Het Vierbonden Tournooi. Helder I—Schagen I. 8—3. Neem 'n "AKKERTJE" H.R.C. IV—Schagen H. 2-2. Zoo'n Succes-fuif toch! DIVERSEN. K.F.C. LOOPT UIT! TWEEDE KLAS SE KAMPIOENEN WINNEN. K.N.V.B.-overzicht van 13 Mei. Uitstekend voetbalweer zegende het uitermate be langrijke programma. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Vernietigende en van hoofdstedelijke jalouzie ge tuigende persbeschouwingen over het spel van K.F.C. kunnen er nochtans niets aan veranderen, dat dat zelfde clubje uit dat boeregehuchtje in Noord-Hol land met overtuigende cijfers de leiding heeft in den strijd om het voetbalkampioenschap van Nederland. Ajax bracht het in Tilburg niet verder dan een gelijk spel (1—1), terwijl K.F.C. het Groningsche Ve- locitas er met 40 onder hield. Er is niets aan te doen: K.F.C. is favoriet met dezen fraaien voorsprong. Houdt vol jongens! Wat een gebeurtenis zou dat wezen als de Koog eens twee Nederlandsclie kam pioenen rijk werd. De korfbal Koog-Zaandijk, die haar terrein naast dat van K.F.C. heeft, werd Zon dag al kampioen van Nederland! De stand is: K.F.C. 4 3 10 11—2 7 Ajax 5 2 2 1 12—5 6 Willem II 3 111 7—8 3 Velocitas 4 10 3 0-12 2 Heracles 4 1 0 3 6-15 2 AFDEELING L Promotie 2e klasse. 't Gooi is eerste-klasser af! Zondag heeft D.W.S. met 21 van de Hilversummers gewonen. D.W.S. is nu zelf nog geen eerste klasser. De wedstrijd Velox D.W.S. moet de uitslag brengen. Maar de kans dat D.W.S. Amsterdam z'n tweede eerste klasser zal ge ven, is nu wel heel groot, daar D.W.S. in Utrecht tegen Velox aan een gelijk spel genoeg heeft. D.W.S. Velox 't Gooi 2 1 0 1 1 1 0 2 2 5-4 5—1 4-7 Zelfs als D.W.S. verliest krijgt ze de gelegen heid zich in een beslissingswedstrijd te herstellen. Als Velox zich schrap zet staat D.W.S. toch nog zwaren strijd te wachten. Promotie 3e klasse. O.S.V. heeft ook haar tweede wedstrijd van Zaan dijk gewonnen. Nu was het 6—2. Het is nu zoo, dat H.n.C.'s kans door haar gedra gingen worden bepaald. Men bezie slechts den stand. O.S.V. H.R.C. Zaandijk 3 2 0 1 1 0 1 1 0 2 11-4 2—3 6-12 AFDEELING IL Promotie 2e klasse. Ja, nu moeien we werkelijk rekening gaan houden met de mogelijkheid, dat de stad Hilversum haar beide eerste klassers verliezen gaat! Zondag toch sloeg het zoo goed als kansloos uit den strijd zijnde R.F.C. „Hilversum" met niet min der dan 63. Verleden week 14 tegen Overmaas, nu 36 te gen R.F.C., men moet het ergste vreezen. Overmaas heeft een niet te versmaden kans. Uit twee wedstrijden behoeft ze slechts één punt te be halen! Overmaas Hilversum. R.F.C. 2 0 1 0 1 0 0-0 4 9—10 2 10-12 2 AFDEELING IIL Promotie 2e klasse. De vorm waarin Z.A.C. sinds Bakhuys* terugkeer verkeert, is zoo merkwaardig constant 17 wed strijden werden achtereen met minstens twee doel punten verschil gewonnen dat het geen verwon dering baart dat ook de promotie-competitie zonder .veel hinderpalen gepasseerd wordt. Met 31 ging hekkesluiter Hengelo er aan. Toch gelieve men te bedenken, dat het niet alleen Bakhuys is, waardoor Z.A.C. zoo geweldig is. Maar hij is de verpersoonlijking van de moreele herrijze nis. Zooiets als de onderdrukking en de bestraffing van de muiterij op de Zeven Provinciën de kern is van de nationale beweging in het laatste jaar. Z.A.C. Hengelo N.E.C. 3-1 1—3 AFDEELING IV. Promotie 2e klasse. Tegelen, de kampioen van 2B klopte Middelburg no. laatst van de eerste klasse, met 41. Een ongedacht slechte inzet van de Zeeuwen. Tegelen 1 1 0 0 4—1 2 Juliana 1 1 0 0 4—3 2 De Baronie 1 0 0 1 3—4 0 Middelburg 1 0 0 1 1—4 0 Zooals men weet zijn in het Zuiden 3 tweede klasse afdeelingen. AFDEELING V. Promotie 2e klasse Alcides dat reeds gedegradeerd was, liet zich met 8—1 thuis door H.S.C. slaan. Wie de Meppelaars in de eerste klasse zullen ver vangen? Dat zal de wedstrijd IISCde Kooij uit moe ten maken. De Kooi H.S.C. Alcides 3 2 10 10—5 3 2 0 1 18-4 4 0 1 3 5—24 PROGRAMMA N. H. V. B. Pinksteren, 20 en 21 Mei. 20 Mei: 1 C: H.R.C. 3—Helder 3. 3 D: H.R.C. 6-Oudeschild. Adsp. K: Ursem aAlcmaria c. Adsp. P: H.R.C. aJ.V.C. a. 21 Mei: 3 D: H.R.C.*0B.K.C. 2; H.R.C. 7—D.E.S. 1. Adsp. R: H.R.C. d—Succes a (Alg. Sp.bl.) Aanschrijvingen per convocatie. Den laatsten tijd is het de gewoonte om wedstrij den voor Gouden Kruis, Rauchbeker. Kampioenschap van Noordholland en Kampioenschap N.H.V.B. per convocatie aan te schrijven. We zijn niet blind voor de moeilijkheden bij de vaststelling van de program ma's, maar weet de administratie wel, dat er op zoo'n manier geen publiciteit aan gegeven wordt en dus geen publiek komt?. Een doelpuntenrijken wedstrijd. Voor het kampioenschap van Noord Holalnd B stond o.m. ook bovengemelde wedstrijd vastgesteld. Het stond bij oorbaat vast, dat Helder uit deze ont moeting als overwinnaar zou treden. Zaterdag bleek het, dat Schagen zeer onvolledig en verzwakt in 't veld zou moeten treden. Evenals de vorige week te gen B.K.C. trad ook nu weer een combinatie binnen de lijnen, met dit verschil, dat de combinatie tegen B.K.C. nog niet zooveel lagere elftalspelers telde als dezen Zondag tegen Helder. Om half drie riep de heer J. A. Geervliet de aan voerders tot zich. Nadat hot lot had heslist stelden de ploegen zich voor de eerste speelhelft op. Helder I is geheel volledig, terwijl Schagen het zonder Lutjeharms, Boon, Boontjes en meerdere goe de krachten moet stellen. Onder de lat van S. zien we den adspirant T. Bijpost, terwijl ook Moransart een adspirant-speler staat opgesteld Voorts merken we diverse 2e elftal-spelers op. Er heeft alzo<^ geen moment de gedachte hij ons voorgezeten, Schagen te zien winnen ot gelijk spelen, we willen eerlijk zijn en zeggen, dat 't resultaat een 8—3 nederlaag ons nog niet eens afvalt. Helder is een goede derde klasser, bestaande uit een vlugge voorhoede en een hardwerkende middenlinie. De achterhoede laat niet met zich spelen. Dat dit uiterst zwakke S.-elftal zich zóó heeft gehouden, mag dus niet tegenvallen. Het zou een eentoonig verslag worden, indien we de elf, in deze ontmoeting gescoorde doelpunten zou den gaan beschrijven. Waar ongetwijfeld onder „Sportberichten uit den Helder"*' hierover wel 't een en ander zal worden geschreven, zullen we ons tot algemeenheden bepalen. Vanaf det eerste minuut zet Helder er een gang achter, welke toont, dat 't om 't even is. hoe groot de S.-ploeg zal worden afgeslacht. De Schagenaars zetten de tanden op elkaar en verweren zich dapper in dezen ongelijken strijd. Vlottes en R. Rompt bie den aan de uiterst snelle en gevaarlijke witte voor hoede lang het hoofd. Ze weten van geen wijken. Bij post voelt zich onder de lat als een kat in een vreemd pakhuis cn is niet hijzonder gesteld op de kanjers van Godschalk c.s. Helder opent de score, waarop Jh. Dekker, die een magnifieke partij speel de, den Helder-doelman 't nakijken geeft. Ten tweede male kan Helder dan de leiding nemen, maar weer is 't Dekker, die een bres schiet in de veste der wit ten. Er wordt vinnig gespeeld. Beurtelings zijn de partijen in den aanval. Het Schagen-vijftal de Vries, de Moor, Dekker, Molenaar en Moransart bezorgt den H.-achterhoede handen vol werk en 't is waar schijnlijk slechts toeval dat Schagen de rust niet kon ingaan met een 32 voorsprong. Nu werd met gelijken stand gedraaid. De tweede helft was grootendeels voor Helder. Al gauw na rust maken de mannen van den Bolweg er 32 van, om dan successievelijk de score op te voeren tot 62. In deze periode hadden de Helder mannen eer steun dan nadeel van Bijpost. Als hij de ballen niet ontweck, werkte hij zóó onzuiver weg, dat 't gevaar bestaan bleef. We maken hem er absoluut geen verwijt van, want 't is zeer begrijpe lijk dat hij niet kon, wat we gaarne zagen. Op waar lijk goede wijze maakt de Moor den achterstand kleiner (63). Maar nu is Schagen uitgevuurd. Nog tweemaal weten de Helderschcn Bijpost te passee- ren, zoodat met 8—3 voor Helder I het einde komt. We zullen geen weergave geven van do prestaties der spelers individueel. De oude rotten hebben ge toond, dat ze in staat zijn Helder 't hoofd tc bieden. Vlottes, K. Rempt, Dekker, de Vries om er eenigen te noemen waren zeker niet minder dan de Hel der-mannen. De adspirant Moransart heeft ons ver lustigd op een. prima partijtje voethal cn 't is met veel interesse dat we afwachten, wat de elftalcom missie met dezen jeugdigen speler zal doen. Al zijn tegen Helder en B.K.C. geen overwinningen behaald, we moeten niet ontevreden zijn. want de E.C heeft gelegenheden om te werken en te zoeken. uil zoo'n nieuw handig zakdoosja bij Gevalla kou, Griep, Inluenza. Een goed slot der competitie. Goede ver wachtingen voor het komende seizoen. Zondagmorgen speelde Schagen 2 haar laatsten competitiewedstrijd voor het seizoen 19331934. Op het Racingveld te Den Helder traden de reserves bin nen de lijnen om H.R.C. 4 te ontmoeten. Het resul taat van deze ontmoeting stemt voor de toekomst hoopvol. Een volcldig Racing werd door goed spel en taai volhouden een overwinning onthouden. Het stemt des tc meer tot tevredenheid omdat de Scha- gen-reserves niet in volledige formatie konden op- stcleln. Laten we hieraan direct toevoegen dat de invallers niet hebben teleurgesteld. Vooral doelman Bijlsina dienen we in dezen te noemen. Door hen» is veel en goed werk verricht en 't is niet in de laatste plaats aan hem te danken, dat een gelijk spel 2—2 kon worden geforceerd. Over den strijd het navolgende: We zien Racing 4 op oorlogssterkte aantreden als de scheidsrechter het sein tot aanvangen heeft la ten liooren. Schagen 2 telt diverse invallers, o.m. voor den doclverdediger. Reeds direct ontwikkelt zich een snel en goed doorzien spel van beide zijden Nadat de Racers ecnige malen een aanval hebben ondernomen, op de S.-veste en de backs en keeper hun supeurioriteit hebben doen gevoelen, begint ook do S-aanval een hartig woordje mee te spreken. Di verse aanvallen volgen en menigmaal gaan de geel zwarten goed combineerend op 't doel der roodjak- ken af. Meer en meer gaan de partijen tegen elkaar opwegen en zien we een gelijk opgaanden strijd. De S.-halflinie verricht veel steunend werk en ver geet ook de verdedigende taak niet. Gaan de aan vallen aan weerszijden, Schagen heeft hij het schie ten geen geluk. Ballen snorren over of langs of be landen in de veilige handen van den rooden doel wachter. Voor rust zien de Racers bij plotselinge uit vallen tweemaal kans om Bijlsma te passeeren. Met een 20 voorsprong voor de gastheeren gaan dat ook de rust in. Het blijkt dat deze achterstand op de Schagen-spelcrs geen ontmoedigende gevolgen heeft. De tweede helft kenmerkt zich door een hard wer ken van Schagen-zijde. Er wordt waarlijk goed ge speeld cn de beweeglijke geel zwarte voorhoede is gevaarlijk. Het gelukt D. Ruig in een periode van overwicht op fraaie wijze tegen te scoren (21). Men is daarmee niet tevreden en ziende dat er meer is te bereiken wordt met hetzelfde enthousiasme voortgespeeld. Het taaie volharden wordt beloond. Fraai brengt Kossen de partijen op gelijken voet 2-2. Hoe de Racers ook probceren een voorsprong te behalen, de S.-achterhoede weet van geen wijken. Als het eindsignaal klinkt, is een gelijk spel bevoch ten. Het vertoonde spel geeft hoop op het komende en we mogen niet betwijfelen o( Schagen 2 zal in het komende seizoen van zich laten spreken. De S.- reserves zijn zeer lang ernstige kampioenscandida- ton geweest en werden op zeer spijtige wijze uitge schakeld. Het is te waardecren in de spelers, dat ze ondanks den tegenslag zich niet hebben laten ontmoedigen en in dezen wedstrijd hebben getoond te zijn een ploeg, waarmee rekening kan worden gehouden. (Van onzen Sport-redacteur). Zaterdagavond hebben we den tienden verjaardag gevierd van do voetbalvereeniging Succes te Wie- ringen. Zooiets is altijd bijzonder aantrekkelijk. Men verlaat huis en haard met het onnoozelste gezicht van de wereld: nou ja, je kan er mcnschelijkerwijs gesproken niet van wegblijven; je bent zedelijk ver plicht om er heen te gaan. als de sterkste club uit ons heele gebied tussrhon Hoorn. Alkmaar en Den Helder je de eer waardig keurt een groote invitatie te zenden. Maar heimelijk popel je van nieuwsgie righeid en van trek aan een uitje. F.n dan „treedt" men met een glad gestreken ge zicht en onberispelijke gentleman-manieren binnen, „schrijdt" naar de heeren bestuurders en officials, „drukt" hen de hand. „neemt" plaats en wacht in uiterlijk onverschilligen ootmoed en onder den druk van het officieele de komende dingen af. We noemen mekaar bij den achternaam en zetten er meneer en mevrouw voor, we schrapen onze koe len, maken zoo ongedwongen mogelijk gebruik van do gelegenheid om de vereeniging te cornplimentee- ren. We staan met 7 zenuwachtige mede-patiënten Overschrijving. Gevraagd: P. de Cocq van Dchvijncn van Alcma ria naar D.W.S. (Sportkroniek). ZwitserlandNederland. De Sportkroniek vermeldt, dat niet alleen ons elf tal te Milaan tegen de mannen uit het bergland speelt, nuiar dat in het a.s. najaar een ontmoeting in Zwitserland plaats vindt. Pinkster-tournooi A.V.B. Het programma volgt hier voor liefhebbers: Eerste Pinksterdag, half twee AntwerpenLon den; 3 uur Amsteruuui—Parijs. Tweede Pinksterdag: finales. Halle naar Italifi. De Telegraaf meldt, dat de K.C. alsnog Leo Halle uit Go Ahead heelt uitgeuoodigd om mee te gaan naar Italië. Dit zou in verband staan niet eventueel bedanken van Keizer. We herinneren aan den schitterenden wedstrijd, die iiaile ongeveer 4 jaar geleden als reserve-keeper in Italië heelt gespeeld. In die wedstrijd was de uit slag 22. Alen moge er van denken wat men wil, maar de Keuze-Couunissie zit met dat keepersvraagstuk in haar maag. De vraag is niet: wie is de beste? maar wie is de minste sofl Mol's falen. Ook aan de Zaan is men van mcening, dat Mol beter had gedaan met niet te wijzen op het feit, dat hij enkele wedstrijden linksbuiten heeft gespeeld in zijn club. Want op grond hiervan heeft de K.C. het waagstuk begaan, om hem linksbuiten te zetten. Dat men niet Mulders nam, doet vreemd aan. Weliswaar luidt hel standpunt van de K.C.: Mol gaat wel en Mulders niet mee naar Italië, maar wij poneeren de wedervraag: ware het dan niet heter althans voor de betrokken reserves prettiger ge weest om alleen die nicnschen als reserve te laten verschijnen die tot de uitverkoren 18 behoorden? Om op Mol terug te komen. Zijn eigen naam als voetballer is er door geschaad en ook die van zijn club: dat moet nou kampioen van Nederland wor den, terwijl do beste speler een sol is in het Neder- laudsche elftal! Da Kampioenscompetitie. Het verdere programma luidt: 21 Mei: Velocitas—K.F.C.; Willem II—Heracles. 10 Juni: Ajax—Willem 11; K.F.C.—Heracles. 17 Juni: Heracles—Velocitas; Willem II—K.F.C 24 Juni: HeraclesAjax; Velocitas—Willem 11. 1 Juli: Ajax—Velocitas. 8 Juli: K.F.CWillem 1L (Sp.kroniek). De Bondsadmlnistratenr. Dezer dagen is door het N.H.V.B.bestuur de bonds- administraieur benoemd, volgens het Alg. Sportblad. Naar het uitzoeken der sollicitaties vanaf 20 Oc- tober 1933 zou men moeten besluiten dat wc nu wel uitstekend klaar zijn. Zijn naam is D. Zijlstra, wonende te De Bilt. Wellicht is onze scriba dus ook behept met weer- profetische capaciteiten. Dat zou makkelijk wezen! achter de coulissen met en zonder bloemen en wor den beurt om beurt voor het front geroepen. Ieder stamelt wat, ieder ontlokt een applaus aan de ongeduldige zaal. Dan worden de touwtjes zoomaar slapper en dan wordt de inensch zoomaar kalmpjcs-aan zichzelf. Er komen aardige dingen op het tooncel, we zetten de invalide Daan achter een schrijfbureau, we gaan wat lootjes verkoopen. En dan opeens gaan we mekaar Piet en Jan noe men, we weten opeens wel waar we met onze han den moeten blijven en we kijken niet op. als da voorzitter van de feestcommissie in hemdsmouwen ten tooneele verschijnt. Och waarom ook zouden we comcdie spelen? We worden ongedwongen hartelijk, we gaan dansen en zingen en loopen met mutsen op en blazen op toetertjes! Vooruit maar, laten we vrooüjk zijn. „We gaAn naar Rome" is de schlager van den avond en de melodie deint voort tot ver in don mistigen nacht over het hooge en lage Wieringerland. Totdat de prozaïsche waarheid veld won over de poëtische sfeer van het heerlijke refrein: „We gaan naar Rome". Het was do koude morgenmist die als een fatale dreiger het ontnuchterende zinnetje voor mij uit droeg: als de weerga naar je bed, want jij gaat mor gen naar Heemstee! De Haarlemsche V.B. wint. De N.H.V.B. derde. (Van onzen sportredacteur). Zoo stemmingloos als het tournooi er te Heemstede lag op dat complex sportvelden op den killen Zon dagmorgen toen we er aankwamen, zoo'n sfeer van medeleven en behagel ijk toezien was er des mid dags. Slechts weinigen uit onze provincie waren meege gaan. Alleen Den Helder en de Zaan waren en waarlijk niet slecht vertegenwoordigd door een schare dames, die blijkens lieftallige en vermanende uitroepen kennelijk verwant waren aan de spelers. Den beker kwijt Om met de deur tn huis te vallen: de N.H.V.B. heeft den verleden jaar gewonnen wisselbeker niet kunnen behouden. We hebben het dan ook met de loting niet erg getroffen, want onze eerste wedstrijd kwamen we uit tegen den Haarlemschen V.B., die aan het einde van den dag duidelijk superieur zou blijken. Om half twaalf trad ons elftal aan: Stadt (K.F.C. 3); Goudswaard (M.L.D.) en Bakker (Z.F.C. 4); Schenk (Wieringorwaard), Spanrman (Beemster) en Tauber (B.K.C.); Bakker (C.S.V.), Fans en Sepers (N. Niedorp); Kuiper (Held. Bovs), en Wolthuis (M.L.D.). De Haarlemmers hadden één invaller n.1. voor hun eminenten linksbuiten Keiler, die vorige weck ge wond geraakt is. N.H.V.B.H.V.B. 1—2. In den beginne van dezen 2 x 30 minuten durenden strijd zag hot er niet naar uit dat de Haarl. V.B. 't zoover zou brengen, dat hij overwegend sterker zon zijn. Fr werd door de onzen treffend goed gespeeld en we begrepen dat de verhalen van den oefenwed strijd tegen Hollandia geen grootspraak waren ge weest. We verwachtten al een goal van den N.H. V.B. Deze kwam echter niet voordat de H.V.B. van een plotselinge uitval, waarbij Schenk en Gouds waard even talmden, wist te profiteeren (01). Wolthuis eehter deed dien aehterstand in dezelf de minuut teniet Hij kreeg den hal van middenuit. deed een paar stappen langs de lijn cn gaf zoo'n keihard schot onder de lat, dat het voortreffelijke keepertje van Haarlem totaal verrast was (11). Het eigenaardige was dat dit goal de Haarlem mers meer aanspoorde dan de N.H.V.B.'ers. Als hij tooverslag wijzigde zich het snelheeld. Zoomaar in eens was de domineerende toon waarmee de N.H. V.B. het spelorkest boheerscMe, verdwenen en van de grauwe middelmaat stegen zoowaar drio of vier spelers bij de Haarlemmers op tot bijzonder gevaar lijke en tactische sinjeuren. En tusschen deze vier steunpilaren sj>on zich een web van combinatie en vlot clubvoetbal uit de derde klas K.N.V.B. Het tem po werd opgevoerd en het weerstandsvermogen van den N.H.V.B. werd zoozeer aangetast, dat er ernsti ge leemten aan den dag traden. De halflinie was niet meer bij machte om tot het steunen van do voorhoede over te gaan, en in die voorhoede was Sepers bij lange na niet in staat om aan de voor hoede de leiding te geven, die noodig was om de hechte H.V.B.-achterhoede te verbreken. Dat het 2—1 voor den H.V.B. gebleven is en dat het niet meer is geworden, schrijven we toe aan de defensieve cajiaciteiten van onze ploeg. Op het andere veld werd ondertusschen gespeeld A.V.B.L.V.B. 2—0. De Amsterdammers hadden met den Leldschen V.B. heel wat moeite. Niet zonder fijne spot merkte iemand op dat de A.V.B. net zooveel clubs tolde als de L.Y.B. voetballers! De hoofdstedelingen wisten tenslotte met 2—0 te winnen. Zoo was <lan de pauze aangebroken, waar in Tauber ons nog even toefluisterde, dat het lang Hoorn niet was. Er deed zich des middags een probleem voor. De finale werd gespeeld in het R.C.H.-stadion mogen we zeggen; de verliezerseindstrijd er vlak naast. Wat nu te doen om heide wedstrijden te zien? Welnu, we schaften raad en beklommen den ach termuur van de staantribune, zoodat we vanuit on ze hooge post op uitmuntende wijze beide wedstrij den konden volgen. We willen hierbij nog even wijzen op een prettig voordeel van zoo'n duiventil-kijk op een voetbalwed strijd. Men ontleedt het spel als het ware. Men staat er zoowel letterlijk als figuurlijk boven. Zonder we tenschappelijk te worden: vanuit de hoogte worden de gedragingen van den hal en van de spelers ge projecteerd op een plat vlak, terwijl we aan de lijn met drie afmetingen te doen hebben, n.1. diepte, breedte en hoogte. Daar zit het verschil in. Het onderscheid tusschen de twee finales was heel duidelijk. H.V.B.—A.V.B. was veel sneller. Men speelde meer open en de personeele techniek was hooger dan bij N.H.V.B.—L.V.B. De wedstrijd H.V.B.A.V.B. 4—1. was een pakkende finale. Wat werd daar fel gestre den. Enkele honderden plekten op de voor de dui zenden bestemde tribunes, maar er was geen legi- oenengchrul noodig om sfeer te scheppen. F.r werd met alle vreedzame wapenen om een prijs gestreden, die hoven het Vierbonden-kleinood uitgine. Wat drommel, moest Amsterdam huigen voor Haarlem?! Amsterdam boog, boog zelfs met Atie Gerritse, de oud-Blauwwitter, in de voorhoede. De Hnnrlemsrhe verdediging was zoo solide en zoo oerdegelijk in haar opruimingswerk, dat door braken niet konden voorkomen. En de voorhoede bezat een midvoor, die den wedstrijd tegen den N.H. V.B. als aanloopje had beschouwd en z'n kruit be waard had voor de finale. Haarlem won verdiend den eersten prijs! NJI.V.B.L.V.B. 0—2. In de verte al ontwaarden we Vriesman in vol or naat en Snijders, de jonge Heldersche Boys-speler, die niet zichtbaar enthousiasme met de andere spe lers ipce uit de kleedkamer kwamen. Er waren n.L wijzigingen aangebracht Goudswaard was niet lek ker geworden en Faus was vervangen door Snijders. De opstelling werd nu in de voorhoede van rechts naar links: Bakker, Sepers, Wolthuis, Kuiper en Snijders. Heeleniaal zuiver is het natuurlijk niet als we zeggen dat het alleen door deze wijziging beter ging tegen den L.V.B. Want... de H.V.B. was een heel wat zwaardere tegenstander. Maar toch durven we de vlotte gang van zaken wol toeschrijven aan de verandering, want nu kwam Wolthuis als ware aanvalsleider op de midvoor- plaats. Sepers speelde een partij rechtsbinnen om de hoed voor af te nemen en de jonge Snijders speel de zoo'n lekker onbevangen partijtje, dat er door al len tesamen 6 goals werden gescoord. De L.V.B. opende de score weliswaar, maar door toedoen van Snijders was het gauw gelijk. Toen ging het van een leien dakje. Bakker maakte num mer twee, Sepers drie en Frans Kuiper vier. Na rust zijn er door Bakker en Wolthuis nog twee goals ge maakt, en door Leiden één, zoodat het einde met 6—2 voor de onzen kwam. We kunnen nu tenminste nog prat gaan op de meeste goals! De L.V.B. miste nog een strafschop. Onze spelers. Allen hebben tot ons genoegen hun best gedaan in alle twee wedstrijden. Keeper Stadt en linksback Bakker waren goed. Goudswaard backte zuiverder. Vriesman was minder in de afwerking van dc afge slagen aanvallen. Spaarman is een harde onvermoeide werker zon der veel tactiek. Tegen den H.V.B. liep hij van het kastje naar de muur. Schenk was beter dan Tauber, die een slechten dag had en tegen Haarlem keer op keer gepasseerd werd. Bakker, de rechtsbuiten, blonk niet uit met voor zetten. Faus was in een zelfde conditie als Tauber. Wellicht had de N. Niedorper zich evenals z'n club genoot Sepers hersteld in den tweeden wedstrijd. Dat kon hij echter niet toonen. Sepers was in den tweeden wedstrijd heel goed. Dat deed ons aan den beslissingswedstrijd N. Nie dorpM.F.C. te Hoorn denken. Frans Kuiper was merkwaardig veel heter dan in den proefwedstrijd te Anna Paulowna. Waar is echter zijn schot? Wolthuis, soms wat te zelfzuchtig, soms net met de juiste zelfzuchtigheid behept om er door te bre ken, had een goeden dag. De jonge Snijders komt er wel!

Schager Courant | 1934 | | pagina 6