afgesloten KARPETTEN „De Violiers" fa. Gebr. ROTGANS ZEKER SLAAGT U BIJ ONS! Ct. H.Ib. SCHMI12 - Sckap MIELDIJK Hercules Bouclé L. Modern Landhuisje Kinderjurken, Mantels, Plooirokjes, Pullovers OMGEVING Onlusten op het eiland Rhodos. De geheime radio-zender in Twente. Barsingerhorn Rijkslandbouw- huishoudschool „Nieuw-Rollecate" Deventer. „Huishoudkundige ten plattelande" J.H.Schene Dinsdags naar PURMEREND Vrijdags naar LEEUWARDEN 4- of 7-persoons luxe auto W. VERHAAR Afschuwelijk die Likdoorns W I M' Bon=Vivant. Boerderij een pracht sorteering Mantels, Mantel-costumes Japonnen, ook in groote maten, Cost.rokjes, Blousen, Pullovers Regenmantels, Big-Ben en Falcon Dames Mode-artikelen: Kousen, Handschoenen, Corsetten, Sjaals Uit de NIEUWE N I EDO RI' Zondag had vanwege de afd. voor Staatspension- neering een propaganda-avond plaats in de zaal van den heer Gelder. Fet woord werd gevoerd door den hr. C de Vries, voorzitter van de federatie Hollands Noorden, die er op wees, dat men juist de jongeren in den strijd voor de staatspensionneering moet betrekken en hoe juist zij voor het mooie doel van den Bon,d moeten gevoelen. Met aandacht werd het betoog van den heer De Vries gevolgd. Hierna werd door de propagandaclub van Sint- Maarten op verdienstelijke wijze opgevoerd het too- neelstuk „Hun Kind", een stuk, dat reeds door haar op verschillende plaatsen is opgevoerd en waarvan reeds een recensie is gegeven. In de pauze had een verloting plaats van een 4- tal taarten. Een goed geslaagde avond voor de af- deeling. Een gezellig hal hield daarna de aanwezi gen nog geruimen tijd bijeen. LANGERE ISVEENHUIZEN. Vrijdag j.1. vergaderde de IJsclub Langereis in 't lokaal van den heer Visser. De voorzitter, de heer C. van Twuijver, bracht in zijn openingswoord hulde aan de afgetreden voorzitter en secretaris, de heeren Gaijaard en Aker en de afgetreden baancommissaris sen. Vooral de heer Aker had de vereeniging jaren lang gediend en had eerst op hoogen ouderdom zijn functie neergelegd. Tevens verheugde het hem, dat het ledental zeer belangrijk gestegen was. Jammer, dat de geldmiddelen zorg haarden. Is nu het tekort ruim f 30, het volgend jaar zal dat bijna f 60 be dragen. De penningmeester, d eheer Benit, bracht het fi nancieel verslag uit. De rekening werd nagezien door de gebroeders Schaafsma en in volmaakte orde bevonden. Verschillende middelen om het tekort te dekken werden besproken. In de volgende vergade ring zullen voorstellen daartoe gedaan worden. Nu volgde een zeer langdurige bestuursverkiezing. 'Alle bestuursleden werden herkozen. In plaats van den heer F. Boersma (vertrokken) werd als hoofd- baanscommisarissen gekozen de heer D. de Jong. Her kozen werden als baancommissarissen de heeren O. Sieperda, J. Kooij en P. Elzinga. Gekozen inplaats van de heeren P. Groen en J. Davids (vertrokken) de heeren G. Schaafsma en Jb. Duif. Bij de rondvraag vraagt de heer Schaafsma of het niet mogelijk is, om aan het bestuur der zuivelfa briek Aurora van Opmeer een verzoek te richten, om bij kans op doorgaand vriezend weer de melkschuit uit de vaart te nemen, daar anders de baan onher stelbaar vernield wordt. Daar Aartswoud van de schuit denzelfden hinder heeft, wordt besloten con tact met de IJsclub Aartswoud te zoeken. Hierna sluiting. i SINT MAARTEN STROET. Zaterdag gaf de gymnastiekvereniging „W.I.K." alhier een uitvoering in het lokaal van den heer K. Wit. Deze uitvoering was er een ter herdenking van het 15-jarig bestaan der vereeniging. Bij het binnen treden der zaal was het aan te zien, dat er iets bui tengewoons aan de hand was, daar deze met guir landes was versierd. Door den heer J. de Pee werd deze avond geopend met een gepast woord, waarbij hij de revue van de vereeniging memoreerde, en het op hoogen prijs stelde, dat de vereeniging op deze kleine plaats 15 jaar aaneen het leven heeft kunnen houden. Wel, zegt spr., was het soms heel moeilijk, maar thans telt de vereeniging, welke is samengevloeid met die van Dirkshorn, weer een respectabel aantal leden. Dit is, zegt spr., in hoofdzaak aan den directeur, 'den heer Keesman, te danken, daar deze in de moeilijke tijden zijn uiterste best heeft gedaan weer leven bij te brengen en ons voor een heel luttel be drag als directeur en voorwerker diende. Een mooie vulpen, als blijk van erkentelijkheid, werd den heer Keesman hiervoor aangeboden, waarvoor hij later de vereen, dank bracht. Een mooi gedicht, door den heer H. de Pee op gemaakt, en een overzicht der afgeloopen jaren, de vereeniging betreffende, bevattende, werd door Mej. Vr. de Pee voorgedragen en verwierf alle lof der aanwezigen. Voorts werd de avond gevuld met een voordracht van dezelfde juffrouw en van een 4-tal dames met nog een tooneelstukje, opgevoerd door eenige leden welke allen op lofwaardige wijze werden ten ge- hoore gebracht en de aanwezigen aangename oogen- blikken bezorgden. Voorts werden gymnastiek-oefeningen gedaan en wel zoo, dat eerst de no.'s welke in het oprichtings tijdperk als 1ste klas oefeningen werden aange merkt en zoo in stijgende lijn tot die welke thans als 1ste klas no's gelden. Daarbij was de vooruitgang merkbaar. Gezegd kan worden, dat zij, welke deze oefeningen kunnen uit voeren, den naam van acrobaat volwaardig kunnen dragen. Na voordracht en werken volgde voor allen nog een gezellig dansje tot slot, waar dan ook lustig ge bruik van werd gemaakt. EAFENKARSPRT Algemeene vergadering van Ziekenhuisverpleging, gehouden op Vrijdag 13 April 1934, des avonds 7^2 uur, bij P. Pijper. Aanwezig met het bestuur 18 per sonen. De voorzitter de heer A. Kistemaker, opent te on geveer 8 uur de vergadering en zegt dat het evenals vorig jaar de vergadering wat Iaat gehouden wordt met het oog op de rekening, heet voorts de aanwe zigen hartelijk welkom en verzoekt hierna den se cretaris het lezen der notulen, die onder dankzeg ging worden goedgekeurd. Uit de mededeelingen door voorzitter blijkt, dat thans de achterstand van de rekening is ingehaald en de vereeniging thans zonder schulden is, doch het inleggeld ten bedrage van f250 is nog weg, waarom voorzitter voorstelt om met het innen van cointribu- tie door te gaan, om wat kasgeld te krijgen en mocht het met de verpleging van zieken dezen zomer wat voordeelig gaan, dan zoo mogelijk van den winter de contributie wat te verminderen. Allen voor. Hierna volgt bespreking operatiekosten van de federatie. Dit geldt in hoofdzaak diegenen die niet In een dokter-ziekenfonds zijn. Het entréegeld is f0.50 per persoon. De contributie 3 ct. en 2'A ct, terwijl de uitbetaling is f75 per operatie. Verdere in lichtingen verkrijgbaar bij den heer Rijs te Warmen- huizen. Enkele circulaires dienaangaande waren bij het bestuur verkrijgbaar. De heer Smit zou wel willen dat deze mededeeling op de kwitantie werd vermeld. Wordt aangenomen. Uit het nu volgende jaarverslag wordt vermeld, dat er 3 bestuursvergaderingen zijn gehouden in 1933. Dat de stand der kas wat gunstiger is dan in het begin van het vorige jaar; dat het aantal leden op 1 Januari 1933 bedroeg 643, waarvan 602 betalend en 41 nietbetalcnde. Op 31 December 1933 bedroeg het aantal leden 613, waarvan 577 betalenden en 26 niet- betalenden. 18 personen waren in het ziekenhuis op genomen geweest met een totaal van 377 ligdagen. De omsslag per lid had over 1933 bedragen f2.05. De ontvangsten bedroegen saldo 1932 f 18.36, con tributie f 1176.60, aan inleggeld f9.45, rente boeren leenbank f 1.71, totaal ontvangsten f 1203.12. Uitga ven; verpleegkosten f988.50, vervoerkosten f5, bo deloon f91.05, salaris penningmeester f 100. diverse onkosten f21.15. Totaal uitgaven f1205.70, saldo f 0.42, Botsingen tasschen Grieksche bewoners en Italiaanschc politie. Athene. De Atheensche ochtendbladen van gis termorgen melden, dat het op het eiland Rhodos in het dorp Salachin tot hotsingen tusschen Grieksche bewoners en Italiaanschc politie is gekomen, waar bij vijf dooden zouden zijn gevallen en 25 personen zouden zijn gewond. Ook watervliegtuigen zouden aan de actie om de orde te herstellen, hehben deelgenomen en eenige bommen op Salachin hebben geworpen. Oorzaak van de onlusten zou de beïnvloeding van de verkiezing van het gemeentebestuur door de Italianen zijn ge weest. Ook op de andere Dodecanesos-eilanden heerscht grootc opwinding en de Italiaanschc auto riteiten hebben een strenge censuur afgekondigd. Do Atheensche pers protesteert tegen het optreden tegen de bewoners van Salachin, doch van Italiaan- sche zijde is nog geen bevestiging verkregen. Eindelijk gevonden. Door de politie te Enschede is in samenwerking met ambtenaren van den P.T.T. in een perceel aan de Deurnongerstraat een geheime zender in beslag genomen. De politie kwpm de woning binnen ter wijl de uitzending in vollen gang was. Gelast werd dat de uitzending doorgang zou vinden tot een der ambtenaren door middel van een draagbaar ontvang apparaat zich ervan had overtuigd, dat men hier inderdaad met den .lang gezochten Twentschen ge heimen zender te doen had. Het toestel, dat behoort aan J. S. te Almelo, werd voortdurend verplaatst. In verschillende Twentscho plaatsen hebben uitzendingen plaats gehad. Alles is in beslag genomen, terwijl tegen den eigenaar pro ces verbaal is opgemaakt DE „TSJELJOESKIN" WORDT GELICHT. Naar uit Moskou wordt gemeld, zal de in de Be- ringzee gezonken „Tsjeljoeskin" in den loop van den zomer worden gelicht. Namens de commissie verklaarde de heer J. van Loenen dat de rekening in alle opzichten keurig in orde was bevonden en adviseerde tot goedkeuring. De voorzitter dankte hierna de commissie voor haar moeite en den penningmeester voor diens ac curaat beheer. Tot commissieleden voor het nazien der rekening 1934 werden hierna aangewezen de heeren J. Paarl- berg en J. Groot. Voorts wordt nog een besrpeking gehouden over het aansluiten van de vereeniging bij de federatie Nederland. Kosten f 10 per jaar. Aangezien voorzitter en secretaris verhinderd wa ren om de a.s. federatievergadering bij te wonen, werd den secretaris opgedragen hierover een praatje te houden bij den heer Rijs te Warmenhuizen: het brengt alzoo weer kosten mee en voordeelen daar van wilde men eerst eens onderzoeken. Hierna volgt bestuursverkiezing. Aftredend de heeren A. van Dijk en Jb. Homan. De heer Prins zou dit liever bij acclamatie doen en daar niemand hiertegen was, werden beide heeren herbenoemd en verklaarden zij die benoeming weder aan te nemen. Bij de rondvraag vraagt de heer J. Paarlberg hoe of het nu zit het het vervoeren per auto van pa tiënten uit het ziekenhuis naar huis .Dit kan op ad vies van den dokter gebeuren, doch blijkbaar wordt hier geen vergunning gegeven en kan dit wel ver vallen. De voorzitter zegt, dat hij hier niets aan kan doen. Men kan hier geen pressie op uitoefenen en het heeft zijn aandacht getrokken dat er maar een patiënt met een auto op advies van den dokter unt het ziekenhuis was ontslagen. Na nog eenige bespreking hierover wordt bij stem ming met 11 tegen 7 stemmen besloten dezen toe stand af te schaffen, en dit op de e.v. kwitantie te vermelden. De heer P. Tijsen vraagt, of de ligdagen zoo moe ten' blijven. Hij als bode zegt, dat er menschen zijn, die dit weer gaarne op 42 zouden zien, doch voor zitter zegt, dat blijkens het vorige jaar van de 18 zie ken maar één patiënt geweest is die langer dan 28 dagen in het ziekenhuis moest -blijven, Dan zijn de financiën nog van dien aard, dat verhooging van ligdagen niet geoorloofd is en de aanwezigen von den beter het dit jaar zoo te laten. Hierna dankte voorzitter voor de opkomst en sloot de vergadering. LANGEN PUK OUDKARSPEL. „Jongleven" met de „De Doofpot". Zondagavond hadden wij het genoegen de opvoe ring bij te wonen van het blijspel „De Doofpot", van Jaap van der Poll, door de tooneelvereeniging „Jongleven" in de tooneeizaal van C. Vis. „De Doofpot" speelt te Amsterdam in den tegen- woordigen tijd en verplaatst ons in een christelijk en zeer orthodox gezin, waarvan de man al eenigen tijd zonder betrekking is. Cornelia zijn vrouw (mevr A. de Groot-Vos) preekt niet anders dan berusting en onderwerping en komt bij iedere gelegenheid niet bijbelteksten aan. Jozef, haar man (de heer H. Slik ker), die ongeveer twintig jaar lang niet anders ge hoord heeft dan dit, is een man zonder eigen wil geworden en onderwerpt zich geheel aan zijn vrouw. Wel zou hij graag een andere kant uit willen gaan, maar zelfs mist hij de kracht en een sterke arm om hem uit deze doofpot te verlossen. Hun beide kinderen, een jongen een een meisje (de heer J. Keeman en mevr. A, SpanjaardMoeijes) kunnen zich echter minder in deze sfeer schikken en komen vaak in opstand, waardoor 'n minder pret tige stemming ontstaat. Dan komt Oom Jaap (de heer P. Kist) uit Indië met verlof, die zijn intrek neemt in deze, voor hem zoo heel vreemde omgeving. Hij is vijf en twintig jaren in Indië geweest en daar heeft hij het leven leeren kennen en hierin was van bekrompenheid geen sprake. Zijn vriend Beukers (de heer H. Kuiper; neemt hij mede, die eveneens zijn intrek in dit ge zin neemt. Natuurlijk komt er door deze gebeurtenis een heele ommekeer in het gewone sleurieventje. Conflicten blijven niet uit, Oom Jaap maakt van zijn broer Jozef een geheel ander mensch, door hem meer in het werkelijke leven te brengen. Marietje, de dochter, gaat zich verloven met vriend Beuker, terwijl Job, de zoon, die al een paar jaren in het geheim tooneel speelt, voorgoed aan het tooneel gaat en acteur wordt, terwijl hij zich verlooft met een actrice (Mej. M. Kroon). Natuurlijk komt alles weer voor elkaar, maar voor Cornelia, de vrouw is het een heel moeilijke tijd, daar zij den grond onder haar voeten voelt wegzinken en in haar overtuiging alleen blijft staan. Wij kunnen niet anders zeggen dan dat er heel goed spel is gegeven. Cornelia en Jozef voldeden ons heel goed en vooral ook Oom Jaap. Vermelden wij verder nog tante Chrisje (Mevr. A. van DordtNieman en Frau Kranz (Mej. Tr. Mul ler) die ook heel goed spel te zien gaven. Beukers en Annetje (de actrice) waren nog niet zoo vrij, doch dit zal onder de bekwame leiding van den heer Slikker wel beter worden. De zaal was geheel bezet en „Jong Leven" kan op een goed geslaagde uitvoering terug zien, terwijl een gezellig bal dezen avond sloot. BURGEMEESTER en WETHOU brengen ter openbare kennis, dat de vanaf heden tot nader te bepalen datum is voor z.g. doorgaand verkeer. Barsingerhorn, 17 April 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LOGGERS. De Wethouder, C SMIT Gz. Aanvang van den nieuwen cursus voor opleiding tot in September a.s. Aangiften kunnen reeds nu wor den gedaan, ook door haar, die eerst in den a.s. zomer het ver- eischte (M.)U.L.O.-diploma of een ander daarmede gelijk te stellen be wijs van algemeene ontwikkeling hopen te behalen. Prospectus en verdere inlichtin gen worden gaarne verstrekt door de Directrice; Th. MANSHOLT. zonder zoom, daardoor aan beide kanten te gebruiken, zijn ijzersterk en daarom het meest geschikt voor de huis kamer, moderne patronen, in maten 200x300 en 225x310 rb schagen Firma Wed. Jb. MOLENAAR Brandsioffenhandel, Loet E 154, Opger. 1860, Schagen beveelt zich beleefd aan voor de levering van alle soorten BRANDSTOFFEN voor Huisbrand, Industrie en Centrale verwarming. Ondergeteckende bericht hierme de dat hij en zal gaan rijden met een Beleefd aanbevelend, ZIJDEWIND. TEL. 13. Op verzoek nogmaals opvoering an van W. Schürmann, door T.v. „LIEFDADIGHEID", in café KUIPER te KOLHORN, op ZONDAG 22 APRIL a.s Entrée f0.40. Aanvang 8 uur. Besproken plaats 10 cent Bal na. HEILOO (Alkmaar) (bijna voltooid.) Tek. v. Part. m. pl.m. 700 M2. gr. Pr. geL a. Hoofdw., vlak teg. Stad en Alkm. Hout Uitz. op Bosch en El. Spoor. Geb. o. toez. v. Achit. Sol. Belegg. Koops. f 5500.—. Bevr. Straatweg A 123, Heiloo Maar mei ETON-tinctuur niets geen last, hoor! Na 3 dagen bent U eraf. Per flesch 35 ct. Alleen verkrijgbaar bij de Gedipl. Drogist, Hoogzijde E 103 BESCHIKBAAR: De solied en sierlijk gebouwde 5-j. Oldenburger Stamb. hengst 99 Een paard, dat het meeste werk le vert voor de minste onderhouds kosten. Vader: de beroemde Rudolf- zoon, moeder Elze. pref. stam- en M.C. merrie. Dekgeld 113.—. Rij: G. W. WAIBOER, Kleiweg 3, Anna Panlov/na. BESCHIKBAAR: De om zijn af stammelingen gunstig bekend staande Belgische Vosbles Stam boek- en Premiehengst Dekgeld f 11.4 contant. K. J. KAAN, Anna Panlowna. TE HUUR (wegens ziekte), gelegen in den Hargerpolder aan Hoofdver keersweg, met pl.m. 9.5 II.A. Wei en Hooiland, met huis voor stalling van 14 koeien en twee paarden. Gas, electr. licht en waterleiding. Land geheel bewerkt. W. SPRUIT, Camperduin, gem Schoorl. WIJ BRENGEN U WERKELIJK Aanbevelend,

Schager Courant | 1934 | | pagina 4