WAARDELOOS GEWORDEN BOEKEN. Een tragische terugheer. R "7c'veraanslag op den gouverneur van Bengalen. Dillinger opnieuw ontsnapt? Dolle rit van een waanzinnige. In een betonmolen gevallen. Visschersvereenlging „Geestmerambacht" De marktstalletjes. Predikbeurten. Marktberichten. In. BOEKESTEIN 8 g T. BOEKESTEIN-Kramer g slagersknecht Naar aanleiding van de ln ta voeren nieuwe spelling. Samenstelling van nieuwe schooluitgaven het gevolg. In voering op langer termijn gevraagd. De vereeniging Xed. Uitgeversbond wijst in een schrijven aan den Ilaad van Ministers op haar vroe gere adressen, waarin ernstige bezwaren werden kenbaar gemaakt tegen een oplossing van het spel lingvraagstuk in dien geest, dat een gewijzigde spel ling op korten termijn zou voorgeschreven worden. Adressante wijst opnieuw met klem op de groote geldelijke offers, welke bij verplichte invoering op korten termijn zouden geëischt worden van welhaast de geheele Nederlandsche bevolking: van hel Rijk en de gemeenten, welke zwaar zouden belast worden door de hooge kosten, verbonden aan het aanschaf fen van nieuwe schooluitgaven; van de gezinnen, die eveneens hun budget zouden zien verhoogd ten gevolge van het aankoopen van de benoodigde nieu we schoolboeken; van de uitgevers, die honderd duizenden leer- en leesboeken aan vernietiging moe ten prijsgeven. Adr. heeft voorgesteld, met cijfers aan te tooncn, dat met onbruikbaarmaking van de waardeloos ge worden boeken en het samenstellen van de nieuwe uitgaven, kapitalen gemoeid zijn, welke op tonnen gouds geschat worden. Op deze bereidverklaring ziet ze een beslist antwoord nog tegemoet en ze blijft gereed, indien de Raad van Ministers dit wil toe staan, hem met den grootst mogelijken spoed die ge gevens te verstrekken. Het hoofdbestuur der Maastchappïj tot Nut van 't Algemeen heeft aan den Ministerraad zijn instem ming betuigd met de compromis-voorstellen van Mi nister Marchant en spreekt den wensch uit, dat „de Ministerraad thans den knoop zal doorhakken en met vertrouwen de. oplossing van de vele bezwaren, die hem ongetwijfeld naar aanleiding van dit voor stel weer zullen bereiken, aan den tijd en de prac- tijd. zal willen overlaten en die maatregelen zal wil len nemen om de voorgestelde spelling, onder toe passing van redelijke overgangsbepalingen. zoo spoedig als mogelijk zal blijken, ingang te doen vin den." Gevnnoenisdeuren sluiten zich achter Sa- muel InsulL Ch i c a go. Samuel ïnsull is gister als arrestant te Chicago teruggekeerd. Bij aankomst was hij een volkomen gebroken man. De beambten zetten hem in een gereedstaanden auto, die den financier naar het huis van bewaring overbracht. Een dichte menigte was getuige van den tragi- schen terugkeer van den man, die nog slechts kort geleden als veelvoudig millionnair den toon in lei dende kringen had aangegeven. In tegenstelling met de verwachting gedroeg de bevolking zich vrij wel volkomen apathisch. Slechts één incident deed zich tijdens den rit voor. Op een gegeven oogenblik stak namelijk een arbeider zijn arm door het raam pje. „Ik wilde hem de hand drukken, daar ik begaan ben met zijn lot," verklaarde de man. In het huis van bewaring aangekomen, moest In- sul zich onderwerpen aan de gebruikelijke proce dure voor alle arrestanten. Er werden vingerafdruk ken van hem genomen, hij werd gefotografeerd en geïdentificeerd met behulp van het politieblad. Vervolgens werd hij voor den rechter van instruc tie geleid. Zijn huisdokter, die hem tevoren onder- zoekt ^verklaarde, dat Insull aan een ernstige kwaal lijdt, waarom hij verzocht, hem in een rolstoel naar het .kabinet van den officier te brengen. De grijzo financier weigerde dit echter. Daaron vond ccn eerste verhoor plaats, waarbu Insull officieel in staat van beschuldiging werd ge steld wegens bedriegclijke bankbreuk en het maken van inbreuk op de post wet. Op zijn verzoek, hem te gen borgtocht op vrije voeten te stellen, bepaalde de rechter van instructie de cautie op 200.000 dol lar. Daar Insull niet in staat was, dit bedrag bijeen te brengen, werd hij naar het huis van bewaring te ruggeleid en ingesloten. De schoten hun doel gemist. Calcutta: Bij de paardencourses te Darschil- ling was ook de gouverneur van Bengalen, Sir John Anderson aanwezig. Twee Bengalen hebben verschei dene revolverschoten op hem gelost, doch geen der schoten trof doel. De daders zijn gearresteerd. Nader uit Londen: Bij den revolveraanslag op den gouverneur van Bengalen, Sir John Anderson, is een toeschouwster door een schot in den enkel ge wond. Men meent dat behalve de twee gearresteerde Bengaleezcn nog vijf personen deel uitmaken van de bende. S"' John zat met zijn eenige dochter in eou loae toen de aanslag werd gepleegd. Chicago: 8 Mei (V.D.): In aansluiting op hof bericht van de politie, dat men Dillinger en verschei dene leden van diens bende op het spoor zou zijn wordt gemeld, dat verscheidene politieauto's twee auto's achtervolgden, waarvan de inzittenden een zaak in delicatessen hadden overvallen en er de kas had den geplunderd, waarbij de eigenaar werd gewond. Eenige politiebeambten beweerden Dillinger te hcl>- ben gezien. Ten slotte heeft de politie het opgegeven. De roovers zijn dus opnieuw ontkomen. POLITIE OP DE BRUILOFT. Leider van den overval In Nijswiller oearresteerd Sinds eenigen tijd was er een signalement verspreid betreffende P. W., welke bij een inval in een café te Nijswillcr-Wittem, een leidende rol had gespeeld. In dit cafc had men de bezoekers met wapenen in be dwang gehouden en het huis doorzocht; waarna de bende vertrok, met medeneming van een karabijn. P. W. was sindsdien zwervende. In Maastricht zou Zaterdag een hroer van P. W. in het huwelijk treden. De politie te Maastricht vermoedde dat de gezochte ook deel zou nemen aan de bruiloftsprct. en het bleek dat ze goed geraden had. Ze meldde zich ook op het feest en trof P. W. daar aan, die onmiddellijk werd gearresteerd. TERWIJL DE MOEDER PRAATTE Kind in de wieg verbrand. Terwijl de moeder een buurpraatje maakt, is gister morgen in de woning van den gemeente-arbeider L. Smilde aan de Groote Akkerstraat te Meppel een wieg, waarin een éénjarig kind lag, in brand geraakt, ten gevolge van het feit, dat de wieg te dicht bij het gasstel stond. Een armpje van het kind verbrandde geheel. Het kind kreeg voorts zware brandwonden in het gelaat. Door een gesloten garage-dear gereden. Zondacrmiddag omstreeks zeven uur startte de 20- jarige tuinderszoon de J. te Honsclersdijk in de ga rage van zijn vader met een auto. In ccn vlaag van waanzin, aldus de „Resb.", reed hij door de gesloten garagedeuren heen. Met een vaart van pl.m. 80 K.M. reed hij over Kwintsheul en Wateringen. De heer V. uit Naaldwijk wist met zijn auto hem te passfceren en op de Loozerlaan, waar hij twee politieagenten zag. zette V. zijn wagen dwars over den weg en versper de daardoor de J. den weg. die dan ook stopte, üc politie-agenten konden hem met de minste moeite in rekenen en de J. werd naar de Ramoerkliniek wegge bracht. Des morgens had de J. reeds ds. de Graaff een pak slaag toegediend. Aan de J. had men eerder weinig kunnen bespeuren. Wel dat hij de laatste dagen het er over had, dat hij de crisis uit de wereld zou helpen. Algemeen staat men er dan ook over verwonderd, hoe hij in zoo'n korten tijd zoo waanzinnig is geworden. Arbeider een been afgekneld. Gisternamiddng omstreeks kwart over drie heeft op een terrein aan de Oisterwijkschcbaan te Tilburg e-n ernstig ongeval plaats gehad. Do 35-jarige ongehuwde arbeider M. G. Balk, afkomstig uit Cothcn was bezig met het smeren van een ter plaatse opgesteldcn bet«>n- molen, die op dat oogenblik in volle werking was. Op een gegeven moment zag een mede-arbeider, dat Balk het evenwicht verloor. Hij riep den machinist nog toe de machine af te zetten en deze voldeed daaraan ook onmiddellijk, doch toen was het. ongeluk reeds geschied. Balk was met een been tusschen een der kamwielen van de machine geraakt. Het been wer l onder de knie totaal afgekneld. Een medearbeider had de tegenwoordigheid van geest het been onmiddellijK af te binden, totdat de ijlings ontboden geneesheer verscheen, die den ongelukkige verder behandelde. Per ziekenauto van den G.G. en G.D. werd de man naar het St. Elisabeth ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is zorgelijk. HET MES EN HET MEISJE. Jongeman ernstig gewond. Toen Maandagavond na afloop van do kermis te Reilen, de 23-jarige wagenmakersknecht Boer. per fiets een meisje naar huis zou brengen, werd hij, zoo meldt het „Nwsbl. v. h. NV', bij de brug over het Homansknnaal te Smalhrock door een paar tot dus ver onbekend gebleven jongelui opgewacht, van wie een B. onverhoeds met een mes een diepen steek in den rug toebracht, ter hoogte van de longen. Boer had nog zooveel kracht, zich zelf naar het huis van dr. Meijering te beven, die hem voorloopig verbond. Op dokters advies is B. echter daarna on middellijk per auto naar het Wilhelmina-ziekenhuis te Assen vervoerd. ROEMEENSCH VLIEGTUIG NEERGESTORT. Boekarest: Een Roerneensch militair vliegtuig is in de nabijheid van de stad Tecuci neergestort. Daarbij werd de waarnemer, een officier gedood, ter wijl de piloot een onder-officier, zwaar gewond werd. 23 RUNDEREN DOOR BLIKSEMSTRAAL GEDOOD. Stonden aan een draad vastgebonden. Bij een noodweer boven den Meggerkong te Renis- burg in Buitschland, is Maandag een bliksemstraal geslagen in een draad, waaraan 23 van 50 stuks hoornvee bevestigd waren. De beesten zijn gedood. BOSCH- EN HEIDEBRANDEN OP JUTLAND. Kopenhagen. Ten gevolge van de aanhoudende droogte van de laatste dagen zijn gisteren in ver schillende deelen van Jutland bosch- en heidebran den uitgebroken. In de nabijheid van Aalburg is een gebipd van duizend morgen heide door het vuur vernield. Een groot aantal vrijwilligers heeft ge tracht uitbreiding van den brand te voorkomen door het graven van greppels. Men verwacht, da* het vuur echter nog geruimen tijd zal blijven woeden. Bij Kjulstrup brandde een voornamelijk met je neverbesstruiken begroeid terrein van 25 morgen grootte af. Hier slaagde men er echter in het vuur weldra te dooven. VERGIFTIGINGSGEVAL IN HAARLEMMER MEER Enkele maanden geleden is een bewoner van den Nieuwen Meerdijk. hij Sloten, in de Haarlemmer meer, naar een ziekenhuis te Amsterdam overge bracht, omdat verschijnselen van vergiftiging waren waargenomen. Het onderzoek wees uit, dat inder daad van vergiftiging sprake was. Thans verneemt het „Haarl. Dagbl.", dat verdenking gerezen is tegen de vrouw van den vergiftigden man en tegen een kostganger. De sub.-oficier van Justitie te Haarlem, mr. Paardekooper Overman heeft een onderzoek in de woning aan den Nieuwen Meerdijk ingesteld. De vrouw en de kostganger zijn naar het politie bureau te Hoofddorp overgebracht. Zij ontkennen alle schuld. L A .V G F N D IJ K OUDKARSPEL. Hengelclub. Dinsdagavond vergaderde de Hengelclub Oudkar spel in het clublokaal bij den heer C. Vis, alhier. De voorzitter, de heer A. Timmerman, heette al len welkom op deze jaarvergadering, waarna de se cretaris de notulen der vorige vergadering voorlas. Deze gaven geen aanleiding tot opmerkingen. De penningmeester, de heer J. Bruin, bracht hierna zijn financieel verslag uit. De tekening sloot dit keer met een voordeelig saldo. De ontvangsten waren f 114.95, de uitgaven f 112.37, alzoo een saldo van f 2.58. Medegedeeld werd. dat zeven leden, die geen con tributie betaalden als lid zijn geruyeeri. waardoor het ledental een achteruitgang heeft gemaakt. Met nog enkele ingekomen bedankjes was het ledental teruggeloopen tot 34. De heeren K. Dekker en L. Eiland hebben de reke ning van den penningmeester onderzucht en in orde bevonddn, waarop décharge volgde. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd het aftre dend bestuurslid, de heer J. Bruin, herkozen, terwijl in de vacatures, ontstaan door het belanken van den heer P. Heertjes en het zich niet meer beschik baar stellen van den secretaris, den beer G. Prijs, de heeren W. Tuin en D. Man gekozen, welke beide heeren hun benoeming aannamen. De vuorzitter feliciteerde de vereeniging met deze drie bestuursleden. Vervolgens was aan de orde de vaststelling van den datum van den eersten wedstrijd. Na eenige bespre kingen werd besloten deze te houden op 17 Juni a s. De contributie werd ongewijzigd gelaten. Het mag in iweeen worden betaald. De voorzitter had van een der niet aanwezige le den de opmerking gehoord, dat het misschien aar diger zou zijn, als bij het prijsvisschen alleen reke ning werd gehouden met het aantal gevangen bo- veiunaatscbe visch. Er moet toch worden geprobeerd, ze zoQi groot mogelijk te vangen Dit voorstel viel in guede aarde en zal bij den vol genden wedstrijd worden geprobeerd, om alleen de bovenmaatsche visch mee te tellen. De wedstrijd zal worden gehouden bij de Kcrkmeer. Daarna sluiting. LANGENDIJK. Zweminrichting. Naar wij vernemen, is de eenigen tijj geleden op gezonden leokening van een te bouwen zweminrich ting aan het Waardje goedgekeurd terugontvangen, zoodal verdere uitwerking der plannen mogelijk is. Een zweminrichting op deze zoo bij uitstek ge schikte plaats zal zeer zek»-r in de behoefte voorzien en wordt de verdere afwikkeling dan ook met groo te belangstelling gevolgd. Een bewogen vergadering. Een over winning van de minderheid. Voortaan mag lot 16 Maart worden doorgevischt. De visschorsver. „Geestmcrambacht" vergaderde Dinsdagmiddag ten huize van den heer K. de Hart te Oudkarspel. De reden, waarom deze vergadering was uitge schreven, was, dat door een zeventienta! leden een verzoek was ingekomen om te vergaderen over een punt, dat op de vorige vergadering was aangeno men, en waarmee deze leden zich niet konden ver eenigen, n.l. de sluiting van den vischtijd op 1 Maart. Dc adressanten wilde de sluiting in doen gaan op 1G Mnnrt, alleen met de zegen en de schakel, torwij! het visschen met alle soorten fuiken moest worden verboden in het tijdvak van 1 tot 16 Maart. De voorzitter, de heer W. Kliffen opende met een woord van welkom, waarna hij een uiteenzetting gaf. waarom men in de vorige vergadering tot het be doelde besluit was gekomen. Men wilde den stand van de snoek door deze bepaling verbeteren. De secretaris voegde er nog aan toe bet te betreu ren, rlat de leden daarvoor een vergadering hadden bijeengeroepen. Men nioet z'n eigen belang zien. De schaad moet voor de baat uit. Uit do vergadering gingen echter stemmen op. dat men niet te etbn had in die periode van 1 Maart tot den zestiende, omdat men niet bij bet gemeente bestuur behoefde aan te kloppen om steun, daar vol gens dc wet wel mag worden gevlscht. Als er snoek wordt uitgezet komt er snoek genoeg, waren de te genstanders van oordeel. Men betreurde het echter, dat zoo weinig van de onderteekenaren op de ver gadering aanwezig waren. Als men er nu tegen is, waarom komt men dan niet? Dc voorzitter gevoelde er niet veel voor, om het voorstel in stemming te brengen, maar een der tegenstanders wilde doorzetten. Stemmen, ja of neen De heer P. Glas merkte op. dat men dan den pol der gauw dood gevischt zou hebben. De heer A. Kieft zou dan. als men een besluit nam, met alles willen laten visschen. Hierna werd besproken waarom de andere leden niet op de vergadering waren gekomen. De heer P. Hoogcboom gaf de schuld aan het bestuur, omdat de oproepingskaarten niet goed waren ingevuld. Er stond niet goed op. waar bet om ging. Daarna werd nog eens, bijna door alle tegenstan ders Iegelijk, uiteengezet, dat men het vissehen in dien tijd niet mocht verbieden, omdat er dan iets as te verdienen. En men verdiende het liever dan dat men steun ging halen bij de gemeente. De vischknopers moesten het. nog even ontgelden, dnnr deze volrens een der leden de vissehers had den „genomen", zoodat er voor visch. welke f 0.10 op de markt opbracht, aan de vissehers 2L4 cent werd uitbetaald. In stemming gebracht werd het voorstel om den sluitingstijd op 16 Maart te bepalen, met 9 tegen 7 stemmen verworpen, zoodat de bepaling van kracht bleef. Toen brak het leven echter eerst recht los. Er wa ren leden, die dreigden, zieh te laten schrappen en bij de bouwers langs te zullen gaan om vergunning om in hun water te mogen v;=«rhen. terwijl hot be stuur het verwijt kreeg te slikken, dat er door hen niet voor de vissehers werd eerorgd. dat zo alleen hun eigen belang zagen, hoewel ze even arm waren als de rest van de vissehers. De leden worden gedwongen om steun te gaan trekken. Opgemerkt werd dat er over deze zaak in de vorige vergadering niet gestemd is, wat wel gebeurd bleek te ziin. Nu zou het dan forh eens goed aanloopen. reide een d(»r leden. ïk ga er uit. terwijl een der anderen in het vuur van zijn rede de opmerking maakte, dat volgens zijn geheugen de minderheid het nog nooit heeft kunnen winnen, wat hem met verontwaardi ging vervulde. De vereeniging zal uit elkaar moeten gaan, want het bestuur prest ons om armoede te lijden, terwijl er brood kan worden verdiend. De vraag werd opgeworpen, hoeveel „vissehers" er wel in hef bestuur zaten. Het ziin niets dan prut- keezen en bouwers, waarop de Voorzitter lakoniek antwoordde, dat dit hun eigen keus was geweest, terwijl Voorzitter eveneens op den grooten achteruit gang van den vischstand in het Geestmerambacht wees. en het een jaar wilde probeeren. Een lid zeide, dat de leden steeds met het bestuur meegaan en nu niet op de vergadering komen, wat volgens den voorzitter geen gevolg kan zijn van het feit. dat er leden door de ramen zijn geslagen. Weer een ander merkte op, dat men gedwongen wordt om veertien dagen hii de vrouw te zitten te klnmmcn. want geld is er natuurlijk niet. Het resultaat van al deze besprekingen was. dat de minderheid het nu wel eens wel won en de meer derheid voor de argumenten van de minderheid zwichtte, zoodnt in het vervolg tot 16 Maart mag worden doorgevischt met alle tuig. Enkele slooten zullen worden afgezet voor paai- plaatsen. Na rondvraag volgde sluiting. 7) K N H K T.T) F Tl Een derde bioscoop? Hier ter stede deden al eenige weken hardnekkige geruchten dc ronde, als zou er binnenkort een derde bioscoop worden geopend. Als gewoonlijk krijgt alles, wat alleen is, concurrentie. En nu na jarenlange concurrentie tusschen de Witte en Tivoli waarbij geen derde in den wedloop waagde mee te dingen de eigenaar van Tivoli de Witte heeft gekocht en deze exploitant zicli in de alleen heerschappij mag verheugen, heeft zich een combinatie gevormd tot exploitatie van een nieuw bioscoopgebouw. Dit consortium waarachter Tuscliinsky heet te zitten heeft het oog laten valeln op het groote winkelgebouw van de fa. Van Straten in de Spoor straat, waarvan de Heldcrsche Bestuurdersbond de bovenverdieping in gebruik heeft. In hoeverre aan de geruchten geloof kan worden geslagen, is ons niet bekend. Feit is dat ze door nie mand worden tegengesproken. Protest tegen de verhoogde markt* gelden. - Niet uitgepakt. De strijd van de standhouders tegen de verhoogde marktgelden werd ook deze week voortgezet. We zagen eenige uitstallingen, in hoofdzaak van zaden en plantgoed. De „buitenlanders" en één Scliager firma stal den wederom niet uit. Eenige trachtten de werkende standhouders te doen inpakken, wat echter niet mocht gelukken Onnoodig haast te zeggen, dat aan het adres van het gemeente-bestuur en den marktmeester on gepaste woorden werden uitgesproken. Maar 't resultaat bleef: koffers dicht! W I S K E L De heer B. Span, Hoofd der school voor Inger- en uitgebreid lager onderwijs alhier, komt voor als no. 2 op de voordracht ter benoeming van een Hoofd der school voor uitgebreid lager onderwijs te Hillcgom. A V NA P AU L OW N 4 BREEZAND. A.D.O. een ander terrein. De goede verstandhouding tusschen de plaatselijke R.-K. en Chr. Voetbalvereeniging, heeft mogelijk ge maakt, dat A.D.O. tot ovoroenstoming kon komen met het R.C.B. bestuur over het huren van het R.C.B.- terrein. A.s. Donderdagmiddag speelt A.D.O. I reeds op haar nieuwe terrein tegen Geel Zwart; daarna A.D.O. II tegen R.C.B. II. DONDERDAG 10 MEL (Hemelvaartsdag). Srhagen. voorm. 10 uur. Ds. Eikema. Julianadorp. voorm. 10 uur, Ds. M. van Wlchcn. Pevestiging en Doop. Nam. 7',4 uur. Ds. M. van Wichen. H. Avondmaal. Schoorl, voorm. 9 pur, Ds. Boeke. Groet, zie Schoorl Warmenhuizen, geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oudesluis, voorm. 10 uur. Ds. R. van der Veen. EVANGELISATIE. Srhagen, voorm. 10.30 uur ,Ds. van Wijngaarden van Veenendaal. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 7*4 uur. Huwelijksinzegening. SCHAGEN, 9 Mei. 3 Pinkstieren f 70—105, 72 gelde koeien (magere) f 120—180, 20 idem (vette) f 150 225, 40 kalfkoeieo f 1S0—265. 4 pinken f 70100, 145 nuchtere kalve ren f 4—12, 116 overhouders f 11—20. 157 lam meren f 6—13. 10 bokken en geiten f 514. magere varkens f 1118, 10 idem vette oer Kg. 34—36 ct., 109 biggen f 7—12, 20 kinpen f 0.751.50 EÏERVEIL1NG SCHAGFN. 9 Mol. Aanvoer 118 part. 13500(1 kipeieren. 47 part. 5500 condoleren. Prijs van kipeieren f 1.80—2.10, eend- eieren f 1.90—2.50. Dc veiling duurt voort Zie voor volledig bericht het nr. van Zaterdag as. PURMERFND. 8 Mei. Op de gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 3017 Kg. boter f 1.20—1.10, wciboter f 1.10—1.25, per Kg., 534 runderen, w.o. 210 vette f 54—62, handel vlug en 194 gelde f 80—155, handel matig: 60 stieren 3216 cent per Kg., handel vlug; 7 paarden f 110130, handel stug, 60 vette kalveren 40—60 cent per Kg., handel stug; 750 nuchtere kalve ren slacht f 39 en fok f 614, handel matig, 233 vette varkens slacht 32—31 cent per Kg. handel ma tig; 67 magere varkens f 13—20, handel stug; 394 biggen f 713, handel matig: 662 schapen f 1026, handel piatig; 529 lammeren 1 6—12, handel matig; 68 bokken f 412, handel matig; kipeieren f 1.90 2.40, eendeieren f 2.40; piepkuikens 7582V?, cent per Kg., handel goed; 9482 kipeieren a f 1.90 2 60, B f 1.80, 8849 eendeieren a f 2>452.70, eenden 30—75 ct. Coop. Centr. eierveiling: 25000 ecndcieren f 2.40—2.63 125000 kipeieren: 70-80 Kg. f 2.S6-3.G0, 65-60 Kg. f 2.50—2.70, 6'64 Kg. f 2.20-2.40. 60-62 Kg. f 1.90 -2.20, 58-59 Kg. f 1.80—2, 56—57 Kg. f 1.70-1.90, 53 —55 Kg. f 1.60—1.80, 5052 Kg. f 1.50— 1.G0. Oude kippen f 1—1.50, jonge hanen f 0.15—1.40. ALKMAAR. 8 Mei 1934. Aardappelen f 16 per 100 Kg., aardbeien f 1622 per 100 doos. andijvie f 2.203.40 per 100 stuks, bloem kool I f 12.50—18. II f 8—11 per 100 stuks; kropsla f 1.804.60, komkommers f 8—14.50 per 100 stuks, prei f 4.60—8 per 100 bos. postelein 18—36 ct. per hakjl*, rabarber f 2.503. raapstelen f 0.40—1.10, ra dijs f 0.80—3. alles per 100 hos. spinazie 1642 cent per bak, roode kool f 2.60 per 100 Kg., selderie f 0.50 —1.60, wortelen f 610 per 100 bos. Witlof I f 5.50 9. II f 2.50—4 per 100 pond. BROKK OP LANGENDIJK. 9 Mei. Aangevoerd: 4000 bos rabarber f 0.751, 15000 K*. roode kool f 11.60. NOORDSC.HARWOUDE. 9 Mei. Aanvoer: 600 Kg. uien f 2.20. 1300 Kg. kroten f 0.60 -1.40. 23400 Kg. roode kool f 1—2, 2100 Kg. gele kool f 1—1.60. 7400 Kg D. witte ko ol f 2.30—3.60. WARMENHUIZEN, 9 Mei. Roode kool. Ie kw. f 1. 2e kw. fl. gele kool. 1e kw f 1—1.20. 2e kw. f 1. D. witte kool 1e kw. f 1.70. Aanvoer: 20200 Kg. roode kool. 2 300 Kg. gele kool oocfooocxDooaoaocn R Den 14en Mei a.s. hopen on- 0 ze geliefde Ouders. 8 hunne 23^jarige Echtvereeni- Q ging in huiselijken kring te Q 8 herdenken. Q Hunne liefhebbende Kinderen, O Q Ileerhugowaard, Zuid, Mei 1934. Qoaoaoaoooaooocx) Er biedt zich aan: Een en SLAGERSLEERLING bij A. VRIELINK. Boscliwcg, 't Zand.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2