Arrondissementsrechtbank te Alkmaar. Een Huwelijk Amerikaansche alledaqs-cultuur. Hoe men in de V.S. een krant vult. GEILl. ZONDAGSBLAD VOOR DEN POLITIERECHTER Strafzitting van Maandag 9 ApriL Egmond aan Zee. ALCOHOLISCHE DRIE ACTER WORDT *N VIER-ACTER. De ongehuwde Egmonder Hendrik D. was op 4 Oct. in de „lorum" geraakt en had zich toen op ta melijk heftige wijze verzet tegen den geuniformden beschermengel van het dorp. veldwachter Ten Brug- gencate, wat den Politierechter motief gaf hem 1 maand gevangenisstraf op het hart te drukken. Er volgde toen opnieuw verzet, maar ditmaal tegen het vonnis en werd de heer Wiggers ter onderzoek uitgezonden. Thans was dit boeiende zaakje voor de derde maal op de weekagenda geplaatst en had op nieuw uitstel plaats tot 10 September. Den Helder. HET DUITSCHE HITTEPETITJE. Fraulein Franziska Wilhelmina M., die vanaf Mei tot October 1933 als dienstbode assistentie verleende in het gezin van den officier W. de Vries te Den Hel der, had zich ten dien aanzien minder loffelijk ge dragen, door verschillende sommetjes, te samen be dragende f 19.81 voor het huishouden bestemd, in haar eigen portemonnaie hospitaliteit te verleenen. Daaronder behoorden bedragen, voor waschbaas en kruidenier bestemd. Das madchen sierde heden te dier zake het zondaressenbankje, doch de zaak nam weldra een dusdanig precair karakter aan, dat de behandeling met gesloten deuren werd voortgezet. Verder geen nieuws dan uitstel tot 4 Juni. Urk. DE BLOEDETSCHEXDE BALLONBROF.KER. De 18-jarige Urker Jan K., heden in pontificaal gestoken, dorschte op Tweeden Kerstdag, het Vrede feest, blijkbaar naar het bloed van zijn dorpsgenoot Auke van Slooten, die hij met een mes te lijf wilde, onder de aan duidelijkheid niet veel te wenschen overlatende bedreiging: Ik zal je dat mes door je hier en daar halen, met welke geciviliseerde uitdruk- ding hij blijkbaar de aardsche tabernakel van ge zegden Van Slooten bedoelde en voor welk feit hij dan heden terecht stond. Te voren was er „bonje" ontstaan in een café en werden de vijandelijkheden in de vrije avondlucht voortgezet. De „moord op het eiland" werd echter niet voltooid, omdat Jan niet in de gelegenheid werd gesteld, zijn onzalig voornemen ten uitvoer te brengen. Het jongmensch bofte daar bij, want in plaats van tot 'n jaar of 8 celvermaak, werd hij thans slechts voorw. tot 3 maanden ver oordeeld. 'n Vonnis dat hem n.b. nog volstrekt niet aanstond! BI o k k e r. VREDE OP AARDE. Een Westwouder landbouwer van 23 lentes, Corn. Joh. Br., had te Blokker in den avond van 26 Dec. j.1. aan het Kerstfeest een bijzondere wijding gegeven, door zekeren heer P. J. de Boer in het café van Bak een doffer op zijn oog toe te dienen, waardoor hij kennis maakte met de maische parketvloer. Te vo ren hadden de heeren elkaar ook al te grazen ge nomen. Hem werden tegen een lesgeld van f 15 of 15 dagen zoo mogelijk eenige goede manieren bijge bracht. Heerhugowaard. ONBELEEFDE VARKENSKTLLER. De lijn werker van het electr. bedrijf te Heerhugo waard, Th. Voskuil, tevens onbezoldigd gem.-veld- wachter aldaar, had op 5 Januari den slager Louren- tius C. een aanmerking gemaakt wegens het storen de feit, dat hij in spertijd zijn electr. motor had gebruikt. De vermaning viel niet in goede aarde en werd door den slager beantwoordt met een scheld woord, een burger van den blauwe-reigerspolder on waardig. Deze onbehouwen heer stond thans in een leeren motorjas als receptie-costuum terecht en werd veroordeeld tot f 20 boete of 10 dagen. Hij vond de boete te hoog en kreeg 14 dagen gelegenheid 'n goed- kooper adres te zoeken. S c h o o r 1. DRIE „SLAGWERKERS". De nog in vollen levensbloei verkeerende heeren Ariën D., bakkerselêve, Jan. H. veeboerenzoon en Jb. BI., tuinder, de laatste uit Koedijk, beide anderen te Schoorl, hadden in den nacht van 24 op 25 Dec. in een café te Groet gezamenlijk een Ooievaar mis handeld. Wie het vreemd zal vinden, hoe deze zo mergast nog zoo laat in den tijd in een café werd gevonden, willen wij echter uit den droom helpen, FEUILLETON DOOR ETHEL M. DELL. Vertaald door Dicky Wafelbakker. dat het hier betrof een arbeider uit Noordscharwou- de, Jacob Ooijevnar, die zich onledig hield met bal- vermaak en blijkbaar door de Schoorlschc elite niet werd geduld. Jan werd behoorlijk afgetuigd door stompen, door Jaap BI. nog aangedikt met schop pen. Gevorderd werd tegen ieder der 3 slagwerkers f 15 boete of 15 dagen. Uitspraak f 10 boete of 10 dagen voor iederen verdachte. Texel. EEN GEITENBEUL. Van Texel weer eens een dierenmishandeling, lang niet gebeurd, doch de 63-jarige werkman Jacob P., zorgde voor een nieuw geval. Hem werd ten laste gelegd, dat hij een hem toebehoorende geit had laten verhongeren en verkleumen door het arme dier het noodzakelijke voedsel te onthouden en het zon der beschutting tegen het ruwe winterweer op een kaal stuk bouwland aan de guurheid van het kli maat bloot had gesteld. Een viertal getuigen werden in deze treurige zaak voor gebracht. Deze humane geitenhoeder zette het dier aan een stuk touw mid den in December in de sneeuw, zoo goed als zonder voedsel. De geit zag er volgens getuige Geenese dan ook allertreurigst uit. Volgens den verdachte be hoorde de geit aan de huishoudster Doortje Koppen, die het beest had gehuurd. Hij had met de geit niets te maken. Het bleek dat Jaap P. later met die geiten en huishoudster was getrouwd. Andere getuigen verklaarden, dat het dier nacht en dag zonder beschutting stond uit te hongeren. Ten slotte had Geenese er zich over ontfermd en werd het dier in zijn stal pension verschaft. Gevorderd werd tegen den zonderling, reeds 8 maal veroordeeld wegens diefstal of iets in die buurt, f20 l>octe of 10 dagen. Uitspraak overeenkomstig eisch en verbeurdverklaring van de geit. Het komt ons voor, dat de Vcreeniging tot be scherming van dieren op Texel wel recht van be staan heeft. Meermalen komen daar dergelijke er gerlijke dierenverwaarloozingen voor. Alkmaar. GORDIJNEN VERDONKERMAAND. Een 2S jarige stoffcerdersbcdiende te Alkmaar G. F. D. P. had zich te verantwoorden wegens verduis tering van een stel overgordijnen ,dic hij in op dracht van den chef-stoffeerder van „Eik en Lin den" ten behoeve van een cliënt had moeten vervan gen, welk feit was gepleegd in het voorjaar van 1933. Het onbedachtzame jongemannetjo had wel spijt van het gebeurde. Ilij heeft een gezin van vrouw en 3 kinderen en geniet f 13 steun. Met inachtne ming van de omstandigheden werd op voorstel van den Officier opgelegd een voorwaardelijke gevange nisstraf van 3 maanden met 2 proefjaren. Schoorl. HIJ HAD VERSTAND VAN TIMMEREN. De jeugdige timmerman Joh. O. uit Schoorl com pareerde wegens mishandeling, gepleegd op 2 Janu ari te Katrijp, gemeente Schoorl, op den 17-jarigen slager Cor. J. Nannes, die hij door een krachtigen vuistslag in het gelaat bloedend verwondde. Er was De Amerikaansche auteur H. L. Menken, eitgever van de „American Mercury" publiceert van tijd tot tijd gedeelten der artikelen uit de dagbladen, en wel om een licht te werpen op de denkwijze zijner land- genooten en het peil der pers. NEW-YORK. Wie zal beslissen, lieve lezer, of 't intellect van den doorsnee-Ame rikaan onderdoet voor het gemid delde Europeesche opvattingsver mogen en verstand? De Yankee is lang niet dom; in het practische leven slaat hij zich er goed door. Hij draagt het zijne bij tot de vooruitgang van handel, industrie en techniek en zijn vaderland hoeft nog nooit een oorlog verlo ren. Of Amerika, wat theoretische we tenschap en wat kunst betreft, Europa opzij streeft is een tweede. En of de Amerikaansche alledags- cultuur d.w.z. de afschaduwing van kunst en wetenschap in het dagelijksch leven beneden de onze staat, is een derde. Wat het laatste aangaat, zouden wij wel een bevestiging durven uitspreken, hoewel men in Europa ook niet tegen troepen wijze lieden tegelijk aanloopt, en ónze pers ook nog wel voor eenige verbetering vat baar is. H. L. Menken deelt mede, dat re porters, verbonden aan de Hearst- press, van hun chefredacteur de volgende instructies krijgen: „De lezers van kranten en tijd schriften interesseeren zich in de eerste plaats voor aangelcgcnhe den, welke uit de elementen be staan, die tevens deel uitmaken van 's lezers primitief gevoelsle ven, d.w.z., die samenhangen met 1) drang tot zelfbehoud 2) liefde 3) eerzucht Artikelen, welke een dezer ele menten bevatten zijn goed, die twee er van bevatten zijn beter, en die alle drie in zich hebben, zijn journalistiek materiaal van de eer ste rang. Drang tot zelfbehoud: Beschrij vingen van moorden, vrijwillige dooden, reddingen, ongelukken, gevechten, berichten over gezond heid, voeding en alcohol. Liefde: huwelijksge^chiedenissen, echtscheidingen, schandalen, de eeuwige driehoek, ongewone daden uit liefde en wat dies meer zij. Eerzucht: dit element steekt in alle bijdragen, welke bij den le zer het verïangen wakker roepen, de beschreven feiten zelf te bele ven en het tot standgebrachte na te bootsen. Tot deze categorie be hoort sport. Ook geheimzinnige ge beurtenissen wekken de eerzucht op, daar de lezer zich door te gis sen met intelligentie vlijt." Men mag aannemen, dat deze richtlijnen in de gehcele Ameri kaansche journalistiek worden ge volgd, zoowel bij het schrijven van artikelen als bij het opstellen van advertenties en andere pogingen tot reclame. Wat is nu het resultaat van deze voorschriften? In de eerste plaats: profaneering van denkbeelden, zoo als die bij ons niet gebruikelijk is. Uit „The American Weekly" knip ten we een advertentie voor wenk- brouwenzwart Deze bevatte twee afbeeldingen van Lenardo's Gio- conda, een mét een een zonder ge- teekende wenkbrauwen. Zonder ironie het betrof hier een ern stige handelszaak had de ma nager er onder gezet: „Mona Lisa was een mooie vrouw, maar ze zou nog eens zoo mooi zijn geweest, nis ze wenkbrauwenzwart had ge bruikt." Vanwege de dassenindustrie kon rncn dezer dagen in de bladen het volgende lezen: „De plicht van iederen goeden burger is het, de jeugd het vierde gebod: „Eert Uw vader en Uw moeder" in te pren ten. Kan er een schoonere aanlei ding tot de vervulling van dit gebod bestaan, dan het wegschen ken en aanwenden van al het schoons, dat men in de etalages der warenhuizen aanschouwt en dat ieder vaderhart met vreugde ven-uit? De leden van de verceni- ging der dassenindustrieelen dra gen hun deel daartoe bij door enz. In „The New Herald" van Cin- cinnati lezen we: „Honderd onzer medeburgers hebben verleden Zon dag het gehcele Oude Testament in achttien uur doorgelezen. Begon nen werd om 1 uur 's nachts, opge houden na zes uur 's middags. Mrs. George Washington Smith heeft zestien uur en vijftig minu ten in de kerk doorgebracht, mrs. Thomas Jeffersohn Miller, ondanks vrome bemoeiingen niet meer dan zestien uur veertig minuten." Aan den anderen kant moet een bekende deugdapostel, dr. Billy Sunday, nauwelijks eenig succes bij zijn lezers boeken, want hij vangt zijn Zondagsoverpeinzingen aldus aan: „Komt en luistert naar mij, driemaal doortrapt geboefte! Komt en hoort mij aan, gij vier voeters met stierennekken, voor hoofden van meikevers, derrières van varkens en oogen van wezels gij volkomen overbodige schepse len." „The Nation Mlchlgan" meldt, dat de literaire bijeenkomsten van de „Pi delta club" weer zijn begon nen. Het programma van den eer sten avond ontstond spontaan. Al lereerst had een discussie over het thema „liefde" plaats. Waarvan 't resultaat was, dat de meerderheid der leden liefde in een taxi te ver kiezen achtte boven liefde in een rijtuig. Herbert Hoover, de voorganger van Roosevelt, heeft vastgesteld, dat Amerika, wat wetenschappe lijke ontdekkingen betreft, bij de meeste Europeesche volkeren ten achter is. De lijst van Nobelprijs winnaars bevat selchts enkele Ame rikaansche namen. „De som, die wij voor wetenschappelijke onder zoekingen uitgeven, bedraagt nau welijks tien millioen, terwijl de Amerikaansche vrouwen honderd- millioen per jaar aan poeder en lippenstiften besteden. 18. Eric begon zich van zijn schoenen en sokken te ontdoen. Marcia sloeg hem met een vagen glimlach om de lippen gade. „Ik kan er best doorheen waden" verzekerde zij. „Dat kun je niet. Ik zal het tenminste niet toe staan." Hij zei dit laatste zonder haar aan te zien. Het volgende oogenblik had hij zijn sokken in zijn schoenen gedaan en ging overeind staan om eerst den eenen en daarna den anderen schoen over den breeden streep water te gooien, welke zich tusschen de rots en de kust had gesteld. „Hoe kon ik zóó dom wezen!" riep Marcia uit. „Dat ben je allerminst", zei hij rustig. „Het was enkel en alleen mijn schuld, want ik had rekening dienen te houden met het getij. Ben je klaar? Het is verstandiger er nu maar dadelijk doorheen te wa den voordat het dieper wordt. Wacht totdat ik be neden ben." Hij liet zich van de rots in het water zakken, dat tot boven zijn knieën kwam en strekte zijn armen in de hoogte. fa»p«ff „Je zult door en aonrnat worden", klaagde Marcia. „Laat me maar^ffH&ipifcaan." „Stel je niet^abctadbiv^hs aan. Kom nu: het water stijgt voortdurend." Er viel niet veel anders te doen dan te gehoorza men, en zooals ii««as er geen tijd te verliezen. Elke golf die2t«gta#99<ie buitenzijde van de rots sloeg, deed het waU^-stijgen. Ze begreep dat hét dus dwaas zou wezen langei tegen te stribbelen. Sla je armen om mijn hals heen", beval hij. „En trek je voeten zooveel moge lijk op." F.n nadat ze gehoorzaam zijn bevelen had opge volgd, begon hij den tocht door het wassende water Langzaam en uiterst behoedzaam bewoog hij zich voort met zijn dierbaren last. „Doen de steenen je voeten pijn?" vroeg ze, toen hij ineens bleef staan. „Nee," zei hij kortaf. „Ik voel er niets van." Ze zag dat dikke zweetdruppels langs zijn wan gen dropen. „Zet me alsjeblieft dadelijk neer als ik te zwaar ben", smeekte ze. ...Te bent allerminst zwaar." Ze konden het strand veilig en wel bereiken en Marcia, die ecnigszin9 zenuwachtig was geworden, verwachtte niet anders of hij zou haar nis eon zak laten neervallen op het zand. Dit gebeurde echter niet, langzaam, heel lang/.aam, zijn armen nog steeds oin haar heen geslagen houdend liet hij haar zak ken. „Dank je", zei ze. „Oh, dank je." En toen zweeg ze ineens. Want het leek alsof er een electrische schok door hem heen was gevaren, waardoor zijn spieren tot het uiterste gespannen werden. Ze stond nu weliswaar op haar voeten, maar ze was nog een gevangene in zijn armen. „Marcia", bracht hij heesch uit. „Marcia! Ik kan het niet verdragen je vast te houden en je dan weer los te moeten iaten." Voordat ze zich er eigenlijk van bewust was had hij haar zóó dicht tegen zich aangedrukt, dat haar hoofdje naar achteren tegen zijn arm viel, en haar voeten als onder haar lichaam leken weg ie glijden. En terwijl hij haar op die manier vasthield, klemde hij woest en hartstochtelijk zijn lippen op de hare. Ze was volkomen machteloos, en op een dergelijk iets natuurlijk in het geheel niet voorbereid geweest Indien hij zijn armen niet om haar heengeslagen had gehouden, was ze gevallen. Eén arm hield ze nog om zijn hals en instinctmatig klemde ze zich aan hem vast, terwijl die lange, hartstochtelijke kus haar den adem benam. Wellicht drong het niet tot hem door dat verweer van haar kant eenvoudig onmogelijk was. „Jc hebt me lief... je weet nu zelf dat je me liefhebt... even als ik jou altijd heb aangebeden. Marcia, mijn lief ste", bracht hij heesch uit. Het volgende oogenblik had hij zijn mond opnieuw op den hare gedrukt. Ze kón zich eenvoudig niet bewegen, dus ze was totaal aan zijn genade of onge nade overgele\erd. Het kwam haar voor alsof hij zich als het ware met geweld eon weg tot haar ziel baande, en ze niet in staat was hem buiten te slui ten. Toen hij haar weer losliet, werd ze behoedzaam op de kiezelsteencn neergezet. Hij knielde op een Unie naast haar neer, haar intusschen nog steunend, en hield zijn gezicht dicht bij het hare. „Waarom zie je zoo bleek?" fluisterde hij. „Ik heb je toch geen pijn gedaan, is het wel? Jk zou liever sterven dan je te wonden. Je bent toch ook niet bang voor ine? Je kunt niet bang voor me we zen, Marcia. Dat is onbestaanbaar. Oh, Marcia!" Ze hield haar oogen gesloten en het was alsof ze alle kracht om zich te bewegen verloren had. „Ja," mompelde ze. „Ik... ben bang." „Waarom, lieveling? Waarom? Ik zou geen haar van je hoofdje kunnen krenken. Dat weet je toch, liefste." Met een gebaar van cindelooze teoderheid streek hij haar over het haar, dat langs haar slapen viel. „We moeten volmaakt eerlijk tegenover elkander staan", ging hij voort. „We kunnen ons nu niet lan ger achter dwaze conventies verschuilen. We dienen de waarheid onder do oogen te zien, en ons leven daarnaar te regelen." Haar krachten keerden geleidelijk terug, en toen hij zich tot haar overboog om haar weer te kussen, hield ze haar hand afwerend opgeheven. „Nee, alsjeblieft niet, Eric", smeekte ze. „Je weet niet wat je op het oogenblik doet. Oh, beste Eric, je moet het niet... Het mag niet..." Ilij nam haar hand in de zijne en kuste die. „Er is niets wat ik niet mag doen," zei hij, „behalve jou verdriet veroorzaken. En dat gebeurde nog niet, is het wel?" Er lag zulk een klank van vertrouwen in zijn stem dat zc den moed niet kon vinden hem tegen f sprc ken. Niettemin wendde ze pogingen aan overeind te komen; elke zenuw van haar lichaam trilde en ze was onbeschrijflijk zenuwachtig. „Nee, ik ben niet beleedigd... maar toch wel ver drietig. Ik schrok ook ontzettend. Eric." Ze sloeg haar oogen naar hem op en er lag een bijna strenge uitdrukking in, „dit had nooit mogen gebeuren. En in de toekomst mag het ook nimmer meer." „Ben je van plan me nu te vertellen dat jij tot het type vrouw behoort, hetwelk de man zijn hart uit het lijf rukt, dit opzettelijk in stukjes breekt en het hem dan terug geeft? Dat kun je me niet probeerön wijs te maken, want ik zou het toch niet gelooven." De laatste woorden waren op dreigenden toon ge- tusschen de belde knapen ruzie ontstaan over een gestroopte haas. Vonnis f 10 boete of 5 dagen. Z.- en N.-Schermer. EEN LANDELIJKE GELD ZWENDELAAR. Een 35-jarige arbeider uit Z.- en N.-Schermer, Cor- nelis Sm., verlokt door de gemakkelijke verdiensten als geld-zwendelaar, had een advertentie geplaatst, waarin hij geld op hypotheek aanbood. Hierop re flecteerde zekere heer I'. Peijs, lamil»ouwer te Uit geest. Mijnheer Sm., die zoo arm was als een kerk rat, bezocht daarop Pcijs, stelde zich voor als agent van een a'.gemccncn voorlichtingsdienst, gevestigd te Amsterdam, beloofde Peijs gouden boergen, ech ter op voorwaarde dat hij lid moest worden van tien voorlichtingsdienst, directeur de heer Westendorp te Amsterdam, waarvan de contributie bedroeg f 7.50. De heer Sm. inspecteerde deftig het bedrijf van Peijs en wist de drie knnakjes los te werken. Heden stond de agent van den Voorlichtingsdienst (oplichtingsdicnst, noemde de Politierechter het schertsend) terecht, dit feit erkennende. De officier verbaasde er zich over «lat de men- schcn nog zoo dom waren om er in te vliegen. Even wel moeten deze argelooze lieden beschermd worden en requireerde de officier 1 maand gevangenisstraf Vonnis f 25 boete of 10 dagen. Uitgeest NIET WELGEVALLIGE QUALÏFIC.ATIE. De heer J. B. Diroe, koopman te Uitgeest, werd op eeii dag in Januari door zijn medegemeenlcnaar Cornelis VI., aangeduid met den inderdaad niet Ge paald flat leerenden naam: schooier! wat hij niet „nam". De heer Cornelis VI., niet verschenen, werd tot f 10 boete of 10 dagen veroordeeld. WEER EENS EEN VUISTVECHTER. Do niet aanwezige verdachte Jacob R. van N. te Burgcrbrug, Zijpe, was zoo weinig gesteld op een aanmening van oude schuld, dot bij direct betaaldo met een hevigen vuistslag in het gelaat van zijn crediteur, den heer A. Bregmon. Deze manier van schulden afdoen is echter niet de juiste, bovendien was het een laffen aanval van achter. Vonnis f 15 boete of 15 dagen. Alkmaar. EEN ONJJUÏST NUMMF.RBF.WIJS GEBEZIGD. Een koopman te Alkmaar, Bern. Jos. Maria Br., was zoo vrij geweest te rijden op een nummerbewijs get. G 94S72 ten name van den heer W. Schmidt. ga ragehouder te Alkmaar. Hij kreeg daardoor moeilijk heden met de justitie, die houdt van orde en stipte naleving der Motor- en rij wiel wet, met ge\olg, heden een veroordeeling tot f 10 boete of 5 dagen. De R ij p. EEN TREFFENDE VERZOENING. F.cn 69-jarig landarbeider Anton W. uit de Rijp had zijn 74-jarigo zustor mishandeld, door haar een klap in het gelaat te geven en stond nu deswege te recht. De oude luidjes waren echter inmiddels weer verzoend. Zuster klopte haar ouden broer vriendelijk op den schouder en zeide: Het is weer in orde, ouwe baas, waarop direct vrijspraak volgde en het oude paar eendrachtelijk de zaal uitwandelde. A F.EN GEÏMPORTEERDE DEEN TOT BESLUIT. De 21-jarige te Denemarken geboren en te Alk maar wonende smid Ileinrich B. bad den vertegen woordiger van een lichtapparaatfabriek, G. Dros ge dupeerd, door eenige bedragen, groot tezamen f 16.21 die hij ton behoeve van den lieer Dros onder zich had, achterover te drukken. Ter zake deze verduis tering stond de Alkmnnrsche Deen heden terecht en werd veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen. Sluiting. De uitgevers van deze courant vestigen er de aan dacht op, dat bij hen verkrijgbaar is het dot U iedere week 16 pagina's groot formaat, een schat van foto's, een volledig verhaal, een boelend loullloton, humoristische rubriok enz. enz. tfeeit, voor slechts 73 cent por 3 maanden. Vraag gratis proelnummer aan bij de administratie. uit, maar onmiddellijk daarop glimlachte hij, en het was een lach die haar door de ziel sneed. Het leek haar toe alsof hij op dat oogenblik zijn borst voor haar ontblootte om er een mes in te steken. En ze kon het niet doen, oh, nee, ze kón het niet. „We moeten niet zoo melodramatisch zijn", zei ze met een zielige poging een luchthartiger toon aan te slaan. „Ik veronderstel dat we alles te ernstig op nemen. In ieder geval bestaat er ook zooiets ais conventie, en die mag niet over het hoofd worden gezien." Zachtjes maakte ze haar hand uit de zijne los, en wilde overeind komen. Weer legde hij echter zijn hand op haar schouder om hierdoor tc verhinderen, dat ze rechtop ging zitten. „Marcia", zei hij haastig, laten we elkander ein delijk cn ten laatste volkomen trachten te begrijpen, zuiver tegenover elkaar staan. Je zegt dat je niet hoos bent, doch erg schrok. Dat is onbestaanbaar! Ik bedoel: hoe kunnen die twee gevoelens van el kaar gescheiden zijn." Zo keek hem nu recht in do oogen, ofschoon er een wereld van emoties in haar ziel omging. „Ik... kan het niet precies verklaren", zei ze. „Ik... moet eerst alléén zijn." Onbewust was er weer een smee- kende klank in haar stem gekomen. „Het eenige wat ik heel duidedelijk voel is dat het me spijt, ont zettend spijt. Méér kan ik niet zeggen. En laten we nu tcnig gaan." „Verwacht je soms van mij dat ik óók zal zeggen er spijt van tc hebben?" vroeg hij. „Oh, zeg nu alsjeblieft niets meer!... Breng me te rug: dat is alles." Langzaam stond hij op en hielp haar. Daarna raapte hij haar hoed op, keerde zich om, en trok zijn sokken en schoenen aan. Toen hij haar ten slotte weer aankeek, leek hot alsof alle glans uit zijn oogen was verdwenen, en er lag een grimmig® vastberaden trek om zijn mond. „Wil je misschien voorgaan?" vroeg hij. Ze wandelde even, doch liep toen langzaam de steenen trapjes op. Haar knieën knikten onder baar en voor een kort oogenblik draaide alles om haar heen. F.n toen voelde ze hoe ze door een sterke, vaste hand in haar rug gesteund werd. Hij bleef haar helpen door haar zachtjes op te duwen bij het stij gen: hij liet haar zoo nu en dan stilstaan om te rusten, maar er werd door hen geen woord gespro ken. Toen Marcia later over dien tocht nadacht, had ze het gevoel alsol ze dien nimmer zonder zijn hulp had kunnen volbrengen. Want ze was zoowel geestelijk als lichamelijk diep geschokt, en het leek alsof haar krachten haar vol maakt haddon begeven. Nadat ze den top bereikt hadden, ging hij naast haar loopen en liet haar op zijn arm leunen. Hij scheen volmaakt tc begrijpen wat er in haar om ging: spreken was overbodig. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6