. Spr. deelde mede, dat in den komenden zomer in polder Waard en Groet zal worden gedemonstreerd, waartoe de afd. Wieringcn zal worden uitgenoodigd. Daarna werd nog een film vertoond van de schoffelmachine. Rondvraag. De heer J. Vcerdig vraagt of de mogelijkheid bestaat een lezing te hebben over het Inkuilen van gras (nieuwe methode). Zal naar wor den verstaan. De heer J. C. Kooij vraagt of de afd. wil informce- ren, of er mogelijkheid bestaat land te huren in de Wfer'ngermeer. Ook hiernaar zal worden geïnfor meerd. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit voor zitter de vergadering. Sportn'euws. 1ste Pnnsehdag: Surees 2—Helder 2. Aanvang half 3. 2de Paaschdag: Succes 3—Oudeschild. Aanvang half drie. DEN OEVER. Fancyfair muziekver. „Apollo". Do met do a.s. Paaschdagcn te houden fancy-fair voor Itovongemelde vcrccniging belooft heel wat te worden. In do concertzaal van den heer J. Lont alhier, waar een cn ander gehouden zal worden hebben wc alvast eens een kijkje genomen. En we kunnen niet anders zeggen dan «lat alles een feeste lijke en ge/.elligc aanblik geeft. Er is veel werk van gemaakt. Als attracties noemen we het rad van avontuur, een schiettent, ringwerpen, ja zelfs zagen we een postkantoor. Wat dit laatste moet beteekc- ncn konden we nog niet te weten komen. Zooals men ons mededeelde zijn de loten reeds gedurende enkele weken uitverkocht. Ook door de burgerij van den Oever en omstreken is weer op ondubbelzinnige wijze getoond welk een plaats „Apollo" in aller har ten inneemt. Door den heer M. J. Bosker is een re vue. geschreven, welke opgevoerd zal worden. Verder zullen er nog meer vermakelijkheden komen, doch hierop komen we nog nader terug. Wc weuscheu het fancy-faircomité met de komende feestdagen een groot succes toe. Vlsscherij. In het begin van de week zag het er naar uit dot de haringregen buitengewoon overvloedig zou wor den. J.l. Maandag werd ongeveer 230 last aangevoerd, die dit jaar op een dag nog niet was aangebracht. Doch Dinsdag was het weer precies andersom. Wel werden door enkelen nog aardige partijen «angc voord, doch voor de meestcn was een twintig <1 der tig kisten al veel. Ook de volgende dagen was per visscher over het algemeen de vangst niet groot te noemen, door slechts een paar werden grootc par tijen aangevoerd. De prijzen waren ook zeer onre geïruatig en varieerden do laatste dagen van f 0.30 tot f 0.80 per kist. Een kist bevat ruim 2 tal. W N K KI Van de leerlingen u5t deze gemeente, die de Am bachtschool te Alkmaar bezoeken, is In de nfdeoling timmerlieden. Alh. Smit overgegaan van de 1ste naar de 2de klasse; afdeeling smeden en bankwerkers, P. Smit Pz. overgegaan van de 1ste naar de 2de klasse; afdeeling elertriciens, A. Créve van de 1ste naar «le 2de klasse; afdeeling motor- en rijwielherstellers, J. Th. Rroersmn. S. W. Laan en Jb. Peetoom Jzn. van de 1ste naar de 2de klasse. S/.Vr MAARTE A' EENIGENBURG. Vergadering van do Tulnhouwverceniging „De Noord-Wast" op Donderdag 29 Maart In café Visser. Tegenwoordig, met 't bestuur. 21 leden. Medegedeeld wordt dat een onderhoud heeft plaats gehad op Zaterdag 24 Maart met den heer Klant, waar de teeltregcling is besproken. Over deze teelt- regeling bestaat nog wel eenig misverstand J»ij de tuinders, doch na bekomen inlichtingen is gepieker, dat zij nog al op soepele wijze zal worden toegepast; dat ook zij die suikerbieten of tarwe hebben ver bouwd, de helft hiervan ook voor groente mogen ge bruiken. met aftrek van het vereischte percentage. Bij «Ie rondvraag merkte «le beer P. Bood op. dat do functie van plaatselijk Ongevallen-commissielid voor de Ttiinbouw-Onderlinge vacant is en stelt de gelegenheid open, om zich heirvoor op to geven, doch hier schijnt geen animo voor te bestaan. Nic- rannd der aanwezigen geeft zich op. Hierna sluiting. WJERÏNCER WAART) G. Krullen, leerling aan de Ambachtschool te Alk maar (afd. auto- en motorentechniek) is overgegaan van de 2e naar de 3e klasse en R. A. de Maaijer (afd. timmerlieden) van de le naar do 2e klasse. De Wioringerwaarder lofendebitant, de heer A. van Zoonen, die ruim 2200 Schager Pnaschlotrn had verkocht, had niet minder dan 33 prijzen, w.o. den 2en prijs, een koe, 7 schapen, 1 dressoir, stofzuiger, fauteuil, enz. Donderdagavond vergaderde de Coop. Boerenleen bank WA. onder leiding van den hoer H. K. Koster. Van de 103 leden waren er slechts 24 aanwezig. Dc voorzitter vond dit zeer betreurenswaardig. Vooral in deze tijden, nu het voor de boeren zoo moeilijk is om rond te komen, is onze Bank van veel waarde. Gememoreerd werd het overlijden van wijlen den heer N. Koppes. De heer Koppes, aldus voorzitter, heeft maar kort met ons samengewerkt, doch heeft bliik gegeven van innige belangstelling en helder in zicht. De door den heer C. Bezelman voorgelezen notulen werden goedgekeurd. Op 20 December 1933 heeft de Inspecteur bij den Kassier alles nagezien en in volkomen orde bevon den. De werkzaamheden nemen steeds toe. Alles wordt steeds nauwkeurig nagegaan, zoodat onze L«»enbank geen risico loopt. De hoer C. Schenk bracht hierna rapport uit over de rekening. Alles was in orde bevonden, zoodat tot goedkeuring werd besloten. Uit het jaarverslag van den kassier hoobcn we aan- geteckend, dat het ledental op 31 December j.l. 103 bedroeg. Door 283 spaarders werd gebruik gemaakt van dc voordeelen der Bank. Het hoogst ingeschreven bedrag op oen spaarbankboekje was f30.000.—, het laagste f 1.01. Van de loopendo voorschotten werden er 3 afgelost, terwijl een nieuw werd verleend. Op 31 December wa ren 9 voorschotten loopende. Totaal der ontvangsten bedroeg f 1.140.123.94. In totaal werd uitgegeven f 1.141.563.44. De winst over 1933 was f2317.14. Wanneer dit bij het reservefonds wordt gevoegd, wordt dat een eind cijfer van f 16884.58. Hot verslag werd onder dank vastgesteld. Op voorstel van het bestuur wordt dc rente van spaargelden bepaald op 3 voor verleende crcdieten en voorschotten 41 Wanneer de rente-standaard door de C. B. wordt gewijzigd, wordt aan 't bestuur door de vergadering machtiging verleend om in over leg met den Raad van Toezicht ook hier do rento te wijzigen. De heer Daan Kaan werd herkozen als bestuurslid en de heer Jn. Kaan als lid van den Baad van Toe zicht. In de vacature wijlen den lieer N. Koppes, werd de heer C. Rezelman Jz. met 22 stemmen gekozen, die de benoeming aannam. De hoer K. Zijp bracht verslag uit van do gehouden algemeone vergadering te Utrecht. De heer I'. J. Visscher werd gekozen als afgevaar digde voor dc a.s. to houden vergaderingen. Als commissieleden voor het nazien der rekening 1934 zijn volgens rooster aangewezen de heeren A. Sleutel, Cor Kaan en C. Waibocr Cz. De heer K. Zan der als tweede plaatsvervangend. Hierna sluiting. Z IJ V F. ST. MAARTENSVOTBRUG. De heer Abr. Jongsma, leerling a. d. Ambachts school te Alkmaar, is geslaagd voor het diploma rijwiel-, motor, en autotechniek. SCHAGERBRUG. Brandstichting? In verband met de op 21 Maart j.l. plaats gehad hebbende brand in een arbeiderswoning alhier, i> als verdacht van brandstichting door do gemeente politie gearresteerd dc 29-jarige arbeider B wonende alhier. Verdachte is Vrijdag naar het huis van bewa ring te Alkmaar overgebracht. OUDESLUIS. Tot Molenmecster van den polder K. is benoemd de lieer A. Bcns, alhier. VERHUIZINGEN. Opslagplaats voor inboedels. K. BLAAUBOER. Laan. Schagen U' A n M E V H f' I 7. E N Jaarvergadering L.T.B. Deze vereeniging vergaderde dezer dagen in liet Patronaatsgebouw, onder voorzitterschap van den heer W. Dekker. Sprekende over de teeltbeporklng hoopte de voor zitter, dat iedereen zou medewerken, opdat deze He- gccringsmaatregeling, welke naar wij hopen in het belang zul zijn van onzen Tuinbouw, goed uitge voerd wordt Volgens hot keurig gesteld jaarverslag waren op 1 Jan. 1933 130 leden en op 1 Jan.. 1934 144 leden, dus een vooruitgang vau 8 leden. De heer W. Dekker werd met algemcenc stemmen herkozen, cn nam zijn benoeming aan. Als lid van het Centraal bestuur werd herkozen de heer A. Tcssclaar. De rekening werd goedgekeurd. Tot afgevaardigden voor de vergadering der cen trale veiiingsverecniging werden gekozen P. Kannes P. Ooijevaar, Jb. Dekker JIz., L. Komen, A. Mekken, Jn. Dekker Hz., P. Tesselaar Gz., VV. Tesselaar, Jn. Tcssclaar Gz„ en P. Moech Pz. Bij de rondvraag wees de heer Jn. Dekker Hz. op do geringe presentiegelden voor de algemeone ver gadering der veiling. De heer K. Mosch sloot zich hierbij aan. De voorzitter beloofde de zaak eens on der de oogen te zien en het volgend jaar bij de bo grooting te behandelen. Hierna volgde sluiting met den Chr. Groet LAN G R N IJ K Bij den Keuringsdienst voor vee en vleesch zijn over het afgeloopen jnar 2365 stuks vee aangeboden. In dc noodslacht plaatsen zijn aangeboden 281 stuks, waarvan 118 stuks zijn afgekeurd, w.o. 33 nuchtere kalveren, 37 varkens en 21 schapen. Deze weck zijn aan de aangeslotenen bij de Langcndijkcr Groentencentrale ongeveer f 172.000 aan steungelden uitbetaald, terwijl aan hen, die lid zijn van den Noordermarktbond, ook ongeveer een zelfde bedrag is uitgekeerd. Voor degenen, die een bevredigende hoeveelheid groenten hadden geteeld, beteekende deze uitkeering een wel is waar niet groot, maar toch zeer welkom bedrag. Naar het Staatsboschbeheer? Voor een belangrijk aantal arbeiders wordt de werkverschaffing in de Wieringcrmeer op 11 April stopgezet. We vernemen, dat van de zijdo der be trokken gemeentebesturen pogingen in hot werk worden gestold, om, voor zooverre zo geen werk vin den in het vrije bedrijf, die arbeiders geplaatst te krijgen bij het Staatsboschbeheer te Schoorl. Bagqerregellnq. De wijzigingen in de baggerregeling. vanwege de inspectie van de Rijksvverkverschaffing en de Ned. Heidemaatschappij heeft niet alleen onder de arbei ders, doch ook onder de tuinders en gemeentebestuur ders grooto ontstemming gewekt. Van deskundige zijde, arbeiders cn tuinders, wordt onvoorwaardelijk vastgehouden aan een maximum van 4 praam mód- der per dug; wat meer zou moeten worden gehaald, gaat hoven de normale arbeidsprestatie, zoodat de nu ingevoerde regeling van 5 pramen een ontoelaat bare en onuitvoerbare eisch wordt genoemd. We ver nomen dan ook, dat men noch van de zijde der ar beiders, noch van die der tuinders en in het bijzon- .der van de kleine tuinders, die door deze regeling al zeer ernstig worden gedupeerd, zich zonder verzet bij deze wijzigingen zal neerleggen en er vergaderingen zullen worden belegd, ten einde middelen te bera men, om de wijzigingen ongedaan tc maken. ZUTDSHARWOUDE. Van de eerste naar de tweede klasse der Am bachtschool te Alkmaar is o.m. bevorderd Jos. Kra mer, alhier. Bij den Gezcllencursus voor schilderen te Alk maar is van de eerste naar de tweede klasse bevor derd onze plaatsgenoot J. Oudendijk. H E F R ff V HO W A A R T) VEENHUIZEN. Onze plaatsgenoot de heer Jb. Rentenaar werd toe gelaten tot de 2e vervolgklasse van do amhachfs- avondschool te Alkmaar, terwijl hem tevens het di ploma van den motorcursus werd uitgereikt. Duitsche „uitgestootenen". 38 personen van burgerrecht vervallen verklaard onder wie ook Elnstoln. Berlijn. De Rijksminister van Binnenland- sche Zaken, Frick, heeft in overleg met den minister van Ruitonlandsche Zaken 36 vroegere onderdanen van het Rijk van het Duitsche staatsburgerschap vervallen verklaard, omdat zij „door een optreden, dat in strijd is met den plicht van trouw jegens Rijk cn Volk de Duitsche belangen hebben geschaad". Op deze lijst van „uitgestootcnen" komen tal van eertijds in Duitschland zeer bekende personen voor: o.m. prof. dr. Al bert Einstein cn de uitgeweken so ciaal-democratische Rijksdagafgevaardigden Dr. Hertz, Toni Sender en Max Scydewits, zoomede Dr. Kurt Rosenfeld. Voorts de vrouw van Max Hoelz, die zelf reeds verleden jaar van het staatsburger schap is vervallen verklaardl Het vermogen dezer personen is in beslag genomen. De uitbreiding van dezen maatregel op familieleden blijft voorbehoudon. Om een koe. Ernstige onlusten ln een Britsch-Indfsch dorp. Drie dooden en twintig gewon den. Reuter seint uit Lucnoff: Bij onlusten in de heilige stad der Hindoes, Ajmd- liya, nabij Fvzabad, tusschen Hindoes en Moham medanen zijn drie personen gedood en een twintig tal gewond. Drie moskeeën zijn beschadigd en vele particuliere huizen zijn door de manifestanten ver brand. Men gelooft, dat de onlusten zijn ontstaan door het offeren vau een koe door de Muzelmannen. (Zooals men weet, beschouwen de Hindoes koeien als heilige dieren). Daodeüjk motorongeluk bij Hoom. In de bocht omgevallen en tegen eeu boom geslagen. Gistermorgen is op den weg tusschen Wognum en Benningbrock een ernstig motorongeval gebeurd, waarhij een doodc te betreuren viel en een persoon vrij ernstig werd gewond.. In de beruchte bocht bij de voormalige tramhalte kwam een motorrijder uit Amsterdam te vallen. Do man sloeg tegen een boom cn werd zoo ernstig ge wond, dat hij kort na het ongeval overleed. Zijn col lega, die direct achter hem reed. sloeg ook over den kop en werd bewusteloos opgenomen. Onverkoopbare postzegel in Spanje. Men ergert zich aan de beeltenis die er op voorkomt. Reuter*meldt uit Madrid: Spanje heeft een postzegel, dien niemand wenscht te koopen. Het is de zegel van 15 centimo, die den heeldenaar draagt van den eersten sociaiistischen leider, Pablo Iglesias. Dc meerrndcols anti-socialis tische bevolking in Spanje heeft bezwaar legen het gebruik van dezen postzegel en hij wordt dan ook door niemand gekocht. Als gevolg hiervan hebben de postkantoren een onverkoopbaren voorraad van deze zegels, die al leen voor binnenlandsch verkeer in Spanje kunnen worden gebruikt. Dc autoriteiten hebben thans besloten, dat voortaan op postzegels alleen afbeeldingen van nationale mo numenten zullen voorkomen, waaraan niemand zich behoeft te ergeren. Noodlottig ongeluk in een stoomwasscherij. Jongen dooi een drijfriem gegrepen. Gistermiddag is in (to Leeuwarder stoomwassche rij „Ozon" een ernstig 'ongeluk gebeurd. Do 16-ja- rige C. Hutting wilde ecu riem om een schijf leg gen, waarvoor hij een ladder tegen een as had ge plaatst. De ladder gleed uit toen hij er op stond en in zijn angst greep het jongmensch naar de as, wel ke door de fabriek loopt. Op hetzelfde oogenblik knapte de riem af, waarvan het cene einde om het lichaam van den jongen sloeg. Toen de machines waren stopgezet, bleek de jongen bewusteloos te zijn cn ernstig aan het achterhoofd te zijn gewond. Ook had hij een arm en een heen gebroken. In levensge vaarlijken toestand is hij naar het ziekenhuis go- bracht. GEHEIME DISTILLEERDERIJ IN BESLAG GENOMEN. In een bierbottelarij te Tilbnrg. De belastingambtenaren te Tilburg, hebben een in val gedaan in dc bicrhottelarij van den heer H. aan de van Hogcndorpstraat. In beslag genomen werden o.m. 300 Liter spiritus waardoor liet rijk aan accijns voor f 1600 werd benadeeld. Verder is in beslag ge nomen 2300 liter beslag en een groote bus niet sniri- tus, alsmede een uitgebreide zeer moderne distilleer- instalatie ter waarde van ongeveervv f 600 a f TSj. In dit verband zijn gearresteerd de bicrbottelaar II. en de caféhouder K., heiden tc Tilburg. Na langdurig verhoor zijn beiden weer vrijgelaten. Het onderzoek duurt voort. KAMEEL DOET EEN TREIN ONTSPOREN. Cairo. Eeiyop de spoorlijn loopendo kameel in Boven-Egpyte heeft een goederentrein doen ontspo ren. De machinist van den trein werd op slag ge dood; de conducteur en twee meerijdenden werden gewond. FRANSCHE REGEERING GEEFT HET VOOR BEELD. Met bezuiniging. Parijs. Onder de maatregelen voor bezuiniging die de regeering overweegt om het begrotingseven wicht te herstellen komen voor: een korting van 15 pet. op de ministers-salarissen en een vermindering van de civiele lijst van den president der republiek. BEKNELD GERAAKT. Twee motorrijders gewond Donderdagavond reed de heer van Ingen uit Vlij men (N.B.) op zijn motorfiets met als duopassagier den heer van den Dungrn uit VHertogenbosch over den weg Den BoschVlijmen en wilde in een bocht een boerenkar passeeren. Uit de andere richting na derde een vrachtauto. De motorrijders geraakten tusschen beide wagens bekneld en werden ernstig gewond. Do lieer van Ingen bekwam ernstigo kneuzingen, do heer v. d. Dungen een diepe wonde aan het hoofd terwijl hij bovendien een arm brak. Do motor werd ernstig beschadigd. Beide slachtoffers zijn naar liet ziekenhuis le 's-Hertogenbosch overgebracht DE BENZINEBRAND TE NIJMEGEN. Een der slachtoffers overleden. Naar gemeld wordt, is een der drio slachtoffers van den benzinebrand te Nijmegen (zie ook elders in dit blad) de 24-jarigo A. L. gisterochtend aan de ge volgen zijner brandwonden overleden. De heide an doren maken het naar omstandigheden vrij goed. Ö3 inbraak ging niet door. Drie mannen op heeterdaad betrapt bij een poging tot inbraak in een sigarenwinkel. Een van hen gearresteerd. Donderdagavond omstreeks 10 uur is een brutale po ging tot inbraak gedaan in een sigarenwinkel van dc firma Weinthal te Rotterdam, die naast het Witte Huis is gelegen. De conciërge van het Witte Huis en de filiaalhou der van den sigarenwinkel hoorden op dat tijdstip gerucht, dat uit een leeg staanden winkel in het Witte Hu»s kwam. Toen de conciërge het verlaten vertrek binnenging, ontmoette hij drie mannen, die druk bezig waren een gat te boren in den zijmuur, die op den winkel van Weinthal uitkomt. De conciërge greep een van dc inbrekers beet en er ontstond tusschen beide mannen een worsteling, die daarmee eindigde, dat dc inbreker den conciërge door de ruit van een portiek gooide en op die manier tijdelijk buiten gevecht stelde. Do drie inbrekers vluchtten daarna. Twee van hen liepen de richting van de Jan Kul- tenbrug uit en zagen kans te ontkomen. De derde, die in de richting van het Plan C vluchtte, liep daar tweo rechercheurs van de zedenpolitie ln «learmcn, die hem naar het politiebureau aan de Groote Paauvvcnsteeg overbrachten. De arrestant bleek de 38-jarige stoker J. P. G. te zijn. Gisterochtend, aldus de Msb., is hem een verhoor af genomen, waarbij hij beweerd heeft dat het niet de cdoeling was in te breken. De namen van zijn met gezellen weigerde hij te noemen. Dc man is in bewaring gesteld.

Schager Courant | 1934 | | pagina 11