Kampioensfeest Landbouw en Industrie. Feesthal met attractie SCHAGER ROOSJES Woning afgebrand. Fabriek voor gas. en waterleidingbuizen. Tragische dood van een zuigeling. De steunmaatregelen der regeering, DE AUTOBUSDIENST OVER DEN AFSLUITDIJK. Wielrijder tegen tram gereden. Mosliou dreigt. Mag Trotzki Spanje binnenkomen? Bloedige Zigeunerslag bij Weenen. DORP IN VLAMMEN. Faillissement Kennemer Veilingen. Zeilboot op de Maas omgeslagen. Marktberichten. LANG'END'JK NOORDS CH AR WOUDE. Vanmorgen om ongeveer 2 uur is brand uitgebroken bij C. Blom, Handelskade al hier. De brand is vermoedelijk aangekomen in den schoorsteen. De huishoudster, die boven sliep, wist zich met moeite te redden. De brand werd door een zoontje van den bewoner ontdekt. Alles is tot den grond toe afgebrand en de schade wordt door verze kering gedekt. .OUDKARSPEL. Naar wij vernemen, is een der werkloozen, werk zaam gesteld in de gemeentelijke werkverschaffing (bagger- en slootwerk) door den Minister van Sociale Zaken voor den duur van 4 weken van de werkver schaffing uitgesloten, wegens het niet voldoen aan de bepalingen der baggerregehug. Naar wij vernemen is de gelegenheid weer open gesteld tot bet verkrijgen van een viscb- of hengei- akte voor het jaar 1934-11135. Aanvraagformulieren zijn gratis te bekomen ter gemeente secretarie op alle werkdagen van voor- middags 9 tot 12 uur. Voorts zij er op gewezen, dat het aanbeveling verdient, zijn aanvrage voor 15 Mei a.s. in te dienen, daar aanvragen na dien datum geen zekerheid geven, dat men op 1 Juli in het bezit der akte is. LANGENDIJK. Vergadering van bollenkweekers. In hotel „Concoidia te Noordschurwoude werd Woensdagavond een vergadering gehouden van de afcL Langend|jk en Omstreken van het Holl. Bloem- bollenkweekers Genootschap. Voorzitter do heer l'. Wijn van Oudkarspel dio opende, dceido mede, dat zich reeds weer een aan tal nieuwe leden heelt opgegeven nu de iualstgchou- den vergadering met de beide sprekers. Kr zijn ver- scllilkmie kweekers persoonlijke bezoeken gei nacht, zoodal men op het oogenblik al oen aardig getal le den heeft. Door den heer C de Boer Wz., dio tijdelijk als secretaris was opgetreden, werden iiicrnu hor eeni- f;e verdere bijzonderheden medegedeeld. Uok deze jeer was over het ledenaantal van heden tevreden. Kr zijn er wel heel wat, dio voor het H.B.G. gevoe len, zeide spr. Spr. gaf vervolgens een korte tnteen- ze iting van de oorz.nn.en, welke er toe geleid hebben, dat d-zo vciecniging werd ojigericht aan den Lan- g .idijk. Al langen tijd werd de behoefte, gevoeld, aan een vcreeniging van enkel bollenkweekers. Na «eiüge onderliuge besprekingen was men tot de conclusio gekomen, ciat het H.B.G. de gewenschte .verbetliging wa. Na een schrijven van het hoofdbestuur van het H.B.G. te hebben voorgelezen, werd er gelegenheid gegeven tot liet stellen van vragen. De heer Meeldijk vroeg uuar de voordeelcn van hel H.B.G. t'.eafttwoord werd, dat deze vcreeniging uitsluitend uit kweekers bestond, wat voor hen een groot voor deel was. erder was de contributie laag. Deze werd geregeld naar de grooao van het hedrijf, wat zeer bülijK werd geoordeelu. De heer De Boer voegde hier nog aan toe, dat in het H.B.G. vooral do J e.uugt-n var. de kweekers naar voren worden gebracht. Bij ovenrueelo kwesties lieeft men ook liet recht van het scheidsgerecht ge bruik te maken, terwijl omtrent dc soliditeit van de handelaren kan worden geïnformeerd bij het hoofd bestuur. Ook voor de toekomst zag spr. er groet voordeel in. daar hij verwachtte, dat het mot de bollenkwee kers evenzoo zal gaan, als het rnet de groentenver- bouwers is gegaan. Op hel oogenblik hapert er heel wat aan den handel, dc levering en dc betaling in den ltollenhandcl. Door do organisatie van de tuin ders is er voorheen heel wat bereikt in hun belang. Toen was het niet do groêntenhandel net zoo als nu met de bollen. In deze leemte moet worden voorzien. Dat gaat het beste door alle kweekers in één orga nisatie te hebben, waarin de handelaren geen invloed hebben. Het II.R.G. was do eerste vcreeniging, die een eigen hollenveiling organiseerde. Spr. ging na, hoe voor «enigen tijd terug de betaling bij bollcntrans- nctics was gestold op Juii van het volgend jaar, ter wijl dan nog 5 pet. moest worden gegeven als kor ting. Langzamerhand is dat beter geworden en kwam het op Met, terwijl nu voor een nog vroegere beta- lipgstijd wordt gewerkt. Hierna had een bestuursverkiezing plaats. De heer C. de Boer Wz. stelde zich niet beschikbaar. Yoorloopig wilde men volstaan niet een bestuur van drie leden, ter bestrijding van vergaderings- kosten. Dit bestuur zal later worden uitgebreid. Do hoeren 1». Wijn, L. Kalverdijk en A. Bakker, allen te Oudkarspel, werden in het bestuur geko zen, terwijl ade leden op zich namen propaganda te ranken en leden te werven. Daarna volgde sluiting, nadat de heer Wijn den heer C. de Boer Wz. dank had gebracht voor het vele werk, wat deze in verband met de oprichting van de afdceling had verricht. Bevordering van regeerlngswege? Com missie ingesteld. Ingesteld is een commissie inzake de vervaardi ging van buizen voor gas- en waterleiding in Neder land. Aan deze commissie zijn de volgende vraag punten voorgelegd: 1. In hoeverre verdient het aanbeveling dat van regeeringsvvege do oprichting van een fabriek, die zich zal bezig houden rnet de vervaardiging van buizen voor gas- en waterleiding, wordt bevorderd? 2. Welke materialen moeten het meest geschikt worden geacht voor dc vervaardiging in Nederland? 3. Op welke wijze zou eventueel de onder sub 1 bedoelde bevordering kunnen plaats vinden? Vermoedelijk een geval van ergerlijke verwaarloozing. Met gebroken armpje en blauwe plekken doodgevonden. Enschedé. Door dc politie te Lonneker is giste ren hot lijkje van een kindje van vijf maanden in beslag genomen. Bij de lijkschouwing had de dokter geconstateerd, dat zich op verschilende plaatsen van het lichaampje blauwe plekken vertoonden, terwijl ook een armpje gebroken was. Het onderzoek van de politie heeft uitgewezen, dat het kindje met een broertje van een pnnr jaar te slapen was gelegd, terwijl er niemand thuis was. De moeder was naar Nijmegen gegaan. Toen de va der te omstreeks middernacht thuiskwam, vond hij het kindje dood in bed. Vermoedelijk heeft men hier met een geval van ergerlijke verwaarloozing te «loon. Op last van de Justitie zal Dr. Hulst uit Leiden dc sectie verrich ten. Een nader onderzoek wordt nog ingesteld. De steunmaatregelen aan den landbouw was het laatste belangrijke regceringsstuk, dat dc ondcrtccke- ning van den thans afgetreden minister Verschuur draagt. In de memorie van antwoord aan de Tweede Ka mer gaat de minister op twee hoofdbezwaren tegen de landbouwcirisis-politiek der regcering in, te weten het verwijt, dat de consumenten de lasten van deze politiek dragen in den vorm van verhooging der prij zen van levensmiddelen, en het verwijt, dat dc regce ring voor de industrie in vergelijking met den land bouw te weinig doet Het ligt dan ook wel eenigszins voor de hand, dal de regeering evenals in de meeste landen, den land bouw in de eerste plaats tracht te steunen door dezen bedrijfstak voor zijn producten een hoogeren prijs tc bezorgen, terwijl zij het voor de industrieelc producten vooral in een verbetering van den afzet zoekt. Dit is dus veel meer een verschil in mogelijkheden en methode dan een verschil in beginsel. Maar evenmin als do regeering land- en tuinbouw laat ten onder gaan, zoo min heeft z:j ook andere on misbare gedeelten van ons productieapparaat aan den ondergang prijsgegeven. De werkzaamheid der regeering ten behoeve van de nijverheid beperkt zich geenszins tot contin- gcutcering en propaganda voor Nederlar.dsch ka- briknat. Het ligt echter in het wezen der zaak, dat de afzetvermeerdering, welke de industrie heHoeft, in hoofdzaak slechts langs indirccten weg zal kunnen worden bevorderd. Prijzen kan men desnoods garan deeren, een verzekerden afzet niet. Levensonderhoud. Eerste voorwaarde voor industrieel herstel is verla ging van kosten- en prijspeil en de regeering is ten volle bereid daartoe mede to werken. Inderdaad legt de regcering daarbij naast versobering op ander ge bied, ook op de noodzakelijkheid van loonsverlaging den nadruk. Doch zij zal niet nalaten, te doen wat in haar vermogen ligt om het dragen dezer offers zoo veel mogelijk to verlichten, in de eerste plaats door maatregelen tot vermindering der kosten van levens onderhoud. Dat de landbouwsteun de dalende beweging, welke deze kosten vertoonden, tijdelijk onderbroken en een geringe stijging veroorzaakt heeft, is niet tc wijten aan een innerlijke tegenstrijdigheid in het regeerings- beleid, maar aan een noodzakelijke correctie op de onevenredige daling, waaraan de prijzen van de in- heemsche voedingsmiddelen, vergeleken met de prij zen van andere goederen (en diensten), welke in het budget voorkomen, onderhevig waren. Nu deze cor rectie is aangebracht, zal aan een verdere, zooveel mogelijke evenredige daling alle aandacht worden go- wijd. Het vraagstuk van eredietverleening aan de in dustrie heeft 's ministers aandacht. De gewestelijke pogingen in die richting worden door hem met sympathie gevolgd. Daar ook hij het gevaar voor een zeker provincialisme niet denkbeeldig acht, zal hij gaarne overwegen of en zoo ja op welke wijze <le re geering voor de noodige coördinatie zou kunnen zorgdragen. Het opleggen van een verplichting aan gesteunde landbouwbedrijven om hun behoefte aan gereedschap pen machines uitsluitend bij do Nedcrlandsche in dustrie te dekken, gaat den minister te ver. Ook de minister is van meening, dat de tijd voor de opheffing der steunmaatregelen nog niet gekomen is. Dit beteekent echter niet, dat de landbouw blij vend op den huidigen steun zou kunnen blijven re kenen. De tendenz naar een lager levensniveau zal ook de landbouw moeten volgen. Dat de landbouw nog steeds een kwijnend bestaan lijdt kan de minis ter niet toegeven. Het landbouwbedrijf heeft volgens de laatste gegevens weer een, zij het krap, sluitende rekening. Dit kan helaas nog niet worden gezegd van het tuinbouwbedrijf, hetgeen voornamelijk te wijten is aan het feit, dat dit zulk een groote en veelszins kostbare expansie achter zich heeft Hier klemt de noodzaak van aanpassing dan ook wel liet meeste. Daarvan heeft de minister meer verwachting dan van vermeerdering van directen steun, waartoe de re geering niet bij machte is. Ten aanzien van de stijging van de koeten van le vensonderhoud heeft de minister vroeger een per centage van 3.2 pet. genoemd.' In aanmerking ne mende, dat sedert Oct. 1933 enkele nieuwe maatrege len noodzakelijk bleken en reeds bestaande verder hebben doorgewerkt, is de minister geneigd het per centage thans wel iets hooger te schatten. Overigens werd er in het voorloopig verslag terecht op gewezen, dat het hooge peil. waarop de kosten van levensonderhoud zich in ons land nog bevinden, veel meer dan in de prijzen der levensmiddelen in de te geringe daling der overige kosten zijn voor naamste oorzaak vindt. Met name geldt dit voor de hooge prijzen in de beschutte bedrijven en voor de distributiekosten. De minister kan geenszins instemmen met de ge dachte, dut bij de steunverleening aan land- en tuin bouwers rekening gehouden moet worden met de draagkracht der gesteunden. Bij het doel. dat bij de steunmaatregelen wordt beoogd, i& geen plaats voor individucelen steun, doch slechts voor steun aan den landbouw, in het algemeen. De loonen der landarbeiders. Do minister kan niet ontkennen, dat in het alge meen de loonen der landarbeiders geenszins hoog zijn. Na rijp beraad heeft hij besloten een poging te doen om ernstige onbillijkheden tegen te gaan. Maatregelen zijn daartoe in voorbereiding, waarbij aan do gesteunde landbouwbedrijven de verplichting wordt opgelegd, dat, door den minister nader te be- palen voorwaarden betreffende de verhouding tus- scheu werkgever en werknemer in acht te nem*«i. Het ligt in de bedoeling van den minister, in het algemeen drie voorwaarden voor te schrijven en wel: le. dut door hem aan te wijzen organisaties van werknemers moeten worden erkend; 2e. dat gesloten collectieve arbeidsovereenkom sten getrouwelijk moeten worden nageleefd; 3c. dat arbitrage moet worden aanvaard in de nader te bepalen gevallen. Slachtoffers overleden. Gister had in den laten middag om kwart voor ze» in de Sarphatistraat to Amsterdam een ongeluk plaats, waarbij een wielrijder zoodanig werd gewond, dat hij bij aankomst in het ziekenhuis overleed. Ken 42-jarige man reed van het Tulpplein in de richting van het W'eesperplein. üp een gogru-n oogenblik wcok hij voor een auto uit en kwam op het linker gedeelte van den rijweg. Van de overzijde kwam een motorwagen van iijn 7 aan, waarmede hij in hotsing kwam. Hevig bloedend werd de man opgenomen en naar het Onze Lieve Vrouwengast huis vervoerd, waar hij kort na aankomst is over leden. Geen handelsbestellingen in Amerika. Onlangs hebben wij melding gemankt van een ver klaring van Washington, hierop neerkomende, dat Amerika Rusland credieten zou weigeren, zoolang laatstgenoemde staat aan Amerika geen behoorlijke overeenkomst voorslaat betreffende do terugbetaling van do oude Russische schulden. Uit Moskou wordt thans aan do „Daily Tel." gemeld, dat. deze verklaring Moskou heeft verrast en dat ,,/.a Indoestrinlisaatsloe' het officieel orgaan van het Commissariaat van de Zwarte Industrie, dreigt den handel niet Amerika af te breken. Het blad geeft te verstaan, dat de Sowjet- regiering machinerieën, dio zij noodig heeft, inplaats van in Amerika, in Engeland of Duitachland zal koo- pen. Nog geen verzoek tot de Spaansche re geering gericht Madrid, 18 April (V.D.). Op een vraag of de Spaansche regeering Trotzky eventueel toestemming zou verieenen zich in Spanje te vestigen, antwoord de de Spaansche minister van binncnlnndrcho zn ken, gister dat een desbetreffend verzoek de re geering nog niet had bereikt. Mocht Trotzky zich tot de Spaansche regeering wenden met het verzoek zich in Spanje te mogen vestigen, dan zou de minis ter eerst na overleg met den ministerraad een be slissing nemen. Verscheidene dooden en gewonden. In de nabijheid van Weenen is het gisteren tot een bloedige vechtpartij gekomen tusschen zigeuners, waarhij 2 dooden en tal van gewonden vielen. Leden van de zigeunerfamilie Froehlich-Feis over vielen bij het slot Kreuzenstein leden van de zigeuner familie Endres, waarmede zij reeds sinds jaren een vcete had. Het kwam tot een schietpartij, waarbij on geveer 30 revolverschoten werden gewisseld. Twee le den der familie Endres werden door schoten in het hart gedood. Een lid van dc familie FroehlichFels kreeg een gevaarlijke schotwond in dc longen. Een aantal zigeuners werd verder deels zwaar, deels licht gewond. De daders zijn voor het grootste gedeelte voortvluchtig. De gendarmerie organiseert een klop jacht op hen. GROOTE BRAND IN NOORSCHE STAD. In de Noorsche stad Hoedoe heeft gistermorgen vroeg een groote brand gewoed, waardoor verschei flenc huizen een prooi der vlammen werden. De totale schade wordt op 400.000 kronen geschat. Fraxern, In Voralsberg zwaar door brand geteisterd. In het Voralsbergsche bergdorp Fraxern in Ti- rol, heeft sinds gisterochtend een geweldige brand gewoed, die het gansche dorp bedreigt. Bij afzending van dit bericht stonden reeds twin tig huizen, rond do kerk, in vlammen. Ook de heide hotels van het plaatsje zijn reeds ge heel door het vuur vernield. Uit Bregcnz en Keldkirch werpen troepen gcrequi- reerd, om hulp te bieden bij hel blusschingswerk. Nader uit Bregcnz: Over de catastophe in Fraxern (Voralsberg) kan nader worden gemeld, dat de brand Woensdagmor gen legen 8 uur in hotel „Adler" is uitgebroken. Door welke oorzaak, is onbekend. Aangewakkerd door een feilen Oostenwind, breidde het vuur zich snel over het gchcele dorp uit. Tegen den middag lagen reeds 20 huizen tegen den grond en op dat oogenblik woedde de brand nog onverminderd voort. De talrijke brandweren, die uit de omgeving en zelfs van veraf gelegen plaatsen in allerijl herwaarts gekomen waren, om hulp te bieden, stonden mach teloos, tengevdlpe van gebrek aan watev. liet meerendcel der huizen van het dorp is van hout, en de hitte der laatste dagen heeft deze wo ningen volkomen uitgedroogd, zoodat het vuur over al gretig voedsel vond. liet dorp telt ongeveer 100 huizen en ruim 400 in woners. Het vuur meester. Volgens het laatste bericht uit Bregenz, is het eindelijk den brandweren, geholpen door militairen, uit Feldkirch en Bregenz, gelukt het vuur te beper ken. Twee en dertig huizen zijn echter een prooi der vlammen geworden. Onder de afgebrande huizen bevinden zich ook de beide hotels „Adler" en „Kro- nc". De kerk staat nog onaangetast en wordt niet door het vuur bedreigd. Aanvrage twee weken uitgesteld. Mede met het oog, dat de regeering bereid is ge vonden haar aandeel in een te treffen accoord be langrijk te verhoogen, heeft de Haarlemsche recht bank de faillissementsaanvraag van de Coöp. Tuin bouw, Vrije Veiling en Kennemerland wederom 2 weken opgeschort. De A.T.O. contra de andere autobns- ondernemingen. Voor den Baad van State, afdeeling voor de Ge schillen van Bestuur, is gistermiddag behandeld de kwestie van de vergunning voor het in werking bren gen van een autobusdienst over den afsluitdijk tus schen Alkmaar en Leeuwarden. Door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland en Friesland was onder bepaalde voorwaarden aan ie N.V. Algemeeno Transport Onderneming te Utrecht vergunning verleend tot het in werking brengen van dezen autobusdienst met weigering der concessie aan alle anderen. Tegen dit besluit van Gedeputeerde Staten was een groot aantal beroepen ingediend. Over deze kwestie was een uitgebreid rapport op gesteld, dat door den rapporteur. Staatsraad Kootea werd voorgelezen. Daarna konden de verschillende appellanten hun schriftelijk beroep mondeling toelichten. De Kon. beslissing volgt later. Tengevolge van een hevlgen rukwind. Vijl measchea te water geraakt cn dooi schipers gered. Tijdens het kort maar hevige onweer dat gisteren middag woedde is op de Maas bij Botterdam een zeilboot niet aanhangmotor door een bevigen ruk wind vol water geloopen en omgeslagen. Vijf menschen die zich in de boot bevonden, ge raakten te water. Schippers die met hun schepen in don omtrek la gen of voeren hebben omnid Jellijk buip verleend, de drenkelingen opgepikt en het zeilschip overeind ge holpen. De vijf menschen die van de Bergscha Plas kwa men en op weg waren naar Maasdam zijn aan boord van een der schepen van droge kleeren voorzien, daarna zij hun tocht vervolgd hebben. GEMEENTE SCHAGEN. POLITIE: Gevonden: een bos sleutels. Verloren: een ceintuur. ZONDAG 22 APRIL. NEB. HERv. GEMEENTE. Dirkshorn, nam. 7 uur, Ds. Boekc. van Schoorl. Winkel, voorin. 10 uur. Ds. de Leeuw. SCHAGEN, 19 April. 5 Stuks paarden f 100—200, 8 stieren pinken f 90 150, 302 gelde koeien (magere) 1 120180, 45 idem (vette) f 150220, 40 kalfkooien t 180205, 43 pin ken 1 40—105, 2i>l nuchtere kalveren 1 012, 40 scha pen (vette) f 17—20, 55 overhouders f 10Ï>0—19, varkens (magere) f 15, 17 vette varkeus per Kg. 33 30 ct., 94 biggen f 713. EIERVEILING SCHAGEN, 19 April. Aanvoer: 90 part. 130.000 kipeicren; S part. 6500 eondeleren; 221 st. kievitseieren, 24 stuks kalkoen eieren. Prijzen voor kipeieren f 2--2.30, eendeieren f 2.60—2.70, kievietseieren f 11—12,kalkoencieren f 44.10. l)e veiling duurt voort. Zie voor uitvoerig bericht het nummer van Zaterdag a.s. AMSTERDAM, 18 April. Ter veemarkt waren lieden aangevoerd: 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken; 317 vette kal veren: le kw. 50GO ct., 2e kw. 44—54 ct* 3e kw. 34—42 ct. 88 nuchtere kalveren f 2.505, 347 var kens: vlecschvarkens. 90110 Kg. 4344 cL, zware varkens 4243 ct., vetto varkens 4042 ct. ALKMAAR, 18 April. Aardbeien I 1—3.50, andijvie f 2.504.10, bloemkool le s. I 15-20, 2e s. f 8—12, kropsla f 4.90-8.20, knol- selderie f 1.90—2.90, komkommers f 10 per 100 stuks, gele kool f 4.50roode kool I 2^iG6, uien f 0.60— 1.60 per 100 Kg., prei f 2.90G.10, rabarber f 1.50—5, raapstelen f 1.50—2.90, radijs f 1.503.80, selderie f 0.50—1, per 100 bos, spinazie f 0.10—0.24, postelein f 0.810.99 per bakje; witlof I f 2.50—4, II f 12 per 100 pond. AMSTERDAM, 18 April 1934. Aardappelen. Zeeuwsche bonten f 45, idem bi. f 45, idem Eigenheimers f 2.602.80, idem Beve landers f 2.903, Vlaamsche Zand-Industries f 2.60 2.S0, IJpoldcr Bevelanders f 3.103.20 per 70 Kg.; Be- verw. Zandaardapelcn f 6—7, Hillegommer idem f 6 —7, Drentsche Eigenheimers f 44.50, Winter Malta f 1415 per 100 Kg.; Limburgsche Industrie f 2.60 2.80 per 70 Kg. ALKMAAR. 18 April 1934. Op de groote Voorjanrsveemarkt waren in totaal 2367 st. vee aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: kaifkoeien f 160—275, gelrtokoeien f 110 200, pinken f 60110 en stieren f 65200. Handel stug. Het vorig jaar was de aanvoer 2043 runderen. BROEK OF LANGENDIJK, 19 April. Aangevoerd: 2400 Kg. uien grove f 1.20, nep f 0.80 1, 31000 Kg. roode kool f 12.50, 14000 Kg. gele kool f 2.306.20, 6500 Kg. D. witte kool f 4.80—5.30. NOORD SCHAR WOUDE, 19 April 1934. Aanvoer: 7000 Kg. uien f 0.80—0.90, drielingen 0.80, grove uien f 1.10120, 53800 Kg. roode kool f 1—2.90, 15600 Kg. gele kool f 3.20—5.70, 62800 Kg. Decnsche witte kool f 35.20. WARM PANHUIZEN, 19 April. Roode kool le kw. f 1—1.80, 2c kw. f 11.10, ge le kool le kw. f 4—4.80. D. witte kool f 4.30—5, Drielingen f 0.80, uien f 0.801,^grove uien 0.90 1. Aanvoer: 35100 Kg. roode kool. 2700 Kg. gele kool, 1210 Kg. D. witte kool, 1650. Kg. uien. ter eere van de V.V. „N. Niedorp", op Zondag 29 April in de zaal van den heer JAC. GELDER. Zaalopening 7 uur. Aanvang precies 8 uur. Zeer afwisselend programma, met medewerking v.e. Humorist. GYMNASTIEK. BOKSEN. Na afloop; onder leiding van den Humorist l.ntrée: Voorverkoop 40 cent, aan de zaal 50 cent Donateurs alleen aan de zaal 25 ct. Te huur, aan de Spoorlaan: Een NET WOONHUIS. van alle gemakken voorzien. Te be vragen bij Jc. BA IS, Stationsweg C 92, Schagen. 1 Mei te aanvaarden. Te huur: NETTE WONING met schuurtje en tuin. Te bevrn gen bij P. BLOKKER, Oude Niedorp. MOODERNE BOVENWONING te huur. Te bevr. MUL, Hotel „De Landbouw", Schagen. Voor direct gevraagd; Een DIENSTBODE, niet ben. 18 jaar bij S. v. d. STRUIK, Iveinsmerbrug. Gevraagd: Ken in goeden staat zijnde tweedehands JONGENSRIJWIEL. C. BROENS, Schagerbrug. Vermist: Een ZWART KUIKALF hij D. VERDUIN. Burger brug. Te koop; 10 BESTE BIGGEN bij K. WIT Dz., Groenveld Sint Maarten. Te koop: Ongeveer 2000 kilo BEST HOOI, bij M. W1GGERS, Balgweg 71, Brce- zand. Te koop: 3 drachtige volbloed STAMBOEK-ZEUGEN, bij C. S. KOORN, Polderweg Wderingen. 16, Te koop; HOOI uit dc schuur h 15 ffl-1. per 1000 Kg. Mooi Dckriet f2.50 per voer. K. DE GRAAF, Oudesluis. Te koop: ZES BESTE SCHRAMMEN bij K. SCHENK, Lotweg Anna Paulowna.

Schager Courant | 1934 | | pagina 3