Een Huwelijk Een vreugde voor het oog Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Neem 'n "AKKERTJE" Egmon d-B innen. EEN OPSCHEPPER. De 18-jarige visscher Corn. Zw. uit Egmond aan Zee had op 21 Februari in „zenuwachtigen" toe stand (examen-fiber) de veldwachter Minnee be- leedigd, nadat hij door dezen was betrapt op het wielrijden op den voor dat doel afgesloten hoofd weg. De verdachte was alreeds veroordeeld wegens die overtreding door den kantonrechter. Hij had zich al zeer onbeschoft tegen den rijksveldwachter gedragen. Hem werd een poeder toegediend ter waarde van f 15 boete of 10 dagen en fi weken ge vangenisstraf voorw. met 3 jaar proeftijd. Den Helder. SCHEIDEN THUT WEH! In langen tijd was de naam van den heer Jan R. te Den Helder niet op de sollicitatielijst voorgeko men en dachten we reeds in hem te mogen be groeten een kruisvader voor de goede Tempelieren of een dergelijk verdienstelijk genootschap, doch heden werd deze hoop de bodem ingeslagen bij de ontdekking dat Jan weer van het goede nad was afgegleden en zich op 13 Maart op de bekende krachtige wijze had verzet in dronkenschap tegen den agent Bakker. Het is nu afgeloopen met het gesol en werd hii direct veroordeeld tot 2 maan den gevangenisstraf. Den Helder. EEN ..SLAGVAARDIGE" HET DERSCTTF.. Volgens dagvaarding was mef. Joh. Cbristina VI. haar stedegenoot en buurvrouw, mej. Roos—de Dunnen, na een voorafgegane ruzie over straat vegen. in de pruik gevlogen en had baar met vuist en stok op passende wijze toegetakeld. De bonze buurvrouw was heden niet verschenen, doch had ruiterlijk erkend. F.iseh f 20 boete of 10 dagen. Vonnis conform Bij verdere molestatie zal mej. Roos politiebesehc-minn worden verleend op verzoek van den Politierechter. Mej. Johanna Christina gelieve hier nota van te nemen. CA TT. ANTSOO fi Het Meifeest. Eerst Zaterdagavond konden do afd. der S.D.A 1'. de beide plaatselijke vakcentrales en de afd. der Vara, hun Meifeest vieren. „De eerste Mei", memoreerde de heer S. Kooger. voorz. der afd. der S.D.A.P., „wil maar nooit op een Zaterdag vallen en zoo zijn wij wel genoodzaakt het feest eerst nu te houden." De heer Kooger stelt vervolgens de vraag, of men de tijdsomstandigheden in aanmerking nemende, wel feest mag vieren. Spr. meent dat het goed is om alle zorgen aan kant te zetten, om eens oprecht vroo lijk bij elkander te zijn, mits men het Meifeest op de juiste manier viert. Spr. feliciteert den heer A. ten Boekel Kz., die na zware ziekte weer aanwezig kan zijn (Applaus). Spr. dankt de medewerkenden voor dezen avond: de dilletantentooneelclub, het fanfare corps en den spreker, den heer P. S. v. d. Vaart van Den Helder, voor hun welwillende houding. Na deze inleiding spreekt de heer P. Vos Jbz. een kort woord tol aanbeveling der tombola-zonder-nie ten en dan is het de beurt van het fanfarecorps, dat onder leiding van den heer A. Vriesman een viertal nummers ten gehoore brengt. Met applaus worden directeur en blazers beloond. Het viel ons op, dat de vacature in do bespeling der kleine trom werd ver vuld door een jonge dame, n.1. Tonie Vos, die haai tank keurig vervulde. De tooneelcluh voerde hierna op de dramatische schets in één bedrijf: „Uitgediend". De rollen werden vervuld door Mej. A. Vos en de hoeren A. Kruit. J. Hoek en P. Vos Jbz. Met grooten aandacht werd het spel van het leed van den ontslagen arbeider gevolgd en het publiek stemde van harte met de tendenz van het stukje in. De heer P. S. van der Vaart, wethouder der ge meente Den Helder, hierna het woord verkrijgende, bespreekt de huidige politieke constellatie. Spr. stelt vast, dat «le regeering-Colijn thans ordenend op treedt in het industriëele leven, iets, dat in hetere economische tijden onmogelijk zon zijn. Deze orde ning hebben de sociaaldemocraten altijd gewenscht en spr. vindt hierin een bewijs voor de praktische uitvoerbaarheid der soc. dom. idealen. De heer V. d. Vaart bespreekt hierna de houding der andere partijen t.a.v. de interpellatie-Kupers in het parlement. De niet hij het N.V.V. aangesloten arbeiders mogen hieruit leering trekken. Na uitvoe rig stilgestaan te hebben hij de hyper-nationalist! schc bewegingen als de N.S.B., Nationaal Herstel etc. herdenkt snr. de arbeiders in Oostenrijk en Duitsch- land. welke voor hun ideaal hun goed en bloed veil hebben gehad. Duidelijk wordt hierna uiteengezet, dat het terrein van den strijd verplaatst is naar de kamp om de democratie. Vreugde brengt in dit ver band de resultaten van de arbeidersbeweging hij de Londenscho gemeenteraadsverkiezingen. Ook in Scandinavië staat de sociaal-democratie er goed voor Spr. hoopt, dat de toenemende macht der arbeiders een middel tot bestrijding van het oorlogsgevaar, dat overal dreigt, map zijn. Spr. eindigt met de hoop uit te spreken, dat allen met groote intensiteit het socialisme zullen propagceren. Instemmend applaus volgt op de. op overtuigende wijze uitgesproken rede van den heer Van der Vaart. De note comique wordt nog gebracht door de opvoe ring van een tweetal kluchten, n.1. „De Verdachte" en „de Dorpsbarbier". Dit laatste stukje was een creatie van den heer P. Vos Jbz. Beide nummertjes deden wnnrlijke lachsalvo's los barsten. Vooral het kluchtige spel van den heer De Wilde deed de vreugde ten top stijgen. We hopen dezen debutant nog meer op de planken te zien. Tot slot werd er nog wat gedanst, zoodat ver na het middernachtelijk uur de feestgangers huiswaarts keerden. ST NT MAAKTEN Zaterdagavond werd ten huize van den heer Schrij ver alhier., uitgaande van de Moderne Arbeidersbe weging van St. Maarten en Harenkarsoel. het Mei feest gehouden. De zaal was vrij goed bezet. Toen Voorzitter te ruim 8 uur de fees»verendering opende moest hij beginnen met de mededeel'np. dat de snreker voor dezen avond, de heer v. d. Val. was verhinderd te komen en het niet was gelukt een an der hiervoor in de plaats te krijgen. (Vreemd, dat Een vreugde voor het oog van iederen tuinder zoo'n krop malsche sla. En het puikje van den sla-oogst is maar juist goed genoeg om bereid te worden met de allerfijnste slaolie, met Saladine. Saladine geeft Uw sla zachtheid en aroma als geen andere slaolie. OOUDZEOEL 80 CENT - OROENZEGEL 65 CENT ROODZEGEl 50 CENT VOOR DEN POLITIERECHTER Strafzitting van Maandag 7 Mei. II c e r h u g o w a a r d. EEN PENALTY KICK. De eerste verdachte verscheen in den persoon van den 28-jarigen landarbeider Simon de Gr. uit Heerhugowaard, die ter gelegenheid van een voet bal-competitiewedstrijd een der tegenspelers, A. Stel- tenpoot uit Heerhugowaard, in de razernij van zijn leertrapkunst, een trap tegen den linkerheup had toegebracht. Men vond het optreden van Simon unfair. De politierechter sloot zich aan bij dit oor deel en gaf dezen onbehouwen voetballer een lesje in goede sporfmanieren, door hem een boete van f 25 ooete of 20 dagen op te leggen. M e d e mb 1 ik. DE ONPARLEMENTAIRE BRAKWATER MATROOS. Een 43-jarige binnenschipper Jelle H. kwalifi ceerde op 14 Fehr. zijn jeugdige buurvrouw, mei. M. ZeemanStinkes op zoodanige onwellevende en zelfs onsmakelijke wijze, dat deze geblameerde huisvrouw geen moment aarzelde een klacht we gens beleediging in te dienen. Onze schipper was meer woordenrijk dan zakelijk en hield een uit voerig betoog over de handelingen van de familie Zeeman met betrekking van hun kwaliteit als huur ster eener aan de schoonmoeder des schinners toe- behoorende woning. Hoewel de man echter mis schien alle reden had. zich ontevreden te hetoonen, kon zu'ks een veroordeeling tot 7 boete of 7 dagen niet afwenden. Egmond-Binnen. WEER EEN VOETBALCONFLICT. Gedurende een competitiewedstrijd van de Eg- mondsehe Boys en de Koedijker Grashonpers ont stonden er onaangenaamheden tusschen den boy Nic. de Vrij en den Koedijker grashopper Hartland, die aan den eerstgemelden sportsman aanleiding gaf den twist met aanwending van een stuk hout te beslechten. Hij gaf daarmede Hartland een op stopper en lokte daardoor uit, dat hij heden ter zake mishandeling werd veroordeeld tot f 25 boete of 20 dagen. Sport moet niet ontaarden in ruw heid. vermeenden unaniem Officier en Politierech ter. Men moet steeds zijn quite gentlemen, ook in sport aangelegenheden. U rsem. VUISTVECHTER UIT DEN POLDER. Op een balavond te Ursem was ook aanwezig de 22-jarige landbouwer Jan E. uit Heerhugowaard en duurde het niet lang of de stemming was geladen tusschen hem en den 29-jarigen chauffeur KI. de Wit uit Rustenburg, wat aanleiding gaf tot hand tastelijkheden. waarhij de heer De Wit eenige klappen in 't gelaat mocht ontvangen. Dit feit had plaats in den nacht van 18 on 19 Februari. Eisch en vonnis f 15 boete of 10 dagen. Schagen. DE ZW ARTE-KATTEN-JAGER f EEN WAARSCHUWING VOOR KATTENMEPPERS. De 68-jarige Leendert W.. koopman te Schagen. stond terecht ter zake het feit. dat hij aan d^n 16- jarigen getuige C. B. Hoogeling f 1.25 f 1.50 had beloofd als belooning, als het hem gelukte een mooie zwarte kat machtig te worden. Zulks werd door den ouden kattestrooper pertinent ontkend, doch de knaap legde dienaangaande een kennelijk eerlijke en omstandige verklaring af. Hii had ge stimuleerd door deze toezegging, te Schagerhrug een -mooie zwarte kater, de huisvriend van mej. C. 'Gootjes, opgevangen en had hij dit dier op verzoek van verdachte afgemaakt. Toen wilde vprdachte slechts 3 kwartjes aftikken, doch een ander lief hebber, de heer Tames, betaalde er een gulden voor. Mej. Gootjes had het dier echter voor geen 20 gulden willen missen en had den jongen graag een flinke belooning willen geven, als hij de kat ongedeerd bij haar had teruggebracht. Tegen den ouden kattenmepper, die 'n jongen de kastanjes uit het vuur liet halen, en tot een derge- •lijken misdaad proviceerde, reqiureerde de Officier 3 maanden gevangenisstraf. Vonnis f 25 boete o! 15 «lagen, alsmede 2 maanden gev. doch voorwaarde lijk met 3 proefjaren. FEUILLETON DOOR ETHEL M. DELL. Vertaald door Dicky Wafelbakker. 33. HOOFDSTUK XIL De gesloten denr. Eerst toen ze dien avond hun huis bereikt had den verbrak Marcia het stilzwijgen, dat ook op den terugweg tusschen hen gcheerscht had. En tenvijl ze dit deed, gebeurde het als volmaakt tegen haar zin, en nog steeds met de vaste overtui ging dat niets nu meer eenig verschil te weeg kon brengen. Ze was erg vermoeid, en had het gevoel alsoi ze haar oogen niet lang meer zou kunnen openhouden. Ze moest dan ook haar uiterste kracht te hulp roepen om haar echtgenoot naar de biblio theek te volgen. Hij bleef bij de deur staan. „Zeg nu maar meteen goedennacht. Ik heb nog te werken, beste kind." Ze ging hem evenwel voorbij en trad binnen. „Ik moet even met je praten", zei ze. „Ik zal je niet lang ophouden." Haar stem klonk hard en hitter. Ze had het vreem de gevoel alsof haar heele lichaam eensklaps in steen veranderd was. Er verschenen een paar rimpels In zijn voorhoofd. „En wat heb je op het hart? Het is laat" „Dat weet ik." Ze keerde zich ineens om en zag hem aan. „Morgen zul je het echter óók weer druk hebben, en 's avonds vertrek je." „Ja, ja." klonk het eenigszins ongeduldig. „Doch ik blijf hoogstens een week weg." „Hetgeen ik te zeggen heb, kan geen week wach ten." Ze zag doodsbleek, maar ze was nu volmaakt kalm. „Wat is er. kindje?" Hij keek haar nu aan alsof hij vaag iets bijzonders ging vermoeden. „Ik hoop dat er niets ernstigs is gebeurd?" En toen begon ze eensklaps over haar heele li chaam te trillen en ze werd zoo benauwd dat ze met een woest gebaar haar hand naar haar keel bracht „Niets, niets", bracht ze uit. en het gelukte haar een schaduw van een glimlach te voorschijn te roe pen. „Ik hen moe: dat is alles. Tk moet evenwel met je nraten... over de toekomst. Mr. "Raronford ver telde me vanavond dat ie in de maand Augustus in zijn kamers in de ..Temple zou wonen. Is dat waar?" ...Ta." zei hii dadelijk. ,.Tk vond het een uitstekend idee. Ron ie het er niet mee eens?" Hij keek haar vol verb^7?ng aan. „Zeer 7e1-e»- is het een eoed idee van fnuw kant beschouwd. .Te begrijpt dat ik dan niet bij je kan zijn, nietwaar?" „Oh, fa! Doch dat komt er niet op aan, beste kind. Natuurlijk had je wel mee kunnen komen, als ie er lust toe voelde, doch er wordt uitstekend voor me gezorgd, en heb je dus nergens over te tobben." Ze had neiging in een woest gelach los te bre ken. maar ze kon zich nu beheerschen. En op zachten, troostenden toon alsof hij een kind tot kalmte moest brengen ging hij voort: „Ik ben niet zulk een tiran als je wel denkt door van ie te ver wachten dat je Augustus in Londen zult doorbren gen, vooral niet waar ik het zoo druk heb. Dat is dus geregeld, beste kind. Mank nu dat je naar bed komt." Het was hopeloos, volkomen hopeloos. De deur werd haar voor den neus gesloten en onverschillig hoe ze er ook op zou kloppen, het kon niets helpen. Ze zou zichzelf slechts pijn doen. En niettegenstaan de dit ales heel duidelijk tot haar doordrong, wilde ze toch nog een laatste poging wagen. „Everard." begon ze bedaard, „mag ik je nog één ding zeggen voordat ik weg ga? Ik zal de kinderen deze vacantie niet bij me hebben, daar ze heiden werden uitgenoodigd met kennissen mee te gaan, welke invitatie ik hen liet aannemen. Ik wil fe na tuurlijk niet in je werk hinderen, want ik weet hoe belangrijk dat is. Ik had echter verwacht dat je wel een paar dagen een korte week met mij uit kon gaan." Ze hield op: het was onmogelijk nog méér te zeg gen. Ze zag al dadelijk dat alles vergeefsche moeite was geweest. „Beste kind. fe vraagt het onmogelijke van me. Bovendien is het veel heter voor ie als ie eens een noosie rust neemt, want ie ziet er hpel moe uit. Je hebt die hoog noodig. F.n een enkele week zou ie geenerlei goed doen. Nee" er kwam een klank in zijn stem waaruit ze begreep dat verder nrmimen- teeren onnut was „bovendien zou het ook niet kunnen. De eerste maanden zal ik me gpen dag kunnen vrij maken en ik sta er dan ook op dat je 'onder mii vacantie neemt. Het doet me genoegen te hooren dat de zorgen voor de kinderen ie in deze vacantie van de schouders worden benomen. .Tc had werkeliik Martha. innlaatc: van Mareia "ennemd moeten worden, mi in beste," zei hii glimlachend. „Ga nu naar bed. kindje." Ze wendde zich om, en thans trilde ze van woede. Nu het eerste verdriet over deze teleursteling voor bij was, kookte ze van razernij. „Wat moet ik dan doen?" vroeg ze kortaf. .Het spijt me erg dat ik fe boos maakte." zei hij kil. „Ik begrijp niet goed waarom, maar ik merk dat het zoo is. Ik stelde slechts voor dat ie ie op ie eigen manier amuseerde, en zooveel mogelijk rust zou nemen." „Dat meen je dus?" vroeg ze bitter. „Natuurlijk. Ik ben volstrekt niet onredelijk. Je moet je amuseeren en gelukkig zijn. Ik dacht dat je toch wel wist hoe ik daarover denk. Ik gun het ie van harte. Dat hebben we dus afgesproken?" Hij liep op haar toe en nam haar hand in de zijne. „Oh. wat ben ie koud. Laat Hobhs een glas warme melk voor je klaarmaken. Ik zal Lilith opdragen eens een oogje op je te houden, want ik hen erg hang dat je niet voldoende voor jezelf zorgt." Ze boog het. hoofd alsof ze een klap had gekregen en trok haar hand terug. „Dat is allerminst noodig." zei ze bedaard, „want dat doet ze al. Ik hen heele- maal niet koud. Dank ie wel voor ie groote bezorgd heid! Hm! Goedennacht. En voor het geval ik je .morgen niet mocht zien, adieu, en goede reis." Zo wilde nu naar hoven gaan. maar hii weerhield haar, „Wat doe je morgen?" vroeg hij op ernstigen toon. F.r was een kille blik In haar oogen verschenen. .Ik geloof dat ik ergens moet lunchen en thee drin ken. 's Avonds ga ik ook uit. Waarom vraag je dat?" „Ik vrees dat ie te veel uitgaat." zei hij. „Tiet is maar goed dat het seizoen gauw afgeloopen is. Sta in elk geval niet te vroeg op: ik zal ie niet storen. En ja. voor het geval wc elkaar niet meer moch ten zien: adieu." Hii hoog zich tot haar over en kuste haar voor hoofd. Het was een gebaar, dat Marcia aan een te rechtwijzing deed donken. „Adieu," zei ze nog eens. Hij liep tot aan de deur met haar mee en onondrt die voor haar. Ze keek hem niet meer aan. Indien hii haar vastgegrepen en ge slagen had. was die bestraffing heter geweest, oor deelde 7e. En nu moest ze haar trots te hulp roepen en niet laten merken wat er in haar kookte en bruiste. Het was dus voorbij Ze had een laatste harts- uil zoo'n nieuw handig zakdoosje bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn. zulke vooraanstaande partijmannen als v. d. Val zelf niet eerder voor een plaatsvervanger zorgen). Na opening werd de avond ingezet met het zingen der Internationale. Voorts werd de avond gevuld door de Arbeiders-Jcugd-Centrale (A.J.C.) afd. Alk maar. Deze jeugdige groep heeft zich van haar taak op voor allen aangename en afdoende wijze gekwe ten. Door hen werd heel mooie muziek en zang ten gehoore gebracht, mooie dansen uitgevoerd in den trant der oudheid (z.g. reiendans). Een leekenspel werd opgevoerd, getiteld „De reis naar 't Paradijs", aardige declamatie en een spreekkoor. Kortom een Jantje-vannlles. hetwelk door hen keurig werd afge werkt en alle voldoening verwierf. Bij ontstentenis van den spreker, werd op verzoek van den voorzitter, door den voorzitter der A.J.C. een uiteenzetting gegeven van doel en werken der A.J.C Daar deze A.J.C. hij velen nog een onbekende is en haar naam enkel maar klonk, zal door de uiteen zetting van den voorzitter, welke vlot en begrijpe lijk uitgesproken, doel en werken hoogelijk worden gewaardeerd. Voorts was het de heer De Vries uit Dirkshom, die a!s ramplaennt dienst deed en ean spreekbeurt vervulde en hierin de menschen In het algemeen opmerkzaam maakte, dat de achteruitgang van het levenspijl in snel tempo ging. zoodat het n!ct al te ver meer af is, of de arbeidende klasse zal, als 40. 50 laar terug, vervallen tot het pauperisme. Om dit te voorkomen, zegt spreker, moeten wij alle laksheid en lauwheid laten vallen en met alle geoorloofde mid delen den strijd tegen verslechtering aanbinden. Dat dit heel moeilijk zal zijn. hegriint spr.. daar hii de eerste loonsverminderingen striid is geleverd, maar thans nl e«n doffe berusting valt waar te nemen hij elke verslechtering. Te ruim 11 uur sloot de voorzitter deze vergade ring met een nassend woord en gingen allen hoogst voldaan huis-toe. TT /f K M VN TT V 1 7. EN De hengelsportvereeniging „Vlsrhluat** hield dezer dagen een nlgemeene vergadering in de zaal van den heer Slikker Voorzitter opende de vergadering, allen harteli'lc welkom heetende en sprak met genoegen over do goede opkomst daar bijna alle leden present waren. Spr. vermoedde dat het de leden evenzoo ging als met zichzelf, door alweer te hunkeren naar den eer sten wedstrijd. Aan den secretaris, den heer A. Parten werd ver zocht de notulen te willen voorlezen. Deze werden zonder aanmerking onder dankzegging goedgekeurd. "Vervolgens het jaarverslag, waaruit valt te vermel den dat de vereeniging verleden jaar was opgericht met 14 leden en thans is gestegen tot 22. Vier wed strijden waren over 1933 gehouden. Voorzitter bracht den secretaris een woord van dank voor de keurige samenstelling van het verslag Volgens de rekening van den penningmeester bleek dat f 30.80 in kas was, waarmede de vergadering ac- coord ging. Vervolgens verkiezing van drie bestuursleden, we gens periodieke aftreding van de hoeren P. Rempt, A. Barfen en P. Rol. Met bijna algemeene stemmen werden voornoemde heeren herkozen en namen de benoeming aan. Even eens geschiedde dit met de verkiezing van de twee commissarissen, n.1. M. Slot en C. de Boer, die ook hunne herbenoeming aannamen. De taak van con troleur. die voorheen met wedstrijden om beurten door de leden vervuld werd, is thans opgeheven, omreden een paar jonge lieden zich voor dezen taak hebben opgegeven. De leden stelden dit zeer op prijs. Na gehouden bespreking is besloten om den eer sten wedstrijd, die zal plaats vinden, op Zondag 3 Juni a.s. te houden in de Kerkmeer. Over 1934 zul len wederom vier wedstrijden worden gehouden. De vergadering oordeelde dat, wat het aankoopen der prijzen aangaat dit op dezelfde wijze kan ge schieden als verleden jaar en gaf het bestuur hier toe machtiging. De prijzen, zullen nu echter niet enkel en alleen bestaan uit hengolsportartikelcn, maar ook eens uit voorwerpen op ander gebied. Gekomen aan de rondvraag, die enkele besprekin gen van huishoudelijkon aard opleverde, volgde slui ting. tochtelijke poging aangewend het onbereikbare te krilgen. en het was mislukt. En toen liet een stem in haar hart zich hooren: een ophitsend geluid, een stem die haar leek to dwingen het nu op te geven en haar eigen weg te gaan. Ze had zich niets te verwijten. En wat kwam het er per slot van reke ning op aan welke zalf ze gebruikte om haar wonde te hcelon? Wie gaf er iets om? Zeer zeker niet de man die zoo juist afscheid van haar had genomen. Evenmin de kinderen, die haar zelfs geen twee we ken van hun vacantie konden afstaan, ofschoon ze al jaren van meening waren dat ze haar geen groote genoegen konden doen dan haar hun gezel schap te gunnen? „Dwazen, groote dwazen!" mompelde ze terwijl ze de trappen opliep. „Denken jullie soms dat ik mijn heele leven richter tralies in een kooi wil zitten?" Toen ze haar kamer binnenging glimlachte ze echter, en Hobhs die de uitdrukking van haar oogen zag. gaf dadelijk de veronderstelling te kennen dat Myladv zich zeker geamuseerd had. „Hoe kun je dat raden," riep Marcia uit „Het is inderdaad een zeer bijzondere avond geweest en ik l>en totaal niet moe." „U ziet er uit. alsof U iets heel prettigs hebt mee gemaakt. Myladv," ging Hobhs voort. „Of misschien moet die pret nog komen." lachte Marcia. haar armen opheffend zoodat het kame- niertje haar van haar toilet kon ontdoen. HOOFDSTUK XIII. De vluchtelinge. Weer wachtte Eric Morven hij de fontein in de ouderwetsche hall van de Regen cv op de vrouw die hij liefhad. Ze had hem verzocht daar te wil len zijn, en voegde er aan toe dat ze wellicht heel laat zou komen. Hij was niet in smoking, hetgeen eveneens op haar verzoek geschiedde. „Ik had graag dat we met den wagen uitgingen." had ze in haar briefje te kennen gegeven, en na tuurlijk zou hij zich hieraan houden. Het leek hem een eeuwigheid toe sinds hij haar het laatst had gezien. Hij had de dagen korter probeeren te maken door naar Pentreith te gaan, waar Peter nog steeds was. maar de tiid had een voudig niet willen opsehieten. Bovendien viel er daar nu hitter weinig te doen. Er was besloten Tregassa Castle eenige jaren te verhuren, en nadat die zaak geregeld was. had hij zijn jongen neef half de belofte gegeven hem mee naar Canada tc nemen. De huurders die ze er evenwel voor op het oog hadden, bleken niet naar genoegen te wezen en Peter voelde er daarom niet veel voor al op reis te gaan. Hij had Peter daarna te kennen gegeven dat zijn plannen nog niet zeker waren voordat hii het kasteel in veilige handen wist. Verder vielen er nog de noodige zaken betreffende de erfeniskwes tie in Londen te regelen, waarmede ook eenigen tiid gemoeid was. Doch dat lag nu aehter den rug. en eindelijk en ten laatste was het afgesproken uur aangebroken. En hij wachtte geduldig op haar naast de klate rende fontein. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6