Plaatselijk Nieuws. Opzienbarende Kunstdiefstal. Ingezonden stukken. POLDER 'T HOEKJE. Een schok door het Vlaamsche land. Doopsgezinde Predikanten. De kwestie-Zwertbroek. Ook Stadion te Groningen. GEEN POLITIEK IN DE RECHTSZAAL Rentmeester in arrest OUDKARSPEL, 11 April 193 L Aan den „Langendijker Correspondent". Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik l' om b.g.n. persoon even te mogen beantwoorden. De zaak zal 11 a dit antwoord volkomen in het reine zijn. Het betoog van den „correspondent" is zeer lang ademig, niet zakelijk en bovendien op vele punten onjuist. Ik zal dat even moeten rechtzetten. Een scheldpartij wil ik hier geenszins van maken; ik zal den correspondent hierin niet navolgen. Ik heb niet geschreven over domme mcnschcn en nog minder ocvr stommerikken. 't Is mijn gewoonte niet om dingen te zeggen, die ik niet verantwoorden kan. Wel heb ik geschreven over een onzinnig bericht. Ik meende dat dit met opzet was geschied, omdat de correspondent beter kon weten, maarik had de verkeerde bij den kop, en heb dat recht gezet. De correspondent, die het onzinnige nieuws over de Fusie schreef, weet er niets van, kon er niets van weten, omdat hij de discussies in jaarvergaderingen en congressen van den N.B. nooit persoonlijk heeft meegemaakt, en d a a r o m schreef hij zulke baar lijke onzin. Deze man schreef: „De tegenstand van de Fusie kwam „hoofdzakelijk" van hen, die ook lid zijn van het Bocrenconiité." Nu wil hij die be wering weer intrekken. Ik heb aangetoond dat vele rasechte leden van den N.B. tegen de aansluiting waren. De correspondent heeft dat niet ontkend. Mij wordt gevraagd of ik iets wil vertellen over: wat de bedoeling was van de laatste openbare ver gadering van het B.C. te Oudkarspel. Liever had ik den correspondent op de vergadering igezien, dan had hij alles kunnen hooren en een móóie gelegen heid gekregen om te debatteeren. Maar in 't kort, wil ik iets vertellen. Ik zou dan kunnen beginnen met de woorden te gebruiken, die de correspondent zelf heeft geschreven in bet „Langendijker over zicht", in de Schager Courant van 5 Scpt. 1933. „Het is thans zoover gekomen dat de tuinders niet meer weten wat ze met hun organisaties moeten aanvangen om verbetering in den toestand te bren gen. Ze hebben geconfereerd, geadresseerd en gede monstreerd. Het laatste is verboden en met adressen en conferenties is succes uitgesloten. De Ned. Tuinbouw zal met conferenties en adressen met en aan de regeering voorgaan en nu probeeren wij op onze verg. en overal waar wij er gelegenheid voor hebben, do mcnschcn te overtuigen dat dit voor de kleine boeren en tuii.ders geen redding zal bren gen maar dat wij moeten strijden tegen het kapita lisme. Dat de N.B. nooit geen strijd wilde tegen het kapitalisme is onjuist. Toen Feltrop nog hoofdbe stuurslid was en vele aanhangers in den N.B. had, was er w e 1 een anti-kapitalistische tendenz in den N.B. De leuzen in demonstraties waren ook in die richting, o.a.: Wij laten ons niet afslachten; een hel ling op do grootc inkomens en vermogens enz. Ook heeft de N.B. altijd in zijn program gehad: verhin dering van verkoopingen bij executie. De beer Kaan heeft zelfs de leiding wel eens gehad in Zijdewind bij het verhinderen van een verkoopmg. Maar. zooals ik reeds zeide: deze correspondent weet van dit alles niets. Dat is den man niet kwalijk te nemen, maar laat hij zijn pen over deze kwesties dan ook droog houden. De Schager Courant is er niet mee gediend om berichten van menschen te ont vangen, die onjuist zijn. De menschen aan den Lan- gendijk zijn met dergelijke verwarring-brengende be richten ook niet gediend. Als de „correspondent" zijn „beroemde" Marktover- zichtcn schrijft, maakt hij al regels genoeg. Kwesties en dingen waar hij niet in thuis is, moet hij aan an deren overlaten. De hatelijkheid die deze man verder schrijft over wetenschappelijkheid en groote wijsheid, is mij te min om op te reagecren. Rest mij nog één onjuist heid aan de kaak te stellen. Ik zou n.I. in den N.B. wel eens praten over communisme. Noch in den N.B., noch in het Boercncomité gebeurt zoo iets. Strijd tegen het kapitalisme, daar praat ik w e 1 over. Maar ook dit kan de correspondent niet weten, want hij heeft mij nog nooit „hooren" praten zelfs Rcsumeerende kunnen wij vaststellen: deze corres pondent is onjuist en schrijft onzinnige berichten. Brengt de lezers in verwarring en betracht de objec tiviteit niet. Hij heeft dat na mijn aanval niet kun nen weerleggen en is nu in zijn tegenaanval weer in dezelfde fout vervallen, de aandachtige lezers zul len dit nu wel hebben gemerkt. Aai d< Redactie mijn dank voor de plaatsing van deze i a a t s t e opheldering. C. BORST Pz., Bestuurslid N.B., Oudkarspel. Vergadering van den Polder 't Hoekje, op Woensdag 11 April 1934, te 't Zand, in het lokaal van den heer H. Schrieken te 't Zand. Aanwezig het geheele bestuur, behalve de heer Joh. Commandeur, benevens vier ingelanden. Voorzitter de beer Jb. Visser, secretaris-penning meester, de heer A. de Heer. Voorzitter heet de aanwezigen welkom, waarna le zing notulen. Zonder op- of aanmerkingen worden deze goedgekeurd. Voorzitter deelt mede, dat het plan tot. aangaan eener conversieleening op langen termijn niet op me dewerking van heeren Ged. Staten kan rekenen. .Al leen voor aflossing der leening, thans nog groot f 2000, kan toestemming erlangd worden om deze in 15 in- plaats van 10 jaar af te lossen. Daar dit van te wei nig invloed op de rekening zal zijn. meent het bestuur deze zaak maar te laten rusten. De vergadering is van hetzelfde gevoelen. Rapport Commissie tot nazien der rekening 1933. Re commissie tot nazien der rekening brengt bij mon de van den heer G. Keijzer verslag uit. De rekening is door hen nagezien en met de bescheiden vergeleken. Alles is in de beste orde bevonden. De commissie heeft dan ook de rekening goedgekeurd en zegt den penningmeester dank voor zijn nauwkeurig beheer. Voorzitter dankt de commissie voor haar verricht werk. De rekening sluit met een ontvangst van f 3749.23%, een uitgaaf van f2959.61, batig slot f 789.62%. Begrooting 1934. Aangeboden wordt de begrootimr voor 1934. Deze sluit met een bedrag groot f 3681.99% in ontvangst en uitgaaf, met een post onvoorzien groot f 525.37%. Onveranderd wordt zij aldus vastgesteld. De omslag blijft bepaald op f 7.— per Il.A. Ambtenarenreglement. Vastgesteld wordt het Ambtenarenreglement, zoonis dit is gewijzigd en aangevuld overeenkomstig de cir culaire van heeren Ged. Staten van Noordholland van 7 Februari 1934, no. 193. Tot leden der commissie tot nazien der rekening over 1934 worden gekozen de heeren C. Borst Kzn., G. Keijzer en A. Kos. Rondvraag. De heer Breebaart zegt namens het gemeentebc stuur van Callantsoog het bestuur van den Polder dank voor de medewerking ondervonden bij het te werkstellen van werkeloozen. De rondvraag niets meer opleverende, volgt slui ting. Een zij-paneel van het beroemde altaar in de St.-Bavokerk te Gent gestolen. Gisternacht hebben uit de St. Bavokerk te Gent in België onbekende daders een zij-paneel van hel beroemde Altaarstuk, geschildei d door de gebroe ders Van Eyck, voorstellende de „Aanbidding van het Lam Gods", gestolen. Vermoed wordt, dat de dader of de daders zich eergisteravond in de kerk hebben laten insluiten. Hot is een der paneelen, indertijd door Ruitschland vol gens het verdrag van Versailles uitgeleverd en stelt voor aan de eene zijde de figuren van de gebroeders van Eyck en aan de andere zijde Johannes met het Lam. De „Aanbidding van het Lam Gods" is het groote meesterwerk van de gebroeders Hubert en Jan van Eyck (resp. 1366—1426 en 1386—1440), tevens de hoogste openbaring van de schilderkunst der zuide lijke Nederlanden in de middeleeuwen en van dc cul tuur der Bourgondische periode in het algemeen. De beroemde alaarschildering bevindt zich in een zijkapel van de St. Bavo. Het werk is een veel luik, met als middenpaneel, oen voorstelling van de Aanbidding van het Lam. Van de twaalf paneelen berustten er langen tijd zes in het Museum te Berlijn en twee in dat te Brus sel. Na den oorlog eerst zijn deze aldus verspreide zij-vleugels met bet middendeel, dat te Gent geble ven was, vercenigd, waardoor bet veel-luik weer in zijn oorspronkelijke samenstelling was hersteld. Het is uit bet bericht van het Holl. Nieuwsbureau intusschen niet duidelijk, welk gedeelte precies ge stolen is. Het linker benedenluik bestaat n.1. uit twee paneelen, die aan de buitenzijde de beeltenissen dra gen resp. van den donator Jodocus Vvrts en van Johannes den Dooper. Aan de binnenzijde bevindt zich op beide paneelen de voorstelling van de be kende groep ruiters. Uit een nader Reuter-bericht blijkt, dat het gesto len paneel het rechter gedeelte is van het linker benedenluik. Het draagt aan de buitenzijde de gri saille van St. Jan en aan de. binnenzijde de voorstel ling van „de vroede rechters" (tc paard). Het Reuter-telegram luidt aldus: Gistermorgen tegen half zes maakte de suisse van de kathedraal St. Bavo zijn gebruikelijke ronde door het kerkgebouw. Het gordijn wegschuivend, dat de „Aanbidding van het Lam" bedekt, bemerkte hij tot zijn ontsteltenis, dat het linker beneden-paneel uit het kader gelicht was en ontbrak. De suisse waarschuwde onmiddellijk kanunnik Van den Gheyn, die zijn leven wijdt aan de studie van de werken der Van Evcks. Het eerste onderzoek wees uit, dat de dief zich waarschijnlijk Dinsdagavond in de kathedraal heeft laten insluiten en dat hij heel den nacht voor zich De vergadering van de Alg. Ned. Doops gezinde Predikanten Vereenlging. Ds. A. Mulder van Aardenburg hield een referaat over: Do Getalsvermindering van dc Doopsgezinden. Spr. begon met de opmerking aldus lezen we in verslag in de N.R.Crt., dal het woord van den groo ten Dooper „ik moet minder worden", ook toepas selijk schijnt op de Doopsgezinde Broederschap. Im mers in alle tijden, behalve 1850—1870, zijn de in aantal verminderd en wanneer de grafische lijn wordt doorgetrokken, duikt die voor het jaar 2000 geheel onder nul. Voor een vruchtbare bespreking dient men zich op het standpunt te stellen, dat dit ongewenscht is en dat wij dus moeten zoeken naar middelen dit te voorkomen. De oorzaken der vermindering in de laatste decen niën zijn velerlei en gecompliceerdmcerendeels ont trekken zij zich aan onzen speurzin; sommige zijn echter nader te onderzoeken en misschien in cijfers vast te leggen, b.v.: gemengde huwelijken, niet opgo ven van kinderen als D. Een der ineest voor de hand liggende oorzaken wil spr. nader belichten: De toe nemende onkerkelijkheid op zich zelf is „de achter uitgang van het gevoel voor het eigenaardig „kerke lijke" leven, zonder dat bepaald van een verminde ring van godsdienstig besef kan gesproken worden. Voor de kerken, ook voor de vrijzinnige, is deze oor zaak van zelf sprekend; voor de D. gemeenten een be treurenswaardige overbodigheid Want de D. zijn volgens spr. vanouds de principieel onkerkelijken. De verliezen, die voor het midden der lSe eeuw zijn ge leden, werden dan ook toegebracht door de kerke lijkheid. Wie niet vast in zijn D.-schoencn stond, ging mee. Zoo daalde het getal der D. van 17001811 van c. 160.000 op c. 25.000. Groei met de bevolking gelijk op, komt van 18301870 door de gelijkschake ling met het kerkelijke leven. De tijdstroom was toen kerkelijk (neogothiek). De D. gingen mee. Toen het getij keerde, en liberalisme en socialisme aanvingen de tot clericalisme gegroeide kerkelijkheid te be strijden, kregen de kerken, vooral de vrijzinnige, de klappen. Men was toen vergeten .dat de D. Gemeente geen kerk is. Toch leeft in de D. Broederschap het oude onkcrkelijkheidsbeginsel nog voldoende, om het nieuw leven in te blazen. Dit. heteekent volstrekt niet bestrijding van de kerken. Geen propaganda naar buiten is noodig en als typisch kerkelijk ook verwerpelijk. Doch bewustwording der D. onkerke lijkheid in eigen kring, zal van zelf toevloed van an dere onkerkelijken ten gevolge hebben. Dit is noodig. want de Broederschap kan niet op getalssterkte wor den gehouden door dc „biologisch Doopsgezinden" alleen. Geen genoegen met de samenstelling van de commissie van onderzoek. De heer Zwertbroek Heeft geen genoegen genomen met de door het bestuur der S.D.A.P. benoemde com missie van onderzoek in zijn zaak met het YARA- bcstuur, omdat zij hem niet dc noodzakelijke onpar tijdigheid waarborgt. Een der leden bijvoorbeeld, is een bediende van het partijsecretariaat, die dus o.a. de handelingen van ijn dircctcn chef zal hebben te onderzoeken en te berechten. De heer Zwertbroek verlangt, dat behalve de door het partijbestuur aan gewezen leden, een gelijk aantal door hem zal vvoi- den aangewezen, met een jurist als voorzitter. KINDJE VERBRAND. Tobbe met kokend water over het lichaam gekregen. Te Reesel kreeg het 3-jarig dochtertje van de fami lie Houwers een tobbe met kokend water over bet iichaam. Het kind overleed spoedig a^n de bekomen verwondingen. had om zijn plan te volvoeren. Hij forceerde het slot van de kapel van dc familie Vyts, waar het altaar staat opgesteld. Om uit de kathedraal weg te komen, heeft hij het slot verbroken van de zij deur, die toegang geeft naar het St. Baafsplein. Hot, ontstellende nieuws verspreidde zich als een loopend vuurtje door de stad en wekte algcmccne consternatie onder het publiek. De schending van het kerkelijk kunst werk het gesprek van den dag ln alle kringen. Aan een bericht van don Brusselschen corr. van het .Alp- Hsbl." ontlcenen we nog het volgende: Toen gistermiddag per radio bekend werd gemankt, dat een der paneelen van hot beroemde polyptiek van de gebroeders Van Evck, de „Aanbidding van het Lam" uit de St. Baafskerk te Gent was gestolen, ging er een schok door het Vlaamsche land. Deze po lyptiek immers geldt als één der heerlijkste kunst werken van de Middcleeuwschc Vlaamsche schilder school. die. hoe paradoxaal het klinken moge te gelijkertijd het begin en het hoogtepunt van de schil derkunst der primitieven is geweest. Nergens echter was de verslagenheid zóó algemeen, negens kwam zij zóó opvallend tot uiting als te Gent. de grijze veste aan T.cyo en Scbplde, dit dit kostelijk meesterwerk sedert meer dan vier eeuwen vrij-.vel onafgebroken binnen haar muren heeft be- wanid. Reeds bij de aankomst aan het station te Gent bemerkt men, dat er iets bijzonders is gebeurd. Ieder is vol van den diefstal. Do taxi chauffeurs en de witkielen, de tramconducteurs en de krantenven- ters, allen heblwn slechts één onderwerp van ge sprok: bet gestolen paneel. Overal vraagt men zich hoofdschuddend af, wat de dief of de dieven toch met hun buit willen beginnen, want het ligt voor de hand. (iet zij liet paneel nergens te gelde kunnen maken. Het slot van diepzinnige loeke-besehomvin- gen is altijd weer. dat de dader een maniak of een nazi moet zijn geweest. „Waarom juist een nazi?", vraagt men eenieszins verbaasd. Maar dan is «le verbazing aan den kant von den Gentenaar .„Weet ge dan niet," zegt bij. .dat Dniisehland vier van deze paneelen meor dan hon derd jaar in zijn bezit beeft gehad en die na den oorlog op grond van het Vredesverdrag heeft moeten toMiggeven? Is het zoo onwaarschijnlijk dat de nazi's zich daarover hebben willen wreken?" Een zwaar verlies. Inmiddels 81010' in de St. Bavo een dichte menigte stil en bedrukt voorliet geschonden mcestonverk. In drukken en commentaren .worden slechts fluisterend gewisseld. Het volk vnn Gent voelt dien het zware verlies dat zijn kerk en zijn stad getroffen heeft. Kanunnik Van den Ohevn is een beeld vnn sprn- kelooze droefenis. De dief heeft hem mét het. schil derij een stuk vnn de eigen ziel ontroofd. En hii sid dert bij de gedachte, dat bet kostbare paneel door baldadige honden beschadigd of zelfs vernietigd zou kunnen worden. Men vraagt zich af, of men met krankzinnigen dan wel met vandalen te doen heeft, omdat dit paneel, zoonis hierboven reeds gezegd, wegens de overbekend heid van de „Lam Gods"-schildcrlng in dc geheele wereld, practisch onverkoopbaar is. Onmiddellijk heeft het parket de beschrijving vnn hot paneel overal rondgestuurd. Het meet 1.49 meter bij ff» centimeter. Het gedeelte in kwestie is uit eikenhout vervaardigd. Voor 20.000 bezoekers. Fr zijn te Groningen besprekingen gehouden tus- schcn het gemeentebestuur en de commissie voor lichamelijke opvoeding over de mogelijkheid tot ver betering van voetbalvelden en den bouw Min een groot stadion, omdat nu alle wedstrijden, die meer dan gewone belangstelling trekken, moeten worden ge houden op het Be Quick-terrein, dat ligt op de grens der gemeente Ilarcn, welke gemeente daardoor de revenuen trekt die voortvloeien uit de belasting op dc vermakelijkheden. Men is tot overeenstemming geko men ten aanzien van de plannen voor aanleg van voetbalvelden in het Stadspark tc Groningen en tot den bouw van een stadion dat minstens 20.000 bezoe kers kan bevatten. Men heeft zich voorgesteld deze werken in werkverschaffing te doen uitvoeren; voor den bouw van een stadion /al getracht worden rijks- steun te verkrijgen uit het f 60 millioen werkfonds. „Alg. Hdbld." Verdediging het woord ontnomen, omdat er allerlei politieke, niet ter zake dienende vragen gesteld werden. Voor het Haagsche Gerechtshof werden gisteren ecVi aantal kleinere zaken in hoogcr beroep behan deld, o.m. die van een grossier uit Leiden, appellant van een vonnis van den politierechter, waarbij hij ter zake van mishandeling tweemaal gepleegd, i.-i veroordeeld tot een geldboete van f 10 subs. 10 dag. Verdachte zou op zekeren nacht na een woorden wisseling met zijn bovenburen dezen hebben mis handeld. Deze zaak, waarin mr. Tj. I. Schaper te Leiden als verdediger optrad, gul gedurende het getuigenver hoor eenige malen aanleiding tot interventie van den president mr. E. Jcilinghaus. welke ten slotte eindigde met het ontnemen van het woord aan de verdediging. Mr. S. stelde n.1. den eersten getuigen de vraag of hij communist was, waarop de president tusschen- heide kwam en zeide, dat hij deze vraag niet kon toe laten omdat dit niet ter zake dienende was. Ditzelfde geschiedde, toen mr. S. de vraag stelde of de getuige naar Londen was geweest en aldaar in het proef proces-Van der Lubbc als getuige was opgetreden. Mr. S. zeide daarop dat hij zijn taak als verdedi ger zou vervullen zooals hij die zag. President: „U loopt dan groote kans dat het hof zal weigeren u aan het woord te laten." Vervolgens stelde mr. S. vragen omtrent het schrij ven van de woorden: „Koopt niet bij fascisten" op den stoep van verdachte. President: „Hoe komt u daarbij? Uit de stukken blijkt van dat alles niets." Als mr. S. doorgaat niet dergelijke vragen te stel len, zegt de president: U komt hier met allerlei din gen waarvan niets vaststaat. Mr. S.: Het is hier juist de auctor intellectualis, die... Advocaat-generaal: Hoe weet u dat? Toch niet uit de stukken... President: Als u zich niet bij de zaak kunt bepa len, moet u de verdediging liever neerleggen. Mr. S.: Maar ik heb toch zeker als verdediger het reciit de vragen te stellen, zooals ik die wil. U kunt zeggen, dal u ze niet toelaat. Ook bij het verboor van den tweeden getuige, die eveneens door verdachte zou zijn mishandeld, werd een dergelijke woordenwisseling tusschen den pre sident en den verdediger gehouden en toen mr. S. opnieuw de zaak-Van der Lubbe ter sprake bracht, zeide de president dat het Hof van oordeel was dat den verdediger het woord moest worclen ontnomen- Barometerstand op Donderdagmorgen 8 u.: 755 m.M. Vooruitzichten: Goed weer. Temperatuur: 12 gr. C. is 54 gr. F. ONZE BRIL PAST... DE PRIJS OOK I Firma GEBR. ROTGANS SCHAGEN Deze wilde zich aanvankelijk verwijderen, doch ging daarop weder in de advoenfenhank zitten. Mr. S.: Als u mij niet wilt lalen uitspreken, dan zal ik de verdediging neerleggen. President: Ia. dan doet u dat maar. Mr. Jcilinghaus vroeg vervolgens den verdachte of deze nog iets in het midden te brengen had, waanp deze eenige nadere toelichting gaf. Als tijdens dit verhoor mr. S. tusschenbeide wilde komen, verbood de president hem verder het woord te voeren. Het hof bepaalde hierop het arrest op 24 April a s. Nadat de advocaat-generaal bevestiging vnn het vonnis had gevraagd, zeide de president den verde diger gelegenheid te willen geven zijn pleidooi te houden. Mr. S. ving toen aan met te wiizen op de tegen stellingen tuschen kapitaal en arbeid, zooals die in de geschriften o.a. uit het werk van Troolsfra en an deren werden belicht, doch mr. Jellinghaua hamer- de en zeide: Mijnheer de verdediger, luistert 11 nu toch eens even. U kunt de verdediging voeren, zoon's u die goeddunkt, mits u maar bi? de zaak h'i'ft, maar het hof gaat er niet mede accoord, dat u bier over politieke onderwerpen, zooals communisme, fas cisme en straks misschien over anti semitisme gant spreken, terwijl dit niets, maar dan ook niets, met deze zaak uitstaande heeft. Voor het laatst wijs ik u er op dat u dat nalaten moet. Als mr. S. evenwel doorgaat met op dezelfde wijze de verdediging te voeren, zei de president: „Nu heb ik er genoog vnn. ik ontneem u verder het woord# waarop de verdediger gaat zitten. Vijftien mille niet verantwoord. Op vermoeden van onregelmatigheden hij dc Gods huizen tc Heusden is de rentmeester in arrest gesteld. Op advies van het college «lor regenten heeft dc ze- menterand den rentmeester oneervol ontslag verleend. Nadr wordt vernomen, dat een bedrag van f 15.000 niet verantwoord is bevonden. LICHTGEKLEURDE AUTOWEGEN. Zes graafschappen in Zuid-F.ngcland zullen dit jaar bij elkaar meer dan vijf millioen pond sterling be steden voor verbetering van wegen. Vier dezer graal- schappen, Hatnpsbire, Kent, Surrev en Middlesex zul len er daarbij op bedacht zijn het wegdek licht van kleur te maken, wat volgens dc automobilisten 10 veiligheid van het rijden bij avond en nacht bevor dert. Tevens let men er in de genoemde graafschap pen op, dat het oppervlak zoo weinig mogelijk gevaar \oor slippen biedt. SCHOOLVOETBAL. Op liet terrein van de V.V. „Sehagen" aan de Loet werden gistermiddag de eerste schoolvoetbalwed- st rij den gespoeld. In deze eerste voorronde kampten St. Maartens brug—Kolhorn en OudesluisSehagen II om de over winning. St. Maartensbrug moest in Kolhorn zijn meerdere erkennen, de uitslag was 0—2, terwijl Sehagen 2 niet tegen dc stoere Oudêsluizors opgewassen bleek te zijn. De eindstand was 5—1. Aardig voetbalspel kregen de toeschouwers, die in vrij groote getale waren opgekomen, te zien, terwijl liet uitstekend voet bal weer was. Zaterdagmiddag de tweede voorronde. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het postkantoor Sehagen. Aan bovengenoemd kantoor werd in den loop der maand Maart 1934 op spaarbankboekjes ingelogd f 7342.97. en terugbetaald f 0209.92. Derhalve meer in gelegd den terugbetaald I 1133.05. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 11. SCHAGER ORKESTVEREENIGING. Zondagavond, in de zaal van Hotel „Vredelust" geeft onze Orkcstvereeniging, onder leiding van den lieer Jb. I. Hovenier, haar tweede winterconrert. Het is een zeer aantrekkelijk programma, met tal van aar dige nummers, zoodat het bepaald een avond van amusement zal worden in den goeden zin vnn het woord. Den bezoekers wacht nog de welkome verrassing, dat de Dames-afdeeling vnn Lvcurgus eenige dansen zal geven. Wij weten dat ook dit dc attractie zeer zal verhoogen. ESPERANTO-CURSUS. I11 aansluiting aan onze rrlededeclingcn over den sluitingsavond van de Hnndclswintcrnvnndschnol zij vermeld, dat aan 8 leerlingen van den cenjaricen esperantocursus het diploma kon worden uitge- reikt, nl. aan de dames P. A. Visser, C. Bronder, G. Ilettinga, Sehagen, A. Reuvers, Dirkshorn, T. v. d. Oord, Oude Niedorp en de heeren J Watertor. A. Winkel en H. Boudert, te Sehagen. De dames Vis ser, Bronder en Reuvers verkregen het diploma inct het predicaat „zeer goed". Aan één leerling kon geen diploma worden uitgereikt. Van den 2-jarigen cursus gingen alle leerlingen naar de tweede klasse, t.w. L. v. d. Oord, 't Zand, C. Lenghaus. 't Zand, P. Schoorl, St. Maartensbrug, mcj. K. Blaauboer. Sehagen. mej. M. Blaauhoer, Sehagen, mej. C. Portegies. Sehagen, J. v. d. Oord, t Zand, mej. G. M Molenaar. Sehagen. Jb. Mole naar, Sehagen en mevr. Zwaag-Groen, Sehagen.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2