Van Geelen's nieuwe magazijn. Prima Spenen=vaseline Firma GEBR. ROTGANS KOSÏÏLOOZE INENTING. Ontwapening! Hitte en droogte in Amerika. Belangrijke uitvinding. Week-end razzia's te New York. Botsingen met communisten te Parijs. Haarlemmer, die met een effectvollen bal Thépot voor de vierde maal passeert 43. 31 Minuten van de eerste helft zijn achter den rug. Zeven doelpunten. Wonderlijke wedstrijd, maar ook typeerend: sterke voorhoedes, zwakke verdedigingen! liet spel golft op en neer, aan beide kanten dreigt gevaar. Wels neemt een tweeden hoekschop voor ons land, die door Mol, die er hopeloos uit is, wordt naast geschoten. Alcazar lost een keihard schot, dat Keizer kan stoppen, doch niet kan wegwerken. Het gevaar wordt echter nog tijdig bezworen. Maar direct daarna is Keizer voor de vierde maal gepasseerd. Een razend snelle aanval der Franschen brengt onze verdediging geheel in de war, van Run en Weber vergeten aan te vallen, Keizer stelt zich verkeerd op en uit de algemeene verwarring schiet Nicolas kalm in 4L Met dezen stand gaat de rust in. In de pauze. Overal hoort men in de rust pessimestische stem men. Allen zijn het met elkaar eens. Keizer, Oprin- son, en Mol zijn de zwakke punten, onze backs zijn niet snel en doortastend genoeg, en alleen dank zij het werkelijk goede spel van Smit, Bakhuys, Vente en Wels, alsmede het perfecte spel van aanvoerder van Heel, is de stand nog 44. Zoo wordt om 6 minuten over half 4 aan de tweede helft negannen. Aanvankelijk is Holland even sterker, het leder gaat naar Mol. diens voorzet achter doel be landt. Oranje komt terug, Smit lost tusschcn een liaag van spelers door een keihard schot, vlak on der den lat, dat Thepot er even fraai uithoudt. En direct daarop een effectvollen schuiver van Baklmys. waarmede Thepot ook wel raad weet Tenslotte is het Vente die hoog over schiet. Het spel golft op en neer. beide doelverdedigers moeten ingrijpen en er heerscht volop spanning in het Stadion. Met Mol wil het nog steeds niet vlotten, terwijl Oprinsen daarentegen veel beter gaat spelen. De Franschen leveren hetzelfde open verrassende spel als de onzen, doch het is nog iets zuiverder van opzet en vooral sneller! Bakhuys krijgt een mooie kans Holland weer de leiding te geven. Van Heel RAAD SCHAGEN. Spoedeischcnde vergadering van den Raad der ge meente Schagen op verzoek van de heeren B. Orsel, K. Bakker en Mr. J. A. E. Buiskool, op Maandag li Mei 1934, des namiddags ten kwart over zeven ure. Onderwerp van behandeling: Wijziging van artikel 3 sub a der Verordening op do heffing van markt-, staan- en waaggelden. Schagen, 11 Mei 1934. De Burgemeester, J. CORNELISSEN. DE ONTEVREDEN STANDHOUDERS OP DE MARKT. Naar aanleiding van de verhoogde marktgelden heb ben ook den laatsten marktdag weer, zooals we in ons Woensdagsche nummer reeds meldden, de stand houders hun ontevredenheid uitgesproken over de verhooging der marktgelden. Door hen wordt thans actie gevoerd en zijn ze Woensdag met een lijst langs de Sohager winkeliers op Gedempte Gracht en Laan gegaan om van deze zijde steun voor hun actie te ver krijgen. Naar men ons meedeelde, hadden ongeveer 35 win keliers hun handteekening op deze lijst geplaatst. Gelijk uit een bericht elders onder Plaatselijk Nieuws blijkt, zal Maandag a.s. een spoedeischende raadsvergadering over deze kwestie worden gehouden. DE KWESTIE VAN DEN GASDIRECTEUR. N'aar we vernemen heeft de gasdirccteur, de heer Blaeser, zich aan een geneeskundig onderzoek onder worpen bij den keuringsraad. De uitslag hiervan is echter nog niet bekend. SPELING DER NATUUR. Bij den heer W. aan de Dorpen bloeit éen tulpen bol met 8 normale bloemen. Op één stengel treft men zelfs 2 bloemen aan. Inderdaad iets zeldzaams! Hedenavond vindt de opening plaats van het her bouwde en geheel gemoderniseerde winkelpand van den heer W. C. van Geelen aan de Laagzijde. Vóór dit openingsuur mochten we ons van de ver anderingen op de hoogte stellen. Inderdaad hebben hier grootc veranderingen en verbeteringen plaats gevonden. De beide etalages zijn belangrijk vergroot, thans geven 4 ramen gelegenheid om 't geëtaleerde te be wonderen. De entrée is met het pui opgetrokken in tcgelmotieven en is zeer ruim te noemen. In de eta lagekasten is een nieuwigheid toegepast, welke zeker vermeldenswaard is, n.1. het middenstuk is, door gebruikmaking van een rail-systeem te verrollen, waardoor do mogelijkheid is geschapen om den cliënt direct en zonder moeite een of meer voorwerpen uit dc etalage te verstrekken. Onnoodig te zeggen, dat entrée en etalages baden in een zee van licht. Doch ook do winkel zelve onderging een groote ver andering. Twee ruime toonbanken treft men aan, alsmede vaste stellages en open en gesloten kasten en vitrines. In het midden van den winkel vindt men er een middenstuk, dat amphiteaters-gewijze gebouwd is, en wat als geheel een goeden indruk geeft. In Van Geelen's magazijn is naast de afdeeling goud, zilver en uurwerken een kunsthandel onder gebracht, welke in de puntjes is verzorgd. In deze nieuwe afdeeling zagen we schilderstukken van Jan van Meurs. Leerdam's glaswerk. Schoonhoven's pla teel. Poolsch houtsnijwerk, Chineesche gebruiks voorwerpen en snuisterijen, moderne leeslampen, rookiafpltjes, kunstsmeedwerk, ja wat al niet. De afdeeling uurwerken is zeer vergroot en een overweldigende keuze is er zeker. Behoeft het nog gezegd, dat de sneeiaal-rubriek Gero-zilver en Gero- zilmota ook tot koonen noodt? Achter den winkel, doch geheel daarvan geschei den. is ondergebracht de optiek-afdeeling, welke in verbinding staat met de werkplaatsen, waarin de meest moderne machines zijn aan te treffen, F.en ruim kantoor is evenmin vergeten. Al met al kwamen we tot do slotsom, dat Van Geelen's ma gazijn aan 't gestelde doel ruimschoots beant woordt. Het geheel ziet er waarlijk zeer goed uit en is een sieraad te noemen voor den winkelstand on zer gemeente. Vermelden we. dat onder architectuur van den heer Om. Dekker is gebouwd. Aannemer was de heer T. Schenk van Barsingerhorn, het schilderwerk was hij den heer T. Klomp uit Haringhuizen in goe- dp handen, terwijl de fa. Schaafsma voor den elec- tr»«'-hen aanleg zorg droeg. We wensrhen den heer Van Geelen zeer veel suc ces toe en van harte geluk met deze zoo royaal op gezette moderniseering zijner zaak. heeft nl. den Zwollenaar den hal tusschcn eenige spelers doorgespeeld onze midvoor loopt door d» verdediging heen. Thepot ziet het gevaar, loopt uit zijn doel, Bakhuys is er eerder, schiet langs Thepot in neen, net naast doel. Jammer. Zoo verloopt de tijd, en er is dan nog slechts een kwartier te spelen. Als Bakhuys gehaakt wordt neemt Van Heel den vrijen schop, plaatst kalm cn hoog voor doel. waar Vente overkopt. En intusschen zitten de Franschen gerust niet stil, hun aanvallen zijn niet inindcr gevaarlijk dan die der onzen. Het is nu de snelle Keiler, die Van Run passeert en tactisch het leder voor doel plaatst. Van Run loopt terug, aarzelt met toeloopen, Keizer loopt wel uit, maar Nicolas springt hoeg op naar den voor zet, zijn hoofd komt onder het leder en magnifiek belandt de kopbal van den midvoor in het Holland- sche doel, 45. Er zijn dan bijna 32 minuten ge speeld, Holland staat achter. De strijd schijnt verloren. Frankrijk Is sterker. Nederland boft geweldig als bij een volgenden Fran schen aanval Weber binnen de beruchte lijnen hands maakt, wat WIttwer omgaat! Een verdiende strafschop wordt den Franschen ontnomen. Aan den anderen kant wil het met Mol niet lukken, hij blijft de groote rem in onze voorhoede en een golf van teleurstelling wekt zijn spel door de tienduizenden. Het is werkelijk hopeloos. Van Heel verwisselt met Oprinsen van plaats. Keeper Thepot rekt den tijd rnet uittrappen, waarvoor hij terecht een waarschuwing van de scheidsrechter krijgt. Als Weber een Fransch- man in het strafschopgebied tackelt, ziet VVittwcr het alweer niet en een tweede strafschop wordt den Franschen onthouden. De minuten verstrijken, Hol land gooit zich nog eens in den strijd met den moed der wanhoop. De Franschen met uittrappen en rek ken den tijd. zeer onsportief, zeer onsportief, hetgeen ons teleurstelde na een dergelijken wedstrijd. Pro fessionals? En niet lang daarna is het tijd en heeft Holland op eigen grond een gevoelige nederlaag, meer nog moreel dan in cijfers van de Franschen te pakken gehad. NIEUW NEVEN-BEDRIJF. De directie van de Eerste Schagcr Melk-ïnrich- ting, gevestigd in het Heerenbosch, heeft besloten naast haar bedrijf den verkoop ter hand ie nemen van roomijs. Wetend, dat de fabricage van roomijs, welke aan de hoogste eisehen moet voldoen, zeer veel zorg en kennis eischt. werd besloten niet zelve de fabricage ter hand te nemen, doch roomijs in diverse smaken te betrekken van de bekende ijsfabriek „Moba". ge vestigd te Baambrugge. Voor den verkoop van het „Pinguïn" roomijs zijn aangeschaft 6 wagentjes, t.w. 2 motorwagens cn 4 fietswagens. Met lieliulp van deze. welke er keurig uitzien, zal de E.SAI.L in Schagen en omgeving doen venten. NAAR BALL Voor de nieuw* opgerichte afdeeling Schagen van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen zal Mevrouw van GoorStöcker Dinsdagavond a.s. een lezing houden over het eiland Bali. Met licht beelden zal het gesnrokene worden aangevuld. Be langstellenden verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. VERPlilATST. De heer L. Anneveldt, brievenbesteller alhier Is overgeplaatst naar Schagerbrug per groote bus 30 cent Gediplomeerd Drogist. HOOGZIJDE. - SCHAGEN. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor alhier werd, in den loop der maand April 1934, op spaarbankhoekjes ingelegd f 5.060.58, en terugbetaald f 6.573.8,, derhalve minder ingelegd dan terugbetaald i 1513.25. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 5. IJS-STAND. Aan de E.S.M.I. is vergunning verleend een ijs- stand te houden op 't veld der v.v. „Schagen". THEATER ROYAL. „Mijn zoon zal niet gaan!" In het Theater Boval wordt deze week een film werk afgedraaid, dat op treffende wijze den waan zin van den oorlog schildert. In „Mijn zoon zal niet gaan" verliest Laura Madi- son, als verpleegster bij het Amerikaansche Roode Kruis tijdens den Wereldoorlog haar hart aan Geof- frey Aiken, een jong Britsch vliegenier. Na een heel korte kennismaking geven zij zich aan elkaar en met angst in haar hart ziet het jonge meisje den geliefden man omhoog stijgen bij een verkennings tocht met zijn eskader. Het is de eerste keer, dat hij tot zulk een moeilijken taak wordt geroepen en eenige uren later wordt hij doodelijk gewond het hospitaal binnengebracht, waar Laura hem ver plegen en de oogen toedrukken moet Een oudere Amerikaansche officier, Ned Seward. heeft haar herhaalcdlijk ten huwelijk gevraagd. Hij is een edel mensch en biedt haar thans opnieuw zijn naam aan om gelegenheid te hebben haar en 't kind, dat weldra geboren zal worden, te beschermen. Laura vindt in haar huwelijk het grootste geluk en haar man deelt met haar haar levenstaak: de verbreiding der pacifistische gedachte. Seward brengt het tot Staatssecretaris van Amerika en ziet het Vredespact, waaraan hij zijn gcheele bestaan ge wijd heeft, zoo goed als aangenomen. Hun zoon heeft in Zwitserland gestudeerd voor Doctor In de scheikunde en verlooft zich met een allerliefst jong meisje, Paggy Chase, op zijn reis naar het vaderland terug. Wij schrijven 1940 en alle vredespogingen ten spijt, staat Amerika op het punt den oorlog te ver klaren aan Eurazie, als de Amerikaansche Gezant, op weg om den oorlog te voorkomen, in laatstge noemd Rijk vermoord wordt. Laura's zoon. Bob, is door zijn moeder in de pacifistische, gedachte opge voed en, ofschoon het een breuk met Peggv veroor zaakt, weigert hij te gaan vechten. Ned Seward vraagt zijn vrouw thans haar vredes werk op te geven, daar hij er vnst van overtuigd is, dat een vrede niet langer kan worden bestendigd. Op den vooravond van don oorlog, houdt Laura een gloeiende vredesredevoeriug, welke tot een uit barsting aan de zijde van het woedende vaderlands- levende volk leidt. Zij ontkomt ternauwernood aan een lynch-parfij en het gelukt haar man slechts de woedende menigte tot kalmte te brengen door op het balcon te verklaren, dat hij en dc zijnen zich als goede patriotten zullen gedragen. Als blijkt, dat Bob echter niet geneigd is zijn pa cifistische houding te laten varen, deelt Ned den ongen man het geheim van zijn afkomst mede. Kor ten tijd daarna wordt de stad New-York gebombar deerd en Laura schiet er bijna het leven bij in, als zij beproeft een verzoening tusschen baar zoon en Peggv Chase tot stand tc brengen. De gedachte, dat iedere man thans zijn leven veil hepft voor het benarde Amerika en vooral, dat zijn echte vader voor zijn land stierf kan hem niet lan ger weerhouden d'ftnst te gaan nemen. Tenslotte zien wij Bob zich als vliegenier aan melden MARKTBERICHT. Wel te denken, dat een verstelde markt niet zoo druk is, vooral niet op de veunarkL Toch werd cj voor de beste koe nog 30 ct. bcsteeds, massa f 225.—. De handel was goed. De duurste koe kwam van den heer J. Kooij, Nieuwe Niedorp, verkocht aan Jan 01- denburg, Alkmaar. Handel in kalfkoeien was vlug. Geldekoeien iets trekkend. Weinig pinken aangevoerd, handel iets trekkend. Kalveren van ongeveer 5 weken oud brachten f 35.— op. In graskalveren weinig of geen handel. Oude slachtschapen f 18—f23.—stil. Lammeren f 6f 13 voor den dood vlug. weide f&—9, goed. Overhouders stug f 14f20. Handel in bokken en geiten goed. Biggen en schrammen handel matig. Vette var kens kon beter. Paarden niet aangevoerd. Op de kippeumarkt bij het oude. Wegens een verstelde markt viel de aanvoer niet tegen. Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Schapen maken bekend, dat op Dinsdag 15 Mei a.s., de.? voormiddags tien uur, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kostelooze inenting of herinenting van hen. die zich daartoe bij den Plaatse!ijken Geneesheer, den heer H. U. Nam iga, aanmel den. SCHAGEN. 8 Mei 1934. Burgemeester en wethouders voornoemd De Burgemeester. J. Cornelissen. De Secretaris, Roggeveen Burgemeester en Wethouders van Schapen brengen in herinnering het bepaalde bij artikel 28 der Algemeene Politieverordening, luidende als volgt: Artikel 28. „Het is verboden op of aan den openbaren weg in de kom der gemeente papier, stroo, vuilnis en ander afval aanwezig te hebben anders dan in gesloten bakken of emmers." Op de naleving van deze bepaling zal streng worden toegezien en bij overtreding zal proces verbaal worden opgemaakt. SCHAGEN, 9 Mei 1934. Burgemeester en wethouders voornoemd. De Burgemeester, J. Cornelissen. De Secretaris. Roggeveen Ingezonden stukken Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd eenige plaatsruimte voor onder staande. waarvoor mijn dank. Met verbazing nam ik kennis van hot besluit van 3 onzer Raadsleden, ont een spoedeischende Raads vergadering aan te vragen, welke gehouden wordt a.s. Maandagavond, inzake verhooging staangelden Marktstalletjes. Dit besluit van verhooging staangelden voor bui ten do gemeente woonachtige kooplieden is in wer king gesteld 1 Mei 1934 en wordt van den kant van den Marktkoopliedcnbond beantwoord met een sta king van deze kooplieden, om op deze markt niet te verschijnen. Gepasseerden Donderdag is er een circulaire door de Marktkooplieden onder het publiek verspreid, waarin zooveel gezegd wordt, alsdat het Gemeente bestuur de stalletesmarkt om hals brengt. Tevens is door eenige kooplieden dien ochtend getracht, hand- teekeningen te verkrijgen van bewoners van Hoog- cn Laagzijde tot behoud en verlaging der staangel den als voorheen. Ik betreur deze geste van de bewoners, die op dien lijst geteekend hebben. Waar hier verecnigingen als Middenstandsvereeniging, Hanze, Algemeen Be lang. steeds zeer actief zijn, was het volgens mijn bescheiden meening de manier geweest van die bur gers om het Marktkoopliedenadres te verwijzen naar die Verecnigingen, waar zij zoo goed als allen lid van zijn en die hunne belnngen toch altijd op de beste manier tracht te behartigen. Wat betreft de Raadsvergadering, die hiervoor belegd wordt en die die de gemeente aan presentie geld ongeveer f 50.kost. wil ik extra kort zijn. Ik twijfel niet, of de leden van den Rand hebben wel zooveel wegeepraat, dat zij zich niet direct zul len laten intimideeren. om aan ev. verzoeken om verlaging gehoor te geven. Waar stemmen opgaan uit de kooplieden zel ve, die het betreuren niet te kunnen gaan staan, omdat zij eenmaal lid zijn van den Marktkooplieden- bond, doch ondanks verhooging gaarne wilden, is dit zeker een reden te meer, om het eens genomen Raadsbesluit te handhaven. Trouwens, het is toch niet meer dan billijk, dat de marktkooplieden, die zich op de uren, dat de koopkracht hier ter plaatse is, daarvoor een offer brengen. De Gemeente kan geld gebruiken en hoeft verstandig gedaan de staan gelden te verhoogen. Laten ook de Marktkooplieden een steentje bij dragen in de zware lasten, die op de burgers druk ken. EEN MIDDENSTANDER. Het Amerikaansche ministerie van lucht vaart geeft opdracht tot den bouw van 80 bombardementsvliegtuigen. Het Amerikaansche ministerie van luchtvaart heeft opdracht gegeven tot den bouw van tachtig groote bombardementsvliegtuigen, welke aan de vol gende minimumeischen moeten voldoen: snelheid 200 mijlen per uur met volle belasting op een hoogte van 10.000 voet: vliegradius 6 uur; stijgcapaciteit tot 10.000 voet met volle belasting in 10 minuten; stijghoog+e met volle belasting tnt 20.000 voet; draagvermogen voor ongeveer 3 ton bommen. Ambtenaren van het ministerie verklaarden even wel. dat zij In werkelijkheid prestaties verwachten welke 50 beter zijn. NIEUW WERELDRECORD DUIKEN. 250 meter onder water. De Italiaansche duiker Guide Martinelli uit Viareg- gio, die zich aan boord bevindt van het Italiaansche vrachtschip Briareo, dat bij Kaap Bon (Tunis) bezig is een lading tin te bergen van een tijdens den wereld oorlog gezonken Britsch schip, heeft dezer dagen het record „duiken" van 250 M. op zijn naam gebracht. Het oude record was ongeveer 150 M. De Midden-Westelijke Staten geteisterd. Grootc schade aan dc oogslvooruitzich- ten. CHICAGO. Boven de Midden-Westelijke staten heeft ccn hevige storm gewoed, die tengevolge van de hitte en de droogte groote stofwolken over groote afstanden heeft opgejaagd en groote schade heeft gedaan aan de oogst vooruitzichten, die toch al te lijden hadden van de heerschcnde hitte en droogte. Men voorziet een stijging van de landbouwprijzen, vooral van de melkprijzen. I)e tarweprijr.cn te Chica- go stegen in één dag tijds met 5 cent per bushel. F.r zijn nog geen vooruitzichten, dal in de eerst volgende dagen eenige regen zal vallen. Geen graangebrek, ondanks slechte oogst- vooruitzichten. Washington. De Amerikaansche staatssecretaris voor Landbouw, Henry Wallare, verklaarde, dat ondanks de slechte oogstvooruitzichten tengevolge van de droogte, er in Amerika geen gevaar voor hongersnood bestaat. In het Midden-Westen gaat per dag oen milliocn bushel tarwe verloren en de vooruitzichten voor den voorjaarsoogst zijn slechter dan ooit sedert den hongersnood van 1894. Niettemin bevindt zich in de graansilo's een voorraad van 260 milliocn bushel tarwe. Dc wintertarwe zal 30.000 000 bushel minder opleveren dan de 401.171.000 bushel, die men een maand geleden verwachtte. Overstrooming in den Canadeeschen staat AlbertL Uit Edmonton wordt gemeld, dat in de Noordelijke gebieden van Alberta (Canada) groote overstroo mingen zijn veroorzaakt door de I'eacc Rivier, waardoor het land vanaf Fort Vernrillon tot voor bij Chipewvan onder water staat. De I'eace River vloeit gewoonlijk af in de Slavo River. doch een groote ijsdam belemmert deze afvloeiing, waardoor het water geloosd wordt in het Athabaska-nieer. Honderd mijl ten westen van Chinewyan zou de ri vier ruim 20 meter boven zijn normale zomerpeiï staan. De jagers uit de omgeving hebben In vele ge vallen hoomvloten gebouwd, waarop hrelc gezinnen leven. Tot nog toe zijn voor zoover l«ekend Is nog geen monschcnlevens te betreuren, doch in vele ge vallen zijn menschen ternauwernood aan den dood ontsnapt. De jagers vreezen, dat vele dieren door het ijs- koud$ water om het leven zijn gekomen. Het vraagstuk van het lasschen van aio- mlnium opgelost. Stockholm. Het belangrijke cn tot nu toe onop geloste vraagstuk inzake bet soldeeren van alumi nium door middel van gewoon soldeersel op lage temperatuur, is thans door den Zweedschen uitvin der Johansson van de firma Svensk Metallteknik' opgclost. Het nieuwe proces, dat ook kan toegepast worden op roestvrij staal, is dusdanig eenvoudig, dat het door iedereen, die tnct een soldecrl*>ut weet om te gaan, kan worden gebruikt. De uitvinding is geschied in het Natuurkundig Laboratorium van de Universiteit te Stockholm. De oppervlakte van de samengevoegde dcelen is glad, terwijl het mengsel een hooge graad van hardheid bezit. Dc uitvinder zal in Zweden cn in het buitenland door de Svensk Metallteknik op de markt worden gebracht. De uit vinding moet zoowel voor de industrie als voor per soonlijk gebruik van zeer groot belang zijn. De heer Johansson heeft zich gespecialiseerd in zake processen van aluminium cn hij heeft vroeger reeds een belangrijke uitvinding op dit gebied go- daan. In verhand met de toenemende misda digheid. New-York. In verhand met de toenemende misdadigheid heeft de leiding der New-Yorksche po litie besloten, elk week end omvangrijke razzia's te houden. Alle bij de politie bekende misdadigers en verdachte personen in hun gezelschap, die geen mededeelingen kunnen doen omtrent de bronnen van hun bestaansmiddelen, zullen bij deze razzia's gearesteerd worden. Anti-Duitsche betooglngen te New-York. New-York. Te Yorkville, een door veel Duit- sehers bewoond district van New-York. hielden He melvaartsdag anti-fasristen een hetnoging tegen het nationaal-socialisme. Toen de politie de ongeveer 3000 man groote demonstratie wilde ontbinden, ont stond er een gevecht, waarhij door de betnogers njet steenen naar de politie werd geworpen. Vijf demon stranten werden gearresteerd. Later probeerden on geveer een politiebureau te bestormen, doch zij werden door de politie teruggedreven. 1 doode, 12 gewonden. Hef „CroTx de Feu" heeft Woensdagavond hij Parijs een vergadering gehouden. Op denzelfden avond had den communisten in een naburige plaats een protest vergadering tegen het Croix de Feu bijeengeroepen, waarbij ongeveer 400 communisten met de politie in botsing kwamen. Er ontstond een straatgevecht, waar bij de communisten zich van ijzeren tentstnkken en ander marktmaterinal, dat van den vorigen dag nog niet was opgeruimd, als wapenen bedienden. Twee politieagenten en ongeveer 10 communisten werden gewond. Een drukkersleerling bedreigde een automo- bilist met handtastelijk worden, waarop deze den aanvaller met twee schoten zoo zwaar verwondde, dat hij na in het ziekenhuis te zijn opgenomen, overleed. MEISJE UIT HET RAAM GEVALLEN. Van een hoogte van 7 meter. Met een zware hersenschudding opgenomen. Schiedam. Gistermorgen is het 5-jarig dochter tje van den heer Goedhart uit een raam van de bo venverdieping van het ouderlijk huis In do Aleida- straat van een hoogte van 7 meter op straat geval len. Het meisje werd met een zware hersenschudding opgenomen en naar het Algemeen Ziekenhuis over gebracht, waar zij is overleden. KINDJE VERDRONKEN. Noodlottig ongeval te Noordwijkerhout. Donderdagmiddag te omstreeks half vijf gerankte in de zanderijsloot van de Duinexploitntie Maat schappij te Noordwijkerhout bij het spelen het zes jarig zoontje van A. C. Flipphi te water. Hoewel het kind spoedig op het droge werd gebracht en men nog een uur lang kunstmatige ademhaling toepas te, kon een aanwezige genecesheer slechts den dood constateeren.

Schager Courant | 1934 | | pagina 10