Raad Barsingerhorn. Kantongerecht te Alkmaar. Uit de OMGEVING De Langendijker Groentencentrale in 1933 De invloed van de crisis. INGANG ZOMERTIJD. Predikbeurten. DE MOOISTE FOTO Zich in den weg vergist. Jongeman vergiftigd? Gecompliceerd motor-ongeluk. LANGEND IJ K In de laatst gehouden vergadering van de 50 Westfriesche gemeenten zijn uitvoerigo besprekin gen gehouden over de gewijzigde baggerregeling. waarbij de arbeiders in deze werkverschaffing in plaats van 4 nu 5 pramen modder ppr dag moeten halen. Bijna algemeen werd deze wijziging afge keurd en geoordeeld, dat de gevraagde prestatie door den gemiddelden arbeider niet kan worden ver richt. De commissie van vijf deelde echter mee, dat zij niet anders heeft kunnen handelen omdat de in spectie van de Rijkswerkverschaffing haar voor een fait accompli stelde. Het ewrd dan ook nutteloos geoordeeld, pogingen aan te wenden, om de oudo regeling weer ingevoerd te krijgen. In de gehouden vergadering van de colleges van B. en W. der 4 Langendijker gemeenten en Haren karspel, vormenden den keuringsdienst voor die ge meenten, is besloten op de salarissen der ambtenaren een salariskorting tot te passen van 6 pet., met dien verstande, dat op de eerste 25 pet. van het salaris die korting niet zal worden toegepast ZUIDSCHARWOUDE, De bekende slagerij met woonhuis, schuur en erf van den heer J. C. Goot is bij publieke veiling over gegaan in handen van den heer C. Oudes te Alkmaar .voor f 7500. In de voorwedstrijden van de jaarlijksche kolf- wedstrijden van de Noordhollandsche Kolfvereeni- ging te Hoogkarspel behaalde de bekende kolver, de heer P. Molenaar alhier, den eersten prijs in de eer ste klasse. Inbraak. Toen in den nacht van Woensdag op Donderdag 'de kastelein Kramer van een bruiloft thuis kwam, bemerkte hij, dat er inbrekers aan 't werk waren. Onmiddellijk waarschuwde hij de politie, die in een huis tegenover zijn café woont Deze wist de hoe ren inbrekers B. uit Zuidscharwoude en C. K. uit Heerhugowaard op heeterdaad te betrappen. Ze wer den per auto naar Alkmaar gebracht, waar ze ach ter slot en, grendel werden gezet NOORDSCHARWOUDE. Het 2-jarig zoontje van den heer Van P. aan de Oosterstraat geraakte spelenderwijze te water. Dit werd opgemerkt door een buurvrouw, die zich niet lang bedacht en pogingen aanwendde om het knaap je uit het water te halen door in het water te sprin gen, wat haar niet gelukte. De noodige hulp bleef gelukkig niet tilt, toen de heer de Bruin ook een bewoner van de straat en het groote gevaar ziende, waarin beide drenkelingen verkeerden, zich kordaat in het water begaf en er in slaagde het knaapje en de vrouw te redden. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer R. Kooi. arts te Amsterdam, is aldaar gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift „Standaardisatie van Cortine". Naar wij vernemen zal de heer Kooi 8 Juni a.s. als scheepsdokter een reis naar Indië ma ken. 'ANNA P AU LOW N A BREEZAND. Chr. voetbal. Op Hemelvaartsdag speelden A.D.O. I en II tegen *t Zand (Geel Zwart) I en II. Ruststand was reeds 5—0 en de eindstand 6n voor A.D.O. Daarna speelde A.D.O. 2 tegen R.C.B. 2. Het man keerde ook hier niet aan doelpunten. Rust'V-3. Eindstand 9—9. Succes S. D. G. De Chr. Muziekvereenlging Soli Deo Gloria ver wierf op het concours van den Chr. Bond in N.H.. te Krommenie in den conrertwedstrijd van de le Afd. een tweeden prijs met 50 punten en in den marsch- wedstrijd een tweeden prijs met 23 p. CAlLANTSOOn Serie wedstrijden Callantsoog 2. Op Hemelvaartsdag hield de v.v. Callantsoog haar Jaarlijkscho seriewedstrijden, ditmaal voor het 2e elftal. Om 11 uur werd het tournool geopend door de match Callantsoog 2—St. Maarten 1. Deze wedstrijd stond op laag peil en eindigde in een eenigszins ge flatteerde overwinning voor de gastheeren (21). Om 12 uur werd do strijd aangebonden tusschen B.K.C. 3 en Dirkshorn 1. Ken vlotte strijd met veel tips en downs. Dirkshorn won met 20. B.K.C. had .veel pech; de eindstand geeft dan ook niet de juiste verhouding tusschen de krachten van beide ploegen aan. 's Middags traden de verliezers B.K.C. 3 en St. Maarten 1 aan. Ruststand 10 voor B.K.C 3. Na rust weet B.K.C. nog een keer den St. M.-keeper het nakijken te geven, zoodat B.K.C. beslag legde op den derden prijs. Eindstand 20 voor B.K.C St. Maarten eindigde dus als 4e. In de overwinnaarsfinale streden nu Callantsoog 2 en Dirkshorn. Zoo traag en weinig imponeerend als C. 2 des morgens speelde, zoo levendig was nu het spel. De gedachte, dat Dirkshorn beslag zou leggen op den lsten prijs, blijkt dan ook foutief. In een fiksche partij weet C. 2 2 x te scoren, terwijl de D.- voorhoede het bijna nooit verder brengt dan tot de C.-verdediging, waar vooral de backs mooi partij ge ven. Met een 2—0 zege legt C 2 beslag op den eer sten prijs, terwijl D. hierdoor met den tweeden prijs tevreden moet zijn. De Callantsoogvoorzitter, de heer H. J. Schut reik te na afloop der matchen met een toepasselijk woord de prijzen uit. Dc volledige uitslag luidde: lste prijs Callantsoog 2, lauwerkrans, aangeb. door hotel „Duinzicht" te Callantsoog; 2e pd. Dirkshorn 1, een lauwertak, aangeh. door den heer' Joh. Denijs te Schagen: 3e prijs R.K.C. 3, een vergulde medaille, aangeb. door de v.v. Callantsoog; 4e prijs St. Maar ten 1, een medaille, eveneens aangeb. door de v.v. Callantsoog. Terugziende op beide seriedagen der v.v. Callants oog, kunnen we vaststellen dat beiden schitterend zijn verloopen en de vereeniging op twee goed ge slaagde voetbaltournooien kan terugzien. Z JJ PE Door B. en W. dezer gemeente zijn de volgende bouwvergunningen verleend: aan G. de Boer te St. Maartensbrug tot het bou wen van een woonhuis; aan Mevr. Maas—Jansen te Alkmaar tot het bou wen van een woonhuis te Petten: aan C. Rijs te Rureervlotbrug tot het bouwen van een woon- en winkelhuis: aan P Oud te 't Zand tot het bouwen van een woon- en winkelhuis. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling van do Directie dpr Nederl. Snoorweeen. de bewaking van den overweg in den Zijperdijk nabil' Oudesluls or> te heffen, nadat daar ter plaatse eenige verbete ringen zijn aangebracht met .betrekking tot het uit zicht. Politéa, - Verloren: een gouden zegelring met initi alen E. H. 'T ZAND. Wegens ongesteldheid van Mei. Wezeman is tot tijdelijk onderwijzeres aan de O.L. school alhier be noemd Mej. A. C. Jansen te Heiloo. Het Jaarverslag van de Langendijker Groenten Centrale, gevestigd te Broek op Langendijk, over 't jaar 1933, dat ditmaal door den 2en secretaris, den heer W. Visser, is uitgebracht, vangt aan met de memoreering van het ongeval den heer S. de Boer overkomen, zoodat deze zijn werkzaamheden niet kon waarnemen gedurende langen tijd. De hoop op de toekomst is weer ijdel gebleken, helaas, een heel groot gedeelte van de producten kon den vastgestelden minimumprijs opbrengen. Doorgedraaid zijn 3578.694 Kg. aardappelen, 5.635.70 Kg. kool. 459.25 Kg. bieten, 191.775 Kg. rabar ber. 40920 Kg. uien, 4845 Kg. peen, 6711 Kg. tomaten, 112521 struik andijvie. 29.491 stuks bloemkool, en nog eenige kleinere partijen. De totale aanvoer in 1933 was 10.155.540 Kg. roode kool. 10.758.055 Kg. gele kool. 8.491.200 Kg. witte kool, 3.855.950 Kg. Deensche witte" kool. 13.625.236 Kg. aardappelen, 477.113 st. bloemkool, 2.362.51 Kg. uien, 393.750 Kg. wortelen. 205.093 bos wortelen. 16285 Kg. rammenas, 1.208.800 Kg. bieten, 110.811 Kg. slaboonen, 264.243 Kg. rabarber. 622.957 Kg .andijvie, 677.966 Kg. tomaten en 22.527 Kg. druiven. De omzet over het jaar 1933 was f 979.981.49; de omzet over het jaar 1932 was f 1.299.735.20, zoodat de omzet over 1933 nog 25 pet. minder was dan over het voorafgaande jaar. De ontvangen steun ad f 300.000 bij den omzet geteld, is het bedrag zoo ongeveer gelijk. Dit zijn wel sprekende cijfers; en al heeft de re geering do helpende hand geboden, wat zeer op prijs is gesteld, toch was het in vele gevallen onvoldoende. Dat gevallen zijn voorgekomen, dat vanwege gem.-be- stuur bonnen moesten worden verstrekt aan tuin bouwers voor brood, bewijst wel. dat verscheidene tuinders niet in staat zijn geweest van de opbrengst hunner bedrijven te leven. De opbrengsten zijn ver beneden den kostprijs ge bleven. uitgezonderd de witte kool voor zuurkool. De daarvoor getroffen regeling van een minimumprijs van f 1.25 heeft wel naar genoegen gewerkt. Van de ingehouden f 0.25 wordt nog f 0.20 per 100 Kg. uitbe taald. Wat betreft de Deensche witte kool wordt opge merkt, dat hoewel de prijzen in het voorjaar 1933 bijna niet boven den minimumprijs zijn gekomen, in het najaar de prijzen dermate zijn opgeloopen, dat in de gunstigste gevallen nog een loonende prijs kon worden verkregen. Van .de teeltregeling, zooals die wordt toegepast, wordt het beste gehoopt, al ontveinst de samenstel ler het niet, dat er een gevaarlijke kant aanzit, om dat men de natuur niet in de hand heeft. Volgt een lijst van de inventarisatie op 25 Nov. 1933, met een totale voorraad van 2049 spoorwagens stapelproducten. Dc cijfers op hetzelfde tijdstip vajï 1932 waren 2423 wagons, 3398 wagons over 1931, over IN DEN NACHT VAN MAANDAG OP DINSDAG. De overgang naar den Zomertijd zal op 15 Mei geschieden. In den nacht van MAANDAG op DINSDAG moet das de klok één nar VOORUIT worden gezet. HOOGWOUD AARTSWOUD. Bij het op Hemelvaartsdag gehouden concours van den Westfrieschen Bond te Andijk, behaalde onze muziekvereenlging in de derde afdeeling een eersten prijs met 153 punten. WIERINGEN Aanbesteding. Bij gehouden aanbesteding van geedelte klinker bestrating in den Wieringermeerpolder nabij Me- demblik, was laagste inschrijfster de fa. P. Daalder,' Aannemersbedrijf te Alkmaar, voor de som van f 43333.Raming f 55000.Idem van 3 loswallen in de Wieringenneer dezelfde firma als hierboven genoemd voor de som van f 10819. Raming f 13500. Schaken. De heer K. Geus uit Den Helder gaf f.1. Dinsdag avond een simultaan seance in het clublokaal van de Schaakclub Wieringen. voor de leden dezer club en één speler uit Den Helder en één uit de Wierin- germeer. De Voorzitter der club, de heer Zandstra, sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen. In het bij zonder welkom was de heer Geus. Te ongeveer half negen werd begonnen en om half twaalf waren alle partijen (een 20-tal) tot het einde gebracht De heer J. Navis was de eenigste. die zijn partij won, terwijl de heer S. Minnes remise speelde. Alle overigen verloren hun partij. Het was een mooie, goedge slaagde avond. De Muziekvereenlging „Harmonie" alhier behaal de op het Bondsconcours op j.1. Donderdag (Hemel vaartsdag) te Andijk gehouden, in de eere-afdeeling fanfare een eersten prijs met 165 punten. Dit mag zeer zeker eon prestatie genoemd worden, gezien de moeilijke stukken, welke werden gespeeld.. De zeer oroote ijver van den directeur, den heer P. Kreijger en eveneens van de leden is dan ook met dezen uit slag beloond geworden. Het was een welverdiend succes. De Prov. Regelingsrommissie voor de Paarden fokkerij in Noordholland zal de jaarlijksche premie- keuringen te Wieringen doen houden op 8 Juni a.s. om 12 uur. W AARD EN GROET Met ingang van 1 Met is tot heemraad van den polder Waard en Groet benoemd dc heer II. D. Wil- ken te Winkel. 1930 2337 wagons en 3441 wagons in 1929. De voorraad is alzon belangrijk kleiner geweest als gevolg van de vrijwillige inkrimping van den groentebouw, daar geen grootere ziekten in de kool zijn geweest, hoewel op sommige plaatsen wel de luizenplaag heeft geheerscht. De regeling van de to- matenveiling voldoet goed. De tomaten-aanvoer is met 37000 Kg. toegenomen, die van druiven verdubbeld. Betreffende de bloembollenveiling wordt opge merkt, dat slechte resultaten zijn "bereikt, evenals op andere plaatsen. De oorzaak hiervan moet worden gezocht in de sancering en de instelling van de mi nimumpiijzen, waardoor enkel de beste en meest ge wilde soorten konden worden verkocht. Toch zal de saneering wel ten gunste der kweekers werken, ge looft de secretaris. Vijftien veilingen werden gehou den met 2 regeeringsveilingen. Aangevoerd werd op de gewone veilingen 4.425.000 stuks, op de regeeringsveilingen 1.925.000 stuks. De totale opbrengst van deze veilingen en die van 5230 Kg. plantgoed was f 64.610.75. Het dagelijksche bestuur vergaderde 10 maal. het geheele bestuur 7 keer. Het afzonderlijk beheerde minimumprijzenfonds bedraagt per 31 Dec. 1933 f 5364.56. Van de aardappelcentrale wordt het beste gehoopt, al heeft men er nog niet veel voordeel van gezien. Wordt nog gememoreerd de afsluiting van een nieuw handelsverdrag met Duitschland, waarna secr. het verslag sluit met de beste wensehen voor het jaar 1934, den secr. den heer De Boer een volle dig herstel toewenschend. In het rapport van den accountantsdienst der vei lingen wordt op het aantal in omloop zijnde man den en kisten gewezen, wat een belangrijk verlies be- teekent. Met inachtneming van het voorbehoud ten opzichte der dubieuze vorderingen en het handhaven van het bezwaar tegen het ongedekt laten van het daarop te verwachten verlies, wordt geadviseerd, den penningmeester te dechargeeren. De balans sluit met een totaal van f 121.542.21, ter wijl de exploitatierekening een nadeelig saldo van f 1345.17 vertoont, welk bedrag ten laste der reserve zal komen. De balans der afd. bollenveiling sluit in totaal op f 33.335.42. Onder de activa is opgenomen een post van 126.896 dubieuze debiteuren en nadeelig saldo 31 Dec. 19:43 f2513.03, terwijl de Langendijker Groenten-Centrale voor f32.395.42 credit op de balans voorkomt. De exploitatierekening van de bollenveiling geeft een nadeelig saldo aan van f 1444.75. Tenslotte sluit de begrooting voor 1934 met een to taal van f22.400, met een post van f1290.-— voor on voorzien. Gerekend is daarbij op een omzet van f 1.500.000.—. De ingediende voorstellen hebben betrekking op de verbetering van den bestaanden toestand. Zoo wordt voorgesteld, aan te dringen op loonende productieprij zen, terwijl een andere vereen, gezinssteun wil be pleiten, inplaats van burgersteun en toeslag. Ook de bonnen ontbreken niet op de agenda en luidt het voorstel deze af te schaffen. De vergadering wordt 30 Mei te Koedijk gehouden. Auft- en motorreparatie, vakkundig, vlug, billijk. NICO KAMP NOORD SCHAGEN. Vergadering van den Raad op Vrijdag 11 Mei 1934, des middags 2 uur. Voorzitter de heer G. G. Loggers, burgemeester, te vens secretaris. Alle leden zijn aanwezig. 1 vacature. De vergadering wordt door den Voorzitter ge opend. waarna besloten wordt de vaststelling van de notulen uit te stellen tot de volgende vergadering. Het nienwe raadslid. Van den Voorzitter van het Centraal Stembureau is ingekomen het besluit van de benoeming tot lid van den gemeenteraad, vacature-Engel, van den heer D. Vries. De heer Vries had bericht Ingezonden, dat hif zijn benoeming aanneemt en zond tevens zijn geloofs brieven in. Deze geloofsbrieven worden onderzocht door een commissie, bestaande uit de heeren Burger, Kater en Blaauboer. Bij monde van den heer Burger wordt geadvi seerd tot toelating van den heer Vries. Overeenkomstig dit advies wordt door den raad besloten. Bii de rondvraag verlangt niemand het woord, zoodat de Voorzitter de vergadering sluit. ZONDAG 13 MEI. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10% uur, godsd. bijeenkomst onder leiding van Mej. van Vliet. Donderdag 17 Mei. nam. half 3, Ds. Eikema. Huwelijksinzegening. Barsingerhorn, nam. 2 uur, Ds. Eikema. Haringhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Den Helder (Nieuwe Kerk), voorm. 10% uur, Ds. M. van Wichen. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. M. van Wichen. Valkkoog, voorm. 9% uur, Ds. Tinholt. Anna Paulowna, voorm. 10 uur. Ds. Vorstman. Burgerbrug, geen dienst. Callantsoog. voorm. 10 uur, Ds. Van de Poel. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, voorm. 10 uur. Ds. Witkop. Groet, voorm. 10 uur. Ds. Boeke. Voorm. 10.15 Jeugddienst. Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Van Baaien. Oudkarspel, geen dienst. Noordscharwoude, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Molenaar. Hippolytushoef, voorm. 10% uur, Ds. Van Beek'. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Meek. Heerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Deetman. Hoogwoud, geen dienst. Aartswoud, geen dienst Dirkshorn, geen samenkomst Winkel, geen samenkomst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, geen dienst. Nieuwe Niedorp. voorm. 10 uur. Ds. Haars. Hippolytushoef. voorm. 10% u.. Ds. H. W. Meihuizen. EVANGELISATIE. Schagen. voorm. 10% uur, Ds. Kloosterman van Am sterdam. H. Avondmaal Nam. 5% uur JDs. Kloosterman. Dankz. Breezand. voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3% uur, Ds. Vaandrager. Doop. Hippolytushoef. voorm. 10 uur. de heer O. Deen. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel (t.o. 't Raadhuis), nam. 7 uur, Ds. Ruiis. Woensdagmiddag 3.30 uur Kindersamenkomst. THE ST R OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10 uur, de heer Looij. Nam. 7 uur, de heer Looij. Strafzitting van Vrijdag 11 Mei. Broek op Langend ij k. BESCHEIDEN AANVAL OP WILLEMS PORTEMONNAIE. De mooie Meidag had de contradictorianen in groote getale naar Mekka gelokt en waren 27 com paranten van de 99 invité's aanwezig. Geopend werd met de geprolongeerde film, waar in de heer W. B. uit Broek de hoofdpartij speelde. Hij bleef tegenover verbalisant volhouden het stop sein verkeerd te hebben begrepen en vermoedelijk, als hij niet zoo advocaterig en gemaakt deftig zou zijn opgetreden, was het onbeduidende verkeerspro- ces geheel met een sisser afgeloopen, doch thans was de uitspraak 1 knaak of 2 dagen. Helder. NOG ZOON POEIER. De chauffeur Jb. K. uit Helder had zich te Bergen schuldig gemaakt aan verzuimde lichtreclame van zijn wagen in de Breelaan, f 2 boete of 2 dagen. Eg mond aan Zee. HET RELLETJE OP HET ZEESTRAND TE BERGEN. De rijksveldwachters v. d. Leeghte en een collega zaten in den nacht van 21 op 22 Aug. in de Berger duinen achter een paar Egmonder stroopers. de doo- ve timmerman Albert Sch. en de visscher Klaas R1 aan en troffen hen op het zeestrand, waarop een heftig verzet volgde. Voor dit verzet waren de hoe ren bereids veroordeeld, doch heden stonden zij nog terecht wegens jachtwetovertreding. Zij ontkenden echter bij monde van Klaas, die het woord voerde, dat het zeestrand jachtgebied was en schermde Klaas dapper met wetsartikelen, hetwelk den kan tonrechter tof voorzichtigheid maande, zoodat a.s. week schriftelijk vonnis zal worden gewezen. Bergen. NOOIT VOLMAAKT. Een strooper mèt kunstlicht is een prooi der ju stitie, maar eveneens 'n automobilist zónder kunst licht., zooals den bakker C. B. te Bergen, wiens wagen in duister was gehuld, op den rijweg werd aange troffen, heden door een boete van f 2 of 2 dagen werd duidelijk gemaakt. Portret-Atelier JAC. DE BOER Keizerstraat DEN HELDER Auto tegen een huls gebotst. In den nacht van Donderdag op Vrijdag kwam een gezelschap uit Zweeloo bij Hoogevecn per auto uit Amsterdam terug. Omstreeks één uur waren zij in Staphorst. Door een onopgehelderde oorzaak ver giste de chauffeur zich in den weg en reed op het gemeentehuis aan. De auto schuurde langs den zij kant van het gebouw een stukje van den muur. ver nielde de zonneblinden en kwam eerst tot stand aan de andere zijde van den weg. Toen de chauffeur met moeite uit dc auto was be vrijd, bleek hij een wonde aan het achterhoofd, ver schillende kwetsuren en een ernstige hersenschud ding te hebben bekomen., zoodat hij dadelijk naar li-1 ziekenhuis moest worden overgebracht. De drie an dere inzittenden waren slechts licht gewond. De auto was niet verzekerd. Vreemd sterfgeval in de hoofdstad. Donderdagmorgen om zes uur werd een dokter gewaarschuwd, dat de 19-jarige H. W., wonende aan de Geldersche kade te Amsterdam, plotseling heel eigenaardig deed. De dokter spoedde zich naar den patiënt, doch toen hij aan de woning arriveerde, bleek de jongeman reeds te zijn overleden. Bij het onderzoek constateerde de dokter vergiftigingsver schijnselen, waarop hij de politie waarschuwde, dia op last van den Officier van Justitie het lijk in be slag nam en door den G.G. en G.D. naar het Binnen gasthuis liet overbrengen, waar sectie zal worden verricht. Vooralsnog is dit geval een raadsel. De jongeman had den avond tevoren hetzelfde gegeten als zijn huisgenooten, die geen last hebben gehad, terwijl hij ook voor zoover bekend, geen vijanden had. Botsing met ijsco-wagen. Twee zwaar gewonden. Donderdagavond is de 35-jarige P. Wijnen uit Venlo op den Hersterweg te Blerick met zijn motorfiets in volle vaart op een ijsco-wagentje gereden. Terwijl Wijnen over het ijswagentje werd geslingerd kwam de ruim 20-jarige motorrijder P. van Dijk uit. Wijchen met als duorijder de 25-jarige M. Buijsse uit dezelfde richting aanrijden. Van Dijk kon de aan rijding niet meer voorkomen en reed op het rijwiel van eerstgenoemden motorrijder, dat midden op den weg lag. Daarbij werd de duozitter tegen den grond geslingerd. Nadat geneeskundige hulp was ingeroepen, werd Mijnen in zorgwekkenden toestand naar het zieken huis te Venlo overgebracht. Ook Buijsse, die ernstige hoofdwonden had gekregen, is naar dc genoemde zie keninrichting vervoerd. Na verbonden te zijn kon vnu Dijk zijn weg vervolgen. De motorrijwielen zijn grootendeels vernield. BRAND IN EEN SANATORIUM. Dertig patiënten uit de vlammen gered New York. In een sanatorium te Hudson in den staat Wisconsin, brak gisteren een groote brand uit, waardoor het geheel© sanatorium vernield werd. Een 30-tal patiënten kon ternauwernood uit dc vlammen gered worden. De materieele schade bedraagt 150.000 dollar. ZEILKANO OMGESLAGEN. De inzittenden gered. Schellingwoude. Gistermorgen te omstreeks hall twaalf voer een zeilkano op het Binnen IJ, welke omsloeg. Dc inzittenden, twee heeren. die niet kon den zwemmen, werden door een passccrendc l'rker botter opgepikt en aan wal gezet. STORM BOVEN ZWEDEN. Met Hemelvaartsdag heeft boven Zweden een zwa re storm gewoed. In het Maelncr-mecr verdronken 5 personen.

Schager Courant | 1934 | | pagina 15