Radioprogramma Na eenige bespreking wordt conform liet voorstel van B. en W. toesloten; tegen stemde de heer Engel. Volgt de definitieve vaststelling van dó salaris korting. neergelegd in het raadsbesluit van 29 No vember 1933. doch waarbij wordt ingetrokken de salariskorting voor den armendoktcr en waarbij het aantal armlastige patiënten van 125 op 100 wordt bepaald. De opcenten op de qemecntefondsbelasting. Bij de samenstelling van de gemeentebegrooting 1934 is de opbrengst 1934"35 geraamd op f 10380.— Blijkens berekening van den Inspecteur zal bij een heffing van 100 opcenten slechts een opbrengst worden verkregen van f 9400.—. De bezuiniging verkregen op personeelsuitgaven, bedoeld in raadsagenda van 3 Maart 1934 (f1000.) en welke nog niet in de gemeentebegrooting is ver werkt. in aanmerking nemende, moeten er voor 7J4'35 dus 100 opcenten geheven worden. Volgens art. 283. 4e lid der Gemeentewet mogen er slechts 100 opcenten gelieven worden, indien de overige heffingen tot redelijke bedragen zijn opge voerd. Ged. Staten berichtten bij schrijven van 16 November 1932. No. 3, dat onder „redelijke bedra gen" in dit verband moet worden verstaan: rang schikking van dc gemeente in de 2e of 3e klasse voor de gcmeente-fondsbelasting: beffing van 50 opcenten op de vermogensbelasting en van ten- nvnste 150 opcenten op de personeele belasting. Laatstbedoelde opcenten zijn echter bepaald op 110 en kunnen thans niet meer op 150 gebracht worden, zoodat B. en \V. voorstellen aan Ged. Sta ten te verzoeken, toch Koninklijke Goedkeuring te bevorderen van 100 opcenten Gcmeente-fondsbelas ting "31'35. Wordt goedgevonden. Vastgesteld wordt een suppletoire begrooting, dienst 1933. I> en W. stellen voor eervol ontslag te verleenen aan: W. J. Blaauboer, als hoofd der school te Ha ringhuizen: H. Zwagerman, schoolschoomnaker Haringhuizen; Mej. S. Watertor, handwerkonderwij- zeros te Haringbuizen; ingaande 1 Mej 1934, wegens opheffing der school, en waarhij in de eerste plaat? aan den heer Blaauboer dank wordt gebracht voor hetgeen hij in het belang van het onderwijs heeft gedaan en ook aan den heer Zwagerman en Mej. Watertor. Aldus wordt besloten. De rondvraag. üc lieer Burger wijst op den ongewenschten toe- statui, waarin de afvoer bij het perceel Portegies verkeert. Dc Voorzitter deelt mede dat B. en W. dit hebben besproken en dc bedoeling voorzat een ondergrond sche rioleering aan te leggen, doch de begrooting liet het niet toe. B. en W. zullen het nader onder zoeken. De heer Burger wijst ook nog op een verstopt uri noir, n.1. bij de autogarage van Otsen. Afscheid van wethouder Engel. Dc Voorzitter deelt vervolgens mede dat van den heer Engel de schriftelijke mededeeling is ontvan gen dat hij in verband met zijn vertrek, bedankt als lid van den raad en als ambtenaar van den Burger lijken sfand. De heer Engel dankt den Voorzitter en de leden van den raad voor de vriendschappelijke medewerking. Toespraak van den Voorzitter Door den Voorzitter wordt dc lieer Engel ongeveer als volgt toegesproken. Hoewel de mededeeling van het ontslag van den lieer Engel ons niet verrast, is het toch van groote bcteekenis voor onze gemeente. Mijnheer Engel; Bijna 15 jaren hebt ge Uw werk kracht gegeven aan de belangen der gemeen t? Bar- singeThrifn. 2 Septtmbèr 1919 'Ifèb't ge zifting geno men als reedslid, daartoe, naar Uw eigen woorden, in staat gesteld door het evenredig kiesrecht, i Nov. 1919 volgde reeds Uw benoeming tot wethouder. Nu wil ik niet beweren dat deze voorspoedige politieke promotie een gevolg was van het vertrouwen dat de raad in Uw wet hou dersbekwaamheid stelde, maar wel durf ik vast te stellen, dat Uw herbenoeming als wethouder in 1923, in 1927 en 1932 te danken is aan liet vertrouwen dat U. door Uw arbeid den raad al lengs hebt afgedwongen. Het zijn Uwe bijzondere capaciteiten geweest, die bij de opvolgende wethou- dersverkiezingen den raad geen andere keuze lieten. Aangezien in gemeenten als de onze de taak van B. en W. niet is verdeeld op een wijze zooals we dat in groote plaatsen zien. valt het moeilijk aan te geven wat nu wel door U als wethouder is tot stand gebracht. Als we echter Uw politieke loopbaan in raad en in B. en W. volgen, dan is het wèl gemakkelijk te eonstateeren. dat Uw aandeel in de totstandkoming van onderscheidene belangrijke beslissingen niet ge ring is geweest. Doch óók dikwijls hebt ge 't spel moeten verliezen. Dc wijze waarop ge echter Uw voorstellen hebt ver dedigd, gaf aan het verloren spel toch een bijzon der cachet. „Als oh, als ze hield op alsof ze bang was nog iets te zeggen. „Als wat?" vroeg hij. „Als we elkander maar vroeger ontmoet had den." vulde ze fluisterend aan. „Ja, als dat slechts gebeurd was," bracht hij heesch uit. Hij beheerschte zich echter dadelijk en vervolgde: „Maar in ieder geval zullen we er nu nog bet beste van zien te maken." „.Ta, het allerbeste", zei ze en liep verder. Op den terugweg werd er heel weinig tusschcn hen gesproken. De schemering was ingevallen en de sterren straalden aan den hemel. Het was een volmaakte dag geweest, een dag zoo als men slechts zelden in het leven kan hebben. Ze gingen niet regelrecht naar huis, doch soupeerden in een afgelegen restaurant. En toen de maaltijd achter den rug was bracht hij haar naar een taxi en namen ze afscheid. „Je zendt me bericht, nietwaar?" drong hij aan. „Natuurlijk," zei ze. „Morgenochtend zal ik ie uit mijn kamer opbellen." „Zoodra je wakker bent?" vroeg hij. Zc glimlach te tceder. ..Zoodra ik wakker ben. Adieu." Toen de taxi zich in beweging zette stond hij nog blootshoofds op het trottoir, een slanke, athletische gestalte in grijs flanellen pak. Er ging een steek van pijn door haar hart, hij zag er zoo stralend gelukkig uit. Had ze hem ooit zoo blij en gelukkig gezien? En waarom? Ze wuifde nog tegen" hem, en do vraag die ze zichzelf gesteld had kon ze niet beantwoorden. Ze had hem beloofd haar- best te zullen doen niet te piekeren ,en dat mocht ze dus .ook niet. Nu ze echter alleen was kon ze dc gedachte niet van zich afzetten dat ze heiden trachtten zich met iets te voeden wat geen brood was Misschien was het leven nu eenmaal zoo, en had het geenerlei nut er méér van te verlangen. Gelijk hij zoo terecht had opgemerkt waren ze geen van tweeën meer in hun eerste jeugd. In den loop der jaren hadden ze dus een zekere levenswijsheid moeten opdoen. Het was iets kinderachtigs te blij ven verlangen naar dingen die men nimmer kon kriigen. "Beter dato-one te aanvaarden wat de Goden verkozen aan te bieden, en zich er mede tevreden te stellen. Dat was Eric's opvatting ook, en hij had eeliik. vermoedde ze. Tn elk geval was het aangenamer dan voortdurend teleurstellingen »e krijgen. Want 1 i leven dat ze tot nu toe geleid had, was vol Naar mijn oordeel ligt dc bcteekenis van arbeid hoofdzakelijk in de wijze waarop ge al die 15 jaren Uw beginselen naar voren hebt gebracht. I)e wijze toch waarop gc opgekomen zijt voor dc belangen van hen, die U als vertrouwensman en woordvoerder hebben afgevaardigd, heeft steeds ieders respect af gedwongen en is mijns inziens boven alle critiek verheven. In uitstekende argumentatie van Uw voorstellen, steeds getoetst aan Uw beginselen, zijt ge ons immer tot een voorbeeld geweest. Door al Uw hetoogen, re devoeringen, enz. loopt als een roodc draad ver geef mij dit beeld liet beginsel, waaraan ge Uw hart verpand hebt. Trouw aan dat eenmaal gekozen beginsel: zelfbeheersching in dc wijze waarop ge het hebt uitgedragen, zie daar Uw verdienste als raadslid en wethouder. Deze beginselvastheid kwam al tot uiting bij Uw benoeming tot wethouder in 1919. Ge verklaardet de aanneming afhankelijk te willen stellen van nader overleg met den raad omtrent enkele belangrijke pro grammapunten Uwer partij. Dat bedoeld overleg tot gevolg had Uw aanneming van do benoeming, be wijst niet alleen, dat Uw partij een uitstekend be langenvertegenwoordiger had gekozen, maar ook, dat de geheelc raad tot samenwerking bereid bleek. Die wil tot samenwerking i? gelukkig tot op den huldi gen dag bewaard gebleven. Nu is bet verre van mij, met dit alles te willen beweren, dat het steeds koek en ei is geweest. Inte- gendoel. Binnen deze muren zijn er ook oorlogsge ruchten geweest. Ge verklaardet b.v. Nov. 1919 dat ge de wethoudersbenoeming in geen geval zoudt ac cepteeren, wanneer het de bedoeling was dc oppo sitie Uwer fractie te stuiten. We hadden zelfs een vlaginrident! De balans opmakende, moeten wc echter komen tot een woord van batelijken dank voor dc wijze, waarop ge Uw gaven, kennis en arbeidskracht ge geven hebt aan de belangen der gemeente. Ik kau mij indenken dat bet U aan bet hart gaat. deze arbeid uit dc hand te moeten geven in dezen tijd van afbrokkeling. Zelf zijt ge denkelijk wel niet tevreden over de resultaten van Uw arbeid, omdat ge afstand «loet van Uw werk. op een moment, waarop de. velen, dien ge Uw steun hebt toegezegd, in grooteren nood verkeeren dan ooit tevoren. I.aat dat II echter niet ontmoedigen. Gij hebt hier gedaan vat Uw hand vond om te doen. Dr. Banning zegt het zoo wondermooi in zijn „re ligieuze ophouw" met deze woorden, waarmede ik eindigen wil: .Het is voor wie door z.g. ervaring wijs geworden heet, een klein kunstje om er den draak mee te ste ken, dat onnoozele stervelingen alsmaar weer uit zien naar het heil en dat bet nooit komt. Deze we reldwijsheid heeft niet begrepen dat de dienste vragen die zijn, welke niet beantwoord worden, de heiligste verlangens, die welke niet worden ver vuld, de machtigste waarden, die welke niet worden verwerkelijkt. Het geloof weet: de brandende marte lende vragen, welke het de moeite waard is om te stellen, ziin die welke de monsrh nimmer de rust. nimmer de oplossing, nimmer het afdoend ant woord doet vinden." Mijnheer Engel. De raad met inbegrip van bet z.g. „raadhuisoersoneel". heeft gemeend zijn erkentelijk heid en dankbaarheid te moeten uiten in een stof felijk iets. Hij beeft daartoe de keuze laten vallen op het standaardwerk „De Zuiderzee". Wij moenon. dat nu Gij Uw arbeid bier moet afbreken als gevolg van de drooglegging der Zuiderzee, een herinne ringswerk, dat de bedoeling heeft vee! van hetgeen de Zuiderzee eigen was en nu gaat verdwijnen, vast te leggen. U welkom zal zijn. Applaus. De heer Smit zegt. dat het reeds een poosje gele den bekend was dat de heer Engel de gemeente 7.ou YerJa'fn,. doch. dat hij. in. verband met het vertrek van Burgemeester Brcebaart en ^iet do ongesteld heid van spr. nog eenigen tijd is aangebleven. Voor spr heeft de heer Engel «n dien tijd veel werk ge daan. nl. bij het afscheid van den vorigen burge meester en zij de installatie van burgemeester Log gers. De lieer Engel heeft dat op waardige wijze ge daan en een woord van lof is dan ook wel op zijn plaats. In al de jaren dat spr. met den heer Engel deel van dit college heeft uitgemaakt, beeft spr. op zeer aangename wijze met den heer F.ngel samen gewerkt. Wel waren we het niet altijd met elkaar eens, maar de onderlinge verstandhouding leed daar niet onder. Snr. wenscht den heer F.ngel en zijn ge zin toe. dat het bun goed moge gaan in hun nieuwe woonplaats. Applaus. De dankbaarheid der partij. De heer Burger zegt tot zijn scheidenden partijge noot: Waar dit de laatste raadsvergadering is, die U hier als raadslid en wethouder medernaakt. een plaats die U vanaf 1919 tot op beden loc bier in den raad vervuld heeft, en waar ik die vanaf 1919 met L" steeds dc vergaderingen heb medegemaakt, steeds in goede kameraadschap en U nooit van uw kant gebruik heeft gemaakt, om mij tc beïnvloeden oi pressie uit desillusies geweest. Tenvijl ze den sleutel in het slot stak dacht ze bij zichzelf dat er per slot van rekening slechts één mensch op de wereld bestond die haar werkelijk noodig had. Het huis leek haar leeg en kil toe. Langzaam liep ze de trappen op en eerst nu voelde ze hoe moe ze was. Haar kameniertje Hobbs, was in haar slaapkamer bezig en zebekeek haar meesteres onbemerkt met onderzoekende blikken. Marcia viel op een stoel neer. „Ik ga regelrecht naar bed," gaf ze te kennen. „Uitstekend, Myla'dy," zei Hobbs. Hobbs vond het zonder twijfel buitengewoon ge wichtig haar met dien nieuwen titel te kunnen aanspreken, en inwendig lachte Marcia er om. On willekeurig vroeg ze zich af wat haar kameniertje wel niet gezegd zou hebben, indien zc geweten had dat haar meesteres dien ganschen dag haar plich ten tegenover gezelschapskringen verzaakt had, in een roeibootje had gezeten en een sprookjesbosch bezocht. Er lagen cenige brieven voor baar op de tafel, maar ze legde ze ongeopend terzijde. Die konden wel tot den volgenden morgen wachten: vanavond had zc aan andere dingen te denken. In werkelijk heid dacht zc aan den gouden beker van het geluk welke aan haar lippen was gebracht, en dien ze niet tot den bodem had willen ledigen, uit angst voor den bitteren droesem dien ze noodwendig most vinden. Eens had zc God gebeden haar voor kwaad te be hoeden, maar thans leek kwaad haar zoo vaag cn onwerkelijk toe, dat ze er nauwelijks over na dacht. Eéns was haar motto geweest: anderen te dienen welk nut had het echter, indien anderen haar diensten niet behoefden? Ze zag haar echt genoot den laatsten tijd zoo goed als nooit en ge leidelijk was de overtuiging gekomen dat hij haar in het geheel niet meer noodig had. Hij stelde in niets belang waar het haar betrof. Hij hield enkel en alleen van zijn loopbaan, en haar kinderen behoefden haar indien mogelijk nóg minder. Het leven was een genoegelijk spel voor hen. en ze hadden geen tijd over om aan familiebanden te den ken. De buitenwereld had hen reeds geheel en al in beslag genomen. Ze kon het begrijpen, hoewel haar hart trilde van smart. Ze begreep zelfs wat er in haar man moest omgaan. Haar eigen positie was haar evenwel niet bijster duidelijk En Eric Eric had stellig gelijk door te zeg- te oefenen op de raadsbesluiten die ter behandeling werden gebracht, dank ik U vooi de goede ver standhouding en kameraadschap, die er steeds tus schen ons beslaan heeft. Ook onze arbeidersbewe ging, waarvoor U bier als lid van den raad was ver tegenwoordigd. zal veel in U verliezen, want steeds heeft U. waar het die belangen betrof, ze met kracht en beleid verdedigd. Ik denk wel, dat dit voor U vandaag geen aangenaam afscheid zal wezen, omdat ik weet dat U voor uw raadslid- en wethouderschap altijd met groote waardeering eti activiteit gedaan heeft en betoond. En ik geloof dat de plaats die tl hier nu verlaten gaat. moeilijk door een ander met die capaciteiten en inzichten te vervullen zal zijn. Lk hoop. dat de werkkring waarin U nu geplaatst is. LJ de bevrediging moge geven voor datgene wat U hier moet missen. Ik wensch U en uw gezin verder veel geluk en voorspoed toe in lengte van jaren. Applaus. Dc heer Engel betuigt zijn groote ingenomenheid met het ontvangen boekwerk „De Zuiderzee', de Zui derzee waarop hij als 12-jarige jongen begon te vis- schcn. liet boek vermeldende de geschiedenis, waar door hij thans niet meer kan visschen en die oor zaak is dat hij thans moet aftreden als raadslid cn gen dat ze haar gaven aan ben verspilde. Boven dien was hij de eenige die haar blijkbaar noodig had. Hij begreep haar volkomen cn verbeeldde zich ook geen seconde dat hij haar droomen zou kunnen verwezenlijken. Het eenige wat hij haar had voorgesteld was op nieuw te beginnen: en ander paleis op te bouwen, hetwelk hechter was dan liet vorige. Alles was beter dan niets. Hij bad gelijk, ja bij moest gelijk hebben. Ze viel nu van louter vermoeienis in slaap, cn ze droomde dat ze in bet nieuwe paleis dat ze moest opbouwen woonde. Er waren vele kaniers in met de prachtigste meubelen, en breede liooge vensters, welke uitzicht gaven op een rivier van kristal en gouden dennenbosschen. Ze was daar niet ongelukkig, want het was een wonderbaarlijk avontuur, en ze genoot tot op ze kere hoogte van alles. Op een dag kwam ze echter voor een gebroken trap te staan, overdekt niet vuil en stof. een trap die naar een zware eiken deur leidde. Een onweerstaanbaar verlangen maakte zich van haar meester die trap af te dalen, doch er was iets wat baar tegenhield iets waartegen ze intuïtief vocht, totdat ze eindelijk de overwinning had behaald. Toen ze.echter den eersten stap deed, zakte dc trede onder haar voet in en ze viel op den grond. Ze lag half versuft terneer, totdat het langzaam, heel langzaam tot haar doordrong dat ze niet meer naar haar paleis kón tenigkeeren, en de deur waar tegen ze lag nimmer geopend zou worden, omdat het de Deur van bet Verleden was En toon ontwaakte zc cn was weer een nieuwe dag begonnen. HOOFDSTUK XL De schermutseling. Slechts de kracht der gewoonte liet. Marcia de eerstvolgende dagen doorkomen. Ze had eenige uit- noodigingen voor Cowes ontvangen, maar zc niet geaccepteerd. Haar plannen waren nog zeer vaag. zei ze. en men veronderstelde dat ze voornemens was zich ergens met de kinderen buiten te begraven. Geen sterveling scheen er eenig vermoeden van te hebben hoe moe zc was, hoewel dc oude mevrouw Barrowdale zoo nu en dan te kennen gaf dat Mar cia werkelijk veel te mager werd. Door alles heen had ze gehoopt dat haar man den wensch zou uit spreken met haar op reis te gaan. Hij moest voor thnn.< een nieuwe functie heeft gekregen. Tn zijn schrijven dankte.spr. reeds voor dc rn-iidschapp;'- lijke samenwerking. Het heeft spr. altijd pleizier gedaan hier steeds zijn mccning te kunnen zeggen, zonder dat dit iets afdeed aan dc verhouding met el kaar en ook niet aan dc plaats die spr. in het col lege innam. Spr. acht dit ook juist een eerste ei-ch van democratie, en zonder wie spr. niet zou kunnen leven. Spr. wijst er op, dat hij vooral in den beginne wel eens wat fel zijn meening uitte in dien tijd beeft spr. ook wel wat geleerd, nl. dat men niet niet zijn kop door den muur kan. - maar eerst moet men de geest van de menschen loeren kennen. De resultaten waren niet altijd bevredigend, maar spr. heeft ook loeren berusten. Spr. vindt het weemoedig in dozen tijd, nu de gemeente in zulke m >ei!ljkc om standigheden verkeert, te moeten vertrekken, maar die toestand is tenslotte niet onze schuld, doch is te wijten aan de economische verwildering, gevolgd door de diepgaande crisis. Spr hoopt dat burge meester en raad in dc toekomst de kracht zullen vinden om de gemeente uit de moeilijkheden tc bren gen. Spr. roept den hoeren geen vaarwel toe, zoo ver gaat spr. niet weg, bet is slechts ecu quaestio van een paar meter. Hierna volgt sluiting. een belangrijke zaak naar het Noorden van Enge land, doch verder wist zo niets van zijn plannen al. o vermoedde dat hij rustig wilde studceren. Ilct huis in Mountgravc Square moest echter eenige re paraties ondergaan, zoodat hij daar wel niet zou blijven, veronderstelde ze. Zoolang dc mogelijkheid bleef bestaan dat hij in liet een of andere opzicht op haar kon rekenen jnocht zo niet aan zichzelf denken. Zc wilde haar belofte aan Eric houden hem de volgende week te zullen ontmoeten, maar ze ver langde bijna niet naar dat weerzien. Zo wachtte niet sterk ongeduld op een teeken van Kvcrard, voordat hij op reis ging, een enkel woord <>f gebaar waaruit zc kon opmaken dat hij haar noodig had. In dat opzicht deed ze aan een uitge hongerd wezen denken, dat door alles hoopte voedsel te krijgen uit de bekende geliefde hand, voordat het elders stilling van den honger ging zoeken. En achter dat gevoel van honger en teleurstelling kwam iets wat haar tot nu toe volmaakt vreemd was geweest... een langzaam oplaaiend vuur van ver ontwaardiging over haar gewonde liefde. Ze begon zichzelf bijna te verachten om de pijnen die ze leed. en ze dacht dat een scherp mes indien dit diep in do wonde werd gestoken, haar daarvan kon bevrij den, als zc tenminste den moed vond dit te doen. En toch wachtte ze, wachtte, terwijl haar wanhoop dagelijks groot er werd. Toen ze Lillith op een dag op een partij ontmoet te, antwoordde ze haar op haar vraag of ze on reis ging, dat ze het nog niet wist wat er zou gebeuren. „Misschien heeft Everard me noodig", verklaarde ze. „Tegen het einde van de week gaat bij voor die Marley-zaak naar het Noorden." „Alsof hij jon noodig zou hebben", lachte haar schoonzuster. „Beste kind, je bent op het oogenhlik geweldig lui, vrees ik. Ik heb je zoo goed ais ner gens dit jaar aangetroffen." Even wachtte ze oir» daarna te vervolgen: „Klaarblijkelijk amuseerde je ie elders. Het is belachelijk van je te verwachten dat. je man je noodig zou hebben", ging zo voort. „Het is een heel dwaas excuus en dit weet je zelf ook wel. Een volgenden keer zeg je misschien wel dat je het te druk hebt om zijn sokken te mazen." „Ik geloof dat hij die toch draagt", protesteerde Marcia, „en dergelijke artikelen moeten wel eens gemaakt worden." Wordt vervolgd. ZONDAG 6 MEI. HILVERSUM (301.5 M.) V.A.R.A.: 9.00 Postduivonbcrichten en Voetbalmc- dedeelingen: 9.03 Tuinhouwhalfuurtjc door S. S. Lantinga; 9.30 Orgelspel door Joh. Jong; 10.00 C. S. Adcma van Schelteina-herdenking; A.V R.O.: 12.00 Kovaos Lajos en zijn orkest; 2.00 Boekenhalfuurtje; 2.30 Pianorecital; 3.00 Concert door het Omroei>or- kost o.l.v. Nico Troep; i.00 Zang door de Gom. Zangvereeniging Excelsior te Gouda; 4.20 „Waar bef leder rolt"; V.A.R.A.: 5.00 Vóór de kinderen; 5.30 Gramofoorimuziek; 5.40 Voetbal van don dag: V.l\ R.O.: 6.00 Boekenhalfuur; 6.30 Pianorecital: 7.00 Wij- dingsdienst; A.V.R.O.: 8.00 Vaz Dias; 8.15 Concert gebouworkest o.l.v. Dr. Willem Mengelberg: 9.25 Radiojournaal: 9.10 Omroeporkest; 11.00 Graino- foonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.30 Morgenwijding: K.R.O.: 9.30 Hoogmis 11.00 Gramofoonmuziek; 1215 K.R.O.-orkest: 1.00 Lezing; 1.20 Vervolg concert: 1.45 Gramofoonmuziek 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen: 2.30 Gramo foonmuziek: 4.00 Ziekenlof; N.C.R.V.: 5.00 Lezing; 5.15 Orgelspel: 6.00 Kerkdienst: K.R.O.: 7.15 Voet baluitslagen: 7.50 Lezing: 8.15 Orkest: 9.00 Vaz Dias, 9.05 Mannenkwariiertie: 10.15 Vaz Dias: 10.20 Gra mofoonmuziek; 10.40 Epiloog. LUXEMBURG (1304 M.1 5.00 Concert: 8.45 Gramofoonmuziek; 9.30 Concert; 10.00 Gramofoonmuziek; 10.30 Dansmuziek. BRUSSEI. «84 M.) 9.20 Concert; 11.15 Populair concert; 12-30 Orkest; 4.20 Populair concert; 9.30 Dansmuziek. BRUSSEL f322 M.) 12.30 Populair concert: 4.20 Dansmuziek; 6.35 Orkest 8.20 Populair concert; 9.30 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M 2.20 Gramofoonmuziek; 7.35 Omroeporkest; 9.30 ld.; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 3.50 Concert; 6.10 Populair concert; 9.50 Orkest. HAMBURG (332 M.) 12-35 Populair concert; 2.05 Gramofoonmuziek; 5.45 Omroeporkest. DAVENTBY (1500 M.) I.20 Gramofoonmuziek3.20 Concert; 4.10 Kcrkcan- tate; 6.50 Vioolrecital; 8.25 Concert. PARIJS RADTO (1790 M.) 10.50 Orgelconcert: 11.40 Gewijde muziek; 12.20 Or kest; 2.20 Opera; 5.20 Concert; 9.50 Dansmuziek. MAANDAG 7 MEI. HILVERSUM f301.5 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek: 9.00 Ensemble o.l. v. Frits Rakels; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; V.A. R.A.: 10.15 Voordracht door Krans Nienhuys; 10.30 VARA-ensemble: 11.00 Causerie: 11.20 Ensemble; 12.00 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins; 1.35 Ope ning van het Juliannkanaal. Toespraak door minis ter Ir. J. A. Kalff; 2.00 Rustpoos; 2.15 Voor de vrou wen; 2.45 Pianorecital; 3.15 Voordracht door Adolf Bouwmeester; 3.45 Vervolg uitzending opening Juli- anakanaal; 3.50 Gramofoonmuziek; 4.30 Voor de kinderen: 500 Trio Guaroni; 6.00 Vervolg concert; 6,30 Muzikaal babbeltje; 7.00 Rotmvsche uitzending; 7.10 Gramofoonmuziek; 8.00 Herhaling S.O.S.-berich ten; 8.03 De Zigeunerbaron, operette van Joh. Strauss; 10.45 Strijkenscmble o.l.v. Tlugo de Groot; II.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; S.15 Gra mofoonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Lezen van Chr. lectuur: 11.30 Populaire gramofoonmuziek; 12/(0 Politieberichten; 12.15 Orgelconcert door Jan Zwart; I.20 Toespraak door minister J. A. Kalff; 1.45 Leger des Heils-kwartiertjc; 2.00 Uitzending voor scho len; 2.35 Wenken voor de keuken: 3.00 Knippen en stofversieren: 3.30 Ooggetuigeverslag van de in l>e- drijfstelling van bet overlaadbedrijf der Ned. Spoor wegen te Bom; 4.00 Rustpoos; 4.10 Bijbellezing; 5.10 Concert; 6.30 Vragenuurtje: 7.00 Politieberichten; 7.15 Gramofoonmuziek: 8.00 Evangeli«atiesamen- komst; 9.30 Vaz Dias: 9.40 Concert; 10.30 Gramo foonmuziek; 11.30 Sluiting. LUXEMBURG (1304 M.) I.00 Concert; 7.30 Vioolrecital; 8.40 Concert; 8-50 Idern; 9.00 Gala-a\oiul; BRUSSEL (484 M.) 12.30 Gramofoonmuziek; 4.20 Orkest; 5-35 PbRl-nr- monic van Berlijn; S.30 Concert; 9.30 Gramofoontmiz. BRUSSEL (322 M.) 12.30 Concert; 5.50 Concert; 8.20 Orkest; 9-30 Gra mofoonmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 2.50 Ensemble; 0.50 Piano en viool; 10-30 Dansmu ziek. HAMBURG (332 M.) 10.10 Gramofoonmuziek; G.20 Orkest; 10.a5 Orkest; II.05 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 12.20 Kamerorkest; 4.35 Concert; 7.30 Omroeporkest 10.20 DansorkesL DAVENTRY (1500 M.) 2.20 Gramofoonmuziek; 3.20 Concert; 4.35 Dansmu ziek; 7.20 Concert; 10.15 Lew Stone en zijn !>nnd. PARIJS RADIO (1796 M.) II.20 Orkest; 7.20 Kamermuziek; VOOR DINSDAG 8 MEL HILVERSUM (301.5 M.) A.V.R.O.: 8.00 Gramofoonmuzeik; 10.00 Morgenwij ding; 10.15 Gewijde muziek: 10-30 Orgelconcert; 11.00 R.Y.l „Ziekenhuisverpleging thuis 11.30 A.V.R.Ó.: Orgelconcert; 12.00 Lunchconcert; 1-30 Grninnfoonmu ziek; 1.45 Omroeporkest; 2.1" Verz. zender; 2.:k) N i- oolrecitai; 3.00 Knipcursus; 4.0(1 Verz. zender; 4.15 Gramofoonmuziek; 4.30 Radio kinderkoorzang; 5.0(1 Voor kleinere kinderen; 5.30 V.P.R.O.: Bijlbelvertel- iingen; 600 A.V.R.O.: Gramofoonmuziek: 56.30 R.V.U, 7.00 A.V.R.O.; Snaphots uit de Rudolf N'elson en Mr. Preed; 7.2.' Overschakeling op verst jsender; 7.30 r.n- gel sche les voor gev.; 8.00 Vaz Dias; S.nr, Concert; 8-35 Louis Noiret met nieuwe liedjes; S.33 Concert; 9.30 Orgelconcert: 10.10 Kovars Lajos; 11.00 Va* Dias 11.10 Kovacs Lajos, dansmuziek. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; 10.30 Muzickuitz. v. fabr.; 11.00 Gramofoonnuuiek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politiebcr.; 12.15 Ensemble; 2.00 Vrouwenuurtje; 5.00 Modeoursus: l.uti Verz. zender; 4.13 Gramofoonmuziek; 4.30 Concert; 5.43 Gramofoonmuziek; 6.00 K.R.O.-Bms: 6.in Kspe- rantocursus; 7.00 Politieberichten; 7.15 Causerie: L3."i KR.O-Boys; 8.30 Vaz Dias; 8.35 Gramofoonmuziek: 8.40 K-R.O.-orkest; 9.10 „Wat gij, dc minste mijner broeders". Evangelisch spel; 9.40 Concert: 10.20 Vqor- dracht; 10.35 Vaz Dias; 10.40 Orkest; 11.20 Gramo foonmuziek. LUXEMBURG f1104 M.) 7.00 Concert; 7.50 Zangrecital; 8.15 Idem; 9.00 Dans muziek; 9.35 Concert; 10.10 Gramofoonmuziek; 10-35 Idem. BRUSSEL (484 M.) 12.30 Concert; 4.20 Concert; 7.20 Orkest: $.33 Con cert; 9.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (322 M.) 12.30 Gramofoonmuziek; 4.20 Orkest; 5.50 Concert; 9.30 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG (12Ö1 M.) 11.20 Ensemble; 2J20 Omroeporkest; 9.50 orkest; 10.20 Dansorkest.

Schager Courant | 1934 | | pagina 18