Het Hoofd der gemeente Oudkarspel gruwelijk beleedigd in het W. C.A. orgaan „De Ploeger". Opheffing O.L. School te Haringhuizen. EIKEN WOENSDAGAVOND van 7-9 uur SPAARBANKZAKEN de Hederlandsche Middenstandsspaarbank LANGEND IJ K Het Langendijker Drankweer Comité zal tusschen 10 en 21 Mei, in de zoogenaamde Blauwe Week, het blauwe bloempje te koop aanbieden ten bate van de drankbestrijding. Aan de diverse Dag. Besturen der gemeenten werd daartoe vergunning verleend. We vernemen, dat de werkverschaffingen, de z.g.n. baggerregeling, tot Juni kunnen worden voort gezet. Men deelt ons mee. dat den verleden week ont slag gekregen arbeiders aan den weg door het Geestmerambacht, weer gedeeltelijk worden aange nomen door den aannemer van de verhardingswer- ken. ZUIDSCHARWOUDE. De heer P. Beers van Noordscharwoudc heeft eistc- ren een seance voor de leden van Damlust alhier ge houden. De heer Beers won 16 partijen, verloor er 2 en speelde 2 remise. De wed. Stet van Hugowaard is voornemens in het noordelijk gedeelte dezer gemeente een woon- en winkelhuis te bouwen. BurgerL Stand over de maand April 1934. Geboren: Petrus Gerbrandus, zoon van Nicolaas Kramer en Trijntje Duijves. Ondertrouwd: Pieter Niemari en Anna Waijboer. Hendrik Bekker en Geertruida Kramer. Johanncs Bergen en Elisabcth Maria Leering. Getrouwd: Arianus Hoornen en Cornelia Maria Mol. Jacob Tromp en Aafjc van der Burk. Lubertus Eme- lius Johannes Huiberts en Reijertjc Bergen. Overleden: Fijtje Otto, oud 82 jaar, echtgenoote van Dirk Stuurman. NOORDSCHARWOUDE. Burgerl. Stand over de maand April 1934. Geboren: Cornelis, zoon van Pieter Kramer en van Trijntje Wagenaar. Marikc Maaike, dochter van An- dries Dragt en Alida Berger. Petronella Agnes, doch ter van Pieter Duijves en Agnes de Wit. Gehuwd: Johannes Sachs, oud 23 jaren, wonende te Blokker, met Agatha Anna Kardinaal, oud 25 jaren, wonende te Noordscharwoude. Overleden: Cornelis Bet, oud 4 maanden, zoon van Petrus Bet en Dieuwertje Grootjes; (te Alkmaar) Her man Johannes Bruin, oud 25 jaren, zoon van Marti- nus Bruin en Maartje Arends, beiden overleden. HEE RHU GO WAARD VEENHUIZEN. In verband met de opheffing onzer school kun nen wij mededeelen, dat de ouders, die tegen deze opheffing in beroep kwamen, wel zich met degelijke argumenten verzet hebben. Dit blijkt uit het feit. dat de Raad van State heeft geadviseerd het besluit lot opheffing te vernietigen. De Minister heeft echter dit advies ter zijde gelegd en toch de school doen vallen. WINKEL Bij loting is aan deze gemeente toegewezen het uitzenden van één behoeftig kind voor rekening van het in 1909 opgerichte Prinses Julianafonds. voor een vijftal weken naar een koloniehuis te Egmond aan Zee of Bergen aan Zee. Z IJ P E OUDESLUIS. Met 1 Mei 1934 is voor slechts 5 nieuwe leerlingen toelating verzocht tot de O. L. school alhier. ST. MAARTENSBRUG. Naar wij vernemen, hebben 8 nieuwe leerlingen met 1 Mei 1934 toelating gevraagd tot de O. L. school alhier. Onze vroegere plaatsgenoot de heer P. Grin Jr., di recteur van IJmuidens a Capellakoor, heeft op het Nationaal Zangconcours, uitgeschreven door het Chr. Kerkkoor „Ex Animo" te Leiden, in de eerste afd. voor gemengde koren, den eersten prijs behaald met 333 punten, het hoogste aantal in deze afdeeling. NIEUWE N 1 EDO R F Kampioensfeest van N.V.V. Ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap werd ®en kampioensfeest gehouden in de „Prins Maurits", een feest dat in alle opzichten uitnemend is geslaagd. Al het gepresteerde was in de puntjes verzorgd, de feestcommissie heeft wel eer van haar werk gehad. Het was de heer D. Breebaart, oud-voor zitter der vereeniging. nu voorzitter der feestcom missie, welke de avond opende Alvorens tot de hul diging van het eerste elftal over te gaan, heette spr. het gemeentebestuur welkom, welk college reeds meerdere malen blijk heeft gegeven van belangstel ling en medeleven met de plaatselijke voetbalver- eeniging, verder de aanwezige zusterverenigingen, den heer Brussel, secr. van den N.H.V.B., de hoeren der Ned. H. W. Administratie, alsmede tot alle be langstellenden, welke gekomen waren om getuige te zijn van het te houden kampioensfeest. Vervolgens bracht spreker hulde aan het kampioenselftal, dat op zoo schitterende wijze het kampioenschap heeft behaald, spr. memoreerde dan eenigszins het verloop der competitie en wijst er op, dat het niet gemakke lijk is gegaan, het was M.F.C. dat er voor zorgde dat tot het laatst de spanning er duchtig in bleef. Het laatst was echter de derby in Hoorn en dit is voor N.V.V. tevens de behaling van het kampioenschap geworden, Het verwonderde spr. dat bij een zoo groo- te mate van belangstelling der zijde van het N. Nie- dorper publiek, nog niet besloten was een suppor tersvereniging op te richten, welke een vereeniging is voor een vereeniging als de onze zeer zeker van groote waarde. Spreker verklaart hiermede, na nog eenige voor vallen uit het 15-jarig bestaan der vereeniging ge memoreerd te hebben, dezen avond voor geopend. Burgemeester Pluister neemt vervolgens het woord en spreekt eenige hartelijke woorden tot spelers en vereeniging en biedt namens het Gemeentebestuur een fraai bouquet bloemen aan. Namens den N.H.V.B. spreekt vervolgens de heer Brussel. N. Niedorp geluk wenschende in den K.N. V.B. Brussel biedt namens den N.H.V.B. een zeer fraaie bloemenmand aan. Vervolgens spreekt de heer Meijer namens de Weezenadministratie en deelt mede, dat het oude terrein geheel in orde zal gemaakt worden, goed voor den K.N.V.B. Een spontaan applaus begroette deze belangrijke mededeeling. Overgegaan wordt tot afwerking van het .pro gramma, allereerst werd ons te zien gegeven eenige mooie trainingsoefeningen, welke onder trainer Uil Peereboom zoo tot het succes hebben bijgedragen. Het optreden van den humorist Van Straten is een groot succes geworden. Hij wist uitmuntend de stem ming er in te brengen en te houden. De dames van Hébé werkten mede op de bekende wijze, dus af! Het optreden van de onlangs opgerichte boksclub is nu bepaald geen groot succes geworden, maar gezien de kortheid van bestaan, viel het ge demonstreerde toch nog wel mee. Na op vlotte wijze het oflicieele programma te heb ben afgewerkt, werd het bal met attracties begon nen. Dit bal is, zooals alles trouwens, wederom prachtig verloopen, de attracties waren werkelijk at tracties. de stemming was er goed in. Dat het gezellig is toegegaan, bleek wel uit het tamelijk late slui tingsuur. N. Niedorp en haar feestcommissie mag met recht met groot genoegen (evenals alle bezoekers) op dezen zoo goed geslaagden feestavond terugzien. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting- van Dinsdag 1 Mei. De edelachtbare heer A. J. Wijnveldt, burgemees ter der gemeente Oudkarspel werd op Donderdag 8 Februari zeer onaangenaam getroffen bij de lezing van een hem bezorgd cyclostiei blaadje, strijdorgaau van het werkloozenagitatie comité, genaamd „De Ploeger", waarin niets meer of minder werd gezegd, dan dat de burgemeester naar een psychopotenin- richting moest, dat hij in staat was zijn medemen- schen uit den weg te ruimen en nog meer van der gelijk moois. Natuurlijk gevoelde de burgemeester zich hevig gekrenkt en aarzelde hij niet tegen dc verspreiders, een drietal strijders van het Agitatie Comité een aanklacht in te dienen. F.en onderzoek werd door den rijksveldwachter S. P. Rood ingesteld en heden verschenen dan als verdachten voor de strafkamer de heeren Corn. B., arbeider, Aldert K., visscher en Pieter P landarbeider, allen wonende te Oudkars- pcl, teneinde voor hun ondoordachte daad rekening en verantwoording af te leggen. De heeren verdachten erkenden natuurlijk het be wuste exemplaar van „De Ploeger", dat geredigeerd en gecvclosteerd wordt te Alkmaar in een volksloge ment in de St. Annastraat, te hebben verspreid, doch zij ontkenden te hebben geweten dat dit num mer bcleedigingen bevatte aan het adres van burge meester A. J. Wijnveldt. Natuurlijk werd dit betwijfeld en hun houding laf genoemd, omdat zij aan rijksveldwachter Rood zulks wel hadden toegegeven. De 53-jarige burgemeester Wijnveldt verklaarde opgewonden, zoowel ambtelijk als in zijn mensche- lijk gevoel zich hevig gekrenkt te hebben gevoeld, door de aantijgingen. Het was alles gelogen en het deed den burgemeester leed dat de schrijver van 't geïncrimineerde artkel onvindbaar was. In de 8 jaar van zijn ambtsvervulling te Oudkarspel had hij nooit een arbeider onheusch bejegend en steeds de gemeente met eere gediend. In dien hij den persoon was, zooals hij in dat blaadje werd afgeschilderd, dan zou hij geen minuut langer waard zijn aan hef hoofd der gemeente te staan. Spr. gevoelde zich diep en diep beleedigd in zijn menschelijk gevoel, hoe wel hij ook medelijden had met deze jongelui, die zich tot een dergelijke oppositie hadden laten ver leiden. De burgemeester overlegde vervolgens aan de Rechtbank diverse nummers van de „Nieuwe Lan- In verband met de opheffing der O. L. school te Ilaringhuizen werd Maandagmiddag 2.30 uur door den heer Blaauboer de laatste les gegeven, in tegen woordigheid van vele belangstellenden, daartoe door den burgemeester uitgenoodigd. O.m. merkten we op den schoolarts, leden van den raad, leden van de oudercommissie en der commissie van toe zicht op het lager onderwijs. De laatste les van den heer Blaauboer werd zoo wel door de leerlingen als door de overige aanwe zigen met belangstelling gevolgd. Aan het einde der les richtte de heer Blaauboer een kort woord tot zijn leerlingen en hij hoopte dat zij op een andere school, evenals bij hem hun plicht zouden doen en ook in hun verdere leven, als zij reeds lang van school zou den zijn. Na deze woorden van den heer Blaauboer trad de Burgemeester voor de klas en zei het volgende: „Staande voor de consequenties van het besluit van de Kroon, van 10 April 1934, No. 25, waarhij de o. I. school te Haringhuizen, met ingang van 1 Mei 1934 wordt opgeheven, is het mij een behoefte een enkel woord te zeggen. De opheffing der school waarin wij thans zijn sa mengekomen en welke opheffing jaren geleden reeds als het zwaard van Damocles boven het hoofd heeft gehangen, zal tengevolge van den ongunst der tijden binnen enkele oogenbiikken een feit zijn. Dat feit vervult ons allen, doch U ingezetenen van Ha ringhuizen in het bijzonder, met weemoed. Ik kan mij levendig voorstellen, dat ge het ophef- fingsbesluit met weinig ingenomenheid hebt be groet; sterker nog, dat ge U daarmede tot op dit mo ment eigenlijk niet kunt voreenigen. Het is begrij pelijk, dat ge moeilijk afstand kunt doen van de schóól, welke voor velen Uwer de kweekplaats is geweest van de kennis, welke ge in het maatschap pelijk leven dagelijks nog benut. Ge zijt vanzelfspre kend gehecht aan de plaats, waar ge een groot ge deelte Uwer jeugd mocht doorbrengen. Doch er is meer. dat ons dezen dag ten opzichte van Haringhuizen weemoedig stemt. Er zijn verschil lende dingen, welke aan een dorp kleur en leven geven. Haringhuizen, gij houdt het mij ten goede, gerangschikt wordende onder de kleinere dorpen, be zit in zijn school eigenlijk het eenige instituut dat aan het dorp een eigen karakter geeft. Het bevel tot ophefing snijdt als het ware de ziel uit het lichaam. Dat men zich tegen een dergelijke vergaande ope ratie met hand en tand verzet, begrijp ik volkomen. Doch dames en heeren, het wil mij voorkomen, dat wij, nu tengevolge van het besluit van H.M.'s re geering, het verzet niet meer baat, niet moeten blij ven staan bij het gevoel van teleurstelling. Ons bo ven dat gevoel verheffen zal misschien iets mak kelijker gaan, indien wij eerlijk probeeren in te zien, dat de opheffing door de Hooge Regeering niet is bevolen zonder de noodzakelijkheid daartoe. Gij zijt het natuurlijk allen met mij eens, dat in tijden van groote nationale nood, plaatselijke belangen dikwerf op den achtergrond moeten worden gesteld. Gelet op de groote moeilijkheden, waarvoor de huidige Regeering zich geplaatst ziet, moeten wij trachten, hoe moeilijk het ons ook valt, het doel van de opheffing, d.w.z. een sluitende Staatsbcgrooting te kunnen waardeeren. Een oud spreekwoord zegt: „Die het goede ziet en alleen het kwade neemt, is zelf de oorzaak zijner schade." In tijden als die waar in wij leven, staat de gedachte van de Rijkseenheid sterker op den voorgrond. Die Eenheid wordt gesym boliseerd door onze nationale driekleur, maar ma nifesteert zich in de gezindheid offers te willen brengen wanneer aan het groote, op den voorgrond tredende nationale belang boven plaatselijke belan gen voorrang moet worden verleend. En nu ben ik het direct met U eens als ge zegt. dat dit in theorie eenvoudiger lijkt, dan het in de praetijk van het leven wel is. dat het niet gemak kelijk is afstand te moeten doen van iets, dat zoo met de beteekenis van een dorp is samengegroeid als wel de school. Doch ouders van Haringbuizen, ik hoop, dat. nu we staan voor een voldongen feit, die tijd ook hier een zachte heelmeester moge blijken te zijn. gendijker Courant", waarin ook ingezonden stukken tegen hem waren opgenomen. De rijksveldwachter Rood verklaarde, dat naar zijn meening de verdachten wel op de hoogte waren van het bcleedigende artikel, doch het trio op de zondaarsbank bleef zulks hardnekkig ontkennen. Door den ouden heer P. Kossen en den heer W. v. d. Oord, een jeugdig coiffeur uit Harenkarspel, was een exemplaar van het bewuste blaadje voor "n paar centen gekocht. De kapper had het artikel niet ge lezen. maar Kossen had er zich ten zeerste aan ge- ergerd, dat de burgemeester zoo leelijk werd uitgeti- teleseerd. Door den heer Officier werd betoogd, dat hij de zaak eenvoudig had opgezet en het feit bewezen achtte. Het lag er echter tè dik op om niet aan te nemen, dat verdachten met den inhoud van 't pam flet onbekend waren. Mét den president noemde de officier dc houding van verdachten weinig heldhaf tig. Dat het artikel zeer helecdigend was. kon worden geconcludeerd uit de omstandigheid, dat de burge meester die beleediging persoonlijk en ambtelijk dus dubbel voelde. Had echter de beleediging alléén gegolden een par ticulier persoon, dan zou de Officier dit feit niet zoo hoog hebben aangeslagen en alleen volstaan hebben met het vorderen van een geldboete, doch waar nu ook werd aangetast een drager van het wettig gezag, kon dit niet worden getolereerd en vermeende de of ficier niet anders te kunnen doen dan voor ieder der verdachten te reqtiireeren 2 maanden gev. De verdachte colporteurs, desgevraagd gaven una niem te kennen, dat zij het niet „mooi" vonden en hadden verder niets te zeggen, waarop de behande ling en de zitting werd gesloten. Vele geestverwanten van dc verdachten hadden van hun belangstelling blijk gegeven, doch de orde werd punctueel bewaard. A.s. weck uitspraak. Meervoudige Stralkamer. Ziting van Dinsdag 1 Mei. Uitspraken vorige zitting. Arie Jan K., boerenknecht. Sijbecarpsel, diefstal met braak te Hoorn. 6 maanden gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren, etc. Arend de II.. slager. Enkhuizen, medeplichtigheid aan schapendiefstal. 6 maanden gevangenisstraf voorw. met 3 proefjaren enz., voorts in vrijheid ge steld. Jn. D.. visscher, Egmond aan Zee, beschadiging van een hond. 6 maanden gev. (eisch 1 jaar gev.) Pieter T.. grossier, Wormerveer, hooger beroep von nis betreffende verboden vervoer van aardappelen, vonnis bevestigd. Aldert Zw., visscher, Egmond aan Zee, hooger be roep vonnis jachtovertrcding, vonnis bevestigd. Gerrit St., arbeider. Egmond aan Zee, hooger be roep tegen 2 vonnissen, overtr. motor- en rijwielwet, vonnis bevestigd. Gerrit R.. rijwielhandelaar. Heiloo, thans gedeti neerd. diefstal subs. diefstal van rijwielen. Het pri mair telaste gelegde misdrijf. Eisch 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, uitspraak conform eisch. De dichter zegt: ..De feiten van den dag. van schijnbaar duldloos wee. Van hartstocht en verdriet, van zorg en nood Zc waren eigenlijk alleen door hun n a b ij h e i d groot". Ik hoop van harte, dat het gevoel van teleurstel ling en wrevel, dat U thans wellicht bekruipt, moge veranderen in berusting en aanvaarding. En misschien, dat we ook hier op den duur kun nen zeggen, dat uit verlies winst werd geboren. Want de belangen van dc dorpen Barsingerhorn en Haringhuizen worden vanaf morgen nauwer samen- geweven en wie kan zeggen welke vruchten die nieuwere samenwerking in de toekomst nog eens zal afwerpen? Voor U, mijnheer Blaauboer, is deze dag van zeer groote beteekenis. Ongevraagd, op jeugdigen leeftijd, den arbeid te moeten neerleggen, die men lief heeft, is wel bijzonder hard. Voor alles, wat ge in het be lang van deze school hebt verricht, betuig ik U namens het Gemeentebestuur van Barsingerhorn op rechten dank. Ik hoop van harte, dat gij spoedig ge roepen moogt worden Uw werklust en ijver te geven aan de belangen van een andere onderwijsinrichting. Dat U in Uw pogingen daartoe, voor zoover moge lijk, op mijn steun kunt rekenen, weet ge. Deze dank gaat ook uit naar Dr. Werner voor de wijze waarop gij als schoolarts medische hulp en voorlichting hebt verstrekt, naar mej. Watertor, als mede dc dames en heeren van de oudercommissie, die steeds zoo onvermoeid op de bres hebben ge staan voor de instandhouding dezer school en den heer Zwagerman voor de zorgen welke hij vele jaren aan het schoonhouden der school heeft besteed. Ge achte aanwezigen, hiermede constateer ik. dat de opheffing dezer school een feit geworden is." Na deze woorden van den Burgemeester kwam de heer W. Kooijman, Voorzitter van de Oudcrcommis- sie, aan het woord. Spreker schetste in het kort dc geschiedenis van de laatste 8 jaren der school. „Toen voor 8 jaar de on derwijzer met pensioen ging en de school maar wei nig leerlingen telde, gingen er stemmen in den ge meenteraad op om de school op te heffen. Hiertegen verzette de Ouuercommissie zich met hand en tand. Requestcn werden gestuurd om de opheffing te voor komen, en hun werk werd bekroond, de raad besloot Ged. Staten te adviseeren de school niet op to hef fen, welk advies werd ingewilligd. Toen brak er voor de school een mooi tijdperk aan. Het aantal leerlingen nam toe en alles ging goed totdat de crisis kwam. Er moest bezuinigd worden op de be grooting. vele kleine scholen stonden op het pro gram, waaronder ook onze school voorkwam. We trachtten nog met verzoekschriften om 't te voor komen, maar het is niet gelukt; het zal een heel ge mis wezen, 't Is het ergste voor de kleine kinderen, die eerst dicht bij school woonden, en nu heele af standen moeten afleggen". Spreker dankte den Bur gemeester dat deze gezorgd heeft, dezen dag niet on gemerkt te laten voorbijgaan. Hierna werd den heer Blaauboer door de leerlingen een stilleven aangeboden. De heer BI. zeide getrof fen te zijn jegens deze erkentelijkheid en zou het schilderij een eereplaats bezorgen in de huiskamer. Hierna sprak de heer v. d. Kuijl, Voorzitter van de Commissie van Toezicht, eenige woorden. Hij zei on der meer persoonlijk nooit deelgenomen te hebben aan bezoeken, als 't de commissie betrof. Hij hoorde echter nimmer klachten, alles was bij den heer BI. in goede handen. De school te Haringhuizen was volgens spreker meer te beschouwen als een groot gezin. Men ging er vertrouwelijk met de kinderen om. Toen spreker daar dan ook als onderwijzer kwam zag hij in den beginne er wel tegen op, maar als men zijn werk ernstig opvat, komt men er wel doorheen. Als vriend en collega had hij altijd prettig met den heer Blaauboer samengewerkt, en die dagen zou hij ook nimmer vergeten. Hij hoopte vervolgens dat dc heer BI. spoedig eon nieuwe en prettige werk kring zou vinden, en wenschtc hem en zijn echtge noote een prettige toekomst toe. Toen kwam dokter Werenr aan het woord. Spreker zeide aan deze school geen moeilijke taak gehad te hebben. De hygiene was goed, hierin stond de o. 1. school van Haringhuizen aan den spits en hij hoopte dan ook dat de leerlingen van deze school dit op de anderen waar zij zouden komen, zouden overbren gen. Verder dankte spreker den heer Blaauboer voor zijn bereidwilligheid als hij hem bezocht en voor de prettige samenwerking. Daarna sprak Mej. Watertor enkele woorden van dank. Zij had bier altijd pleizierige middagen gehad als zij les gaf en 't gaf haar een vreemd idéé niet kan men zijn verrichten bij Kantoor: SCHAGEN - MARKT 84. Directeur: Mr. J. A. E. Buiskool. meer apart met de kinderen te zitten om les te ge ven. Spr. dankte den heer Blaauboer ook voor de prettige samenwerking en zijn echtgenoote voor do vele lekkere kopjes thee, welke zij altijd kreeg. Zij hoopte verder met de kinderen als zij op de andere school kwamen even prettig samen te werken als 'te Haringhuizen. Tot slot sprak de heer Blaauboer, hem restte de taak het laatst 't woord te nemen. Spr. dankte den Burgemeester dat hij dit feit niet met stillen trom had willen laten voorbijgaan. Hij dankte voorts allo aanwezigen voor de prettige sa menwerking altijd door hem ondervonden. Spr. ver telde dat hem als kweekeling altijd was voorgehou den het kind zooveel mogelijk vrijheid te laten. Dit had hij zich goed ingeprent. Doch toen hij in de stad onderwijzer was, bleek hem dat hij dit tot zijn spijt niet kon toepassen, zooals hij zich had voor gesteld. Toen kwam hij te Haringhuizen en probeer de het daar weer. Dc ouders maakten toen de op merking dat hij vepl te goed was. Spr. veranderd® toen wel eenigszins van tactiek, doch bleef aan het beginsel van vrijheid vast houden. Spr. schetste dat een eenmansschool zeker bezwaren met zich mede bracht, 't vergt veel physieko kracht, doch hij had dit werk nog wel jaren vol kunnen houden, hij deed zijn werk met toewijding. De 4 jaren door hem hier doorgebracht zijn hem lief geworden. Zijn leerlingen hebben altijd medegewerkt, zijn taak verlicht en t' spijt hem dat dit alles nu voorhij is. Spr. zeide ech ter nog geen officieel afscheid to nemen, daar hif toch nog op Haringhuizen blijft wonen, tot hij een nieuwe werkkring zal krijgen, maar zijn leerlingen zal hij niet vergeten, als hij naar het stilleven zal kijken, hem door zijn leerlingen geschonken, zal dit altijd aangename herinneringen bij hem opwekken. Spr. dankte toen nog den heer v. d. Kuijl en Mej. Watertor, waarna de kinderen de school verlieten en afscheid namen van hun meester en zijn echtge noote. 465e STAATSLOTERIJ <(Nlet officieel) 4e klasse, 2e HJst f Trekking van Dinsdag 1 Mei 1934 Hooge Prpzcn f 25.0007370 IJ00.17785 18573 1.000.— 4931 13568 400— 2539 3314 18564 200.— 12447 18609 100— 125 2383 3264 8337 12372 14403 17803 18267 19882 Prijzen van f 6 5— 37 69 84 106 168 190 231 297 293 299 346 394 419 458 493 499 605 542 557 565 568 697 611 614 638 659 686 765 799 803 808 836 892 975 999 1007 1011 1076 1086 1268 1274 1297 1300 1305 1349 1371 1372 1360 1525 1534 1537 1515 1581 1661 1716 1718 1824 1829 1841 1923 1933 1988 2028 2042 2080 2063 2071 2129 2143 2174 2176 2198 2247 2255 2282 2291 2330 2371 2444 2520 2521 2523 2565 2620 2539 2659 2677 2777 2784 2785 2794 2820 2833 2835 2850 2921 3000 3024 3057 3060 3065 3074 3078 3105 3114 3178 3230 3252 3277 3327 3366 3397 3416 3479 3489 3514 3520 3529 3610 3634 3643 3646 3661 3671 3687 3720 3729 3795 3811 3856 3867 3881 3898 3933 3935 4021 4029 4104 4108 4173 4180 4181 4191 4215 4240 4266 4293 4300 4328 4342 4353 4355 4370 4418 4480 4489 4564 4601 4612 4668 4681 4720 4737 4769 4820 4889 4897 4906 4916 4923 4972 4990 5047 5056 5078 5087 5122 5193 6215 5310 5347 5359 5417 5428 5461 5540 5586 5601 5610 5633 5648 5690 5701 5731 5788 5792 5811 6814 5816 5821 6827 5854 5860 5900 5910 5956 5972 6013 6016 6039 6073 6128 6204 6242 6255 6264 6267 6325 6356 6400 6407 6447 6461 6470 6485 6573 6588 6703 6721 6724 6741 6772 6790 6352 6895 6919 6924 6975 7001 7046 7075 7084 7114 7122 7123 7134 7156 7252 7266 7285 7305 7407 7409 7454 7457 7475 7481 7510 '7521 7531 7536 7543 7549 7550 7593 7603 7636 7656 7734 7737 7771 7795 7798 7828 7842 7848 7869 7891 7959 7979 8003 8023 8033 8039 8057 8086 8115 8178 8213 8214 8215 8223 8239 8381 8412 8462 8464 8474 8480 8507 8610 8543 8604 8654 8606 8703 8706 8736 8742 8744 8753 8776 8949 8785 8795 8844 8869 8881 8920 8924 8962 8974 8933 9007 9087 9126 9172 9239 9256 9271 9300 9311 9338 9347 9351 9394; 9428 9459 9462 9502 9511 9542 9551 9562 9626 9628 9643 9650 9679 9705 9786 9822 9825 10007 10014 10039 10124 10160 10239 10258 10292 10360 10388 10389 10404 10432 10442 104443 10571 10612 10617 10655 10666 10680 10722 10731 10780 t 10787 10814 10866 10871 10897 10919 10930 10937 11023 11049 11050 11098 11139 11176 11203 11212 11244 11251 11257 11306 11341 11353 11357 11419 11426 11427 11475 11492 11500 11505 11523 1157a 11597 11605 11632 11734 11822 11828 11841 11845 11853 11889 11898 11944 11975 12031 12033 12038 12053 12074 12065 12147 12175 12181 12182 12255 12259 12368 12377 12462 12485 12501 12515 12533 12546 12614 12617 12663 12704 12707 12741 12753 12770 12830 12863 12920 13015 13045 13062 13071 13118 13161 13217 13235 13274 13277 13322 1333a 13342 13361 13406 13436 13448 13452 13504 13537 13584 13588 13603 13630 13641 13665 13669 13687 13689 13741 13761 13(07 13815 13824 13975 13992 14084 14143 14150 14151 14180 14196 14272 14302 14306 14307 14337 14372 14413 14423 14446 14467 14458 14459 14471 14472 14487 14492 14523 14536 14539 14567 14574 14587 14600 14628 14631 14663 14733 14750 14761 14765 14781 14815 14825 14844 14862 14903 14930 14960 14964 14971 15076 15124 15128 15148 15170 15271 15322 15332 1^334 15343 15390 15401 15426 15453 15460 15500 15508 1551* 15535 15536 15597 15646 15658 15747 15813 15824 15852 15962 16011 16036 16058 16083 16113 16158 16165 16174 16175 16182 16211 16212 16247 16287. 16315 16329 16349 16350 16422 16426 16451 16466 16500 16622 18628 16654 16690 16711 16765 16794 16318 16892 16910 16937 16979 16993 17010 17023 17056 17111 17151 17235 17257 17262 17270 17290 17327 17329 17347 17404 17421 17493 17508 17583* 17587 17649 17670 17695 17703 17728 17756 17899! 17920 17952 17987 18047 18061 18090 18146 18159 18208 18239 18259 18206 18325 18330 18404 18449 18452 18531 18542 18608 18642 18646 18652 18662 18727 18729 18752 18789 18805 18961 18976 18990 19002 19038 19042 19061 19082 19105 19115 19116 19194 19198 19236 19243 19316 19339 19342 19354 19363 19367 19371 19476 19497 19516 19520 19541 19567 19607 19613 19616 19688 19782 19798 19809 19835 19396 19944 19970 19983 20005 20036 20042 20051 20059 20130 20133 20134 20138 20278 20286 20295 20326 20334 20395 20423 20489 20525 20534 20543 20556 20610 20683 20732 20733 20758 20824 |om S 26820

Schager Courant | 1934 | | pagina 8