Aan het eere-diner doodgebleven. Chineesche bandiet achtervolgd. Dempsey geslagen. Droogte in Engeland. Giftig gas in den grond. De kwesöe-Zwertbroek. Reeds conflict tusschen Weenen's burgemeesters. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. De bandjir van den Brantas. Rusland's toelating tot den Volkenbond. Na den kerkbrand te Meerlo. le*ènL$Q DE PRIJS OOK 1 Firma GEBR. ROTGANS SCHAGEN Kerkdiefstallen te Arnhem. Pakhuisknecht verdronken. De mijn-explosie in Japan. Plaatsei.jK Nieuws. Amerikaansch gezant tc Dublin plotseling overleden. Dublin: Mc. Dovvell, de Amerikaansche gezant in den Icrschen Vrijstaat, is aan een door de regeering te zijner ecre gegeven officieel diner Maandagavond plotseling ineengezakt en kort daarna overleden. Aan dit feestdiner namen de leden van den uit voerenden raad van den Vrijstaat en die van het di plomatcncorps deel. Mc. Dowell was opgestaan, om de talrijke geluk- wenschen te beantwoorden, maar terwijl hij sprak zag men hem wankelen en tot ontzetting der aanwezi gen viel hii voorover op de tafel. De Valera, die naast hem zat, sprong onmiddellijk op, om den gezant hulp te bieden. Naar verluidt, was zijn dood het gevolg van een hartverlamming. Mc. Dowell had pas op 27 Maart j.1. zijn geloofs brieven aan De Valera overhandigd. Hij was de eerste gezant, die zijn geloofsbrieven niet aan den gouver neur-generaal aanbood. Driehonderd dorpsbewoners vermoord. Londen: Aan de „Times" wordt uit Sjanghai gemeld: De bandietenleider Lioe Kwei Tang, die in één week zes maal door troepen is omsingeld, maar steeds weer heeft weten te ontkomen, beweegt zich op de grens van Sjantoeng en Kiangsoe en wordt be stookt door artillerievuur en bommen uit vliegtuigen. De districts-rechter van het dorp Kanioe, dat ver leden week Woensdag door bandieten was geplun derd, constateerde bij zijn terugkeer, dat 300 inwoners, waaronder zijn eigen vrouw, waren vermoord. Door Juffrouw Plummer. Jack Dempsey, de oud zwaar gewicht wereld kampioen boksen, heeft te Alexandra in Louisiana de ergste nederlaag van zijn loopbaan geleden. Hij is den ring uitgejaagd door een vrouw. Dempsey fungeerde als scheidsrechter in een partij worstelen tusschen Plummer en N'oland. Plummer kreeg een waarschuwing wegens schoppen, maakte er ruzie over, wat uitliep op een knock-out voor hem in drie tikken. Dit maakte juffrouw Plummer ziedend. Ze sprong op van haar stoel, kroop onder de touwen van den ring door en attaqueerde Dempsey. Zij trok zijn shirt stuk, trok hem aan zijn haren en dreef hein door de furie van haar aanval naar de touwen. En de ex-kampioen, te verbouwereerd om ook maar te trachten de amazone van nog geen 50 K G. van zich af te houden, dook onder de touwen door en ver dween onder do dol geamuseerde toeschouwers. Tekort aan water; een noodverordening gepubliceerd. Het tekort aan water, dat veroorzaakt wordt door het uitblijven van overvloedigen regenval in eenige deelen van Engeland heeft de regeering genoopt, 'n noodwet in te dienen bij het lagerhuis. De minister van gezondheid heeft reeds in Febru ari gezegd, dat er geen nieuwe watervoorraden op korten termijn in het leven kunnen worden geroe pen, en dat daar vooruitzien en initiatiel voor noo- dig - waren. Zooals men weet, had de regeering reeds vroeger voor de bestrijding der droogte op het platteland de kleine som van 1 millioen pond uit getrokken, waaruit velen afleidden, dat zij van het belang der zaak nog lang niet voldoende doordron gen was. Krijgen wij een natten zomer, dan bestaat er, wat het land in zijn geheel betreft, geen gevaar voor watergebrek. Er zijn echter vele natte zomers geweest, en de zomer van 1933 was de eerste droge zomer sinds langen tijd. Er zou volgens de deskun digen veel kans bestaan dat ook de zomer van 1931 droog zal zijn, vandaar de voorzorg. Het is echter de vraag ol de nog beschikbare tijd voldoende zal zijn en of de regeering derhalve niet te laat zal blij ken. Alleen reeds het tijdelijk buiten werking stel len van de bepalingen die een snelle noodvoorzie ning in den weg staan, zou, naar het zich uit het hoofdartikel van de Times laat lezen, een heele ar beid zijn. F.en oppositieblad als de Manchester Guar dian ziet in het besluit tot een te lang uitgestelde noodmaatregel dan ook geen reden om de roede te sparen. Een groote hoeveelheid oorlogsgas in het veld be graven. De Wahner Moor bij Keulen gesloten. Het besluit van den gemeenteraad van Keulen om den Wahner Moor, een open veld in de omgeving, voor nog een dertigtal jaren gesloten te houden, houdt verband met de aanwezigheid van gas in dien grond. De „Times vertelt daarover het volgende: In 1929 werd een groote hoeveelheid oorlogsgas in dat veld begraven, nadat op verschillende manieren getracht was om het onschadelijk te maken. Na den oorlog was in de munitiefabriek van Keu len een groote hoeveelheid vergiftig gas aanwezig. Pogingen om het te verbranden stuitten weldra op verzet van de bewoners, die verklaarden dat de vegetatie er door te lijden had. Het werd toen in het terrein der fabriek, ter diepte van ongeveer 1 M. begraven. De fabriek werd naderhand afgebroken en het gas moest van het terrein worden verwijderd. Het werd in zandgrond begraven, maar spoedig weer opgedolven, omdat men vreesde dat het on- dergrondsche water er door geinfecteerd zou wor den. Er. werd over gedacht om de gasreservoirs in zee te doen zinken, maar dit plan werd niet uitge voerd, omdat het transport te gevaarlijk werd ge acht. Na nieuwe proeven om het te verbranden, die ook weer moesten worden gestaakt, werd in 1929 besloten om het gas te begraven in grond, waaron der geen water was. Te dien einde werd in den Moor een kuil gegra ven, waarin een onderlaag van klei van 30 c.M. dikte werd gelegd, daarop kwam een betonen vloer van 15 c.M. dikte te leggen. Hierop nu werd een „kist" gezet, die uit zwaar gewapend beton was ge maakt en waarvan de poriën zorgvuldig waren dicht gesmeerd. De wanden werden van binnen geteerd en aan den buitenkant met een kleilaag bedekt. De ze kist was 5 M. lang. 5 M. diep en bijna 3 M. hoog. Rij hot opgraven van het gas bleek, dat van de 20.000 kleine reservoirs er verschillende gebroken waren en de aarde haden geinfecteerd. Deze aarde werd met een betonnen deksel gesloten, waarop een laag klei werd gegooid. Gebleken is, dat er indertijd meer gas hegraven werd dan er later is gevonden. Waarschijnlijk heeft de Keulsche gemeenteraad daarom besloten ook de Wahner Moor voorloopig te sluiten. Ingekomen brieven bij het partijbestuur. In de gehouden partijbestuursvergadering der S.D. A.P. was, naar „Het Volk" meldt van den heer Zwertbrock een brief ingekomen, waarin hij het Par tijbestuur vraagt zijn interventie te verleencn, ten einde te bereiken, dat een onderzoek wordt ingesteld naar de tegen hein geuite beschuldigingen. Voorts was er van het V.A.R.A.-hoofdbestuur een brief ont vangen, waarin liet meededeelt, dat gebleken is, dat volkomen bona-fide partijgenooten het voor de Partij van belang achten, dat een grondig onderzoek wordt ingesteld naar de redenen tot Zwertbroeks ontslag als bestuurder en tot zijn royement als lid van de V.A.R.A. Het V.A.R.A.-hoofdbestuur, hoewel zijn standpunt, dat aan den rechtsgang in het geval Zwertbroek niets heeft ontbroken, handhavende, acht de mogelijkheid niet uitgesloten, dat het aanzien van de beweging geschaad zou kunnen worden door de wijze waarop tegenstanders commentaar leveren op den toegepasten rechtsgang. Daarom wil het V.A.R.A.- hoofdbestuur niets nalaten om te voorkomen, dat de Partij, in welk opzicht ook, kan worden geschaad. Op grond daarvan verzocht dit hoofdbestuur, een commissie te willen instellen, die tot taak zal krijgen alles te onderzoeken, wat tot het ontslag van Zwert broek als secretaris van de V.A.R.A. en zijn royement als lid heeft geleid en over het al of niet gemotiveerde hiervan een uitspraak te willen doen. Het Partijbestuur der S.D.A.P. besloot aan het ver zoek van het hoofdbestuur van de V A.R.A. te vol doen. In de commissie werden benoemd K. Vorrink, S. R. de Miranda en L. A. Ankum. „Do arbeidersklasse denkt er niet aan prijs te geven, wat de beweging gedurende de laatste 50 Jaar tot stand gebracht heeft". Tusschen de nieuw benoemde burgemeesters van Weenen is het reeds tot een conflict gekomen. De tier de burgemeester, dr. Winter, heeft Zondag een rede gehouden, waarin hij zijn programma uiteenzette en o.a. verklaarde, dat de Oosten rij ksclie arbeidersklasse er niet aan denkt prijs te geven, wat de arbeidersbe weging gedurende de laatste 50 jaar tot stand heeft gebracht. Er zullen steeds in Oostenrijk rechtsche en linksche partijen zijn en de arbeiders zullen steeds links staan. Deze rede heeft in sommige kringen kwaad bloed gezet en de eerste vice-burgemeester, die tot den „Heimatschutz" behoort, heeft aanstonds scherp ge protesteerd. Ook de christel ijk-socia le .Reichspost" do strijdt de rede, omdat dr. Winter daarin het Marxis me verdedigt. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting Dinsdag 10 ApriL Uitspraken vorige zitting. Adrianus Petrus Gr., koopman Heiloo, poging tot diefstal onder verzwarende omstandigheden, thans zich bevindende te dier zake in voorarrest. 6 maan den gcv. met aftrek 3 maanden voorarrest (eisch 7 maanden gev.) Knoeiery met kerkelijke obligaties. Tot 2 jaar veroordeeld. Petrus Paulus Verduin, commissionair in effecten te Alkmaar, thans gedetineerd. Valschheid in geschrif te, in verband met buitenlandsche kerkelijke obliga ties. 2 jaar gevangenistraf. (Eisch 2 jaar gev.) te SCHAGEN. Gisteravond vond in tegenwoordigheid van het be stuur der Schager Handeldrijvende- en Industrieeie Middenstandsverecniging, directeur en heeren leera ren de sluiting plaats van de Handelswinteravond- school. De heer Ch. H. Th. Schmalz, heette namens het bestuur en in 't bijzonder namens de commissie die deze handelssclmol controleert en zeer is toegedaan, de aanwezige l&rlingen hartelijk welkom, een aan tal leerlingen dat zelden zoo groot is geweest als thans, wal mede zijn oorzaak zal hebben in den nieu wen esperantocursus. Spr. noemde het een heugelijk feit, dat aile leerlingen van de eerste klas van verle den jaar voor het tweede cursusjaar terug zijn ge komen. Dat stemt tot dankbaarheid. Spr. dankt rijk, provincie, genieerite Sciiagen en omliggende go- meenten, die allen zorgen dat het Bestuur zijn plan nen t.a.v. deze school kan ten uitvoer brengen, in t bijzonder dankt spr. heeren leeraren voor wie geen moeite te groot is om dezen cursus te doen slagen en speciaal richt spr. zich tot den directeur, den heer Brouwer, hem dank zeggende voor de uitste kende wijze waarop hij zich van zijn taak kwijt en voor de aangename manier wuarop hij met de com missieleden omgaat. Uok dankt spr. den leerlingen voor den ijver en vlijt die zij hebben getoond en voor bet getrouw schoolbezoek. T.a.v. de eerste klas moet spr. een uitzondering maken, want tot spijt van leeraren en commissie gaan 8 leerlingen niet over Met klem wijst spr. er op dat veel wordt gedaan in 't belang van den cursus, maar dat dan ook van de leerlingen wordt ver langd dal ze iets doen. De muatscliappelijVe ladder is moeilijk te beklimmen, hij die op de lift wacht, blijft zitten. Kennis verrijken en keunis bezitten is Kapitaal bezitten, kapitaal waarop geen deurwaarder beslag kan leggen. Spr. uit den wensch dat deze 8 leerlingen volgend maal terug zullen komen en dan met vrucht het onderwijs zullen volgen. Zij die over gaan naar de 2e klasse, worden door spr. gefelici teerd; het zijn: C. Kossen, P. Jonker, M. J. Polder mans, Sehagen; J. 1J. de Leeuw, P. Schoorl, M. Rond hout. St. Maartensbrug; J. Kezelman, Wieringer waard; J. Corbijn, St. Maarten; C. Lodder, H. Peere boom, T. Peereboom, Nieuwe Niedorp; S. Benit, T. l.daru, Hoogwoud; \Y. Tromp, Aartswoud; P. Boekei, llarenkarspel. Voor de talen üuitscb en Engelsch' A. Troost, Schagerbrug; D. Lodder, E. Band, Nieuwe Niedorp. Aan 23 leerlingen van de 2e klasse kan een diploma worden uitgereikt, wat tot dankbaarheid en tevre denheid stemt, hel is immers een aantal dat tot nu UIT ONZE OOST. Soerabaja: De linkerdijk van de Bangi, een zij-rivier van de Brantas, tegenover Kcrtosono, is even eens bezweken. In den nacht van Maandag op Dinsdag is de rech terzijde van do Porrong-rivier dicht bij zee doorge broken. Hierbij zijn de tambaks en de kuststrook over stroomd. De toestand langs den pehcelen Brantas is ernstig, daar het water nog stijgt en spuien onmoge lijk is. Alle rivieren zijn overbelast. Wegens de stremming tusschen Kertosono en Poer- woasri, kunnen de treinen niet passeeren. De spoor baan Kertoson-Kediri is verzakt. Brantasdijk bezweken. Nader uit Bandoeng: Nadat een trein was gepasseerd. Is de Brantasdijk bezweken, waardoor een kunstwerk, een 40 meter nardenbaan, op de lijn Kertosono-Blitar geheel is weg geslagen. Ernstige hinderpalen, die een regeling in den weg staan. Reuter seint uit Gcncve: Het vraagstuk van de toelating van sovjet-Rusland tot den volkenbond zal, naar algemeen wordt aange nomen, ter sprake komen als Litwinoff, de Russi sche volkscommissaris van buitenlandsche zaken, deze week te Gcnève komt in verhand met de bij eenkomst van het bureau der ontwapeningsconfe- rentie. In volkenbondskringen hoopt men, dat het moge lijk zai blijken, een regeling tot stand te brengen, zoodat Rusland op de aanstaande assemblee in Sep tember als lid van den hond zal worden toegelaten. Er zijn echter eenige ernstige hinderpalen, welke het tot stand komen van een regeling belemmeren, n.1. dat sovjet-Rusland een aantal voorwaarden stelt, waarmede eenige andere leden van den bond niet kunnen instemmen en voorts de omstandigheid, dat Zwitserland tot dusver sovjet-Rusland niet heeft er kend. Vooral dit tweede punt acht men een groot be zwaar, daar de volkenhond zijn zetel op Zwitsersch grondgebied heeft en zekere waarborgen en facili teiten van de Zwitsersclie regeering ontvangt. De kans is ook niet groot, dat Zwitserland zijn houding ten aanzien van sovjet-Rusland wijzigt, daar het plunderen van de Zwitsersche legatie te Moskou en het vermoorden van den Zwitserschen zaakgelastigde aldaar nog steeds niet vergeten en vergeven zijn. Het gewelf van den nog steeds na-gloeien- den toren Ingestort Gistermorgen is het gewelf van den Zondagavond gedeeltelijk uitgebranden historischen toren van de parochiekerk te Meerlo ingestort. Het bleek, dat do klok gedeeltelijk was gesmolten. De thans vernielde klok was een waardevol bezit. Zij dateert uit 1193 en woog meer dan duizend Kilogram. HET KAMP VAN SCHMIDT. Slecht weer vertraagt reddingspogingen. Moskou. Een radiogram uit het Schmidt-kamp der Tsjeljoeskin-bemanning meldt, dat het weer se dert Maandag een ongunstige wending heeft genomen. Do bij het kamp gelande vlieger Slepnew, die voor nemens was, eenige leden- der bemanning naur Van- karem te brengen, vertoeft nog in het kamp, aange zien hij zijn start in verband met de weersgesteld heid moet uitstellen. Ook de vliegers, die van Vankarem naar het kamp wilden vliegen, hebben hun start uitgesteld. De vijf personen, die per vliegtuig uit het kamp van professor Schmidt naar Vankarem waren ge bracht, zijn per vliegtuig getransporteerd, aangezien hun gezondheidstoestand van het verblijf op liet ijs ten zeerste had geleden. toe een record beteekent. Aan 4 leerlingen kan geen diploma worden uitgereikt. Spr. feliciteert do 23 leer lingen en hoopt dat ze. door het bezit van het di ploma die resultaten zullen mogen bereiken, die zij ervan verwachten. De volgende leerlingen verkregen het diploma: Met zeer goeden uitslag: C. Portegies, Sciiagen; G. Jongsma, St. Maartensbrug; W. Bluuuboer, idem. Met goeden uitslag: F. J. v. d. Laan, Sehagen. Met ruim voldoenden uitslag: C. Vermeulen, Seha gen; E. Groot, Sehagen; M. Rezelman, Sehagen; A. Molenaar, Winkel; J. Bosman, Schagerbrug; A. Ligt- hart, Schagerbrug; 1J. Gootjes, St. Maarten, G. Goot jes, St. Maarten; K. Frans, St. Maarten; J. v. d. Oord, 't Zand. Met voldoenden uitslag: A. Wardenaar, J. Rogge veen, J. Gootjes en M. Schram, allen te Sehagen; K. Keetman, Winkel; J. Sloovcs, Kolhorn, K. liouter, St. Maarten; B. Paulusuia, Haringhuizen; J. Oost wouder, 't Zand. Voor 't eerst is als leervak gegeven het esperanto- onderwijs. De meeningen hiero\er waren in het Bestuur aanvankelijk verdeeld, doch de heer K. Roggeveen heeft het aangedurfd en is met 2 afdee- lingen begonnen. Duidelijk is gebleken, dat de cur sus levensvatbaarheid heeft en spr, feliciteert den heer Roggeveen, zoowel als de leerlingen met de be reikte resultaten. Do diploma's zullen naderhand uitgereikt worden, ok bij het vak niachineschrijven zijn prachtige resultaten verkregen en daarmee feli citeert spr. den lieer Brouwer Jr. Nadat de heer Schmalz nog dank heeft gebracht aan het gemeentebestuur voor de beschikbaarstelling van het lokaal en den conciërge, den heer Van Scheijen, voor de vriendelijke attentie om bij deze gelegenheid voor een bloemetje te zorgen, verkrijgt een der leerlingen, de heer Frans, het woord, die namens alle leerlingen woorden van dank richt tot directeur en leeraren voor de groote liefde die zij voor hun arbeid hebben getoond en waarbij blijkt dat geen moeite te groot is om den leerlingen het onderwijs bij te brengen. Ook aan het Bestuur van de Schager Handeldrijvende en Industrieeie Midden- standsvereeniging betuigen de leerlingen hun wel- gemeenden dank, den wensch uitsprekende dat steeds een groot aantal leerlingen de school zal blijven bezoeken. Als blijk van waardccring wordt den heeren Brouwer, A. Koning en J. Visser een kistje sigaren aangeboden. De heer Schmalz dankt voor deze waardcerende woorden, juist de waardeering voor den lccraar is één der hoofdzaken om het onderwijs vrucht te doen afwerpen. De heer D. Brouwer dankt mede namens de heeren Koning en Visser voor de waardeerende woorden en hoopt dat het onderwijs in goeden grond is geval len, dat het zaad zal ontkiemen. Spr. dankt de leer lingen van de 2e klasse voor de sigaren, die, den kende aan deze leerlingen, heerlijk zullen worden opgerookt. Nadat vervolgens de rapporthockjes zijn uitgedeeld, wordt de bijeenkomst opgeheven. Barometerstand op Woensdagmorgen 8 uur: 758 m.M. Vooruitzichten: Onzeker. Temperatuur: 8 gr. C. is 46 gr. F. Prellld^ ONZE BRIL PAST... In twee weken 14 handtasschcn door een juffrouw geledigd. In den tijd van 14 dagen werden in de parochie kerken St. Walburgis en St. Martinus te Arnhem tot 20 maal toe portemonnaics en zilveren rozenkranzen vermist. Dit gaf aanleiding tot een grondig onderzoek naar rie(n) dader(es), die ten slotte gisteren werd gepakt en bleek te zijn oen zekere juffrouw Sch., aldus de Msb. Zij had zich de gewoonte toegeëigend, om hij den aanvang der II. Mis naast iemand te gaan zitten en zoodra deze zich naar de Communiebank begaf, een onderzoek in te stellen naar den inhoud der tnsrhjes. Zoo gauw ze haar slag had geslagen, verliet ze de kerk, om in een verloren hoek de ledige portemqnnaie neer te werpen. Door een rechercheur werd zij gistermorgen gepakt, terwijl ze tevens bij het verhoor bekende de diefstal len te hebben gepleegd. In de St. Walhurgiskerk had zij 5 maal haar slag geslagen en in do St. Martinus 15 maal. DE DOODELIJKE STROOM. Droevig ongeval te Nunspcet Gistermorgen vond te Nunspeet een droevig onge val plaats met doodelijken afloop. Do vrouw van den heer II., die op een trapje staande in den schoen makerswinkel bezig was het schakelbtird schoon te inaken. kwam daarbij met den elctrischen stroom in aanraking en viel bewusteloos op den grond. De on middellijk ingeroepen hulp van dr. van Laan mocht niet meer baten. Deze constateerde slechts den dood. DUIKERS BIJNA VIERHONDER METER ONDER WATER. Twee duikers die proefnemingen deden met een nieuwe duikersuitrusting, slaagden er nabij Porto Fino in, tot ruim 390 meter onder water af te da len. Zij verklaarden, dat tot op een diepte van onge veer 300 meter het zicht nog tamelijk goed was, Daar na werd het echter zeer snel geheel duister. Aan het posthuis Centraal Station tc Amsterdam, vervoegde zich Maandagavond een 37 jarige man. l'it do verwarde verhalen, die hij deed bleek spoedig dat men met een zenuwpatiënt had te doen, zoodat men het gewenscht achtte zijn vrouw tc waarschuwen. Deze kwain hein eenigen tijd later afhalen. Gistei> morgen is de man, die pakhuisknecht is hij ©en on derneming aan de De Ruytorkade weer gewoon aan het werk gegaan. Gistermiddag verliet hij do zaak ;n kort daarna zag men hij den steiger van Van Es en Van Ommeren een pet in het water drijven. Dadelijk is de politie gewaarschuwd, die na korten tijd dreireon liet lichaam van den pakhuisknecht op het droge bracht. Pogingen om de levensgeesten op te wekken mochten niet baten. Het Ik is naar het Binncn-Gasb huis vervoerd. Alle ingesloten arbeiders gered. Tokio: De vijftig Japansche mijnwerkers, die tengevolge van een ontploffing in een kolenmijn iiij Akai op Xoord-llondo werden ingesloten, zijn gister morgen vroeg allen gered. Slechts 9 hunner hadden verwondingen opgeloo- pen. GEMEENTE SCHAGEN. Ingekomen personen gedurende Maart 1934. Groet Frans en gezin, D 93, van Nieuwe Niedorp; Hendriks Albert en gezin, 11 54, van Bolsward; den Besten Klaas en gezin, C 137, van Oudkarspcl; Bak ker Jan, B 197, van Zijpe; Aarnoudse Pictcr Jnco- bus cn gezin, C 79, van St. Philip3land; van Mceke- ren Sierd en gezin, C 109, van Koog a. d. Zaan: Schouten Conielis, C 48, van Nieuwe Niedorp; Pa ter Gerardus Johanncs, G 16, van Lisse; Noordenbos Gcrrit, K 6, van Westdongeradcel; Kampman Tedde, C 109, van Koog a. d. Zaan; Klaver Willem, E 21, van Edam; Groot Dirkje, B 23, van Zijpe; Gcissler Johann en gezin, C 206, van Düsseldorf (Dld.); Govacrts Coq- nclis en gezin, D 66, van Uitgeest; Kexcl Franziska, 8, van Bottrop (Dld.) Vertrokken personen gedurende Maart 1934. Oudcnampsen Willem naar Hardinxveld. Rivier dijk 11 602; de Jong Sintje naar Snoek, Oppenlmizer- weg 60; Eriks Dirk naar Texel, Walenburg W 74; Bicrau Frederik Hendrik naar Barsingerhorn, Nicu- wesluis G 25; van Laerc Pieter Willem E., naar Goes, Violenstraat 34; van der Linde Johanna C., naar den Helder, Oost Slootstrnnt; Blokker Klaas naar Alk maar, Bloemstrnat 36; Groet Arie en gezin naar St. Maarten B 101; Steen Nceitje Pieternella naar Win kel, Dijk D 15; Biersteker Jan naar Den Helder, Tuinstraat 23; Haverkamp Johanncs W. J. nnnr Den Helder, Chr. Iluygenstraat 55; Heneweer Trijntje Grietje naar Zijpe, St. Maartensbrug C 31a; Bischoff Thcodoor naar Zaandam, Stationsstraat 4; van Twuijver wed. Aric naar Utrecht, Berkclstraat 24; van Wakeren Pietje naar Amersfoort, Aldegonde- s'rnat 81: Oosthcim geh. Bijlsma Trijntje naar Den Ileldcr, Stokman Bosscsfr. 34; Noordenboa Gcrrit naar Westdongeradcel, Holwerd 398.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2