Woensdag 9 Mei 1934. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9479 Woningbouwvereniging „Schagen". Huwelijkstrouw in beeld. DE EI5CM 15 V00D ELK HUISGEZIN DE SLEUR ERUIT. RADION ERIN Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. EIKEN WOENSDAGAVOND van 1-9 uur SPAARBANKZAKEN de Nederlandsche Middenstandsspaarbank Gisteravond hield de woningbouwvereen. „Scha gen'' eene ledenvergadering ten huize van den heer J. K. Boontjes. Aanwezig zijn 4 bestuursleden en 1 lid. De voorzitter, de heer Ch. H. Th. Schmalz opent de vergadering, zijn spijt uitdrukkend over de zeer ge ringe ledenopkomst. Het bestuurslid Gorter zond geen bericht van verhindering, waaruit weinig in teresse blijkk De notulen der vergadering van Ti Mei 1933 worden daarop door den heer T. de Jong, secretaris, gelezen en onveranderd onder dankzeg ging geteekend. Naar aanleiding der notulen merkt voorzitter op, dat de loods van den heer Naber is verplaatst en 't zandhok in de Roosstraat is afgebroken. Het aan de H.A.B.O. verkochte terrein, aan 't einde der Cor- nelis Bokstraat, is in tuingrond herschapen en ligt er keurig bij, iets wat de correspondeerende straaten ten goede komt. Do achterstand in huurgelden en enkele leege woningen zullen tot huurderving moe ten leiden, temeer waar huurverlaging bij Min. be sluit niet mogelijk zal zijn voor de met Rijkssteun gebouwde woningen. Ingekomen stukken. Van het Ministerie van Sociale Zaken kwam een schrijven in betreffende de vermindering van onder houdsbedragen der woning-wetswoningen voor 1 jaar, al naar gelang de woningen voor f 10 en f 5 Over de huurverlaging der diverse woningen kwa men schrijvens in, van het gemeentebestuur van Schagen en van het Ministerie van Soc. Zaken. Zoo bekend geacht mag worden kon niet tot huurverla ging worden overgegaan voor de met rijkssteun ge bouwde woningen. Van de Nat. Woningraad kwam een schrijven in betrekking hebbende op de onderhoudsnormen. Ge wezen wordt in dit schrijven, dat is te verwachten een indecling in klassen. Do normen zullen vari- eeren van f 39—f 23. Financieel verslag. Door den administrateur, den heer G. Kousehand, wordt vervolgens uitgebracht het finantleel verslag over 1933. Uit het verslag blijkt, dat in 1933 werden gehouden 3 bestuursvergaderingen en 1 ledenvergadering. Het ledental onderging geen verandering. Met de ver huur der leeggekomen woningen werd in 1933 nogal wat moeite ondervonden. Wegens huurderving moest in 1933 worden geboekt een bedrag van f 130.82, over 10 woningen. Door de Sed. Spoorwegen werden op 1 Januari 1934 nog 7 woningen gecontracteerd. L'it de toelichtingen, toegevoegd aan do balans en yerlies- en winstrekening, ontlecnen we: De afscbrijvingsrekening, betrekking hebbende op de gebouwde eigendommen en erven geeft een totaal bedrag aan, groot f 42208.20. Onder bet hoofd debi teuren staan vermeldt de bedragen f 469.60 en 118.53, resp. voor een bijdrage door de Nederl. Spoorwegen in het Exploitatietekort van 12 wonin gen en wegens achterstellige huur van diverse cm- plové's. Het fonds voor onderhoud en herstel werd ge bracht op i 5101.43%, waarin begrepen een hijgeboekt bedrag uit de winst, groot f 2807.40. Het belegd on- derhoudsfonds vermeldt een bedrag groot f 4859.24. De post crediteuren is in totaal groot f 2843.42, zijn de gevormd door onderhoudskosten, administratie kosten, enz. Onder het hoofd huurpenningen staat vermeld, dat volgens het kasboek werd ontvangen f 23390.75, terwijl de netto huuropbrengst vormde een bedrag Tan f 23608.43. Aan landhuur was te vorderen f 36.25. De balans geeft in activa en passiva een cijfer aan van f 552580.14 en een saldo winst, groot f 2814.30 De verlies- en winstrekening sluit op een bedrag, groot f 34904.29. De finantieele commissie bracht verslag uit. De rekening over 1933 was nagezien en in volkomen orde bevonden, weshalve tot goedkeuring werd ge adviseerd. Aldus geschiedde. Den administrateur werd dé charge verleend en dank gebracht voor het gehou den beheer. Den commissie werd voor haar bemoei ingen eveneens dank gebracht. Tot leden der finantieele commissie voor 1934 wer den de aftredenden allen herbenoemd. Van deze herbenoeming zal bericht gezonden worden. Bestuursverkiezing. Aan de orde is thans de verkiezing van twee be stuursleden wegens periodieke aftreding van de hee- ren Ch. H. Th. Schmalz en T. de Jong, resp. voorzit ter en secretnris der vcreeniging. De heer Schmalz stelt zich niet herkiesbaar. Hoe wel de aanwezigen pogingen aanwenden om den heer Schmalz van zijn standpunt te doen terugko men, wil voorzitter, hoezeer hij de goede bedoelingen der aanwezigen apprecieert, daarvan niet temgkee- rcn. De heer Schmalz meent, dat de tijd voor hem gekomen is. zich wat terug te trekken uit 't vereeni- gingsleven. meer in 't bijzonder uit de besturen. De heer Schmalz wil er op wijzen, dat de samen werking steeds groot was en hij altijd met veel liefde voor de vereeniging is werkzaam geweest. De heer De Jong betreurt het besluit van den voor zitter, maar is er van overtuigd, dat de redenen die den heer Schmalz tot heengaan hebben genoopt, niet willekeurig zijn. Spreker memoreert de prettige sa menwerking en 't vele, dat de scheidende voorzitter voor „Schagen" deed. Herkozen wordt met groote meerderheid van stem men de heer T. de Jong, die zijn herbenoeming ac cepteert. Tot bestuurslid, tevens tot voorzitter wordt benoemd de heer K. Kerkmeer, wicn kennis gegeven zal worden van zijne benoeming. De benoeming geschiedde met algemeene stemmen. Voorzitter wenscht de herren geluk met hunne be noeming en ook de vereeniging. De heeren De Jong en Kouseband. leden van 't dag. bestuur, danken den heer Schmalz recht hartelijk voor al wat hij deed voor de vereeniging en voor de prettige samenwerking gedurende langen tijd in 't bestuur ondervonden. De heer J. H. Schene sluit zich namens de leden daarbij aan. De heer Schmalz dankt voor de hartelijke woor den en wederkeerig de heeren De Jong en Kousehand voer de prettige samenwerking in 't dag. bestuur. Bespreking schilderwerk. Op voorstel van het bestuur wordt besloten de wo ningen in de Thorbeckestraat buitenom te laten schilderen. Een begrooting is gemaakt. De inschrijving zal opengesteld worden voor Scha- ger schilder-patroons. ïndtvidueele inschrijving zal noodzakelijk gesteld worden. Hunrverlaglng. Na ampele besprekingen wordt, besloten de wo- ninghuren in de Thorbeckestraat te verlagen mot 10 pet., mits hot gemeentebestuur op dit besluit goed gunstig beschikt. Tevens wordt besloten het gemeentebestuur voor te stellen alle woningen van de 2o woningbouw en lo woningbouw op een gelijke huurwaarde te bren gen, zijnde f 4.06. Zoo daarop goedgunstig beschikt wordt, zullen de woningen van f 4.66 huurwaarde worden terugebracht, eveneens op f 4.06. De rondvraag welke nu volgt, levert eenige bespre kingen op van huishoudelijkcn aard. Waar niets meer aan de orde is, sluit voorzitter om 11 uur de vergadering met dank aan de aanwezi gen en pers. GYMNASTIEK. Verbeterde uitslag. De uitslag van den eerewedstrijd van Zondag avond, waarin om de kampioenschappen van den Turnkring Hollands Noorderkwartier werd gestre den, was de volgende: G. Snoov 16%, 19, 19%, 55 p.: M. Plnntinga 16, 16%, 16%, 49 p.; M. Hossen 16. 16%. 16%, 49 p.; C. v. Eeten 15%, 16, 17. 48% p.; J. Zwart 15, 16, 16%, 47% p.; P. de Jager 13%, 16%, 14%, 44% p., respectieve lijk Paard, Vrije Oef., Brug, en totaal aantal punten. lste Prijs G. Snoov, Wieringen; 2e prijs M. Plan- tinga, Sparta, Winkel; 2o prijs M. Kossen, idem; 3e prijs C. van Eeten, D.O.K.E.V., Anna Paulowna. GEMEENTE SCHAGEN. Vertrokken personen gedurende de maand April. Tjalkens Christiaan naar Uithoorn, Dorpsstraat2; Van Koerten Roelof naar Beverwijk, Breestraat 79; Zijp Willem naar Zwammcrdam, Oude Bodegraafsche- weg C 109: Jimmink Grietje naar Alkmaar, St. Anna- straat 43; Vermeulen C.ornclis P. naar Utrecht, Spoor straat 11; Van der Horst Gradus J. naar Zijpe, Burger- brug B 99; Boon Gerrit en gezin naar Alkmaar. Sta tionsweg 37b; Klaver Willem naar Herwen en Aerdt, Lobith; Perras Magdalenn Th. naar Zijpe, St. Maar- tensvlotbrug D 82; Wismeijer Jan Cornelis naar Beem- ster, Midden Beeinster 31; Kroone Bernardus Johan- nes naar Bergen N. H., l)c Rustende Jager; Koop Jo- hannes Jacobus en gezin naar Amsterdam, Barth. Diazstr. 281; Breeuwervan Lint A. en gezin naar Den Helder, Sternstraat 3; Waij Neeltje naar Haren karspel, Schagerwaard C 46; I)e Ruijter Heertje en ge zin naar Hoorn, Drieboomlaan 268; Hooijveld Lute naar Amsterdam, Zeedijk 93; Kok Alida naar Winters wijk, Plantsoenlaan 37; Jimmink Daniël en gezin naar Zijpe. 't Hoekje, Iiurgerbrug; Kant Klaas en gezin naar Harenkarspel, Schagerwaard; Vries Jan en gezin naar Zijpe, Schagcrbrug E 81; Lakeman Cornelis en gezin naar Oude Nicdorp A 19; Woestenburg Jacob en gezin naar Alkmaar, Nicuwpoortslaan 129; Kant Meindert en gezin naar Winkel, Wcere C 9; Bouwhuis Eelke naar Winkel, Wcere C 9; Slot—Visser Maartje, naar Huizen, Oud Bussummerweg 4; BortsSmit Ma- rijtje en gezin naar Alkmaar, Stationsweg 13. Ingekomen personen gedurende de maand April 1934. Schot, Jan en gezin, van Winkel; van Velsen. Adrianus B. C. en gezin, C 16-4, van Alphen aan den Rijn; Schaap, Pieter en gezin, Kanaalstraat 23, van Noordscharwoude; Brommer, Arie, K 27, van Ha renkarspel; Stint, Aaltje. K 27, van Zuidscharwoude; de Groot, Abraham, D 141, van Leiden; Berkenpas Dieuwke, A 102, van Zijpe; Haanschoten, Eüas Jo- han, C 192, van Amersfoort; Wit, Catharina, E 96, van Noordscharwoude; Melsc Laura Harriette C., C 95c, van Goes; Groenveld. Aaltje, E. 133, van Bar- singerhorn; de Vries, Hieltje, C 151, van Bome; van der Horst. Thcodorus G., B 73, van Ouder-Amstel; Doornbos. Willem, C 115d, van Nieuwe Niedorp; Bood. Maartje, I) 118, van Barsingerhorn; Wierma, Jan, C 188, van Leeuwarden; Kossen. Dirkje, B 121. van Haarlem; Hegman, Trijntje, en gezin. D 55, van Winkel; Groot, Jacob en gezin* B 122, van Barsinger horn; lïam, Doeke en gezin, C 69, van Kollumerland en Nieuw-Kruisland; Krimp, Hoinrich en gezin, B 161, van Sint Maarten; de Jong, Andries,, D 59, van Heiloo. Vrijdag 11 Mei viert het echtpaai D. Geel en M. Krans te Wieringer- waard zijn 55-jarig huwelijksfeest. Bijna onafgebroken hebben ze in Wieringerwaard gewoond; de eer ste 2 jaar van hun huwelijk als bedrijfshoer, daarna 18 jaar als beurtschipper op Alkmaar, wat echter opgegeven moest worden, omreden het geen bestaan meer opleverde. Destijds waren te Wie ringerwaard drie schippers op Alk maar. Geel is thans 81 jaar en zijn echtgenoote 79 jaar. Beiden zijn nog flink en mogen zich in een goedo gezondheid verheugen. Bij dezen voortgang zullen ze de 60 wel halen. Laat 't ons hopen. Ook kunnen we nog vermelden, dat Geel 55 jaar abonné is geweest op de Schager Courant. De Officier requireerdc G maanden gev. Verdachte, een stratenmaker, werd onmiddellijk in hechtenis genomen. Egmond aan Zee. VALSCHHKID IN GESCHRIFTE EN OPGAVEN. De 43-jarige heer Arnold G., van beroep kelner en wonende te Egmond aan Zee, had op 2 October 1933 aan het gemeentehuis een valschelijk ingevuld aan giftebiljet om steun ingeleverd. Hij had namelijk vraag 1 valschelijk cn in strijd niet de waarheid beantwoord mot de medcdeeling. dat. hij geen steun van familieleden ontving, .terwijl hij wist, dat hij van eenige familieleden oen jnarlijksche steun van f 187.20 genoot. Voorts had hij die valsche opg. als echt ondertoekend. Ter zake deze feiten stond hij heden terecht, erkennende hetgeen hem ton laste was gelegd, maar beweerde hij niet het opzet te heb ben gehad. De Officier nam echter aan, dat dit opzet wél was aangetoond en requireerde 3 maanden gev. Mr. Jos. Jitta, verdediger van den lichtzinnigen steunaanvrager vermeende gebreken in do dagvaar ding te hebben opgespoord en verschilde pleiter met betrekking tot het opzet met den officier van mee ning, hetwelk hij in bijzonderheden trachtte te stipu- lceren. Bovendien ontkende pleiter dat nadeel was ontstaan. Op grond van deze overwegingen conclu deerde pleiter vrijspraak, subsidiair het opleggen eener voorw. straf of een kleine boete. De critiek van den verdediger inspireerde den of ficier tot repliek en dc verzuchting; IIoc méér men in een dagvaarding zet, hoe grooter dc verantwoor ding! Pleiter kwam nog even terug op zijn verweer, werd de dagvaarding nog eens voor de lens gezet en refereerde pleiter zich voor het overige aan zijn pleidooi. Helder. HOE TWEE HYPOTHEEKZWENDELAARS TEGEN DE LAMP LIEPEN. De 42-jarige bloemist H. J. Luchtenberg te Helder, verlokt door een schoonschijnende annonce in de Heldcrsche Courant, waarin gelden op le hypotheek tegen 4% procent cn tweede dito 6 procent werden gepresenteerd, reflecteerde op deze aanbeveling en ontving weldra ten zijnen woonhuize een paar hee ren, die zich voorstelden als vertegenwoordigers van het Utrechtscho bemiddelingsbureau v. hypotheken MEERVOUDIGE STRAFKAMER Zitting van Dinsdag 8 Mei. Uitspraken vorige zitting Rens Str., arbeider, Egmond-Binnen, thans gede tineerd, zedenmisdrijf art. 247 wetb. v. strafrecht, 1 dag gev. mot aftrek 1 dag en voorts ter beschikking der regeering gesteld. Franciscus Rcmbertus R., arbeider, Venhuizen, dief stal. 4 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren. Wilh. Bern. IL, bloembollencontrolcur, Castricum, valschheid in geschrifte, afgeven van een valsch in- leveringsbewijs. 6 maanden gev. onvoorwaaredlijk. Sijbrand Gijsbert B., Nieuwe Niedorp, hooger be roep vonnis kantongerecht te Den Helder ter zake vervoer van aardappelen zonder vervoerbewijs. Von nis in eerste instantie bevestigd. Pieter W., tuinder. Grootebroek, thans ln vooras rest, zedenmisdrijf art. 249 strafrecht, 1 jaar en 6 maanden gev. Corn. B., arbeider, Oldcrt, Joh. K., visscher en Pie ter P.. landarbeider, allen te Oudkarspel, belecdiging van A. J. Wijnveldt, burgemeester van Oudkarspel, door aanbieding en verspreiding van beleedigenden inhoud, gekwalificeerd als eenvoudige beleediging, bij geschrifte, ieder 1 maand gev. St. Maarten. EF.N ONEERBARE TUINBOUWER. De zitting ving aan met een uitwijzing van pu bliek naar aanleiding van het feit, dat de 42-jarige tuinbouwer Corn. St. te St. Maarten op 27 Sept. zich had schuldig gemaakt aan misdr. art. 237 openbare schennis en deswege met gesloten deuren terecht stond. Gevorderd werd 4 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren. Maximum is 2 jaren gevangenisstraf of drie duizend gulden boete. Alkmaar. WééR EENS ART. 247 STRAFRECHT. Na deze gesloten-doek-scéne was de misère nog niet afgeloopen. Thans werd onderhanden genomen Anth. K„ wonende te Alkmaar, welke heer zich had verlaagd tot handelingen, door art. 247 ernstig straf baar gesteld. Dit artikel is helaas den laatstcn tijd weer erg in trek!. en na gedane bespreking mededeelden dat geen be zwaar zou bestaan op het onroerende goed van den bloemist f 10.000 hypotheek te verleenen. Alvorens echter tot definitieve afwikkelnig kon worden over gegaan, moest de heer Luchtenberg een formulier teekenen en f 95 vooruit storten voor provisie en andere onkosten. De bloemist, niet bepaald van gisteren, kreeg arg waan en wist zich te verstaan met den rechercheur van Politie, brigadier KI. Horsman, die na overleg te hebben gepleegd mot den C. v. P., zich naar de woning van Luchtenberg begaf en daar aan de hee ren werd voorgesteld als een belangstellend familie lid, anders gezegd, oome Jan!. De brigadier, die hier op edeler wild joeg, dan op zwarte katten, vond deze onderneming een kolfje naar zijn hand en speelde zijn rol zoo vlot als wijlen Louis Bouwmeester. De besprekingen tusschen de heeren vertegenwoor digers, onderscheidenlijk aangediend als directeur en inspecteur van 't bemidedlingsbureau, met den heer Luchtenberg, werden alstoen voortgezet en bleken de heeren ook voorloopig genoegen te nemen, in dien de heer Luchtenberg volstond met f 42.50 voor uit te voldoen. Dit was het aandeel dat het bureau eischte, de resteerende helft bestond uit provisie en voor dit bedrag wilden de heeren dan wel crcdiet verleenen. Do brigadier wist toen voldoende, welk vet vlccsch hij in de kuip had. Oome Jan ontpopte zich als po litieman en stelde een voorloopig onderzoek in te gen de verdachten, Adr. Joh. van A., de „directeur," en Joris van W., „inspecteur", waarop proces ver baal werd opgemaakt met gegevolg dat bedoelde heeren thans dis verdacht van poging tot oplichting moesten terecht staan. Zij hadden echter van geen individueele belangstelling blijk gegeven, zoodat de ze zaak spoedig kon worden afgehandeld en de heer Officier na verhoor der 2 getuigen Luchtenberg en brigadier Horsman weldra gelegenheid kreeg tot 'i houden van zijn requisitoir. De officier releveerde dat de heeren het den recht bank wel lastig maakten. Zij hadden een bezwaar schrift ingeleverd tegen de dagvaarding en daarin zelfs gewaagd van „legent provocateur". De recht bank had hierover moeten bijeenkomen en thans, nu dc zaak ondanks dit verweer toch de openbare zitting had bereikt, verschenen zij niet ten tooneele en was de mogelijkheid groot, dat zij, na evenlueelo veroordeeling bij verstek tegen dit vonnis in verzet zouden, komen. kan men zijn verrichten bij Kantoor: SCHAGEN - MARKT 84. Directeur: Mr. J. A. E. Buiskool. Voorts wees de officier op dezen voortdurend voor komenden en toenemenden zwendel, door middel van advertenties; prees het verstandig optreden van den getuige Lugtcnberg en het aandeel van den bri gadier in deze zaak, waardoor do mogelijkheid was geschapen een strafvervolging in te stellen. Gelet op den ernst van het feit, requireerde dc heer officier tenslotte tegen ieder der verdachten een gevange nisstraf voor den tijd van 3 maanden. H e 1 de r. TE DIEP IN HET GLAS GEKEKEN! Strafverzwaring geëischt. De 43-jarige vrachtautochauffeur Cornelis Sm. uit Den Helder had op 1 October zijn echtgenoote naar Leiden getuft en was op den terugtocht te Alkmaar in den laten avond verzeild geraakt in een cafétjo op do Korte Nieuwe Sloot en had daar vermoedelijk do lading nogal scheef gestouwd, althans de mede- aanwezige chauffeur Breman had zich bereid ver klaard om ter meerdere veiligheid in de cabine naar den Helder mede te rijden. Doch deze voorzorg maatregel belette niet, dat de bestuurder bedenke lijk slingerde en ook niet stopte op vordering van den op de Kanaalkade surveilleerenden agent Kap- tijn, die gelet op do verdachte manier van rijden, met den bestuurder wel eens nader kennis wilde maken. De wagen reed echter ongestoord door, doch de heer Bremen beviel zijn controlepost in de ca bine niet bijzonder, zoodat hij het maar beter achtte hij de spoorbrug deze cabine te verlaten. Beter een levenden chauffeur, dan een dooie menschenredder! Inmiddels was te Helder de politie opgebeld en werd de chauffeur aldaar bij zijn woning opgewacht, aangehouden en naar het politiebureau gebracht. Bij dien tocht was het den verdachte zelf, die chauf feerde, wat bij de voortzetting der aangehouden zaak waarbij do agenten, dio hem aanhielden als getui gen werden gehoord, werd aangewend als een be wijs, dat verdachte nog wel in staat was geweest een auto te besturen. Verdachte werd echter veroordeeld tot 3 dagen principale hechtenis en f 10 boete of 5 dagen, bene vens ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar. De veroordeelde kwam in het heden behandeld hooger beroep en had als eigen gekozen verdediger mr. Mulder uit Den Helder medegebracht. Volgens den heer Bieman had verdachte veel bier gedronken. Hij was zeer opgewonden en bij het zien van den agent Kapteijn had hij gezegd: ik rij dien vent maar te barsten! De appelant ontkende dronkenschap en beweerde agent Kapteijn niet te hebben gezien. Wèl had hij in 't café verschillende rondjes gegeven en in 't geheel pl.m. f 10 verteerd. Uit de stukken bleek, dat appellant reeds vroeger de rijbevoegdheid was ontzegd en was hij kort vóór het plegen der nieuwe overtreding opnieuw in het bezit van een rijbewijs gesteld. De agent Kapteijn was gewaarschuwd door een collega, dat op de Korte Nieuwesloot een auto stond voor een café, waar het zeer luidruchtig toeging! De heer Kapteijn was toen met zijn collega Reus in do buurt gaan surveilleeren met het hierboven aangeduide resultaat. Er werd niet gereageerd op zijn stopbevel en de bestuurder, reeds meer gas ge vende, reed onverschillig op hem in, dat hij zich door een zijsprong in veiligheid moest stellen. De heer Officier gaf een levendige beschrijving, hoe opgewekt het in 't café toeging, symptomen, dio wel op een meer dan matig alcoholgebruik wezen. Voorts was een veeg toeken do onbeholpen start van den auto en de manier waarop appellant weg reed, 'n boom raakte en dc binnenbocht nam. dan 't optreden tegen den agent, kortom, het mocht een wonder genoemd worden, dat veroordeelde heelhuids Den Helder bereikte. Uit alles bleek.nog, dat appellant feitelijk geen rij bewijs waard was en do kantonrechter hem veel te zacht had behandeld, reden waarom de Officier 1 maand principale hechtenis en ontzegging voor den tijd van 2 jaar requireerde. Hierop kwam Mr. Muller aan het woord, die de aandacht vestigde op een vormgebrek in het kan- tongerechtelijk vonnis. Vervolgens releveerde pleiter dat deze zaak nogal onder hoogen druk had gestaan en verdachte aanvankelijk was verdacht van poging tot doodslag. Hierop ging pleiter het Leidsche uit stapje nog eens in bijzonderheden na, om ten slotte tot de conclusie van zijn humoristisch getint, gedocu menteerd en klemmend betoog te komen, dat de ont neming van zijn rijbewijs opnieuw, den man zou ruineeren. Pleiter verzocht daarna vrijspraak, subsi diair toepassing der uiterste clementie. De Officier zag zich verplicht op diverse punten in pleiters betoog te replicecren, ten einde het beleid der justitie en het vonnis van den kantonrechter te verdedigen. Pleiter kon niet ontkennen, dat ver dachte direct, na weer in 't bezit van zijn rijbewijs te zijn gesteld, weer begonnen is met drinken. Ook hrak de Officier een krachtige lans voor don getuige Bieman, die door pleiter op zeer onoordeelkundige manier was afgebroken. Verdediger dupliceerde en verklaarde niet de be doeling te hebben gehad de justitie te heleedigen en hij dienaangaande gaarne zijn excuus wilde aan bieden. Vervolgens hield pleiter nog eenige nadere dupliek.

Schager Courant | 1934 | | pagina 5