Radioprogramma Ingezonden stukken. STILLE RONDGANG VAN VROUWEN. ONZE BOTER NAAR ENGELAND. Oud Frausch kasteel naar Amerika overgebracht. Zelfs crisis in goudland. Op 80 meter onder den zeespiegel. Moordaanslag te Kerkrade. De wreede sekte der luipaardmenschen. zich meermalen aan dergelijke knoeierij schuldig gemaakt om de clandisie te behouden. Hoewel on gaarne was hij zakelijk gedwongen geweest aan dit geknoei deel te nemen. Do 40-jarige korporaal-hofmeester der K. N. M. te Helder, eerste en eenige getuige, deed de bestel lingen en had verdachte overgehaald aldus bedrie- gelijk te handelen. Met verschil verdween in de zak van dezen hofmeester. Do officier was alreeds maanden lang in vereeni- ging met de niarincautorietitcn, bezig de bezem te hanieeren, ten einde do ongerechtigheden in de Ma rinekringen weg te vegen. Toen echter dacht men dat het uit zou zijn, doch later werkte het kwaad weer naar voren. Men ging weer meer stikum maar ongestoord voort met knoeien. Er werd toen een val uitgezet en weer vele muisjes werden gevangen. Het bleek echter dat de oorsprong van het kwaad schuil de hij de hofmeesters. Deze bedriegers van het Rijk zullen echter een leelijke pijp rooken, voor spelde de officier. Een dergelijke houding was niettemin van een eer lijk filiaalhouder niet te verwachten. De officier had aanvankelijk gevangenisstraf overwogen, doch wilde zich thans bepalen met te vorderen 1 75 boete of 30 dagen hechtenis, benevens 5 maanden voorw. ge vangenisstraf met 2 jaar proeftijd. Mr. G. A. de Lange, verdediger van verdachte, ge waagde van de vele knoeierijen, die. de achtbare burgers de haren ten berge deden rijzen. Hier waren de knoeierijen inhaerent aan het bestaan der hof meesters. De tot dusver eerlijke filiaalhouder te Scha pen, werd te Helder weldra met dit euvel besmet in angst voor de bedreiging van ophouden der lc\eran lies. Het was voor een moeilijke keuze, een zwaar alternatief. Pleiter juichte de actie van den officier toe, doch wilde gaarne voor dezen overigens onberis- pelijken man verzoeken nog eenige meerdere cle mentie, dan alreeds door mijn heer den officier was betoond en daar een schepje bovenop doen. Mr. de l.ange concludeerde eindelijk zich te willen refercc- ren aan het oordeel \an den politierechter. Utispraak f fiO boete of 30 dagen en 5 maanden gev. voorw. met 2 proefjaren. Broek op Langend ij k. DE HARGER DUINEN BENADEELD. Do Brocker scheepsbouwer Jan dc W. had zich de vrijheid gepermiteerd met behulp van con vracht auto een hoeveelheid duinzand weg te slecpen uit dc Schoorlsche duinen. De heer Slik had daarbij ge assisteerd. Eisch f 10 boete of 15 dagen. Vonnis f 5 boete of 2 dagen, waarmee het zand nog best werd betaald. DAT KOMT ER VAN. De niet verschenen Hendrik Br. te Urk had op 4 Februari een paar honden op niet nader aan te dui den wijze mishandeld. Een pleidooi om dergelijke gevallen door een plaatselijke verordening te onder .vangen. Eisch f 15 of 10 dagen. Vonnis vrijspraak, omdat de mishandeling niet .voldoende kon worden aangetoond. ITltgeeest HUISVREDE- EN KOFFIEPOTBREEKSTER TOT BESLUIT. Mej. Janke B., huisvrouw van den heer v. d. K. te Helder, sierde tot slot de voorstelling, het boetecane- ipeotje op grond van het feit, dat zij te Uitgeest ten Tiuizo van mej. A. Windt, wed. v. d. Kommer, de (peultjes geweldig had opgeschept en geweigerd om de wonnig te verlaten. Dc dame had van de weduwe ©en niet gering bedrag te vorderen en ging zóó te ■EMT, datde koffiepot in stukkeu brak. Maar de dui ten wist ze toch niet los te peuteren, hoewel de staat hu ook nog een percentage opeischte in den vorm van f 8 boete of 4 dagen. Do arme vrouw, die verschrikkelijk door haar fa milie schijnt te zijn gpplunderd, verhaalde schreiend haar treurige ondervindingen en overwoog nog in fiooger beroep te gaan. DONDERDAG 3 MEL HILVERSUM (301.5 M.) A.V.R.O.? 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwij ding; 10.15 Gewijde muziek; 10.30 Vioolrecital door Boris Lensky; 11.00 Knipcursus Kinderkleeding; 11.30 Zang voordracht; 12.00 Lunchconcert door het .Omroeporkest; 12-30 Gramofoonmuziek; 12.45 Om roeporkest; 1.15 Gramofoonmuziek; 1.30 Omroepor kest; 2.00 Pianorecital; 2.30 Voortzetting orkestcon cert; 3.00 Knipcursus; 3.45 Verzorging zender; 4.00 Mevr. Antoinette van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen; 4.30 Populaire gramofoonmuziek; 5.00 Radiotoonee! voor de jeugd; 5.30 Concert door Kovacs Lajos en zijn orkest; 6.30 Sportpraatje door H. Hollander; 7.00 Kovacs Lajos en zijn orkest; 7-30 Engelsche les voor beginners; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Gra mofoonmuziek; 8.15 Concertgebouworkest o.l.v. I)r. Willem Mengelberg; 10.15 Kovacs Lajos en zijn or kest; 11.00 Vaz Dias; 11.00 Gramofoonmuziek; HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgen concert; N.C.R.V.: 10.15 Morgen dienst; 10.45 Leger des Heilskwnrticrtje; K.B.O. 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 K.R.O.-Orkpst; N.C.R.V.: 2.00 Cursus fraaie handwerken; 3.00 Lezen van C.hr. lectuur; 3.45 Verzorging zender; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Cursus handenarbeid; 5.30 Zang door Chr. Kin derkoor; B.30 Gramofoonmuziek; 6.45 Causerie; 7.00 Politieberichten, gevolgd door het Ned. Chr. Pers bureau; 7.15 Gramofoonmuziek; 7.30 Weekoverzicht; 8.00 Uitvoering van „Judas Maccabaus", oratorium van G. T. Handel; 9.30 Lezing; 10.45 Vaz Dias; 10.55 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. LUXEMBURG (1304 M.j 7.00 Gevarieerd concert; 7.40 Pianorecital; 8.35 Geva rieerd concert: 9.20 Duitsch concert; 10.00 Operette- aria's; 10.30 Dansmuziek, BRUSSEL (322 M.) 12.30 Populair concert; 4.20 Idem; 720 Omroeporkest; 9.20 Vervolg concert; 9.30 Gramofoonmuziek; BRUSSEL (484 M.) 12.30 Gramofoonmuziek; 5.35 Idem: 7.20 Symphonie- concert; 8.45 Populaire muziek; 9.30 Gramofoonmu ziek. KALUNDBORG (1261 M.) 11.20 Orkest; 2.05 Idem; 8.20 Radiobal. BERLTJN (357 M.) 3.20 Omroeporkest; 6.20 Kamermuziek; 7.35 Concert; 8.50 Kamermuziek. HAMBURG (332 M I.35 Gramofoonmuziek; 7.30 Militair concert; 10.20 Orkest; 11.25 Idem. KEULEN (456 M.) 12.20 Omroeporkest; 3.20 Populair concert; 8.00 Om roeporkest; 9.50 Concert; 10.50 Idem. DAVENTRY (1500 M.) 12.20 Nieuwe gramofoonmuziek; 3.25 Concert; 8.55 Theater-orkest; 10.05 Concert. PARIJS RADIO (1796 M.) 11.50 Orkest; 7.20 Kamermuziek; 9.50 Dansmuziek. MILAAN (369 M.) 4.30 Dansmuziek; 5.15 Gramofoonmuziek; S.05 Sym- phonieconcert; 9.30 Gramofoonmuziek ROME (421 M.) 4.30 Concert; 5.15 Gramofoonmuziek; 8.05 Concert; 9.50 Dansmuziek. WEENEN (507 MA 3.25 Gramofoonmuziek; 4.05 Militair Concert; 8.20 Symphonie-orkest; 9.50 Gramofoonmuziek. Vrijdag 18 Mei 1934 Goodwill Day te 's Graven- hage. Vertrek 2.30 n.m. Vrouwen van Nederland, bedenkt: „Eendracht maakt Macht". De voorbereiding van deze actie geschiedt lande lijk onder leiding van het Centraal Comité, gevestigd te. Haarlem. Er is eenheid in deze actie gehouden. Waar dit mogelijk was werden in kort tijdsbestek Plaatselijke Comité's opgericht Plaatselijke Comité's voeren reeds hun actie te: Alkmaar, Amsterdam, Delft, Gouda, 's-Gravenhage, Haarlem, Leiden, Roermond, Rotterdam, Utrecht, ter wijl in 28 andere plaatsen óf Plaatselijke Comité's in oprichting zijn, óf de actie door afdeclingen van Vredesorganisaties wordt gevoerd, alles onder lei ding van het C C Voor deelname en inlichtingen kan men zich op geven bij het Secr. van liet Plaatselijk Comité Alk maar, Wacrdcndelstraat 11. Van de Nederl. Spoorwegen wordt in verschillende opzichten de grootst mogelijke medewerking onder vonden. Aan de deelneemsters worden bij opgave tot deel name coupons verstrekt, welke bij voldoende vervoer per spoor, tegen spoorkaartjes met sterk gereduceer de tarieven (c.a. 50 pet. korting) kunnen worden in gewisseld op 17 en 18 Mei aan dc loketten der Ne derl. Spoorwegen. Men moet zich daartoe vóór 12 Mei hebben opgegeven. Voor gereserveerde ruimte, desnoods voor extra treinen, kan dan ook worden ge zorgd. De eigenlijke demonstratie zal. na opstelling. c.a. 1 uur duren. Om 2.30 uur wordt, na het hijschen van dc vlag „Vrede" en een minuut absolute stilte van het Malieveld vertrokken. Medegevoerd zullen worden enkele doeken, zooals: „Stilte". „Wij vrouwen, wij willen den Wereldvrede". „Eerbied voor het Leven". „Gij zult niet dooden". „Nooit meer Oorlog". Bij de Parlementsgebouwen wordt door een depu tatie aan de Regeering een adres aangeboden, waar in de Nederlandschc Vrouwen verklaren te staan achter dc Regeering. die. hij monde van H. M. de Koningin aan President Roosevelt, verklaarde te streven naar Vreedzame Regeling als de uitsluiten de methode om Internationale geschillen te beslech ten; en dringen dc vrouwen er ten sterkste op aan. B O E R D E R IJ. Vragen in het Lagerhuis. Geen dumping. Londen, 1 Mei (V.D.). In het Lagerhuis zijn gis teren ook vragen gesteld met betrekking tot den in voer van boter uit Nederland, waarvan beweerd wordt, dat deze de prijzen op de Engelsche markt zou dumpen. Den minister van handel werd gevraagd of hij de prijzen kon opgeven voor Nederlandsche boter in Engeland en in Nederland en indien deze cijfers zou den aangeven, dat er dumping plaats had ten koste van de producenten in Engeland of in het Britsche Rijk, of hij dan in de huidige handelsovereenkomst een clausule zou willen laten opnemen, teneinde de voortduring van deze dumping te voorkomen. De parlementaire secretaris van het Ministerie van Handel, Dr. Burgin, verklaarde, dat de groothandels- prijs voor Nederlandsche boter op 21 April in En geland genoteerd stond op 69 tot 77 shilling per cwt. en op 20 April in Nederland op 190 shilling 6 d. per cwt. Op deze mededeeling weerklonken op tal van ban ken kreten: „Oh"? Dr. Burgin deelde voorts mede, dat naar zijn meo- ning het Huis wel op prijs zou stellen te vernemen, dat de prijs waarvoor de Nederlandsche boter in En geland wordt verkocht de wereld prijs is. Om rede nen welke in Nederland zeer goed bekend zijn hecht men er daar de voorkeur aan den binnenlandschen prijs op buitensporige wijze te belasten. Er is geen sprake van dumping, aldus verklaarde Dr. Burgin met nadruk. De invoer van Nederlandsche boter maakt bovendien slechts een klein deel uit van den totalen invoer van boter In Engeland. Een andere afgevaardigde vroeg onder luide toe juichingen of bij handelsovereenkomst zóu kunnen worden verboden, dat dnor een buitenlandsch pro ducent in Engeland artikelen zouden kunnen wor den ingevoerd tegen een lageren prijs dan de kost prijs. waarop Burgin antwoordde, dat deze zaak in derdaad bij handelsbesprekingen aan de orde kan worden gesteld. In antwoord op de vraag of kon worden medege deeld. welke prijzen voor Deensche boter worden tre- maakt in Engeland en in Denemarken, antwoordde Rurgin. dat do prijs voor deze boter in Engeland op 21 April 82 shilling per cwt. bedroeg en op 19 April in Denemarken 54/6 shilling, eveneens per cwt. Naar een vroegere Nederlandsche neder zetting. Brookville, (Long Island). Een Fransch kasteel van behoorlijke afmetingen is door den heer Ashbel H. Barney van de plaats, waar het gedurende twee honderd jaar heeft gestaan, overgebracht naar de oude Hollandsche nederzetting Brookville op Long Island, waar het aan de zijde van een heuvel is ge plaatst. De heer Barney heeft het kasteel, een bijzonder specimen van Fransche architectuur, aangekocht in de stellige overtuiging, dat hij er in zou slagen het naar Amerika over te brengen en het precies zoo weer te kunnen opbouwen, in zijn op 25 mijl van New York gelegen woonplaats. Bij het overbrengen is niet één steen of stukje hout verloren gegaan. Alles werd zorgvuldig ge merkt met kalk, in kratten verpakt, overgebracht. Zelfs het mos, waarmede de steenen bedekt waren, heeft men zorgvuldig bewaard en vochtig gehouden, opdat het niets van zijn luister zcu verliezen. liet kasteel van den heer Barney is geheel door een ter ras omgeven, waaromheen het dicht beboscht is. Hierdoor is een prachtig geheel verkregen. De heer Barney is er in geslaagd met dit romanti schc kasteel en zijn bijpassende omgeving in deze strepk een sfeer te scheppen als in de dagen van omstreeks 1700, toen de eerste Nederlandsche kolo nisten zich in Brookville vestigden. dat de Rcgeering meer dan tot nu toe er op aansture, dat de woorden, in datzelfde telegram aan President Roosevelt vervat in vervulling zullen gaan, n.1. deze: vreedzame regeling van internationale ge schillen kan worden bereikt, vérgaande ontwape ning is thans gebiedend noodzakelijk; immers voort gezette bewapening leidt tot wedloop in bewapening en, gelijk, pijnlijke, doch al te spoedig vergeten on dervinding bewijst, tot onvermijdclijken oorlog liet is bekend, dat Mr. Arthur Henderson bij her haling de Nederlaudche Vrouwen opwekte (via de Hoofdbesturen der Vrouwen Vrcde-org.) te blijven gelooven in en te blijven te werken voor Rechtspraak en Bemiddeling inplaats van geweld. Nu zal op 18 Mei tevens namens do Nederl. Vrouwen een adres naar Genève worden gezonden, waarin met kracht op het nemen van positieve besluiten in den geest van de Volkenbondsgcdachte en snel voortgaande ont wapening zal worden aangedrongen. Bij, of in de omgeving van het Vredespaleis geko men, zal do stoet, na een korte toespraak van een overigens volkomen neutrale vrouw, hekend voor vechtster voor den Vrede, worden ontbonden. Hier voor zal worden uitgenoodigd Mej. M. 11. Pctcri uit Utrecht. De mogelijkheid van een Openbare Avondvergade ring met verschillende spreeksters wordt nog over wogen. Het Centraal Comité heeft nog groote plannen voor de propaganda voor deze Actie gereed liggen. Aan alle groote stations, op alle aanplakzuilen, etc. in Nederland dienen groote affiches tc hangen. Hon derdduizenden circulaires dienen te worden ver spreid, enz. Voor die propaganda is het geld echter nog niet aanwezig. Voor de Nederlandsche Mannen ligt hier een dub bele taak! Ten eerste, de man stelle de vrouw in de gelegen heid en wekkc haar op, op 18 Mei naar Den Hang te gaan. Ten tweede doen wij een beroep op alle Nedcrlnnd- schc Mannen en Vrouwen, die iets gevoelen voor deze prachtige demonstratie van Eenheid en V redes wil, die actie ook iinanticel en liefst direct met groote en kleine bedragen tc steunen. Men zonde giften voor de Plaatselijke propaganda aan de Plaatselijke Comité's, voor de Landelijke Ac tie aan het Secretariaat van het Centraal Comité. Namens het Centraal Comité, W. A. VAN SONSBEF.K. secr.-nenn., Langendijkstraat 13. Haarlem. Postrekening 191713. Plaatselijk Comité Alkmaar, Secr. J. v. <1. VEF.NWilson, Waerdendelstraat 11. Alkmaar. De goudzoekers leven op het oogenbllk van de bcdeellng. Ottawal, (Canada). Do leden van het Huis van Afgevaardigden waren uiterst verrast te vernemen dat Yukon, het land van de goudzoekers in de ne gentiende eeuw, thans min of meer van de hedec ring leeft. In een jaar tijds blijkt dat twintigduizend dollar zijn uitgegeven door de schatkist voor directe verlichting van den toestand waaronder rle bevol king van het Yukongebied, die uit 1S0O k 2000 per sonen bestaat, te lijden heeft. De leden vernamen deze mededeeling met verbazing en de heer Pierre Gasgrain verklaarde dat de kosten voor de Regec ring in de Yukon te groot waren in verhouding tot de bevolking en de van haar verkregen baten. Hij drong aan op het instellen van een onderzoek naai de gedane uitgaven ter verlichting van den toestand aldaar. Men koestert de hoop dat de vraag naar goud de welvaart in dit vroegere Eldorado van het Verre Noorden zal doen weerkeeren. De Artiglio aan het werk. Dover: Tiet Italiaansche bergingsvaartuig is gisteren in het dok van Dover aangekomen. De ge zagvoerder Bruno verklaarde, dat nadat ze aanzien lijke moeilijkheden hadden ondervonden en door dc weersomstandigheden hun werkzaamheden hadden moeten uitstellen, twee stoomschepen hadden aange troffen op meer dan 80 meter onder de zeespiegel. Een daarvan lag bij Galle tusschen hooge rotsen, waar reeds tal van schepen zijn door midden gebroken. Dit schip heeft men niet kunnen idcntificeeren en het is ook niet bekend, wat zich aan boord daarvan bc vond. Het andere vaartuig was de „Spectator", dat ten westen van 01d Head bij Kingsale was aangetrof fen. Bruno verklaarde, dat er aanwijzingen waren, dat de „Lusitania", welke tijdens den oorlog tot zin ken was gebracht, zich niet ver van de „Spectator" be vond. Vrouw door een mijnwerker met revolver schot zwaar gewond. Kerkrade. De mijnwerker E. B. te Kerkrade leefde sedert eenige jaren met zekere R. Foctel— Kurz uit Amsterdam. Maandagavond heeft B. de vrouw met een revolver schot in de borst zwaar gewond. De vrouw is in het ziekenhuis opgenomen. B. is gearresteerd en naar de gevangenis te Maastricht overgebracht. Omtrent deze poging tot moord vernemen wij nog het volgende: Het schijnt, dat. de man en de vrouw het plan hadden opgevat beiden van het leven te scheiden, daar zij er geen plezier meer in hadden. Zondag avond zijn zij uitgegaan om aan hun voornemen gevolg te geven. Het schijnt dat zij echter op het laatste oogenblik den moed voor (leze laatste daad misten. Om twaalf uur keerden zij in hun woning, gelegen te Kaalheide, onder de gemeente Kerkrade, terug. Daar heeft tenslotte de man een revolverschot op de vrouw gelost, waardoor zij ernstig gewond werd. Maandag heeft de marechaussee van Spek- holzerheide den man gearresteerd. Hij ontkent, het schot te hehben gelost en verklaart, dat de vrouw dit zelf gedaan heeft. De vrouw echter heeft bij een verhoor, haar in het ziekenhuis afgenomen, medege deeld, dat de man hot schot op haar gelost heeft. Dinsdagochtend is de man naar Maastricht over gebracht en ter beschikking van de Justitie gesteld. Negen negers in Kongo ter dood veroor deeld. Stanley stad: Dinsdagavond zullen te Wnmha negen negers worden terechtgesteld die als leden van de „Anioto"-scktc beschuldigd worden van moord op inlanders. Do inlanders zijn in tal van geheime sekten ver- eenigd, waarvan de „Anioto" een der wreedste is. De. leden der „Anioto" hullen zich in het vel van een luipaard en bevestigen aan hun handen dc klauwen dezer dieren, waarmede ze drfn hun slachtoffer over vallen en vermoorden. Hoewel de regeering al 't mo gelijke doet om een einde te maken aan het ruwe op treden der secte-leden, heeft ze niet kunnen verhin deren, dat de „Anioto" nog steeds wreedheden pleegt. ult de OMGEVING TV N K R r Maandagmiddag is door het gemeentebestuur af scheid genomen van de onderwijzeres, mej. A. C Jansen, welke als gevolg der jongste wetswijziging, met 1 Mei op wachtgeld wordt gesteld. De heer Brugman, waarnemend Burgemeester, sprak woorden van waardeering voor de wijze waar op juffrouw Jansen het onderwijs heeft gediend, waarvoor het. gemeentebestuur zijn dank betuigt en de scheidende onderwijzeres veel goeds toewenscht voor haar -verdere loopbaan. Bij deze gelegenheid werd haar door de oudste leerlingen een taartenstel aangeboden, als blijvende herinnering en door de kleinste harer tegenwoordige leerlingen werd haar een bloemenhulde gebracht. Het gevoel van zich losmaken van een taak, met' liefde vervuld, deed zich ten opzichte der scheidende onderwijzeres gevoelen en getroffen door zooveel waardeerende woorden, was het een bewogen woord waarmede zij daarvoor haar dank betuigde. Maandagavond vergaderde de afd. Winkel van het Centraal Genootschap voor Kinderherstcllings en Vacantiekolonies, ten huize van den heer R. Laan. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het overlijden \an H.M. de Koningin-Moeder en huldig de haar als iemand, die veel was geweest en veel had gedaan voor het lijdende kind. Voorts werd een woord van nagedachtenis gespro ken in verband met liet overlijden van den heer Bos. Do notulen werden goedgekeurd. Enkele ingekomen stukken worden medegedeeld, o.a. een mededeeling dat de gemeente een subsidie verleent van f 75. Van* de Ned. Ilerv. Kerk dat da finanticele toestand oorzaak was de subsidie terug tc brengen tot 1 25. Vervolgens de beschrijvingsbrief voor de alg. ver gadering, benevens enkele voorstellen uit de afdee- lingen, o.a. van dc afd. Amsterdam om het huishou delijk reglement zoodanig te wijzigen, dat gevallen als bij trein 8.28 zich hebben voorgedaan, niet mo gelijk zullen zijn (opheffing mogelijkheid aan be stuursleden belooningen toe te kennen). Na eenige bespreking wordt besloten de algcmec- no vergadering op 12 Mei te Deventer te doen bijwo nen, door één afgevaardigde, waartoe wordt aange- wezen Dr. J. Broekens. Door de secretaresse wordt daarna het jaarverslag uitgebracht. In October werd de film vertoond en door wijlen den heer Bos een inleiding gehouden. Het ledental verminderde iets en kwam on 95. Door de penningmeesterosse wordt verslag uitge bracht over 't finantieel beheer. De ontvangsten heb ben bedragen f 543.13, de uitgaven f 440 23, saldo f102.85, bij de Boerenleenbank is reeds f 124.50, zoo dat de vereeniging beschikt over f 227.35. Door een commissie bestaande uit de hoeren B. van Delft en A. de Ridder wordt de rekening onder zocht en met dc bescheiden in orde bevonden. De aftredende bestuursleden mevr. T. van Leer- suravan Gulik, mevr. A. de VeerSchenk en de lieer Dr. J. Broekens worden herbenoemd. De uitzending van kindoren wordt weder door het bestuur ter band genomen. Voor een 4-tal kinderen is reeds aangevraagd en de termijnen van MeiJu ni en AugustusSeptember kan over beschikt wor den. Andere termijnen zijn reeds bezet. Medegedeeld wordt dat vanuit Winkel voor reke ning van bet Juiianafonds één behoeftig kind ge durende 5 weken kan worden utigezonden. De zorg daarvoor wordt overgedragen aan deze afdeeling. De contributieafdracht aan het Hoofdbestuur wordt bepaald op f 7.50. Bij de rondvraag wordt de vraag gesteld, hoe lang men lid moet zijn om recht te hebben een kind uit te zenden. Medegedeeld wordt dat uitzending van kin deren geen verband houdt met het lidmaatschap. Hierna sluiting. WJFP1KGFPW 4 4 FT) 1 Mei-feest. Zondagavond werd in dc zaal van den heer Schenk door de afd. Wieringerwaard van den modernen landarbeidersbond, S.D.A.P. en Vara het 1 Mei-feest gevierd. Na de opening door den voorzitter was het woord aan den heer IL C. Veldman, die voor dezen avond de spreekbeurt vervulde. Op sympathieke wijze be lichtte de heer Veldman de 1 Mei-gedachte, die dit iaar niet die feeststemming kan wekken als vorige jaren, de schaduw van het leed der kameraden in Oostenrijk en Duitschland, slachtoffers van het re gime van Dolfuss en Hitier. De systemen dictatuur en democratie plaatste hij tegenover elkaar en hun invloed op de politiek werd uiteengezet. Ook het kapitalisme, als vijand van het proletari aat door zijn schrille tegenstelling van weelde naast de diepste armoede, werd fel gehekeld. Aan 't einde van zijn rede wekte hij op, vooral „Vrijheid, Arbeid, Brood" te lezen, als strijdorgaan tegen fascisme en communisme. Na de pauze werd door de Arb.-Tooneelvereeni- ging een tooneelspel in 3 bedrijven opgevoerd, geti teld „Uit het leven". Na het tweede optreden van „W.A.Z." bood de di recteur, de heer Kos, de vereeniging namens zijn vrouw een vlag aan. De voorzitter betuigde hiervoor namens de vereeniging zijn hartelijken dnnk en over handigde Mevr. Kos een bloemenmand. Hierna werd door alle aanwezigen staande de „Internationale" ge zongen. Na sluiting een gezellig besloten bal. LANGEND IJK ZUIDSCHARWOUDE. Maandagavond had de afdeeling Zuidscharwoude- Brock op Langendijk een vergadering uitgeschreven, waarop slechts 5 bestuursleden tegenwoordig waren Van dc gewone, leden was er niet een aanwezig. Meermalen was het gebleken, dat de belangstelling zeer gering was, waarom besloten werd in huishou delijke vergadering te beslissen over de vraag, of de tijd niet gekomen was, dc afdeeling op te heffen. We kunnen mecdeelen, dat deze vraag met ernst onder de oogen is gezien, en dat voorloopig nog geen besluit tot opheffing is gevallen. Te zijner tijd zal dit voorstel in een ledenvergadering, daartoe ex- pressievelijk uit te schrijven, nogmaals worden be handeld. Daarna werd de agenda afgewerkt Notulen en jaarverslag hieven tot die vergadering bewaard. Uit de rekening van don penningmeester bleek, dat het nadeelig saldo f 20.54 was hij een uitgaaf van f 121.58, De penningmeester werd gedechargeerd. Als bestuursleden werden bij acclamatie herkozen de heeren J. du Burck, H. J. Erknnip en J. de Ruiter, allen te Zuidscharwoude. Voorloopig namen deze heeren hun herbenoeming aan. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief werd het wenschelijk geoordeeld, dat de kosten van het orgaan door do Hoofdvereeniging worden gedra gen en dat ieder lid het blad gratis wordt toegezon den. Voor ieder lid behoort dan een .bepaald hc-drag door de afdeeling aan de hoofdkas te worden afge dragen. Op de alg. vergadering, die den derden Pinksterdag te Alkmaar wordt gehouden, zal in dien zin een voorstel worden verdedigd. Als afgevaardigde naar de Alg. verg. werd aan gewezen de heer J. de Ruiter. Voor den feestavond, vóór de alg. verg. te houden, zal men trachten een aantal léden te krijgen, die dan per bus naar Alkmaar kunnn. De voorzitter hoopte dat in hot vervolg meer blijk van medeleven zal worden gegeven.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7