De Brabantsche Brief HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct. van Dré. Internationale Motorraces te Alkmaar. Je kunt 't nooit weten Ulveuhout, Ij Mei 1934. Menicr, Ycrlejen week heen ik zoow maar aarig van m'n briefke afgcschejen. Deur ilic herindelingen 11 ii de Mobilisatie, tusschen d n Joep en d n Fielp, liep m'n vcllckc pampier staarnpvol, nog veur ik tot den Fielp z'n plannen ge komen was. En daar ging 't sjuust om! Waant hij zit er vol van. „Dus gij hedt gin schtij- ven of zooiets ontvangen, Joep?" vroeg ie nog 's. „Niks", zee d'n Joep 'n bietje ltystig: „en hoe zit 't? Gaan me nouw kaar ten of zitten hakeren?" D'n Fielp bleef kalmi Én aanders Ochèrmc, dan kan d'n Joep gin strooiken in d'n weg leggen, of d'n bakker zit er bovenop. Maar ja, zoow as ik verlejen week al schreef, het gong over Militaire dienstzaken en dan, wel, dan is d'n „Snotpiek" sergeant en d'n Fielp soldaat-bak ker! D'n bakker mag dan d'n Joep die verhouding wel nooit vergeven hebben, maar as 't puntje bij 't paaltje komt, dan hee d'n Fielp, die twintig jaren ouwer is, dan d'n Snotpiek, veur d'n Joep in de houding te staan; af! Dus d'n bakker bleef kalm. ..Kek 's", zee d'n Fielp: „de kwestie is deus, ik hel> onzen Overste gesproken." D'n Joep knipte mee z'n oogen. D'n eersten slag was dus weer veur den soldaat hakker. „Ge mot de komplcmenten van 'm hebben!" D'n Joep dronk 's, of ie eiken dag de komplemen- ten, of 'n aanzichtskaart ontvaangt van Generaal Snijders. Dieën slag was dus weer veur d'n sergeant. D'n Blaauwe schoof z'n borreltje opzij, duwde z'n baanden, samen en going aandachtig over 't tafeltje, zitten leunen. En onder z'n blahuwc pinnekesdraad- haren spookte duidelijk de gedachte: 't mot gek loo- pen, as daar gin goeie stuip aan vastzit. Mee aan- dere woorden: d'n Tiest zat al op de loert „Hij vroeg, hoe gij 't stelde", gong d'n bakker deur. ..Ja", zee d'n Joep, die er gin bal van geleufde: ,,'k heb verlejen week nog 'n potje mee hum gebuljart. 'Non goeien, kearel. maar hij kan nie goed teugen z'n verlies Maar die zijn er wel meer Yermolle, amico, 'k had d'n Joep nog nooit zoow kollesaal op z'ncn dreef gezien. Wa sloeg da lekker op d'n Fielp. D'n Blaauwe knikte tevrejen. En schupte mijn, on der de tafel, 's vrindschappelijk teugen m'n scheenen. Nouw knipte d'n Fielp mee z'n oogen, vreef mee z'n volle haand over z'nen mond en 't was sjuust, of ie 'nen vloek doodkneep. Toen klèèrde z'n gezicht op. 't Was 'nen komplee- ten zonsopgaank. Waant op dieën kollesalen, witten kop, kaal as 'n èèrpelschaal, is veur 'nen zonsop gaank plak zat. Zoow as ge weet, zit d'n Joep er thuis, bij z'n wijf, geducht onder. Niks hee de .Snotpiek" daar te zeg gen, niks! Z'n tiende kindeke verwacht ie, maar hij is bij Moeder-de-vrouw op z'n hogst d'n oudsten zeun, waarover ze eigenlijk nog maar minnekes tevrejen ris. En da spuit d'n bakker, die ieveraans, ok bij Joep aan huis komt mee z'n brood, geregeld uit. Toen dus z'n bakhuis zoow ópklèèrde, voclde-nik wel. waar 't naar toe moest. Of 'n Joep ok zooiets ging voelen In ieder ge val: hij „verzocht veur 't lest, of er nouw gepropt wier van den middag, of da-d-et soms 'n lolletje was?" „Daar wordt gepropt, 't is gin lolletje en gij hedt de komplementen van onzen Overste", zee d'n bak ker onverstoord. (Tuurlijk zee-t-ie „Hoverste", maar da snapt ge zóó wel). ..En Huivenhout mot hekselsior", vulde d'n Blaauwe aan, die eindelijk ok wel 's mee wou gaan tellen, in de conversatie en mee 'n staal gezicht peuterde-n-ic in z'n neus. „Houwde gij oew menageklep dicht", ziede wel, amico, dat d'n Fielp weer volop soldaat was? „houwde gij oew menageklep dicht, Blaauwe", zee d'n bakker: „as ik spreek mee d'n Joep. 't Is van bclaank, ok veur Hulvenout „As me maar hekselsior gaan zee d'n Blaauwe weer: „dan is alles kits". Toen dronk ie nog 's en zette z n borreltje veurzichtig op de vensterbaank. Hij was dus nog steeds vol verwachting van wa leut. „D'n hoverste vroeg dus, hoe gij 't stelde en toen hè'k gezeed: „geweldig, hoverste. Hij verwacht z'nen tiende; zouwde nouw zoow iets verwacht emmen, van zonen Snotpiek?" „Neen Beekers, gaf d'n overste me ten antwoord", „Natuurlijk", haastte Marcia zich te verzekeren. „Dat is heerlijk. U moet niet vergeten dat ik mis schien cenigen tijd weg kan blijven. Er valt daar heel wat te doen. Tregassa Castlc is voor tien jaar verhuurd, zoodat we daarover tenminste geen zorgen meer behoeven te hebben. En alles in aanmerking genomen, mogen we eigenlijk heel blij zijn." „En je gaat naar de boerderij in Canada?" was Marcia's volgende vraag. „Dat is het minste wat ik voor hem kan doen, is het niet?" vroeg Peter. „Als hij niet voor mijn genoe gen naar Engeland was gekomen had hij dit vreesc- lijke ongeluk nooit gekregen." „Oh, Peter", zei ze op gesmoorden toon. „Laten we daarover niet spreken. Het is zoo treurig en..." „Goed", zei Peter haastig. Vaag vroeg ze zich af wat hij eigenlijk wist, maar het was natuurlijk niet mogelijk hem dit ronduit te vragen. Een zekere fijnheid en ridderlijkheid van zijn kant weerhield haar daarvan. „Vertel me nu eens hoe hij alles draagt", verzocht ze den jongen. „Wonderbaarlijk", zei Peter. „Ik heb hem nog nooit ontevreden gezien. Hij zegt dat hij geen geld aan andere specialisten wil uitgeven, daar de kwes tie toch hopeloos is. De dorpsdokter houdt vol dat als hij leeft op de manier zooals andere geneesheeren hem juist ten strengste verbieden, hij wellicht eens klaps volkomen hersteld zal zijn. Een geweldige schrik... een zenuwschok... of een heftige verdraai ing: dat wil zeggen wanneer deze niet de rugge- graat wondde zou dit kunnen bereiken. Maar ze tasten allemaal in het donker. Zelfs de X-stralen- behandeling schijnt niet te helpen. Het is vreeselijk hard er machteloos hij te staan, terwijl ik met liefde inijn rechterhand zou afkappen, als ik hem hierdoor kor helpen." „Peter, soms denk ik dat een dergelijk geval als het zijne door God alleen genezen kan worden. Hij brengt de mensrhen in gevangenschap en als Hij het noodig oordeelt bevrijdt Hij hen ook vaak." ,.U zegt altijd zulke mooie dingen" vond Peter. 7e hadden nu een hek bereik4 dat on de weilanden ••■'kwam. Aan hun voeten strekto liet stadje zich uit on de roode daken staken heldor tegen den blauwen Oetoberheniel af. „Welk een lieflijk, vredig oord", mompelde Mar* loog d'n bakker dapper deur: „zeg dat wel, Beekers. Als sergeant was ie 'n afgrijselijk misbaksel, Beekers. maar 't doet mc genoegen, dat ie als burger zoo z n best doet, Beekers!" D'n bakker zat te liegen, dat ie bulkte en d'n Joep geleufde 'm nog haalvelinks. „Da kan d'n. overste nooit zoo gezeed hebben", viel d'n Joep uit: „zekers nie teugen jouw, Fielp." „Waarom nie teugen mijn, Joep?" vroeg d'n bak ker treiterig. „Omdat-d-ik jouw meerdere ben, veur den dienst", zee d'n Joep fier. D'n bakker wier vuil. „Zoow", teemde-n-ie: „zoow? Dat liadde mijn onder dienst motten vertellen, Snotpiek, dan had ik oew mee strepen-en-al 't hospitaal ingeschupt!" „Da kan nóg", stelde d'n Blaauwe veur: „dan maar zonder strepen. Yeuruit, ik zal 'm wel uitellen, Fielp! Gij schupt, d'n Joep sneuvelt en ik tel tot tien." „Nouw kan 't nie", zee d'n Fielp triestig: „waant ik heb 'm noodig. 'k Heb 'n idee gekregen van d'n Overste en daar heb ik daar, datte, (hij wees naar d'n Joep), mijnen meerdere, bii noodig." „Dan laten we 'm nog 'n bietje in 't leven", vond d'n Blaauwe goed. Toen dronk d'n Joep dns bakker z'n borreltje leeg en zoo as de beleefdheid da-d-eischt, offreerde-n-ic z'nen ..mindere" mee de wooorden: „lot maar 's vol- bestelde niks. Toen kwam Janus binnen, d'n veldwachter. „Middag mannen." „Middag man", zee d'n Blaauwe. Janus schoof bij.. Vreef de klep van z'n pet op en bestelde niks. Efkons wierd 'r gezwegen. „Hchè", zee d'n Jaan: ,,'t wordt al knapkes wèrm." Zwijgen. Toen d'n Tiest: „vriezen me dood, dan vriezen me dood!" Zwijgen. „Stoor ik 't gesprek?" vroeg d'n Jaan. „Zitten guilie soms samen te zweren!" Waarop d'n Blaauwe heel verschrikt en gespannen naar 't buffet begost te staren. Onmiddellijk keek d'n Jaan om en d'n Blaauwe sprong op en pats! sloeg i^ mee 'nen doffen knal, net of er 'non stop van de kruik plofte, d'n Jaan z'n pet over d' oogen. Janus zag niks meer, da verstade gij, amico. „Hè", zee d'n Blaauwe meewarig: „wie lapt 'm da nouw? Zitten guillie daar nouw om te lachen 'k Vind 't 'n dunne streek' Kunde 'r nie uitkomen, Janus?" En terwijl d'n Jaan stond te ketteren en peuteren en te daanseti van kwaaiigheid, knipte d'n Blaau we ogskes, en beduidde ons, om allemaal stiliekes weg te gaan. Wa mo dan ok dejen, waant 't was zonde om 't mopkc te bederven. Buiten zee d'n Blaauwe: „ik docht dat hij 't nie heuron mocht, Fielp. En toen 'k gezeed had: „vrie zen me dood, dan vriezen me dood, cn d'n Jaan tóch bleef zitten, toen moest ik wel wa-d-aanders prakizeeren, ee!'' „'k Mot zeggen", zee d'n Fielp: ..ge hedt 't rap uitgekiend, maar wij staan nouw buiten en 'k mot nog 'n appeltje schellen inee hum vd'u Joep), en van kaarten komt er op zo'n manier ok gin juu." Toen zijn me naar de bakkerij gegaan, waar me tusschen 2 hokskes altij terechte motten komen, as er ineens wa-d-aan d'n knikker is gaan zitten, maar plazier hebbcu mc bij dn bakker., altij g'ad. As me daar weer zatten, om de lange werktafel van d'n Fielp. dan beweerde d'n bakker: „nouw is de kwestie deus: cfkens spijkers mee koppen slaan, Joej)!" Hij was ineens weer in z'nen vergader- cn veur- zitters-stijl. „Joep!" Toen kneep ie z'n oogen dicht, prakizeer- de heurbaar, mee z'n kop omlaag on sprak: „Deus jaar vieren me de twintigjarige herdenking van de Mobilisatie!" „Hoeraah!" kwekte d'n Blaauwe. „En da laten me niet ónder ons", mokte d'n bak ker uit. „Om de sodemekajer nie!" zee d'n Blaauwe geestdriftig. „Hedde gij gediend in de Mobilisatie, Blaauwe?" „Neeë!" „Dan hedde 'r ok gin knip mee te maken", zee d'n bakker serejeus. „As ik da geweten had", zee d'n Ticsi spijtig: „dan had ik Janus z'n pet nie over z'n oogen geslagen!" „Maar nouw zijde zoo zuur, as ge nog noit gewist bent zoo viel d n Jaan op da moment binnen: „da's 'n bekentenis onder getuigen, Bastiaanscn". En hij nam z'n boekskc, dat ergens diep onder z'n ermen zat, om te gaan „kalizjeeren". cia, om zich heen kijkend. „Ja, hij houdt van dit stadje", zei Peter. „Het is hier altijd erg rustig en er komen zoo goed als geen vreemdelingen. Ik denk dat hij hier wel een poosje zal blijven." „Dat hoop ik", zei Marcia. Eenigc minuten heersch- te er stilzwijgen, beiden denkend aan den man, die hen in het Castle Hotel wachtte. „Hij heeft een behoorlijke kamer op de eerste ver dieping", gaf Peter te kennen. „Hij zit zoo nu en dan al op in een leunstoel. In het voorjaar mag hij misschien met een rolwagen in den tuin." „Maar hij moet eerst den winter doorkomen", zuchtte Marcia. >jiet lang daarna bereikten zc het doel van hun bestemming. Peter had een breed hek opengemaakt, dat toegang gaf tot den achtertuin van het hotel. Deze was vol mooie najaarsbloemen en de achter kant van het huis gal hierop uitzicht. „Hij zal wel voor het raam zitten", zei Peter. Eensklaps bleef Marcia stilstaan en legde haar hand op Peter s arm. Zo wendde een poging toi glimlachen aan, maar het lukte haar niet. „Wil je misschien vooruit gaan om hem te vertellen dat ik hier hen. Peter? Ik... ik volg dadelijk." „Oh, ja, natuurlijk," zei Peter. Niettemin bleef hij nog even aarzelend staan. „Hij weet dat U komt, cn hij is werkelijk niet veranderd." „Dat is het niet", bracht ze haastig uit. „Ik... moet nog even wachten,. Dadelijk kom ik." „Zooals U wilt" Bij de laatste woorden keerde hij zich om. Marcia liep terug naar het einde van den tuin, waar ze uitzicht had op de weilanden, die ze kort tevoren overgestoken waren. Hier moest ze haar zelfhehecr- sching zien te herkrijgen. Hij was nog dezelfde... was niet veranderd, zei Peter. Maar zij... zij was het wëL Sinds dien vrceselijkcn nacht toen ze hem voor het laatst gezien had was alles anders geworden De waanzin had opgehouden te bestaan... oh, al lang geleden... deze werd als het ware door de z.engende vlammen van lijden verschroeid, en ze voelde een onuitsprekclijlcen tegenzin een relatie te hernieuwen, welke het Noodlot zoo volkomen ont bonden had. „Da zal d'n duuvel doen", stoof d'n bakker op. „Zoo kooin ik nooit tot 'n end; de bakkerij uit. gij! Of ik bijt ocwcn kop af, bloedworst!" „Dan zal k wel even wochtcn", zee d'n ..bloed worst' gedwee, maar vastberaden, maar hij (da was d'n Blaawe) is m'n manneke!' Hij gtioof. D'n Tiest op z'n bocsko zetten ollee, da's 'nen onvervulden droom van jaren her! D'n Blaauwe hee d'n Jaan meer tc doen gegevifn, dan heel l'lvenhout samen. uitgezonderd dan m'n boske Dré III, maar „kalizjeeren", lot staan „har- resteeren" neeë. gin schijn van kaans. Wel aandersom, zoow as ge wit. Dat d n Blaauwe z'n eigen arresteeren liet op 'u „radio-plissie-siglement", en dat d'n Blaauwe. bij 't kotje gekomen, d'n Jaan er in mikte en de deur afsloot cn 'm zitten liet tot 'snachts twaalf uren. Maar da was nog veur z'n trouwen, 'n jaar of vijf gclejen. Sindsdien is ie 'n tikske kalmer geworren. Maai wéér trok die Blaauwe sallemaander zo'n gedwee en aangstig gezicht, net as mee die arrestatie destijds. En d'n Jaan leert 't ook nooit, vloog er vierkuant in! „Hier, ga zoow laank zitten', zee d'n Tiest klein tjes teugen d'n Jaan: „en drinkt 'n gloske mee'. En as d'n Jaan wouw gaan zitten, naast d'n Tiest, viel „per ongeluk" d'n stoel om en Janus lag laangs- uit in d'n Fielp z'nen trog! Misschien da k oew de volgende week dat efkens uit vertel. Van verbaal is weer niks terecht geko men, da voelde zóó! En as d'n bakker weer aan 't woord kwam, na de opruiming van Janus, dan stelde-n-ie veur: „UÏvenhout doet mee, aan de Mobilisatie-herden king! Joep, we richten 'n afdeeling UÏvenhout op. 'n kommiteit. van oud-gemobiliseerden en wij trekken gezamenlijk naar den Hang, veur 't défilé. Tenmin ste serzaant'' en nouw kwam z'n ouwe veete weer efkens om d'n hoek: „tenminste serzaant, as gij van oew wijf mee rneugt!" 1 oofdpijncn p verdwijnen snel en zeker door 1 Aspirinen TA B L E T T E N Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbultjei van 30 labl. 70 ets. en oranjezakjes van 3 labl. A 10 cis. ALKMAAR HEEFT EEN' PRIMEUR! Hef conflict, dat eenigen tijd geleden gerezen is tusschen Alcmaria V.V.V. en den Motorrennersbond, heeft nu alles weer is bijgelegd toch ook nog een goede zijde gehad. Indertijd was Alcinaria ge noodzaakt. om huitenlandsche renners te organiseeren en de kennismaking' met deze was van dien aard, dat opnieuw een aantal Belgische en Duitsche rcuners is geëngageerd. Nu Alcmaria den Tweeden Pinksterdag haar tweede races in dit seizoen houdt, en nu ook onze Neder- landsche renners weer zullen starten, kunnen wij dus voor het eerst op een Nederlandschn baan spre ken van een werkelijk internationaal programma. Dat programma ziet er inderdaad zeer fraai uit. M ij krijgen natuurlijk weer onze nieuwelingen in de baan. onze juniores zullen weer een harden strijd voe ren, om zoo gauw mogelijk te promoveeren naar de hoogste klasse en dan zal het puhliek kunnen genie ten van den zeer uitgebrciden hoofdschotel: de ge vechten der seniores. Opnieuw is het programma verdeeld in wedstrij den voor de 250. 350 en 500 cM3. klasse en de seniores die ten getale van ruim 25 deelnemen, zullen trachten nieuwe records ie maken. In de 250 cM3. klasse star ten i seniores, in de 350 M3. 9 seniores cn in de 500 cM3. klasse niet minder dan 18 cracks! Moeten wij nog namen noemen? Vrijwel al onze seniores zullen in deze hoogste klasse vechten met de Duitschers en Belgen. Zij zullen elkaar elke c.M. grond betwisten, zij zullen door de bochten gieren, zij zullen strijden voor zich zelf, voor hun merk en voor hun land! Wat dit laatste betreft, een speciaal nummer tus schen de drie snelste Nederlanders, Duitschers en Belgen zal wel de allergrootste belangstelling trek ken. Deze landenwcdstrijd, waarvoor een speciale prijs is uitgeloofd, is nu al liet gesprek van den dag. Wie zal dezen titanenwedstrijd winnen. Zal een v. d. Pluym, een v. Dijk, een Iloutop sneller zijn dan een Hyll, de man, die tijdens de Paaschraces een zeld- Nee, dat kón ze niet, en evenmin was ze in staat hem te verlaten. Ze was iets aan hem verplicht. Hij was niet veranderd... niet veranderd en diep in haar hart was zc er van overtuigd, dat dit inderdaad het geval moest zijn. in elk opzicht. Hij zou niet ver anderen, eenvoudig omdat het zijn karakter niet was En juist daarom kwam ze hierheen. Daarom kon zo alles wat deze inan haar geschonken had, niet ver geten. Er rustte een te zware verplichting daarvoor op haar. Ze was gebonden: moreel gebonden alles te geven wat in haar macht lag. Het was verach telijk om nu nog te aarzelen dit te doen. En toch schrok ze er voor terug; dat viel niet te ontkennon. Het duurde echter niet lang of een blos van schaamte over haar houding steeg haar naar de wangen. Wat kwam ze hier doen terwijl de man, wiens heelc verdere leven ze bedorven had, vol on geduld op haar lag tc wachten? Welk recht had ze hem nog langer in dien toestand te laten? Was ze niet hierheen gereisd om indien mogelijk nog iets goed te maken? Met een beslist gebaar wendde ze zich om en liep op het tuinhek toe. Tot haar ergernis bemerkte ze echter dat dit was dichtgeslagen en daarom ging zc naar den voorkant Dan Bellamy stond voor het huis en met een im pulsief gebaar stak ze hem haar hand toe. Hij nam deze in de zijne, en er kwam een glimlach om zijn lippen. „Eindelijk is U dus gekomen", zei hij. „Het doet me een groot plezier U weer te zien, zuster." Hij leidde haar door een brecdon corridor en hield toen voor een deur stil, welke hierop uitkwam. „Hier is hij. Heeft U alles gehoord?" vroeg hij zacht „Oh ja." zei ze. „Zijn neef haalde me van het sta tion. itij ging vooruit om hem te zeggen dat ik on derweg was." „Luister eens iroed. zuster", ging de man voort. „Het is werkelijk geen hopeloos geval. Zc mogen zeggen wat ze willen, maar... ik weet dat er heel wat van U afhangt, waar het hem betreft." Ze bcgroen wat hij bedoelde, en er was iets in haar ziel wat zich terugtrok, ofschoon ze hiervan uiterlijk niets liet merken. Zwijgend wachtte ze totdat hij verder zou gaan. „Borst", ree d'n Joep. „Zoow mag ik 't beuren, serzaant", knikte d'n bakker tevrejen. En ik beloof oew. da-d-ik 't wel in orde maak, mee oewen kaptein-thuis, da-d-heb ik al méér gedaan veur oew ee? Ouwe strijdmakker!!" Toen .sloeg ie d'n Joep kameraadschappelijk en geestdriftig op z'nen schouwer, dat d'n Joep heel de week mee 'nen lammen èrm getobd hee. cn in 't vuur van z'n Mobilisatie-herlndcring. begost d'n Fielp te zingen: „asperine voor je voeten, asperine voor je haar" en nog meer soldntonlicdekcs. Daarna gong ie „horgeliseeren". D'n Joep mot heel 't durp achter d'n mculcn af cn d'n Fielp gaat aan slag van af d'n Bieberg. „UÏvenhout zal veur d'n «lag komen" zee-t-ie: ..op 'n manier, da Brabant trotsch kan zijn op ons durp, in d'n Haag. En wij, Brabanders me motten laten zien, da-d-ons nooit, maar ok nooit, ictske maar te veul is, as "t betreft oin te tooncn, da mc volbloed Nederlaandcrs. op en top Oraanjeklaantcn zijn. De weareld ziet er ok in N'cderlaand maar aarig uit, jongens; één van zin en één van hart naar Den Haag. As 'n kloek, as 'n steuvig eensgezind volk. da vree cn rust wil, welvaren cn geluk en daar des noods veur vechten wil! Hoe hè'k da gezeed? Zoow zal ik op ons eerste vergadring spreken, Joep! En dan 's kijken of mc de Nationale vlag nie zullen ontplooien! Ozoow! Teu gen alle politiekers in. reken maar van jes!" Heb 'k verlejen weck teveul gezeed, amico, dat d'n bakker 'n geweldig plan had? Is 't 'n wonder, da z'n brood nie om tc genieten was Vol! Veul groeten van Trui cn as altij gin horke minder van oewen toet a voe DRé. zame dirt-track-stijl toepaste. Zullen de Nederlanders als overwinnaars uit den strijd te voorschijn komen? Wij zullen moeten afwachten. Den Tweeden Pink sterdag zal in Alkmaar bewezen worden of Nederland op de grasbaan nummer één is. Het programma bevat ruim 20 wedstrijden cn daar onder is er een, waarbij niet minder dan 18 seniores tegelijk in de baan komen! De baan zelf is weer keurig in orde en buitenge woon snel. En rondom de baan zal elke tribune, elke rang dicht bezet zijn met de duizenden toeschouwers, die uit geheel Nederland naar Alkmaar trekken. Men kome echter op tijd, want het zeer uitgebreide programma eischt, dat precies om half twee begon nen wordt! Alkmaar verwacht Tweeden Pinksterdag geheel motorrijdend Nederland! Niet zoo heel lang geleden werd in oen van de Lon- densche schouwburgen een drama opgevoerd van het soort dat we bij ons tc lande een „draak" zouden noemen. De belangstelling voor dit stuk was dan ook niet bijzonder groot en hot moest dus den schouwburg leider, die altijd een gedeelte van den avond in de zaal doorbracht, wel opvallen, dat hij elke voorstel ling denzelfdon man van middelbaren leeftijd in het theater zag zitten. Tamelijk onverschillig volgde de bezoeker het gebeuren op het toonee! tot aan een be paalde scène. .Dan was de zonderlinge gast één cn al belangstelling. Hij rekte dén hals cn spitste do ooren om toch maar niets te verliezen van wat zich op de planken afspeelde. Het tooneeltje dat in zoo hooge mate zijn belangstelling had. kwam hier op neer, dat de echtgenoot van de hoofdrol-vertolkster do kamer van zijn vrouw binnenkomt, juist nadat naar vriend, door het opstaande raam dit vertrek heeft ver laten. Toen de tooneeldirecteur den stamgast voor den twinstigsten keer had zien zitten, kon hij zijn nieuwsgierigheid niet langer bedwingen. In de en- tr'acte sprak hij hem aan en informeerde wat den bezoeker nu eigenlijk In dit stuk zoo buitengewoon boeide. „Dat zal ik u vertellen", antwoordde de man dood gemoedereerd. „U vindt het misschien een beetje gek, maar ik ben dol op schandaaltjes, en nu ben ik er vast van overtuigd, dat die echtgenoot op 'n avond dien ander toch nog snapt, on u begrijpt, dan zwaait er wat. Ik zou dat niet graag willen missen „Ik doe wat ik kan, en ik weet dat U dat ook zult doen. Een paar jaar geleden waren we allen kame raden. En we moeten elkaar nu ook zooveel moge lijk bijstaan; dat is tenminste mijn opvatting." „De mijne ook", haastte zc zich te verzekeren. Voor een kort oogenblik keek hij haar strak in de oogen, daarna maakte hij de deur open van de kamer waarin Eric lag. „Zc is gekomen, mijnheer", kondigde hij aan. „Ga binnen zuster." Zc stond midden in een zonnig vertrek, cn de deur sloot zich achter haar. Als in een visioen zag ze Peter voor het open raam zitten, maar hij verdween onmiddellijk in den tuin. En toen kwam er een floers voor haar oogen. Eric! HOOFDSTUK 1IL Dc gevangene. Zijn gezicht zag ze het eerst... donker, door de zon gebronsd, en niet veel veranderd. Maar zijn oogen... oh, zijn oogen. Deze brandden met een koortsachtigen gloed on er lag de blik in van een man die verging van honger. Zc had heel wat lijden in haar leven meegemaakt, doch nog nooit had ze een dergelijke uitdrukking in menschenoogen ge- zie tv Hij lag in een grooten stoel, in den rug door kus sens gesteund, en het onderste gedeelte van zijn lichaam werd door een plaid bedekt. F.eti zlekcnta- fel stond naast hem; hierop lagen couranten en ci- garctten. Het was een heerlijk, ruim vertrek met breedc deuren die op de laan achter het huis uit kwamen. Men had zich eigenlijk moeilijker een lief lijker kamer kunnen voorstellen: niettemin lag er iets in de atmosfeer wat Marcia met kilte vervulde. „Dus je bent gekomen om me in mijn gevange nis te zien", zei hij zacht. Zc liep haastig op hem toe; een overweldigend ge voel van medelijden had zich van haar meester ge mankt. „Oh. mijn beste Eric", stamelde ze. Ilij nam haar hand in de zijne, zooals hij vroeger zoo dikwijls had gedaan, en zei niets. Ze zag ech ter dat zijn lippen heftig trilden. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 18