ONTWAPENING. Na de overstroomingen in Z. W.-Afrika. Drieste overval van Dillinger. Menschenjacht in de woestijn. Man geeft opdracht zijn vrouw te wurgen. Duitsche inmenging in het Saargebied? TRAMKRUISINGEN. Op den Rijksweg Alkmaar—Helder. Merkwaardige lichtuitstraling. Propaganda-avond R.-K. Kiesvereeniging STAKING ONWETTIG VERKLAARD. Marktberichten. Predikbeurten. Verklaring van Zweden. Zwitserland voor waardelijk bereid tot ondorteekening. De Zwitsersche ministerraad, aldus de correspon dent van het Alg. Hdbld. te Genève, heeft besloten de Zweedsche ontwapeningsverklaring mede te on derteekenen indien alle andere daartoe uitgenoodig de Europeesche, ex-onzijdige staten dit ook zul Ion doen. Vermoedelijk zal de Nederlandsche verklaring van principieele instemming wel voldoende zijn voor de Zwitsersche ondcrteekening, al zal dan ook do 'Zweedsche verklaring niet formeel door Nederland mede-onderteckend worden. De Zweedsche verklaring is gistermiddag bij het Volkcnbondssecretariaat ingediend. Oorlog mag geen winstgevende affaire zijn. Onderzoek naar wapenfabricage en wapenhandel. Washington: Onder het parool, dat de oorlog voortaan geen winstgevende affaire meer mag zijn, heeft de senaat besloten, een onderzoek in te stellen naar de kwestie der wapenfabricage en van den wa penhandel. Een uit zeven leden bestaande speciale commissie zal dit onderzoek in het najaar openen. Men zal de middelen hestudceren, om een zoo strikt mogelijke controle te krijgen op wapenen voor oorlogsdoeleinden en op den binnen- en buitenlandschen wapenhandel. Tevens zal onderzocht worden, of het nut heeft een wapen-monopolie door de regeering in te voeren. Een der senatoren toonde met cijfers aan. hoe de ■winsten der fabrikanten van oorlogsmateriaal tijdens den oorlog zijn gestegen. Besmettelijke ziekten uitgebroken. Londen (R.O.) De „Moming Post" meldt uit Jo- hannesburg: Ten gevolge van de groote overstroo mingen der laatste maanden zijn in Zuid-West-Afri- ka besmettelijke ziekten uitgebroken. Uitgestrekte gebieden zijn moerasland geworden en vormen een broedplaats voor de muskieten. Op som mige plaatsen is het drinkwater bedorven en in het Gobadis-district zijn reeds 31 Europeanen en 70 in landers aan malaria gestorven. Des avonds is de lucht aldaar verduisterd door de groote zwermen muskieten. De spoordijken worden sedert maanden steeds weer ondermijnd door het wa ter. zoodat er groote stagnatie is in het verkeer. Dientengevolge heerscht er gebrek aan levens middelen en vooral aan geneesmiddelen. In Windhoek treden typhus en diphteritis op. De electrische centrale der stad kan nog slechts tien da gen werken. Ook in Keetmanshoop is een typhusepidemie uit gebroken. New York, V.D.: Uit Warsaw (Indiana) wordt gemeld, dat de beruchte door alle politieautoriteiten van het Midden-Westen vervolgde gangster-leider Dil linger daar een nieuwen driesten overval heeft ge pleegd. Dillinger overviel met slechts écn kameraad den nachtwaker van de plaatselijke gevangenis en dwong dezen onder bedreiging met een machinaal pisto >1 hot politiebureau te openen. Daar ontvreemde hij vier pantservesten en eenige machinale pistolen. Hij ontkwam per auto, hoewei hij door 50 politieauto's werd achtervolgd. Berucht bandiet gepakt na vervolging van maanden. Reuter seint uit Jeruzalem: Britsche officieren hebben gisteren aan het hoofd van een detachement plaatselijke politie den beruch- ten woestijnbandiet Aboejildeh gepakt na een mee- doogenlooze vervolging in de woestijn die verschei dene maanden geduurd heeft. Aboejildeh, die voor een groot aantal moorden ge zocht werd, werd ontdekt in een hol waar hij het vuur opende. Hij gaf zich tenslotte over zonder ie mand geraakt te hebben. Hij had gedurende maanden een schrikbewind op het platteland uitgeoefend en was in letterlijken zin een wandelend arsenaal; hij had gezworen zich niet levend te zullen laten pakken. Bij de vervolging werd gebruik gemaakt van de radio, van als Arabieren vermomde politiemannen en van speciaal hiervoor geimporteerde politiehonden. De moord op vrouw Klischatz te Essen opgehelderd. De moord op vrouw Klischatz, die, zooals gemeld, In den nacht van Zaterdag op Zondag in de keuken van haar woning in Essen-Borbeck doodgeschoten werd aangetroffen, is intusschen volledig opgehel derd. Haar man, die Zondag gearresteerd werd. heeft ln den genoemden nacht, aan een medearbeider den 24-jarigen mijnwerker Islakar, den sleutel van zijn woning gegeven met de opdracht zijn vrouw te wurgen. Zou dit hem niet gelukken, dan moest hij haar doodschieten. Islakar probeerde* de vrouw te wurgen, waarhij een hevigen strijd ontstond, tijdens welken hij de vrouw neerschoot. Later kwamen Klischatz en Islakar bij elkaar. Het pistool wierpen zij in een schacht, waar het later door de moordcommissie ontdekt werd. De beide daders waren van plan. de verzekerings som op het leven von de vrouw samen te deelen. Dader en aanstoker bevinden zich in arrest Bruine regimenten staan gereed. Parijs. „Matin" en „Echo de Paris" melden op grond van berichten uit Straatsburg, dat in de Palts en in de Rijnprovincei toebereidselen getroffen wor den om langs de grens van de Saar Hitlertroepen te laten aanrukken voor het geval dat er in Parijs en in het overige Frankrijk onlusten uitbreken. Do S.A.-afdee1ingen hebben volgens de „F.cho de Paris bevel gekregen in dit geval terstond het Saargebied binnen te trekken. Het betreft met name de bruine ragimenten No. 69. 215. 216 en 258 uit Trier en Bir- kenfeld. Uit de Pais zouden de bruine regimenten 17, 18, 22 en 23 oprukken. Er zullen veiligheidsmaatregelen worden genomen. Naar aanleiding van een door den A.N.W.B. en do K.N.A.C. aan den inspecteur-generaal van de spoor- cn tramwegen gericht verzoek om voorzieningen te treffen bij de gevaarlijke tramkruisingen van den Rijksweg AlkmaarDen Helder bij Alkmaar, Koe dijk en Schoorldam in den vorm van aanmerkelijke snelheidsbeperkingen van de tramvoertuigen bij het passeeren van den weg c.q. het aanbrengen van licht signalen ontvingen deze vereenigingen bericht dat 't in de bedoeling ligt de snelheid van do tram voer tuigen bij het passeeren van hovengenoemden Rijks weg te beperken tot 5V& a 15 K.M., op een enkele plaats n.1. bij Alkmaar voor de treinen van do rich ting Alkmaar ,een stopverbod voor te schrijven. Overwogen is ook bij enkele kruisingen flikkerlich ten aan te brengen, doch bij nader inzien is zulks niet noodig geacht, wanneer de zekerheid bestaat dat de thans voorgestelde beperkingen worden in acht ge nomen. Van een aan astma lijdende vrouw. V.D. verneemt uit Milaan: Sedert eonigen tijd wordt de belangstelling van de wetenschappelijke wereld gewekt door con astnia- patiente. Monaro geheeten, die in het ziekenhuis van Tirano bij Triest verpleegd wordt. Zoowel de mede-patient als het verplegend personeel en later ook bekende medici hebben geconstateerd, dat het lichaam der slapende vrouw herhaaldelijk een hel lichtschijnsel uitstraalt, terwijl dikwijls ter hoogte van de borst lichtschichten als bliksemstralen weg schieten en onmiddellijk verdwijnen. De vrouw zelf is zich van deze verschijnselen niet bewust. De voorzitter van de Itaiiaansche Koninklijke Aca demie van Wetenschappen ,de bekende uitvinder Marconi, heeft thans den bekenden medicus Prof. Vitalie, opdracht gegeven het merkwaardige ver schijnsel ter plaatse te hestudceren. Op grond van zijn in het hijzijn van andere vooraanstaande perso nen op wetenschappelijk gebied gedane waarne mingen heeft prof. Vitalie de juistheid der tot nog toe gedane mededeelingen *in hun vollen omvang moeten bevestigen. Hij heeft geconstateerd, dat Me vrouw Monaro een volkomen norrpale persoonlijk heid is, die geen enkel blijk van hysterie geeft en zich ook niet beschouwd wenscht te zien als iemand, met wie wonderen gebeuren. Hij constateerde, dat Mevrouw Monaro na het optreden der stralingsver schijnselen zeer onrustig was en sterk transpireer de; de temperatuur en de polsslag waren dan ook hooger dan normaal. Het verdere resultaat van het onderzoek is nog niet bekend. ERNSTIGE FABRIEKSBRAND TE KORTRIJK. Schade 4 millioen francs. Uit Kortrtjk; Een zware brand heeft gisterochtend de linnenfnbriek der gebroeders Bevernage alhier in do oshh géfegd. I)e oorzaak van den brand is onbe kend. Een groote voorraad goederen is em propi der vlammen geworden .De schade bedraagt onge veer vier millioen Belgische francs. u't de OMGEVING WARMENHOIZEti Ten lokale van den heer G. Mosch hield Vrijdag avond de verecniging „Onderlinge Hulp bij Ziekte" een verplichte algemeene vergadering. Aanwezig 24 leden. De voorzitter, de heer H. G. Rijs, opende deze ver gadering, allen welkom heetende en betreurde de geringe opkomst. Ook het bestuur was niet voltallig, een paar waren wegens ziekte afwezig. Voorzitter merkte op, dat ondanks de pogingen van het Bestuur en bode het aanwerven van nimiwe leden, vooral jonge leden, nog slecht opschiet. Uit het jaarverslag kunnen we vermelden, dat het ledental met 10 is verminderd. Op 1 Jan. 1933 telde de vereeniging 87 leden; op 31 Dcc. 1933 was dit 77. Over 1933 waren er 757 ziekendagen. Hieronder wa ren 7 verzekerden van f 8 per week en 17 van f 4 per week. De ontvangsten bedroegen in totaal f 1118.74, de uitgaven f 863.44, batig saldo f 255.30. Boeken en bescheiden waren in orde bevonden. Verkiezing. De drie periodiek aftredende be stuursleden, de heeren J. Mink, A. Nieuwland en J. Blankendaal, werden herkozen. De heer P. Ooijevaar Pz. werd tot plaatsvervan gend lid der rekeningcommissie benoemd. De heer \V. Molenaar merkte bij de rondvraag op, dat zoo weinig leden ter vergadering waren. Zijn de afwezigen allemaaal ziek, het is toch een ver plichte vergadering. Voorz. deelde deze meening en besprak de moeilijkheid om op de afwezigen boete toe te passen. Hierna sloot voorzitter de vergadering en hoopte dat in 1934 de leden voor ziekte bespaard zullen blijven en dat nieuwe, jonge leden zich als lid onzer vereeniging zullen opgeven. Bovengenoemde vereeniging hield dezer dagen een propngandavergadering in het Patronaatsgeb, Als spreker trad op de heer Mr. Kropman, wet houder van Amsterdam. De voorzitter, de heer Jn. de Groot.opende na een paar muziekstukjes van het fanfarecorps, deze ver gadering met den Chr. groet en heette allen hartelijk welkom. Na het korte openingswoord van den voor zitter, verkreeg de heer Kropman het woord. Spr. begon te memoreeren, dat het goed en nuttig is in dezen crisistijd veel bij elknar te komen, ten einde de band onderling te verstevigen. Do algemee ne toestand is uiterst somber. Zie ook naar Amster dam met zijn 40 50.000 werkeloozen en een werk- loozenuitkeering van een half millioen guldon per week. Spr. wcnscht echter thans niet te spreken over de groote zorgen, doe!) over waar wij de redding van verwachten. Thans ligt hier een groote taak voor ons katholieken. Vele volksleiders staan thans machteloos. Om iets te bereiken moeten thans de handen ineen geslagen worden. Er heeft een ge weldige verandering in de wereld plaats. Zeer te be treuren is het de geestelijke verwarring. Vooral is dit te bespeuren onder de werkloozen. Deze zijn vaak moreel geknakt. Een groote vraag is het: hoe komen wij uit deze verwarring? Allereerst is noodig bezinning en niet de schuld zoeken bij anderen. Bij na iedereen heeft te grootsch geleefd. Niet alleen Organisatie van stokers en matrozen in Denemarken tot schadevergoeding ver oordeeld. Beuter seint uit Kopenhagen: Het permanente scheidsgerecht heeft op klacht van de werkgevers de staking van stokers en matrozen onwettig verklaard en hun organisaties tot het beta len van een schadevergoeding van 20.000 kr. aan de werkgevers veroordeeld. Van eenige in Kopenhagen aangekomen stoora- booten gingen de bemanningen dadelijk aan wal en legden het werk neer. Uit de provincie worden eenige incidenten gemeld: DRIE ZWAARGEWONDEN DOOR BENZINE ONTPLOFFING. Innshrfick. Bij het station Jenboch reed een motorlorry met drie arbeiders op een rangcerloco- motief, waardoor de benzinetank van do motorlorry ontplofte cn de lorry in brand vloog. De drie arbei ders liepen zeer ernstige brandwonden op. BROEK OP LANGENDIJK, 14 April 1934. Aanvoer: 300 Kg. bieten f 1.50, 6500 Kg. uien: drie lingen f 0.80, grove f 1.30—1.50, gele nep f 0.90—1.30, 60000 Kg. roode kool f 1—5.60, 80.000 Kg. gele kool f 3.70-7.70, 35.000 Kg. D. witte kool f 3.40-7.40. WARMENHUIZEN, 14 April 1934. Roode kool le kw. f 1.306.20, 2e kw. f 1—3.50, gele kool le kw. f 5.10—7.50, D. witte kool le kw. t 5.20 —7.10, Drielingen f 0.80, uien f 1.10—1.30, grove uien 1.50 —1.60. Aanvoer: 100.100 Kg. roode kool, 400 Kg. gele kool, 26.300 Kg. D. witte, 4175 Ke. uien. F.IERVEILING SCIIAGEN. 12 April 1934. Aangevoerd: 120.000 kipeieren: 53—56 Kg. f 2.10— 2.20, 56—58 Kg. f 2.20-2.30. 58-60 Kg. f 2.20—2.30. 60-62 Kg. f 2.30-2.40, 62-65 Kg. f 2.40—2.60. 6000 eendeieren f 2.50—2.60, alles per 100 stuks; 80 kie vitseieren 17 18 ets. per stuk. HOORN, 12 April 1934. 9 stapels kleine Fabriekskaas f 18, 4 stapels kleine Boerenkaas f 18.50. Aanvoer: 13 stapels. Handel matig WARMENHUIZEN, 12 April 1934. Roode kool, le kw. f 1.206.10, 2o kw. f 1—2.80, gele kool. Ie kw. f 4.305.80, D. witte kool, le kw. f 5.306.50, uien (drielingen) f 0.80, uien f 1.10—1.60, grove uien f 1.70. Aanvoer: 84800 Kg. roode kool, 9100 Kg. gele kool. 9000 Kg. D. witte, 2975 Kg. uien. WARMENHUIZEN, 13 April 1934. Roode kool, le kw. f 1.50—5.80, 2e kw. f 1.30—2.90, gele kool. le kw. f 5.606.60, uien f 1.30. Aan voer: 36.600 Kg. roode kool, 2400 Kg. gele kool, 1200 Kg. uien. ALKMAAR. 13 April 1934. Op de heden gehouden Graanmarkt waren ln totaal 252 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 4 H.L. voertanve f 45; 38 H.L. gerst chev. f 4.75—5; 115 H.L. haver f 6.75-7; 21 H.L. boonen. w.o.: bruine f 6—10.50. citroen f 7—12, duiven f 8.50 9.5Ö, witte f 7—16; 5 IT.L. mosterdzaad, rood f 25 en geel f 11.75; 5 H.L. karwijzaad f 18—21 en 61 H.L. erwten, w.o.: kl. groene f 4.50—8, 'groote f 17—19, grauwe f 2835 en vale f 1320, alles per 100 K.G. Handel goed. de groote steden, de dorpen maar ook de particulie ren. De burgerij heeft in den loop der jaren te veel van do overheid gecischt. De terugtocht moet aan vaard worden. De overheid moet dragen wat zij be hoort te dragen en de burgerij wat zij kunnen dra gen. De burgerij moet den moed hebben haar last zelfstandig te dragen. Voorloopig is de burgerij niet in staat den last, die zij moeten dragen, van de stant over te nemen. Dit zal geleidelijk moeten ge schieden. Zorg voor de onbedeeldcn is ook een zorg voor de katholieken. De liefdadigheid moet terug naar de Kerk. Uitvoerig gaat spr. de vingerwijzingen na van der. Paus, en bespreekt vervolgens de beoefening van de sociale rechtvaardigheid, do sociale liefde. Aan ons katholieken, zoo gaat spr. voort, moet men kunnen zien, dat wij door en door katholieken zijn. Men moet weten, dat wij den strijd van de klassen niet wenschen; spr. staat stil'bij 't vooruitgaan van de ka tholieke wetenschap van de laatste jaren. Thans is de tijd, dat wij geen halve katholieken meer kunnen, zijn. Wij mogen niet de minste concessies meer ver- leenen aan de verkeerde dwalingen. Allen van goe den wil moeten zich thans aaneensluiten. Spreker schetst de groote kracht van de katholie ken in Nederland en stelt daartegenover den toestand van 40 jaar geleden. Toen werden wij slechts geduld. In die 40 jaren heeft een geweldige geestelijke worsteling plaats gehad om te bereiken, wat nu bo- reikt is. Meent echter niet dat de eenmaal verwor ven positie onbestreden blijft. De vrijmaking is be gonnen bij de arbeidersbeweging. Aan de hand van „Rerum Novarum" is men 40 jaar geleden begonnen met het „Defensief". Na 40 jaar zijn wij thans klnnr voor het „offensief". Weest echter niet te overmoedig en ziet naar onze Duitsche geloofsgcnonten. Wat de Duitsche katholieken in den loop der jaren hebben bereikt, is thans in een jaar met den grond gelijk ge mankt. Spr. kan het niet gelooven, dat het in Duitschland zoo zal blijven. Men moet niet te licht denken over de schaden, veroorzaakt door dezen godsdiensttrijd. Ziet om U heen en waak. De poli tieke partijen zijn thans stuurloos. Een ding is thans noodig: vast aaneen gesloten te blijven, terwille van het Nationale belang. Van de gelegenheid om den spreker vragen te stellen, werd geen gebruik gemaakt. Na een paar muziekstukjes, sloot de voorzitter de zen propaganda-avond met den Chr. groet. 'NIEUWE N I EDORF De afd. N. Niedorp van den Bond voor Staatspen- siooneering geeft Zondag a.s. een propaganda-avond in do Prins-Maurits alhier. Als spr. treedt op de heer C. de Vries, voorz. van do Federatie Hollands-Noor den, terwijl de propagandaclub van Sint Maarten zal opvoeren „Hun kind", tooneelspel in drie bedrij ven, door Joh. v. Eekelen. K O E O R A S JULIANADORP. J.V.C.-nleuws. A.s. Zondag zullen op het J.V.C.-terrein een paar belangrijko wedstrijden plaats hebben. Om twaalf uur speelt J.V.C. 3 tegen Oudesluis 2. Voor J.V.C. 3 is deze wedstrijd niet zoo belangrijk als voor Oudesluis 2. Wint Oudesluis, ot speelt ze ge lijk, dan is ze kampioen van haar afdeeling. Verliest ze echter, dan staat ze even hoog als Petten 2 cn zou er een beslissingswedstrijd tusschcn deze twee moeten plaats hebben. We veronderstellen dat Ou- desluit 2 zenuwachtiger zal spelen dan J.V.C. 3, dat zich op de derde plaats vrij rustig gevoelt. 's Middags 2 uur ontvangt J.V.C. 1 bezoek van Vooruitzichten: Goed weer. 10 gr. C. is 50 gr. F. ONZE BRIL PAST... DE PRIJS OOK Firma GEBR. ROTGANS SCHAGEN ALKMAAR. 13 April 1934. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aange voerd 48 stapels, wegende 96.000 K.G.: 42 stapels Fa briekskaas kleine f 19. 3 stapeles Boerenkaas, kleine f 18, 1 stapels Fabriekskaas, commissie f 17, alldS p. 50 K.G. Handel matig. AMSTERDAM. 13 April 195». Aardappelen. Zeeuwsche bonten f 4i.70. idena blauwen f 4».70, idem Eigenheimers f 2.60—2.80, idem Bevelanders f 2.903, Vlaamsche Zand Indu strie f 2.602.80, ÏJpolder Bevelanders f 3.103.20 p. 70 Kg.: Beverw. zandaardappclen f 6—7, Hillegoni* mer id. f 6—7, Drentsche eigenheimers f 44.50. Win ter Malta f 1414.50, per 100 Kir.: Friesche muizen f 2.60—2.80, Limburgsche Industrie f 2.60—2.80 pel HELDERSCHE EI ER VEILING. 12 April 193». Aangevoerd: 33364 kipeieren: 5254 Kg. f 2—2.30, 55-57 Kg. f 2.10—2.30. 58-60 Kg. f 2.20 -2.40. 61-63 Kg. f 2.30—2.40; 1096 eendeieren f 2—2.20; 35 gans eieren f 7, alles per 100 stuks. ZONDAG 13 APRIL. NED. HERV. GEMEENTE. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Van Dijk. i GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Arie Dekker, oud 25 jaren, veehou der, te Callantsoog, en Guurtje van der Oord, oud 24 jaren, zonder beroep, te Schagcn. POLITIE. Achtergebleven: 2 koeien. 1 kalf. Verloren: Een handschoen. M.L.D. 1 voor de tweede ronde van de Gouden Knus- wedstrijden. J.V.C 1 was uitgekruist, maar door het meespelen van een ongerechtigden speler, is Scha gcn 2 de verliezer. Zoo beleeft dus J.V.C. 1 de tweede ronde en we hopen, dat zij tegen M.L.D. 1 wat beter partij zal ge ven. Niet den moed laten zakken als de tegenpartij een voorsprong heeft. Tot de laatste minuut ge werkt. Play up, J.V.C'ers. b a r si N r, e n n n n n Naar ons werd meegedeeld is de tooneelvereeni- ging „Liefdadigheid" alhier, verzocht nogmaals een uitvoering te %'wen met het tooncelwerk van W. Schlirmann „De Violiers", nu te Kolhorn, in de zaal van den heer S. Kuiper. Blijkens een in dit blad voorkomende advertentie waarin nadere bijzonderheden zijn vermeld, zal die uitvoering plaats vinden op 22 April a.s. Wij kun nen een ieder aanraden deze opvoering hij te wonen. WINKET Bij de op 13 April j.1. gehouden stemming van den Lagclandspolder te Winkel, is tot voorzitter gekozen de heer G. Kamp te Winkel. Donderdagavond 12 April had in de zaal van den heer R. Laan een wedstrijd plaats tusschcn Damlust van Zuidscharwoude cn een groep van 21 dammers uit Winkel en omgeving. De uitslag luidde als volgt: Winkel Zuidscharwoude 1. C. Amels P. Beers 0—2 2. A. v. d. Welle W. Kuiper 0—2 3. S. Geel Jb. Rekker 20 4. D. Olie J. Pluister 02 5. J. Slot P. van der Molen 0—2 6. Jb. Otsen Joh. Pluister 1—1 7. H. Bergman J. van der Molen 0—2 8. T. de Jong P. Bal der 02 9. A. Wit J. van der Welle 0—2 10. CHoningh C. Berkhout 20 11. H. Timmerman J. van der Welle 0—2 12. J. Kuiper W. van der Wal 20 13. H. Velthuijs Jb. Grootjes 20 14. K. Slooves R. Kuiper 02 15. J. Ham P. de Haas 2—0 16. C. Krab G. Engel 1—1 17. J. van der Molen C. Schuifel 1l 18. K. Vader C. Klingeier 1-1 19. Jb. Korf K. Kout 1—1 20. G. van der Molen D. Welner 0—2 21. J. Vethman N. Buiten 0—2 Totaal uitslag 15-27 In aanmerking genomen dat „Damlust" een sterke club is en de Winkelers zonder uitzondering thuis- dammers zonder noemenswaardige training, mag do uitslag tot tevredenheid stemmen. EEERH V GOWA A PD Tn den nacht van Donderdag op Vrijdag werden door de sulveilleerende rijks- en gemeenteveldwach ter twee personen aangehouden, die op een bakfiets eenige kisten en een mand vervoerden. Do inhoud hiervan bleek uit kippen te bestaan, waarvan de herkomst niet kon worden opgegeven. Tenslotte bekenden de aangehoudenen, K. en M. uit Oostzaan, dat zij de kippen ontvreemd hadden van den fokker Gla3, aan het Zuideinde van den Middenweg. Opsluiting volgde, waarna zij, nadat in den loop van den morgen een verboor was afgenomen, naar het huis van bewaring in Alkmaar werden over gebracht.

Schager Courant | 1934 | | pagina 11