De Brabantsche Brief Een Huwelijk Raad Rarsi^erhorn. van Dré. Zaterdag 5 Mei 1934. SCHAGER COURANT. Vijfde blad. No. 9477 Menicr, Den bosrhbojem bloeit In de sprankeling van nuu- we kleuren. Dc klokkebei staat in groenen blossom, de ane moonkelk staat gaar open in de pracht van vlinder vleugels. 't Nu uwe varenagroen welft in sierlijke voeren over 't koele slootwater. Den boschbojein bloeit! Is van 'n schoonheid, da ge 'r zonde van mokt, om ar uiklompen deur te gaan. Maar van d n aanderen kaant is de nnuwe Bloei- maand-weelde hier zoo kollesaal, da go pinnen klomp verzetten kunt, of ge staat midden in de Mei» De schonste maand van 't heele jaar, de maand van Onslievevrouwe, lec-d-in vollen bloei over de èèrde. D n gouwen regen druipt in trossen uit dc groene kruinen. D n vurig-rooien en d'n suiker-witten meidoorn geurt zuut over de wegels, bloeit in schuimende klod ders op t jonge loof, hangt in vlokken blossemschuim in de heggen. D'n kruinagel brikt open in melkblaanken en violet- ten trosbloei; de violen liggen op de èèrde in n kleur- fluwcel, as geweven deur engeltjes; as borduursel uit d'n zonsopgaank. N'eeë, "t is nie te zeggen, hoe schoon d'n buiten is, in dcuzen bloeitijd van 't jaar. *t Moiré van zonncnevel huivert aan den wemelen den ender, waarin de bloeiende velden verloren gaan. 't Is of daar aan dieên neveligen ender, 't zonne- goud van d'n hemel sprenkelt, om dan over akker- cn graslaand naar oew toe te stroomen, over 't jonk ge was, deur 't glaanzende en buigende gras en laanks de lKinte veldblommekcs, Suizelend schuift 't lage zuidenwindeke over d'n groeienden en hloeienden èèrde, lekker in oew klom men en broekspijpen en aait met koelte-n-oew werme vel. Te leven, niks aanders as zoo maar zochtjes leven, sjuust lijk 'n Imtterblom. oew eigen laten beschijnen deur 't pittig zonneke. 't windeke laten kruipen in oewen nek, over oew hloote l»orst, laanks oew voeten, te leven zoo, heelcgaar geilachtenloos in dc haand van den Schepper van al da schoons, da's. éen genot, da's éen lieve lust! Wegdrijven as 't ware op da zochte veurjaar met *t windgesuizen om oew slapen, da's wcgdroomen naar den Hemel, waar enkel vrcé en rust is veur 'nen naoeige werkten mensch, veur 'nen moeige vochten mensch, die zat is van geplaag, konkelarijkes en ge spannen strikskes, en wa d allegaar zoo tot dc mot- erbappelijke samenleving schijnt te heuren. En as ik dan. mee sluimeroogen boven aan d'n graskaant van de Mark liggen ga, zuigende op 'n sappig zuringsteeltje en ik kijk de wijde schepping af, over den blekkerendon, vonkenden waterspiegel, die krioelt van petieterig leven van host-onziciitbare schepseltjes; ik zie dan daar m'n durpkc rusten op d'n dons van 't nuuwe loover, overgoten mee d'n werl van zonnepoeier en onder 'n stilte die ge ne kaanst zien kunt, dan peins ik weg cn vuul m'n ge dachten dooven, onder 'n scharlaken visioen, da-d-om me henen circelt op de golfkes van 't zuidenwindeke. Amico, da-d-is rust! Rust. waar elk levend schepsel en veural d'n mensch, altij naar verlaangt. Dan gaat cfkes oew ziel uit oew lijf, dan is oew geestelijke spierstelsel ontspannen, dan leeft ge 't le ven. veur enkele minuutjes van 't waterlelie, die niks hoeft te doen dan te drijven op z'nen groenen schot tel, drinkende uit de Mark en uit de zon, die de schoone, de vorstelijke blom bedienen, as 'n echte vorstin van do Lente. Zulke minuutjes zijn van louter goud. 't Ennigsfe goud da-d-ccht is, waant 't hee altijd dezelfste vvèèr- de. De vvèèrde van do onbetaalbaarheid! Nie de vvèèrde van 'r.en .geredden'" gulden, die toen jaren gelejen twee kwartjes en vandaag twee guldon wèèrd is, al vorstaampon do perfesters-in-de-economie om da toe te geven, (zuilie zijn te .geleerd" om fouten FEUILLETON. DOOR ETHEL M. DELL. Vertaald door Dicky Wafelbakker. 3L Hij zweeg en ze keek hem niet langer aan. Ze staarde peinzend in do verte. Weer wilde hij probee- ren haar te overtuigen, doch eensklaps werd hij ge troffen door een bijna bovenaardschen gloed, die er in haar oogen was gekomen. Zijn woede verdween als sneeuw voor dc zon. Hij had het gevoel alsol haar zacht, koel handje zich op zijn hart had gelegd. „Het zou niet goed zijti, mijn beste", ging ze even later voort. „Ik weet zelf niet hoe we er over zijn beginnen te spreken. Everard" het was voor het eerst dat zc in zijn tegenvvoordigheid don naam van haar echtgenoot uitsprak „is in elk opzicht een goede man. En hij houdt van mij in ieder geval hééft hij dat eens gedaan." Het leek alsof zo zichzelf hiervan met geweld wilde overtuigen. „An ders had hij toch niet met me hoeven trouwen. Ik houd ook van hem: heb dat altijd gedaan. En of schoon mijn liefde op het oogenblik niet van zulk een groote bcteckenis voor hem is, heb... heb ik niet liet recht er zoo verdrietig over te zijn. Je moogt dus niet langer probceren mo ontevreden te ma ken. Eric. Help me alsjeblieft." „Ontevreden." Hij sprak dit woord op minachten den toon uit. „Reste kind, als dat het alleen was. Dacht je nu heusch dat ik me niet zou schamen me ergens in te mengen, indien ik er zeker van was, dat alles tusschen jullie nog ééns mooi en goed zou worden? Oh nee." Hij keek naar haar hand, die nog altijd op zijn arm rustte, en nam die in de zijne. „Alles is daarvoor al te ver gegaan, en dat weet jc zelf ook wel. En daarom verlang ik er zoo wanhopig naar dat je datgene zult nemen, wat binnen je bereik ligt... nl is het misschien niét precies wat jc noodig hebt. Ik zal zonder twijfel niet je ideaal kunnen we zen, maar je kunt door alles heen op me rekenen, en ik zal'je nimmer in den steek laten. Bovendien bezit ik de macht je gelukkig te maken. Dat heb te maken; wij zuiveren die wel aan, mee bloed-cn- zweet, mee faillissement en slapeloozc nachten!), maar die stondekes zijn van 'n goudsoort, die nie ont- glaanst kan worren, deur dc vingers van zulke eco- nomisterst Gelukkig mensch, gelukkig schepsel-Gods, da-d-in deus schoone Meimaand zc'n paar gouwen stonde kes plukken mag. (En die ge nie „vrijwillig" hoeft op te geven bij «Ie „verzwegen mieljocnen", noch op oew invulbiljct van de hclastings). Ge hebt er oew eigen alleen maar veur te verantwoorden bij Onzen lieveneer en I)ic is nie zoo streng as 'nen belasting inspecteur! Da's al sjuust eender, as da ge d'n groeten haas van 'n kantoor mot spreken! As go maar eenmaal voorbij d'n portier zijt gekomen, dan gaat de rest vanzei vers. Hoe hooger geplotst de figuur is, die ge hebben mot, boe beter of ge terechte komt. Dit is één van de waarheden, waaraan, naast aan- dere, ok 't socialisme is ten gronde gegaan. Daar waren alléén maar „portiers". Hoog-opgeklauterdc portiers, maar... portiers! En daar is niet veurbij te komen. Dus... worren ze op 'nen gooien dag onderstenboven geloopen! Da's zoow d'n gaank van zaken op deus wenreld. D'n gnnnk waar vandaan gekomen is dat sprikwoord: „wat gij niet wilt dat u geschiedt, doet dat ook aan 'n ander niet." Sprikwoorden komen nooit van eiges uit de locht gevallen, amico! Sprikwoorden zijn dikkels dc vrucht aan 'non plant, die Inankzaamann volgroeid is! Ja, inank kan 'nen mensch soms speculeeren op z'n ongeloof aan rechtvaardigheid, (la's ongeloof aan God, maar 't Recht groeit as dieën plant van daar- sjuust, om eenmaal de vrucht te laten vallen in do bevende haand van* d'n vertrapten schlemiel. Maar 'k dwaal heelcgaar van rn'nen apperpoowke. Van den schoonen huiten. die bloeit as onze al taren veur Onslievromvkc. Waant daar hebben we ons schoonste blommekes gebrpcht nouwl 't Mooiste, d'n rijksten blommentooi. dien we vin den kosten, hebben we aan Heur voetjes geplotst. Ievernans schijnt ze nouw in onze kerken te zwe ven op 'nen wolk van hlommenschnim, die overgoten is, mee 't gouwen, fonkelende licht van duuzenden kèèrskens. De Mei is gekropen naar d'n zoom van Heur kleed laanks de trappen van d'n altaar. Dc Mei i.« daar gebrocht, in biddende handen, mee eerbied en dannk- baarheid veur alle scheppingsgaven, dio weer over de wenreld wieren gespreid. F.n eiken mensch en, die zoow z'n Mommen hroehf friemelde stiekum danrtusschen. z'n zurgkens. z'nen snak naar 'n bietje geluk, da-d-op gong gloeien hij 't ontsteken van z'n kèèrseke...! F.n 'k zeg da-d-hier zoo maar nie veur de gele- gendheid. Evenmin veur d'aarigheid. neee. as ik dad-d-hier zoo potlooi op m'n velleke nampier. dan bedoel ik daarmee te zeggen, hoe allo menschen. zonder uitzonderink, d'r zurgskes hebben cn d'r eeuwige vraag nanr wa rust. naar wa geluk! Da goed te beseffen, touw de wenreld heel wa schooner. 't leven heel wa d-eenvoudiger, wa zonni ger maken! Maar al te. licht is d'n mensch geneigd te denken, da-d-et er veur 'n aander. veur z'nen evennoste. veul minder on aankomt, as veur humzelf! Da zijn geluk vergroot kan worren. mee 't on geluk van 'n aaner! Te veul leven we in 'nen wildernis, waarin eiken zwakkere opgefreten wordt deur d'n sterkere. Maar moe dit verschil van wildernis nog. dat daar 't recht van d'n sterkere 'n natuurlijke wet is. F.n hier in onze wildernis, 'n miskenning van dc Goddelijke rede, die ons van 't dier moest onderscheten. En 's is deuzen wcareld-wildernis, die 't leven onmeugelijk mokt. Waant d n laffen aanval van sterkere op zwak kere, begint al bij dc politiek, die heelegaar 'n ge vecht is op leven en dood. F.n 't is uit d'n „overschot" van die gevechten, dat de Regeeringen worren samengesteld, dus Zoow, van boven af. regeert deus manier de wea- reld, van Volkerenbond tot Natie, van Natie tot stad, tot motschappij en instellingen, tot d'n eenen mensch teugenover d'n aandere! Afijn, 't is tóch weer veurjaar, tóch weer Mei geworren. Ons Durpkc-n-is op z'n schoonst. Ollec. komt er 's kijken. Komt 's droomen, rusten in onze bosschen, laangs d'n graskaant van onze Mark, die daar weg- krinkelt deur de bloeiende velden. Sodomearel. we zijn er op ingericht! De verceniging is gesticht, horre! D'n naam? „V.V.V. Boschrijk Ulvenhout, (Het Land van den Dré)". Secretariaat? Schrijf maar aan „*t Jachthuis" en 't klopt. We doen zoo wa niks as vergaderen. Waant de zaak mot op pooten! F.n goed. Onzen veurzitter houwdt nie van haalf werk! En as ge ons drupke op komt zoeken. ollee, lopt dan 's aan! Trui schenkt 'n steuvig bakske in, horrc. Spijt zulde 'r nie van hebben. Ik woon hier al zestig jaren en 'k hen er nog op gin stukken na uit gekeken! Maar nouw schei ik er af. Vanavond, 1 Mei, nog effen naar d'n K.R.O., de Lievrouwkosmaand in- luiën, dtts 'k gaai gaauw m'n 's Zondagsch pak aanschieten. Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet a voe DRé. AFSCHEID WETHOUDER ENGEL. Vergadering van den Raad op Donderdag 3 Mei I93i, des middags 3 uur. Voorzitter de heer G. G. Loggers, burgemeester, te vens secretaris. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt vaststelling der notulen, onder dankzegging aan den samensteller. Van de ingekomen stukken vermelden we, dat inge komen was het eerste rapport van den accountant, den heer J. J. de Vries te Schagen, over de controle bij den gemeente ontvanger, den secretaris-penning meester Burgerlijk Armbestuur en idem Weezen- Armenbestuur. Kas cn boeken waren met elkaar in overeenstemming. I)e heer W. Kooijman berichtte de aanneming van zijn benoeming tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Ingekomen was het Koninklijk besluit, vermeldende de opheffing van de 0. L. school te Haringhuizen. De heer I). Wardenaar te Barsingerhorn verzocht vergoeding van reiskosten ten behoeve van het be zoeken van de ambachtsschool te Alkmaar, door zijn zoontje. B. en W. hebben getracht van het Rijk de vergoeding los te krijgen, wat echter is mislukt. Zij stellen nu voor de gevraagde vergoeding tot 1 Mei 1935 te verleenen. De lieer Kater wil t.n.v. adressant geen uitzondering maken op de tot nu toegepaste regeling, maar spr. voorziet toch dat de gemeente in dc toekomst wel zal moeten temperen met het verleonen van deze ver goodingen. I)o Voorzitter zegt, dat de regeling dan volgend jaar nog eens ondef (io oogen kan worden gezien. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Ingekomen is een schrijven van A. Wisse, Kolhorn, houdende verzoek de vergoeding ex art. 13 L. O. 1920. welke hem voor het bezoeken van de Chr. school te Schagen door zijn leerplichtig kind is toegekend, ook te willen verstreken voor het doen bezoeken van de openbare U.L.O. school aldaar. B. en W. stellen voor, hierop afwijzend te beschik ken, aangezien leerplichtige kinderen de o. 1. school te Barsingerhorn kunnen bezoeken. Aldus wordt besloten. Mcdedeeling wordt gedaan van de door Ged. Staten vastgestelde salarisregeling voor Burgemeester, Secre tarissen en Ontvangers, hierop neerkomende dat naast de reeds toegepaste korting van 6 thans ook een korting van S'/p zal worden toegepast. Ged. Staten verzochten wijziging van het raadsbe sluit inzake de rekening-courant overeenkomst met de Coop. Boerenleenbank te Schagen ten behoeve van den Vleeschkeuringsdienst. Zal om advies in handen gesteld worden van de commissie van uitvoering van dezen dienst. De Minister van FInantiën en de Minister van Bin- nenlandsche Zaken deelden mede dat voor deze ge meente geen korting op de rijksuitkeering ingevolge de gemeentefondsbelasting zal worden toegepast. Dankbetuiging was ingekomen namens de Koningin voor de betuigde deelneming bij het overlijden van de Koningin-Moeder. Mej. S. Watertor verzocht haar als handwerkonder- wijzeres aan de O. L. school te Haringhuizen, on welke school is opgeheven, als zoodanig wachtgeld te ver leenen. De Voorzitter deelt mede. dat deze zaak volgens het ambtenarenreglement berust bij B. en W. Dc heer Blaauboer vraagt of de opdracht tot hftt geven van hanchverkondcrwijs niet tijdelijk gegeven is aan mej. Watertor. De Voorzitter deelt mede, dat mej. Watertor vast was aangesteld en als zoodanig wachtgeldster is. Ook is steeds pensioensbijdrage betaald. Dc heer Engel zegt dat dit alles inderdaad precies is zooals het moet zijn, maar het lijkt spr. toe, dat de gemeente nooit van dit wachtgeld afkomt. Spr. be doelt ook niet, als mej. Watertor in een andere plaats onderwijzeres wordt. De Voorzitter deelt mede, het ambtenarenreglement, nader te zullen raadplegen, maar zooals spr. het voorloopig heeft hekeken, houdt adressante het wacht geld als handwerkonderwijzeres te Haringhuizen, ook al wordt ze elders onderwijzeres. Nauwkeurig zullen de voorschriften worden nagegaan en B. en W. zul len daarna een beslissing nemen. Op verzoek van Ged. Staten wordt besloten tot wij ziging van het Ambtenarenreglement. De heer Engel stemde tegen. De heffing van leg- en kaaigcld. B. en W. stellen voor de verordening in dien zin te wijzigen, dat met ingang van 16 Maart 1934, geen ha vengelden meer zullen worden geheven van woon schepen. De Voorzitter zegt dat B. en W. dit voorstel doen in verband met de reeds eerder gehouden besprekin gen. Dc heer Engel deelt mede. dat hij als minderheid in het college van B. en W. tegen dit voorstel is. Aan de hand van dc inpolderingsvoorwaardcn is do ge meente gerechtigd havengelden te heffen cn niet do polder. Spr. wijst er op dat als de daar liggende woon schepen bijzondere maatregelen behoeven, zooals on langs, toen er tvphus heerschte, de gemeente bijzon dere kosten heeft te maken en daarom vindt spr. liet niet goed dat de gemeente afstand doet van haai rechten. Wel zal in verband met dc mindere kosten voor de haven dc heffingsregeling veranderd moeten worden. Spr. wijst er ook op dat als dc gemeente geen havengelden heft, de gemeente ook niet meer zal hebben te zeggen over dc ligplaats en de gemeente zich tot den polder zou moeten wenden. De heer Smit is het volkomen met den heer Engel eens, maar het is wel gebleken dat de polder Ged. Staten achter zich hebben en dat de gemeente to- !i wel het loodje zal moeten leggen. Bij de conferentie met het polderbestuur heeft de Dijkgraaf het heel soepel aangelegd, het is niet te doen oni het door gaand verkeer. Omdat het hier een zaak van wei nig beteekenis is. wil spr. dan maar van de woon schepen geen havengelden meer heffen. De heer Engel zegt dat de heer Smit. met de op merking dat de polder dc provincie achter zich heeft, doelt op het feit, dat dc haven deel zal uit maken van liet provinciaal kanaal, dat vrij van rechten komt. Dan zou het natuurlijk idioot zijn dat de gemeente wel rechten kan heffen. Spr. wijst echter op de mogelijkheid, dat toezicht blijft bestaan en dat dan een minimum havengeld wordt gehe ven. De Voorzitter doet uitkomen dat het hier niet zoo'n gemakkelijke quaestie betreft. De concessie voorwaarden vermeldt dc vrije scheepvaart van en naar Kolhorn, maar woonschepen hebben niets te maken met de scheepvaart. De te heffen rechten mogen slechts een matige winst opleveren en door Ged. Staten is onlangs opgaaf van ontvangsten on uitgaven gevraagd en is medegedeeld geworden, dat geen enkele uitgaaf was gedaan, hoewel er in de naaste toekomst wel eenige uitgaven zouden moe ten worden gedaan. Spr. wijst er ook nog op dat als de gemeente havengeld van de woonschepen blijft heffen, de gemeente voor de noodzakelijkheid zal komen, een plaats voor de woonschepen aan te wijzen. je zelf hekend. Marcia, kun je je niet aan me toe vertrouwen?" „Ik weet het niet. Ik had er nimmer over mogen denken. Ik geloof niet dat ik ooit ergens anders ge lukkig zou kunnen worden." „Je bedoelt dat je het niet wilt probeeren", verbe terde hij. „Welnu ik zal niet langer aandringen. Ik mag je niet tegen je overtuiging in zien over te halen. Ik wil je echter nog één ding verzekeren: als je me een klein gedeelte van je leven kunt geven al zijn het maar enkele weken en met me naar 'Canada gaat, dan kan dit geschieden zonder eenig opzien te verwekken. Ik beloof je dat het buiten je droomen om de gelukkigste tijd van je leven zal we zen. Ik wil je tot niets binden en je zult terug kun nen wanneer je niaar wilt. Mijn opvattingen van vriendschap zijn, dat dit gevoel geenerlei verplich tingen niet zich meebrengt." Hij had rustig en langzaam gesproken, doch zijn toon verwekte meer indruk dan wanne,er hij opge wonden was geweest. Bij de laatste woorden maakte hij een gebaar alsof hij wilde opstaan, eigenaardig genoeg weerhield zij hem thans. Het was een van die momenten, dat zc haar impulsies niet kon be dwingen en zich volkomen liet gaan. „Oh, Eric", bracht zo met trillende lippen uit, „ik kan je niet in woorden zeggen hoe ik je groote goed heid waardeer. Jc hebt me leercn begrijpen wat wér kelijk leven kan beteekenen. Houd echter voor oogen dat ik niet een vrouw hen die alles kan nemen en niets zelf geeft. Als... als ik ooit zou kunnen aanne men wat je me wilt schenken, dan... dan zou ik je van mijn kant ook alles geven." Ze legde haar heide handen in de zijne, en toen hij haar daarop weer in zijn armen nam, verzette ze zich niet. Wellicht was het een midzomerdwaas heid, welke in dat betooverdo woud over hen kwam. of misschien moest ze zich als een van dorst ver smachtende aan een beekje laven, daar het water van den frisschen» bergstroom buiten haar hereik lag... In ieder geval liet ze zich gaan en aan F.ric'? borst vond zc een korte bevrediging voor het onver vulde verlangen van haar hart. HOOFDSTUK IX. De terugkeer. Voordat ze het bosch utigingen, keerde F.ric zich met een ruk om en zag haar aan. „F.n nu koeren we dus weer naar de bewoonde wereld terug, lieve ling?" zei hij zacht. „Is het nog wel dezelfde wereld?" bracht ze ver legen uit. Ze keek naar de rivier met haar groene oevers, die als smaragden in de zon glinsterden. Vanuit de verte drong klokgelui tot hen door. Verder stilte, za lige, vredige stilte. „Ja, de wereld is nog precies dezelfde: alleen een beetje ouder geworden. Moet je nu werkelijk terug gaan?" Zo hief met een smeekend gebaar haar hand op. „Jn, het moet heusch. Help me toch, Eric." „Ik wil alles voor je doen wat slechts mogelijk is", beloofde hij, terwijl hij haar hand tegen zijn hart drukte. Het hekje was nu open, doch ze aarzelde voor een kort oogenblik. „Meen je het werkelijk?" vroeg ze. „Oh, ja, dat geloof ik." „Ik wil alles of... niets doen, precies zooals jij het wenscht. „Dank je Eric." Ze schonk hem haar lieven, inne- menden glimlach. „Dat is precies iets voor jou. Hét is een wondermooie dag geweest, een dag dien ik nimmer meer kan vergeten." „En je zult dien niet bederven door er over te gaan piekeren als je alleen bent?" Er kwam een ernstige blik in haar oogen. „Wan neer jij er heel zeker van bent dat dit niet noodig is, zal ik het ook niet doen." „Lieveling, ik ben er volmaakt zeker van", zei hij „Hetgeen er vandaag gebeurde kan eenvoudig als het neerhalen van een scheidsmuur tusschen ons beschouwd worden; dat is alles. Je bent tot niets gebonden. Maak jc dus nergens ongerust over, lief ste. „Nee," zei ze, „nee... wanneer jij het maar be grijpt" „Dat doe ik, liefste," zei hij. „Ik begrijp het volko men. En daarom wil ik je er nu voor behoeden dat jc wanneer je alleen bent je zult afvragen: wat heli ik gedaan? Je hebt niets gedaan. Begrijp je me, Marcia?" Even wachtte hij om daarna te vervolgen: „En één ding verbied ik je ten strengste: je moogt me niet schrijven dat we elkaar niet meer zullen ontmoeten. Als je dat voelt, moet je me zeggen, maar nooit schrijven." Ze bewoog zich niet in zijn armen. „Beloof je het? vroeg hij. Ze glimlachte cn schudde met haar hoofd. „Je kent me niet", zei ze. „Ik ben veel egoistischer dan je wel denkt" Hij drukte haar hartstochtelijk tegen zich aan en er verscheen een stralende glimlach om zijn lippen. „Mijn lieveling, mijn eigen lieveling." Hij liet haar nu los, maar het was duidelijk merk baar dat hij zich hiervoor geweld moest aandoen. „Het is heter dat we nu maar tenigkeeren." zei hij. „Je wordt me elk oogenblik dierbaarder, en als ik je niet gauw laat gaan zal ik niet meer van je kunnen scheiden. Wanneer zie ik je weer?" „De volgende week Donderdag", zei ze. „Niet eerder?" „Ik vrees van niet, maar ik zal het je in ieder ge val laten weten." Weer legde ze haar hand op het hekje, en weer trok ze die terug. „Eric, het is af schuwelijk het betooverde bosch te moeten verlaten. Ik heb het gevoel dat het daar buiten erg koud zal wezen." Hij sloeg zijn arm om haar heen. „Ik zal je wel helpen," zei hij zacht. „Als ik mijn zin had bleef ik den heelen nacht hier, doch ik weet dat jij er niet zoo over denkt, dus zal ik er niet meer over spre ken." Hij sloot het hekje met een klap achter zich dicht. „Nu gaan we nanr het stof en de asch te rug, maar we zullen niet vergeten dat we een ge heimen tuin bezitten jij en ik waarvan de sleutel in ons bezit is." Haar gezichtje verhelderde. „Ja dat is een mooie gedachte. Per slot van rekening zal het buiten den tuin dan niet zoo erg koud wezen. Dank je, Eric." Hij lachte en liet haar los. „Nu gaan we ons weer keurig gedragen, ter eere van dc ons brutaal aan starende menschenkinderen, die nu eenmaal op de wereld zijn. Ik ben aan één kant blij dat we thans moeten gaan, want we zouden het niet kunnen verdragen anderen in onzen tuin te zien, is het wel?" „Oh, nee, nee." Ze liepen langs den oever totdat ze de brug be reikt hadden. Marcia ging hem op zijn verzoek vóór, doch toen ze het middengedeelte bereikt had. stond ze ineens stil. „Ons gevoel doet aan dat stroomende water den ken, vind je ook niet?" vroeg ze zacht. Hij bleef naast haar staan. „Ja. lieveling. Het altijd stroo mende en nimmer ledige water." „Eric het mag niet dieper gaan," zei ze plot seling. Hij legde geruststellend zijn hand op haar arm. Nee, kindje, maak je daarover maar niet be zorgd. Dat begrijpen wc heiden. We zijn geen van tweeën meer in onze eerste jeugd. Ik beloof fe ie niet het hoofd op hol te brengen," eindigde hij pla gend.

Schager Courant | 1934 | | pagina 17