Ijsbergen. MaisonGerrits Om het wereldkampioen schap voetbal. Nederland in de eerste ronde tegen Zwitserland. Heeft een hond verstand? Vliegtuigongeluk in Brazilië. Salon de Coiffure Salon de Beauté Auto te water. DE MOOISTE FOTO Groote brand te Brooklyn. Een menschelijke struisvogel Middenstandsbelangen. Een eigenaardige kleine visch. SPORT Ontmoeting zal te Milaan plaats vinden. De winnaar komt te staan tegenover den win naar van Tsjecho-SlowakijeRoemenië. Donderdag heeft te Rome de loting plaats gehad voor de landen, die deelnemen aan de wedstrijden om het wereldkampioenschap voetbal. Nederland blijkt te zijn ingedeeld bij de sterkste acht en krijgt in den eersten wedstrijd Zwitserland tegenover zich. Deze ontmoeting heeft plaats te Mi laan. Een gemakkelijke tegenpartij hebben de Hollan ders daaraan niet. De oranje ploeg heeft echter in haar laatste wedstrijden zulke goede prestaties ge leverd, dat deze kamp met vertrouwen kan worden tegemoet gezien. Wint Nederland in deze eerste ronde, dan komen onze spelers in den kwart-eind strijd uit tegen den overwinnaar van Tsjecho-Slo wakijeRoemenië, wat zonder twijfel Tsjecho-Slo- wakije zal zijn. De loting had den volgenden uitslag: Eerste ronde: Deze wordi gespeeld op 27 Mei. Te Florence: Italië tegen den winnaar Vereenig- de Staten—Mexico. Te Triest: Tsjecho Slowakije tegen Roemenië. Te Napels: Hongarije tegen Egypte. Te Genua: Argentinië tegen Zweden. Te Rome: Brazilië tegen Spanje. Te Milaan: Nederland tegen Zwitserland. Te Turijn: Oostenrijk tegen Frankrijk. Te Bologna: Duitschland tegen België. Kwart eindwedstrijden: le Kwart-eindstrijd: Winnaar van Duitschland— België tegen winnaar van ArgentiniëZweden. 2e Kwart-eindstrijd: Winnaar van Nederland- Zwitserland tegen winnaar van Tsjecho-Slowakije Roemenië. 3e Kwart-eindstrijd: Winnaar van Oostenrijk- Frankrijk tegen winnaar HongarijeEgypte. 4e Kwart-eindstrijd: Winnaar van Brazilië Spanje tegen winnaar Italiëwinnaar Ver. Staten Mexico. De kwart-eindwedstrijden worden gespeeld op 31 Mei te. Milaan, Turijn, Bologna en Napels. De halve eind-wedstrijd op 3 Juni te Milaan en Rome. De eindstrijd heeft op 10 Juni te Rome plaats, terwijl op 7 Juni te Florence gespeeld wordt om den derden prijs. Kansberekening. Ziedaar dus het begin: we gaan naar Milaan. F.n wij krijgen daar tegenstanders, die we reeds meer ontmoet hebben: de Zwitsers. Wanneer wij de verrichtingen van de beide elf- tallep., nagaan, aldus .het .„Alg. Hsbl.". dan mogen wij niet anders dan optimistisch zijn ten opzichte van dezen eersten wedstrijd: yvij hadden het min der kunnen treffen. Het Nederlandsen elftal heeft in drie achtereen volgende wedstrijden getoond te beschikken over de noodige eigenschappen om een moeilijken wedstrijd tot het einde toe te kunnen spelen in een bepaald hoog tempo. En dan op zekere momenten nog zoo veel over te hebben, dat met veel kans op succes ernstige aanvallen kunnen worden gedaan. Iets waarvoor een groote mate van getraindheid en een sterk otnwikkeld uithoudingsvermogen noodig is. En d;it zijn eigenschappen, welke het Nederlandsch elftal juist in ruime mate bezit. Zwitserland zat niet in de sterkste voorwedstrij den-trits en het door dit elftal vertoonde spel is niet van dien aard, dat wij heel ernstig hang moet zijn. Natuurlijk is oppassen straks de boodschap. Onze mannekes komen te spelen in een voor hen heel onbekende omgeving, die den Zwitsers veel meer ligt. Maar wij hebben de gedachte, dat er zeer veel Nederlanders zirh geroepen zullen gevoelen om ons elftal te vergezellen op dien tocht. En als er genoeg zijn, dan zal er in een bepaalden hoek van de tribune een Nederlandsche sfeer worden gescha pen, dan zullen de aanmoedigende kreten in hun eigen taal onze jongens goed in de ooren klinken en bon stalen en sterken in den strijd: zij zullen zirh niet alleen voelen! En dat zal hun tot een goede stimulans zijn. Neen, wij gelooven niet, dat ons orapje-elftal dien eersten wedstrijd in Milaan zal verliezen. En dus: met vollen, goeden moed. op 27 Mei op naar Milaan: Nederland—Zwitserland! Zinkt, zoodra hij ophoudt met zwemmen. New-York. Ter plaatse waar de James-rivier in Yirgina ontspringt, heeft een eigenaardige kleine visch. die tot de familie van de karpers moet wor den gerekend, zijn verblijfplaats. Deze kleine visch zinkt, zoodra hij ophoudt mot zwemmen. Dit is een gevolg van het feit. dat de visch geen luchthlaas bezit als gewone visschen, welke hem in staat stelt te blijven drijven zonder te zwemmen Vermoed wordt, dat men bier te maken beeft met een zirh langzamerhand aanpassen van deze visch aan zijn omgeving. De visrh. die slechts klein is. kon. daar waar hij oorspronkelijk verblijf hield, zich. ten opzichte van de andere snelle vischsoorten niet handhaven en zocht derhalve de rivierhedding op om zich daar te vestigen. Langzamerhand ver loor de visrh hier zijn driifvermogen, dat hii im mers niet meer van noode had. De visch werd voor de eerste maal in 1896 waar genomen, terwijl men thans het derde exemplaar heeft kunnen bemachtigen. DOOF DEN BLIKSEM GEDOOD. Hengelo In eon kort. doch hevig onweer werd Donderdagavond het 11-jaric zoontje van den heer Olde Kal ter te Hasselo gedood. F.en meisje, dat d« jongen hij de hand had. sloeg bewusteloos, doch bleek later ongedeerd te zijn. WINDHOOS IN HET RIJNGEBIED. Andernarh. Donderdag werd Wollendorf en ofnsfreken, n-pl«->er<n ter rechterzijde der Rün beneden Neuwied® door een w'ndboo? geteisterd Het dak van bet inrnge^nuw en vele wnnnhii'7"n te Groen- mersdorn z«in zonden''» eetrofen. dat de hewonprs de huizen hebben moeten verlaten. Groote water massa's werden tot 200 meter in de lucht gespoten. Een zieke vrouw hulp gebracht. Bood schap aan zijn halsband bevestigd. Een vrouw, die met haar twee kleine kinderen en een hond een boerderij bewoond nabij het plaatsje New Liskeard. in Canada, werd tijdens do afwezig heid van haar man plotseling ziek. Haar toestand verergerde ieder oogenblik. De vrouw beduidde het oudste van haar beide kleinen dat zij papier en pot lood wilde hebben en hierop schreaf zij alleen ..dok ter". Zij bevestigde het papier vervolgens met een bandje aan den halsband van den hond, wees hem de richting aan van de naastbijgelegen boerderij op ongeveer een mijl afstand en joeg den hond weg. Deze. een kleine bastaard, heeft blijkbaar goed begre pen wat de vrouw van hem verlangde, want hij le verde zijn boodschap prompt af. Uit New Liskeard is een wagen gekomen om do vrouw mee ie nemen, opdat haar geneeskundige hulp kon worden gebo den. Haar verre buren hebben de zorg voor de beide kleintjes voorloopig op zich genomen. Zooals men weet zij nde geleerden het er nog altijd niet over eens of een hond verstand heeft of niet. Bij het lezen van het bovenstaande zou men ge neigd zijn daar langer niet meer aan te twijfelen. Watervliegtuig over den kop geslagen en In de diepte verdwenen. Twee dooden Rio de Janeiro, 4 Mei (V. D.) Tusschen Rio de Janeiro en Porto Alegro is een watervliegtuig van den Braziliaanschen kustdienst van de Svndicato Condor I.rd. bij het dalen op zee over den kop geslagen en in de diepte verdwenen De Braziliaansche bemanning bestaande uit een pi loot en een radiotelegrafist, kwamen hierbij om het leven. Met de berging van de slachtoffers en de post is een aanvang gemaakt. EEN NIEUW RUSSISCH STRATOSFEER- VLIEGTUIG. Duizelingwekkende snelheid van 500 tot 600 K.M. per uur. Leningrad. Te Leningrad is een begin ge maakt met de voorbereidende werkzaamheden voor den bouw van een stratosfeervliegtuig. Het vlieg tuig, dat een hoogte van 26 K.M. zal kunnen berei ken. zal een uursnelheid hebben van 500 tot 600 K. M. Op een hoogte van 15 tot 16 K.M. evenwel hoopt men zelfs een uursnelheid van 1000 K.M. te kunnen bereiken. Het vliegtuig is uitgerust met een motor van 310 P.K. PIJN IN DE GEWRICHTEN. Gewrichtspijnen worden veroorzaakt door urine zuur dat zich heeft kunnen afzetten in de gewrich ten tengevolge van onvoldoende zuivering van het bloed door verzwakte werking der daarvoor zorg dragende organen. Yerkeeren deze organen in gezon den toestand, dan wordt bet urinezuur geregeld met de urine uit het lichaam afgevoerd. Zijn zij verzwakt, dan raakt het bloed» overzadigd ermede, het urine zuur kistalliseert en zet zich af in de spieren, ge wrichten, enz. De scherpe kanten der kristallen ver oorzaken de ondragelijke pijnen, waaraan rheuma- tiek-patiënten lijden. Meer dan ooit is het in zulke gevallen noodzake lijk de oorzaak van het kwaad weg te nemen. Tij delijke verlichting mag aangenaam zijn, doch de pijn herhaalt zich daarna slechts erger. Door echter de afvoerorganen tot gezonde werking te brengen, wordt het urinezuur ook geregeld afgevoerd, en hiervoor kunt gij niets beters gebruiken dan het middel, dat reeds jarenlang zijn deugdelijkheid bewezen heeft en waarvan duizenden verklaarden, dat het hun uit stekend geholpen heeft: Foster's Rugpijn Nieren Pil len. Deze werken uitsluitend op de bovengenoemde organen, zij doen slechts één ding, doch doen dit dan ook uitermate goed. Neem nog heden een proef en ook gij zult overtuigd worden van de uitstekende hoedanigheden van dit probate middel. Verkrijgbaar bij apothe kers en drogisten 4 fl.—f175. *n f3.- p. doos. omzetbelasting in begrepen. Let vooral op don tuisten naam. Het werk der kustbewakingsrt'cnst. Het aantal ijsbergen bij de Amerikaan- sche Oostkust is dit jaar bijzonder groot. Men schrijft dit toe aan den strengen winter op Groenland en van de daarop gevolgde sterke temperatuurstijging. Sedert een maand reeds ziin de snelle booten der Amerikaansche marine, die tot den kustbewakings- dienst behooren, onderweg. Zij hebben een gewich tige taak te vervullen: zij moeten de ijsbergen waar nemen. die, komende van Groenland, met. het war mer worden van zee en land de Oostkust van Ame rika naderen. Deze bewakingsdienst werd in 1913 ingesteld, toen men. nog onder den indruk van de ramp *an de ..Ti- tanic". de internationale conventie voor de bescher ming van mensrhenlevons op zee sloot. Sindsdien zijn de wachtschepen elk voorjaar op hun nost. Zij hebben de witte reuzen opgezocht en geteld, gere gistreerd en hun verderen loop nauwkeurig gade geslagen. Zii melden thans, dat er in nlaats van de gebrui kelijke 300 groote ijsbergen, dit jaar bij vluchtige telling 630 ziin waargenomen. De oeeaanbooten. die zich in deze dagen in de nabijheid der Amerikaanscbe kust bevinden, hebben het dus niet gemakkelijk. Er komt een stortvloed van ijsberichten los. De marconisten hebben geen handen fen ooren) genoeg. Zorgvuldiger dan ooit wordt naar het witte gevaar uitgekeken. De gewone bewakingsdienst is niet in staaf, dit leeer van ijshergen te volgen. Dearom is het Ame rikaansche regeoringsvaartuig „Mondota" ter assis tentie uitgevaren. Want het is niet voldoende, dat de ijshergen worden genoteerd en geteld. De naderen de stoomschepen mno*r>n woeden ingelicht omtrent de nauwkenriprp nnriHe der iishergen en in over- eenstemm'np' rr>"* d« (wldnnrtp vnnrcrhriftr>n moeter» de grootst" d'"r iic'-lomnon g"'-o'r»d wo**d"n tot ZÜ door het bereiken van warmer water zóó ver zijn gesmolten, dat er geen gevaar meer bestaat. Speciaal Haarverven, Haarwerken, Electrische Gezich ts-O n t ha ring PERMANENT WAVE. Spoorstr. 104*106, Den Helder. Tel. 457 De bestuurder verdronken. Donderdagavond is te St. Michels Gestel een ernstig auto-angeluk gebeurd. Omstreeks ach! uur reed de handelsreiziger J. van Rixel uit Vught mot zijn auto door het dorp, waar hij een drietal inzit tenden liet uitstappen. Met een geopend portier reed hij door. Waarschijnlijk heeft de heer van R. enkele honderden nieters verder bemerkt dat de deur open stond en bij zijn pogingen om deze te sluiten, moet hij de macht over het stuur hebben verloren. Voor bijgangers zagen den wagen van den weg zwenken en in den Dommel verdwijnen. Onmiddellijk begon men met reddingspogingen, welke door de gebrek kigheid van het beschikbare materiaal niet slaag- den- Eerst na ongeveer drie kwartier gelukte hef de auto met een takelwagen uit Den Bosch te lichten. De heer van R. werd levensloos achter in de auto onder do losgeraakte zitting liggende aangetroffen. Zijn gelaat was geheel bebloed. Het slachtoffer dat 28 jaar oud was. lata een vrouw en een kind na. Portret-Atelier JAC. DE BOER Keizerstraat - DEN HELDER Een dok door het vuur verwoest New York In het dok van de Berber Steamship Conipany te Brooklyn is Donderdagavond een brand uitgebroken, welke zeer snel om zich heen greep en de grootste brand is geworden, welke in de laatste twintig jaren te Brooklyn heeft gewoed. De brand weer die ook met drijvend materiaal ter plaatse ai- riveerde, kon er slechts met groote moeite in sla gen een uitbreiding van den brand tegen te gaan. Vier personen werden gedood, twaalf brandweerlie den gewond. Het dok is geheel verbrand. Boot met terpentijn door de vlammen gegrepen. Nader uit New York: De schade welke het dok te Brooklyn heeft geleden tengevolge van de ontzetten de brand, wordt geraamd op 5 millioen dollar. De uitbreiding van de brand werd begunstigd door het feit, dat een met rubber en terpetijn geladen hooi dichtbij lag. door de vlammen werd gegrepen en vernietigd. Groote vuurzuilen stegen op, zoodat de brand reeds zeer ver zichtbaar was. Lepels en vorken bij de doorgeslikte voorwerpen. Sydney (Australië). Ernest Connelly heeft een neiging, welke hijzelf als voorzichtigheid betitelt om zoodra hij zich ziek gevoelt zijn aandacht te gaan wijden aan de .kleinigheden" welke hij heeft doorgeslikt, omdat hij dan last krijgt, dat deze voorwerpen zich ernstig gaan bemoeien met zijn spijsvertering. Zijn lichaam draagt vele lidteekens van operaties, welke hij heeft ondergaan om van de in zijn inwendige opgeslag envoorwerpen weer af te komen. Langs operatieven weg zijn reeds verwijderd een vork. lepels, naalden en een deel van een klee- renhanger. Een van de ondergane operaties ge schiedde voor het verwijderen van een kogel, welke hij „den-weg-afsneed" toen hij in Darlinghurst een kleine „affaire" had. De man bevindt zich thans in het ziekenhuis voor een andere operatie; dezen keer heeft hij n.1. niets ingeslikt. Connelly is zeer trotsch op zijn lidteekens. Nog altijd ziin de iishergen de grootste moeilijk heid voor de scheepvaart op het Noordelijk deel van den Atlantischen Oceaan. Daarom worden de kosten van dezen ijsbewakingsdienst betaald door alle scheepvaartondernemingen, die er belang bij hebben. Zooals reeds gezegd: G30 ijsbergen drijven op de Noord-Atlantische route toe. De omstandigheden ziin overigens naar de jaren versrhillend. Verleden jaar bijv. bereikte geen der 300 ijsbergen de druk- hevaren zone. .Intusschen vormen de 630 bergen, die nu zijn ge rapporteerd. nog niet een tiende deel van het uan- tal, dat zich jaarlijks van de Grocnlandsche kust losmaakt. Men schat dat aantal op 6500 tot 7090. Daaronder zijn natuurlijk ook vele kleine en onge vaarlijke exemnlaren. De meeste iishergen drijven tot in de nabijheid van New-Foundland, waar het water betrekkelijk ondiep is. De ijsbergen, die zich voor negen-tienden onder het wateroppervlak be vinden. loopen hier vast en smelten langzaam weg. zonder eenige schade te hebben aangericht. De iishergen. die door den bewakingsdienst ge signaleerd worden, zijn de weinige, die voorbij Neuw- Foundland ziin gedreven. Intusschen zijn het er nog genoeg om het den schenen moeilijk te ma ken. hoewel de dienst zóó goed is georganiseerd, dat er tegenwoordig nog nauwelijks gevaar bestaat. De vorming van ijshergen is lang een volkomen raadsel geweest. Men darht aan het kruien van iis- schotsen. Maar tegenwoordig weet men. dat de vorming van ijsbergen op het, land geschiedt. De Groenlandsrhe glefsrhers schuiven hun ultloopers voortdurend vooruit, in de richting van de zee. Die uitloopers worden samengeperst in de nauwe kloven, dringen steeds verder vooruit en breken ten slotte. hoven het water hangend, af. Indien de glet- «rhers geleidelijk in hef water schuiven, breekt het iis af door den omvaertsrhen dmk van het water, dat immers zwaarder is dan ii«. D'f afbreken noemt men het ..kalven" van d«o giefsrher: het is een <rroo<srh natuurtafereel. Mop heeft waargenomen, dat Ho Kangerdlukfjord 1200 tot 1500 maal per jaar „kalft". Uit het groote aantal iishergen kan men conelu- deeren, dat in dit vooraar veel meer gletscher-uit- 'ooners ziin afgebroken, wat eenerziids veroorzaakt 'ran ziin door een groote iisvorming in den afge- 'oonen winter en anderzijds door een sterke tempe- •""♦tmretiio-ing ^aarna. Tntiicceh«n 'ün Groenlanficeh" iishero-en nog '-lein vp"»i>'n'-An v.ii h,in collega's uit het 7uidnool- gehied. die. R0 tot 150 kilometer lang, zich thans ook op reis begeven. ÜT DE OMGEVING Wl KHI NOK li MEER Donderdagavond had in hotel Smit te Midden- meer de prijsuitreiking plaats van de gehouden prijsvraag, betrekking hebbende op den midden stand in de Middenmcer. Dczo prijsvraag bestond hierin, dat een passende slagzin moest worden ge vonden. die aandrong op het koopen hij de plaatse lijke winkeliers. De avond werd aangevuld met film-vertooning en het uitspreken van een rede door den heer Krop- veld. Directeur van de Nederlandsche Middenstands- bank en voorzitter van de Kamer van Koophandel te Den Haag. De zaal van Hotel Smit was geheel gevuld (300 aanwezigen), toen de heer Van der Wal, voorzitter van de Middenstandsvereeniging in de Wieringer- meer, zijn openingswoord*uisprak. daarbij tot zijn groot genoegen constateerende, dat zoo talrijken waren opgekomen. De heer Kropveld, dan liet woord verkrijgende, vangt zijn rede aan met het geven van toelichting over het woord: middenstand. Spr. wijst erop, dat een goed beslaande middenstand tevens in het be lang is van den consument. Hij hoopt, dat in dit nieuwe land, waar alles nog in een heginselstaat is. een gezonde toestand zal worden geschapen en liet niet zal gaan. zooals liet op het oude land het geval is. Honderden zakenmenschen ziin de dupe van do zen toestand en er verdwijnen er ook honderden, die het niet langer kunnen houden. Spreker wilst ook op het „halen en niet betalen". Dit is zoowel moordend voor den consument als voor den produ cent. Hij haalt eenige voorheelden aan en hewiist hiermede, wat de gevolgen er van kunnen ziin. Doch binnen niet al te langen tijd zal door de regeering in samenwerking met de drie groote middenstands organisaties hier te lande een wetsontwerp worden ontworpen, tot beperking van het uit den grond laten verrijzen van verschillende kleine zaken. Het zal op dit terrein een groote stap voorwaarts ziin. De heer Kropveld spreekt ten slotte den wensch uit, dat het nieuwe gebied van de Wieringermeer een welvarende streek zal worden en hoont dat de in- wonenden hun waren zullen betrekken van de plaatselijke handeldrijvenden. Daverend annlaus. Door voorzitter Van der Wal wordt den heer Krop veld hartelijk dank gebracht voor zijn gehouden rede. Vervolgens heeft de prijsuitreiking plaats. Mr. Knmp. (toegevoegd secretaris van dc Wieringermeer- directie) wijst er op, dat de iurv, bestaande uit. spr., de twee hoofden der scholen en nog een twee tal middenstanders, een zware taak te vervullen had. Tenslotte waren er vnn dc 350 ingekomen slag- zinnen een 20-tal bekroond geworden, terwijl er een 150 voor troostprijzen in aanmerking kwamen. De prijzen, waaronder vele mooie, waren beschikbaar gesteld door verschillende fabrikanten, grossiers en leveranciers. Tijdens de uitreiking der nriizen werden den no- zoekers gratis een kopie koffie met een koekje aan geboden. Het slot van dezen avond bestond in het afdraaien van een drietal films over de glasfahricage te Leer dam, het maken van brandblr.-rhmaferinal (on verzoek van het plaatselijke brandweercorps) en een amusementsfilm. Toen ook dit door de talriike aanwezigen met de grootste aandacht was gevolgd, kon de Midden standsvereeniging te Middcnmocr on een schit'erend geslaagden avond, die met een krachtig .Steunt Uw nlaatselijken Middenstand!" werd besloten, te rugzien. W RR1 N n E N Loop der bevolking. Ingekomen 18 m. en 13 vr: T. Visschen vnn Slie- drecht; Mw. Wed. Tr. Mulder uit Don Helder; G. H. Zuur uit Oude Pekela: Mw. A. Boerendans uit Barsingerhorn: Mw. M. H. v. Mastrigt uit Medem blik; J. v. d. Kruk uit Den Helder; W. Oudt uit Rcn- kum; Jn. Eizenga uit Opsterland; Mw. E. en M. Pospiech uit Punnerend; Jn. Kooistra uit Medem- blik; A. J. v. d. Waal uit Medemblik; A. Yerschuurc uit Wonseradeel; Mw. T. Veenstra uit Anna Pau- lowna; C. P. Vijverberg uit Rotterdam; G. Kool ett gezin uit Oude Pekela. Vertrokken: 30 m. en 26 vr.: A. Prins en gezin naar Den Haag; Joh. Snippe naar Zaandam; Mw. E. Bontempi naar Oberhausen (Dld.); Mw. M. Kuinor naar Amsterdam; Mw. J. van Ekeren naar Anna Paulowna; Mw. C. G. Groen naar Harenkarspel; Sj. v. d. Wal naar Callantsoog; W. Meijer naar Sneek: Joh. van Ham naar Hengelo met gezin; J. H. Brands en' echtgen. naar Warffum; Jn. Schandelaar en gezin naar Wildervank; P. Kistemaker en gezin naar Slootdorp. Medemblik; W. J. van Hoesel naar Barsingerhorn: Mw. Wed. H. de Leeuw naar Am sterdam: A. Pais naar Emmen; Jan Bnntjes naar Amsterdam; K. Ottens naar Den Haag; S. J. Remnt cn gezin naar Scheveningen: Johs. Glazema naar Medemblik; Rens Bras en gezin naar Winkel: R. Doevendans en eehtgen. naar Wierden: A. Groen en gezin naar Emmen. Burgerlijke Stand. Van 20 April t.m. 3 Mei 1934. Geboren: Cornelia, dochter van J. Leen en A. Glim: Pieter. zoon van A v. d. Welle en A. Dekker; Maria Jansje, dochter van A. Engel en W. van Aertselaar; Wijntje, dochter van V. Bakker en G. Rotgans. Ondertrouwd: J. F. Henselmans en A. Boersen; G. N. Doesburg en T. de Haan: H. G Langes en M. A. Wangelpohl; C. de Beer en H. Heiierman. Gehuwd: E. Vondeling en C. Duijnker. Overleden: M. Mus, vr.. 61 jaar, echtg. van L. Spaander; Tr. Koorn, vr., 86 jr., wed. v. W. de Jongh. Scheepvaart. De stremming van de scheepvaart in de Den Oeversehevaart tusschen Slootdorp en de StonteJer- sluis bij Gemaal Leemans in de Wieringermeer is opgeheven. LAN G END IJ K OUDKARSPEL. Burgerlijke Stand over April 1934. Geboren: Anna Petronella, dochter van T. Riikes en M. Loos; Dirk en Maarten, zoons van C. Biesboer en A. Bakker. Ondertrouwd: Klaas Borst. 27 jaar en Geertje de Geus, 21 jaar, beiden te Oudkarspel. Getrouwd: Hendrik Schram. 25 jaar, wonende te Heemskerk en Hendrika Dorothea Bruin, 21 iaar. Overleden: Simon Schut, 70 jaar: Trijntje Visser, 74 jaar; Jan Pankras, 1 jaar, zoon van B. T. Pan kras en C. Hessing. Bevolking over April 1934: Ingekomen: K. Borst van Hensbroek; J. Kammin- ga (echtgen. J. van Twuijver) van Amsterdam: M. de Boer van Zuidscharwoude; D. Koning en gezin van Oude Nicdorp; M. Kaminga en gezin van Hcer- hugowaard: P. J. Jonker van Noordsrhnrwonde: H. Spaans (echtgen. P. J. Jonker) van Harcnknrspel. Vertrokken: H. D. Bruin (echtgen. van H. Schram) naar Castricum; J. Tromn naar Zuidscharwoude; H. Chattillon naar Nieuwe Niedorp: J. Smit en gezin naar Callantsoog; C. Kaag en gezin naar Sint Maar ten. BIJ AMERIKA ZIJN ER 630 GESIGNALEERD.

Schager Courant | 1934 | | pagina 14