Een Hu w el ij k Radioprogramma Opheffing plaatselijke werkloosheid. Afscheid Postkantoorhouder De Vries. Voor een hetere samenleving wekte spr. de jongens van 12—21 jaar op. zich bij de A.J.C. aan te sluiten. F.en bewijs van gemeenschapszin zag spr. er in, dat hier aan den Langendijk al zoo n flinke afdecling is. De jongelui voerden verschillende dansen uit en werd al inet al een gezellige bijeenkomst gehouden. OUDKARSPEL, De brood- en koekbakkerij van den heer A. Braas is overgegaan aan den heer P. Jonker. NOORDSCHARWOUDE. Zaterdagavond vond de sluitingsavond van het In stituut voor Arbeidersontwikkeling plaats in Concor- dia. Als spr. trad op de heer C. de Boer van Amster dam. Verder werd o.m. medewerking verleend door de bekende declamatrice mevr. Portiegies van Alkmaar. Met was een mooie avond en alleen jammer, dat de belangstelling voor dezen avond slechts gering was. A y N A P AU 10W N A Het was bovengenoemd punt op de agenda van de Zaterdagavond in „Yeerburg" gehouden vergadering van de Afd. der Holl. Mij. van Landbouw, dat lang durige besprekingen uitlokte. Opening, notulen, mededeelingen en ingekomen stukken gaan we maar stilzwijgend voorbij. l'it de goedgekeurde rekening van den penning meester. den heer Van Balen Blanken, bleken de ontvangsten f655.75. de uitgaven f482.84, te hebben bedragen. Het overschot f 172.91 heeft dus het tekort van 1932, dal f73.90 bedroeg, doen verkeeren in een voordcelig saldo van f99.01. De voorzitter, de heer C. Rczelman, werd bij ac clamatie herkozen; dc niet herkiesbare bestuursle den, de heeren Gr. Geerligs en Lindenbergh, werden vervangen door de heeren D. Stammes en R. R. Waiboer. Daarna kwam dan het belangrijke punt in behan deling. Voorzitter gaf eerst een overzicht van de be sprekingen. die gevoerd zijn tusschen Burg. en Weth., het bestuur van de afd. van de H.M. v. L., de hoofd bestuursleden der arbeidersorganisaties en van de vertegenwoordigers van bollenkweekers. Die bespre kingen hadden ten doel een oplossing te vinden waardoor voorkomen zou worden, dat arbeiders van huiten de gemeente hier komen werken, terwijl hon derden eigen arbeiders te werk gesteld worden in werkverschaffing in den Wieringermeerpolder, wat de gemeente alleen aan vervoerkosten duizenden guldens per jaar kost. De afd. van de H. M. v. L. wil geen vereeniging van werkgevers zijn en zoo kwam het bestuur dan ook niet met een vast omlijnd voor stel. doch slechts met een advies. In verband ook met dè regeeringsbemoeiingen. die niet aileer. in het belang van de landbouwers, maar als algemeen be lang bedoeld zijn, meende het bestuur op dc moreele verplichting te moeten wijzen, de loonen niet lager te laten komen dan noodzakelijk is. De arbeidersorganisaties bepleitten oorspronkelijk een dagloon van gemiddeld f3. vroegen later, toen geen resultaten waren te verkrijgen, aan het bestuur van de afd. een loon van f2,75 tegenover de leden te willen verdedigen, doch het bestuur meende in zn advies niet meer dan f2.50 voor een volwaardigen •arbeider te mogen noemen. Burgemeester Lovink heeft er tenslotte nog op aangedrongen, toen men niet tot eenstemmigheid kwam. om. als het dan niet meer dan f 2.50 kon zijn, het daarheen te leiden, dat er een regeling kwam, waardoor de arbeiders op een gemiddeld loon van f 15 per week konden re kenen. De discussies, die we niet op den voet zullen vol gen, en waarvan we alleen het voornaamste zullen weergeven, werden ingezet met opmerkingen over het regenverzuim, waardoor die f 15 per week niet gehaald zouden worden, bij een dagloon van f 2.50. De moeilijkheid is, dat niet alleen als het regent, maar soms nog langen tijd daarna, door de natheid van het land. niet gewerkt kan worden op den zwa ren grond. Men meende echter algemeen, dat zon der een bepaalde regeling dienaangaande, toch over langen tijd gerekend, het gemiddelde loon zeker f 15 zou zijn, omdat in bepaalde tijden (oogst) meer ver diend kan worden en voorzitter vroeg tenslotte aller medewerking om toch zoo mogelijk tot die f 15 ge middeld te komen. Tegenover de opmerking, dat de arbeiders niet op een aanbod van f2.50 per dag het werk in de Wieringermeer zouden laten schieten (omdat zij daarbij een korter werkdag, vrijen Zater dagmiddag en busvervoer hebben), of slechts met te genzin op de gewone bedrijven aan den gang zou den gaan. werd opgemerkt, dat er door sommigen ook minder dan f 15 in werkverschaffing wordt ver diend en er ook zijn, die graag bij de boeren willen werken. Verschillende leden deelden mede, hun Zeeuwsche en Belgische arbeiders reeds afgeschreven te hebben, anderen, dat zij het ook zouden doen. Vrij algemeen betreurde men het, dat hier vreemde werkkrachten kwamen, doch dat. was. zoo merkte men op, ge groeid en gekomen door het feit, dat dc eigen bur- FEUILLETON. DOOR ETHEL M. DELL. Vertaald door Dicky Wafelbakker. 21. Hieruit kon opgemaakt worden dat Littith óf over hindernissen heensprong of ze op een andere kal mere manier wist te ontwijken. Er waren dan ook wel eens oogenblikken geweest dat Marcia. ofschoon ze het openlijk nimmer met Littith eens was, en zelfs ook nooit met haar het karakter van haar echtgenoot hesprak. zich afvroeg of er niet eenige waarheid in die bewering zat. Ze kon zich Everard inderdaad niet voorstellen in een oogenblik van inspiratie of op winding, niettemin had ze hem door alles heen daar toe in staat willen blijven achten. En niettegenstaande haar jarenlange ervaring haar wel anders had moeten leeren, bestonden er toch nog wel gelegenheid dat ze die veronderstelling met geweld weg wilde redeneeren. In ieder geval wist ze heel zeker dat haar schoonzuster hem nimmer begrepen en gewaardeerd had. Lillith scheen nooit gemerkt te hebben welk een grooie, machtige werker hij was, en meermalen zag zc ook het feit over het hoofd op welke krachtige manier hij er naar streefde in zijn capaciteit een van de eerste van Engeland te worden. „Jij beschouwt hem als een zeker genie, beste kind", placht ze tot Marcia te zeggen, „doch volgens mij is hij dal allerminst." Niettemin kon ze niet ontkennen dat hij eens zijn voor oogen gesteld doel zou bereiken, want zonder twijfel was er iels grootseh in hem. Hij behoorde tot een van dc menschen die zich door de omstan digheden niets in den weg lieten plaatsen. Alles wat hij bereikte was het resultaat van bedaard overleg en berekening, en nog nimmer was iets wat hij deed vruchteloos geweest. Verder dacht hij er niet over ooit een rechtszaak ter behandeling te nemen, die eenigszins dubieus genoemd kon worden, en waarin hij zelf ook geen vertrouwen had. Wellicht was het zijn reputatie van onkreukbare eerlijkheid, waardoor zijn zuster er toe gebracht werd niet in zijn genie tc gelooven, want, zei ze gers vervreemden van het bedrijf. Men hoopte, dat de verhoudingen tusschen werkgevers en arbeiders thans weer beter zouden worden en ook de arbeiders organisaties zullen medewerken, omdat het voor het bestuur van de afd. bij niet slagen van deze poging «teeds moeilijker wordt in dezen geest voort te gaan. Men wenschte, dat het zoo zou worden, dat men voortaan geen andere werkkrachten, dan de eigen ingezetenen zou willen hebben en dat zou best kun nen, want als de wil ei was, behoefden ze voor de anderen in werken niet onder te doen. Enkele gevallen waarin minder prettige ervarin gen waren opgedaan, met plaatselijke arbeiders wer den naar voren gebracht en de vergadering uitte als haar meening, dat men van dergelijke gevallen den burgemeester, maar ook de arbeidersorganisaties in kennis moest stellen. Voorts was men het cr alge meen over eens geen arbeiders uil het bollenbcdrijf in den landbouw te kunnen gebruiken en besloot tenslotte met grootc meerderheid van stemmen het volgend advies aan de leden der afdeeling te zenden: Overwegende, dat te werk stellen van de plaatsclij ke arbeiders in de bedrijven van groot belang voor de gemeente is; van nieening dat het ruime aanbod van landbouwarbeid niet mag leiden tot grooter loonsverlaging dan de omstandigheden noodzakelijk maken, vraagt het bestuur, mede namens de groote meer derheid der algemeene vergadering van li April, don leden der afd. dringend, geen vreemde arbeider? aan te nemeu zoolang een gedeelte onzer plaatselijke landarbeiders nog werkloos is en dringt er bij de le den ten sterkste op aan, voor een volwaardig arbeider een minimumloon vast te stellen van f2.50 per dag. Daar een dergelijk loon voor gezinsonderhoud zeer noodig moet worden geacht, wordt onzen leden in overweging gegeven, zoover in hun vermogen is, maatregelen te treffen, die hun arbeiders een gemid deld weekinkomen van f 15 waarborgen. Na behandeling van een paar opmerkingen, bij de rondvraag gedaan, volgde sluiting. HBERHÜGOWAARD Voor de woning van den postambtenaar De Vries een feestelijk versierde poort op het bruggetje, dat toe gang geeft tot het woonhuis, bij het andere bruggetje, toegang gevende tot het kantoor de vlag halfstok. L'it de rede van den Zeereerwaarde heer Pastoor de Meulder, voorzitter van de feestcommissie uit de bur gerij, die Zaterdagmiddag den scheidenden postkan toorhouder huldigde, leerden we dat het laatste het symbool was van de gevoelens, die werden opgewekt door het heengaan van den algemeen goachten ju bilaris. Spr. trok een lijn. die naar hij zei, echter niet algemeen opging, want kijkt de burgerij bij het hoo- ren van het woord ambtenaar niet altijd even vrien delijk en worden bij het gros der menschen bij het hooren van dit woord gedachten gewekt aan iemand, die eigenlijk op een gemakkelijke manier en onbe zorgd aan de kost komt, als men dit woord hoorde in verband met den heer De Vries, don riep het ge dachten op aan noesten, onverpoosden arbeid en een altijd ten dienste staan der gemeenschap op een ma nier, die ieders ontzag en eerbied afdwong. Hieruit verklaarde spr. het groote succes met do oproep aan de bui-gerij. Eigenlijk had dit weinig gelijkenis met een gewone oproep, want toen „men" eenmaal hoor de, dat er wat „gedaan" zou worden en de postboden met lijsten rond zouden gaan. wilde iedereen mede werken. In verband met dc tijden had het comité ge meend niet bij iedereen te moeten komen om een bij drage, doch spontaan had men gehoord: „Jullie ver geet mij toch zeker ook niet." Als zoo gegeven wordt, zei spr., dan is de taak van een comité een dank bare. Spr. memoreerde den langen tijd, dien de heer De Vries zoowel als bode en als kantoorhouder achter den rug had, doch meende er op te moeten wijzen, dat dc verdienste van het leven niet ligt in het langen tijd vervullen van een bepaald amot, doch in de ma nier, waarop een ambt vervuld wordt. Na ook nog gewezen te hebben op de manier, waar op hij in zijn zeer drukken werkkring altijd terzijde gestaan werd door zijn gade, deelde jubilaris mede, dat men de dank van dc burgerij het best had meenen te kunnen vertolken door het aanbieden van een klok, waarvan de grondslag nog lang zou kunnen herinne ren aan het ambt van de klok, dat door het echtpaar zoo lang was waargenomen. Hierna werd een staande klok aangeboden, benevens een prachtig bloemstuk. Zeer ontroerd dankte dc heer Dc Vries, ook na mens zijn cchtgenootc. Nog werd het woord gevoerd door den lieer Steur als vriend, die in eenige dichtregels van zijn gevoe lens blijk gaf. Hierna bood het bestellcrspersonee! ook namens de hulpbestellers bij monde van den heer Boekestein een schilderij aan, voorstellende het postkantoor met op den achtergrond het raadhuis (nieuwe). De heer Boekestein wees er op dat hei plaatsen van een vlag halfstok voor een huis waarin feest werd meermalen, een genie zou nimmer met dergelijke futiliteiten rekening houden. Menschen die werke lijk genie bezaten waren gewoonlijk volkomen ge wetenloos en stelden zich hoven alle mogelijke klei nigheden. In dat opzicht was Marcia het evenwel ook niet met haar eens geweest Haar waardeering voor haar echtgenoot had in den loop der jaren zeer zeker verschillende vormen aangenomen, maar ze had nimmer een seconde aan zijn eerlijkheid getwijfeld. In dat eene opzicht had hij haar niet teleurgesteld, en ze begreep dat dit in de toekomst ook niet zou gebeuren. Zijn opvattingen van eer waren gelijk hijzelf: rotsvast, onverzetbaar, Natuurlijk waardeerde ze die eigenschappen ten zeerste, maar vaak moest ze zichzelf bekennen, dat gevoelens van respect sterker konden wezen dan die van liefde. Hij was zoo zeer in zijn werk verdiept, dat hij toen de deur zachtjes geopend werd, niet opkeek. Fa- was slechts een enkel persoon, die zonder toestem ming dit vertrek mocht betreden, en bestond cr dus geenerlei twijfel bij hem. De elcctrischo haard was aangestoken en ver spreidde een aangename warmte. Ze liep er lang zaam op toe: een groote, slanke vrouw, wier figuur een meisjesachtige gratie vertoonde. Ze ging echter niet zoo rechtop als gewoonlijk en het was duidelijk merkbaar dat zc zich eenigszins moe voelde. Ze strekte haar handen naar de warmte uit en dat go baar was niet werktuigelijk, maar geschiedde al leen omdat ze het inderdaad koud had. De man aan het groote bureau gaf geenerlei tee- ken zich van haar tegenwoordigheid bewust te zijn. Hij ging kalm door met den stapel documenten. Na afloop van een minuut of \ijf leek het evenwel alsof hij door iels wat sterker dan zijn wil was gedreven werd enkele woorden te zeggen. .Waarom ga je niet zitten?" vroeg hij dan ook. Zijn stem klonk zoo zacht en bedaard dat het was alsof hij in zijn slaap sprak. Zonder iets te zeggen bleef ze tegen den schoorsteenmantel geleund staan. Ze droeg een japon van zwarte zijde die los al9 een sluier om haar heen hing. Haar armen en schouders kwamen marmerwit tegen de donkere stof uit. Haar gezichtje zag bijna onnatuurlijk bleek, en er lagen diepe, donkere kringen onder haar oogen Er heerschte een doodeliikp stilte, die door geen en kel geluid verbroken werd. In het „heiligdom" van den heer des huizes mochten geen klokken tikken en ook geen kachel aawezig zijn, die telkens bijge vuld moest worden. Niettemin werd er na verloop van enkele minuten een geluid gehoord, gevolgd door ander. Everard gevierd, eigenlijk vreemde gedachten moest opwek ken. Vreemd was het echter niet als men wist de ge voelens van de bestellers, die een geacht en gewaar deerd principaal zagen heengaan, die ten allen tijde met een juist woord er op wist te wijzen, dat- van iedereen trouwe plichtsbetrachting werd verwacht, doch die daarbij altijd mensch bleef in den besten zin van het woord. Daarom hadden wij u hier zoo graag nog eenige jaren willen houden. Boekestein dacht terug aan «Ie dagen, toen de heer De Vries uit hot bestellcrscorps werd genomen en tot hoofd gesteld over degenen met wien hij als gelijken had omgegaan. Dat gelijke om gaan was echter gebleven, de gemoedelijkheid was gebleven. Het kantoor-Zuid bleef een plaats, waar men graag was. Ook aan de kantoorhoudster bracht de heer Boeke stein dank voor de wijze, waarop zij in drukke dagen de spanning voor eenige oogenblikken had weten 1e breken door een verversching, vergezeld van een vriendelijk woord. Voor vele ouden uit onze gemeen te zijt gij nog altijd ongedwongen „Peter en Duw". Dat zegt het meest over de manier, waarop door u de verhooging in rang werd vervuld. Hierna werd nog het woord genomen door den heer De Jong van den Basserweg, die sprak als oud-vriend, terwijl door den heer Van Kampen, postkantoorhou der te Sint Pancras werd gewezen op de manier waarop en dc kringen waaruit de bestellers werden gerecruteerd. Spr. wees op de verandering, die er plaats vindt als men vanuit het vrije bestellers leven plots op een kantoor wordt gezet en de taak, die er boyendien nog vereischt wordt als men dan over collega's wordt ge steld, wiens gelijke men langen tijd geweest is. Laten we volstaan met te \ermclden, dat het den geheelen middag een komen en gaan was uit alle kringen der burgerij en dat de dag besloten werd met een genoeglijk samenzijn van het personeel on derling. NIEUWE N 1 EDORP BESTELLER BORST ZIJN AFSCHEID. Vrijdag j.1. heeft de heer H. Borst na afloop der hestelling na een 33-jarigen dienst als besteller bij de posterijen, den dienst met pensioen verlaten. Dc kantoorhouder, de heer Sprakelaar, overhan digde den heer Borst bij zijn afscheid een enveloppe met inhoud van de burgerij uit dankbaarheid voor de door hem bewezen diensten aan do gemeentcna- ren, den wensch uitsprekende, dat hij zich daarvoor een nuttig cadeau zou aanschaffen, waarvan hij en zijn cchtgenootc jarenlang genot zullen mogen heb ben en namens het postpcrsonecl word den heer Borst een zilveren lepel met inscriptie overhandigd, voor de aangename samenwerking. Dc Burgemeester en Gemeentesecretaris waren eveneens aanwezig namens het Gemeentebestuur. Ook de Burgemeester bracht den lieer Borst hartelijk dank voor de wijze waarop hij gedurende al dien tijd zijn taak heeft vervuld. Hij heeft zich altijd zeer welwillend betoond, waarvan vooral de buitenwijken hebben geprofiteerd. Burgemeester spreekt den wensch uit, dat de heer Borst van het hem geschort; ken bedrag een zoodanig gebruik zal maken, dat hij er in zijn verder leven met zijn echtgenoote nog jarenlang plezier van mag beleven. De heer Borst dankte zeer bewogen voor de hem gebrachte hulde en zeide dat het scheiden hem bui tengewoon zwaar viel. Dat de gemeentenaren „Rikus" als postbode waar deerden, was reeds gebleken bij zijn 25-jarig jubile um. Een heel geslacht Nieuwe Niedorpers kan zich de postbestelling nu eenmaal niet anders denken, dan uitgevoerd door „Rikes en Ootje". Maar vanaf Zaterdag j.1. zal de eerste zijn functie niet niecr waarnemen, die hij zooveel jaren met ijver en toe wijding heeft vervuld. Sedert 1883 was dc familie Borst hier In Nieuwe Nicdorp als besteller aan dc post verbonden. Eerst zijn vader Jaap Borst en later de thans scheidende postbeambte. Dc heer Borst heeft de eerste acht jaren de be stellingen geheel te voet moeten uitvoeren. Het salaris voor den vollen dienst was destijds zes gul den per week. Vooral in de buitenwijken zal men hem missen. Immers voor hen die ver van het tlorp wonen is dc postbode niet alleen iemand die het nieuws brengt, maar vooral vroeger, gaf men hem vaak opdrach ten bv. „Wil je even de belasting voor mij hu den ontvanger betalen" of b.v. in den distributietijd ..Zeg Rikus, wil je effies nei 't distributieberoo gaan en an lTits Koelcmojer vragc of ik een koffiekaart hewwe raag voor me'n jongste spruit die verleden weck een jaar worren is". Met groote welwillendheid heeft hij de buitcnwij ker altijd ter zijde gestaan. De oudjes bracht luj wekelijks hun onderdomsrente. Trouwens de zaak der oudjes heeft altijd zijn belangstelling, immers hij is voorzitter van de Afd. van den Bond voor Staatspensionneering. Dc post was degene, die voor hen medicijnen %an Templeton had zich in zijn stoel omgekeerd. „Ik geloof dat ik verstandig doe bij kunstlicht een bril te dragen", zei hij. „Oh ja? Dat is al vroeg op jouw leeftijd, ant woordde Marcia zonder zich te bewegen. Hij trommelde met zijn vingers op de leuning van zijn stoel. „We zijn geen van allen meer zoo jong als we wa ren," zei hij. - „Een waarheid als een koe.' oordeelde Marcia. Er lag iets in den klank van haar stem wellicht een zekere vermoeidheid wat zijn aandacht trok. Hij keek haar onderzoekend aan. Het was echter onmo gelijk vanaf zijn plaats precies de uitdrukking van haar oogen tc kunnen onderscheiden. „Je bent ze ker moe. beste kind. Waarom ga je niet naar bed. vroeg hij. De blanke schouders trokken zich even omhoog, misschien rilde ze, misschien wilde ze hierdoor ook teekenen van protest geven. Ze sprak echter niet. „Je kwam me goedennacht wenschcn, is het niet luidde zijn volgende vraag. Hani\ stem klonk lusteloos. „Het is al over éénen. Ga jij 4iog niet naar bed „Ik moet eerst nog een paar dingen afmaken zei hij. „Wacht maar niet op mij. Hoe gauwer je weggaat, des te vlugger ben ik klaar. Er was volstrekt geen onvriendelijkheid m die woorden: niet dan een kalme mededeeling bevatten ze. Marcia man ze dan ook als zoodanig op. „Neem me niet kwalijk je gestoord te hebben," zei ze Zijn oogen waren nog op haar gevestigd, alsof hij ihans iets eigenaardigs in haar houding ontdek te. „En wat is er aan de hand, hesie kind?" vroeg hij nadat zijn documenten had gerangschikt. Weer trok ze haar schouders op, keerde zich om, en keek hem aan. „Ik ben langen tijd weg geweest", zei ze. „Dringt het wel tot je door hoé lang het was?" Hij trok zijn wenkbrauwen tezamen en hij wekte op dat oogenblik den indruk alsof hij zijn uiterste best deed aan twee dingen tegelijk te kunnen den ken. „Nee," zei hij ten laatste, „ik geloof niet dat ik het precies weet. Ik had ongelooflijk veel te doen, moet je niet vergeten." „Natuurlijk". Even wachtte ze om er daarna aan toe te voegen: „De kinderen voelden er niets voor naar Londen terug te moeten voordat de vacantie voorbij was." „Is die niet voorbij?" vroeg hij verwonderd. „En waarom bleef je dan nop niet een poosje buiten?" Er was een uitdagende klank, in kaar $icm toen ze dokter meenam, men vroeg hem in alle dingen raad en men vond den heer Borst altijd bereid de men schen te, helpen. Het was de „Vraagbaak" „Rikus, wat voor weer krijgen we?" En met het antwoord kon men veelal rekening houden. Als men bedenkt, hoe hij jaar in jaar uit door weer en wind zijn bestellingen uitvoerde aan de Lange re is, dijk op. dijk af. of diep in de Kampen naar Jan Ursem of naar 't Hoekhuis en Arie Toot. enz,., dan zal men begrijpen, welk een verandering dit \oor den heer Borst geeft. Moge de heer Borst nog jaren van zijn pensioen genieten. De plaats van den heer Borst, zal thans worden vervuld door een hulppost, den heer Tjade Druif, „de zingende postillon". WOENSDAG 18 APRIL. HILVERSUM (301.5 M.) V.A.R.A.: 8.00 Orgelspel door Joh. Jong: 8.30 Gramo- foonmuziek; 9.00 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins; V.P.H.O.: 10.00 Morgenwijding: V A R.A.: 10.15 l'itz. voor dc arbeiders in de continubedrijven; 12.00 Klein- ensemble; 2.00 Rustpoos; 2.15 Knipcursus: 3.00 Voor de kinderen: 5.30 Gramofoonmuziek; 6.00 VAR A-Or kest o.l.v. Hugo de Groot; 7.00 Esther de Boer van Rijk vertelt: 7.20 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst. Alb. de Booij, zang; 7.40 Sportuitzending; 8.00 Herhaling S.O.S.-beriehten, Vaz Dias en Varia; 8.15 Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 9.00 „Zwarte slavernij en Vrijheid" (III); 10.15 Vaz Dias: 10.20 Zang: 10.30 Or gelconcert; 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing cn meditatie; 8.15 Gramo foonmuziek: 10.30 Morgendienst: 11.00 Viool en cello; 12.00 Politieberichten: 12.15 Gramofoonmuziek: 12-30 Ensemble v. d. Horst: 1.15 Orgelmuziek; 1.45 Vervolg concert; 2.30 Gramofoonmuziek: 3.00 Lezen van Chr. lectuur: 3..30 Gramofoonmuziek: 3.45 Rustpoos; 4.00 Orgelspel door Ronald Parker; 5.00 Kinderuur tje; G.00 Landbouwhatfuurtje; 6.30 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart; 7.00 Politieberichten: 7.15 Gra mofoonmuziek: 7.30 Causerie; 8.00 Concert uit de Doelenzaal te Rotterdam: 9.15 Lezing: 9.45 Vervolg concert; 10.35 Vaz Dias; 10.45 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1304 M.) 7.00 Concert: 7.50 Idem: 8.35 Zang: 9.50 Gevarieerd concert; 10.25 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) 4.20 Kamermuziek; 5.35 Omroeporkest; 8.35 Idem; 9.30 Dansmuziek. BRUSSEL (322 M.) 12.30 Orkest: 4.20 Dansmuziek; 5.20 Gramofoonmu ziek; 7.20 Zang, 8.20 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG (1281 M.) 2.20 Gramofoonmuziek: 2.74) Populair concert: 9.35 Komerorkest; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 3.20 Populair concert; 5.50 Omroeporkest; 7.50 Groote danspotpourri. LANCENBERO (456 M.) 1220 Kamerorkest: 6.20 Orkest; 10.20 Dansmuziek; 11.20 Gramofoonmuziek. DAVENTRY (1500 M.) 12.20 Orgelconcert: 2.05 Orkest; 3.20 Pianospel; 8.35 Concetr; 9.40 Idem; 10.55 Dansmuziek. PARUS EIFFEL (1446 M.) 8.30 Omroeporkest; PARIJS RADIO (1798 M.) 6.20 Gramofoonmuziek; 7.20 Idem; MILAAN (389 M.) 4.30 Concert; 5.15 Gramofoonmuziek; 8.05 Dansmuziek ROME (421 M.) 4.35 Pianorecital: 6.15 Gramofoonmuziek; 8.05 Idem; 8.20 Opera-uitzending. WEENEN (507 M.) 11.20 Gramofoonmuziek: 3.20 Pianorecital; 4-30 Con cert; 7.25 Orkest 9.50 Dansmuziek. WARSCHAU (1415 M.) 3-55 Solistenconcert; 6.30 Populair concert; 7.20 Om roeporkest; 9.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (540 M.) 3.20 Omroeporkest; 7.10 Mannenkoor; 8.30 Omroep orkest. antwoordde: „Ik vond het niet eertijk tegenover jou" „Oh, je had met mij geen rekening hoeven te houden", merkte hij op. „Ik heb zoo weinig tijd over wanneer liet gerechtshof weer zitting houdt." „Ja, dat weet ik", zei Marcia toonloos. Opnieuw keek hij linar onderzoekend aan. „Heb je je geamu seerd, kind? Ik hoop dat de vacantie jou ook goed deed." „De kinderen hebben er ten volle van genoten," zei ze. „En daarom ging het per slot van rekening niet waar?" En nu gebeurde er iets merkwaardigs. Hij veroor loofde zich voor enkele minuten aan iets anders dan zijn rechtzaken te denken en schonk haar zijn onverdeelde aandacht. „Ik \ond dat jij ook eenige verandering noodig had," gaf hij te kennen. „Je ziet er echter niet bijs ter goed uit. Misschien hen je vanavond erg moe." „Ja. ik ben-moe", zei Marcia. Er was een raadsel achtige glimlach om haar lippen verschenen. „Het was e«'ii lange reis. Ik vermoed dat liet verstandi ger was geweest als ik vroeger naar bed was ge gaan." „Zeer zeker," zei hij langzaam, haar nog steeds aankijkend. „Je ziet er uit alsof je eigenlijk te veel van je. krachten hebt gevergd. Ik hoop dat do kin deren niet erg lastig zijn geweest". „Oh, nee," protesteerde ze. „Oh nee, Ik zat juist aan tafel te bedenken..." „Ja, het speet me erg dat ik niet met je kon dinee- ren," viel hij haar in de rede. „Het ging echter niet." „Ik begrijp het toch", zei zc vermoeid. „Misschien is het beter als ik je nu maar goedennacht wensch" eindigde ze. Hij stond haastig op en sloeg zijn armen om haar heen. „Wat hen je koud, kindje", zei hij. Ze scheen niets van zijn aanraking te nierken, en op dat oogenblik rilde ze over haar hcele lichaam. „Ja. ik ben werkelijk erg koud", zei ze. Hij hoog zich voorover en trok een stoel voor den haard. „Ga zitten en warm je even. Wat heb je van daag gedaan?" Hij liet haar nu los en ze leunde in den stoel ach terover. „Ik weet het niet", mompelde ze, en eensklaps verscheen er een verdrietige trek om haar mond. „Ik kan het me niet meer precies herinneren." „Je zult wel weer gauw midden in dc feesten zit ten", zei hij glimlachend. „Jo bent de kaarsvlam voor heel wat motten." „Ik verbrand ze toch niet." zei ze zacht. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 10