De brandstichter van Pommeren. Monsterproces te Stettin. LANGEND IJK. In vervolg op de vergadering van ecnlge weken geleden werd dezer dagen in hotel „Concordia" een vergadering gehouden van het voorloopig comité tot het oprichten van een kegelclub aan den Langcndijk, waar de heer van Diepen, voorzitter van den Alk- maarschen Kegelbond een uiteenzetting gaf van het kegelspel, welke interessante mededeelingen met groote belangstelling door de aanwezigen werd ge volgd. Het gevolg was, dat allen zich opgaven als lid van de kegelclub, terwijl men besloot, dat men allen aan dc ledenwerving zou deelnemen. Intus- achen hebben zich weer enkelen opgegeven, zoodat een en ander naar wensch verloopt Door den technischen adviseur van den Alkmaar- schen bond, den heer Jimmink werd een kostenbe rekening gemaakt en zou, naar een matige bereke ning de contributie kunnen worden vastgesteld op 30 cent per week. Nu moet echter nog een gelegenheid worden ge schapen, waar do haan zou kunnen worden opge richt en zal het voorloopig bestuur in overleg tre den met het bestuur van de N.V. „Concordia". wel ke N.V. nog over genoeg ruimte beschikt om de baan te bouwen. OUDKARSPEL. A.s. Maandag 7 Mei belegt de I.R. H. (Internatio nale Roodo Hulp) een openbare vergadering ten huize van C Jansen naar aanleiding van het feit, dat er 2 maanden gevangenisstraf is geëischt tegen de verspreiders van De Ploeger. BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdagmiddag is een heiaden wagen met hout van de firma Eecen te Oudkarspel gekanteld voor het café van den heer de Boer. Het ongeval is te wijten doordat tijdens het draaien het paard schrikte, waar door het achteruit liep en de wagen tegen een hoorn op kwam en alzoo moest kantelen. Behoudens en kele materieele schade kwam de voerman S. met den schrik vrij. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Burgerlijke stand over dc maand April 1934. Geboren: Anna, dochter van P. Dekker en van D. Glas; Rens, zoon van G. Biersteker en van D. Bier steker. Ondertrouwd: J. Groen, oud 21 jaar te St. Pan- cras, en L. Kouwen, oud 21 jaar; J. de Feijter, oud 21 jaar en A. Ootjers, oud 20 jaar. Getrouwd: Geene. Overleden: Maart je Kool. oud 84 jaar, echtgcnoote van F. de Boer; Grietje Hillon, oud 84 jaar, weduwe van Dirk Keizer; Cornelia Bleek, oud 34 jaar. echt- genooto van A. Boon; Aagje Meurs, oud 70 jaar, we duwe van Gerrit Biesboer; Brechtje Miesen, oud 67 jaar, echtgenoote van P. Glas. A N N A PAVIOWNA Gelukkig zijn we als we niet persoonlijk behoeven te ondervinden, dat het plaatselijk crisiacomité nog steeds tijd en moeite besteedt om hulp te verlee- nen, waar de crisis die noodig maakt. Maar al zul len velen dan niets van al z'n bemoeienissen mer ken, het comité ging en gaat niettemin altijd door met uitdeeling van brandstoffen, kleeding, enz. Wat we allen wel gemerkt zullen hebben (de gehecle Polder is er immers voor bewerkt) is, dat er ook een verloting op touw is gezet om daarin een bron van inkomsten te vinden, a.s. Maandagavond nu zal de trekking van deze verloting in de raadszaal plaats hebben en zal dus beslist worden, wie z'n offer voor het goede doel nog beloond zal zien met een extra- prijsje, hoven do voldoening die het doen van den goeden daad, het nemen van een of meer loten, reeds gal. breezand. Het comité, dat, na de op wachtgeldstelling van 'den vijfden leerkracht aan d« openbare school, wilde trachten het personeel toch weer met een onderwij- r.cr-es) aan te vullen, kreeg van ouders en andere voorstanders van openhaar onderwijs zooveel toezeg ging van steun, dat het zijn pogingen om de aanstel ling te verkrijgen van een onderwijzer(es), die dan officieel kweekeling(e) met acte zal moeten heeten, kan voortzettep. SINT NAA RTFN Zoo zijn dan heden de laatste werkzaamheden aan den Valkkoogordijk en het gedeelte van den polder Burghorn, door het Hoogheemraadschap Noordhol lands Noorderkwartier volbracht en het wegdek ge moderniseerd. Dat dit een groote verbetering is, be hoeft hier niet aan toegevoegd te worden, daar do onbruikbaarheid van dezen weg van genoegzame be kendheid was. Nu nog vanaf Burghorn tot Schagcn en de zaak is voor elkaar, maar hoe lang nog? Thans wordt door de werkloozen weder aan weg- verbetering in deze gemeente gewerkt en wel aan de hooge kluft van den Westfrieschen zeedijk, van welke kluft 1.70 M. al wordt afgegraven en ook het gedeelte Westfrieschedijk vanaf het dorp St. Maarten tot Nieuweweg zal 70 c.M. verlaagd worden en het wegdek verbreed tot 4.50 M. Ook dit zal blijken een flinke verbetering te zijn. Wel jammer, dat door den nood der tijden deze werkzaamheden verricht worden, maar gezien de kolossale verbetering van den Molen weg, waarvan het smalle gedeelte van een gevaarlij ken weg tot een veiligen verkeersweg is omgezet en nu de kluft- en dijkverbetering, is deze tijd gebleken toch nog ergens goed voor te zijn. Naar wij van bevoegde zijde vernamen, vier de de heer P. Stins te Valkkoog zijn 25-jarig jubileum als werkman bij den heer T. Borst. Naar wij ver trouwen, zal het dezen kalmen, waardigen werkman, wel niet aan belangstelling hebben ontbroken. NIEUWE N 1 E BOE P Ledenvergadering der Voetbalvereni ging „Nieuwe Niedorp". In de gehouden ledenvergadering heeft een zeer belangrijke verandering in de vereeniging plaats gehad. Het geheele bestuur, op T. de Jong na. is vervangen door een nieuw bestuur, bestaande uit de heeren J. Faus Sr.. J. Keetman. H. Wilbrink en A. Sanders. De functies worden alsnog 'verdeeld. Echter staat wel vast, dat T. de Jong secr.penning- meester wordt. Ook de Elftal-commissie werd danig gewijzigd, de Commissie belast met samenstelling der elftallen ziet er nu als volgt uit: .T. Peereboom. W. Woudt, L. Koster. G. Keuken en Abr. Aalbrecht- se. Tevens werd op de vergadering bekend gemaakt dat er Nederlaagwedstrijden zullen worden gehou den voor N.V.V. II. Verder werd de avond gevuld met besprekingen over het te veranderen terrein, en eenige huishoudelijke zaken, welke zoo terloops ter zake kwamen. De vergadering werd bezocht door een 25-tal leden. Gevolgen van een stoeipartij. Vrijdagmiddag waren R. T. en C. de G. met elkaar voor de aardigheid een partijtje aan het boksen, midden op den straatweg. Plotseling werd T. onwel en viel bewusteloos neer, waarschijnlijk' mede als gevolg, dat G. hem een stoot in de hartstreek had gegeven, die wat te hard aangekomen is. Hoewel het geval zich in het begin ernstig liet aanzien, kreeg T. toch weer snoedig het bewustzijn terug en constateerde de inmiddels ont boden geneesheer, dat hij mef rust wel weer snoediV zou onknannen. Hieruit blijkt, dat alle stoeien niet zonder gevaar is. Een en ander bracht heel wat volk on de heen en veroorzaakte een tijdelijke stagnatie in het verkeer. er&oudhedsn gaan snel over door Aspirin TABLE TTEN Uitituitend verkrijgbaar in de oranje-bandbulije* van 20 tabl. 70 ct*. en oranjezakjes van 2 labl. 10 ets. Burg. Stand over de maand April. Geboren: Johan Cornelis, zoon van Johannes Wes- ter en Geertruida Snip. Ondertrouwd: Jan Donker, oud 25 jaren, won. fe Hoogwoud eu Grietje Wiggors, oud 22 jaren, alhier. Petrus Johannes Rijper, oud 34 jaren. won. te Berk hout en Johnnna Margaretha Stoop, oud 28 jaren, alhier. Gerrit Kooij, oud 25 jaren. won. te Hecrhu- gowaard en Jennigje Zwep, oud 21 jaren, alhier. Getrouwd: Lourens Olij, 23 jaren te Heerhugo- waard en Gezina Adrinnntje Strijhis, 22 jaren, al hier. Petrus Spaans. 28 jaren, te Heiloo en Anna Catharina Ursem, 21 aren, alhier. Jan Donker en Grietje Wiggers. Overleden: Hendrik Kaal, oud 42 jaren, echtge noot van Antje de Jong: Antje Borst, oud 32 jaren, echtegenoote van Arie Grin (overleden te Alk maar); Neeltie Bruin, oud 82 jaren, echtgenoote van Johnn Coenrnad Oudt; Klaas Mijts, oud 72 jaren, echtgenoot van Cornelia Spaans. C A11ANTSOO n Statistiek Arbeidsbemiddeling oven April Aan het einde van de vorige maand stonden nog als werkloos ingeschreven 41 arbeiders: ingeschre ven werden 12 arbeiders; geplaatst werden 9 arbei ders; ui» anderen hoofde werden 18 afgevoerd, zoo dat op het einde van de maand April nog stonden ingeschreven 26 arbeiders. In April kwamen zes nanvragen van werkgevers binnen, welke alten met krachten uit deze gemeente werden voldaan. Vergunning tot het houden van een ver loting. Door Burgemeester en Wethouders is aan de ver eeniging „Moed. Volharding en Zelfopoffering" te Den Helder, vergunning verleend tot het doen ver loten van twee schilderijen, daarvoor welwillend afgestaan. Tentoonstelling van beeldende kunst. Naar we vernemen, ligt het in de bedoeling van de dames A. op 't Land, schilderes en F. van Door nik, teekenares, om in het zomerseizoen een ten toonstelling te organiseeren bestaande uit hun eigen werken, in het atelier, waarvoor eenige dagen geleden door B. en W. vergunning tot het bouwen is verleend. WIEP7NCEPW AAPT) Het totaal aantal leerlingen der OJL school alhier is per 1 Mei stationnair gebleven. 17 leerlingen hebben de school verlaten, terwijl er 18 zijn bijge komen. Wegens de overgangsbepalingen van den leeftijd is dit dus over een tijdvak van 9 maanden. Z IJ P F. Burgerlijk© Stand van 27 April t.m. 3 Mei 1934: Geboren, of Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Jan Stammes, nud 24 jaar, landbouwer, en Elisabeth Marijtjo de Wit, oud 20 jaar, beiden alhier; Arie Jan Eriks, oud 23 jaar, veehouder, te Den Helder en Elisabeth Sleutel, oud 19 jaar. wo nende alhier; Willem Eriks, oud 25 jaar, veehouder, en Geertje de Boer, oud 21 jaar. beiden alhier; Her- mannus Juurlink, oud 24 jaar, landbouwer, te Me- demblik, en Maria Elisabeth Klaver, oud 23 jaar, alhier. Overleden: Margaretha Sneekes, oud 21 jaar, on gehuwd. 77 APENK 4 P SPET Benoemd tot Hoofdingeland van den Ringpolder, de heer P. Jonker te Sint Maarten. Herbenoemd tot Voorzitter van den Westerends- poldcr de heer N. Govers. Politie, - Gevonden: en blauwe gebreide kinder borstrok met kluwen wol. W I EP 1NGEN Scheepvaart. Officieel wordt bekend gemaakt, dat de stremming van de scheepvaart in de Den Oeyerschevaart tus- schen Slootdorp en de Stontelerssluis bij het Gemaal „Leemans" in de Wieringermeer is opgeheven. 10 jaar voetbal. De Voetbalverecniging „Succes" zal haar 10-jarig bestaan op Zaterdag 12 Mei a.s. feestelijk herdenken in Concordia te Hippolytushoef. Er bestaat dan gelegenheid de vereeniging te com plimenteeren. Schaken. Op Dinsdag 8 Mei a.s. zal de heer Geus uit Den Helder nogmaals een sumiltaan-seance geven in Cinema de Haan, het clubgebouw der Schaakclub „Wieringen". De leden kunnen daaraan deelnemen. Rijvereenlging „Wieringen*. Het uitgestelde bal van de L. Bijvereeniging „Wie- ringen", wat na den feestavond in Maart j.1. zou wor den gehouden, zal op a.s. Zondag plaats hebben. (Zie advertentie in dit blad.) Emm abloem-collecte. De Emmabloem-collecte alhier op 28 en 29 April j.1. gehouden, heeft f 138.— opgebracht. Er zijn 1260 stuks bloempjes verkocht Toen j.1. Maandagavond een 1 Mei-vergadering plaats had van een zeer links georiënteerde groep per sonen, in de zaal van den heer M. de Haan te Hippo lytushoef, was de rijkspolitie alhier genoodzaakt :1e aanwezige roode tulpen in beslag te nemen, daar dez© ontvreemd bleken te zijn van een bloembollen- veld uit Breezand. Tegen zekeren H. is proces-verbaal opgemaakt Sportnieuws voor Zondag. Amsterdam K.N.V.B.-Beker: Blauw Wit I—Succes I. Vertrek 10 uur. Schager Beker-tournooi te Schagen: Succes 3Kolhorn I. Vertrek 10 uur. H.R.C. adsp. dSucces A. Vertrek 10.15 uur. Het programma voor de Schoolwcdstrijden is op 9 Mei a.s. hetzelfde als op 2 Mei j.1. L. Bijvereeniging „Wieringën": Wandelrijden. Om 10 uur precies afrijden van dc manége. Algemeene ledenvergadering bloemenver- eeniging „Flora". Onder voorzitterschap van den hoer C. Tijsen Mzn., hield bovengenoemde vereeniging jl. Donderdagavond haar ledenvergadering in de zaal van den heer J. Lont. De opkomst was niet bepaald schitterend, slechts 20 personen waren aanwezig. De verslagen van secretaris en penningmeester werden onveranderd goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester blijkt dat er een batig saldo is van ruim f 100.—. Hierna komen aan de orde de besprekingen van de te houden feestelijkheden. Besloten wordt de Florafeesten te houden op 8, 9 en 10 September a.s. Evenals vorig jaar zal ook wederom een kleine ker mis worden gehouden. Op Zondag 9 September zal oen groote harddraverij worden gehouden mot als hoofdprijs f300.Nu Wie- ringen geheel uit zijn isolement verlost is, spreekt men de hoop uit dat ook van dc Fricschc kust ge gadigden voor deze draverij zich zullen aanmelden. Vorder werd nog de mogelijkheid besproken dc bloe mententoonstelling te houden in een ander gebouw, een groote tent of iets dergelijks. Alhoewel de kapel hiervoor steeds werd gebruikt, blijkt deze op den duur niet te voldoen. Door de aanwezigheid van de banken is men elk jaar aan dezelfde opstelling gebonden. Ge tracht zal'worden hiervoor een oplossing te vinden. Maandag 10 September zullen volksspelen gehouden worden. EEN SERIE VAN TWEEHON DERD VIER EN ZEVENTIG. Dezer dagen begon 't met spanning verwachte pro ces tegen den brandstich ter F e c h n e r, die Duitsch land jarenlang onveilig heeft gemaakt. Gedurende de laatste jaren hadden er in Pommeren misdaden plaats, waarvan men mocht ver moeden, dat één man of bende er de hand in had gehad. Ze waren soms zoo fantastisch, dat men niet aan hun mogelijkheid zou hebben geloofd, als Edgar Wallace ze had meegedeeld. Het waren de omstreken van Pyritz en Greifenhagen, die bijzon der vaak door brand werden be zocht Schuren, woonhuizen, stal len, oogsten en inventarissen, teza men een bedrag van drie miilioen rijksmark vertegenwoordigend, gin gen in vlammen op. Verzekering dekte steeds de scha de. Niemand twijfelde er aan of er was misdaad in het spel, maar te bewijzen was dit niet. Een corps van detectives werd aan het werk gezet, doch aanvankelijk zonder resultaat. Do oorzaak van een oorzaak van een brand is veel moeilijker na te gaan dan bijv. de loop der gebeurtenissen bij een in braak. In het laatste geval zijn er gestolen goederen, dikwijls sporen etc. Bij brand worden meestal alle sporen uitgewist Eindelijk vond een scherpzinni ge politieambtenaar pantoffelaf drukken in de buurt van een der in do asch gelegdo gebouwen. Toen Fechner eindelijk gepakt werd, beweerde hij de branden uit begeerte naar het zien van laaien de vlammen tc hebben gesticht. Doch dat gaf hij al te gemakkelijk toe. Ook zag hij er niet naar uit. (Dat laatste zegt op zichzelf niets) Er bestaan inderdaad menschen, dio aan vuurpsychose leiden en daardoor tot wandaad vervallen. Maar bij Fechner zat de zaak an ders: voor iedere brand kreeg hij twintig tot honderd mark, want hij bezorgde den boeren de assurantie- duiten. Negenendertig landbou wers zitten met Fechner op de ex tra bijgeschoven beklaagdenbank jes. Zij kijken zuinig en doen al hun best om „van niets te weten", maar stuk voor stuk vallen ze door de mand. De heer Fechner en zijn troep hebben honderddertig schuren, zes tien woonhuizen, vierenzestig stal len, drieënzestig loodsen en een za gerij in verzekeringsgelden omge zet door ze te laten afbranden. Er zijn boeren gearresteerd, die hun hofsteden tot vier maal too met den grond gelijk hebben laten branden. Fechner was van meening, dat het mogelijk zou zijn alle gerech telijke klippen te omzeilen. Toen men hem in hechtenis had gena men, veroorzaakten zijn helpers nog een aantal branden om do po litie het spoor bijster te maken. Fechner's geval roept do herin nering wakker aan vele dergelijke goed doordachte boevenstreken. Toen b.v. in Duitschland de mark gestabiliseerd werd, nam onmid dellijk het aantal branden toe. In Londen werd een jaar gele den het proces tegen Harris ge voerd. Harris had de zaak wee: anders aangepakt. Hij had han- „OORLOGSRECLAME" Te Londen is een groote actie voor de aanwerving van nieuwe leden voor de bescherming tegen luchtaanvallen ingezet. Op een der reclame-auto's staat een afweerkanon voor vlieg tuigen opgesteld, dat ieder kosteloos „bedienen" mag delshuizen uit niets geschapen, valsche boekhoudingen, rekenin gen, kwitanties en brieven op aan nemelijke wijze in elkaar geknut seld, om daarna brand to stichten en groote sommen op te strijken. Hij had vele helpers, en zijn „voor raden", die niets waard waren, om dat ze n& de taxatie pas voor het gekeurde in de plaats werden ge bracht, gingen immer in vlammen op. Eerst toen medeplichtigen Har ris verraadden, liep hij vast. Zes tien lieden, die tevoren als eer waardige kooplieden waren be schouwd, werden in hechtenis ge nomen. De aanvoerder kreeg veer tien jaar. Toen de struisveeren uit de mode raakten, brandden loodsen en pak huizen, waar Amerikaansche groot handelaars hun voorraden hadden opgeslagen, volkomen af. Met het geld, dat de assurantie neertelde, kochten zo nieuwe veeren, die wél in do mode waren. Wanneer er ooit op groote schaal met ander mans veeren is gepronkt, dan is dat toen gebeurd. In 1896 hadden er in do Berlijn- sche voorstad Moabit talrijke dak branden plaats. Alleen in dc eer ste helft van de maand Februari werden er vijfentwintig genoteerd. Men heeft de bende, die deze ram pen veroorzaakt moet hebben, nooit gepakt, maar de branden werden niet meer gesticht, toen een scherpe straatdeur- en zolder- raambcwaking werd ingesteld. In 190S brak een soortgelijko epi demie eveneens te Berlijn uit. Ook hier bleven de daders ongestraft. Zij werden zoo brutaal, dat zo aan de eene zijdo van de straat Mand stichtten, terwijl de brandweer nog nan den anderen kant aan het blusschen was. Het voorstel tot het afsteken van vuurwerk kon geen voldoende ingang vinden. Een en ander stuitte af op de groote kosten die het met zich brengt, ter wijl hieruit absoluut geen baten worden getrokken. Over de eventueel tc houden uitvoeringen werd een langen lijd gediscuscerd, doch hierover kon men het nog niet best eens worden. Hierna sluiting. Visscherij. Met de haringvisscherij is het wat de prijzen betreft gedaan, 't Is wel jammer dat we dit moeten schrij ven, want visch wordt er nog genoeg aangevoerd. De meeste haring wordt als puf of mest verkocht. Ook de ansjovis- en gecpvisscherij dreigt een mislukking te worden. Daar we nu toch al ruim een week in M°i zijn moest er ansjovis genoeg zijn. Doch de meeste visschers brengen slechts enkele aan. Over het alge meen laat de geep zich ook nog weinig zien. Een paar visschers brachten tot op heden per schip ruim een tal voor den wal. Naar het schijnt zullen do prij zen voor deze visch ook niet hoog worden door de concurrentie van Denemarken. Het ziet er voor de meeste visschers wel zeer somber uit. Dat er weinig of geen ansjovis- en geep gevangen werd hebben we meer beleefd, doch dan konden de meesten weer wat in het zeegras verdienen. Of dit eens voor Wieringen zoo belangrijk artikel voor goed verdwenen is weten we niet, maar dit weten we wel dat ook dit jaar in dit bedrijf geen cent verdiend kan worden. Al ziet men hier en daar nog eens een sprietje wier groeien, na een klein stormpje is alles weer weg. De palingprijzen zijn ook aan den lagen kant. BARSINOERHOPN Burgerlijken stand over April 1934. Geboren: Aniye Gretha, dochter van Pieter Docter en Johanna Slotemaker; Pier, zoon van Willem van der Sluis en Trijntje Hofstra; Maarten, zoon van Wahg Scheer en Klaartje de Vries; Maria Marsje, dochter van August Prop en Trijntje. Klopper; Ondertrouwd: Dirk Zeeman, oud 24 jaar. veehou der, wonende te Schagen, en Dieuwertje Kuijper, oud 24 jaar, zonder beroep, alhier. Getrouwd: Geene. Overleden: Jan Vader, oud zes maanden, zoon van Arie Jan Cornelis Willem Vader en Anna Boom; Lammcrtje van Slootcn, oud 45 jaren, echtgenoote van Maarten Reek. Loop der bevolking over April '34. Ingekomen personen: F. Baerwald en echtgenoote, K. Brugman, J. Carlé, uit Duitschland; II. Colin uit s-Gravenhage; J. Epstein uit Duitschland; L. Folk uit Amsterdam; M. Gerschlowitz, A. Hcumann, Ph. Herz, K. Goldschmidt, E. Grünebaum uit Duitsch land; H. Hirschfeld uit 's-Gravenhage; H. Jacobi. H. Jacobsberg, O. Kuhaupt, A. Lyon, uit Duitsch land; II. Lipper uit 's-Gravenhage; G. Preus, R. Ruschkanzer, L. Rosenbaum, W. Rothschild, M. Rii- benfeld, F. Sommer, W. Stamm uit Duitschland: W. Stern uit Naarden; W. Sterzenbach uit Duitschland; A. Sutin uit Amsterdam: M. dc Vries, II. Waldeck, R. Weinman, E. Zirker, F. Hirsch. W. Bach, H. Jonas uit Duitschland: I. Reiter uit Zwit serland; C. Weitzenkorn, F. Reinharz, II. Kockmann, S. Jacobs uit Duitschland; M. Wolf uit 's Graven- hagc; S. Edelmuth, H. Süsskind uit Duitschland; alle bovengenoemde personen naar Joodsch Werk kamp, Nieuwesluis. C. J. Herman uit Zijpe naar Waardpolder G 47c; F. C. Nauts uit Alkmaar naar A 57; J. C. Bosma uit Soest naar D 9: R. Biemold en gezin uit Wieringerwaard naar Waardpolder: S. Uithof een gezin uit Oude Niedorp naar Hoogebie- ren A 112; W. J. van Hoesel uit Wieringen naar Kolhorn, woonwagen. Vertrokken personen: G. Baken naar Zijpe. Keins- merbrug E 136; Echtg. J. Meuleveld en kinderen naar Alkmaar, Burg. Boschstraat 11; M. Bood naar Schagen, Huize „Avondrust": J. Groot en gezin naar Schagen, Thorbeckestraat B 122; G. de Jong en ge zin naar Lemsterland; D. Jonge jan en echtgenoote naar Heemstede, Meerweg 25a; C. M. Jager naar Eindhoven, Draaiboomstraat 47; J. H. Temmen naar Schoonebok; R. Warring en gezin naar Beverwijk, Woonwagenkamp: G. Ruiter naar St. Maarten: .T. Kool naar Grootchroek G 92; A. Ootjers naar Sint Maarten, Stroet C 117. K OE 0 P A S JULIANADORP. J.V.C.-Nieuws. A.s. Zondag wordt er op het J.V.C.-tcrrein een in teressanto match gespeeld. Dan zullen n.1. de biljart club „Op Stoot" een een voteranenelftal togen elkaar in het veld komen. De 1 eden van dc boljartclub zün bijna allen leden van J.V.C., terwijl bij de veteranen niet alleen oud-leden van J.V.C. zijn, maar zelfs eet* oud-international van het Belgische elftal. De. elftallen zijn als volgt opgestoldt „Op Stoot": E. Zon C. Bregman Pz. D. Brogman J. Bregman. F. van der Wonde P. Zon P. Grin K. Zon C. Bregman Kz. C. Heijblok K. Minnes. „Veteranen". Van der Werf ('t Zand). Dr. Oterdoom ('t Zand) P. de Graaf (oud J.V.C) P. in 't Veld C. de Graaf .oud J.V.C.) C. Bregman Dz. A. Blaauboer (oud .T.V.C.), Lefébre (oud Belg. inter nationaal), J. Smit (oud J.V.C.), R. van IJperen (oud JA'.C.) I. J. Srhrocvers (oud-Zeevogels). SIJBEKARSPEL. Vrijdag slaagde voor het diploma Rekening-Cou- nnt-Boekhouder hij het Instituut „Mercurius" te Amsterdam de heer G. Bijpost Rz., alhier, leerling van den heer T. Trompet, Hoorn.

Schager Courant | 1934 | | pagina 15