Electrisch lasschen. De Langendijker Groentenveilingen. Kantongerecht te Alkmaar. Dinsdag 17 April 1934. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9466 1 U'T de OMGEVING Federatie van vereenigingen voor vrije Ziekenhuisverpleging in Noordholland. STRAFZITTING VAN VRIJDAG 13 APRIL. Br. op Langendijk. DE MIDDELEEUWSCHE IJKWET. De handelaar Sinion Sch. te Broek op Langendijk poseerde als onschuldig slachtoffer van de jammer lijk verouderde JJkwot en het feit, dat bij een over treding het opzet peen onmisbaar element is voor de strafbaarheid. Hij had als ordelijk burper zijn pe wichten correct laten ijken, maar zijn zoontje had zoon pewopen en zwaar penoep bevonden pewicht „strooid" en zonder dat Pa het wist, vervanpen door een nieuw en onpeijkt exemplaar, dat bij controle van de Bokser Pipa den strop omdeed. Maar de Kantonrechter was humaan en lepde peen hooper straf op dan Simon zich in het meest onpnnstipe peval zichzelf had toegedacht, f 0.50 boete of 1 dap. plus verben rdverklarinir \an het pewicht. waarbui ten de minister niet schijnt te kunnen leven. Callantsoop. EEN WAARDELOOS TRANSACTIE-AANBOD. Ken deftip in officieel zwart met fantasiebroek gerost umeerd lieer bleek te zijn een cofêhouder uit Callantsoop. Pijndcrt V., die contact bad pekrepen met het Kantongerecht, omdat hij te I.irnmen met zijn auto was aangehouden, nadat Brip. De Koek koek bad geconstateerd, dat achternummer en -letter niet voldoende waren verlicht. De heer Y. zou mis schien den rei* niet heblien pemaakt, doch hem was een transactiehericht gezonden, dat peen bedrag aangaf. Zijn interesse werd gewaardeerd en kon de comparant de Troublc met f 3 uit den weg ruimen. Br. op Lanpcnd ijk. VAN VISSCHEN TOT BAGGEREN. F.en door de tijdsellende vnn visscher tot modder- bnpperaar te Broek op Lanpendijk gedegradeerde Kpmonder .Tan Gr., was te Alkmaar op zijn rijwiel in den Kooltuin verdwaald geraakt en had niet ge let op de rijwiel verbodsborden, waarmede de talrijke toeristen aldaar beschermd worden. De arme slokker werd tot meerdere attentie aangepord door oplegging yan f 1 boete of 1 dap. Stolper vlotbrug. EEN ONPRETTIGE BRUGGF.BAAS. De zand- en andere vracht-rijdende beer Willem C. uit Bakkum, gein. Castricum. beoefende op 1 Maart zijn bedrijf in de Zijpc en vervoerde zware zand- vrarhten over de Stolpervlotbrug. De heer Dekker, brugwachter en blijkbaar een consciëntieus man, hield zich voortdurend bezig de vracht op te meten en de zwaarte te schatten, uit bezorgdheid voor srhnde aan bei ultra moderne brupmateriaal. Ein delijk scheen bij dan toch de juiste ninat gevonden te hebl»en en mocht Willem de brug berijden, doch met gelijk afgestreken vracht. Evenwel schepn hem later «loze overeenkomst toch te kwellen en gelastte hij den zandrijder, die al de brug had bereikt, terug te rijden, waaraan Willem, het gezeur moede, niet voldeed, met pevolg dat hij heden terecht stond wegens het niet voldoen aan een ambtelijke vorde ring voor de hevoegde-autoritteit, in casu den Stol- pervlot brugwachter. De vrachtrijder verklaarde dat hem later toestem ming was verleend door den havenmeester zelf en had voorts twee personen als cetuigen n dérhareo medegebracht .die konden verklaren, dat aan Wil lem C. Inderdaad toestemming was verleend met af gestreken laadbak het zand over de brug te vervoe ren. Ook deelde de vrachtrijder mede. dat hij een zoon van den brugwachter in dienst had gehad, doch hem wegens ongeschikheid had moeten ontslaan, welke omstandigheid te denken gaf in verband met het optreden van den brugwachter. De getuigen A decharge onderschreven geheel de uiteenzetting van den verdachte en gaven toe. dat bedoelde brugwach ter geen aangegename persoonlijkheid was. Aangezien echter vaststond, dat Willem C. niet aan bet bevel van den brugwachter had voldaan, vor derde de ambtenaar f 2 boete of 2 dagen, doch de kantonrechter ging nog "n stapje verder en sprak een veroordeeling uit zonder toepassing van ernigo straf, waannede ook de houding van den brug wachter stilzwijgend werd gedisqualificeerd. Harenkarspel. EEN VERBLINDENDE HISTORIE. F.en chauffeur uit Ilarenkarspel, Nic. W„ zou in den avond van 2S Febr. in de dorpsstraat te Nieuwe Niedorp hebben gereden met verblindende verlich ting en bovendien niet in 't bezit zijn geweest van een rijbewijs, wat door veldwachter Strijder was ge constateerd. De chauffeur, heden ter verantwoording geroepen, bleek bereid te zijn to erkennen, het gemis van een rijbewijs, doch wat de verblinding betrof, beweerde hij zelf verblind te' zijn geweest door een autobus, waarvan de chauffeur zich wederkeerig bad be klaagd over het verblindende licht, dat de ver dachte had uitgestraald. De kantonrechter staarde zich blind op al die ver blinding en hield de zaak aan. ten einde zich zoo mogelijk meer licht te verschaffen. S c h a g e n. EEN HOOGERE-BURGEB SCHOLIER ACHTER HET STUUR, De 18-jarige studiosus der H.B.S., de heer K. C. SI. te Schapen, bezat rijbewijs noch rijvaardigheid, doch waagde het toch op 24 Febr. maar als chauffeur op te treden, teneinde met eenige vrienden een gym nastiek-jubileum te vieren. De funeste gevolgen ble ven niet uit en werd door onhandig achteruitkrab- helen te N. Niedorp de bakfiets van den groenten- handelaar Dirk Smit aan inooten gereden. Bovendien constateerde de op het lawaai toegeschoten veld wachter, dat de lefzetterige jongeling alle rijbevoegd heid miste. Vooral deze tekortkoming compareerde den scholier heden voor den rechterstoel. Hij erkende echter eerlijk schuld en had de toegebrachte schade behoorlijk vergoed, zoodat hij er zelf afkwam met een vermaning en 2 tientjes boete. De bovengenoemde federatie hield de alg. jaar vergadering in het café van den heer De Boer tc Alkmaar, op Zaterdag 14 April, des namiddags, half vier. De voorzitter, de heer A. Schuur te St. Pancras opende met woorden van welkom op dc eerste ver gadering van het „Streekverband". Spr. herinnerde ?r aan, dat men na de vergadering van verleden laar, waarop werd besloten zich hij de Federatie Nederland aan te sluiten, alleen als „streekverband" zal vergaderen. Spr. schetste in het kort de geschie denis van do federatie, vanaf de oprichting in 1925. Spr. hoopte, dat men nu met do groote federatie meer kan bereiken, zoodat toch nog eens de tijd komt, dat er in iedere plaats een vereen, voor zie kenhuisverpleging zal zijn, wat wel in het algemeen belang is. Na vaststelling van dc uitgebreide door den heer H. G. Bijs van Warmcnhuizen samengestelde no tulen, werden de ingekomen stukken behandeld. Aan het jaarverslag ontleenen wij, dat IS afdeclin- gen zijn aangesloten. Fr werd 1 algemeenc en 2 be stuursvergaderingen gehouden. Een verzoek om verlaging van verpleegkoston heeft geen resultaat gehad. F.r is een nieuwe over eenkomst niet de firma Met aangegaan voor het vervoer naar de ziekenhuizen. Kr is veel propagan da gevoerd, doch blijven vele vereen, veraf staan. Uit het jaarverslag van de openbare Operatiekns stippen wij aan, dat do commissie driemaal heeft vergaderd, liet ledental Is niet zoo vlot vooruitge gaan. Binnenkort zal er weer propaganda worden gevoerd voor O.O.K. Per 1 Januari 1934 hadden 13 afdcelingen zich hij de O.O.K. aangesloten, met een aantal leden van 1361 in <414 gezinnen. Men hoeft een feitelijke vermindering van 1 r>0 leden gehad. Yan deze I eden zijn er 100,"» hoven IR jaar. 350 bene den dezen leeftijd. Aan operatiekosten is f 102."» uit gegeven. voor 29 gevallen. Vijftien maal heeft men do volle f 75 uitbetaald, gemiddeld f 00 per geval. Aan operatiekosten is 83 pet. van de contributie uit gegeven. aan andere onkosten 17 pet. De jaarverslagen werden aldus vastgesteld. Pc heer Yan der Sluis bracht financieel verslag uit. De ontvangsten hadden f 249.8? bedragen, de uitgaven f 240.08, zoodat een batig saldo van f 3.14 aanwezig was. De hoeken en bescheiden waren In orde bevonden en de penningmeester onder dankzegging gedechar geerd. Daarna werd het reglement voor het streekver band behandeld, welk reglement na toelichting door den voorzitter en den heer Stolk, voorzitter van de Federatie Nederland, werd vastgesteld. De beschrijvingsbrief voor de aigemeene vergade ring van de federatie Nederland werd daarna be handeld: dc heer Stolk lichtte eenige punten toe. Spr. drong aan op een meer geconcentreerde t.b.c.-bestrijdlng: daar moet de Federatie voor wer ken. Daarvoor zijn op het OQgenhlik 200 vereenigin gen in Nederland. Verder op de instelling van een commissie voor schoolartsend ionstcn. Men ging op vele. punten met het door den heer Stolk naar voren gebrachte, accoord. Na rondvraag volgde sluiting. 1 VIERINGEN Vordering weg WieringermeerAfsluitdijk. De werkzaamheden tot aanleg van bovengenoemden weg zijn in zooverre gevorderd dat dc weg over de ge- heele lengte reeds tot volle hoogte'is opgespoten. Nu het zandperswerk is beëindigd .zal met spoed de weg onder profiel worden gebracht en het wegdek worden aangelegd. Het gaat met den wegenaanleg te en om Wielingen alleszins crescendo. Ofschoon tegen half April, nog groote aanvoeren. - En ook goede prijzen. - Marktsituatie veel beter dan vorige jaar. - Roode kool is het minst gunstig van alle koolsoor ten. - Toch nog beter dan het vo rige jaar. Gele kool wordt voor zeer goede prijzen verkocht. - Een record van dit seizoen. - Vergelij king met overeenkomstige week vorig jaar. - Buitengewoon scherp i;s de tegenstelling in prijs, nu ge maakt, met 1933 - Toen bijna alle Deensche witte kool naar de belt, nu voor goede prijzen verkocht. - Met de nien wil het maar niet vlotten. - Bieten iets lager. - Ge ringe aanvoer van peen. - Goede prijs. - Aardappelen aangevoerd. lage prijs. We schrijven half April en toch werden er deze weck nog massa's van de verschillende koojsoorten aangevoerd, hoeveelheden zoo groot, als waren we nog midden in de win tercampagne. Lettende op het weer. kwam men wel tot een andere conclusie en het is niet gewaagd te veronderstellen, dat 't mooie weer de oorzaak van de groote aanvoeren was. De bou wers worden dan bevreesd, dat bij eenigszins lange- ren duur van de zachtere weersgesteldheid, de prij zen zullen gaan kelderen, vooral oindat op de groen teveilingen groote hoeveelheden jonge groenten wor den aangevoerd. Dat die vrees van groote aanvoeren van deze groenten niet denkbeeldig is, bewijst wel het feit, dat groote hoeveelheden spinazie, aan de Westlandsche veilingen aangevoerd, alweer naar dc mestvaalt verhuisden. Onder deze omstandigheden moet het ons eigenlijk nog verwonderen, dat de prij zen onzer Langendijkcr stapelproducten nog z«»o goed stand hielden en dat bij groote aanvoeren. De marktsituatie is ongetwijfeld veel en veel heter voor onze groenten dan die langen tijd is geweest en ontegenzeggelijk zijn de bepalingen van het Duit- sche handelsverdrag daar niet vreemd aan. Was het niet, dat in het buitenland heel wat van onze Stapel- producten konden worden geplaatst, het zou er voor de Langendijker tuinbouwers weer slecht hebben uit gezien. Niet dat de toestand nu al goed kan worden genoemd, het mag gezegd worden, dat hij veel en veel verbeterd is en mochten straks de prijzen der vroege aardappels zoo bevredigend zijn als thans die der bewaarkool, er zou in de gezinnen der tuinbou wers heel wat ruimer geademd worden. De hoop is nu gevestigd op gunstige uitvocrbepalingen naar Duitschland voor wat de producten betreft, die in de nieuwe campagne aan de veilingen zullen worden aangevoerd. Eerlang zullen de jaarverslagen verschijnen van onze twee groote groentenveilingen die der L.G.C. en van den Noordermarktbond en we kunnen nu wel al voorspellen, dat, waar die verslagen handelen over 1933, de toon in mineur zal zijn gesteld. Niettemin zal er op kunnen worden gewezen, dat veel in gun st igen zin is verbeterd, getuige de grootere omzet ten, die gedurende de laatste maanden zijn te boe ken. Al zou het verkeerd zijn, uit deze opleving nu al een aigemeene conclusie voor de toekomst te trekken, toch moet worden erkend, dat de vooruit zichten toch gunstiger ^ijn. Ook in de afgeloopen week profiteerden de aan voerders van roode kool het minst van de verbeterde marktstcming. Het is een zeer zeldzaam geval ge weest, als voor de allermooiste roode kool van onge veer twee en een half pond f6 werd betaald. De meeste \an deze soort kool bracht niet meer op Stremming van de scheepvaart. Met ingang van 16 April zal de Wostfriesche sluis, toegang gevende tot de Wieringermeer nabij Kolhorn, gedurende ongeveer 8 weken wegens daaraan te ver richten onderhoudswerkzaamheden voor de scheep vaart gesloten zijn. Openstelling schutsluis en draaibrug. Met Ingang eveneens van 16 April zijn de schutsluis en. voor zoover het scheepvaartbedrijf zulks noodig maakt, de draaibrug tc Den Oever, tot nadere aan kondiging opengesteld van 5 tot 21 uur. Bij deze open stelling is in een lang gevoelde behoefte voorzien, rlanr de sluiting lot dusverre reeds tc IS uur plaats vond. Aanbesteding. Woensdag 9 Mei wordt door den dienst der Zui derzeewerken aanbesteed de aanleg van klinkerwegen in de Wieringermeer: Scherven weg. Wagenpad, Wa- genddwarspad en Tusschenweg, tezamen tot een leng te van plus minus 13.3 K.M., waai voor de raming f33.000.bedraagt. Telling verkeer Afsluitdijk. Sedert enkele dagen is men te Kornwcrderzand bezig het verkeer (speciaal 't passagiersvcrkccr met dc talrijke particuliere bussen) over den afsluitdijk te tellen. Waar de A.T.O.-bussen als regel slechts ma tig zijn bezet (de tarieven zijn in vergelijking met de concurrentie ook zeer hoog) valt het dagelijks op hoe particuliere autobusondernemers groote aantallen passagiers in z.g. besloten gezelschap over den afsluit dijk vervoeren en zulks tegen ongekend lage tariev en. Naar wij vernemen gaat deze telling uit van de Ne derlandschc Spoorwegen, zij is Woensdagavond aan gevangen en zal een weck (dag en nacht door) duren. A N ,V A P 4 V L O W A' A BREEZAND. Uitvoering Concordia. Zaterdagavond gaf de muzickvcreeniging Concordia haar tweede uitvoering van liet seizoen in de zaal van den heer Jb. Borst. Deze uitvoering, alleen toegan kelijk voor donateurs, kunstlievende leden en ge- noodigden, werd geopend door den heer B. de Yries, voorzitter van Concordia. die mededeelde, dat door omstandigheden de uitvoering wat laat in liet sei zoen kwam en de eerste was, die Concordia onder leiding van haar nieuwen directeur, den lieer J. J. W. Hertsvvorm gaf. Spr. trok een vergelijking tusschen den nieuwen en den vroegcren directeur, den heer H. B. Schenkels. Bij verschil in andere dingen, is er deze overeenkomst, dat beiden beroepsmusici zijn. met groote liefde voor hun vak. Helaas, ging spr. voort, hebben twee der beste krachten Concordia verlaten, maar dc vereeniging hoopt ze weer in haar gelederen terug te zien keeren. Al dadelijk, bij het eerste nummer van het pro gramma, een pittig gespeelden marsch, merkten we dat Concordia in den nieuwen directeur een waardig opvolger van den heer Schenkel gevonden had. Yan de andere nummers noemen we in de eerste plaats de wals: In schoner Maiennachi, die zeer mooi ten gchoore werd gebracht. We hoorden na dit nummer dan f5.40f5.69. Oppervlakkig beschouwd is dit geen slechte prijs, doch bij nader inzien, komt er per kool toch nog weinig in het laadje. En de opbrengst van de grootste kool was nog geringer. Eerste quali- teit, gewicht ongeveer 3 K.C1.. werd aanvankelijk nog voor f 1.40f 1.60 verkocht, doch de laatste dagen kon met moeite f 1 worden gemaakt. Dit is veel te weinig. Het mooiste doorschot bracht al niet veel meer op dan f3, op het eind der week zelfs nog minder. Hoe het dan met het groote doorschot ging is gemakeklijk te begrijpen. Het is wel jammer, dat de roode kool niet in de. gunstige stemming van die der andere koolsoorten deelt. Maar, vergeleken met de prijzen, die het vorige jaar werden gemaakt, zijn deze nu toch hooger. Dat is het bemoedigende, dat ook voor deze koolsoort cenig optimisme wettigt. Dc aanvoer aan beide veilingen bedroeg het niet onaanzienlijke getal van 83 spoorwagens, tegen in de overeenkomstige week van 1933 slechts 60. Ondanks het zachte weer was de stemming voor gele kool weer gunstig, zelfs bij grootcn aanvoer. Aan vankelijk scheen de kooplust wel wat geluwd en kon voor het allermooiste goed nauwelijks f 7.worden bedongen, doch in den loop der week werden geregeld betere prijzen besteed, in die mate zelfs, dat Vrijdag prijzen werden gemaakt, die gedurende het geheide seizoen nog niet besteed waren. Aan de Broeker vei ling werd n.1. voor het mooie kleine goed van 2 tot 3 pond tot f 8.70 betaald en ook aan die te Noord* scharwoude steeg dc prijs tot f 8.30. De grootste kool, ook eerste qualiteit bracht f 4.50 tot f 4.90 op. zoodat een kool van 3 K.G. voor gemiddeld 14 cent werd ver kocht. Het mooiste doorschot werd in maximum voor f5.40 verkocht, terwijl de grootere soorten toch ook nog f 3.30f 4.60 opbrachten. Zaterdag was de prijs iets lager door de buitengewoon groote aanvoeren: alleen aan de Broeker veiling waren 65 schuiten met gele kool en tc Noordscharvvoude moesten nog een aantal schuiten blijven liggen, die de volgende week het eerst aan de beurt komen. De aanvoer beliep aan beide veilingen te zanten ongeveer 37 spoorwagons tegen in dc overeenkomstige week van 1933 slechts 37. I)e hoogste prijs, die toen voor eerste qualiteit voor het mooiste goed werd besteed was f2.90, de groote kool bracht f 1.minder op, terwijl voor doorschot 60*cent werd betaald of onverkoopbaar was en naai de belt verhuisde. Deze tegenstelling is wel buiten gewoon groot en komt ten gunste van 10341 En bij de Deensche witte kool is het contrast nog scherper. Die was, ook voor het meest gezochte goed van de eerste qualiteit ,zoo goed als onverkoopbaar. Alle noteeringen in de week van 10 tot en niet 15 April lagen tusschen 60 en 90 cent. Doch van de aanvoeren kwam verreweg het meeste op de mest vaalt terecht. Deze weck lagen de notecringen tus schen f 4.70 en f7.40 voor eerste qualiteit. dat wil dus zeggen, dat de mooiste kool van gemiddeld twee en een half pond in maximum f 7.40 opbracht. Het meeste van dat kleine goed werd geveild voor f 6.90— f7.30, terwijl de groote kool voor f 4.70—f6.— werd ver kocht Zelfs voor liet mooie doorschot werd nog tot f6.besteed: veel hiervan noteerde van f <4.80f5.40, terwijl groote doorschot voor f3.50f 4.30 werd ver handeld. De aanvoer beliep nog 40 spoorwagens aan beide veilingen. Met de uien wilde liet nog niet vlotten. De tijd van het jaar is te ver gevorderd om te mogen verwachten, dat het nog veel beter zal worden. Trouwens er zijn niet veel gave uien meer en met het tegenwoordige weer schieten ze hard door. Er kon voor grove uien weer niet meer worden gemaakt dan f2—f2.70, voor gele uien f 0.80—1.90 en drielingen noteerden van 80 cent tot flper 100 K.G. De aanvoer beliep nog ongeveer 6 spoorwagons. De mooiste bieten brachten f2.70 op, groot 70 cent tot 11.—; mooie groote van afwijkende qualiteit f 1.— tot f 1.50. Groote peen werd graag gekocht voor f3.50, kleine voor f 1.50. Aardappelen, Bevelanders, brachten 12.40 op. Een practisch lasch-apparaat van de PhU lipsfabrieken als een van de nieuwste toepassingen van het gelijkrich- ter-principe. De lasrhgelijkrirhter, aldus de heer S .P. G. de Lange van dc N. V. Philips' Fabrieken, die Zaterdag middag sprak voor genoodigde» in de Ambachts school te Alkmaar, heeft zijn ontstaan te danken aan dc geleidelijke ontwikkeling van de oxyd katho de gelijkrichters, welke op hun beurt hun opkomst weer danken aan de radio. De werking van den geïijkrichtcr is te vergelijken met die van oen fietspomp: hij de laatste wordt de lucht slechts in één richting door het ventiel in een band geperst, hij een gelijkrichtbuis gaat de elec- trisehe stroom in één richting. Dc belangrijkste onderdeden van den gelijkrichter zijn: de transformator, die wisselstroom transfor meert in oen hoogore of lagere spanning en een ge- lijkriclithuis. die als ventiel werkt en dezen getrans- formeerden wisselstroom slechts in één richting door laat. tengevolge waarvan men dus gelijkstroom krijgt. Op die principe berusten alle gelijkrichters, ook de Philips laschgelijkrichtcr. Was de eerste door Philips gebouwde gelijkrichter bedoeld voor het laden van een radio-accu met een stroom van 1.3 A., thans worden gelijkrichters gele verd voor alle stroomsterkten en spanningen, die liggen tusschen 0.5200 A., hij gelijkspanningen van 110 -220 Y. Deze gelijkrichters worden vooral toegepast voor het laden van batterijen, het voeden van magneten, koolspitsen van booglampen, bekrachtiging van re lais. het voeden van gelijkstroommoforen. enz. Een van de nieuwste toepassingen is de lasehge- lijkrichtcr. Spreker lichtte een en ander toe niet be hulp van projectieplaatjes, waaruit o.m. duidelijk bleek het verschil in rendement tusschen omvormers en gelijkrichters. Spreker zette vervolgens uiteen, waarin het prin- ripieele verschil bestaat van een laschgelijkrichtcr ten opzichte van een lasehfransformator en een laschomvormer. Als bijzonderheid kwam hier n.vr voren, dat de transformator, die in den laschgelijk- richter wordt gebruikt, niet op twee phasen van liet net wordt aangesloten, maar op drie phasen. zoodat een symmetrische belasting wordt verkregen, ten gevolge waarvan geen bezwaren te verwachten zijn van de Prov. en Gcm. F.lectr. Bedrijven. Bovendien is daardoor dit toestel zeer goed voor karweiwerk. te gebruiken. Daar liet apparaat wol de. voordeden van den laschtransformator en van den Insehomvormer heeft, geeft de laschgelijkrichtcr een zeer constante en soe pele hoog. d.w.z. de stroomsferkle past zich bij elke verandering van de booglengte onmiddellijk aan, waardoor de kans. dat de hoog afspringt, gering is en waardoor het vlugge legeen van een gelijkmati ge lasrhrups bevorderd wordt. De stroomsterkte van den lasehgelijkrirhter is re gelbaar in 3s trappen tusschen 25 en 200 Ampère. Behalve dit toestel werd ook nog een kleiner ap paraat besproken, n.1. de z.g. laschgelijkrichtcr voor rarosserie-bonwers en autogarages. voor het lasschen van nlnat van 0.58 m.m.4 m.m., regelbaar tusschen 10—80 A. Na afloop van deze lezing werd eerstgenoemd toestel gedemonstreerd, waarhij de toehoorders zich konden overtuigen van de gunstige eigenschappen van dit Philips' product. rondom ons menige tevredenheidsbetuiging mompe len. De heeren C. Angevare en C. Prins voerden eert duo voor I's- en B-elarinette en mochten daar voor een warm applaus in ontvangst nemen. Het pro- cranima werd besloten met den bekenden marsch Of- firer of the Day. De tooneelvereeniging Excelsior was zoo bereidwil lig voor de afwisseling Te zoreen en voerde op: De moord in het kolenhok, een stuk niet een crirzelieen titel, maar van onschuldig karakter en waar onbe daarlijk om gelachen is. Niettegenstaande de kort© tijd van voorbereiding, werd het vlot gespeeld. Het balmuziek werd verzorgd door een paar lcdert van Concordia. TANGENT) TT K Een Langendijker Kegelclub. Reeds eenigen lijd werd er door enkele personen gesproken over de oprichting van een kegelcluh. Want onder de vele sporten, welke aan den Langen dijk werden beoefend, behoorde toch ook het kegelen een plaatsje te worden ingeruimd. Zoo werd dan Zaterdagavond in „Concordia" te Koordscharwoudo een vergadering gehouden van ke gel-enthousiasten, waar de zaak nader onder de oogen werd gezien en verder uitgewerkt. Het bleek uit de besprekingen, dat er velen aan den Langendijk voor het kegelen gevoelen, zoodat in principe werd besloten een club op te richten. Yan de Alkmaarsche kegelcluh waren verschillen de inlichtingen verkregen en was men in Alkmaar bereid, om aan de oprichting van een club mede te werken en van technische voorlichting te dienen, wel ke bereidwilligheid natuurlijk zeer op prijs werd ge steld. De oprichters waren vol goeden moed en zal een actie voor ledenwerving op touw worden gezet. Wij gelooven dan ook, dat er op de volgende vergadering die Zaterdag 28 April wordt gehouden, een flink aan tal leden aanwezig z.al zijn. Yoor de ihrichting van een baan zal met, eenige leveranciers in overleg worden getreden. Dc A.J.C.. afd. Langendijk, hield Zondagmiddag een feestvergadering in* het lokaal van den heer P. Kramer te Zuidscharwoudc. Er was veel belangstelling op dezen feestmiddag, welke zeer goed geslaagd is. Carel Scholte te Utrecht, lichtte het werk der A.J.C. uitvoerig toe. waarbij hij wees op het verschil tusschen de jeugd van vroeger en die van thans. Spr. vergeleek he: i< ugdwerk hier met dat in Duitschland, Oostenrijk en Rusland. Ook hier dreigen verschillende gevaren liet roode valken nest. Deze. vergadering is er voor, den vriendschaps band te versterken. Spr. wees op de groote werkloos heid, die een prikkelbare sfeer schept. De solidariteit moet worden aangekweekt en drong spr. aan op hard werken der arbeidersjongens, die niet werkeloos mo gen toezien, dat de bewapening wordt bevorderd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 9