VEL0 STOFZUIGER uwsjroop Afscheid. SPORT. OMGEVING Benauwd? HET N.H.V.B.-ELFTAL. DE W I E Hl N G R K Aanbesteding. Op 6 Juni a.s. zal door den directeur-generaal der Zuiderzeewerken worden aanbesteed: het leveren en inhangen van 2 ijzeren reservedeuren voor de groo- te schutsluis te Kornwerderzand, behoorende tot den bouw van de kunstwerken in de Afsluitdijk. De raming bedraagt f 14.500. Rondrit 1934. De Directeur-Generaal der Zuiderzeewerken deelt mede. dat in verband met bezaaiing, waartoe is be sloten. enkele deelen van de spoorbaan op den af sluitdijk. t.w. van dijkspalen 2,3 tot 6 en 15.5 tot de Friesche kust, voor alle verkeer zullen zijn gesloten, zoodat de reeds verleende toestemming tot het berij den door aan den Rondrit 1934 (rond het IJssel- rceer) deelnemende ruiters van het voor den spoor weg bestemde gedeelte van den berm van den afsluit dijk voor bovengenoemde gedeelte moet worden in getrokken. Het is den ruiters ten strengste verboden de aan de begin- en eindpunten afgesloten terreinen te be rijden. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, zoon van A. v. d. Walle en A. Dekker; Ondertrouwd: F. Herwig en G. P. Leuf; Jn. Hege man en P. van. Sabben; Rijksweg over Wieringen. Bij de Woensdag gehouden aanbesteding van een gedeelte van den Rijksweg No. 9 op Wieringen (ge deelte tusschen Hippolytushoef en den Oever;, t.w. de aanleg van een verharden (beton-)weg, een rij wielpad en gedeeltelijk verharde aarden banen tus schen den Lonjeweg en den weg op den afsluitdijk, alsmede het aanleggen van een verharden weg en het gedeeltelijk verharden van een aanwezige aar den baan op Wieringen met bijkomende werken was laagste inschrijver de firma O. J. Bosker te Hippoly tushoef met f 186.600. De raming voor dit werk be droeg f 230.000. Zuiderzeewerken De buitengewoon opzichter bij den dienst der Zui derzeewerken J. J. Ca pel le is met ingang van 1 de zer in gelijke functie bij den Rijkswaterstaat Zwolle benoemd tot standplaats Ommen. Nieuwe zaken. Ondatlks de minder gunstige tijden zal Den Oever wederom met een tweetal nieuwe zaken verrijkt wor den. Het pand der N.V. Verzekeringsbank „Victoria" aan de Voorstraat zal worden ingericht voor een machinaal schoenmakersbedrijf, terwijl in het per ceel van den heer J. Tijsen aan de Havenstraat een manufacturenzaak zal worden begonnen. Korfbalolub. Door dames en heeren der Geref. Kerk alhier is be sloten tot oprichting van een korfbalclub. Voor dit doel is reeds een terrein aan de Zwinstraat uitge zocht. Wij wenschen de nieuwe vereeniging een goed succes. Z IJ P E Burgerlijke stand van 4 tot en met 9 HEI 1934. Geboren: Johannes Theodorus, zoon van Johannes Robertus Deutekom en van Johanna Elisabeth Stroo- pcr. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Jan Dekker, oud 28 jaar, tuinbouwer te Oude Niedorp, en Jannetje Burger, oud 24 jaar, alh. Overleden: Geertje Rampen, oud 80 jaar, weduwe van Dirk Brommer. WARMENHUIZEN Boerenleenbank. De Boerenleenbank vergaderde dezer dagen in het Patronaatsgebouw, onder voorzitterschap van den heer K. Molenaar. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter den zeer moeilijken tijd dien thans de leden door maken. Te betreuren is het te moeten constateeren, dat de bank thans niet zoo kan werken, als zij wel moet werken. Bij gebrek aan liquidemiddelen, is het voorgekomen, dat aanvragen om voorschotten, afge wezen moeten worden, hetgeen èn voor het bestuur èn voor den aanvrager zeer onaangenaam is. Do voorzitter opende deze vergadering met den wensch, dat de besprekingen moge zijn in het -be lang van de Bank. Tot Secretaris van deze vergadering werd als van ouds aangewezen de heer Kassier. De notulen der vorige vergadering werd na voor lezing goedgekeurd en vastgesteld. Volgt rekening van de kassier, en de balans, waar uit blijkt, een winst van f 646.63. Bij monde van den heer Joh. de Groot verklaarde de Finantieele Commissie rekening en balans ae- coord te hebben bevonden en adviseerde de verga dering deze goed te keuren. Aldus werd besloten. Volgt jaarverslag: Volgens dit verslag bedroeg het aantal leden per 1 Jan. 1933 164 en op 1 Jan. 1931 165. 't Aantal spaarkasboekjes op 1 Jan. 1933 en op 1 Jan. 1934 321 stuks. Het aantal voorschotten per 1 Jan. 1933 174 en per 1 Jan. 1934 173 stuks.I n 1933 zijn 19 bestuursvergaderingen gehouden, waarvan 8 gecombineerd met den Raad van Toezicht. Tot Bestuursleden zijn met groote meerderheid van stemmen herkozen de heeren J. Ligthart en Jn. de Groot Jacz. De heer I). Mosch Pz. werd met meerderheid van stemmen herkozen tot lid van den Raad van Toe zicht. Ter afvoering van een vertrokken lid werd besloten Op voorstel van het bestuur werd besloten de nuiiestandaard voor 1931 zoo te laten als hij thans is. Tot leden van de Commissie tot nazien van de re kening en balans zijn benoemd de heeren A. Slijker- man, C. de Nijs en P. de Groot Jacz. Dc rondvraag leverde niets op. In bet sluitingswoord van den voorzitter werden de betrokken leden dringend verzocht zooveel mo gelijk hun renteachterstand aan te zuiveren. Deze be «Iraagt thans nog pl.m. f 700. Spr. sprak de hoop uit. dat het de leden in het komende seizoen goed moge gaan. IJsclub „S.LS." Woensdagavond hield de ijsclub „SJ.S." een alge mpene vergadering, in de zaal van den heer Wester Aanwezig 110 leden. De voorzitter, de heer H. G. Rijs, opende de ver gadering en heette de aanwezigen hartelijk welkom Het verheugde spr. dat zoo'n groot aantal leden ter vergadering waren opgekomen en spr. kon zich niet herinneren ooit zooveel leden op een dergelijke ver gadering te hebben gezien. Wel een bewijs dat de ijssport bier een goeden ingang vindt. Notulen. Den secr., den *>eer P. Mosch werd ver zocht de notulen te willen voorlezen. Zonder aan merking werden deze onder dankzegging goedge keurd. Verslag penningmeester. Deze functie, die vervuld werd door den heer van Oeveren, die inmiddels naar Alkmaar is vertrokken. Fen woord van dank wer^ hem gebracht voor de vele werkzaamheden, die hij voor de vereeniging heeft verricht. Daar de t>eer van Onveren niet persoonlijk aanwezig kon zijn. was een schriftelijk verslag door hem ingezonden. DUBBEL ZUIGVERMOGEN NEDERLANDSCH FABRIKAAT LAAGSTE PRIJS BUITENGEWONE CONDITIËN VRAAG DEMONSTRATIE FILIAAL VELO WASCHMACHINE My. De rekening luidde als volgt: ontvangsten f 1964.76, (kapitaal f 1100, overige inkomsten f 864.76), uitga ven totaal f 1864.21 (waarvan f S06.93 kapitaal gew. uitgaven f 1057.28), saldo f 100.55. Gaan we de ka pitaalrekening na, dan is hierop nog een tekort van ongeveer f 300. De vereeniging telt thans 568 leden a f 1. De commissie van onderzoek, de heeren W. Koot, S. Pot veer en P. J. Mink hebben de rekeningen en bescheiden nagezien en alles in goede orde bevon den. Bij monde van eerstgenoemde werd aan de vergadering geadviseerd den administrateur dechar ge te verleenen. De beer Koning informeerde naar den post reis- en verblijfkosten. Bij nadere uiteenzetting was de zaak volkomen in orde. De achterstand van contributie bedroeg thans f 30. Voorz. verzocht de leden toch zooveel mogelijk hierin mede te werken, dezen ach terstand aan te zuiveren. Verkiezing bestuursleden ter voorziening in de vacature s P. de Groot en J. L. van Oeveren, en we gens periodieke aftreding van de heeren J. Gutter. K. Molenaar en M. Pronk Jz. Het bestuur had voor twee eerstgenoemden een aanbeveling gesteld, n.1. de heer C. Barsingerhorn en Jac. van Baar Jr. Als stemopnemers werden verzocht de heeren K. Mosch, W. Koot en Jac. de Nijs. Na gehouden stem ming in de ontstane vacature's zijn gekozen de hee ren Jac. van Baar Jr. en S. Pot veer. De heer Van Baar nam deze benoeming aan. De heer Potveer, die niet ter vergadering was, zal met de benoeming in kennis worden gesteld. De periodiek aftredende hee ren Jn. Gutker, K. Molenaar en M. Pronk Jz. werden met meerderheid herkozen. De heer Jn. Gutter nam echter de benoeming niet aan. In deze plaats is ge kozen de heer A. Bartcn, die de benoeming aannam. Voorzitter deelde mede dat, gezien de finantieele omstandigheden het bestuur heeft gemeend een ver andering te brengen in de contributie. Voorheen was de gezinskaart één gulden en huisgenoote» tot 21 jaar 10 cent, en boven de 21 jaar 50 cent per jaar. Het bestuur stelt nu voor de huisgenooten tot 16 jaar op 10 cent en van 16 tot 21 jaar op 50 cent te bepa len. De gezinskaarten blijven gesteld op f 1 per jaar. De vergadering ging met dit voorstel accoord. Rondvraag. De heer Stevcrs stelde de vraag aan het bestuur of er ook voor gevoeld werd om een wedstrijd op rolschaatsen te houden. De opbrengst ten bate voor de ijsclub. Het bestuur zal dit punt in bespreking nemen. Verder een vraag of de vergaderingen bij twee caféhouders worden gehouden of bij vier caféhou» ders. Voorzitter zegde toe dat bij de vier plaatselijke caféhouders de vergaderingen zullen worden gehou den. De vraag of voortaan op de verlichte baan ook extra betaald worden moet Dit zal in het vervolg niet meer plaats vinden. De leden, die voor het komende winterseizoen de achterstallige contributie niet hebben betaald, zullen met f 1 worden beboet. Met een toepasselijk woord sloot voorzitter de ver-* gadering. ANNA P AU 10WNA Loop der bevolking. Ingekomen: H. Zeinstra van Harlingen: S. Wit van Schagen; A. J. Bos en echtg. van Hillegom; A. N. Nolten van Harenkarspel: mei. C. Moras van Ou de Niedorp: A. Boekee—Godschalk van Hazerswou- de: W. Boekee van Zoeterwoude; J. L. Voorthuijsen van Oudkarspel; mej. G. A. Keuris van Bloemendaal; me. L. E. H. Schröder van Amsterdam. Vertrokken: Mej. M. Mehrl naar Dinslaken (Dl.): mej. A. Kaptein naar Den Helder; P. de Wit naar Zijpe; J. Verdegaal naar Alphen a. d. Rijn: mej. B. Kasperck naar Dinslaken (Dl.): J- Mooij naar Den Helder: .T. C. Meereboer en echtg. naar Bergen aan Zee: K. de Boer en gez. naar Alkmaar; J. de Boer en echtg. naar Oudorp; R. R. Nieuwland en gez. naar Oudorp; J. Stevens en gez. naar Wildervank; A. Ou dendijk naar Zijpe: A. Wijtman—Musiol naar Zaan dam: A. Keppel naar Zijpe: W. Colijn naar Heiloo; C. Dissel en gez. naar Schagen; S. Wit naar Schagen. Burgerlijke Stand: Geboren: Engelina Geertruida. dochter van H. R. Smakman en G. A. Prins: Gerrit. zoon van G. Zaad- noordijk en T. Boom: Petrus Franciscus. zoon van .T. J. Woudberg en G. J. Soelman: Frederik, zoon van H. J. Foppen en M. J. van der Wallen. Ondertrouwd: J. Bakker en J. van Ekeren: J. Slikker en A. M. v. d. Bergh; W. Hoep en G. A. Kos ter: P. Raaijmakcrs en H. A. v. d. Berg. Overleden: G. JesKoster, oud 71 jaar. Politie. Verloren: een portemonnaie met f 60. een reserve- autowiel. Aan komen loopen: een kleine fox-hond. H FF R HU 00 W AART) Burgerlijke Stand over de maand April 1934. Geboren: Johannes Nicolaas, zoon van G. Does en M. Laan: Geertruida Johanna. dochter van D. Doo- deman en G. Floris: Anne. dochter van Jb. Tesse- laar en A. v. Schagen; Cornelia, dochter van H. Swinkels en A. M. Abbes: Johannes Wolterus. zoon van J. W. Beers en A. Mooi: Cornelis, zoon van N. Schouten, en .T. Leijen: Catharina Maria, dochter van C. Mul en M. Verwen Hermina. dochter van C. Roo- zendaal van B. Kamp: Maarten Jan :oon van Jn. Elzinga en J. Gerding; Peter,tzoon x.tii J. Zuurbier en C. Kieft: Willem Jan. zoon' van C. Leegwater en G. Sehaapman: Johannes. zoon van D. de Boer en M. Beerse: Geertruida Johanna, dochter van C. J. Ursem en J. Schuit. Ondertrouwd: P. J. v. d. Heijden. 22 jaar. te Ou dorp en C. M. Gildemeijer, 25 jaar; J. A. Spin. 25 jaar. te Weststellingwerf en B. M. Gildemeijer. 23 jaar: J. C. Borst, 24 jaar en G. Langediik, 23 iaan A. Weel, 25 jaar. te Zuidscharwoude en C. Potter. 25 jaar; N. Rood, 31 janr. te Hoogwoud en P. C. Bos, 25 jaar: .1. Tamis. 27 jaar en D. Doots. 27 jaar; P. Com mandeur, 29 jaar en M. P. B. v. d. Velden. 28 jaar: G. Plak. 28 iaar en A. Nanne. 30 jaar: A. Groen. 26 jaar en A. Poel. 23 jaar: Je. Blokker. 30 jaar en A. H. v. Welsenes. 31 jaar. te Zuidscharwoude: Jc. Wa genaar. 24 jaar. te Oterleek en A. v. d. Meulen. 20 iaar: C A. Oudhuis. 26 iaar en M. C. Does. 26 jaar; J. S. Oud. 31 iaar. te Ursem en E. Loos. 25 jaar: H. J. Beers, 25 jaar en C. Loos. 23 iaar: G. Kaper. 27 jaar, te Alkmaar en T. Reine. 22 jaar. Gehuwd: C. Th. de Wit en F,. M. Laan: A. Weel en C. Potter: P. T. v. d. Heijden en C. M. Gildemeijer: J. A. Snin en B. M. Gildemeiier; J. C. Borst en G. Lan gediik: J. Tamis en D. Boots. Overleden: Antje Kwen«. 84 jaar, wed. van A. Ko men: Cornelia Meerhof. 70 iaor. wed. P. Vis (overl. te Alkmaar): Aris Rentenaar. 72 iaar, echtg. van M. Renfepeor; \ntonius Groenland, 81 jaar, echtg. van P. v. d. Park. L A V CF N Tï IJ K Het Centraal Gennnotschap voor Kinder Herstel- lings- en Vacantiekolonies. afd. Langendijk. hield Woensdagmiddag een vergadering in Concordia te Noordscharwoude. De opkomst was zeer gering. De penmnemeesteresse. Mevr. PaarlbergHart- land. bracht het financieel verslag uit over het aar 1933. Do ontvangsten waren totaal f 1829.22 geweest, met inbegrip van het beginsaldo. De uitgaven hadden f 1101.07 bedragen, zoodat een voordeelig saldo aan wezig was van f 578.15. Verleden jaar was het eind- saldo f 5S5.03. zoodat een kleine achteruitgang valt te constateeren. Onder de uitgaven is een bedrag van f 967.95 begrepen, wat voor de verpleging van de kinderen is uitgekeerd. Aan contributie was ontvangen f 538.50. aan ge meentesubsidies e enbedrag van f 273.45. De ouders hadden f 171.27 in de verpleging bijgedragen. Een gehouden collecte met de hoefijzer-vlaggetjes had een bedrag van f 87.72 opgebracht. Wel een mooi resultaat. Alle gemeente-subsidie is nog niet ontvangen. Aan het jaarverslag ontleenen wij. dat een verga dering is gehouden, maar dat vele conferenties zijn gehouden met plaatselijke bestuursleden. Er werden tien kinderen uitgezonden, waarvan 2 uit Broek op Langendijk, 5 uit Zuidscharwoude, 2 uit Noord scharwoude en 1 uit Ourikarspel. Het ledental is van 423 teruggeloopen op 381. ter wijl het bedrag der contributies is gedaald van f585 op f 538. Onder de ingekomen stukken was een nieuwe lijst van benoodigheden voor kinderen, die moeten worden uitgezonden. Er zijn andere kleeren ver- eischt. De gemeente Broek op Langendijk heeft medegeedeld. dat de subsidie van f 100 op f 50 is teruggebracht voor het jaar 1934. in verband met den benarden financieelen toestand der gemeente. Dit bericht werd niet met blijdschap ontvangen. De agenda voor de alg.^vorgadering welke 12 Mei te Enschede wordt gehouden, werd daarna behan deld. Men zal geen afgevaardige zenden omdat het tc ver is. Het nut van het bezoeken van een alg. vergadering werd wel ingezien, en als deze eens dichterbij wordt gehouden, gaat men er heen. Daarna volgde sluiting. Als Gij 's nachts niet slapen kunt door de benauwdheid op Uw borst. Als Uw ademhaling moeilijker en pijn lijker wordt door de verstopping van Uw luchtpijptakken, neem dan Akker's Abdijsiroop. Gij zult Uw benauwdheid overmeesteren, want de slijm zal zon der moeite loskomen. Vanaf den eersten lepel begint de verlichting. Dat opgeblazen, benauwde gevoel zal verdwijnen en na korten tijd zult Gij geen spoor meer van die borst- benauwdheid bemerken. Neem dus bij Hotst-Gritp-Bronchitis-AsUima Toen hij dan, na lange jaren. Weer eens in zijn dorpje kwam, Met een buitenlandsche pofbroek, En een dubb'le boterham. Met z'n splinternieuwen wagen. Duur en glanzend, breed en sterk. Stopt' ie op een achtermiddag Bij de oude, grijze kerk. Weinig had de tijd veranderd. Langs 't verweerde klinkerpad Lag nog steeds de zware keisteen, Waar hij bij geknikkerd had, En hij vond bij 't eerste zoeken, Als een lang vervlogen droom, Heel z'n naam nog ingekorven In den ouden lindeboom. En hij liep eens door het straatje Naar het schooltje op het plein, Waar nog steeds de platen hingen Van de Ruyter en Piet Hein, Waar hetzelfde lessenaartje Altijd nog te wachten stond Bij dezelfde groote inktvlek Op den harden, gelen grond! Even schrok hij bij het pompje, Maar ze had hem niet herkend. Z'n vergeten eerste „liefde", Met verwaarloosd permanent! Goedig schoof ze over 't pleintje, Dat hen samen had gebracht, Waar hij 's avonds in het donker Fluitend op ze had gewacht! Popperige crisis-huisjes Waren links en rechts gebouwd, En hij wist zijn dorp veranderd, O zoo klein en zoo benauwd. Heel het groote, ruime leven Had zijn grenzen uitgebreid, En hij zou er nooit meer wennen In de smalle eenzaamheid! Glanzend gleed zijn groote wagen 't Dorpsplein af, de straatjes uit, En de ruitenwisscher wuifde 'n Laatste afscheid langs de ruit. Snorrend zocht hij langs de wegen Weer de vrije, ruime baan. Maar hij vond het tóch nog jammer, Dat zijn jeugd had afgedaan!! April 1934. KROES. (Nadruk verboden.) We gaan naar Heemstee! Het Alg. Sportblad geeft het N.H.V.B.-eltftal, zoo als dat morgen uitkomen zal in het Vierbonden- tournooi te Heemstede. Stadt (K.F.C 3) Goudswaard Bakker (M.L.D.) (Z.F.C. 4) M. Schenk Spaarman Tauber (Wieringerwaard) (Beemster) (B.K.C. Bakker Faus Sepers Kuiper Wolhuis (CSC) (N. Niedorp) (N. Niedorp) (H. Boys) (MLD) Reserves: Mol (C.S.V.), J. Vriesman (Petten), Age- ma (M.L.D.), Snijders (Held. Boys), en Post (BK.C.) Dit is dus het provinciale keurcorps! Deze jonge mannen zijn het die de eer waardig gekeurd zijn de kleuren van onzen gewestclijken voetbalbond hoog te houden. We vertrouwen dat ze dit zullen doen. Het is een combinatie die, zooals tegen Holandia gebleken is. in goede onderlinge verstandhouding speelt en die getoond heeft heel wat te kunnen presteeren. Wolthuis, de stevige doorzetter va nde M.L.D.-club van de Kooi, vervangt de mogelijk te licht geachte Snijders van de Held. Boys. Wolthuis is zoo'n all round voetballer dat de linksbuitenplaats hem ver moedelijk ook wel toevertrouwd zal zijn. Het doet ons genoegen dat de heeren elftal-com missieleden van hun standpunt jegens de N. N'ie- dorp-spelers terug zijn gekomen. Faus en Sepers zijn te prominente spelers om hen over één kam met de middelmatigen te scheren. Eén bemerking hebben we nog: gaarne hadden we in de halflinie een plaatsje ingeruimd gezien voor den Nieuwe Niedorper de Weerd. We begrijpen ei genlijk diens niet-verkiezing niet: in den wedstrijd N. NiedorpB.K.C, waarin de heeren toch aanlei ding vonden Faus en Sepers te kiezen, was één der besten de Niedorper kanthalf! Een halfline: De Weerd—Schenk—Tauber zou ons dan ook technisch beter lijken. Of we ons in deze vergissen? We zullen ons er morgen van overtuigen en onze lezers in een uitvoe rig verslag van het gebeurde te Heemstede vertellen. N.H.V.B. PROGRAMMA. De Gouden Kruis-, Rauchbeker- en Kampioenwed- strijden staan niet aangekondigd, maar zullen nader worden geconvoceerd. Tot onze spijt kunnen we ze dus niet geven. K.N.V.B. PROGRAMMA. 13 Mei Kamp. van Nederland: Willem II—Ajax; K.F.C— \"p 1 f i t o Afd. I 3A: Purmersteijn—D.W.V. Afd II: Promotie 2e klasse R.F.C.—Hilversum. Afd. IV: Promotie 2e klasse: Tegelen— Middelburg. Afd. V. Promotie 2e klasse: AlcidesH.S.C K.N.V.B.-Beker: HeraclesBloemendaal. (Sportkroniek.) KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Velocitas slaat Heracles. Nauwelijks waren Hollanders klanken over den wedstrijd Nederland—Frankrijk verstomd, of in de Noordelijke hoofdstad ving een kampioenswedstrijd VelocitasHeracles aan. De noordelijken wonnen met 2—1 en verwisselden met Heracles van plaats. K.F.C. 3 2 1 0 7-2 5 Ajax 4 2 1 1 11—4 5 Willem II 2 1 0 1 6—7 2 Velocitas 3 1 0 o 6-8 O Heracles 4 1 0 3 6-15 2 ALLERLEI. DE ALEOETEN OPGEMETEN. De Amerikaansche marine is begonnen met het in kaart brengen van de eilandengroep, die het Azia tische en Amerikaansche continent verbindt en de Stille Zuidzee van de Noordelijke zeeén scheidt; het zijn de Aleoeten. Aan de expeditie nemen vier groote booten deel, twee schepen voorzien van peilappara- ten en twee vliegtuigen. De taak van de expeditie bestaat hierin, dat ze met behulp van luchtfoto's en diepmetingen de heele eilandengroep cartografisch moet vastleggen. Men heeft het plan op een der naar binnen gelegen eilanden een meteorologisch station neer te zetten. De zware stormen in de Stille Oce aan ontstaan waarschijnlijk in de buurt der Ale oeten, zoodat een weerkundige post voor de scheep vaart van de grootste beteekenis kan zijn. DE SPAANSCHE HOUTHAKKER. Een Spaansche krant citeert ter gelegenheid van de binnenkort plaatshebbende boksmatch tusschen Scmeling en Paolino uit een artikel, dat zij tien jaar geleden publiceerde. Zij had het toen over een veelbelovend bokser. „Een Spaansch houthakker kan als de toekomsti ge wereldkampioen zwaargewicht beschouwd wor den. Hij werd zes maanden geleden in een klein dorp ontdekt, waar hij als koning der houthakkers wijd en zijd beroemd was. Zij nnnam is Paolino Ez- cudun. Hij werd in allerijl voor een wedstrijd ge traind. hetgeen tot resultaat had. dat hij dezer dagen den bekenden bokser Townly in enkele seconden neersloeg. Onlangs gaf Paolino een voorstelling, waarin hij het houthakkershedrijf demonstreerde. Hij nam toen een eikenstam van een meter dik on der handen en kliefde deze met behulp van een handbijl in 1 minuut 26 seconden geheel door." DE BEROEPSMAN Een kleine dialoog in de rechtzaal te Praag werd de aanleiding tot talrijke artikelen In do Tsechische pers. Het betrof een man, die al 49 maal wegens diefstal in de gevangenis had gezeten en die voor de 50ste maal betrapt werd. toen hij in een warenhuis eenige zilveren voorwerpen trachtte mee te nemen. Op de vraag van den rechter, of hii het misdriif be kende. antwoordde hij. zulks met graagte te doen. De rechter werd nijdig, waarop de beklaagde deed alsof hij niets hoorde. Maar toen hem het laatste woord werd gegeven, zei hij het volgende: „Ik maak de heeren er op attent, dat deze straf een jubileum- straf is. Mijn beroep is zoo goed als ieder ander. Het risico is de gevangenis, en daaarmee sta ik voor mijn daden in. Uw geachte zaken zijn niet veel be ter, maar de regels zijn zoo opgesteld, dat U er buiten valt en ik niet. Door mij en miin ambtsbroe der wordt de gevangenis selchts als een risico van het beroep beschouwd. Wilt U ons „verbeteren", vindt dan iets beters uit en geeft ons te eten."

Schager Courant | 1934 | | pagina 14