HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct. GEUL. ZONDAGSBLAD De uitgevers van deze courant vestigen er de aan dacht op, dat bij hen verkrijgbaar is het dat U iedere week 16 pagina's groot formaat, een schat van foto's, een volledig verhaal, een boeiend feuilleton, humoristische rubriek enz. enz. geeft, voor slechts 73 cent per 3 maanden. Vraag gratis proefnumraor aan bij de administratie. zwembroek In het openbaar anders te bevinden dan in zee of op het strand dan wel in ander dan voor het baden of zwemmen beschikbaar water of op ter reinen in de onmiddellijke nabijheid daarvan. Ieder die zich bevindt op of nabij eene plaats waar gebaad of gezwommen wordt, is verplicht terstond de bevelen van de politie, in het belang van de open bare orde of zedelijkheid gegeven, op te volgen. Geen ambtswoning voor den doodgraver. Vervolgens werd behandeld dc voordracht van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van den doodgraver J. Keete. tot het van gemeente wege stichten eener ambtswoning nabij de Algo- meene begraafplaats. U. en W. achten het in de tegenwoordige omstan digheden niet verantwoord de begrooting met meer dere kapitaalsuitgaven te bezwaren zonder direeten noodzaak. De stichtingskosten van het woonhuis zou den zijn te ramen op ten hoogste f2500. Na eenige besprekingen werd dit voorstel van B. en W. z. h. st. aangenomen. Couponbclastlng. B. en W. stelden voor, over te gaan tot vaststelling van een concept-besluit in zake verhanlbaarstelling der couponbelasting op do houders der coupons. Aldus wordt besloten. Rondvraag. De heer Duin merkte op dat er 3 menschen van boven 65 jaar loopende uit Koedijk komen, om in de werkverschaffing te werken. Spreker wilde aandrang uitoefenen dat men daar verbetering in aanbrengt. Het is een verregaand schandaal. Voorzitter zal er met den burgemeester van Koe dijk over spreken, al bad spr. het liever niet in don Baad gehoord, daar het gaat over bet beleid van ccn andere gemeente. keuringskringen, die de beschikking over een destruc tor hebben, in overweging,, zich omtrent de voor waarden van aansluiting te wenden tot de nog niet aangesloten omliggende gemeenten. Men zal zich nu bij den Keuringskring Barsinger- horn moeten aansluiten. De lieer D. Wuin Wz. vroeg, of men ook „lid" werd van dien keuringskring en ook voor do verliezen zou moeten opkomen. Voorzitter wist dat nog niet Daarover was nog niets hekend. Verder een missive van den Minister van Finan ciën. waarin wordt medegedeeld, dat de ujtkecring per inwoner ingevolge de wet op de financieele ver houding tusschcn het rijk en de gemeenten met in gang van het uitkeeringsiaar 1934-'35 verminderd wordt met 8 van f7.15 op f6 86 per hoofd. missive als voren, houdende mededeeling van de vaststelling van de Rijksbijdrage in de gemeentelijke uitgaven voor werkloosheidszorg voor 1933, in ver band met de voor deze gemeente bepaalde draag krachtfactor, waardoor de bijdrage in de werkloo- zenzorg door bet Rijk van 50 op 70 pel. zal worden gebracht. Het verschilt pl.m. f 2000 Verlaging loonen in werkverschaffing. Missive van den Minister van Sociale Zaken; waarbij bericht wordt dat de loonnorm bij de werk verschaffing. welke thans 30 ct. bedraagt, met ingang van 23 April a.s. op 28 ct bepaald is. Regenverlet 22 cent per uur. Voorzitter merkte op. dat de arbeiders hierdoor f 1 per week minder zullen ontvangen. B. en W. stel den voor, den Minister te verzoeken de loonen, in vergelijking met andere plaatsen, ongewijzigd te la ten. F.n mocht dit niet mogelijk zijn, wilde Voorzitter een toeslag op de huishuren geven van f 1 per week. De huren zijn bier van f3.50 tot f4.50 per week. De heer Schenner vroeg, wat de resultaten waren van het loffelijk pogen van de werkgevers om de ar beiders in de bedrijven te werk gestelde krijgen. Voorzitter zeide. dat hier geen anwoord op was. Over den huurbijslag wilde Voorzitter persoonlijk f «raten op het Ministerie, evenals dit bij andere ge- egenheden gebeurd is. De heer Schermer: De arbeiders behooren in de bedrijven. De heer Duin merkte op. dat van de door de werk gevers gevraagde regeling voordeel brengt aan het Rijk. de werknemers en werkgevers, terwijl het hier productief werk betreft. De heer Glitter merkte op, dat het eigenlijk onmo gelijk is uit te toeren. De uitwerking is niet goed, kan men uit andere plaatsen vernemen. De men schen bederven het zelf, daar de vaste arbeiders worden ontslagen en er uit de werkverschaffing ge nomen worden. De heer Bijl dacht dat dit in Schoorl niet zou oorkomen. Dc heer Duin meende, dat de regeering zich op beperking der bedrijven toelegt. Als bet land nu weer wordt bewerkt, komt er weer opleving. Dat is niet in den lijn der regeering. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Een zwembassin voor de Kustbrigade Camperduin? Ingekomen was een adres van de Kustbrigade Camperduin" houdende verzoek om beschikbaar stelling van een terrein aan de Jaagkade ter grootte van 20 X 30 M. ter uitgraving voor de stichting van een zwembad. B. en W. stellen voor dit verzoek, dat eerst 11 de zes is ingekomen, en waarmede watertoevoerbelan- gen van den Hargerpoldcr gemoeid zijn, in hunne handen tc stellen ter afdoening, met de bedoeling nader overleg te plegen met belanghebbenden, ten einde de verkrijging van een andere plek voor het doel te bevorderen onder medewerking van de Ge meente. Aan het verzoek kon niet geheel worden voldaan, zeide Voorzitter, doch wethouder Van Lienen zou een ander voorstel toelichten. Voorzitter deelde nog mede, dat een 40-tal leden zwemles zullen krijgen, maar daarvoor moest een •gelegenheid geschapen worden. Wethouder Van Lienen zette uitvoerig uiteen, dat Let op de gevraagde plaats niet kon, daar de wa- terloozing van den polder in gevaar zou komen. Aan dc Noordzijde van de Jaagkade op perceel 1 zou het wel kunnen, merkte spr. op. Geen goudvlsschen. De heer Duin is principieel tegenstander. Er is water genoeg, de putten, de zee, de Hargerpoldcr en het Ilarger gat. De leden der kustbrigade zijn toch geen goudvisschen ,die elke keer frisch water in hun kom moeten hebben. Spr. gaf in overweging er niet op in tc gaan. De Voorzitter merkte op, dat het door den heer Duin genoemde geen goed water is om te leeren zwemmen. Er wordt nu 600 M2. gevraagd. Wethouder Bijl vond de putten wel geschikt Dc heer Kaag dacht, dat het in een nieuw te graven bassin maandenlang modderwater zou zijn. De heer Duin zeide, dat er bij. de Hargervaart ge legenheid om tc zwemmen is. Er wordt steeds ge zwommen. De ziekte van Weihl is er nog niet. In «Ie putten is ook volle gelegenheid. heb genoeg mannen in mijn leven ontmoet om te weten, dat... hetgeen er vanmiddag gebeurde... in derdaad slechts als een molshoopje beschouwd kan worden. Maar..." „Marcia'viel hij haar heftig in de rede. Ze kneep haar handen stijl ineen, alsol ze hier door tot kalmte kon komen. „Wat wilde jc zeggen? .vroeg ze langzaam. ,.IIoe kun je zooiets beweren, Marcia" Lr lag zulk een diep verwijt, zulk een wereld van smart in zijn stem, dat het haar door de ziel sneed. Ze haalde even diep adem en wilde iets zeggen, rnaar ze kon niet. Er welde een snik in haar keel op en ze viel op den stoel voor den haard neer. Het volgende oogenblik had hij zich over haar heengebogen. „Marcia', zei hij langzaam en rustig, „vergeef me. Het was geen molshoop. Ik behoor niet tot een der gelijk type mannen. En als ik wèl zoo was geweest, geloof je dan dat ik jou op die manier had kunnen beleedigen,, Marcia?" Ze antwoordde niet: was er eenvoudig niet toe in staat. Dc tranen druppelden langs haar wangen en ze scheen het niet te merken. „Maar ik moet weg", zei ze tenslotte, en er was een klagende toon in haar stem. „Oh, Eric, doe toch alsjeblieft niet je best me er van terug te houden. Ik ben niet boos, werkelijk niet: dat mqet je toch wel kunnen merken. Het is mijn plicht nu weg te gaan." „Diep in je hart wil je Hier blijven", zei hij. Ze zweeg nu: haar handen lagen gevouwen in haar schoot en haar hoofdje was op de horst ge zonken. Slechts het doffe getik van het klokje op den schoorsteenmantel verbrak de stilte. Hij kon de uitdrukking van haar gezicht niet zien, en dat scheen niet noodig te wezen. „Zal i k weg gaan, zoodat jij kunt blijven?" bracht hij schor uit „Ik kan dadelijk vertrekken als je het wilt" Weer schudde ze met haar hoofdje. „Nee, ik moet gaan. Ik ga." Opnieuw stilte... doodsche stilte... en toen deed Eric enkele schreden naar voren en ging .voor den haard staan. Ze keken elkander thans recht in dc oogen. „Zullen we elkander nooit meer ontmoeten?" vroeg hij. ...Moet ik voor goed uit je leven verbannen wor den? Is het... zóó erg. Marcia?" Er voor een trilling door haar lichaam. „Oh, laten we er niet meer over praten", klonk het smeekend. „Natuurlijk kunnen we elkander zoo nu en dan in de stad ontmoeten." Met een cenigszins onzekeren glimlach stak ze De heer Guttcr zou het niet erg vinden, dat er een gelegenheid kwam, waar men onder toezicht kan leeren zwemmen. De heer Dapper wilde wat meer van den weg af en de Futten gebruiken. Voorzitter verzocht machtiging te verlecnen, om het af te werken. De heer Duin wilde daar nu zoo maar niet toe be sluiten om hen een plezier te doen. De oudste wet houder is overdonderd geworden. Wethoudei Van Lienen was het niet direct met verzoekers eens, zei hij. Na nog eenige opmerkingen besloot men het voor stel aan te houden. Kasgeldleening. Hierna werd behandeld het voorstel van B. en W. om te besluiten tot het aangaan van een kasgeld leening dienst 1934 van len hoogste f 30.000, tegen een rente van ten hoogste 1.5 pet. boven het promes- sendisconto van de Nederlandsche Bank. Voorzitter zeide, dat reeds f 2700G is opgenomen. Aldus werd besloten. B. en W. stelden verder voor over te gaan tot vaststelling van een concepi-besluit tot at- en over schrijving van en op de uitgaaf posten der begroo ting voor 1933 en idem tot vaststelling eener supple toire begrootnig voor gemeld dienstjaar. De heer Schermer maakte eenige opmerkingen, omtrent do verwarming van de schoollokalen, waar van dc kosten nogal hoog zijn. Vastgesteld werd een supplctoire begrooting voor 1933 tot een bedrag in ontvangsten van f 52G5, in uitgaven f 14589, vopr den gewonen dienst en f 6335 voor den knpilaaldicnst. De post werkloosheidsvoor ziening werd met f 8300 overschreden. Ook het on derhoud van wegen en voetkaden was f 1400 ver hoogd, terwijl het Burg. Armbestuur f 1000 meer heeft ontvangen. Naar aanleiding van den post werk- loozensteun stelde de heer Kaag een vraag, waarop Voorzitter antwoordde, dat dit het, bedrag over 1032 betreft, wat niet in 1932 is betaald. De secretaris deelde nog mede dat f 21000 per jaar aan werkloosheidsvoorzieningen werd betaald. De heer Dapper informeerde of men geen recht van verhaal had op de ouders van kinderen, die in andere gemeenten op school gaan,, wat nog niet mogelijk was volgens Voorzitter. Aanstelling meteropnemer. Voordracht van B. en W. om den tijdelijken metcr- opnemer-geldophaler D. Groen van liet gemeentelijk Gasbedrijf als zoodanig een vaste aanstelling te vcr- leenen, welke geacht wordt te zijn ingegaan op 1 Januari 1934. De jaarwedde wordt vastgesteld op minimum f 300, met dien verstande, dat bij toene ming van het aantal aansluitingen van het Gasbc drijf, de wedde verhoogd wordt niet 1 1 per aanslui ting en per jaar. De lieer Schermer heeft naderhand gedacht, ol men niet heter een jaar kon wachten. Er moet mis schien iets anders gebeuren. Het bedrijf moet toch verbeterd worden?. Voorzitter antwoordde, dat men eigenlijk al veel te laat was. De lieer Gutter meende, dat men den heer Groen moest aanstellen, daar hij al lang in dienst is. De heer Duin wilde den heer Groen het gasfitten laten leeren, zoodat aanstonds de functie van gas fitter met zijn functie kon worden vereenigd. De heer Kaag meende dat het wel cenigszins moei lijk zou zijn. om don heer Groen gasfitter te maken. .Met Warmenhuizen kunnen ook voordeeliger voor waarden worden bedongen. Dc vaste aanstelling werd verleend. Verandering tariefen voor gaslevering. Hierna was aan do orde de voordracht van B. en W. tot vaststelling vaneen concept-besluit houdende wijziging van het tarief, genoemd in art. 11 <I^r Ver ordening, regelende de' levering Van gas dóór "het Gemeentelijk Gasbedrijf, 1 Mei a.s. ingaande. Overeenkomstig het advies van de Commissie van Bijstand voor de bedrijven, wordt door deze wijzi ging het tarief bepaald als volgt: vastrecht voor alle aangeslotenen 1 0.50 p. maand. gaslevering over den muntgasmeter f 0.11 per M3. gaslcverling over den gewonen meter 1 0.10 per M3. meerder verbruik hoven 40 M3. per maand f 0.07 per M3. Gerekend wordt bij een verkoop van f 100.000 M3. op een totaal ontvangst van f 12.900, waartegenover staat een uitgave van f 12.500. Geraamde winst al- zoo f 400. De heer Schermer merkte op, dat het bedrijf in- populair werd door dc vastrechtregeling. Dat mag niet. Daarom is een andere regeling van vastrecht gemaakt, waardoor de populairiteit zal toenemen. Het gebruik zal toenemen. Daarom heeft de commis sie een en ander voorgesteld. Het voorstel werd aangenomen. hem de hand toe. „Laat dit nu het einde wezen. We moeten weer gewone, goede vrienden worden." Zonder iets te zeggen hield hij haar hand een oogenblik in de zijne. Daarna viel hij plotseling op zijn knieën voor haar neer en hoog zijn hoofd. „Je maakt me beschaamd," kreunde hij. „Oh, Eric." Ze deed haar best onbewegelijk te blij ven zitten, maar het gelukte haar niet. Met een tec- der, medelijdend gebaar legde ze haar hand op zijn hoofd. „Eric, mijn beste, het spijt ine zoo ontzettend" zei ze. „Ik had het moeten begrijpen; liet had tot me moeten doordringen. Maar ik dacht dat het ge wone vriendschap was... na alles wat we samen hadden doorgemaakt. Dit... dat had ik nimmer ver wacht" Hij drukte haar hand dicht tegen zijn gezicht cn er kwam een dof gekreun over zijn lippen. „Ik we ei niet hoe ik je ooit zal kunnen missen. „Oh, God, mijn God. ik kan het niet." „Stil," fluisterde ze, en ze liet zijn hoofd op haar schoot rusten. „God zal ons beiden heipep." Haar vingers streken met een liefkoozend gebaar door zijn haar. Ze dacht in die oogenblikken in het geheel niet aan zichzelf. „Oh, wees nu toch rustig," drong ze zachtjes aan. „Het zal wel over gaan. Er ligt nog een heel leven voor je, en ik hen er van overtuigd dat je dapper zult wezen. Dit... dit is slechts een... intermezzo... geweest. We. moeten het niet ernstig opnemen, en het zal ons geluk ook niet verwoesten, Eric. Eric, wees nu kalm." „Zonder jou bestaat er geen geluk voor me op aarde", mompelde hij. Geleidelijk was hij iets kal mer geworden, maar het was duidelijk merkbaar, dat hij nog steun hij haar zocht. „Oh, dat kun je niet zeggen. Het leven brengt vaak zulke onverwachte veranderingen. Maar zelfs als het waar was, dan moet je niet vergeten dat geluk niet alles genoemd kan worden. Er valt nog zooveel te doen in dit bestaan... en werkelijk, waarachtig geluk... krijgen slechts enkele menschenkinderen. Voor het mcerendecl van ons is het slechts een glimpje van een ver, ver land." „Is het dat voor jou ook geweest?" vroeg hij. Bij de laatste woorden hief hij zijn hoofd van haar sehoot op, en er lag nog zulk een wanhopige, ver drietige uitdrukking in zijn oogen, dat er een steek van pijn door haar hart ging. Ze wendde een dappere poging aan tot glimlachen „Misschien was het iets dergelijks", antwoordde ze. „Dat wist ik wel", zei hij. F.endiepe zucht ont snapte aan zijn lippen. „Ik vrees dat ik alles dan Wijziging politieverordening. Nieuwe be palingen omtrent het baden en welvoege- lijke kleeding. Voorstel van B. en W. tot wijziging en aanvulling van de algemcene plaatselijke politieverordening, overeenkomstig de bijgevoegde, concept besluiten. Een en ander beoogt gewijzigde bepalingen betref- fende hot "kampeeren benevens nieuwe regelen om trent het baden en het dragen van de welvoegelijke klecding. De wijziging is mede een gevolg van de ingekomen adressen der vereenigingen voor Vreem delingenverkeer en anderen. Voorzitter resumeerde den inhoud dezer adressen, die een algeheel kampearverbod vragen, het niet willen verbieden cn nuderen willen een kampeerter rein beschikbaar stellen. Het gemeentebestuur wilde hierin den gulden middenweg bewandelen. Daarom wordt het volgende voorgesteld: Het is verboden zonder schriftelijke toestemming van B. en W. en zonder inachtneming van dc aan die toestemming verbonden nadere voorwaarden, als eigenaar of gebruiker van een terrein, dit tot kampeeren beschikbaar te stellen of het. gebruik daarvan tot dat doel te gedoogen. Rondom do (e plaatsen tent(en) moet een ruimte aanwezig zijn, waarvan de middellijn, loodrecht op do buitenzijde van de ten(en), naar de vier windstreken gemeten, minstens even groot is als de kleinste middellijn van die tent(en). De toestemming tot beschikbaarstelling moet in den regel tenminste twee weken tevoren schrifte lijk worden aangevraagd, met vermelding der be- noodigde gegevens; de toestemming wordt niet ver leend indien er op het terrein geen drinkwatervoor ziening aanwezig is en niet tenminste een behoor lijk afsluitbaar privaat, zoowel een voor mannen, als voor vrouwen. Hot is verder verboden zonder schriftelijke toe stemming van B. en W. en zonder inachtneming van de aan die toestemming verbonden nadere voor waarden. op terreinen, binnen deze gemeente gele gen, tc kampeeren of zich in tenten of dergelijke geheel of gedeeltelijk afgesloten ruimten te bevin den; de toestemming moet in den regel 5 dagen te voren worden aangevraagd, terwijl het gebruik van houten of steenon kampeergebonwtjes welke niet aan do voorschriften der verordening op het bouwen, sloopen en wonen voldoen, verboden is. In de tent (en) mag geen grooter anntal personen nachtverblijf houden dan waarvoor do tent (en) ken nelijk is (zijn) bestemd, zoodat per persoon een lig plaats per oppervlakte van tenminste 2 X a'j meter beschikbaar moet zijn, bij een gemiddelde hoogte van 1 meter. De heer Kaag wilde er nog de bepaling aan toe voegen, dat dc tenten minstens 25 M. van den weg moeten zijn geplaatst. Voorzitter merkte op, dat men daardoor eigenaren van ondiepe terreinen zou dupearen. Waar niet mo gelijk, zal hiervan ontheffing kunnen worden ver leend. De heer Duin meende dat sommige eigenaren van beschutte terreinen gedupeerd zouden kunnen worden. Spr. wilde wel eenige beperking. I)e heer Schenner noemde groote kampeerterrei nen coneentratiekamnon, waar men niet graag is. Men wil graag op zichzelf. Spr. vroeg of het de be doeling ies. dat er door dc bewoners van kleine ter reinen privaten en een waterkraan moeten worden aangebracht of kunnen de kampeerders do water leiding gebruiken van de woning van den eigenaar. Voorzitter antwoordde, dat het oog was gericht op de groote terreinen. De kleine terreinen kunnen van de huizen uit worden bediend. De heer Schermer wilde de vijf dagen voor welke moet worden aangevnagd, opheffen en deze zaak in lmnden geven van den veldwachter. Voorzitter antwoordde, dat het ging om dc onge- wenschte elementen te kunnen weren. De uitneembarc houten huisjes werden hierna besproken. Die zijn zeer tot schade der pensionhouders. Soe pelheid moet worden betracht. Do heer Kaag stelde voor om diegenen, die twee dagen komen, het verblijf toe te staan. Voor hen, die niet langer dan drie dagen in de gemeente kampeoren, de z.g. trekkers, zal de termijn van vijf dagen niet in acht worden genomen, terwijl op onbeschutte terreinen de tenten op 20 M. uit den as van den weg moeten staan. De verordening werd aangenomen. Daarna werden voor het baden en zwemmen de volgende bepalingen vastgesteld: Het is verboden te baden of te zwemmen in zee dan wel in ander voor baden en zwemmen beschikbaar water, zonder behoorlijk gekleed te zijn in badcos- tuum; jongens, niet ouder dan 14 jaren, kunnen vol staan met eene zwembroek. Het is verboden zich bij het zwemmen of baden uit of aan te kleeden op een wijze welke aanstoot geeft of kan geven aan het zedelijkheidsgevoel. Het is verboden zich gekleed in badcostuum of moeilijker, inplaats van gemakkelijker voor je heb gemaakt. Vergeet echter één ding niet, Marcia: je hebt je van jouw kant niets tc verwijten. Als jij tc goed voor me geweest bent en ik maakte daar mis bruik van, dan is het m ij n schuld, niet dc jouwe." „Dat moet jc niet zeggen. Dat moet je niet zeggen." Hij boog zich dicht tot haar over. „Marcia! Ééns heb jc me gekust heel lang geleden op een avond, toen liet verre, verre land ons zoo nabij leek... Wil je dat nu nog eens doen, Marcia, als een tccken van vergiffenis?" Ze trok zich even terug, alsof ze wilde weigeren. Het volgende oogenblik liet zc zich echter door haar impulsie leiden, en terwijl ze haar handen op zijn schouders legde, hief ze haar gezichtje op. „Mijn beste," fluisterde ze. „Mijn beste." Er lag niets hartstochtelijks in daden of woorden: het 'was slechts het edelmoedige aanbieden van een teeken van vriendschap. Hun lippen ontmoetten el kander, evenals dien avond toen zc aan zijn bed had gestaan en weigerde hem te verlaten... om alléén tc sterven. Haar kalme, reine kus kalmeerde hem, en schonk hem de kracht die hij zoo noodig had. „Dank je", bracht hij uit eu met een eerbiedig gebaar kwam hij overeind, alsof hij een zegening had ontvangen. Ze bleef bewegingloos op haar stoel zitten cn keek hem aan. Een overweldigend gevoel van zwakte had zich van haar meester gemaakt, maar dat mocht hij niet weten. Hij liep op het bureau toe dat hij hei venster stond en nam een sleutel uit zijn zak. „Mag ik de teckening nu meenemen?" „Ja, die behoort jou toe", zei ze. Hij opende do lade van de schrijftafel cn nam de schets er uit. Ze zag hoe hij deze zorgvuldig in zijn binnenzak borg. Daarna maakte hij het raam open en verdween op dezelfde manier nis hij gekomen was. Voordat hij echter vertrok, keerde hij zich nog even om en bracht fluisterend uit: „Vaarwel... zus ter. Of mag ik zeggen: Au revoir?" En zonder zich er eigenlijk ten volle van bewust te zijd, hoorde ze zich antwoorden: „Au revoir." Daarna was ze alleen. DEEL II. HOOFDSTUK L Een feit van bcteekenis. Everard Templeton zat in zijn studeerkamer, welk De heer Schermer vroeg hoever het stond met de bemoeiingen van de Vereen, voor Ned. Gemeenten inzake dc verlaging van rente voor de gelden van bouwvereenigingen. Voorzitter antwoordde, dat een en ander verhand houdt met een nog aan te nemen Woningwet. Dan zal de minister met eventuecle verlagingsvoorstelleii komen. I)e heer Schermer wilde bij den Minister aandringen dat ook het platteland voor de verlaging van rente in aanmerking komt. Dit zal gebeuren. I)e heer Schermer deelde mede, lat de beide V.V.V. a samen zullen werken, ook betreffende de reclame. Dit zal een kleine verhooging van subsidie met zich brengen. Voorzitter bracht de heeren, die de »Amenwerkin',« hadden tot stand gebracht, dank voor hun bemoeiin gen en hoopte op goede resultaten. De heer Guttcr vestigde er dc aandacht op. dat er vrcesehjk veel wegen worden aangelegd In de duinen. Ze worden hopeloos verknoeid. Het lijkt wel een dam bord. De Voorzitter zeide. dat men dankbaar was, een werkohject in de gemeente te hebben. Hel wordt noo dig, dat de zaak wordt bekeken. De heer Duin zeide. dat dc Zuidelijke duinen prach tig zijn. Het kan in de Noordelijke duinen even mout worden. Staatshoschhchccr zoekt andere groote o!> jeetop. In de Zuidelijke duinen jheeft men een prach- tig tafrccl van woeste duinen en beplante duinen. De heer Schermer was van meening. dat men do gouden kip aan 't slachten was. De wegen kunnen spr. gestolen worden. B. cn W. zullen diligent blijven. Er zal een kleine verbetering aap de Bikkerslaan worden aangebracht Daarna volgde sluiting. vertrek eigenlijk heter den naam van „kantoor" had verdiend. Hij was verdiept in een stapel docu menten. die hij één voor één door nam. Hij was in bet begin van de veertig: had een hoog, breed voor hoofd en lichtblond haar dat al vrij sterk begon te kalen. Hij bezat de rustige trekken en de ernstige oogen van een filosoof, cn hij verwekte wanneer zijn gelaat zooals thans volkomen in rust was een ornstigen, maar niet strengen indruk. Het was een gezicht waarop een rechtersprtiik nu eenmaal hóórde, en zonder deze een onvolkomen geheel vormde. Met was al zeer laat, doch daar hij 's avonds het beste kon werken, nam hij daarvan geenerlei notitie. Hij had zich tot gewoonte aangenomen slechts dan te gaan slapen, wanneer hij rust noodig had. Hij kon bet met enkele uren rust stellen, hetgeen wellicht te wijten viel aan bet feit dat hij niettegenstaande zijn hersenen eigenlijk voordurend sterk ingespan nen werkten rich nimmer door kleine, voor andere menschen hinderlijke dingen, van streek liet bren gen. Volgens zijn opvattingen kon men alleen een zeker succes In het leven hebben indien men de feiten niet met elkander verwarde en zich ook niet liet af leiden. Alle zaken werden door hem op het rijtje af behandeld en onverschillig wat er ook tusschcn had kunnen komen, die volgorde blééf bestaan cn er werden geenerlei wijzigingen in aangebracht. Wanneer zich iets mocht voordoen dat volkomen onverwacht was, dan werd dit feit onder aan do lijst van zijn dagelijksch programma geplaatst, en als liet nog mogelijk was kon dit behandeld worden, maar anders ook niet. Eens lang geleden had deze methode Marcia een uiting'van groote vastheid van wil toegelcken, doch Evcrard's zuster, Lillith Barrowdale. zelf iemand van buitengewone capaciteiten, was van opinie, dat het van een volmaakt gebrek aan inspi ratie getuigde. „Hij vervolgt zijn weg als een zee-egel," had ze eens gezegd, „en niets en niemand kan hem hierin verhinderen: Weliswaar bereikt hij altijd zijn doel, maar volgens mij is het dc saaiste methode die er op de wereld kan bestaan." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 18