Het buÉeJruispunt. C.RoggeveenCz. Zonneschermen en Markiezen Het brandt nog steeds in Oost-Europa. Zaterdag 12 Mei 1934. SCHAGER COURANT. Vierde blad. No. 9480 FRANSCH VERKEERSVLIEGTUIG IN HET KANAAL GESTORT. Zes dooden? BOMAANSLAGEN IN OOSTENRIJK. Bij een boerenbetoogmg te Salzburg. Bloedige stakingsonlusten in Griekenland. Twee mannen en twee vrouwen gearresteerd. U Aspibin-^ Weer een ongeluk bij de Stolpervlotbrug. rnrnwÊimmmmmmammm C. ROGGEVEEN Cz. Het Fransche verkeerstoestel, ppmerkt „F A.M. dat Woensdagochtend om kwart over elf van bet Parijsche vliegveld Le Bourget. naar Londen is vertrokken, is ter hoogte van Boulogne in het Ka naai gestort. Aan boord van het toestel bevonden zich zes per sonen. nl. de piloot, de radio-telegrafist, een steward en drie passagiers Men neemt aan. dat allen om het leven zijn gekomen. Van do reizigers zouden twee van Fransche en een van Zwitsersche nationaliteit zijn. Woensdagmiddag heeft men in de nabijheid van Boulogne een wrak van een vliegtuig aangetroffen, hetwelk dat bleek te zijn van het vermiste toestel. Het vliegtuig had des middags noodseinen uitge zonden. welke op het vliegveld Croydon werden op gevangen. Men vermoedt, dat het ongeluk moet worden toe geschreven aan het feit. dat de machine in een dichte mist is geraakt. De lijken der slachtoffers nog niet ge- vonden. Nader uit Parijs: Aan boord van het gisteren onderweg van Parijs naar Londen vergane Fransche vliegtuig bevonden zich, naar thans vaststaat, twee Fransche passagiers en -een Zwitser. Verder de piloot, do telegrafist en een Engelsch steward. De lijken der slachtoffers zijn nog niet gevonden. Hoop opgegeven. Een verslaggever van de ..Daily Herald'' heeft in een vliegtuig boven het Kanaal gekruist om naar de wrakstukken van de Fransche machine te zoeken, doch het was zoo mistig, dat geen spoor van het vliegtuig is gezien. Tijdens zijn tocht bedroeg het Zicht niet meer dan vijf meter. Een zestal vliegtuigen en drie reddingsbooten twee Kngelsche en een Fransche boot hebben eveneens naar het wrak gezocht. Aan de opsporing nam een van de h.-ste Fransche vliegers deel. nl. ka pitein Charnaud. Vliegende op een hoogte niet groo- ter dan tien meter zag hij plotseling een groote olie vlek op twaalf mijl afstand van Dungeness. Hij vloog terstond terug naar Croydon en seinde draadloos nanr Dungeness om een reddingboot, die korten tijd later op de plaats van het onheil was. De boot van Dungeness en ook die van Dover keerden Woens dagavond laat terug met de mcdedeeling, dat niets van de overlevenden was gevonden. Voorraad ontplofbare stoffen gevonden. WEENEN". Te Saizhurg is met Hemelvaartsdag een boerenbetooging gehouden, waar dr. Dollfuss en vicckansclier Starhomberg het woord gevoerd heb ben. Iteeds uit de redevoering van Dollfuss bleek, dat dien dag ernstige daden van sabotage gepleegd waren, die ten df»o! hadden de betoogers te beletten nanr Saizhurg tek omen. Inderdaad bleek later, dat de spoorlijnen naar Saizhurg op verscheidene plaat sen waren opgebroken en wel hij Pinzgau en bij Warfen. Bovendien zijn langs den spoordijk op ver schillende plaatsen liommen gevonden, die niet tot ontploffing zijn gekomen. Hei verkeer kan na en kele uren weer normaal geschieden. Op het vliegveld van Salzburg, waar bondskanse lier Dollfuss Donderdagmorgen arriveerde was kort voor zijn aankomst door politiemannen een houder met 55 bommen gevonden. Deze bommen waren zeer scherp geladen en zouden bij een ontploffing een vreeselijke uitwerking heben gehad. Er zijn reeds eenige arrestaties verricht. Volgens een officieele lezing hebben politieke te genstanders der r»'geering in verband met de deel neming van den bondskanselier en den vice-k&nse- lier aan de betooging van het Vaderlandsche front in Salsburg talrijke pogingen tot demonstreeren ge daan. Met betrekking tot het. vinden van de bommen in de nabijheid van het vliegveld van Salzburg. wordt nader gemeld, dat het gevondene bestond uit 55 aan elkaar gebonden ammoniet-patronen, die met oen uurwerk waren verhonden. Daar de patronen niet met metaal gevuld waren, zou de uitwerking hoofdzakelijk hebben bestaan in een reeks knallen. Beeds Woensdagavond waren in de stad Salsburg 10 donderbussen geworpen, die voor het grootste ge deelte tot ontploffing kwamen. Op de Salzach-rivier werden planken met daarop gemonteerde patronen, waarvan twee ontploften, gevonden. Bij Taxenbaeh zijn twee seinpalen vernield, ter wijl bij Henndorf de telefoonkabel doorgesneden was. De talrijke bomaanslagen hehl>en vele vreemdelin gen haastig uit Oostenrijk doen verdwijnen. Alle groote hotels staan leeg. De pers heeft opdracht gekregen geen mededeelingen te doen omtrent voor genomen reizen van leden der regeering. Aankondigingen van een bezoek van hooggeplaat ste regeeringsamhtenaren mogen slechts na vooraf gaande, toestemming worden gedaan. De paniekstemming in Weenen heeft geleid tot den maatregel, «lat de politic in de avonduren allo voorbijgangers met actctassrhcn en koffers visiteert. Alle hahage. die in de stationsdepots wordt afgele verd, moet van tevoren worden geopend. AMRIKAANSCH OLIFMAGNAAT DOOR BAN DIETEN ONTVOERD. Een brutaal stukjQ. Een der brutaalste ontvoeringen van den laatsten tijd is te Los Angeles door twee gemaskerde en be wapende mannen gepleegd. Zij ontvoerden nl. den millionair en olicmagnaat W. F. Gettle, terwijl hij 'n partij gaf op zijn Inndgoed. dot hij kortgeleden ge kocht had. Tien gasten vertoefden in het landhuis, Toen Gettle met oen vriend, na gezwommen te heb ben. in een prieel traden om zich weer te klceden, sprongen de heide gemaskerde bandieten te voor schijn, knevelden de beide mannen, bonden den vriend van den magnaat aan een boom vast en sleepte Gettle in een auto, waarmede zij pijlsnel ver dwenen. Vier dooden, talrijke gewonden. Vier dooden, talrijke gewonden. In verband met de staking van arbeiders in. het graanbedrijf te Kalamate in Groickenland. heeft een botsing plaats go.had tusschen communisten en de politie, waarbij vier arbeiders zijn gedood en ver schillende gewond. I)e schietpartijen breidden zich van het havenkwartier uit naar de binnenstad, zoo dat militaire versterking op de been werd gebracht, teneinde de rust weer te herstellen. Men slaagde er in een aanslag op een graansilo op het laatste mo ment te verijdelen. Twee mannen en twee vrouwen gearres teerd. De juweeien zijn allen terugge vonden. Men zal zich herinneren, dpt op 21 April j.1. tijdens het défilé voor den burgemeester van Arnhem in ver band met diens 12^-jarig jubileum een inbraak werd gepleegd in een huis aan den Sonsbeekweg te Arn hem. waar o.m. de hoeveelheid juweeien ter waarde van f7.000 werd gestolen. De Arnhemsche politie is erin geslaagd een vier tal personen te arrestecren. nl. een functionnaris van het te Arnhem gevestigde Aardappelen-Crisis- Bureau. wonende aan de Parkstraat een kaashande laar. wonende aan de Klarendalschenweg, benevens diens vrouw en schoonzuster, welke laatste in Ber gen op Zoom woont en aldaar gearresteerd is. De juweeien zijn alle teruggevonden op den zolder van de woning van den ka tshandelaar. waar ze onder een plank waren verborgen. Het viertal is ook schuldig a in een inbraak in een pand aan de Hoéllstraat te Arnhem, waar zij even eens kostbaarheden, o.a. een dasspeld en een camée hebben ontvreemd. Deze sieraden zijn teruggevonden in de woning van de te Borgen* op Zoom wonende vrouw Tenslotte heeft de kaashandelaar nog enkele an dere inbraken bekend TREINONGELUK IN DUITSCHLAND. Essen. Aan het Centraal station van Wan neeichel zou Donderdagmorgen een speciale trein van „Kraft durch Freude" vertrekken. Urn 6.3!) ure reed een expres-goederentrein van achter tegen den specialen trein op en bracht twee wagens tot ont sporing. Lenige reizigers werden licht gewond. De trein had een vertraging van ongeveer 40 minuten MOTORRIJWIEL RIJDT OP MARCHEERENDE COMPAGNIE IN. Noodlottig ongeluk in Polen. Een motorrijwiel met zijspan is in de nabijheid van Kowno in volle vaart op een marcheerende compagnie ingereden. Een en twintig soldaten werden gewond. Twaalf hunner moesten met zware verwondingen in het ziekenhuis worden opgenomen. De bestuurder i» gearresteerd. Een der talrijke dorpen, die aan het alles vernie tigende vuur ten offer vielen. Wederom tal van dorpen en bosschen In Roemenië en Polen door felle branden in asch gelegd. Er schijnt in de laatste weken geen einde te ko men aan do woudbranden in Roemenië. Door de we kenlange hitte is een enkele vonk voldoende om heele terreinen in brand to steken. Een weggeworpen lucifer, een vonk uit een locomotief legt een heel dorp en reusachtige woudgebieden in asch. Het dorp Latreaska is bijna geheel verwoest. Tach tig huizen zijn een prooi der vlammen geworden. Te Bocsy bij Klausenburg zijn 22 hofsteden door het vuur verwoest, terwijl in de Donaudclta het dorp Bosia eveneens door een brand werd geteisterd. Bij Kronstadt is een graanmolen een prooi der vlammen geworden. De schade loopt overal in dn millioenen, doch menschenlevens zijn gelukkig nici te betreuren. De brand in Kampoeloeng is thans gebluscht. Hier zijn 42 huizen in het centrum geheel verwoest. Groote kunstschatten zijn verloren gegaan hij den brand in het klooster Ncaru Vida, dat in 1635 door Matei Basarat, Vorst van Walaehije, werd gesticht. De kerk en do klokketoren werden vernield. De waarde van de verloren gegane kunstschatten, dio niet verzekerd waren, wordt op 50 milliocn lei ge raamd. Ook nieuwe hoschhranden worden gemeld. Zoo staan bij Falticini 150 H.A. bosch in brand, terwij! 1 bij Buzau eveneens een boschbrand woedt. MOEDERDAG 13 Mei 1934. Meer en meer raakt ook in ons land het gebruik in zwang, één dag van 't jaar te wijden aan de vrouw, wier eenig doel hqt schijnt te zijn om geluk kig te maken, de vrouw, die we wel altijd zouden willen behouden: aan moeder. 't Eigenaardige van de zaak is, dat er eigenlijk niet veel voor noodig is, om haar eens een kcertjo blij te maken. Want ze schijnt er zoo heel weinig om te geven of de geschenken, dio we haar brengen, duur of goedkoop zijn. Wat ze prettig vindt is, dat we eens aan baar denken. Hoe we dat bewijzen, is haar onverschillig, als we het maar doen. En dat is maar goed ook zoo, want alles wat moeder voor ons doet of gedaan heeft, kunnen we toch niet goed maken, al zouden we het ook nog zoo graag willen. DRIE KINDEREN AANGEREDEN. Donderdagmorgen omstreeks 12 uur, had op den Hemweg bij de Hembrug een tamelijk ernstig ongeluk plaats waarbij drie kinderen werden aangereden door een motorrijder uit Utrecht. Het 8-jarig meisje, De Boer, wonende in de Tasman straat te Amsterdam, werd ernstig gewond en moest naar het Wilhelmina-Gasthuis worden overgebracht door den G.G.D. Twee andere kinderen van 12 en 15. jaar kregen lichte verwondingen en konden naar huis worden ver voerd. In het district Dreistühlen woedt een brand in twee staats bosschen. In de Dobroedsja is een dorp door een grooten brand geteisterd, waardoor 50 boerenwoningen ver woest worden. De bevolking heeft al haar have en goed verloren en verkeert in staat van vertwijfeling. Het gevaar voor den oogst is zeer groot en er dreigt zelfs hongersnood. De regeering heeft op nieuw een oproep tot de bevolking gericht, waarin deze wordt aangemaand, om zoo zuinig mogelijk met het voorhanden zijnde graan om te gaan. De uitvoer van graan en boonen is voorloopig verbo den. De maisvooraden zijn in beslag genomen ten behoeve van de districten, waar hongersnood dreigt. Bovendien zijn stengc maatregelen genomen, om alle graanspeculaties tegen te gaan. Geweldige brand in de Boekowina. Boekarest. In een apotheek te Nieuw Soe- litza is een brand uitgebroken, welke oversloeg op een petroleumtank. welke met een ontzettenden knal in de lucht vloog. De bevolking vluchtte .zoodat het vuur zich ongehinderd kon uitbreiden. Twintig hul zen zijn een prooi der vlammen geworden. De scha de bedraagt 10 millioen Lei. Steeds nieuwe dorpsbranden in Polen. Ook in Polen neemt het aantal branden tengevol ge van de langdurige droogte toe. Op verschillende plaatsen in het land hebben groo te branden gewoed. In het dorp Dmosin hij Tomas- zau in Congres-Polen zijn niet minder dan honderd boerenhofsteden in asch gelegd terwijl te Rrzoza 110 huizen door brand zijn verwoest, waarbij drie per- conen om het leven ziin gekomen en talrijke per sonen brandwonden hebben opgeloopcn. worden gestild door JP TABLETTEN Uitsluitend verVrijgbaar In de oranfe-bandbulsjes van 20 labl. 70 ets. en oranjezakje* van 2 labl. a 10 ets. Botsing tnschen een zandauto en een vrachtautOi waarin twee harddraverspaarden. Cabine van de vrachtauto totaal versplinterd De beide paarden en een der inzittende personen er uit en op den weg gesmakt. Voor de tweede maal binnen een tijdsverloop van een week heeft een botsing plaats gehad, thans tusschen twee vrachtauto's. Woensdagmiddag, ongeveer 3 uur kwam uit de richting Callantsoog een met zand beladen auto van den heer 13r. uit Schapen, bestuurd door den chauffeur .T. H., aangereden, terwijl langs het Noordhollandsch Kanaal uit de richting Alk maar een vrachtauto aankwam, waarmee twee harddraverspaarden en een sulkey werden ver voerd. De wagens ontmoetten elkaar op het be ruchte kruispunt voor de vlotbrug, waar zij te gen elkaar aanbotsten. De harddraversauto werd van voren totaal vernield, terwijl de cabine fi naal werd versplinterd. Ken van de beide inzit tenden, de heer A. de Vlieger uit Nieuw Vennep (Haarlemmermeer) tevens eigenaar van de paarden, werd uit de cabine tegen de zandauto geslingerd en bekwam schaafwonden aan de heide beenen, terwijl de andere inzittende tus schen de wrakstukken van de cabine bekneld raakte. Hij werd echter spoedig uit zijn benarde positie bevrijd en bleek wonder boven wonder on gedeerd te zijn. De paarden Quetellevillezoon en Up to Date, werden over de hekken van de auto op den weg gesmakt, waarbij een paard bij het oog werd gekwetst. De sulkey was zwaar bescha digd. De chauffeur van de zandaüto kwam met den schrik vrij, terwijl zijn wagen slechts licht werd beschadigd, waarschijnlijk doordat deze zwaar beladen was en in de flank midden tusschen de wielen werd aangereden. Dr. Oterdoom was spoedig ter plaatse en heeft den gewonde, ten huize van brugwachter Dekker geneeskundige hulp verleend. Door de Rijkspolitie wordt een onderzoek omtrent de schuldvraag ingesteld. De auto met do harddravers kwam uit Zuid- Holland en was op weg naar een harddraverij te Drachten. Een paar uur later aan de Schagerbrug. Een paar uur later, ongeveer kwart voor 5, had nabij het Boerenleenbankgebouw aan den Schagerweg te Schagerbrug een aanrijding plaats tusschen een motorrijwiel en een vrachtauto. De vrachtauto kwam uit de richting Groote Sloot en werd op korten afstand gevolgd door den mo torrijder. De bestuurder van de auto wilde nabij het bankgebouw koeren en gaf daartoe de rich ting aan, hetgeen door den motorrijder, die te dicht achter de auto reed, niet kon worden ge zien, zoodat hij het zwenken van de auto de mo torrijder tégen den vrachtwagen aanbotste. De motorrijder, de heer L. uit Schagen, werd van zijn motor geslingerd en bekwam een gapende wonde onder het linkeroog. Na door dr. Schmidt verbonden te zijn, is hij per auto naar zijn wo ning vervoerd. Het motorrijwiel werd zwaar be schadigd, terwijl van de vrachtauto het linker- achterspatbord werd vernield. Door de gemeentepolitie is proces-verbaal op gemaakt. Hoogzijde 114, Schagen. Tel. 73 Wij maken en vernieuwen tegen uiterst voordeelige prijzen. Steeds voorradig uitgebreide collectie ZON NESCHERMLINNENS i.d. nieuwe Dessins. Vraagt prijsopgaaf. Aanbevelend,

Schager Courant | 1934 | | pagina 13