Oosterpolder. O Vp doet uw wasch snel goed billijk laat tijd en lust voor uw gezin onder WINKEL en NIEUWE N1ED0RP Nu Gaat de Heer Voorbij. Vergadering van Stemgrechtigde Ingelanden van den Oosterpolder onder Winkel en Niejuwe Niedorp, op 18 Mei mi te Winkel. Tegenwoordig 17 Stemgerechtigde Ingolandon. Voorzitter de heer A. Slooves; Secretaris do heer A. do Ridder. Na opening worden de notulen voorgelezen en goedgekeurd. Naar aanleiding van de notulen deelt de heer D. Wit mede. dat een ingeland was aangeschreven een sloot tut te speten, terwijl die sloot was een pol dersloot. Spr. vraagt of het Bestuur de legger eens wil nagaan. Door den Secretaris wordt medegeedeld. dat vol gens de door Ged. Staten vastgestelde legger do sloot geen ?>oldersloot is en Molenmeesters hechten nog altijd do grootsto waarde aan dion legger. Spr. merkte op. dat wat de heer Wit opmerkte, te Nieuwe Niedorp was uitgevonden. Mededeelingen. Medegedeeld wordt, dat bil de op 6 December 1933 gehoudpn stemming is herbenoemd tot Molen- meester. de heer K. Meura. Het slootwerk is inmiddels voortgezet en gesloot Is de sloot van het veldwachterspad naar Limtner schouw, gekost f 167.04 en de sloot in de lage be maling. gekost f 852.50. Na het slooten van do sloot voor de machine ls de daaronder gelegen duiker van den Oosterlands- polder naar de lage bemaling gesprongen en de vernieuwing daarvan was een tegenvaller, die ge paard ging met een uitgaaf van f 825.83. In de vacature van machinist, ontstaan door het hedanken van D. Otsen. is aanvankelijk voor één jaar benoemd, de stoker O. Koning. Aangezien hil zijn dienst vervult zeer ten genoege van Molen- meesters. is besloten hem voor vast te benoemen. Als stoker treedt thans op G. Jongejan. doch die heeft inmiddels ontslag aangevraagd. Ingekomen stukken. Ingekomen Is een mededeeling van het Heem raadschap der Strijkmolens in de Niedorper Kogge dat voor 1934 de omslag zal bedragen f 2.50 per H.A. Hiermede is bij de bcgrooting rekening gehou den. Een mededeeling van Ged. Staten der Provincie Noordholland, waarhij wordt goedgekeurd het aan gaan van een kasgeldleening voor 1934 van ten hoogste f 3000.—. Een mededeeling van Kerkvoogden der Ned. Her vormde Kerk. dat ten opzichte van de bediening van den Hcrculeswindmotor een nieuwe regeling is getroffen. nJ.: Het salaris van K. Koeten wordt bepaald op f200 per jaar, waarvan hij In geld ontvangt f 160 en f 40 gerekend als waarde voor het gebruik van land en woning. In deze f 200 betaalt de Oosterpolder de helft. Rekening 1933. De Commissie, die de rekening over 1933 heeft nagezien, beslaat uit de hceren G. Kamp, Joh. Ap pel en S. Vethman. De ontvangsten hebben bedragen f 14.627.83, de uitgaven f 13.233.89. batig saldo f 1.393.94. Bij monde van den heer Appel wordt gerappor teerd. dat de rekening is onderzocht en uitstekend in orde bevonden. De Commissie stelt voor, de re kening goed te keuren, onder dankzegging aan den penningmeester voor zun uitstekend beheer. Overeenkomstig het voorstel der Commissie wordt besloten. Bij de vaststelling der rekening was nog aan las ten achterstallig f 849.20. Begrooting 1934. Verlaging van lasten. De begrooting voor 1934. welke door Molenmees ters wordt aangeboden, sluit in ontvangst en uit gaaf met een bedrag van f 15.012.70 bij een omslag van f 8— per H.A. (vorig jaar f9.—) en een post voor onvoorziene uitgaven van f 1921.67. Allereerst worden behandeld de uitgaven. Voor slootwerk was weer f 2000 uitgetrokken. Nadat enkele inlichtingen zijn gevraagd en door 'den Voorzitter zijn beantwoord, wordt de begrooting ongewijzigd vastgesteld. De Voorzitter kan tot zijn genoegen verklaren, dat het slooten door de ingelanden ook bevredigend verloopt. Molenmeesters stellen voor om ter voorziening In de behoefte aan kasgeld voor 1935 een geldleenlng aan te gaan van f 3000.—. teneinde vroegtijdig t« kunnen beschikken over de noodige middelen. Aldus wordt besloten. Opheffing belasting op de wellen. Door blijvende vermindering der capaciteit van de wellen, leveren de nog bestaande wellen zoo weinig op, dat de bemaling daardoor niet wordt beïnvloed. Molenmeesters stellen voor deze lasten on te hef fen. Algemeen gaat do vergadering hiermede ac- coord. Invordering omslaq 1934. Molenmeesters stellen voor den omslag 1934 in tc vorderen vóór 1 December 1934 en de zitdagen te houden: te Nieuwe Niedorp op 2 Augustus en 1 Novem ber 1931: te Winkel op 9 Augustus en 8 November 1934. Wordt goedgevonden. Molenmeesters verkrijgen machtiging tot het uit voeren van werken, hetzij in eigen beheer, hetzij bi' aanbesteding. De heer Kaaij vraagt of Molenmeesters de werken, waarvoor te laag wordt ingeschreven, niet gunnen, omdat het voorkomt, dat als blijkt dat de aanneem som voor slootwerk b.v. te laag is, de menschen er uit loopen en de polder dan toch meer moet beta len. Dat is niet billijk tegenover andere inschrijvers. De Voorzitter wijst op de moeilijkheid daarvan, met voorheelden toont snr. dat aan Na de toelich ting verklaart de heer Kaaij zich tevreden gesteld Tot leden der commissie die de rekening 1934 zul len nazien, worden aangewezen de heoren D. Wit Cz.. Gaiiaard en Kuiper te Nieuwe Niedorp. Hierbij komt ter sprake het weinige bezoek aan de vergaderingen, een euvel echter dat moeilijk ver beterd kan worden. Voor het kanaal. Ruiling en overdracht van eigendommen in ver band met do kanalisatie. In verband met de ka nalisatie zal zoover de plannen zich thans laten aanzien een kanaal worden gegraven komende in het gebied van den Oosterpolder even ten Noorden van de Molen en verlatende dit gebied aan de Mo lenkade hij het perceel van de Wed. G. Krap—Eriks. Als gevolg daarvan zullen op verschillende plaat sen molenslooten worden doorsneden en komen te. vallen in het tracé van het kanaal, welke deelen eigendom van den polder ziin en overgenomen zul len moeten worden door de Provincie. Voorts zal met het oog op de te maken afwate ring van het afgesneden gedeelte de Wirrigsloot wor don doorgetrokken vanaf de Westerzwet naar de sloot komende langs de kanaalkade. Dit te graven gedeelte wenscht de Provincie in eigendom over te dragen aan den polder in ruil voor de rredeclten poldersloot die «in het kanaal komen te vallen. Voorts zal ook beschikt moeten worden over het perceel van de wed. G. KrapEriks, waarvan de grond 1 A. 30 c.A. eigendom van den polder is, doch in erfpacht is utigegeven aan de wed. G. Krap Eriks. Dit perceel wenscht de Provincie over te ne men voor f 86. Molenmeesters stellen voor hen te machtigen: le. voor het aangaan van een overeenkomst met de Provincie Noordholland tot ruiling van genoemde slooten; 2e. voor het aangaan van een overeenkomst met de Provincie Noordholland tot overdracht van het perceel sectie B no. 667, groot 1 A. 30 C.A. voor een som van f 86. Deze machtiging wordt verleend. Regeling afwatering in verband met de kanalisatie. Aansluitende aan het vorige agendapunt, zal het kanaal Oudkarspel—Kolhom den polder doorsnijden vanaf een korte afstand ten Noorden van den wa tennolen te Nieuwe Niedorp tot de Molenkade te Winkel, bij het perceel van de wed. G. Krap—Eriks. Het Noordwestelijk deel van den polder ter grootte van pl.m. 200 H.A. zal daardoor worden afgesneden In een conferentie met de bij de kanalisatie betrok ken autoriteiten van den Provincialen Waterstaat is besproken de wijze waarop dit afgesneden deel van zijn water zal worden ontlast. Daarvoor bestonden 2 mogelijkheden, lo het maken van een gronddulker van 1 x 0.80 M. aansluitende met oen te graven poldersloot in het verlengde van de Wirrigsloot en vandaar aanslui tende aan de wegen naar de bemalingswerktuigen: 2e. het afgesneden gedeelte van een afzonderlijke bemaling te voorzien door plaatsing van een motor- gcmaaltje ten Noorden van den molen aan den Boo merweg, hetwelk dan tegelijk door den molenaai zou moeten worden bediend. Na uitvoerige besprekingen hebben Molenmeesters gemeend dan het eerste plan verreweg de voorkeur te moeten geven. De afwatering der landerijen komt daardoor in oen ongunstiger conditie en de mogelijk heid van stoom- en windbcmaling blijft bestaan. Zij stellen voor accoord te gaan met deze wijze van voor ziening in de afwatering. Voor de eenheid van den polder, nu de bemaling voldoende capaciteit hoeft, acht de Voorzitter hel voorstel van den Molenmcester verkieselijker, dan dat een afzonderlijke bemaling wordt gesticht voor het af te snijden deel. Aan de hand van een kaart verkrijgen de stemgerechtigden nadere inlichtingen Of men nu het komen van het kanaal al of niet gewenscht vindt, zegt spr., kan onbesproken blijven, want het kanaal komt, maar bij de besprekingen is wel gebleken, dat de Provincie rekening wil hou den met de bcmalingsbelangen van onzen polder. In een ingekomen schrijven bericht de heer Hoofdingenieur-directeur van den Prov. Waterstaat, dat hij het maken van den verlangden grondduiker zal bevorderen. De kosten aan beide genoemde plannen verbonden, zou door de Provincie bekostigd worden. alkmaar Leckspel, uitgevoerd door 300Oraalleden, in de „Harmonie" te Alkmaar. Het is een zeer bijzondere avond geweest en in vele opzichten een genotvolle. Doen de meisjes van de Graal in hun kleurige kleedij altijd al eenigszins bij iemand de gedachte opkomen, of men is verplaatst in den tijd der mid deleeuwen, het leekenspel versterkt dit gevoel. Zoo toch ongeveer maar dan ontdaan van de moder ne hulpmiddelen moeten voor eeuwen de vertoo ningen zijn geweest, die op kerkelijke feestdagen, onder leiding der geestelijkheid werden gegeven eri die betrekking hadden op Christus' leven, strqyen en opstanding. Ook toen. zooals nu. waren het feitelijk tahlaux- vivants. waarhij, evenals in het spel van gisteravond een beurtzang veelal de bijhehoorende teksten uit den -bijbel zong of sprak. De allereerste dezer voorstellingen, de zoogenaam de mysteriespelen, vormden een onderdeel van den kerkdienst, doch meer en meer werden ze onaf hankelijk daarvan. Dit zal ook wel de reden zijn geweest, dat het intiin geleidelijk werd vervangen door het Nederlandsch. Daarnaast werden ze geregeld Ingewikkelder, zoo dat zelfs de kerk' vaak te klein werd en ze bulten moesten worden ongevoerd Die meerdere samenge steldheid paste zich natuurlijk aan bij den toenmall- gen volksontwikkeling. Niet alleen waren het dlrcc' bijhelsche figuren, die ten tooneele verschenen of groepen van personen, die in den hijhei worden ge noemd, als Joden, soldaten, enz., daarnaast ver schenen engelen en duivelen. Een leekenspel. als dat van gisteravond sluit zich aan hij het oorspronkelijk geestelijk drama, nadat het zijn eigenlijke betcckenis. onderdeel van den kerkdienst, had verloren, doch volgt dan. daartoe in de gelegenheid gesteld, door de hulpmiddelen van den tegenwoordigen tijd, zijn eigen ontwikkelings gang. Zoo ls het nog altijd een aaneenschakeling van tablaux-vivanta, waarin tafereelen uit het leven, sterven en opstaan van Christus worden uitgebeeld, die worden begeleid door beurtzangen, koren, spre kende stemmen, doch waarvan, door schitterende costumeering en belichting, wordt gemaakt, wat er van te maken is. En dAt is zeer veel. Buitengewoon konden ons in dit opzicht bekoren het tweede tafereel: de hoetedans; uit het zesde ta fereel: de lijdensprocessie, en het laatste tafereel: Vreugdezang en dans, Regina Coeli. Waarmee wc niet willen zeggen, dat de andere ons niet konden bevredigen. Integendeel, de buitengewo ne bezieling der meisjes, die daarmee bewezen, hoe belangrijk de inhoud on zich zelf voor ieder der me- despelenden was, maakten het geheele spel tot een genot om te zien en te hooren. Uit den aard der zaak is de wijze, waarop do handeling er in wordt gebracht, primitief. Dit ge schiedde in hoofdzaak door de verhalende atem. ver tolkt door mevrouw Ellen Russe. Dit primitieve mankt de zaak niet gemakkelijk, en het moet een waar kunstenares zijn, die niettegenstaande dit groo- <e bozwaar.'haar rol toch goed weet te vervullen. We mogen mevrouw Ellen Russe niet het comnli- ment onthouden, dat ze zich op schitterende wijze van haar taak heeft gekweten. Geholnen door haar mooie, klankrijke stem, door haar uitstekende mi miek, heeft ze er zeer veel toe bijgedragen, dat het spel w">rd tot een succes. Ook voor do verschillende spreekkoren groote lof. Het moet zeer diepgaande en ernstige studie heb ben vereischf, deze ten gehonre te kunnen brengen, zooals dit gisteravond geschiedde. Minder bevredigen kon ons het zangkoor, terwiil de koorknapen in het tiende tafereel, Christus' op standing. bepaald storend werkten. Alles tezamen een mooie avond. A. E. De heer D. Wit vraagt of een duiker van 1 meter bij 0.80 meter voor 200 H.A. land wel voldoende is. Als het bedrag dat de Provincie eventueel voor de afzonderlijke bemaling wil betalen, voldoende is om daarvan de stichtingskostcn, die der bediening en die voor het onderhoud te betalen, zou spr. de voor keur geven aan een aparte bemaling voor het afge sneden gedeelte, omdat de hoofdbemaling dan zal worden verlicht. De Voorzitter ontraadt een aparte bemaling, het bedienen van 2 gemalen zou voor den molenmeester in sommige gevallen bezwaarlijk zijn en de afkoop door de Provincie is toch niet van dien aard, dat een aparte bediening zal kunnen plaats vinden. Mo lenmeesters zijn van oordeel dat do Provincie een ruim standpunt inneemt. Als oen grondduiker niet gewenscht zou zijn voor den polder, zou ook do Pro vincie wel in de richting van een aparte bemaling sturen. De grootte van den grondduiker acht spr. voldoende. De heer Gaijaard acht het in 't belang van de lan derijen, dat er een grondduiker komt, de plaats voor den grondduiker is z.i. goed gekozen. De aparte be maling zou dan aan het eind van den Boomerweg moeten komen en dat is weer bezwaarlijk met het oog op de kosten. De vergadering gaat accoord met het voorstel van het Bestuur. Wijziging Ambtenaren-reglement. Door Ged. Staten is namens den Minister-Presi dent medegedeeld, dat het Ambtenaren-reglement van de waterschappen zoodanig moet worden ge wijzigd. dat daarin moeten worden opgenomen de bekende hepalingen betreffende de wering van re- volutionnaire elementen, enz. Ingevolge de Ambtenarenwet 1929 adviseert de Rond van Ambtenaren hij de Waterschappen in Noordholland de voorgestelde bepalingen over te nemen. Molenmeesters stellen voor het Ambtenaren- Reglement in dien geest te wijzigen. Aldus wordt besloten, waarbij de heer Gaijaard nanteekening verzoekt, geacht te willen worden, te hehhen tegengestemd. Bij de rondvraag brengt de heer Mantel de apar te belasting voor de lage landen ter sprake. Spr. vraagt of die aanslag niet verminderd kan worden. De Voorzitter dacht dat die belasting niet onbil- Mjk was. de lage landen zijn Haar heter af. dan de 'ange landen in den Oosfernolder. Het land ls door die anarte belasting wel degelijk zooveel meer waard. De heer Mantel stemt daar mede in. maar snr. dacht dat de lasten wel verminderd zouden kunnen worden. Do Voorzitter zegt dat vermindering ten koste zou gaan van hen. die er niets mee te maken hebben. Opgemerkt wordt nog. dat de hooge nolder ook nog biidrapgt in de kosten van de Inge bemaling, hoewel de hooge polder er geen voordeel van heeft. Nadat nog een wenk ls gegeven t.a.v. een onge- wonschten toestand hij een duiker, volgt sluiting. 'TKLEINSTE AVONDTASCHJE is altijd nog groot genoeg om bovendien zonder bezwaar zoo'n klein en piai metalen zakdoosje met drie "AKKERTJES" te bevat ten Het is zoo practisch, want nu kunt Ge altijd en overal AKKER-CACHETS bü U hebben, die telkens van pas komen in §evallen van Hoofdpijn, Kiespijn, pierpijn, Zenuwpijn, Migraine, Vrouwenpijn, Lusteloosheid, enz. Koop vandaag nog zoo n doosje. Zakdoot II Glu«n buil met 12 ituks ilecht» 59 cent 20 cent Ge kunt hieruit 4 x Uw sakdootje rollen. w 1 f. n i v r, f. n \v a ard Ondanks de zeer lage kansprijzen is de laatste uitbetaling van de zuivelfabriek „De Volharding' nogal meegevallen, n.1. een gemiddelde van 1 3.G6 Onder dit bedrag is inbegrepen f 1.91 steun. Donderdagavond vergaderde" de afd. Wieringer- waard van de Holl. Mij. van Landbouw in het lokaal van den heer H. v. d. Woude. In tegenstelling met vroegere bijeenkomsten waren nu 30 leden aanwezig. Voorzitter de heer Daan Kaan. Door het hoofdbestuur werd gevraagd of in ons rayon gevallen bekend waren van verplichte execu tie, op welke vraag door het bestuur ontkennend is geantwoord. Ingekomen ls een circulaire betreffende de nieuwe Landbouworganisatie, waarvan door den voorzitter een korte uiteenzetting word gegeven, ook wat betrclt de inventarisatie. Als tellers voor onze afdeeling zijn de heeren P. Visser Az. en Jb. Sleutel Az. aangesteld. ZIJ ontvangen f4..— per dag. Verder heeft het bestuur wederom contact gezocht met den inspecteur der belastingen in verband met de aangifte voor de vermogensbelasting en de prijsbe paling van het land. Het bestuur heeft nog getracht om de norm voor het weiland met f 100 te verlagen, omdat de norm f 1500—f 1900 als gebruikswaarde nog te hoog werd geacht. De heer Inspecteur kon zich hiermede evenwel niet vereenigen. De norm blijft dus weer als het vorig jaar, n.1. bouwland f 1300—f 1600 en weiland f 1500—f 1900. Gewone behuizingen zijn hieronder begrepen. Voor meer lux leuze huizen moet een bedrag apart worden opgegeven. Hierna krijgen we een gezellig hondenpraatje. De heer P. Visser Az. had n.1. een voorstel ingediend om aan het gemeentebestuur te verzoeken, de verordening zoodanig te wijzigen, dat de honden in het voorjaar niet meer vastgehouden behoeven te worden. De scha pen zijn wel gewend aan honden. Laat men gevaar lijke honden altijd vasthouden. Uit de besprekingen bleek wel dat men het hierover niet eens kon worden. Tot stemming overgaande, wa ren precies evenveel stemmen tegen het voorstel als voor, zoodat het voorstel geacht werd te zijn verwor pen. De rekening van den penningmeester was bereids nagezien door do heeren M. Blnauboer en J. Borst Do ontvangsten waren f516.70, uitgaven f476.08, batig saldo f40.62. Aankoopverecnlging: Ontvangsten f524.95, uitgaven f443.23, saldo f 81.72. Alles in orde. Voor de algeme ne vergadering werden 2 afgevaar digden gekozen, n.1. de heeren P Visser Az. en P. Saai. Als plaatsvervangers werden gekozen do hee ren Dirk Kaan, P. Blaaubocr Cz. en Daan Kaan. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief werd besloten afgevaardigden vrij mandaat to verlccnen. Op verzoek van den heer D. Rademaker zal door af- gev. geïnformeerd worden wat de Regcerings- commissaris denkt to doen inzake de varkenscentraie en waarom zulke tegenstrijdigo maatregelen. En op verzoek van den heer V. de W it zal gevraagd worden om zoo vroegtijdig mogelijk tc mogen weten, wat men mag zaaien. De heer P. Saai vindt dat onze Landbouw bij onze volksvertegenwoordiging stiefmoederlijk wordt behandeld, waartegen de heer II. K. Koster echter weer een geheel anderen toon laat hooren. De heer P. Blaaubocr Cz. is slecht te spreken over het feit, dat de ecne veehouder meer kalveren mag houden dan de andore, en noemt dit onbillijk. De heer C. v. d. Oord vindt dat het met dc var kenscentrale ook weer niet in orde is. De heer K. Schenk vindt de manier van geld- innen voor het schetsen niet de juiste. De heer M. Blaauboer vroeg of er nog raad op wns om meer kalveren te mogen houden. Op deze ma nier kan hij zijn veestapel niet op peil houden. De heer J. Schenk informeerde welke bemesting misschien het beste wns voor C-tarwc. Door den heer P. Visser Az. werd nog ter sprake gebracht de draaiende torpedo bii zelfbinders. Hierna sluiting. langen duk In de gisteravond gehouden vergadering, gehouden in een der zalen van cafc De Roode Leeuw te Zuid- scharwoude door hit Comité voor het houden van een Autotocht voor Ouden van Dagen bleek, dat de collecte in totaal f 213.38 had opgebracht, zoodat het Comité beschikte over een bedrag van f 260, in begrepen het batig saldo van verleden jaar. Er werd dan ook besloten, den autotocht to laten door gaan en wel op Donderdag 7 Juni. Er werd vastgesteld, dat men Den Helder zou aandoen, een bezoek brengen aan het vliegveld De Kooij en verder over een deel van den afsluitdijk naar de W'ieringermeer. De tocht zaI worden besloten met een bijeenkomst in de zaal van den heer Kramer te Zuidscharwoude. Uit goede bron vernemen we, dat, nu de bekende inbrekers in café De Roode Leeuw achter slot en grendel zijn gezet, er meer aan het licht komt in verhand met andere, aan den Langendijk gepleegde diefstallen, waarvan de daders tot nu toe onbekend zijn gebleven. In de nAhijheid van de woning van den betrapten K., zijn goederen gevonden en ook in zijn woning, waarvan de herkomst op diefstal wijst Men hoopt nu den draad in handen te hebben van een reeks van diefstallen, waardoor men do daders van dezon op het spoor hoopt te komen. Men verzekerde ons, dat de volgende weck de eer ste nieuwe aardappelen aan de veiling der Langen- dijker Groentencentrale zullen worden aangevoerd. Dit is bijzonder vroeg. NOORDSCHARWOUDE. De bouw van het nieuwe postkantoor is zoo ver gevorderd, dat over pl.m. veertien dagen tot opening kan worden overgegaan. hoogw or n AARTSWOUD. Door notaris van Leersum werd alhier verkocht een woonhuis met erf en een perceel weiland groot 'ezamen 1.44.96 H.A. Kooper werd in massa de heer K. Hemke, alhier voor f 1402. Bovendien mocht do kooper aan achterstallige lasten nog f 100 betalen. Een en ander was eigendom van wed. Ph. Timmer man alhier. De afdeeling van den Bond voor Staatspension- neering heeft haar jaarlijksche vergadering gehou den ten lokale van den heer Bakker. De Voorzitter, de heer Joh. Bakker, opent de ver gadering. waarna lezing der notulen volgt dooi' se cretaris Veerman. Deze worden met dank aanvaard. Hierna is penningmeester Bos aan de beurt tot het doen van rekening en verantwoording over het nfgeloopen jaar. De ontvangsten, met inbegrip van het batig saldo waren f 223.55, uitgaven f 167.32, kas saldo f 5623. Door het jubileum-feest was de kas achteruitge gaan. De penningmeester ontvangt dank voor zijn gehouden beheer. Volgt bespreking van den beschrijvingsbrief en de aanbevolen candidaten voor het Hoofdbestuur. Be sloten wordt de candidAten van de federatie Enk hulzen te steunen. Als afgevaardigde wordt benoemd de heer Joh. Bakker. Verkiezing bestuursleden. De aftredende heeren II. Bakker en Jh. Kuiper worden herbenoemd. Bij de rondvraag komt in bespreking om evenals 'n andere plaatsen een rijtoer met ouden van dagen to houden. Aan het bestuur wordt een en ander op gedragen. Hierna volgt sluiting. anna p ati lo w n' i Duivensport. Bij de wedvlucht der vereenigfng „Altijd Vertier", gehouden vanaf Vilvoorde (afsL 223 K.M.) werden de duiven met kalmen Z.Z.O. wind om 8 uur gelost. Prijzen behaalden: J. van Steijn 1. 3, 4; N. Snigt 2, 7, 9; P. de Vries 5, 6; J. Peute 8, 15: L. Geerings 10; G. de Boe 12. 14, 16; W. Blaauboer 13. 15. Snelheid le duif 1402 M. per minuut; laatste prijswinende duif 1350 M. per min. sint maarten Voor inventarisatie onzer land- en tuinbouwarti- kclen etc., zijn voor de gemeente St. Maarten noemd de heeren P. Blom, L. v. d. Breugel en A. Butter. 465e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 4de HJst Trekking van Donderdag 17 Mei 1934 Hooge PrUzen 15000.— 3961 1000— 4243 17885 18783 400— 5063 7337 8597 12666 14171 16515 200.— 16269 100.— 689 1081 1831 698 4 9185 13700 14361 16032 17306 17385 18881 19390 19556 Prijzen van 70. 59 97 471 479 496 531 679 724 726 759 1025 1125 1472 1507 1565 1691 1763 1859 1924 2011 2122 2309 2758 2774 2969 3511 3587 3622 3871 3948 4128 4S20 4882 4945 5182 5339 5376 5635 5880 6009 6307 6327 6434 6476 7074 7186 7202 7301 7747 7765 7824 8050 8165 8208 8278 8389 8460 8530 8562 8669 8731 9327 9379 9381 9525 9794 9802 9998 10049 10134 10903 10302 10304 10337 10430 10497 10531 10624 11048 11236 11501 11542 11548 11619 11768 11829 11934 11943 12040 12049 12243 12310 12476 12649 12774 12786 12852 12904 12913 12935 12949 12956 12962 12963 13005 13220 13225 13387 13442 13445 13653 13805 13869 13896 14190 14235 14473 14546 14594 14640 14943 15019 15040 15109 15207 15410 15540 15570 15616 15760 15803 15860 15870 15930 16354 16394 16412 16416 16446 16726 16763 16796 17109 17578 17823 17854 17979 18131 18224 18227 18289 18435 18551 18559 18767 18810 18893 18995 19410 12430 19579 19856 19958 20141 20380 20436 20430 20436 20538 20630 20644 20646 20766 20800 20814 20919 20968

Schager Courant | 1934 | | pagina 15