Veehouders toegewezen KALVEREN Merkw?Td'f*e vondsten in het Drentsche veen. M?t „twee bier" bijna 50 uur onderweg. Woer een Fransch vliegtuig in zee gestort. H7T LOT DER BIGGEN. Electriciteit in dienst der walvischvaarders Biiuicnvisscherij in nood. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. UlT de OMGEVING van Winkel en Barsingerliorn Schagen en Wieringerwaard Uit voor-historischen tijd. Dezer dagen, zoo meldt de N. R. Ct., werd bij turf graven in het Volveen te Taarlo een houten voet stuk van een voorhistorische spinkroon aangetrof fen op c.a. 1.7 M. in het z.g. Blauwveen. Het is een cvlindervormig blok vermoedelijk van iepenhout met conische verdikking in het midden: lengte ruim V2 M., dikte 1G en 24 cM. De bewerking is geheel m^t de bijl uitgevoerd. Onder dit voetstuk bevond zich een groote glad- wnndige urn uit de eerste eeuwen onzer jaartelling. In de onmiddellijke nabijheid kwam een tweede biok hout voor den dag in den vorm van een hal- von bol: diameter 30 c.m., eveneens geheel met de bijl bewerkt. Op het kunstig bijgebouwen middelpuntvlak ko men merkwaardige sierlijnen voor. Door bemiddeling van kapitein H. Bellen heeft de eigenaar Roelof Mulder zijn vondst ter beschik king gesteld van het Asser Museum. In hetzelfde bolveen, gelegen midden in de F.sch, zijn vroeger reeds gevonden: bundels menschen- haar, stierhorens: een voorhistorisch wagenwiel: ur nen: en zuivere houten hol van c.a. 75 c.m. door snede en een paar voorhistorische sandalen, die thans in het Asser Museum berusten. Deensche kellner wint een origineelo weddenschap. Een kellner te Aarhus in Denemarken, heeft dezer dagen op heel ongewone wijze een bedrag van 150 kronen gewonnen. Hij had n.1. gewed dat hij in 50 uur te voet van Aarhus in Jutland naar Kopenha gen op Seeland zou komen met een blad met twee flcsschen bier en twee glazen er op, een afstand van 210 K.M.. Hij kwam zelfs drie kwartier te vroeg in de Deensche hoofdstad aan, waar duizenden Ko- penhagers het was Zondagmiddag hem met gejuich inhaalden. Op het laatste gedeelte van den afstand, van vóór Roskelde tot Kopenhagen, was hij omgeven door automobilisten en fietsers, o.a. een heele fietsclub, die er een excursie van had gemaakt om Pedersen te ontvangen. Hij was, zooals gezegd, te vroeg hoewel hij een uur vertraging had gehad doordat hij de veerboot van Nyborg (van Funen naar Seeland) had gemist. Maar dat had hij op Seeland weer ingehaald. Vrijdagmiddag was hij uit Aarhus gestart en erg moe was hij niet eens, zoo vertelde hij. Hij geloofde dat de twee fietsers, die hem vergezeld hadden om hem te controleeren vermoeider waren dan hij. Hij had vroeger veel aan wandelsport gedaan. Van G uur 's avonds tot 10 uur 's morgens behoef de hij volgens afspraak het blad niet te dragen. Op Funen was Zaterdag door de warmte een van de flcsschen bier gesprongen zoodat hij glasscherven en hier tegen het hoofd kreeg. Hij ontving er een andere flesch voor in de plaats. De flesschen en de glazen varen op het blad vastgelijmd. Gelegen of geslapen had hij onderweg niet; dat was volgens hem het ergste wat men doen kon. Op de veren en te Vejle en te Odense had hij even rust gehad en daar had hij ook wat te eten gehad. Naar gemeld wordt, zou gisteravond ca. 9 uur het Frnnsche vliegtuig F.X.G.A.G. boven het Kanaal noodseinen gegeven hebben. Als positie werd opge geven 30 mijl ten N. van Duinkerken en 13 mijl N.N.W. van het lichtschip Westhinder. Nader wordt gemeld, dat het s.s. Drcsden van de Norddeutsche Lloyd zich naar de plaats van het ongeval heeft begeven en pogingen zal doen om de bemanning te redden. Omstreeks kwart voor elf was het verongelukte vliegtuig in het zicht van de Dres- den. Ook de Nederlandsche sleepboot „Goliath" was vanuit Vlissingen ter assistentie uitgevaren. B O E R D E R IJ. Verwerking tot diermeel. Zooals men weet, zullen door de Nederlandsche Varkenscentrale ongeveer 350.000 biggen worden af genomen, om te voorkomen, dat in de naaste toe komst een grooter aanbod van varkens zal plaats vinden dan noodig is tot dekking van de behoeften van de binnenlandsche markt. Thans wordt medegedeeld, dat het in de bedoe ling ligt deze biggen voorshands tot diermeel te ver werken. Nader zal worden nagegaan, of een gedeelte der dieren van dusdanige kwaliteit zijn, dat zij voor consumptie beschikbaar gesteld kunnen worden. Ten aanzien van de vernietiging der geoormerkte biggen verneemt het „Alg. Hsbl." nog nader, dat de diertjes levend naar de destructoren zullen wor den vervoerd (Schagen, Midwoud. Purmerend, Ber- gum. Overschie, Winterswijk. Dordrecht en Son) waar ze dan door 't personeel zullen worden gedood. Voor het vervoer zullen speciale maatregelen moe ten worden gptroffen, b.v. door het aanbrengen van verdiepingen in de wagons. Een proef met het verwerken van deze beestjes is door de destructoren niet genomen: men moet dus maar hopen, dat het destrueeren dezer voor 80 uit water bestaande „pappige" diertjes geen technische moeilijkheden zal opleveren. De eerste zendingen zul len volgende week reeds bij de destructoren arri- veeren. Wat betreft het bestemmen voor menschelijke con sumptie van een deel der biggetjes, welke quaestie nog nader zal worden onderzocht, merken wij op. aldus bovengenoemd blad. dat de boeren de lichtste en zwakste exemplaren wel uit de toornen zullen zoeken ter inlevering. Maar bovendien zit de Rund veecentrale nog met ongeveer 13 millioen kilo onver kocht blikvlcesch en de Varkenscentrale met dui zenden ingevroren varkens, terwijl er na 1 Juli een groot aantal overtollige vaarskalveren moet worden opgeruimd, ingevolge de teeltregeling en vóór alles moet worden gezorgd dat eventueel ter beschikking gestelde speenyarkentjes niet den normalen vleesch- afzet zullen hinderen Alles bij alles gelooven wij dus niet, dat er veel biggen in consumptie zullen ko men. Een andere vraag voor ons is. of het door de Varkenscentrale gestelde aantal van 350.000 biggen wel bereikt of benaderd zal worden. Wij achten het geenszins onmogelijk dat 'n deel er van zal worden opgeruimd als oormerken, die voor niet ingele verde biggen in mindering zullen worden gebracht bij de volgende toewijzing. TREINBOTSING BIJ ALCIRA. Zeventien personen gewond. Uit Valencia: Uit Alcira wordt gemeld, dat de expresstrein uit Madrid bij het binnenloopen van het station in botsing is gekomen met een goederentrein, welke derailleerde. Zeventien personen werden gewond, onder wie de conducteurs van de twee treinen. ROOSEVELT VRAAGT 1322 MILLIOEN VOOR DE SANEERING. Washington, 15 Mei. President Roosevclt heeft in een boodschap aan het Congres vrzoeht, too te stemmen in het beschikbaar stellen van 1322 mil lioen dollar voor de economische saneering en voor algemeene hulpdoeleinden voor het op 1 Juli be ginnende rekeningsjaar. Van dit bedrag zou 100 millioen gebruikt worden voor wegenaanleg. 50 millioen voor het aanvatten van het vlootbouwprogram en 35 millioen voor openbare bouwwerken. De stroom zal door den harpoen gevoerd worden. Uit Stockholm wordt gemeld: Na vele onderzoekingen en proefnemingen is men er in geslaagd een installatie samen ie stellen voor het dooden van walvisschen door middel van elec triciteit. De methode komt in hoofdzaken hierop neer, dat de eene pool met den scheepswand van do walvischboot verbonden is en dus indirect contact staat met het zeewater, terwijl de andere pool ver honden is met de harpoenlijn. Door deze lijn loopt de olectrische leiding naar don harpoen en wanneer deze in een walvisch geschoten is zal de stroom door het dier gaan en liet onmiddodllijk dooden of bewusteloos maken. Van de commandobrug af kan de stroom naar wensch in- of uitgeschakeld worden. De voordeelen van deze methode zouden o.a. hier in bestaan, dat de walvisschen onmiddellijk gedood of verdoofd worden, en dat het percentage aange schoten dieren, dat voor den walvischvaarder ver loren gaat, zeer gering zou worden. Voorts komt het bij de tegenwoordige methode van schieten niet zel den voor, dat granaatsplinters in het vleesch drin gen en de machines op de drijvende kokerij bescha digen. Geen geld om visohtulg aan te vallen. Wil de regeering steunen? Het Tweede Kamerlid de heer Duymaer van Twist heeft aan de ministers van Economische Zaken a. i. en van Sociale Zaken gevraagd, of het juist is, dat de zoetwatervisscherij, als gevolg van de wereldcrisis, in een clergelijken noodtoestand verkeert, dat de hinnen- visschers niet in staat zijn in eigen levensonderhoud te voorzien en ook niet bij machte zijn hun vischtuig aan te vullen. Is het juist, dat de hoofdafdeeling Zoetwatervissche rij der Ned Heide Maatschappij in een request de aandacht van de ministers op dezen noodtoestand ge vestigd heeft en daarbij heeft doen uitkomen, dat, wanneer de binnenvisschcrs niet aan 't noodige net werk geholpen worden, ongeveer 200 man uit het visscherijbedrijf op liefdadigheid in den een of ande ren vorm zullen zijn aangewezen? Welke voornemens heeft de regeering om j|e zoet watervisscherij voor aTgehcclen ondergang té behoe den en welke maatregelen zullen getroffen worden om den berocpsvisschers in hun benarde omstandigheden tegemoet te komen, vraagt de heer Duymaer ten slotte. OPWINDING IN ZWITSERLAND. Als Trotzkl komt, wordt hi| over de grens gezet. Bazel. De Zwitsersche bladen toonen zich zeer opgewonden over de berichten, volgens welke Trotz- ki zich in Zwitserland zou bevinden. Trotzki zou, zooals men weet met zijn vrouw en 2 secretarissen over Chamonix op Zwitsersch grondgebied zijn ge komen. Van officieele zijde wordt verklaard, dat er van een verblijf van Trotzki niets bekend is Iedere Rus, die naar Zwitserland komt, moet in het bezit zijn van een paspoort en van een speciale vergunning. Deze is aan Trotzki niet verleend. Mocht hij op Zwitsersch grondgebied worden aan getroffen, dan zal hij terstond over de grens worden gezet. STAATSPENSIONNEERING. Voor de ledenvergadering van de afdeeling Scha gen van den Bond voor Staatspensionneering. welke gisteravond, werd gehouden, was weer weinig be langstelling. Door den penningmeester werd rekening en ver antwoording gedaan van zijn gehouden beheer over het afgeloopen jaar, een batig saldo van ruim 1 20 bleek aanwezig. Tot afgevaardigde naar de bondsvergadering te Alkmaar te houden, werd gekozen de heer T. Koor- des. EEN MANNETJE ERBIJ. Ten behoeve van de tramlijn Schagen—Van Ewijck- sluis is de heer Van der Meer, tramconducteur, over geplaatst van Eindhoven naar Schagen. VOOR DE HUISVROUWEN. De Ned. Vereeniging van Huisvrouwen, afdeeling Schagen, hield gisteravond in café „de Beurs" van den heer C. Boontjes, een druk bezochte bijeen komst. Een bijzondere attractie op deze eerste ledenver gadering van onze jonee afdeeling bleek de lezing met lichtbeelden over het eiland Bnli te ziin. Op prijzenswaardige wijze wist Mevr. v Goor—Stöcker van Heemstede interessante medodeelingen over de gewoonten dier eilandbewoners en de toestanden op Dali te doen en met groote aandacht werd dan ook naar de begaafde spreekster geluisterd. De bijeenkomst was ook voor niet-leden toegan kelijk en nieuwe leden traden tot de vereen, toe. PURMEREND. 15 Mei 1934. Aangevoerd: 12 partijen kleine boerenkaas f IS, han del m.^tig: 2821 K.G. boter f 1.301.45 per K.G.; wei- boter f 1.20—1.30 per K.G. 948 runderen, waaronder 300 vette runderen 5462 ct. pér K.G., handel ma tig; 413 gcldekoeicn f 80—140 per stuk. handel stue: 180 melkkoeien f 110—220 per stuk, handel stug: 55 stieren 32—40 ct. per Kg., handel stug: 22 naarden f 60140 per stuk. handel matig: 82 vette kalveren 40—60 ct. per Kg., handel stug: 688 nuchtere kalve ren: slacht- f 39 per stuk, handel stug; fok- f 6—14 per stuk. handel stug: 261 vette varkens: slachfvar- kens f 289t per stuk. handel vlug: 50 rppo-pre vnr- kens f 12—2i por stuk. bamie! vlug; 358 b'<»gen f 7— 13 per stuk, handel vlug; 5S4 schapen f 10—26 per stuk. handel vlug; 795 lammeren f 6—12 per stuk, handel vlug; 71 bokken f 3—11 per stuk. handel ma tig; kipeicren f 2—2.40, eendeicren f 2.40 per 100 st., piepkuikens 90—95 ct. per stuk; oude kippen en ha nen 50—55 ct., konijnen f 0.25—2. eenden 30—75 ct., duiven per paar 40 cent: 8221 kipeieren A f 1.S0—2.G0, S977 eendeieren A f 2.40255, per 100 stuks. Op de Gemeentelijke Kaasbeurs waren heden aan gevoerd: 23 partijen kaas. wegende 62.000 K.G., han del matig. Hoogste prijs f 16.50. Eierveiling Paradijs. Aanvoer: 250.000 eendcleren f 2.40—2.60: 110.000 kipoierrn: 70—80 Kg. f 3-3.90. 65 -66 Kg. f 2.50-2.70. 63-64 Kg. f 250-2.50. 60-62 Kg. f 2.10-2.40, 58—59 Kg. f 2.10-2.30. 50-57 Kg. f 2—250, 53—55 Kg. f 1.70-2. 50—52 Kg. f 150-1.70, alles per 100 stuks. AMSTERDAM. 15 Mei 1934. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 44.50, Idem blauwen f 44.50, idem Bevelanders f 33.10 per 70 Kg.; Bovrw. zandaardappelen f 6—7, Hillegommer zandnardapelen f 67, Drentsche eigenheimers f 3.504, Winter Malta f 12—13, nieuwe Malta f 12— 13 per 100 Kg; Friesche muizen f 2.80—2.90. idem roodbonten f 4.25—4.50, Limburgsche industrie f 2.60 2.80 per 70 Kg. ALKMAAR. 15 Mei 1934. Aardnnpelen f 19—22 per 100 Kg., aardbeien f 9 21 per 100 doos, andijvie f 1.904.80. bloemkool I f 1250-1950. II f 9-11. kropsla f 1.50-4.7>0. kom kommers f 1013.50, alles per 100 stuks: postelein 1638 ct. per bakje, peulen f 27 per 100 pond. rabar ber f 2.50—4.50, raapstelen f 1.10—2.40. radijs f 1.50— 4.20, alles per 100 bos: roode kool f 260—3 per 100 Kg., selderie f 0.902.20 per 100 bos. spinazie f 0.18— 1.06 per bak. snijboonen f 27—32 per 100 pond. to maten f 20—28 ner 100 pond. uien f 3.50 ner 100 Kg., wortelen f 8—12.50 per 100 bos. witlof I f 6-9, II f 2.505 por 100 pond. NOORPSCHARWOlThE, 10 Mei. Aangevoerd: 3800 Kg. roode kool f 1—2, 1300 Kg. gelo kool f 1.30—1.60, 5000 Kg. D. witte kool f 1.60- 2.76. BROEK OP LANGENDIJK. 16 Mei. Aangevoerd: 5000 bos rhabarber f 0.90, 700 Kg. roode kool f 1.60-1.70. 1350 Kg. gele kool f 150—1.50. langend ij k BROEK OP LANGENDIJK. Vergadering der Tuinbonwvereeniging „de Groen- tencultuur" op Dinsdag 15 Mei 1934. 's avonds half negen in het lokaal van den heer Vijzelaar. De voorzitter, de heer W. J. Balder, wees er In zijn openingswoord op, hoe deze vergadering op een ongewoon laat tijdstip wordt gehouden, in verband met do ziekte van den veilingleider, waardoor de I.. G.C-vergadering is uitgesteld tot 30 Mei a s. waarbii gehoopt werd dat deze die vergadering dan weer zal kunnen bijwonen. Do hoop werd uitgesproken, op een algemeen herstel. In verband met den steun aan de bedrijven der overheid werd opgemerkt dat verschillende maatre gelen moeten worden genomen, waaraan men zich heeft te onderwerpen en dat men ziin medewerking daaraan niet mag onthouden, daar het wegen zijn, welke moeten leiden naar herstel. Toch behoeft men hierop geen kritiek achterwege te houden, daar, wanneer deze opbouwend wordt gevoerd, allicht ver beteringen kunnen worden aangebracht, welko het nuttig effect verhoogen. Somber werd do toekomst voor bet bedrijf tegemoet gezien in verband met de betalings-moeiliikheden in Duitschland. Wat betreft de teeltbeperking, werd het als een Cot vraagteeken beschouwd of dit verruiming zal ngon, gezien de groote schommelingen welke *r bet 'afgeloopen winterseizoen plaats vonden betref fende de prijzen der kool. daar toen reeds een vrij willige beperking bcpft plaats gevonden. Medegedeeld werd dat de levering der manden !s ongedragen aan den heer Engels voor den priis van 41V? cent per stuk, waarbij komt 1 cent voor diege ne, waar ze thuis bezorgd moeten worden, plus 4 omzetbelasting. Ingekomen was een schrijven van de tarwe-een- trnle. dat de lijsten welke ceteekend moeten worden, gelijk komen met de nieuwe registrntie-bilfetten. Vervolgens kwam aan de orde do behandeling van den beschrijvingsbrief L.G.C, Een voorstel van het bestuur om ten hoogste 1/20 pet. van den omzet beschikbaar te stellen voor reclame, lokte nogal eenige discussies uit, waarbij het voor en tegen werd bepleit. Na gehouden stem ming bleek dat de groote meerderheid, zich met het voorstel kon vereenigen, met dien verstande, dat men een specifieke uiteenzetting krijgt, waarvan 't geld is besteed voor reclame. Aangaande een voorstel der R.K tuinbouwvereen. De Zuid, om er bij de regeering op aan te dringen, dat een loonende productieprijs wordt betaald voor die tuinbouwproducten, welke voor het binnenland worden gekocht, kan men zich vereenigen met het prae-advies van het bestuur, wiens volle aandacht deze zaak heeft. Een voorstel dezer vereeniging betreffende doorge draaide producten zoo te vernietigen, dat ze in geen geval meer voor consumptie kunnen worden ver kocht, kon de goedkeuring wegdragen, met dien ver stande, dat niet teveel arbeid gevergd wordt van de aanvoerders. Bij de verdere behandeling der voorstellen werd meegegaan met de prae-adviezen van het bestuur. liet jaarverslag leverde geen discussie op, terwijl enkele vragen aangaande de verschillende rekenin gen L.G.C. en bollenveiling, naar genoegen werden beantwoord, en alzoo goedgekeurd. Betreffende het dorschen der granen en erwten, werd door den secretaris de medewerking verzocht van de juiste invulling der kaarten. In verband met de moeilijkheid welke aan het dorschen verbonden zijn, werd verzocht zulks gezamenlijk te doen. Wat betreft de kosten daaraan verbonden, kon nog geen definitieve prijs opgegeven worden. Hierna sluiting. w r eningenw a adü Bij de laatst gehouden athletiekdag te Enkhuizen hebben onze Olympianen zich weer schitterend gehou den, door met vijf eerste prijzen en een derde thuis te komen. Mej. T. v. d. Kolk verwierf een lsten prijs met hoogspringen; Mevr. B. SchenkBakker een 3en prijs speerwerpen. De heer K. Schenk le prijs hard- loopcn en le prijs polsstokhoogspringen. Bovendien de estafetteploeg heeren een eersten prijs en do touwtrekkersploeg een eersten prijs. winkel LUTJEWINKEL. De kermis. Onder begunstiging van vrij goed weer heeft Lutje winkel op 13 en 14 Mei kermis gehouden. Na afloop van de voor die gelegenheid gehouden voetbalwedstrijden door vier uit veteranen bestaan de elftallen, begon de eigenlijke kermis en menigeen heeft in de zaal van den heer Zeeman een gezeilig dansje gemaakt, begeleid door kranige balmuzikanten die er de stemming inhielden. Een attractie voor de kinderen werd gemist en wel de zweefmolen, die niet aanwezig was, doch de ker- missfeer was er spoedig en was het een gezellige drukte op en bij het kermisterrein. De Maandag is meer de speciale kermisdag voor de Lutjewinkelders en die weten waardig kermis te vie ren, want toen de laatste bezoekers Zeeman verlieten, gloorde alweer een nieuwe dag. Maandagmiddag is er voor kinderen en volwassenen een middag van verschillende wedstrijden gehouden. De kermis Is thans achter den rug en mag goed geslaagd boeten, doch het is jammer, dat er Zondag avond een leelijke dissonant tusschen kwam. waar bij een korte doch hevige twist een onschuldige ernstig werd verwond aan het gelaat. Laat ons hopen, dat dergelijke excessen op platte landskermissen toch eens voor goed verdwijnen.daar die de plaatsjes in discrediet brengen. Bij de Maandag gehouden volksspelen werden de volgende prijzen behaald: Kinderen van 6—8 jaar: Vlaggetjes-steken: 1. Jan Koning, 2. J. Brugman, 3. A. Knook, 4. W. Keretens en 5. D. van Dalen. Kinderen van 8—10 jaar. Kegelgooicn: 1. J. Col- jee. 2. Andr. Wagen, 3. W. Nobel en 4. T. Kerstens. Meisjes 10—12 jaar. Ezeltje prikken: 1. J. Zwaag, 2. M. Hordijk, 3. M. Clarisse en 4. J. Wit Meisjes 12—14 jaar. Hindernisloopen: 1. G. Keij- zer, 2. J. van Dalen, 3. A. Covers en 4. C Yermanny. Jongens 10—14 jaar. 1. H. Belois, 2. K. do Wit, 3. N. de Geus en 4. N. Kuiper. Meisjes 14 jaar en ouder. Ringsteken op lorries: L C v. d. Wal, 2. G. Hilverda, 3. T. Brugman en 4. G. Brugman. Jongens 14 jaar en ouder. Hardfietsen: 1. D. Brocrsma, 2. A. Butter, 3. Jb. Brugman, 4. C. Broer- sma en 5. D. Otsen. Gehuwde vrouwen. Blaastrappen: de dames mevr. Belois 1, mevr. Mulder 2 en mevr. Casperus 3e prijs. Gehuwde mannen. Blaasslaan: de heeren K. Mul der 1, A. Spaans 2, C Butter 3 en G. de Geus 4e prijs. Tijdens de kermis alhier werd Zondagavond te omstreeks 10 uur K. uit Nieuwe Niedorp, bij een Korte twist zoodanig door een bierglas getroffen, dat de neus vrijwel werd doorgesneden en een gapende won de boven het oog ontstond. Spoedig gevraagde en verschenen geneeskundige hulp was weldra aanwezig in den persoon van dokter De Boer, die de gewonde behandelde. Maandagmorgen is K. overgebracht naar het zieken huis te Alkmaar cn zijn toestand is gelukkig niet on gunstig. De deelneming met den getroffene is algemeen, daar hij een heel behoorlijk en vredig niensch is en iiet slachtoffer is geworden van de vechtlust xan ongure elementen, die blijkbaar de kermissen in de omgeving afloopcn om anderer pleizier te bederven. De politie heeft de zaak in onderzoek, waarbij vrij wel is komen vast te staan wie debet zijn aan dit lafhartig en wreed gedoe. Terzake hiervan is tegen eenige inwoners uit Kol- hom proces-verbaal opgemaakt en laat ons grondig hopen, dat de justitie met dergelijke onmaatschap pelijke menschen eens flink afrekent ten voorbeeld aan anderen, die lust mochten krijgen op dergelijke gelegenheden provoceerend op te treden en zich ze!» niets te laten aanleunen, zelfs geen onschuldig grapje. barsïngerhorn In de gehouden vergadering van het Onderling Veefonds „Barsingerhorn" werd de omslag over het afgeloopen kwartaal bepaald op f 0.00 per koe. In de plaats van den heer D. van der Oord is tot directeur van de Coop. Boerenleenbank alhier, be noemd, de heer P. Kistemaker Jr. worden verzocht hun aantal op te geven om te schetsen op DONDERDAG 17 MEI en voor op DONDERDAG 24 MEI van 9—11 uur in Cafó „De Beurs". S. v. d. WAL, Secr. PI. Commissie Rundvee Centrale. Schager Roosjes. Te koop: Een SAROLEA MOTORFIETS, 1-cyl., 5 p.k., zijkleppen, electrfsch, motor en banden in prima staat. J. DB WIT. smederij. Keinsmerbrug Te koop: Een zware Cormick MA AIMACHINE 'en een Ransome's Harkmachlne, in prima staat, en 2000 roode holle pannen. A. SCHOORL, Noord, Scha gen. Te koop: Een beste MOTORFIETS, 1-cyl., duo en licht, f25. J. GROOT, Laan. Schagen. Aangeboden: HET GRASGEWAS van den Middenweg in de Scha- gerwaard. Te bevr. bij J. GROOT, Dirkshorn. Te koop: PRIMA DAMESFIETS, voor f7.50, keuze uit twee, bij G. HEEMSKERK. Oudesluis. Te koop: 8 BESTE BIGGEN. bij Wed. C. BOS. St. Maartensbrug. Te koop gevraagd: Nieuw model goed onderhouden KINDERWA GEN. Br. m. prijsopgaaf Bur. van dit blad onder letter ZN. Er biedt zich aan: Een HALFWAS BAKKERSKNECHT. Brieven letter WW. Bur. van dit blad. Er biedt zich aan: Een NETTE BAKER. Brieven onder letter OO. Bur. van dit blad. SCHAPEN IN DE KOST gevraagd. C. SLIKKER, Kleine Sluis. Anna Paulowna. WERKSTER gevraagd, voor den Vrijdag. Zich te vervoegen W. F. GORTER, Land- ouwstraat, Schagen. Terstond gevraagd, wegens zi te: Een BOERENKNECHT. beslist goed kunnende melken, P. GROOT, Schagerwaaril.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2