N.H.V.B.-Uitslagen De Langendijker Groentenveilingen. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL NEDERLAND—FRANKRIJK. Geweldige boschbrand in Roemenië. ERNSTIGE EXCESSEN TE MANTES. Zestien Engelsche mijnwerkers gedood. Minnenijd. Het Nederlandsche team. De Keuze-Commissie van don K.N.V.B. heeft hol elftal samengesteld, dat op Hemelvaar tdag in het Olympisch Stadion to Amsterdam tegen Frankrijk speelt. Het team heeft dezelfde samenstelling als dat tegen België. De reserves zijn: van Male (Fcijenoord) Pienter (Bc Quick), Prins (Stormvogels), B. J. Paau- we (Feijenoord), J. Mol (K.F.C), Bonsema (Velocitas) Mulders (Ajax.) 29 AprlL Kampioenscompetitie: N. Niedorp—B.K.C 0—3. 2 E: H.R.C. 4-Texel 2 1—3. 3 D: D.E.S.Kolhom 05; H.R.C. 6Succes 3 5—2 4 K: Oudeschild 2—Callantsoog 34; 4 L: Dirkshorn—Held. Boys 3 niet doorgegaan. OVERZICHT. De karnpioenscompetitie is ingezet met een verras sing. We hadden n.1. niet verwacht dat B.K.C met 3—0 van N. Niedorp zou winnen. Als we het wel heb ben is dit de eerste keer dat de Poldersche club in N. Niedorp wint. Ook het oude Excelsior legde het daar tegen de club van Wilbrink, Breijer en Peere- boom al. Het moet een mooien wedstrijd geweest zijn We verheugen ons er over dat de heer Brussel zeil was komen leiden en de uitzending van België— Nederland er ongetwijfeld gedeeltelijk voor heeft la ten staan. Ons gewerd van verschillende zijden dat de B.K.C.- achterhoede en kanthalf de Weerd van N. Niedorp uitblonken. Kampioen nummer drie is Assendelft 2. Wie de vierde zal zijn is ons nog niet bekend: O.S.V. 3 of Monnikendam. De ontknooping had Zondag jl. kun nen vallen. Tweede klasse Hier is eindelijk ook weer eens gespeeld. De Texe laars legden definitief beslag op de derde plaats. De stand is: Held. Boys 14 10 0 4 50—18 20 Watervogels li 10 0 4 37-20 20 Texel 2 14 7 3 4 30-25 17 Sparta 2 13 6 1 6 37-35 13 H.R.C 4 14 0 1 7 35-32 13 H.R.C. 5 12 6 1 5 30-31 13 Dosko 13 2 3 8 21—36 7 Helder 4 14 2 1 11 24—76 5 Derde klasse. Ook nu ging het D.E.S. niet voor den wind. Met 50 werden de Barsingorhornders door hun plaats- genooten, Kolhorn, geslagen. Deze nestelde zich daardoor op de tweede plaats. Veel kans op den ti tel is er echter niet Ook Helder 5 is er nog niet, want H.R.C. 6 is met rassche schreden aan het inhalen. Zondag legden deze Racers, die de algemeene malaise in de roode gelederen willen breken, met 5—2 overwinning op Succes 3 getuigenis af van hun goede wil. We hoor den evenwel van Heldersche zijde dat H.R.C. 6 een „beetje" versterkt is van bovenaf. Hetgeen ons ver wondert, want Racing deed zboiets tot dusverre niet. Helder 5 15 9 3 3 49-30 21 Kolhorn 15 9 2 4 47—20 20 Oudeschild 14 8 3 3 42—24 19 H.R.C. 6 12 8 1 3 42-30 17 Succes 3 15 7 2 6 45—47 16 B.K.C. 2 15 7 2 6 39-38 16 D.E.S. 15 6 1 8 39—42 13 H.R.C 7 9 1 0 8 15-37 2 Sparta 3 14 0 0 14 12—83 0* Bovendien heeft Sparta 3 twee verliespunten. Vierde klasse. In 4K. waar Callantsoog won van de Schilder- reserveploeg, is de stand geworden: 'I.V.C. 2 14 11 1 2 56-14 23 Watervogels 2 15 9 2 4 41—20 20 Texel 3 14 8 1 5 4833 17 Helder 6 14 7 2 5 47-37 16 Callantsoog 14 7 1 6 43—37 15 Held. Boys 2 14 6 2 6 4634 14 Oudeschild 2 14 1 3 10 22—73 5 H.R.C. 8 8 2 0 6 14—31 4 H.R.C. 9 0 0 2 7 12—50 0 K.N.V.B. AFDEELINO III. 2« klasse A. Borne heeft met niet minder dan 12—3 van U.D. gewonnen. Daardoor staan Borne en Z.A.C. nu gelijk en ze spelen Zondag a.s. een beslissingswedstrijd (wellicht te Deventer). Bakhuys krijgt toch een zwaar tijdje: beslissingswedstrijd en misschien promotie wedstrijden van Z.A.C. en bovendien nog: Holland- Frankrijk op Hemelvaartsdag en het reisje naar Ita lië. Het idéé dat de Telegraaf opperde, nl. om Bak huys en Anderiessen, die zoo'n zwaar competitie programma voor de boeg hebben, rust te geven en niet tegen Frankrijk op te stellen, lijkt ons nog zoo gek niet. Onze plaatsing bij de sterke 8 kan er niet van afhangen: op 3 Mei vindt de loting al plaats. En bovendien: een nederlaag ten gevolge van overspan ning tegen Frankrijk zou het moreel breken voor de Italiaansche reis. Als we met een onvolledige ploeg verliezen is dat lang zoo erg nieL Wij voor ons gelooven, dat er thans een belang boven het winnen van Holland-Frankrijk uitgaat en dat is het belang van de prestatie in Italië. Degenen die kaarten hebben voor Holland-Frank rijk waartoe ook wij zelf behooren ten spijt AFDEELING L Promotie 3e klasse. Als O.S.V. met 5—1 van Zaandijk wint dit ge beurde Zondag j.1. en Zaandijk wint met 31 van H.R.C., dan moet den Racer-supporter en den Racing- speler wel den schrik om het hart slaan. Inderdaad, het ziet er zeer droevig voor de Heldersche club uit. En er is ge en reden voor hoop. Zondag werd met 6—1 voor den K.N.V.B.-beker van L.V.V. te Rotter dam verloren. De stand is: O.S.V. T 1 0 0 5-1 2 Zaandijk 2 10 1 4—6 2 H.R.C 10 0 11—30 Promotie 4e klasse. Nu heeft Alkmaarsche Boys Zondag de kans om door te hijten tegen Beverwijk. Deze verloor n.1. met 32 thuis tegen het kranige Weervogels. Er moet nog gespeeld worden: Alkm. Bovs—Beverwijk: Be verwijk—Alkm. Bovs: Alkm. BoysMeervogels en Weervogels—Beverwijk. Meervogels Alkm. Roys Beverwijk 2 1 1 1 0 1 10 0 0 5-4 0 2-2 1 2-3 K.N.V.B. BEKEF Drie Rotterdamsche tweede klassers plaatsten zich in de vierde ronde. R.F.C. won met 6—3 van Z.F.C. Overmaas klopte F.lectra (50) en C.V.V. tenslotte won met 6—1 van H.R.C. Zie voor de loting onder Diversen. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Dc resultaten van de voorwedstrijden zijn zoo ac tueel bij de voetbal hause-stemming tcgenwoordig.dat we ons voor eenige vragen to tde Sportkroniek heb ben gewend om de juiste gegevens. Groep I. Mexico heeft gewonnen van Cuba en Hai- tit. Op 24 Mei speelt Mexico eenr voorwedstrijd tegen de Ver. Staten, om uit te maken wie bij de 16 lan den komt. Groep II. Brazilië wint door terugtrekken van Peru. Groep III. Argentinië en Chili tusschei^ wie het gaat. zijn nog niet gereed. In Argentinië is oneenig- heid ontstaan door kwestie tusschen profs en ama teurs. Nadprp bijzonderheden bleven tot dusverre uit. Groep IV. Egypte won tweemaal met 71 van Pa lestina. Turkije trok zich terug. Groep V: Zweden won met 6—2 van Estland en met 2—6 van Lithauen en gaat naar Italië. Groep VI: Spanje won met 9—0 en 2—1 van Pop tugal. Groep VII: Italië klopte Griekenland met 40. Groep VIII: Tsjecho Slowakije wordt geacht win naar te zijn. daar Polen door het weigeren van passen door haar regeering niet naar Praag kon gaan. Groep IX: Van de groep Oostenrijk, Hongarije, Bul garije moest er één afvallen. Oostenrijk won met 61 van Bulgarije en speelde tegen Hongarije gelijk (22). Hongarije won tweemaal met 41 van Bulgarije, zoodat Bulgarije afvalt. Groep X: Van de groep Zwitserland, Joego Slavië, Roemenië, moest er een afvallen. Zwitserland speelde tegen beide anderen gelijk, terwijl Roemenië van Joe go Slavië won, met het gevolg, dat de Joego-Slaviërs er uit liggen. Groep XI: In de groep van Nederland. België en Ierland, hebben door de alom bekende resultaten de eerste twee zich geklasseerd. Groep XII: Hier moest Luxemburg het begrijpelij kerwijs tegen Frankrijk (1—6) en Duitschland (1—9) afleggen. Itesumeerende, zijn de 16 landen: Mexico (of de V. S.), Brazilië, Argentinië (of Chili), Egypte, Zweden, Spanje. Oostenrijk, Hongarije, Italice Tsjecho Slova- kije, Zwitserland, Roemenië, Nederland, België, Frankrijk en Duitschland. De wedstrijden voor de eerste ronde worden ge speeld te Turijn, Milaan, Triest, Bologna, FlorencQ, Napels. Genua en Home. Hiertoe wordt 3 Mei a.s. door de organisatiecommis sie van drie man waaronder Karei Lotsy U ver gaderd. Men wijst 8 sterkeren en 8 zwakkeren aan en loot dan. Voor de tweede ronde wordt zonder restricties ge loot. Men speelt dan te Milaan, Turijn, Bologna en Napels. Er wordt geen verliezersronde of troostronde ge houden. De finale wordt te Borne gespeeld. Die om de derde en vierde plaats te Florence. WIERINGERW AARD-NIÉUWS. Zondag 8 Mei: M.F.C. I—Wieringerwaard I. 2 uur. Vertrek 1 uur. Alhoewel misschien met een paar invallers ge speeld moet worden, is deze wedstrijd toch aange nomen. We hopen verder, dat ieder, die maar eenigs- zins mogelijk mee kan doon, of reserve kan zijn, do reis mee zal niaken. Verder heeft de E. C. verzocht om Woensdagavond om half zeven alle leden en adspiranten op het veld t-' laten spelen tegen elkander. Dit geldt ook voor de leden buiten de gemeente. Er zal dan 2 x een half uur gespeeld worden. Laat dus Iedereen z'n laks heid vergeten en nu eens allen prompt aanwezig zijn. Er zal dezen zomer veel en goed getraind moe ien worden, om straks met een goed elftal voor den dag te kunnen komen. Dit geldt nu eens niet voor de jongeren, want die trainen zeer Ijverig, maar juist voor de oudere leden, die bepaald meenen, dat er voor hen niets meer te leeren valt. ANNA PAULOWNA. B.K.C. 1 heeft Zondag in Nieuwe Niedorp een beste wedstrijd gespeeld. Met 30 werd gewonnen. (Zie voor verslag elders in de sportrubriek). B.K.C. 2 won met 3—2 van J.V.C 2. Zondag speelt B.K.C.. tegen Sparta van Schagen. 't Doorgaan staat echter te b?zien. Indien er n.1. B.K.C.-ers gekozen worden voor den oefenwedstrijd van het N.H.V.B.-elftal tegen Hollandia, gaat B.K.C Sparta niet door. w Op de Zuidelijke hellingen van de Karpa- then. De vuurgloed op mijlen afstand te zien. Boekarest, V.D.: Volgens een bericht van het officieele telegraafagentschap Rador, dat gisteravond laat werd gepubliceerd, woedt op de Zuidelijke hel lingen van de Karpathen bij Targov^te een geweldige woudbrand, die reeds een oppervlakte van 12 vier kante K.M. heeft verwoest. De vlammen breidden zich met ontzaggelijke snelheid uit, vooral in de richting van Sinaja. De vuurgloed is tot ver in Oud-Roemenië te zieh. Volgens genoemd telegraafagentschap zijn geen menschenlevens te betreuren. Nader wordt nog uit Boekarest gemeld: Door de buitengewone hitte der laatste dagen Is bet aantal hoschbranden in Roemenië toegenomen. Nadat Zaterdag in de buurt van Brassov-Kronstadt eenige honderden hectaren bosch waren vernield, waarbij zes arbeiders, die probeerden het vuur te blusschen, brandwonden opliepen, zijn gister berich ten ontvangen over nieuwe boschhranden bij Targo- viste en Bistritz. Bij Targoviste zijn ongeveer 80 kubieke meter hout, over een oppervlakte van meer dan 600 hectaren een prooi der vlammen geworden. Ondanks de hulp der militairen heeft, men dezen brand nog niet kunnen blusschen. Het schijnt dat do brand bij Bistritz is aangestoken. Onder droge bladeren werd op een plaats ontplofbare stof ge vonden. Hier staan ongeveer 300 H.A. bosch in brand. Een bataljon van de grensjagers Is gererpn- reerd voor de blusschingswerkzaambeden. Tegelii kertijd is in de buurt van Klausenbnrg een groofe houtzagerij door brand vernield. Meer dan 300 ar beiders zijn werkloos geworden. EXECUTIE TE MARSEILLE. Een der meest gevreesde leden van de onderwereld van Marseille. Parijs. Te Marseille werd Maandagochtend vroeg een der meest gevreesde leden van de onderwereld van Marseille, Maucuer, door den beul terechtge steld. Maucuer had in October 1931 een roofoverval gepleegd op een postkantoor te Marseille, waarbij drie ambtenaren werden gedood. Pus na twee jaren mocht de politie erin slagen de daders te arresteeren van wie twee tot levenslangen dwangarbeid en dc beide anderen, Maucuer en Joulia ter dood werden veroordeeld. Het doodvonnis tegen Joulia werd ver anderd in levenslange gevangenisstral en wel om dat de veroordeelde zich tijdens den oorlog in het lejjer bijzonder had onderscheideu. Botsingen tnsschen politie en demon stranten. Tal van personen gewond. PARIJS. To Mantes, waar Zondag de linksra- dicale vroegere afgevaardigde Bergery bi| tusschen- tijdscho verkiezingen voor de Kamer werd versla gen door den candidaat der nationale eenheid, Sar- rat, is het na het bekend worden van den verkie zingsuitslag tot ernstige botsingen gekomen. Aan de zijde der demonstranten en die der politie zijn tal van personen gewond. De aanhangers van Bergery trokken tegen acht uur 's avonds onder het zingen van de „Internatio nale" door de straten. Tenslotte probeerden zij het hotel, waar Sarret en diens vrienden, o.a. ook afge vaardigde Franklin Bouillon, hun hoofdkwartier hadden opgeslagen, te bestormen. Voor alle zekerheid evenivel had de hotelier de ijzeren rolluiken neerge laten. De politie was tegenover de demonstraten een oogenblik machteloos. De ruiten werden ingeslagen en dc afrastering om de boomen verwijderd en in stukken geslagen, om als projectielen tegen de poli tie tc worden gebruikt. Franklin Bouillon en zijn vrienden verlieten ten slotte, gevolgd door honderden hunner partijgenooten het hotel, en begaven zich naar het oorlogsmonu ment, waar zij een krans legden. Aan den eenen kant stonden de aanhangers van Bergery, die dé Internationale zongen, aan den an deren kant de vrienden van Sarret, die dc Marseil- laise aanhieven. Een sterke politiemacht scheidde de vijandelijke partijen. Tegen middernacht pro beerden communisten met twee zware auto's een kof fiehuis te bestormen, waarin zich de politiecommis saris en verscheidene aanhangers van Sarret bevon den. De politie kon evenwel de beide wagens nog op het laatste oogenblik tot staan brengen. Tot laat in den nacht heerschte in de stad een soort staat van beleg. Pas toen do politie versterking had ontvan gen uit Versailles en Parijs, gelukte het de orde te herstellen. Tal van arrestaties werden uitgevoerd. Nader wordt gemeld, dat de links-radicalen alle vensterruiten hebben vernield van het „Journal dc Mantes", omdat dit blad de candidatuur Sarret had gesteund. Ook in het hotel waar Sarert en diens vrienden hun hoofdkwartier hadden opgeslagen, zijn de vensterruiten beschadigd. De politieversterkingen arriveerden pas nadat Franklin Bouillon zich in zeer scherpen vorm had gewend tot den prefect van het departement en later tot het Ministerie van Bin nenlandsche Zaken en gewezen had op den ernst van den toestand. Politiepatrouilles trekken tot Iaat in den nacht door de straten. Het autoverkeer kon pas na 3 uur weer worden toegestaan, 20 politieagen ten werden door steenworpen min of meer ernstig gewond. STELLING INGESTORT. In een chemische fabriek te Annendorf (Duitsch land), is Zaterdag de stellage van een in aanbouw zijnde koeltoren ingestort. Zeven timmerlieden zijn van de 22 M. hooge stelling gevallen en onder het puin hedolven. Zij zijn ernstig gewond. Bij een ontplolling. Londen, 30 April (V.D.). Maandagochtend tegen 8 uur heeft een ernstige ontploffing plaats gehad in de Plank-Lane mijn te Leigh (Lancashire). Volgens een nog onbevestigd bericht, zijn zestien mijnwer kers om het leven gekomen. Ongeveer twintig man zijn gewond. De reddingspogingen waren Maandagmiddag nog in vollen gang. Ongeveer 210 mijnwerkers bevonden zich in de mijn, toen de ontploffing plaats vond. Tegen 10 uur waren 90 hunner geborgen. Men gelooft dat koolstof is ontploft. In dezelfde mijn waren in October 1932 negentien mannen om het leven gekomen door het breken van een liftkabel. Vechtpartij met doodelijken afloop. Dedemsvaart. Zondagavond te ruim half elf is op het Marktplein te Dedemsvaart de 23-jarige Koon Kooiker door den eveneens 23-iarigen J. Smit uit Zuidwolde tijdens een vechtpartij met een mes ernstig gestoken. Hoewel onmiddellijk geneeskundi ge Hulp ter plaatse was, mocht het niet gelukken K. in het leven te houden. Eenige uren na de vecht partij is hij overleden. De oorzaak van deze vechtpartij was gelegen in het feit, dat Smit verkeering had met een meisje aan het Ommerkanaal. De verslagene K. keurde dat niet goed en daarover bestond reeds geruimen tijd een zeer gespannen verhouding. Waarschijnlijk is S. door K. opgewacht. De dader is onmiddellijk gear resteerd. Deze staat overigens zeer gunstig bekend. INBRAAK IN EEN JUWELIERSZAAK. Voor 1000 gulden aan horloges en tafel zilver gestolen. i Door het vernielen van een ruit is Zondagnacht omstreeks half drie ingebroken in de iuwelierszaak van den heer P. T. Lenssen aan de Bergstraat te Roermond. De dieven namen voor een waarde van ongeveer duizend gulden aan horloges en tafelzil ver mee. De heer L. was niet tegen inbraak verze kerd. De politie stelt een onderzoek In. NOODLOTTIG ONGEVAL. Zichzelf een beitel in het hart gestoken. Etten. Zondagmorgen is de landbouwer J. L., wo nende te Leur, door een noodlottig ongeluk om het leven gekomen. De man wilde een beitel van een nieuw heft voorzien en had deze daartoe in warme sintel heet gemaakt Om steun te hekomen drukte hij de beitel tegen zich aan en wel met zulk een kracht, dat de beitel, die 1% c.M. hreed was. in het lichaam drong, met het gevolg dat deze door da ribben het hart raakte en de man binnen enkele minuten aan verbloeding overleed. Betere uitvoercijfers. - Zoowel in gewicht als in waarde, - Nieuwe minimumprijzen. - Toestand op de markt heeft zich gewijzigd in on- gnnstigen zin. - Vorige week be gonnen. - Deze week voortgezet. - Roode kool bijzonder slecht. - Voor een deel onverkoopbaar. - Gele aanvankelijk iets beter. - Later achteruitloopend. - Idem Deensche witte. - Uien minder slechte prij zen. - Geringe bletenaanvoer. - La gere prijzen. - Aanvoer aardap pels. - Rabarber te lage prijs. Het orgaan van het Centraal Bureau der Veilin gen in Nederland kon er in „De Tuinderij" met vol doening op wijzen, dat de voortdurende teruggang van den Nederlandschen tuinbouwexport tot staan is gekomen en dat zelfs ten aanzien van enkele pro ducten een kleine verbetering is ingetreden. Met cij fers werd dit aangetoond. Het totale gewicht, dat de tuinbouwexport gedurende het eerste kwartaal van 1934 heeft bedragen is 94.872.000 Kg. tegen 100.057.000 Kg. in hetzelfde tijdvak van 1929 en 78.495.000 Kg. in 1933. De totale waarde bedroeg in dit jaar f 4.141.100, in 1929 f 10.841.000 en in 1933 f 3.3:13.000. Daaruit volgt dus, dat in vergelijking met 1933 het totale gewicht van den uitvoer in het eerste kwartaal van dit jaar is toegenomen met 21 procent, terwijl de totale waar de met 24 procent is gestegen. Geconstateerd wordt, dat de koolexport eenige betere perspectieven gaf. Inderdaad kloppen deze beschouwingen met de aan onze Langendijker groentenveilingen geconstateerde feiten, doch uit ons vorige overzicht heeft men kun nen opmerken, dat deze gunstiger toestand is ver keerd in een ongunstigen en dat de perspectieven, cjie zich voor onzen koolexport openden, zich blijk baar in zeer nadeeligen zin hadden gewijzigd. Die kentering kwam op een tijd. toen er belangrijke hoe veelheden kool aanwezig waren, wat wel bleek uit de cijfers, welke we daarvan de vorige week gaven. Waren de minimumprijzen, welke voor de ver schillende tuinbouwproducten indertijd zijn vastge steld, den laatsten tijd practisch voor onze tuinbou wers van geen beteekenis, omdat het uiterst zeldzaam voorkwam, dat de minimumprijs op de veiling niet werd gemaakt, thans is dat weer anders geworden. De minimum-prijzen krijgen nu helaas weer practi- sche beteekennis in het bijzonder voor de roode kool Gelukkig dat de wijziging, welke in de regeling voor de minimumprijzen is gebracht, niet de roode kool treft, ofschoon men er al zeer slecht aan toe is, als men zich met een uitke"ering van den minimumprijs van ff per 100 Kg. moet tevreden stellen.. Toch is de verandering ongetwijfeld een verslechtering, om dat deze minimumprijs van f 1 nog niet eens wordt uitbetaald, doch een kwartje ervan wordt ingehou den. Gelukkig, dat do Deensche witte kool nog niet tot het peil is gedaald, waarbij de minimumprijs regeling toepassing moet vinden, want voor deze koolsoort is die prijs op 70 cent vastgesteld, terwijl er maar 50 cent wordt uitbetaald. Ofscbooa het weer voor den handel in de Langen dijker stapelgroenten niet tegenwerkte en men on der die voorwaarde nog eenige opleving had kunnen verwachten, is deze helaas uitgebleven. De fut was er uit, voldoende vraag was er niet meer en de aan voeren waren in dezen tijd, nu er al meer jonge groente komt. te groot De markt was het allerslechtste voor roode kool. Bij de geringe vraag naar dit product en de nog vrij groote aanvoeren waren de financieele resultaten voor de aavoerders ervan zeer bedroevend. Kwam in het begin der week nog een enkele maal voor, dat de allermooiste drieponds kool f3 opbracht, later bleef de maximum-prijs daar nog verre beneden. Za terdag toch kon aan beide veilingen voor dat soort kool nog slechts f2.30 worden gemaakt. De groote kool, eerste kwaliteit werd de heele week door ver handeld voor f 1.10f 1.30 en sotïis gebeurde het, dat eer partijtje niet verkocht kon worden. Het groote doorschot bleef voor verreweg het groot ste deel onverkoopbaar, het kleingoed kon nog een kooper vinden, doch voor prijzen, die toch zeer ongun stig afstaken bij die, welke enkele weken terug nog betaald werden, n.1. f4.tot f5.terwijl nu f 1.60 werd besteed in doorsnee. De aanvoer aan de twee veilingen te zamen beliep nog bij de 60 spoorwagons, een respectabel getal voor dezen tijd. Minder groot was de aanvoer van gele kool. Aan vankelijk bracht het kleine goed iets betere prijzea op dan op het laatst der vorige week. Aan de Broe- ker veiling werd als maximum in de eerste helft der weqk nog 15.20 en f5.70 betaald, terwijl dc hoogsto noteeringen van de laatste dagen der vorige week f3.90 en f 4.70 waren. Deze prijzen betroffen kool van 2 a 3 pond. Mindere vraag was echter oorzaak, dat de maxumumprijs aan de veiling van do Langendijker Groentencentralo achteruit liep tot f3.70 en f3.S0, ter wijl aan de Veiling van den Noordermarktbond als hoogste prijzen de laatste twee dagen f4.20 en f4.50 werd besteed. Er werden echter ook nog partijen prachtige drieponds kool voor f3.— verhandeld. Groo te gele, eerste qualiteit bracht tot f3.op. Voor door schot werd van f 0.50—f 1.minder betaald. Groot doorschot werd nog verkocht voor prijzen van f 1.20— f 1.50, het mooiste kleingoed voor f2.80f3.20. Aan gevoerd werden in totaal 20 spoorwagens. De meest gewilde Deensche witte kool werd aan vankelijk nog verkocht voor f5 a f6. een enkele maal noteerde ze nog iets hooger. Dit was dus beter dan op het laatst van de vorige week. Voor groote werd toen f 4.tot f 4.30 betaald. In het verder verloop wer den die prijzen iets lager. Dc maximum-noteering te Broek was f 4.50, te Noordscharwoude f 5.10 op het eind der week voor kleine kool. Groote noteerde toen f 3.30—f 3.90. In totaal werden aan beide veilingen nog ongeveer 30 spoorwagens verhandeld. Voor uien werden veel minder slechte prijzen be steed dan voorheen. Men bedenke echter, dat er veel afvalt bij het uitzoeken, zoodat deze betere prijzen nog zeer weinig beteckenen. Er werd nu voor mooie geie uien 12.60— f3.10 betaald, minder mooie partijen wer den voor f2.1012.60 verkocht. Drielingen brachten nu wel eens meer dan 80 cent op, doch liepen niet boven fl.20. Voor dc mooiste grove uien werd f3.— tot f3.40 betaald; partijen van iets afwijkende qualteit golden f2.60f2.90. Aanvoer ruim 5 spoorwagens. De aanvoer van bieten was niet groot. Dc hoogst bestede prijs was f2.— voor middelgroote. Groote wer den voor 50 cent tot f 1.10 verkocht. Blauwe aardappels brachten f3.40 op. Dc prijs van de rabarber viel niet mee. De noleeringcn lagen tus schen f 1.40 en i 2.20.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7