Zijpe en Hazepolder Raad Callantsoog. Installatie nieuwe Burgemeester. Uitbraakpoging van gevangenen. De mishandeling in de Wièringermeer. Uitsluiting van 50.000 kleermakers. 1 WIERJNGEN Ongeval bij sluisdeuren verwisselen. Bij het verwisselen van sluisdeuren te Kornwerder- tand niet behulp van een bok, heeft Dinsdagochtend te Kormverderzand een ongeval plaats gehad, hetwelk nog vrij goed is afgeloopen. De aannemer van de onderhoudswerkzaamheden aan de kunstwerken in den afsluitdijk J. de Vries van Heemstede, zou met zijn bok een sluisdeur van 31000 K.G. op den loswal zetten, toen de bok afbrak. De deur was juist boven den loswal doch de geheele bokstelling brak af. De stelling is waarschijnlijk te licht geweest voor het zware transport met gemeld gevolg. Dat dit ongeval zonder persoonlijk letsel is afgeloopen mag gelukkig worden geconstateerd. LANGEN DIJK Op tal van akkers staan de tulpen thans in bloei en de verschillende kleuren, die de talrijke velden ver- toonen, zijn een bekoring voor het oog. Het is dan ook de moeite waard een kijkje te nemen aan Langen- dijk, waar de bollenteelt de laatste jaren sterk is toe genomen. De uitvoer van bloembollen heeft in de afgeloo pen maand bedragen 87? ton, ter waarde van f 424.000, tegen S24 ton ter waarde van f388.000 in dezelfde muand van het vorige jaar. In het eerste kwartaal van 1934 werden 28U ton tor waarde van f 1.339.000 tegen 2245 ton ter waarde van f 1.051.000 in het eerste kwartaal van 1933 uitgevoerd. Het meeste werd uitgevoerd naar Groot-Brittanniö en Duitschland. ZUIDSCHARWOUDE. Gistermorgen kwam het dochtertje van den heer B. v. d. Vliet onder het spelen op het plein der R K. school in het speelkwartier zoo tc vallen, dat het haar beentje brak. De arbeiders zijn hier maar weinig tevreden over de wijze, waarop sommigen van hen in de werkver schaffing te werk worden gesteld. Er worden er n.1. aan het baggeren gezet, welk werk voor die personen zonder tegenspraak te zwaar is. De moeilijkheid, om ander werk voor hen te vinden, mag intusschen bij de beoordeeling van een en ander niet uit het oog worden verloren. BE ERHUGOWA AFT) Naar we vernemen vonde de belediging van den Hieuwen burgemeester Maandag j.1. door den Commis saris der Koningin plaats. Zooals we reeds mededeel den, zal dc installatie Zaterdag a.s. geschieden. Oni hieraan eenigen luister bij te zetten heeft de burgerij haar beste beentje voor gezet en aan een op roep om in deze do voorbereidende besprekingen tc voeren, werd door een vijftigtal personen gehoor ge geven. Een eerc-comité, bestaande uit den oud-burge meester, den heer Van Slooten, de pastoors der drie parochies en de beide plaatselijke geneeshecron, werd geformeerd. Eveneens werd een werkcomité benoemd, waarvan voorzitter werd do heer Zwarteveen, plaatselijk ge neesheer. Bij de gehouden voorloopige besprekingen werd be sloten, dat de intocht Zaterdagmiddag ongeveer half twee op do grensscheiding Oude NiedorpHugowaard bij de Verlaterbrug zal planfs vinden. Een stoet, bestaande uit ruiters en de beide muziek korpsen zal het gezelschap begeleiden, terwijl bij den Molenweg meerdere vereenigingen zich aan zullen sluiten. Diverse sub-comité'* werden benoemd en besloten 'dat de leerlingen der hoogste klassen der zeven scho len (ongeveer een driehonderdtal) na de officieel© In stallatie, die om drie uur ten raadhuize plaats vindt, Wen nieuwen burgervader op het gemeentelijk sport terrein eenigo liederen zullen toezingen. Den kerkbesturen zal worden aangezocht de vlaggen van de toren uit te steken, terwijl aan de parochies Noord en Buurt, alsmede aan het N.-H. Kerkbestuur zal worden verzocht gedurende den tijd, dat de op tocht in zicht is, de klokken tc doen luiden. Voorloopig zal door een negental vereenigingen aan den optocht worden deelgenomen. WJERÏNGERMEER Oprichting van een voetbalclub. In de Middenmeer hebben sportliefhebbers een actie op touw gezet om tc komen tot oprichting van een voetbalclub. Met dit doel komt men Donderdag avond in Hotel Smit bijeen. Middenmeer. INWIJDING VAN DE N.H. KERK. Den 28sten April a.s. zal de overdracht en inge bruikneming der N.H. Kerk alhier plaats vinden. Deze plchtigheid. welke des namiddags om 3 uur plaats vindt, zal door ds. C. J. van Paasscn, Ned. Ilerv. Pred. te Haarlem, worden geleid. 'ANNA P AU L O \Y N' A BREEZAND. Verkooplng. Ten overstaan van notaris F J. M. Pinxter van Schoorldam had Dinsdag in café Borst de verkoo plng plaats van het burgerwoonhuis met schuur, erf, bouwterrein en bol leng rond aan den Verl. Meer weg. groot 20 A., 23 c.A., en eigendom van den heer E. Muntjewcrf. Op f2 gemijnd, ging het geheel voor f6002 over aan de N.V. Haarlemsche Hypotheek bank. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden, op Dinsdag 17 April 1934, des middags 2 uurv in „Het Wapen van de Zijpe", van Mevr. wed. J. Broer te Schagcrbrug. Voorzitter de heer C. Hooij, dijkgraaf; als secre taris fungeert do heer P. Kooij, opzichter, in ver band met de afwezigheid van den secretaris, «len heer J. J. Bleek, die zijn voet verstuikt heeft en daardoor verhinderd was. Alle leden zijn aanwezig. 2 vacatures. De vaststelling der notulen wordt uitgesteld tot de Volgende vergadering. Op 17 Maart was do kas van den penningmeester ïn overeenstemming met hoeken en bescheiden. Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot het nnngaan van een geidleening ad f 35000 voor het stofvrij maken der wegen. Met de bekende wijziging van het ambtenaren reglement, inzake uniformverbod, ontslag wegens revolutlonnaire gezindheid enz. gaat de vergadering aceoord. Van de heeren J. Simons en C. Weij was het ver zoek ingekomen om de pastorie te mogen huren. Het Dag. Bestuur stelt voor afwijzend op het ver zoek te beschikken, omdat de heer Simons geen vas te positie heeft en men niet zeker is van geregelde ontvangst van do huur. liet resultaat der bespreking Is dat conform het voorstel van het Dag. Bestuur wordt besloten, tegen stemden de heeren Dignum, Van der Sluijs en Ko men. 9vcr eventuecle aanschaffing van een verkeers spiegel is gecorrespondeerd met de ürma Stoel, Spoedeischende vergadering van den Baad op Dinsdag 17 April 1934, des avonds half acht. Afwezig dc heer Kruisveld, wegens lichte onge steldheid. Voorzitter de heer Mr. D. Breebaart Kz., burgemees ter, tevens secretaris. Na opening volgt vaststelling der notulen. Ged. Staten hadden diverse liesluiten goedgekeurd, de verordening op heffing van leges en ventvergun ningen was koninklijk goedgekeurd. Voorts wordt nog mededeeling gedaan van diver se ingekomen stukken, die geen aanleiding tot be spreking geven, o.m. het verslag van het agentschap der arbeidsbemiddeling. Er is zeer veel malen ver gaderd en den agent wordt dank gebracht voor zijn vele werk en voor zijn uitvoerig verslag. Do afdceling Callantsoog van den Modernen Bond van arbeiders In het landbouw-, tuinbouw- en zui velbedrijf verzoekt kindertoeslag op het loon in werkverschaffing. Deze kindertoeslag wordt ge vraagd in de plaats van den kolentoeslag. De Voorzitter noemt het een eigenaardig gesteld verzoek, kindertoeslag en kolentoeslag zijn tv.ee afzonderlijke dingen, de kolentoeslag wordt gege ven in den winter. B. en W. stellen voor afwijzend op het verzoek te beschikken, omdat in do vergade ring van 8 December besloten is zich zooveel moge lijk te houden aan dc rijksregeling, alleen was het loon bij de rijksregeling 25 cent, terwijl het hier 26 cent is. Zonder discussie wordt aldus besloten. Voor aanleg van wegen. B. en W. stellen voor tot het aangaan van een geidleening van ten hoogste f 2000 voor aanleg voii wegen en het bouwrijp maken van gemeenteterrein in werkverschaffing. De Voorzitter licht toe dat na dc stopzetting van de werkverschaffing, wegens gebrek aan geld do werkloosheid van grootcn omvang bleef en nood gedwongen moesten dc arbeiders naar het Armbe stuur worden verwezen. Toen is gedacht aan den aanleg van wegen en is te Haarlem gevraagd naar mogelijke provinciale subsidie. Ook in Den Haag is besproken de rijkssubsidieregeling en gewezen op het eigenaardige van de regeling, waardoor dc ge meente niets krijgt. De conferenties hebben weinig resultaat opgele verd aan het Departement van Binnenlandscbc Za ken wist men geen andere raad te geven dun geld te leenen ten behoeve van de werkverschaffing. B. en W. hebben toen besloten dezen weg op te gaan en voor den aanleg van wegen was de Bank van Ned. Gemeenten genegen f 2000 te leenen en dan in bui tengewoon rekening-courant. Do heer Kruit vreest dat de gemeente wel een ge- ruimen tijd met de werkloozen zal blijven zitten on dus zal er iets moeten gebeuren. De heer Vries zou liet toejuichen als toegestaan werd dat de werkloozen bij particulieren te werk gesteld werden, en dan met subsidie van de gemeen te. De Voorzitter zegt dat tegen een dergelijke rege ling bezwaren bestaan, maar bovendien het rijk kent een dergelijke regeling niet. En de gemeente zou er ook geen geld voor hebben. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Besloten wordt tot verkoop van een perceeltje ge meentegrond aan wed. A. DekkerStruijf voor bet bouwen van een burgerwoning. De koopsom zal zijn f 240, berekend naar een prijs van f 1.50 per Ml B. cn W. stellen voor tot het verlecnen van een maar het Dag. Bestuur acht nader onderzoek nog gewenscht en vraagt machtiging om na onderzoek cn na overleg met B. en W. een vcrkcersspiegel te mogen aanknopen. Deze machtiging wordt verleend. Onderzoek geloofsbrieven. Op verzoek van den Voorzitter belasten de heeren Dignum, Komen en De Boer zich met het onderzoek van de geloofsbrieven van de heeren C. Smit en P. Doorn Lz., gekozen tot hoofdingeland en van do heeren G. Blaauboer, G. Buik, J. van der Oord, A. Pens en G. Jonker, gekozen tot molcnmeestcrs, van respectievelijk de poldcrafdcelingen B, H, I, K en Ö.N. Waar de stukken in orde werden bevonden, wordt tot toelating en goedkeuring geadviseerd en aldus besloten. De hoor J. Rampen, aftredend heemraad, wordt als zoodanig met op een na algcmecne stemmen be noemd. Felicitatie volgt. In verband met de benoeming tot heemraad van den heer J. Eriks Sr. wordt tot regent voor het alge meen Weeshuis te Zijpe benoemd de heer II. Swan, die de benoeming aanneemt. Vastgesteld wordt een suppletoir© begrooting, dienst 1933 tot een bedrag van f 10.000. Rekening 1933 en begrooting 1934. Over de rekening 1933 brengt de commissie bij monde van den heer Kraakman raport uit. Alles was keurig in orde bevonden. De rekening sloot met een batig saldo van f 2070.08, die der sloot- en weggelden met een batig saldo van f 3332.92. Op do bogrooting 1934 had de commissie geen aan merking. Do rekening wordt goedgekeurd. Ten aanzien van do begrooting merkt do heer Van der Sluijs in het algemeen op, dat in de Dccember- vergadering reeds door hem is gevraagd of voor het teren der wegen een leening van f 35000 vol doende was en niet te veel uit de reserve geput zou worden, en geen lastenverhooging noodig zou zijn. Spr. is toen door het Bestuur gerustgesteld en de las ten zijn ook onveranderd gebleven, n.1. f 6.50. Even wel uit de cijfers blijkt, dat het saldo is achteruitge gaan en in dezen tijd was het wel gewenscht geweest do lasten eenigszins te verlagen. Spr. concludeert dan ook, dat het beter zou zijn geweest een geid leening van f 40.000 te sluiten in plaats van f 35000. De Voorzitter antwoordt dat in de begrooting weer geen rekening is gehouden met do bijdrage van de Provincie voor de wegen en met de bijdrage van de gemeente voor steun aan werkloosheidsbestrijding. Een grootcr leening te sluiten zou niet direct ver laging van lasten ten gevolge hebben. Waar de pers noch van de rekening, noch van de begrooting eenig cijfers tot haar beschikking krijgt, was dc uiteenzet ting van den Voorzitter moeilijk te volgen. De heer Van der Sluijs beantwoordde deze uiteen zetting van den Voorzitter met de opmerking, dat de Voorzitter afdwaalde. Spr. verwachtte in 1935 ook aanleg van gebouwde eigendommen en daarom was nu eenige lastenverlaging gewenscht. De heer Dignum sluit zich aan l>ij het betoog van den heer Van der Sluijs. De heer J. C. Bruin zegt dat het Dag. Bestuur wel verlaging van lasten voor oogon heeft gehad, maar het is teleurgesteld dat voor dit jaar geen belasting verlaging van bebouwde eigendommen kan plaats vinden. De dijkgraaf wilde wel eenige lastenverla ging, van 50 cent, maar spr. was daar niet voor en vond het beter dit jaar nog door deze zure appel te bijlen. De heer Van der Sluijs zegt dat de Voorzitter toch in de December-vergadering als zijn meening uit- snrak, dat voor 1934 nog wel niet te rekenen zou zijn op de belasting van gebouwde eigendommen. Bij de postgewijze behandeling werden enkele in lichtingen gevraagd, die door den Voorzitter wor den .verstrekt. bijdrage aan de gemeente Schagen voor het bezoe ken van leerlingen uit deze gemeente van de U.L.O.- school tc Schagen ad f 10 per leerling per cursusjaar Ilecds eerder was afwijzend op een dergelijk ver zoek beschikt, maar liet aantal leerlingen uit onze gemeente neemt toe, het totaal aantal leerlingen voor de U.L.O.-school is zeer groot en de mogelijk heid bestaat dat enkele leerlingen zullen moeten worden afgewezen en het zou logisch zijn dat dan In dc eerste plaats dat zouden zijn leerlingen waar voor de gevraagde bijdrage niet wordt betaald. B. cn W. achten het niet onbillijk de gevraagde bijdrage te verlecnen. Allen voor. Gewijzigd wordt de gemeenschappelijke regeling tusschcn de gemeenten Den Helder, Texel, Wielin gen, Anna Paulowna en Callantsoog. nopens het voor die gemeenten instellen van een schoolartsendienst, en wel oni daardoor peiisioenvcrhaal mogelijk te maken. Kampeervcrordening. Omdat in onze gemeente meer en meer wordt ge kampeerd, stellen B. en W. voor, vast te stellen een verordening op het kampeeren. Voor het kampeeren zal «lus een vergunning aangevraagd moeten worden. Wordt goedgevonden. Voor dergelijke vergunning zal een recht worden gelieven, n.1. voor 1 dag 25 cent, voor éên week of minder 50 cent, voor meer dan een week, per week of gedeelte per week, 40 cent. Gewijzigd wordt de gemeentebegrooting, dienst 1934. zulk in verband met het besluit tot het aangaan van een geidleening voor aanleg van wegen. Voor het bouwen van een zomerwoning wordt een perceeltje gemeentegrond verhuurd aan den heer W. Uijterdijk te Wieringerwaard voor f 10.80 p, jaar. Rij de rondvraag vraagt dc heer Weij, of al spoe dig met de werkverschaffing begonnen kan worden. De Voorzitter zegt dat dit afhangt van de goed keuring van het lceningsbesluit door Ged, Staten en het voornemen bestaat om dan volgende week in beperkte mate te beginnen. Besproken wordt nog het verkeer per auto naar de zomerwoningen, enz, Do heer Kooger stelt voor, om, waar deze spoed eischende vergadering in hoofdzaak is belegd ten bate van de wcrklooze arbeiders, voor deze vergade ring geen presentiegeld tc doen uitkecren. Wordt goedgevonden. De heer Kooger betuigt namens de arbeiders zijn dank, dat de raad het voorstel tot den aanleg van wegen heeft aangenomen. De heer Vries brengt nog eens ter sprake, het te werk stellen van werkloozen bij particulieren, in het vrije bedrijf. Spr. zou willen dat daartoe vla de Ver- ceniging van Ned. Gemeenten bij do regeering op werd aangedrongen. De heer Kooger denkt dat er verschillende bezwa ren aan verbonden zullen zijn. Spr. noemt b.v. als een bezwaar, dat een beter gesitueerde dan eerder in de gelegenheid zal zijn een arbeider te werk te stellen, dan iemand die in 't geheel geen arbeider zal kunnen betnleu. De Voorzitter wijst op het groote gevaar dat een werkgever een werknemer zal ontslaan, om hem later met subsidie terug te nemen. Een tweede moeilijkheid zal zijn, dat ook andere bedrijven, de industrie, dan een dergelijke steunverleening zul len wenschen en op deze wijze wordt het geheele economische leven ontwricht. Om deze redenen is men ook in Den Haag huiverig om met dit systeem to beginnen. Laten wij ons maar niet tot de Ver- ceniging van Ncderl. gemeenten wenden, doch af wachten wat de regoering zal doen. Na eenige bespreking wordt besloten om aan de Vcrecniging van Nederl. gemeenten te berichten, welke besprekingen over «lit onderwerp hier zijn ge voerd, maar geen definitief verzoek te doen. Hierna sluiting. In de loonen van de vaste wegwerkers is geen verandering gekomen. Do heer Swan vraagt of het niet gemotiveerd ls deze loonen eenigszins te veringen. De Voorzitter zegt dat het Dag. Bestuur gemeend heeft, geen verandering in dc loonen te brengen in verband met de bijzondere werkzaamheden, bij het teren der wegen. De heeren Van der Oord en Dignum oordeelen ook dat om die reden verlaging niet gewenscht is. De hegrooting wordt ongewijzigd vastgesteld. Besloten wordt tot het aangaan van een kasgeld- leening ad f 25000, rentende hoogstens 4Vfe pet. Het Dag. Bestuur stelt voor aan den opzichter te verstrekken een vergoeding voor het gebruik maken van een auto ad f 300 voor het dienstjaar 1034. Dit is een voorstel van de meerderheid van het Dag. Bestuur en dere meerderheid wil voor het volgend jaar geheel vrij staan. Immers volgend jaar zal er dan minder arbeid aan de wegen behoeven te ge beuren. De minderheid in het Dag. Bestuur zag liever een bepaald bedrag vastgesteld. De heer Rampen wijst op het vele werk en had voor dit jaar een vergoeding van f 400 willen geven, De heer Bruin verdedigt het standpunt van de meerderheid, dat met f 300 volstaan moet worden en dat hij liever geen vast bedrag op de begrooting geplaatst wil zien, houdt verhand met den wensch tot verlaging der lasten. Spr. heeft berekend dat die f 300 voldoende is voor het gebruik van een auto, gedurende 20 weken. Een uitvoerige discussie over dit voorstel volgt, met het gevolg, dat bij meerderheid van stemmen wordt besloten voor 1934 een vergoeding van f 400 te verlecnen, tegen stemden de heeren Rademaker, Eriks, Bruin en de Voorzitter. Bij de rondvrang dringt do heer Komen er op aan, dat getracht wortd, nu de dijk bij Oudesluls wordt verlangd, ook het muurtje op den dijk verdwijnt. De Voorzitter wijst erop dat hot Hoogheemraad schap tot verlaging van den dijk is overgegaan. Spr. wijst op de voorwaarden die aan Delver zijn op gelegd, voorwaarden die spr. moeilijk overeen kan brengen met de verlaging van den muur. Geoordeeld wordt dat men weinig last van het muurtje heeft en de heer Dignum meent dat het als klnagmuurtje kan dienen. Do heer Van der Oord zou de voorjaarsvergaderin gen 's morgens willen houden. Zal worden overwogen. Hierna sluiting. Twee gevangenen gedood en twee ontsnapt. New-York, 17 April. Uit Canon City wordt gemeld, dat vijf gevangenen uit de staatsgevange nis van Colorado, gisteren een poging hebben gedaan om uit te breken. Twee gevangenen werden door de bewakers neergeschoten en twee slaagden erin te ontsnappen, terwijl de vijfde vrijwillig terugkeerde. Tijdens een worsteling met een der uitbrekers werd een bewaker met een mes gestoken. Een andere lezing. Volgens een ander bericht uit Colorado-Citv zou den de 5 uitgebroken misdadigers te Canon Citv in de stad verschillende personen hebben aangevallen en ernstig verwond, zoodat een paniek onder de bevolking ontstond, en zou de politie er na eenige uren in geslaagd zijn alle vijf ontsnapte gevangenen te overweldigen en naar de gevangenis terug te brengen. Reeds in 1929 was in de gevangenis te Canon City een bloedige gevangenisopstand uitgebroken, die slechts met groote moeite onderdrukt kon worden. RECHTBANK. Veroordeeling der drie polderwerkers. Gister heeft het Hof arrest gewezen in de zaak tegen drie polderwerkers, die door de rechtbank te Alkmaar wegens zware mishandeling veroordeeld waren tot gevangenisstraffen resp. van 2, 2 en 1 jaar. In November 1933 hadden verdachten, die bij de werken in de Wieringermeer grondarbeid verricht ten, om een loonkwestie ruzie gekregen met hun ploegbaas. Deze ruzie was zóó hooggeloopen, dat twee der polderjongens den man met schoppen had den geslagen, terwijl de derde hem met een spoor- sleutel had bewerkt. De man werd zóó toegetakeld, dat hij voor zijn geheele verdere leven een wrak is geworden. De procureur-generaal had bevestiging van het vonnis der rechtbank geëischt: het Hof veroordeelde hen tot een gevangenistraf resp. van twee, twee en één jaar, met aftrek van vier maanden voorloopige hechtenis. New-York, 17 April. Nadat in de afgeloopen dagen te Glovcrsville in den staat New-York 3000 handschoenmakers, te Danbury in Connecticut. 1000 hoedenmakers en in verschillende mijndist rieten eenige duizenden mijnwerkers in staking zijn getre den, is de toestand verscherpt door het voornemen der arbeiders in de staalindustrie van Alabaha om eveneens in staking te gaan. Bovendien is heden de uitsluiting begonnen van 50.000 kleermakers in de damesconfectie-industrie. VERMINDERING VAN DE WERKLOOSHEID IN ZWITSERLAND. Volgens mededeelingen van het Zwitsersche Mi nisterie voor Industrie, Nijverheid en Arbeid, waren bij dc arbeidsbeurzen einde Maart 1934 70.109 werk zoekenden ingeschreven tegen 91.233 in einde Fe bruari 19:14 en 71.809 einde Maart 1933. Bij werken in werkverschaffing en in werkkampen welke door den Staat ondersteund worden, waicn eind Maart 11.304 personen werkzaam, waarvan ruim 10.850 in het aantal werkzoekenden inbegrepen zijn. Het aantal aangemelde open plaatsen bedroeg einde Maart 1934 3539, tegen 2600 einde Februari "34 en 3738 einde Maart 1933. 465e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse, 2de UJst Trekking van Dinsdag 17 April 1934 Hooge prijzen f25.000 13989 1 5000 12367 f 2000 7263 f 1500 2312 f 1000 13431 V 1 f 400 2101 14389 f 200 1098 2984 3827 9951 f 100 1022 1530 5749 9026 9142 9651 11897 17338 17663 Prijren van f45. 3 6 55 61 99 150 177 180 181 185 197 207 354 363 391 409 433 435 440 470 502 649 651 654 685 688 756 768 773 792 810 909 970 989 1003 1012 1027 1101 1115 1199 1224 1250 1234 1332 1355 1362 1379 1390 1393 1454 1462 1463 1471 1479 1490 1519 1524 1527 1532 1546 1589 1606 1633 1652 1654 1670 1711 1735 1747 1809 1850 1856 1857 1861 1930 1973 1984 2024 2045 2047 2063 2068 2113 2153 2182 2173 2178 2228 2258 2285 2293 2306 2354 2366 2385 2388 2431 2501 2516 2518 2527 2542 2543 2587 2614 2672 2688 2756 2798 2837 2843 2863 2866 2870 2914 2975 3022 3047 3084 3085 3143 3174 3180 3185 3219 3253 3312 3328 3340 3385 3430 3451 3400 3478 3502 3504 3508 3539 3567 3606 3611 3624 3635 3644 3647 3664 3693 3727 3751 3791 3812 3820 3838 3885 3908 3919 4053 4079 4106 4144 4158 4175 4178 4197 4203 4235 4248 4249 4259 4309 4400 4404 4458 4479 4561 4578 4616 4783 4789 4801 4804 4815 4868 4879 4920 4927 5023 5111 5113 5121 5133 5140 5220 8224 5242 6266 8273 5335 5412 5485 5532 5548 5599 5647 5656 5663 5671 5726 5772 5941 5959 6965 5981 5989 6000 6024 6032 6043 6090 6111 6116 6153 6183 6212 6281 6312 •6314 6334 6345 6360 6399 6414 G506 6575 6627 6687 6704 6705 6709 6725 6730 6760 6780 6785 6787 6819 6860 6867 6874 6781 6927 6958 6996 7033 7037 7119 7177 7213 7230 7243 7379 7280 7294 7325 7364 7367 7381 7393 7443 7487 7491 7507 7523 7533 7668 7712 7738 7741 7750 7752 7760 7767 7801 7858 7922 7969 7973 7975 7980 8065 8144 8184 8224 8232 8234 8290 8295 8314 8330 8353 8385 8403 8436 8438 8535 8606 8623 8684 8722 8755 8762 8798 8847 8854 8907 8919 8929 8932 8933 8933 9044 9052 9066 9069 9086 9122 9130 9197 9199 9251 9297 9313 9319 9365 9371 9377 9422 9425 9451 9485 9500 9510 9522 9530 9575 9576 9581 9618 9649 9744 9745 9762 9783 9808 9831 9845 9852 9867 9888 9900 9913 9916 9929 10018 10027 10028 10062 10111 10121 10133 10142 10233 10276 10311 10354 10394 10399 10410 10414 10528 10545 10558 10583 10584 10631 10657 10668 10674 10713 10755 10845 10855 10869 10898 10906 10973 11056 11166 11177 11235 11265 11323 11430 11474 11498 11521 11524 11554 11614 11620 11643 11651 11652 11722 11730 11743 11777 11800 11891 11910 11912 11928 12034 12041 12044 12048 12057 12089 12090 12117 12118 12129 12131 12210 12252 12291 12294 12295 12305 12309 12375 12380 12384 12434 12459 12480 12492 12494 12553 12565 12580 12583 i2601 12621 12641 12769 12796 12860 12873 12895 13020 13035 13044 13056 13101 13154 13169 13H8 13256 13298 13372 13393 13422 13423 13538 13549 13565 13573 13575 13577 13601 13610 13618 13654 13686 13701 13718 13748 13737 13830 13840 13898 13939 13951 13997 14006 14122 14131 14158 14176 14188 14198 14222 14254 14264 14308 14330 14394 14407 14427 14534 14537 14660 14619 14356 14913 14935 14969 14978 14981 14998 15006 15059 15034 15093 15156 15159 15164 15205 15224 15226 15244 15256 15262 15267 15320 15344 15370 15435 15468 15491 15496 15499 15506 15522 15541 15558 15614 15628 15647 15741 15746 15772 15793 15846 15858 15869 15882 15886 15964 15979 15986 16054 16112 16148 16168 16171 16192 16256 16285 16296 16367 16396 16399 16425 16456 16459 16491 16494 16512 16565 16573 16586 16588 16607 16635 16644 16645 16663 16665 16739 18757 16762 16782 16822 16832 16894 16914 16924 16926 16998 17001 17009 17032 17048 17119 17185 17186 17227 17289 17335 17341 17484 17489 17502 17512 17538 17569 17572 17623 17630 17651 17656 17687 17699 17751 17798 17866 17876 17915 17953 17991 18019 18062 18082 18212 18220 18228 18234 18264 18291 18303 18337 18346 18356 18360 18374 18383 18407 18413 16418 18455 18478 18484 18495 18572 18602 18606 18634 18741 18755 18774 18823 18889 18906 18927 18932 18940 18945 18992 19037 19141 19228 19246 19265 19269 19275 19305 19337 19345 19364 19381 19406 19411 19424 19474 19507 19554 19566 19593 19599 19602 19643 19670 19716 19749 19857 19918 20002 20023 20030 20047 20073 20084 20095 20118 20127 20181 20223 20228 20263 20271 20291 20372 20437 20473 20512 20535 20547 20574 20616 20635 2wo2 20684 20686 20700 20714 20720 20754 20861. t

Schager Courant | 1934 | | pagina 7