VROUW, W/X\ODt fc*N) ICRtCBRc* EEN NUTTIG TAFELTJE. Bijgaand ziet U een afbeelding van een bergtafeltje, dat heel practisch is en ge makkelijk zelf te maken. Hoe vaak zien wij in de moderne etage- ol zg.. flatwonin gen den gastheer b.v. niet op 'n buitenge woon hinderlijke plaats. Behoeven we de ze niet te onderschatten bergplaats voor tijdschriften, boeken enz., die anders tot groote ergernis der huisvrouw overal blij ven liggen. VOORJAARSMANTEL. We hebben slechts noodig: drie stukken stevig hout, die we op maat bij den tim merman bestellen. Het bovenblad wordt op de beide zijstuk ken bevestigd met kleine spijkertjes, waar na het geheel in een of andere tint wordt gelakt, b.v. met ripolin. Heel gemakkelijk bewerkt men het blanke hout ook met wasbeits, die men in allerlei tinten bij den drogist kan verkrijgen en waardoor men eveneens een aardig effect verkrijgt, ter wijl ze ook niet zoo glimmend is als lak. Aan het bovenblad worden twee trap- oogen bevestigd, voor een roetje, waaraan een cretonne of kunstzijden gordijntje komt te hangen. Ten slotte plaatsen we 'n aardige plant of bowl met bloemen in het midden en niemand zal vermoeden welk een heerlijke bergplaats zich achter dit gordijntje bevindt. No. 7797. Op de teekening ziet U een voor jaarsmantel afge beeld van diago naal geweven stof, welke hoog gesloten gedragen wordt met een vijftal aardigo knoopen. De man tel zelf moet voor al glad gedragen worden, terwijl de voorpanden tamelijk ver over elkaar heen slui ten. De mouw is eveneens recht, doch heeft bij den elleboog even een kleine verwijding wat een bijzonder aardig cachet heeft. Patroon van dezen mantel ver krijgbaar in de maten 4248 voor den prijs van f 0.58. EEN VOORJAARSJAPON. VOOR IEDEREN DAG. No. 7710. De hierbij afgebeelde voorjaarsjapon is gemaakt van soepele wollen voorjaarsstol en heeft een lijf je, dat zoowel hoog gesloten als met opengeslagen rovers gedragen kan worden. Het heupstuk is aan de zij baan vastge- i knipt en loopt middenvoor in 'n stuk met de an dere zijbaan. Het midden-voorpand is er met een punt ingezet. De rugpanden van den rok zoowel als van het lijfje zijn geheel glad. De mouw, die vanaf den schou der nauw naar onderen uitloopt, wordt bij den pols naar binnen geslagen en met een schuine bies afgewerkt. Om 't middel wordt een smalle ceintuur gedragen, sluiten de met een twee tal aardige knoo pen, welke eveneens voor de sluiting van het lijfje worden gebruikt. Patroon van deze japon verkrijgbaar in de maten 42—50, voor den prijs van f 0.58. EEN WOLLEN JAKJE IN VESTMODEL Na 315L Voor de komende lentedagen geven wij U hierbij een patroon van een wollen jak je met breede revers, waarvan de voor panden ver over elkaar heen sluiten en het rechter voorpand in het vestmodel is geknipt. De hals heeft van achteren geen kraagje en wordt naar binnen omgeslagen afgewerkt De korte mouw moet tamelijk wijd zijn, zoodat U desgewenscht een waschzijden blouse met lange mouwen onder dit jakje kunt dragen. PatrooD hiervan verkrijgbaar in de ma ten 4248 voor den prijs van f 0.40. EEN LEKKER HAPJE. Rozijnentaartjes. In de blikken vormpjes wordt een beetje boter gedaan, waarna ze in den oven ge zet worden. Zc moeten goed warm worden, zoodat de blikken vormpjes niet met do hand aangeraakt kunnen worden. Dan wordt de oven wat kleiner gedraaid en men trekt de vormpjes naar buiten. In elk daarvan worden een paar schoongewas- schen rozijnen gedaan, waarna men ze hall vol giet met het deeg. Men zal het deeg zien rijzen, zoodra het de warme kanten van het vormpje aanraakt. Daarom mag de oven ook niet te warm zijn, omdat hei deeg anders al hard zou worden voordat het genoeg gerezen was. De vormpjes wor den ook slechts hall vol gedaan met het oog op het rijzen. Wij vestigen er Uw aan dacht op, dat er gewoon meel gebruikt is en geen zelfrijzend bakmeel. De gevulde vormpjes in den oven teruggezet en bin nen een half uur zijn de taartjes gaar. Gedroogde appels. De appels, die men gedroogd in de krui denierswinkels kan koopen, worden een nacht van te voren in lauw, warm water gezet om te weken, nadat men ze eerst ge- wasschen heeft. Den volgenden dag met het weekwater opzetten en zien, ol er wa ter genoeg in de pan is. Even laten door koken en daarna op een zacht vuurtje gaar laten worden, ongeveer drie kwartier. Men kan het vocht binden met wat maizena, suiker, boter en kaneel naar smaak toe voegen, of eenvoudig de appeltjes afgieten en met wat er overheen gestrooide suikor opdienen. WELKE MAAT HEEFT U? Hebt U wel de maat, die U dacht? Dik wijls weet men niet eens precies, in welke maat men een patroon bestellen moet. De juiste maat neemt U door te meten, a) omtrek van rug en buste, onder de armen door, over het breedste gedeelte; b) omtrek heupwijdte pl.m. 15 a 20 c.M. onder de taille. Dit wist U waarschijnlijk wel, doch tal van andere dingen, die noodig zijn om de maat goed op te nemen, zijn U wellicht r.iet bekend. Hierover kunnen wij interes santé bijzonderheden lezen in het Mei nummer van „Het Practische Modeblad" dat tegen toezending van een 6-cents post zegel, door de Moderedactrice v. d. blad. Muzenstraat 5 B, te 's-Gravenhage, koste loos aan U wordt toegezonden. Ook tal van andere wetenswaardige ar tikelen, die U uitsluitsel geven over het maken van Uw kleeding kunt U in dit aantrekkelijke nummer vinden. EEN SCHOOTBLOUSF. No. 3152. De blouse met de schoot blijft altijd een geliefkoosd kleedingstuk. Wij laten U hier op de teekening een aardig model van een schootblouse zien. De voorpanden sluiten midden-voor met een smalle band over el kaar met een aantal aardige knoopen, terwijl de onderkant van het schootje ge schulpt is. De hals is afgewerkt met een eenvoudig kraagje, terwijl de korte mouw tjes naar binnen omgeslagen en afge werkt worden. Om het middel wordt een breede cein tuur gedragen. Patronen hiervan verkrijgbaar in de maten 4248, voor den prijs van f 0.40. EEN JAPON VOOR GEZETTE FIGUREN. EEN COQUET ZOMERSCHOENTJE. No. 228. De hierbij afge beelde japon is gemaakt van be drukte voorjaars- stof. Het lijfje is zoowel van voren als van achteren geheel glad. De halsopening is af gewerkt met een jabot, die vanaf den schoudernaad naar voren valt. o De mouw moet ZZÖ vooral gemakke lijk zitten en heeft bij den pols een in den naad aan gebrachte strook. Het heupstuk, dat aardig van tee kening is, loopt middenvoor met een punt op. De klokkende rok- panden worden glad aan het heupstuk beves tigd. Patroon hiervan verkrijgbaar in de maten 4050 voor den prijs van f 0.58. EEN VOORJAARSMANTEL. De hierbij afge beelde voorjaars- inantel is bedoeld voor gezettere fi guren en is ge maakt van een soepele voorjaars- stof. De kleur kan men het best naar eigen verkiezing nemen. Het rug pand is geheel recht, de beide voorpanden slui ten ver over el kaar heen, terwijl om 't middel een smalle ceintuur wordt gedragen. De halsopening is afgewerkt met 'n smalle kraag en korte, tamelijk breede revers. De mouw is recht en wordt met de voc ringmouw afge werkt. Patroon hiervan verkrijgbaar in alle maten voor den prijs van f 0.58 onder vermelding van No. G3458. De nieuwe mode voor de damesschoen tjes is weer heel anders dan het vorige seizoen. Hier ziet U een van de aller nieuwste modelletjes afgebeeld, uitgevoerd in champagnekleurig glacee-leer, waarvan de voorvoet geheel opengewerkt is. De schoen sluit met een smalle band over den wreef met een klein gespje. Met toestemming van de redactie nemen wij uit het Practisch Modeblad" enkele modellen over, die speciaal voor zwaarde re figuren geschikt zijn. De volledige be schrijving ervan vergt te veel plaatsruim te, doch komt voor in genoemd blad, dat belangstellende lezeressen door onze mo deredactrice op aanvraag kosteloos wordt toegezonden (Porto 6 ct.) Het kiezen van een goed patroon door dames met een meer gezet figuur is altijd moeilijk. Dit komt hoofdzakelijk daardoor, dat de Nederlandsche patronen, die hier in Holland verkrijgbaar zijn, met onze Hollandsche figuren in het geheel geen rekening houden, daar zij feitelijk ontwor pen zijn voor de smallere dames. Gezette dames moeten zooveel mogelijk modellen kiezen met revers, shawlkragen of punthalzcn. Wijde pofmouwen en hoog aangesloten hals zijn volstrekt uit den booze. De ceintuur moet smal zijn en liefst uit het zelfde materiaal zijn vervaardigd als de japon. De taillelijn dient 5 A 10 c.M onder het middel genomen te worden. Hiermede wordt bij onderstaande patro nen rekening gehouden. Wij raden onze lezeressen aan, vooral groote motieven te vermijden, daar e 1- len stoffen het meest afkleedcn. Een bijzonder geschikt model voor dik kere dames is model 63451, terwijl we het schort 63448, dat wij voor slechts f 0.40 beschikbaar stellen, eveneens kunnen aan raden. HUISHOUDELIJKE WENKEN. Tomaten voor het voorjaer. De tomaten worden van hun stelen ont daan en loodrecht in tweeën gesneden; 't nat wordt er cenigszins uitgedrukt, waar na ze in een ijzeren braadpan verwarmd worden, tot zc goed zacht zijn. Dan kan men ze door een zeef drukken. De loma- tenbrei wordt in gesloten flesschen een half uur nagekookt, waarna men de fles schen in het kookwater laat afkoelen. Deze brei maakt men als de tomaten heel goedkoop zijn, zoodat nu in het voor jaar bij de heerlijke jonge sla de puree maar uit de flesschen te schudden is. Geconserveerde soepgroenten. Om altijd soepgroenten bij de hand te hebben, snijdt men gelijke deelen selderij, prei en worteltjes fijn en bewaart ze met zout in 'n inmaakglas op een koele plaats. Dennenaalden tegen ratten en muizen. In de gaten van hun holen stopt men dennenaalden of kleingesneden dennetak- ken. De lucht daarvan verdrijft de dieren al spoedig en wanneer men het eenige ma len herhaalt, blijven ze voorgoed weg. Men kan zoowel droge als groene dennenaal den gebruiken. Te zoute soep. Men kan de tc zoute smaak verminde ren, door de soep nog eenige minuten te laten doorkoken met een paar schrijven rauwe aardappel er inl Luchtjes aan het servies. Wanneer wij ons servies willen reinigen van allerlei luchtjes, o.a. van visch, leggen wij in het spoelwater een stukje citroen schil. Het porselein krijgt er bovendien een mooien glans door. Ketelsteen. Emaille ketel9 worden gereinigd van ke telsteen, door er onverdunde keukenazijn in te koken, waarbij men echter voortdu- rent moet opletten, omdat de azijn spoedig verdampt. EEN JONGENSOVERALL. B 5. No. B 5 is een overall voor on zen kleinen jon gen van een ste vige bruin linnen materiaal. Van voren loopt de broek en het lijf je tot aan den hals toe door, ter wijl van achteren zooals de teeke ning duidelijk aan geeft, 't lijfje met kruisbanden wordt vastge maakt. Patroon hiervan verkrijgbaar voor den leeftijd van •7 jaar, voor den prijs van f 0.48, onder ver melding van het nummer B 5. METALEN INITIALEN. Zeer modern zijn kleine metalen initia len, die op hoeden, jassen en japonnen irfcftAI gemc eene kleedingstuk op het andere gestoken gedragen worden. Zij zijn ongeveer 5 c.M. groot en kunnen gemakkelijk van het worden. GOEDE KNIPPATRONEN. Ten gerieve van onze lezeressen stelt on ze Moderedactrice uitstekende patronen met fraalen pasvorm beschikbaar, die te gen den kostenden prijs van f 0.58 worden toegezonden, na overschrijving van dit bedrag op Giro-rekening 191919, t.n.v. den Knippatronendienst te 's-Gravenhage. Pa tronen kunnen ook per brief aangevraagd worden met bijsluiting van f 0.58 In post zegels aan de Moderedactrice van dit blad, Muzenstraat 5 B, te 's-Gravenhage. De patronen worden U tegelijk met een num mer van ons nieuwe Modeblad, waar on geveer 50 modellen zijn afgebeeld, toege zonden. Denkt U er vóóral aan de Juiste maat en het nummer op te geven?.

Schager Courant | 1934 | | pagina 8