Groot Bal. Het donkere graf te Paturages. GEWELDIG GOEDKOOP Annevcldt Marktberichten. Raad Noordscharwoude Advertentiën. 't Zand. C. MODDER. Sportterrein KLEINE-SLUIS- BKC I WILH. HUISJE 32 lijken zullen er voor altijd in begraven blijven. - Vier achtergebleven paarden moeten den hongerdood sterven. - Het werk ten teeken van rouw gestaakt. Paturages in do Belgische mijnstreek heeft ang stige uren achter den rug, waaraan met des te meer ontzetting wordt teruggedacht, nu er, na de twee op eenvolgende rampen, op het oogcnblik volkomen kalmte in de steenkolenmijn van Fief de Lambrechies heerscht. De deuren bleven dicht, de binnenplaats ligt leeg, de machines werken niet meer: de mijn is defini tief gesloten. Ook de pompen zijn buiten bedrijf ge steld en thans zal spoedig het water stijgen tot in de mijngangen op 821 meter, waar zich de ramp hoeft voorgedaan. Op 600 meter diepte in de mijn bevinden zich nog vier paarden in een stal. De dieren zullen er nog enkele dagen eten vinden, waarna zij den hongerdood zullen sterven. De mijn- directie kan er niet in toestemmen nogmaals het leven van mijnwerkers in de waagschaal te stellen om deze dieren te redden. De directie heeft namelijk uitgemaakt, dat de mijn materiaal en economisch na het gebeurde der laat ste dagen niet meer te exploiteeren is. De 32 lijken, waaronder dat van den hoofdinge nieur-directeur. van de mijn, den heer Allard, zul len er voor altijd in begraven blijven; de directeur 'in den dood vereenigd met de eenvoudigsten van zijn arbeiders, treffend symbool van broederlijke sa menwerking in het belang van allen. Naar verluidt hebben zich gister nog verschillende kleinere ontploffingen van mijngas voorgedaan, zoo dat de maatregel om niemand meer te laten afda len en de mijn op te geven, niet overbodig is. Ten teeken van rouw zal heden in de mijnen van <le Borinage gedurende één dag het werk worden stilgelegd. Uit de omgeving der mijn kwamen gister nog hon derden belangstellenden en bespraken de gebeur tenissen der laatste dagen. De scholen in de omge ving zijn gesloten gebleven ten teeken van rouw. In al de steenkoolmijnen van de Borinage werd trou wens gister het bedrijf stopgezet, terwijl in alle mii- nen van het land vandaag in verband met de begra fenis der slachtoffers niet zal worden-gewerkt, als sympathiebetuiging met de getroffen gezinnen. Tegen loonsverlaging. - De meerderheid voor staking. Ilct nationale mijnwerkerscomité heeft het resul taat gepubliceerd van het referendum, dat gehouden is over de door de werkgevers aangekondigde loons verlaging en waarin SI procent van de mijnwerkers zich voor staking heeft uitgesproken. Vreeselijke ontdekking te Hilversum. Twee lijken in een villa gevonden. In een villa aan de Godelindestraat te Hilversum bewoond door een tandarts, diens zuster en een broer, heeft de politie een vreeselijke ontdekking gedaan. Toen de leveranciers de laatste dagen geen ge hoor kregen, stelden zij de politie daarvan op de hoogte. Deze stelde een onderzoek in en kwam daar- 3>ij tot de ontdekking dat m een gesloten kamer, waarvan de deur geforceerd moest worden, twee lij ken lagen. nl. van den tandarts en van zijn zuster. Tevens werd een sterke gaslucht waargenomen. De broer, die in afzonderlijke kamers in de villa woonde, had van alles, wat gebeurd was, niets ge merkt. Het onderzoek heeft uitgemaakt, dat de dood reeds een aantal dagen geleden moet zijn inge treden. Nader verneemt de „Msb." dat de beide dooden, zoowel als de afzonderlijk wonende broer, als zon derlinge menschen bekend stonden en niet geheel toerekenbaar geacht werden. De broer js gisteren naar een inrichting overgebracht E1ERYEIL1NG SCHAGEN, 17 Mei 1934. Aangevoerd: 140.000 kipeieren: 56—58 Kg. f 1.80— 2.10, 58—60 Kg. f 2-2.30, GO-62 Kg. f 2.20-2.30, 62— Kg. f 2.302.50; 6500 eendeieren f 2.302.50, p. 100 st. HELDERSCHE EIERYEILING, 17 Mei 1934. Aangevoerd: 35300 kipeieren: 52—54 Kg. f 2, 55—57 Kg. f 2—2.40, 58—60 Kg. f 2—2.40, 61—63 Kg. f 2.40— 2.50, Ol67 Kg. f 2.40—2.50; eendeieren f 22.40, alles per 100 stuks. HOORN. 17 Mei 1934. 0 Stapels kleine Fabriekskaas f 16.50, 9 stapels kl. Boerenkaas f 18.50, 1 stapel Fabrieks Comm. Kaas f 20, 2 stapels Boeren Comm. Kaas f 22. Aanvoer: 21 stapels, wegende 21354 K.G. Handel goed. ALKMAAR, 18 Mei. Aardappelen f 20, gele kool f 2.60, roode kool f 2.60, uien f 3.204.90 por 100 Kg., aardbeien 1138 cent per doos: andijvie i 1—3.80, bloemkool I f 16—30.50, II f 1215, kropsla t 0.602.60, komkommers f 8—13, por 100 stuks, asperges f 15—50, prei f 3.80—5.80, ra barber f 1.504.50, raapstelen f 0.80, radijs f 1.80 o.2G, selderie f 0.50—1.70, wortelen f 611.50 per 100 bos, postelein 21—42 cent, spinazie 3299 cent per Jmk; peulen f 32, snijboonen f 3845, tomaten 1 20 —32, witlof I f 5—10 per 100 pond, NOOKDSCHARWOUDE, 19 Mei. Aangevoerd: 1600 Kg. uien i 2.40—2.70, grove f 2.60, 1600 Kg. roode kool f 3.404, 600 Kg. gele kool f 2.80 —3.40, 11900 Kg. D. witte kool f 1.10—2.80. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Mei. Aangevoerd: 1500 Kg. tomaten A f 41.40, B f 45, C f 37. CC f 25.30. AMSTERDAM. 18 Mei 1934.. Aardappelen. (Bericht van den mak. Jac. Knoop). Prijzen bleven heden onveranderd. ALKMAAR. 18 Mei 1934. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 141 H.L.'s aangevoerd .waarvan soort en prij zen als volgt: 11 H.L. voertarwe f 5.25; 2 H.L. gerst chcv. f 4; 73 H.L. haver f 6.25—6.40; 27 H.L. boonen, \v.o. paarde- f 5.35, bruine- f 10, citroen- f 8—11 en witte boonen f 1720; 10 H.L. mosterdzaad, geel f 12.25; 10 H.L. karwijzaad f 21; 8 II.L. erwten, w.o. groote groene f 13. grauwe f 2937 en vale erwten f 1920. Alles per 100 Kg. Handel goed. ALKMAAR. 18 Mei 1934. Kaasmarkt. Aangevoerd 60 stapels, zijnde 140.000 Kg. Fabriekskaas kleine f 18.50. idem commissie f 16. idem comm. rood f 18, Boerenkaas keline f 17.50, idem commissie f 22.50, alles per 50 Kg. Handel matig. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Maric Ali, dochter van Bartholomeus Koburg en van Aaltje Stins. Getrouwd: Johan Karei Harthoorn en Elisabcth Berginans; Reijer Ratelband en Aaltje Rezelman. POLITIE. Verloren: een melkbus; een noodluik van een auto bus. Gevonden: een portemonnaie met ccnig geld; een tasch met inhoud; een portemonnaie. Vermist een lam. Nagekomen berichten W 4 n M F, V ff f7 I 7. F. A' KRABBENDAM. Alhier werd opgericht een Christelijke Oranje-Ver- eeniging „Nederland en Oranje", met aanvankelijk 21 leden. Voorzitter de heer A. v. Dalen, secretaris de heer W. Diepsmeer. L A v C.ENDIJK OUDKARSPEL. De Onderlinge Begrafcnisvereeniging vergaderde Vrijdagavond ten huize van den heer C. Vis alhier. De notulen werden onveranderd vastgesteld. Uit het door den secretaris uitgebrachte jaarverslag blijkt, dat de vereeniging 109 leden heeft. De vereeniging heeft tweemaal een begrafenis uit gevoerd voor nict-leden. Verder bleek uit de besprekingen, dat de hond van hegrafenisvereenigingen er geen bezwaar tegen had, dat de begrafenisondernemer Wolfswinkel voor deze vereeniging reed. Voorzitter becritiseerde ten zeerste de houding van de zustcrverceniging in dit verband. De penningmeester bracht hierna het financiecle verslag uit. Het batig saldo was van f9.05 De heer A. Jonkers wordt herkozen met bijna alge- meene stemmen. Het bestuur stelde voor, voor de begrafenissen een vaste ploeg aan te stellen en voor deze vaste ploeg een bedrag van f 10.uit te trekken, te betalen door dengene, voor wie de begrafenis wordt uitgevoerd. De heer W. Zweed wilde liever de f 10.door de leden laten betalen, dan deed ieder er wat aan en was het voor de menschen waar het sterfgeval plaats vond, niet zoo bezwaarlijk. Bij dergelijke gevallen zit men toch altijd al met groote onkosten. Het. bestuursvoorstel om vaste dragers aan te stel len, werd aangenomen en gaven zich reeds verschil lende gegadigden op. Wat betreft dc heffing van de f 10.voor de dra gers werd nogal wat van gedachten gewisseld met tot slot het besluit, dat de leden deze kosten onder el kaar zullen dragen. Bij de rondvraag werd besloten een actie voor le denwerving op touw te zetten. ZIJ P K Wij vernemen, dat bij het Dagelijkse!) Bestuur van liet waterschap Zijpe en Hazepoldcr het voorne men bestaat gelijk ook door andere Polderbestu ren is of wordt gedaan al het mogelijke te doen om te bevorderen, dat aan genoemd waterschap een uitkeering uit het z.g. Werkfonds 1934 wordt ver strekt ter verbetering van alle daarvoor in aanmer king komende wegen in dezen polder. ST. MAARTENSBRUG. Naar ons werd meegedeeld heeft Mej. E. W. van Eeten alhier, op het te Alkmaar gehouden examen vanwege het Ne<l. Handelsinstituut te Amsterdam, het praktijkdiploma voor inachineschrijven behaald. W 1 RB1NOEN Succes-nieuws. Tweeden Pinksterdag; Succes IZeemeeuwen I (Zandvoort), voor de 3e ronde Rauchbeker. Aanvang 2.30 uur. De schoolwedstrijden, welke Woensdag j.1. niet zijn doorgegaan, worden nu Woensdagmiddag 23 Mei gespeeld. ANNA P AULOWNA H, M. v. Landbouw. Daar de heer Rezelman verhinderd was, leidde de heer Van Balen Blanken de Vrijdagavond ge houden vergadering van de afdeeling der H. M. v. L. Mededeelingen. In ons verslag van de vorige vergadering vermeldden we het advies dat aan de leden der afdeeling werd gezonden in zake ver mindering der plaatselijke werkloosheid. Dit is ook ter kennis gebracht aan de arbeidersorganisaties, t Antwoord, dat lang uitbleef, meldde dat men zich niet kon vereenigen met het advies aangaande het loon. Het gemeentebestuur uitte z'n dank aan de afdeeling voor de ernstige pogingen om de arbei ders in de eigen bedrijven te werk te stellen en het loon zoo hoog mogelijk te doen zijn. Voorzitter had vernomen, dat pl.m. 40 arbeiders geplaatst zijn en er misschien nog een dertigtal, ge schikt voor de landbouwbedrijven, over zijn. waar om hij meende dat men met het resultaat tevreden mag zijn. De heer Schenk merkte op. dat door het late be kend worden van het afwijzend standpunt der orga nisaties, toch nog enkele vreemde arbeiders in dienst zijn genomen. Dat was toch niet noodig ge weest, vond voorzitter, want de arbeiders zelf heb ben de loonvoorwaarde toch geaccepteerd. Door het instellen van een Nationaal Brouwgerst- comité heeft de brouwgerstcommissie voor A. P. en Waard en Groet afgedaan. Dc heer P. Kooiman, die een groote practische ervaring heeft op dit gebied, is niet benoemd in het bestuur van het nieuwe co mité, wel in de technische commissie. Het hoofdbe stuur van de H. M. v. L. heeft bericht, dat het den beschikbaren zetel meende te moeten afstaan aan een der r.k. organisaties. De Zeeuwsche, N.-Brab. en Holl. Mij. rouleeren voor de beide andere zetels, zoodat benoeming van den heer K. over een paar jaar mogelijk is. Prof. Broekema, voorzitter van het Nat. Comité, acht bovendien de techn. commissie belangrijker dan het bestuur. De oude brouwgerst commissie is niet erg content met het antwoord van het hoofdbestuur. De afdeeling besloot nader bericht van de laatstgenoemde commissie af te wachten, alvorens op deze zaak bij het hoofdbestuur terug te komen. Na reorganisatie van verschillende crisis-organisa ties, zijn er thans gekomen gewestelijke crisisorgani saties. Er moest daarvoor inventarisatie van allo be drijven plaats hebben. Het bestuur is verzocht een voordracht te maken voor tellers, waaraan is voldaan. De lieer Rezelman is aangezocht als tellcider. District III omvat naast Anna Paulowna ook Koegras, Cal- lantsoog en Wieringen. Tenslotte deelt voorzitter nog mede dat de uitbeta ling van f2.— per 1000 K.G. bieten op komst is. Op de vragenlijst van het hoofdbestuur zal geme moreerd worden wat gedaan werd voor opheffing van de plaatselijke werkeloosheid. Op de algemeene vergadering zal bij de Regeerings- commissarissen die ter algemeene vergadering aanwe zig zullen zijn, worden aangedrongen dat de regee- ringsmaatrcgelen tijdig bekend gemaakt worden. Rondvraag. Men hoopt door dc nieuwe organisa tie een billijker verdeeling van steun te verkrijgen. Het eene bedrijf kan nu voor 90 gesteunde gewas sen hebben, een ander misschien voor 10 Na eenige bespreking werd het bestuur opgedragen deze materie in studie te nemen, omdat men het van belang acht een goed uitgewerkt plan ter kennis te brongen van het hoofdbestuur, daar dan kans bestaat invloed uit te oefenen op een komende regeling. Hierna slui ting. Sport B.K.C. Voor do nedorlaagwedstrijden B.K.C 2 hebben 7 vereenigingen ingeschreven, n.l. Helder 3, ILH.G 4, Held. Boys 1, Sijbekarspel 1, J.V.C 1, Oudesluis 1, en Texel 2. Voor het dorde zijn 5 inschrijvingen: D.F..S. I, Bar- singerhorn; V.C.L., Hoogwoud; Oudeschild I; J.V.C 2 en Kol hom I. Zondag begint het met om 1 uur: B.K.C. 3J.V.C 2, en om '1 uur: B.K.C 2J.V.C. I. Het elftal van B.K.C. 3 is V. d. Burg Baartman Zashurg Post Post Van Dijk Wilsum Blaauboer Zeeman v. Dalen Post v. ri. Werke Het tweede elftal is als volgt samengesteld: De Schipper Steenvoorde Do Jong V. d. Burg Grooneveld De Schipper Van Duin Blom De Schipper Keijzer Harder Voor Maandag, 2en Pinksterdag wacht ons een aardige spannende strijd tusschen B.K.C. 1 on de bekende Amstcrdamsche vierde klasser Wilhelmina Vooruit, B.K.C. 1 is voor dezen wedstrijd als volgt samen gesteld: Prins Van Toulingcn Steenvoorde Steenvoorde Wiggen De Schipper Stecnvoorde Post De Schipper Huisman Van Wees Zoo U ziet, heeft het bestuur van B.K.C. zijn best gedaan aan de voetballiefhebbers met Pinksteren 'n aardig programma voor te zetten. WINKET. Tot machinist van het stoomgemaal In den Oos terpolder onder Winkel en Nieuwe Niedorp is be noemd de heer O. Koning, thans in tijdelijken dienst terwijl aan G. Jongeian ontslag is verleend als sto ker. als gevolg van zijn benoeming tot stoker in de Niedorper Kogge. Vrijdagavond vergaderde de afd. Winkel der Noord- hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis", ten hui ze van den heer R. Laan. De opkomst was gering. De vergadering was voornamelijk belegd in verhand met de candidaatstelling van leden voor het hoofd bestuur. In de vorige vergadering was gesproken om geen candidaat te noemen, in afwachting van een poging om twee damesleden in het hoofdbestuur te brengen, doch dit schijnt niet waarschijnlijk te zijn, dat oen zoodanige poging kans van slagen zal hebben. Van enkele afdeelingen kwamen opgaven en circu laires in omtrent gestelde candidaten. De afd. Hoorn en Barsinjferhorn echter hadden tot deze afdeeling de vraag gericht of de heer Van Leer- sum weder candidaat zou worden gesteld, in welk ge val zij hun steun aan deze candidatuur zouden verleo- non. Hoewel de heer Van Lecrsum niet aanwezig is, is toch wel bekend, dat hij zich een candidatuur zou laten welgevallen. Voor een vergadering te Sch&gen met eenige. afdee lingen als de vorige keer is geschied, gevoelt men thans niet veel voor en na eenige discussie wordt be sloten, den heer v. Lecrsum door deze afdeeling can didaat voor het hoofdbestuur te stellen. Besloten wordt allereerst de afdeelingen Hoorn en Barsingerhorn op do hoogte te stellen van dit besluit en voorts aan alle afdeelingen een circulaire te zen den. Medegedeeld wordt dat aan hen die met goed ge volg do cursus „Eerste Hulp bij Ongelukken" hebben gevolgd, binnen zeer korten tijd een diploma wordt uitgereikt. Sluiting volgt W IEP I N CE RW A A PT) Vrijdagavond vergaderde de Woningbouwver- eeniglng „Volkshuisvesting" onder leiding van den heer C. Rezelman Jz. Aanwezig slechts enkele leden Na opening worden de voorgelezen notulen onder dank vastgesteld. Uit het jaarverslag hebben we aangeteekeiul .dat twee woningen tijdelijk hebben leeg gestaan; één woning gedurende 7 weken en één gedurende drie weken. Met dc huur is het goed gegaan. Kr is geen ach terstand. De woningen zijn allemaal geverfd. Er was f 280 beschikbaar, zoodat er f 107.71 uit het on- derhoudsfonds moest worden bijgepast. De hceren J. van Ham en W. Peereboom hadden bereids de rekening nagezien. Laatstgenoemde deel de mode. alles in orde te hebben bevonden en ad viseerde tot goedkeuring. Aldus besloten. De balans per 31 December 1933 sloot met een bedrag van f 47199.05, terwijl de exploitatierekening der buizen een eindcijfer aangaf van f 3155.60. Als commisieleden tot het nazien der rekening 1934 werden wederom aangewezen de heeren Van Ham en Peereboom. De heer V. de Wit werd met algemeene stemmen als bestuurslid herkozen. Rondvraag nihil, waarna sluiting. De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond acht uur ten raadhuize, onder Yooriztterschap van den heer Jhr. A. L. van Spengler, burgemeester. Se cretaris de heer J. Th. Kunnen, wegens ziekte van den heer Reinders. Afwezig was met kennisgeving wethouder J. Oot- jers. Na opening volgt vaststeling der notulen. Het Gem. Electr. Bedrijf en het P.E.N. In verband met de geldleening ten behoeve der electriciteitswerken geeft het College van Ged. Sta ten het gemeentebestuur in overweging met de di rectie van het P.E.N. in overleg te treden omtrent de doelmatigheid van de te volgen afschrifvings- politiek met betrekking tot nieuwe werken, in ver hand met een eventueele overname van het bedrijf door het P.E.N. Werd niet bchanedld. I Uitsluiting van een arbeider. Van het Werkloozon Strijd Comité te Oudknrspel was oen schrijven ingekomen, waarin werd ge vraagd onderstaande dingen eens goed te behande len, voor er andere dingen zouden moeten gebeuren. Volgt een protestmotie van een te Oudkarspel ge houden vergadering, waarin wordt genrotesteerd te. gen het uitsluiten van den arbeider Forror uit de werkverschafing en uit den steun. Geéischt wordt onmiddellijke wederopneming in de werkverschaf fing of in den steun. Van het Ministerie van Sociale Zaken was een beschikking aanwezig, waarbij de bil de gemeente lijke werkverschaffing geplaatste arbeider P. For ror op 20 April i.1. wegens aantasMng van het. plaatselijk gezag en het orgaan van armenzorg is geschorst .voor goed". Volgens de steunregeling mag deze arbeider ook niet worden geholpen. Is hulp onontbeer'iik. dan dient deze te worden verstrekt door het Burg. Armbestuur. Daarin moet echter duidelijk tot uiting komen dat de ldéo ..straf' niet te niet wordt gedaan. Steun in nature wordt aanbevolen. De heer Kwadijk vroeg of het niet een beetje te zware straf is. om gedurende de heele crisis te worden uitgesloten van werk. Kr moet toch voor hem gezorgd worden. Voorzitter merkte op, dat het schrijven van den M'nister daar duidelijk in is! Kr werd niet meer over deze zaak gesproken en het schrijven voor kennisgeving aangenomen. Van de gezamenlijke moderne. r.k„ cbr. en federa tieve arbeidersorganisaties verzoek ingekomen tot weder invoering van de oude baggerregeling. Voorzitter merkte op dat aandringen op een andere regeling tot gevolg kunnen zou hebben dat bet bag geren geen object voor werkverschaffing was, wat schade zou zijn voor arbeider en tuinder. Bij de bespreking kwamen nnar voren de te groo te eischen die aan de arbeiders bij deze regeling wer den gesteld en met 4 tegen 2 stemmen, die van dc heeren Kansen en Barten. werd besloten den Mi nister het gevraagde verzoek te doen. Een kweekellng aan de U.L.O.-school. Van het hoofd der U.L.O.-school was een brief ingekomen, waarin wordt medegedeeld dat per 1 April in 't geheel 59 leerlingen zijn Daar de rijks regeling in deze benarde tijden getroffen, bij 52 leerlingen een derde leerkracht voorschrijft, springt de groote wenschelijkheld bij 59 leerlingen duidelijk in het oog. Het hoofd d. s. geeft in overweging van het instituut Kweekeling onderwijzer gebruik te ma- B. en W. stelden voor een kweekeling aan te stel- len. In verband met de flnantlcele omstandigheden hebben B. en W. geen vrijheid gevonden om voor tc stellen een derde leerkracht aan te stellen. Do vergoeding te bepalen op f 50 per maand, plus buskosten. Als er eerder toestemming komt om een derde leerkracht aan te stellen, is de benoeming tot aan dien datum van die toestemming. Na eenige bespreking besloot men den heer Win ter te Alkmaar aan te stellen op het geneomde sala ris. Uitbreiding begraafplaats. De gcmecnteopzichter had een kostenberekening gemankt van een uitbreiding van de begraafplaats, met 64 nieuwe graven. De kosten worden geraamd op f 410. De Voorzitter lichtte een en ander uitvoerig toe, stelde voor de begraafplaats met deze G4 graven to doen uitbreiden en dit te laten geschieden door werk- loozen. Aldus werd besloten. Daarna sluiting. Heden overleed ten huize „Avondrust" de heer Gerrit Rezelman, Weduwnaar van Aaltje de Geus, in den ouderdom van ruim 80 jaar. Namens de Familie, REZELMAN. Schapen. 19 Mei 1934. De begrafenis zal plaats heb ben Dinsdagmiddag om 2 uur op de Alg. Begraafplaats te Nieuwe Niedorp. Geboren: Marie Ali, Dochter van B. KOBURG. A. KOBURG—Stins. Schagen, 17 Mei 1934. Ondertrouwd: DIRKJE SCHILDERMAN en JOH. P. VLAMING Jr. Breezand, N.H., Stoom weg 27, Den Helder. Vlamingstr. 49, 18 Mei 1934. Huwelijksvoltrekking 1 Juni te Anna Paulowna. Toekomstig adres: Violenstraat 80, Den Helder. Voor de vele blijken van belang stelling bij de herdenking onzer 25 jarige echtvereeniging ondervon den, zeggen wij allen hartelijk dank. W. BOS. A. BOS—Brommer. Oudesluis, Mei 1934. zijn onze R IJ WIELEN, Banden - Kettingen en Onderdeelen. Gazelle 113- Gazelle Invicta f32.50 Burgers K.N.R. f39.— Burgers NetCO f32.50 Cyrus (origineel) f41.— B. en W. f41. B. en W. populair f35.— Holland Rijwielen f27.50 Dienstrijwielen f 37.50 Kinderrijwielen f25. Beschadigde Rijwielen, vanaf f20.— Gebruikte Rijwielen. Electr. Lantaarns, vanaf f 3.75 OUDESLOTSTRAAT - SCHAGEN. 2en Pinksterdag Optreden van het bekende DUO PONCEA. Beleefd aanbevelend, Prijsopgaaf gevraagd van een CENTRIFUGAALPOMP, mot 3—4 P.K. Lister motor. J. SCHIPPERS. Molenvaart 393 te Anna Paulowna. ZONDAG 20 MEI, 1 uur: Nederlaagwedstrijden BKC III JVC II 3 uur: B K C II -JVC I MAANDAG 21 MEI. hall 3: Laat thans Uw BOTERPOT VUL, LEN, prima Meiboter f 1.55 per kg.f vrijbl. Meikaas zeer concurreerend. T. P. DE JONG, Oudesluis. Schager Roosjes. Te huur of te koop: Een nieuw vrijstaand met schuur en tuin, staande a. 4. Middenvliet, huurprijs f 3.50 per week. Koopprijs f2300. Direct te aanvaarden. Te bevr. Stoomweg 77, Breezand. Gevraagd: NAAISTER of WERKKSTER, één dag per week. Br. lett. A, Hulp postkantoor, Dirkshorn. Te koop: 40 zak blauwe AARDAPPELEN, bij P. K. FRANCIS, Burgerbrug. Te koop: EEN MAAIMACHINE. Mc. Cormick. C. R. BLAAUBOER, Wieringerwaard. MOTORBOOT te koop, 20 ton en 20 P.K., voor alle doeleinden geschikt. Te bevragen onder no. 50, Bur. van dit blad.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2