De vestingwerken van de Bank van Engeland. Geknoei met pootaardappelen. Avontuurlijke omnibus-tocht. Voor menschen zonder kinderen. Samenzwering te Bangkok. Misplaatste grap. Sprinkhanenbestrijding in Afrika. Chineesche trein leeggeplunderd. Verdrijf dien Hoest f/oest-Griep-Brondiit/s-Asé/ima WUSIROOP Vijftig personen ziek. Een lange lijdensgeschiedenis. Deel van Slavisky-juweelcn terecht? DE „0LD LADY" VERJONGD. Dynamiet en laschapparaten machteloos. Felle brand te Groningen. Een slecht jaar. Antwerpsch handelaar vervalscht certi ficaten. Antwerpen. Ten gevolge van de geringe verzen ding van pootaardappelen uit Nederland naar België is een onderzoek ingesteld in Nederland waarbij men een eigenaardige ontdekking heeft ge daan. Twee inspecteurs van de Nederlandsche recherche zijn in verband hiermede Donderdag te Antwerpen gearriveerd, waar zij te zamen met het parket van Antwerpen het onderzoek hebben voort gezet. Men kwam tot de ontdekking dat een hande laar te Antwerpen de certificaten had vervalscht en op deze valsche certificaten enorme hoeveelheden Belgische pootaardappelen had afgeleverd. In zijn pakhuis zijn Donderdagmiddag 30.000 K.G. poot aardappelen in beslag genomen. Het onderzoek duurt voort. 285 mijl tasschen de wieleen afgelegd. Montreal, 5 April. Een jongetje van twaalf jaar uit Montreal verlangde er hevig naar eens een be zoek. te brengen aan zijn oom in New York. De om nibus die den dienst naa»* Albany opderhoudt leek hem voor zijn uitstapje bijzonder geschikt Daar hij evenwel geen geld had om de reis in de bus mede te maken, zocht hij het onder de bus, waar hij zich aan een stang tusschen de wielen vastklemde. Het geluk was met hem en de bus vertrok, zonder dat iemand den blinden passagier bad opgemerkt. Als de bus onderweg stopte kon hij zich even loslaten om van zijn krampachtige houding zooveel mogelijk te herstellen. Dit ging een paar maal goed. In Schenectady ech ter, de laatste stopplaats voor Albany, werd de jon gen op het oogenblik dat de bus zich in beweging zete, door een politie-agent ontdekt Deze belde di reet Albany op, waar eenige politie agenten op den uikijk gingen staan en de jongen bij aankomst op vingen. Als gewoon pasagier werd hij naar Montreal teruggezonden, waar zijn vader hem afhaalde. De jongen, die op deze comfortabele manier bij koud en nat weer 285 mijl heeft afgelegd, zag er oogenschijnlijk zeer goed uit; alleen zijn kleeren wa ren op de reis een weinig beschadigd. Bevordering der geboorten ln Itallfi. Duizenden premies voor moederschap en zuigeling. Reuter meldt uit Rome: Tweeduizend huwelijks premies van 500 lires elk zullen in de verschillende provincies worden verdeeld door bemiddeling van de vereeniging voor moederschapszorg, evenals 2000 pre mies van hetzelfde bedrag bestemd tot aanmoediging van de geboorten. Voorts zullen duizenden premies worden uitgereikt aan moeders, die op de beste wijze hun eigen kind hebben grootgebracht. Bovengenoemde maatregelen maken deel uit van het programma van demografische politiek van het regime ter bestrijding van de afneming der geboorten en de ontwikkeling en verbetering van het ras. 100 officieren gearresteerd. Parijs: Het agentschap Indo Pacifique meldt uit Bangkok, dat honderd officieren en burgers zijn gearresteerd, die een samenzwering hadden gesmeed, welke o.m. de vermoording van een staatssecretaris ten doel hadden. Tegenover een garagehouder in Kaapstad. Kaapstad. Een eigenaar van een garage In Kaapstad ontving telefonisch een bericht betreffen de een ernstig motorongeluk dat had plaats gehad. Intercommunaal werd hem medegedeeld, dat een van zijn plaatselijke verkoopers bij een motoronge luk in Hcidelberg (Zuid-Afrika) gedood was, terwijl zijn vrouw, die eveneens op den motor was gezeten, zoo ernstig was gewond, dat voor haar leven moest worden gevreesd. De garagehouder stelde zich oogenblikkelijk in verbinding met den broer en zuster van het slacht offer en het drietal vertrok per auto naar Hendel- berg. Zonder veel tijd te verliezen reden zij voort. Zij hadden een moeilijken tocht te maken over slechte wegen en in hevigen regen. Toen zij einde lijk in Heidelberg aankwamen en zich daar met de politie in verbinding stelden, hoorden zij dat in het geheel geen ongeluk had plaats gehad en dat de ver- kooper van den garagehouder zich niet in Heidel berg bevond. Men dacht aanvankelijk dat de plaats naam verkeerd verstaan was en daarom stelde men zich in verbinding met de verschillende politieposten in de streek, echter zonder resultaat. Ten einde raad belde men den man thuis op. Hij en zijn vrouw wa ren gezond en wel en wisten niets af van het onge val dat zij zouden hebben meegemaakt. Zooals te be grijpen is waren broer en zuster, nadat zij van den schrik bekomen waren, ten zeerste verheugd dat de zaak deze wending had genomen. De politie stelt een onderzoek in naar dengeen, die deze misplaatste grap heeft uitgehaald. Vanuit een vliegtuig zal vergiftige stof op de zwermen worden uitgeworpen. In tropisch en subtropisch Afrika wordt jaarlijks voor een bedrag van .500.000 schade aangericht door sprinkhanen. Thans heeft de Britsche entomoloog H H. King een methode uitgewerkt om deze plaag te be strijden door giftige stoffen op de sprinkhanen te strooien. Gedurende vijf jaar zijn de gewoonten, le vensvoorwaarden en verblijfplaatsen van deze insec ten, alsmede hun trekroutes bestudeerd, en men ver wacht veel van do ontworpen methode van bestrij ding uit de lucht. De te gebruiken giftige stof is zeer fijn gewreven natrium arseniet. Van tevoren tot ontsporing gebracht. Uit Charbin wordt gemeld, dat Donderdag ban dieten een trein hebben overvallen op het traject van den Oost-Chineeschen Spoorweg, in de buurt van Oelin. Tevorep hadden zij de rails opengebroken. Twee locomotieven en negen wagens zijn vernield. Een Russisch onderdaan en een Mandsjoerijsche soi daat zijn gedood. Tal van Sovjet-Russen en Mandsjoe- ien zijn gewond. De trein is geplunderd. Stop vlug dien okeligen hoest, neem Akker's Abdijsiroop. Op slag zult Gij ondervinden, dat Gij hier een nulp hebt om den meest weerspannigen hoest te verdrijven. Vanaf den eersten lepel openbaart' zich haar kalmeerende, verzachtende, slijmoplossende wer king. De vastzittende slijm komt los en Gij zult weer gemakkelijk kunnen ademhalen. Abdijsiroop verschaft U reeds vannacht een rustigen slaap en binnen 24 uur zijt Gij dan dien benauw den hoest finaal vergeten. Neem bij Tengevolge van rattekruld in taartjes. Uit Grodzisk in Polen, wordt gemeld, dat vijftig personen ziek zijn geworden, waarvan een intusschen reeds is overleden, terwijl de toestand van verschei dene anderen zorgwekkend is, nadat zij taartjes had den gegeten, welke gebakken waren met meel, waar in bij vergissing rattekruid was terecht gekomen. NOG ALTIJD GRANATEN UIT DEN WERELD OORLOG. Ernstig ongeluk bij Rlfssel. Parijs. Te Rijssel vonden drie kinderen in den leeftijd van 8 tot 12 jaar bij het spelen buiten de stad een granaat, welke nog uit den wereldoorlog moet stammen. Zij ontstaken een houtvuurtje en wierpen het pro jectiel hierin. De granaat ontplofte waardoor het oudste kind werd gedood en de beide anderen ern stig werden gewond. Zij werden in hopeloozcn toestand in het zieken huis opgenomen. Na 20 jaar gestorven aan zijn nit den oorlog van 1914. wonden In een ziekenhuis te Wigan (Engeland) is na lang durig lijden op 48-jarigen leeftijd overleden de Brit sche ex-soldaat John lienry. De man was invalide en had een groot deel van zijn leven sedert den oorlog in 1914 in ziekenhuizen doorgebracht. Op 26 Augustus 1914 was Henry gewond en gevan gen genomen. In Maart 1915 werd hij naar Engeland teruggebracht en daar lag hij toen eerst twee maan den in hot hospitaal. Nimmer had de ongelukkige sindsdien eenigen ar beid kunnen verrichten. Hospitalen in I.iverpool en Manchester herbergden sucessievelijk den stumper. Wanneer hij niet in het hospitaal lag dan was hij „loopend" patiënt in hel ziekenhuis te Wigan. Van daaruit zou hij juist dezer dagen weer naar een hos pitaal worden gebracht. De dood maakte echter aan zijn lijden een einde. Het meest tragische van het geval voor de wedu we van den ongelukkige is, dat zij nog eefi zoon te verzorgen heeft die niet in staat is om te werken. Bfj het officieel vaststellen van de doodsoorzaak van haar echtgenoot verklaarde de medische deskun dige, dat de man gestorven was als direfct gevolg van in den oorlog opgcloopen schietwonden. De „coroner" sprak de hoop uit, dat er iets voor de weduwe zou worden gedaan. „Uw man heeft zijn land trouw gediend", voegde hij er aan toe. Te Mulhouse voor 250.000 francs aan jn- weelen ontdekt. Parijs: De justitie zet het onderzoek naar be paalde juweelen van Stavisky voort. Te Mulhouse is een huiszoeking verricht bij Lina Rein, de vierde der gezusters Rein, vrienden van Stavisky, waarbij een kistje in beslag werd genomen, dat juweelen ter waarde van 250.000 francs bevatte, evenals fotografi sche documenten. Aan Lina Rein zullen ophelderin gen worden verzocht. Opnieuw chèques in beslag genomen. Reuter meldt uit Parijs, dat de justitie bij verschel dene banken vele chèques, uitgeschreven door Bon- naure. Garat, Hayotte, Guebin en door maatschappijen door Stavisky gesticht, in beslag heeft genomen. In het kader van de verbouwing en de modernisee ring van de Bank van Engeland is men dezer dagen gereed gekomen met den aanleg van nieuwe schat kamers, waar het goud zal worden opgeslagen. Als nu een consortium van bank- inbrekers zou besluiten, binnen te dringen in een der schatkamers van de Bank van Engeland, dan zouden de vaklieden medelijdend glimlachen en men zou den ge neeskundigen dienst alarmeeren in plaats van de politie. Want deze staatsgewelven trot- seeren alle laschapparaten en ont plofbare stoffen, die zich in han den van particulieren bevinden, zonder zelfs een schrammetje op te loopen. De vestingwerken van de Bank van Frankrijk heeft men reeds zeer verheerlijkt. Zij liggen onder den grond, evenals de safes van Wallstreet en de kassen van Washington. Maar zij zijn niet meer het modernste, dat op dit ge bied bestaat Het is nu niet meer alleen zaak. de schatten te beveiligen tegen dieven, die met nagemaakte sleu tels en laschapparaten, door moei zaam gegraven tunnels of met bommen zich een weg trachten te banen: men moet thans ook ln geval van oorlog veilig zijn en sa fes bouwen,, die eenmaal geslo ten ook niet door den vijand kunnen worden geopend en tegen revolutionnaire aanvallen bestand zija Is dat nlef mogelijk? Welnu, de vaklieden mogen nnar Londen ko men en als de Bank van Enge land bet toestaat eens een be zoek brengen aan de verjongde „Old Lady" uit de Threndneedle Street. Dan zullen zij niet meer spottend glimlachen. Toen de gouverneur van de Bank van Engeland, Montagu Nor man, twee jaren geleden een jonge Amerikaansche trouwde, vertelden de grappenmakers, dat hij zijn „Oude Dame" (do bijnaam van de Rank van Engeland) ontrouw was geworden. Maar het tegendeel ls waar. Hij houdt meer van haar dan ooit. Hij houdt van haar, zoooals ieder bankier van haar houdt. Tien jaar geleden heeft men besloten, de Oude Dame een nieuw aanzien te geven en haar geheel te vernieu wen. Zij had het noodig. De Lon- denschc mist en de beruchte tand des tijds hadden een paar decen nia aan haar geknaagd. Dat houdt ook de meest robuste oude dame niet uit Weliswaar is het nog nooit een inbreker gelukt, in de Bank van Engeland binnen te dringen, maar de tijden zijn onrustig. Die ge dachte gunde den beheerschcrs geen slaap meer. F.n zoo trok men eerst 5, daarna 10 en nu 30 mini- oen pond uit voor de verjonging van de Oude Dame. Sedert tien jaar wordt er reeds gewerkt. D«* 30 millioen zullen niet verspild zijn. Er zijn op de wereld weinig dingen, die technisch zoo veilig zijn als de schatkamers van de Bank van Engeland. Het hart en het bloed van iedere circulatiebank Is het goud. Men is daarom in de eerste plaats bezorgd voor de schatkamers. Montagu Norman zal weer rustig kunnen slapen, als hij het goud van de Bank van Engeland ln de safes van de nieuwe Oude Dame weet. De schatkamers liggen 18 meter en wanneer men de fundamenten er bij rekent, 22 meter diep. Eerst met ijzer gewapend beton, ruim 1.5 meter dik, dan eenige stalen pantserplaten met tusschenlngen, die tegen hitte en water bescher men, en eerst daarna is men toe aan de eigenlijke wanden der ka mers. Hier dringt niemand doorheen, hier helpt geen dynamiet, hier zijn de beste laschapparaten machte looze vlammetjes. Een ingang is er slechts door do deur. Do „deur" bestaat uit een samenstel van ecnigo massieve, bronzen poorten. Doch onder de bronzen huid schuilt weer het staal. Het is alles kogel en zelfs granaat vrij, zooals van officieelo zijde wordt verzekerd. In het trappenhuis bevindt zich een schacht, waarin een lift loopt. Is deze schacht niet een aanvals punt? Neen, want vanuit drie plaatsen in Londen is het mogelijk deze schacht onder water te zet ten. Een druk op de knop is daar toe voldoende, en die knoppen be vinden zich in het bureau van Montagu Norman, in een huis in do B.-Street en in een eenzaam landhuis, gelegen op 17 kilometer van Londen. Maar zelfs als iemand zich in de schacht zou bevinden: hij zou machteloos staan voor de tralies en voor de groote deur, die alles in de wereld in zwaarte cn sterkte overtreft Er is geen sleutel, er zijn slechts schakelaars cn nummers cn letters. Niemand kent den gc- heelcn tekst, die moet worden sa mengesteld, voor do deur kan wor den geopend. Vier personen moe ten daartoo samenwerken. Ook Montagu Norman kan geen shil ling uit de safes halen zonder een geheel huis te alarmccrcn. Bij iedere stap, die een eventu eel insluiper zou doen, stelt hij vier tot tien alarmsignalen in werking. Het was een trotsch woord, dat Montagu Norman sprak toen hij zeide, dat een veroveraar van Engelang ruim 30 dagen zou noodig hebben om in de safes door te dringen. Ondersteld dan nog, dat die veroveraar in het bezit zou zijn van de allermodernste ont plofbare stoffen, die hij voor zijn binnendringen noodig zou hebben. De wacht in de Bank van Enge land wordt betrokken door 33 sol daten. Drie vertrekken zijn speci aal voor deze militairen gereser veerd. De Bank van Engeland be taalt dat alles. De „Old Lady" behoeft dan ook slechts voor twee vijanden ^verke- lijk bevreesd te zijn: voor een gouddevaluatie en voor een moge lijken Stavisky. Zoolang die zich niet voordoen, is zij veilig. HOE DE HEER W. TE ROTTERDAM MET ZIJN RHEUMATIEK TOBDE. Tot zijn vrouw ingreep. En reeds ln twee weken zijn pijnen afnamen „Ongeveer 4 h 5 jaar geleden heb ik U eens ge schreven over de schitterende werking, die Kruschen Salts op mij bad. Nu heeft mijn man ongeveer een jaar geleden last gekregen van rheumatiek; hij voel de den heelen dag pijn in zijn arm. Vooral in bed had hij er veel last van en kon soms niet slapen. Aan Kruschen geloofde hij niet, al kende hij door mij de beste resultaten. Hij heeft eens twee maanden ver schillende medicijnen geslikt, geen resultaat; toen gemagnetiseerd, niets geen resultaat; toen behan deld met ultra-violette stralen. Zou na een paar be handelingen beter zijn; het heeft drie weken gei duurd; een heel verbrande arm was het eenige resul taat. Toen dacht ik aan wat ik wel eens gelezen had: stiekum 's morgens wat Kruschcn in zijn thee. Hij proefde gelukkig niets en na veertien dagen voel de hij verlichting van pijn. Toen vertelde ik mijn ge heimpje en nu neemt hij al twee maanden eiken morgen, zooals ik nog altijd doe, een flink glas lauw water met een klein schepje Kruschen Salts. Resul taat: na twee maanden heelemaal zonder pijn. Da pijn is langzaam maar zeker minder geworden en nu heelemaal weg. U begrijpt zijn dwepen met Kru schcn Salts. Wees ervan overtuigd, dat wij altijd en overal Kruschen Salts als een wonder verheer lijkten." Mevr. C. C. W. te R. Het lijkt onbegrijpelijk. Doch de overtuigende brief van deze dame ligt voor elke belangstellende ter inzage. En de verklaring? Elke „kleine dagelijksche dosis" Kruschen Salts is een wetenschappelijke combinatie van minerale zouten, welke al Uw afvoer-organen aansporen nieren en maag en deze geregeld aan t werk hou den, zooals de natuur dat bedoeld heeft. Hel gevolg van deze inwendige zuiverheid is. dat verfrischt eu vernieuwd bloed door Uw aderen stroomt. Giftig urinezuur, dat Uw rheumatische pijnen veroorzaakt, wordt langs natuurlijken weg verwijderd en de pij nen houden op. En als U voortgaat met „de kleine, dagelijksche dosis" Kruschen Salts. zal Uw geheele wezen lichaam en geest van deze zuiverende .verfrisschende werking den weldadigen invloed on dervinden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle upothekers en drogisten a f0.90 en fl.00 per flacon. (Omzetbelasting inbegrepen). Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Howntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. Spaanders-silo ln vlammen opgegaan. Drie gewonden. Donderdagmiddag te half drie Is brand uitgebro ken in de fabriek van de N.V. Houthandel v.h. W, Kunst aan het Eemskauaal, Zuidzijde 19. te Gronin gen. Het vuur was ontstaan doordat vonken uit de machine terecht kwamen in de groote spaanders-silo, welke een hoogte heeft van ongeveer 20 nieter. Bij de pogingen om het vuur te blusschen ontstond plotse ling een zeer groote vluui, waardoor drie personen min of meer ernstig werden gewond. Het waren de boekhouder H. K. en de arbeiders K .en 11. Alle drie zijn overgebracht naar het Academi»ch Ziekenhuis. De brandweer, die spoedig ter plaatse was tastte bet vuur, dat in den zeer brandbaren voorraad gretig voedsel vond, en fel oplaaide, met vier stralen aan. Het liet izch aanzien, dat het blusschingswerk gerul- men tijd in beslag zou nemen. Verzekering dekt de schade. Tegen vier uur kon de brandweer inrukken. Het heeft geruime» tijd zeer fel gebrand in de silo. Door flink aanpakken wist men het vuur snel te dooven. Omtrent de oorzaak van den brand vernemen wij, nog liet volgende: ln de silo werden spaanders en stukken hout opge borgen, die voor het stoken van den ketel in de naast gelegen stokerij werden gebruikt. Telkens werd een hoeveelheid spaanders uit de silo gehaald en door een luik in de stokerij gebracht. Vanmiddag zijn, toen men bezig was, vonken van het vuur on der den ketel in de silo terecht gekomen, waardoor brand ontstond, die gretig voedsel vond in den in houd. De boekhouder Kranenburg, de stoker Kop en de werkman llenketna trachtten nog te voorkomen, dat de silo in brand raakte. De stoker wilde eerst de stoomkraan openzetten, doch toen bleek, dat dit niet zou helpen, begonnen zij voorloopig te spuiten, üp dit oogenblik echter ont stond er een zoogenaamde stofexplosie in de stokerij, die alles gedurende eenige oogcnblikken in vlam zette. De drie mannen werden hierbij aan het ge zicht en de handen gewond. Na te zijn verbonden, konden zij echter het ziekenhuis verlaten. Het vuur in de stokerij, veroorzaakt dooi de explosie, was even spoedig verdwenen als het gekomen was. In da spaandersilo echter brandde het nog geruimen tijd. Van buiten is van den brand niet veel te zien ge weest. De stevige silotoren is goed bestand gebleken tegen het vuur. De verliezen van de Hamburg—Amerika- lijn en de Norddeutsohe Lloyd. Berlijn: De verliezen van de Hamburg—Ama* rikalijn en de Norddeutsohe Lloyd over het laatste jaar bedragen 2.300.000 R.M. elk, vergeleken met 13 tnilliocn in dc voorafgaande jaren. KINDJE VAN AUTO GEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. Woensdagmiddag had op de Ceintuurbaan te Gin- neken een ongeluk plaats, dat een kind het leven kostte. Do 6-jarige L. B., wonende aldaar, klom op een vrachtauto der firma D. Toen de auto achteruit reed sprong het ventje van de auto en kwam onder den wagen terecht, waarbij een der remleidingen over zijn lichaam ging. Het ventje sprong op, liep eenige meters verder en viel toen neer. Direct werd het kind naar het St. Ignatius ziekenhuis overgebracht. Bij onderzoek bleek, dat het inwendige kneuzingen had opgeloopen. Donderdagavond is het kind overleden. PER ZWEEFVLIEGTUIG OVER HET KANAAL. Londen, V.D.: Mejuffrouw Joan Meakln, een jeugdige Londensche nviatrice, is met een zweefvlieg tuig, dat door een vliegtuig werd getrokken, van Oostende uit het Kanaal overgestoken. Het toestel ia te Heston gedaald, nadat het boven dit vliegveld nog een aantal loopings liad gemaakt. OP SLAG GEDOOD. Bejaarde vrouw door auto gegrepen en gedood. Hoogezand: Donderdagmorgen is te Wester broek de 09-jarige weduwe Ltiben, die ondoordacht den Groninger Straatweg overstak, door een taxi ge grepen en vrijwel op --lag gedood. De chauffeur treft gqen schuld. Het slachtoffer was slecht .van gezicht.

Schager Courant | 1934 | | pagina 10