De Langendijker Groentenveilingen. Een Huwelijk Radioprogramma Boomen langs de Dorpsstraat. LANGEXD1JK. Xaa«t Broek op Lengcndijk zal Si. Pantras nu ook als procigemecnte in liet tuinbouwgebied wor- don erkend, Avaar met steun van rijk en gemeente arbeiders door de tuinders in dienst kunnen worden genomen, iets. waarop tal van gemeenten herhaal delijk hij den minister hebben aangedrongen. We .Aornamen. dat het loon op f 15 is gesteld. waarvan de werkgever dan twee derde gedeelte zou moeten jbiidragen. Deze heeft dan goedkoope arbeidskrach- Jion. de arbeiders verdienen meer dan in gemeente lijke of mksAverk verschaffing en de gemeenten en irük hebben minder uit te geven. Mogen de prijzen jdrr tuinbouwproducten nu zoodanig worden, dat het [ton laste van het bedrijf komende deel kan worden 'gedragen. ZUIDSCHARWOUDE Bij het vertrek van dokter Hoekstra hebben zijn vele vroegere patiënten behoefte gevoeld. om hem te doen blijken Aan hun sympathie en dankbare ge- voelens. die 7.11 jegens hem koesterden. Daar zijn a.s. vertrek zeer spoedig volgde op den datum, dat hei bekend werd. dat dokter Hoekstra de gemeente ging verlaten, moest met spoed Avorden gewerkt, om ,de patiënten en vroegere patiënten in de. gelegenheid te stellen van hun sympathie-gevoelens blijk te geven. Het is het comité gelukt, spontaan bijdragen te krijgen voor het aanbieden van een stoffelijk be wijs van dank en erkentelijkheid. We vernemen nog. dat dr. Hoekstra op verzoek van het comité, allen, die persoonlijk afscheid van hem wensehen te nemen, daartoe in de gelegenheid wil stellen door te recepieeren in de tooneelzaal van den heer Kramer. SINT M A A PT EN Vrijdag vergaderde de Tuinbouwvereeniging ..Groenteteelt" ten huize van den heer P. Schrijver. Aanwezig met bestuur 47 leden Met een welkom opende voorzitter deze verga dering en zegt te meenen dat de zoo groote opkomst el te danken Is aan de noot op do agenda betref fende het teekenen der papieren „keuze veiling". (Jammer genoeg, zegt voorzitter, zijn de hiervoor bc- .noodigde papieren niet gpkomen en kan niet getec- 'kond worden. Maar vervolgt hij, de menschen tijn er en dat is ook wel eens aangenaam. Hierna lezing en goedkeuring der notulen. Van de directie der Schaper Courant was bericht op een aan haar gedaan verzoek ingekomen, dat zoo moge lijk de marktberichten op denzelfden dag der gehou- iden markt in de courant zouden worden gepubliceerd :doch dat het wel eens niet mogelijk is door de tc 'late beëindiging der markt. Eveneens van de posterijen, behelzende het ver- soek om verbeterde postbestelling, dat dit door hen 'in behandeling is genomen en een nader onderzoek wordt ingesteld. Een schrijven van den heer Klant uit Warmenhui- zon. behelzende de mededeeling dat steeds per abuis We leden van het Centraal bestuur boven het aan- •tal afgevaardigden ter algemeene vergadering ver schenen. Dit Is bij nader inzien der statuten een abuis, daar elke voreeniging van elk tiental leden rl ter vergadering mag zenden en van leden van het Centraal bestuur niet wordt gesproken. Wel stelt het Whrijven voor deze heerea steeds als afgevaardigden fee benovmaa. Daar vanuit de vergadering stemmen kipgaan, dat het beter is dat het Centraal bestuur Iniet als afgevaardigde ter vergadering komt, daar •zij veel door hun eigen prae-advies gebonden zijn en 'soms tegen eigen vereenigingvoorstellen moeten li «temmen, wordt hierover gestemd en worden deze hoeren met 42 voor. 3 tegen en 2 blanco als afge vaardigden benoemd. Voorts worden als afgevaardigden benoemd de hee ren C.. Groet, C. Kroon, G. Bijpost, J. Glas. P. Jon ker en C. Kroon en plaatsvervangers de heeren A. Groet Sz. en G. Paarlberg, terwijl de secretaris bij acclamatie was benoemd. De rekening der Centrale kas werd na enkele be spreking goedgekeurd. Bij den beschrijvingsbrief, thans in behandeling komende, werd punt 5, zijnde een voorstel van West- friesland om de leden van het Centraal bestuur bui- ton de stemming tc houden en dit aan de afgevaar digden over te laten, door den heer C. de Geus. door het schrijven van dm heer Klant als overbodig geschouwd, daar hierbij is uitgemaakt, dat het 'Centraal bestuur niet meer als zoodanig ter verga dering verschijnt, doch als afgevaardigden der ver- eeniging en zoodoende aan het besluit der eigen ver- eeniging gebonden is. Punt G van Westfriesland en 7 van Groenteteelt, bijna van gelijke strekking, worden gelijk behandeld. Het. behslst vermindering van veilingpercentage en hiervoor te heffen z.g.n. sneczcnbelasting. een en ander door de verminderde koolteelt en de uitbrei ding der zaadteelt, waardoor volgens voorstellers het marktpercentage te hoog wordt Daar deze zaadbouw niet vrijwillig Is, doch thans door de regeering wordt voorgeschreven, meent het bestuur dat dit voorstel niet meer is te handhaven en onbillijk is. Na ecnigc bespreking wordt bij stem- FEUILLETON. DOOR ETHEL M. DELL. Vertaald door Dicky Wafelbakker. 43 DEEL IV. HOOFDSTUK I. Vertrouwelijke mededeelingen. „Oh, die ellendige kerel!" mopperde Goldie, terwijl ze de sigaret uit haar mond nam. „Ik heb nog nooit zoon brutaal clement ontmoet. Ik begrijp zelf niet Avaarom ik hem niet meteen te kennen geef dat ik hem niet meer wil zien." „Dat vraag ik me ook soms af," zei Marcia. Ze keek haar dochter met een ernstige uitdruk king in haar oogen aan, maar ze vond het niet noo- dik haar raad te geven. Goldie had al vijf jaar ge leden haar entree in de groote wereld gemaakt, en in dien tijd genoeg van de lessen van haar moeder opgestoken. Niet een ongeduldig gebaar wees ze op een brief in haar hand en ze nam het air aan alsof ze eigen lijk bitter weinig tijd had en aan alle mogelijke an dere dingen moest denken. Niettemin las ze het bewuste epistel tot het ein de toe en wierp den brief daarna op de tafel. „Ik denk heusch dat ik me uit gezelschapskringen te rug zal trekken," zei zc glimlachend. „Oh, liefste, wat ziet U er mooi en lief uit. Ik wilde dat we kon den ruilen." „Zou je werkelijk twintig jaar ouder willen we zen?" vroeg Marcia. Goldie maakte een grimas en lachte toen. „Dan weet men tenminste het ergste, gelooft IJ ook niet. Ik heb het vreeselijke voorgevoel dar ik dit jaar zal trouwen. Met wien is me echter onbekend." „Toen ik zoo oud was als jij, was ik al vijf jaar getrouwd", merkte haar moeder op. Goldie grinnikte. „Dat weet ik, moeder. Hoogst on behoorlijk van U. Heeft U er niet honderdmaal naar verlangd nog vrij te zijn gebleven?" Aan de Broeker veiling geen aan voer van stapelproducten meer. - De beteekenls van de vroege aard appelteelt - Nieuwe voorschriften inzake rooien en aanvoeren. On derhandelscommissie. - De eerste aanvoeren nieuwe aardappels - Vrij scherpe daling. Grootere aanvoer tomaten. - Dalende prij zen. Toch nog hooger dan in '33. - Lage prijzen sla. - Slechte prijs voor rabarber. - Aanvoer bloem kool. - Uien lage prijzen. - Weinig gele kool. - Lage prijs voor roode kool. - Idem Deensche witte. Aan de veiling te Broek op Langendijk is het nu afgcloopen met den aanvoer van stapclproducten: slechts aan de veiling van den Noordermarktbond kwamen nog partijen kool en uien. Aan de Broeker veiling krijgen we nu weer de jongere tuinbouwpro ducten, waarvan de aardappelen deze week voor het eerst werden aangevoerd. Het is dit product, waar op de tuinbouw zijn hoop heeft gevestigd, omdat bij na ieder tuinbouwer aardappelen verbouwt en de uitkomst van deze teelt een belangrijke factor vormt in de uitkomst van zijn bedrijf: loopt het met de vroege aardapelcn slecht, dan is al voel verloren, loopt het er goed mee, dan kan de tuinder een stoot je velen. Op enkele vergaderingen van tuinbouwers, de laatste week gehouden, is reeds de vraag aa-n de, orde geweest betreffende den mogelijken loop van zaken in de nieuwe aardappelencampagnc, waarbij de herinnering aan den toestand van verleden jaar nog zeer levendig bleek en allerminst geschikt was om dien toestand weer terug te wensehen. Er werd dan ook reeds voorspeld, dat er wel een regeling voor den aanvoer zou worden getroffen, terwijl te vens de noodzakelijkheid werd uitgesproken, dat de vroege aardappelen, voor de consumptie in het bin nenland bestemd, een loonenden productieprijs zou den opbrengen, met welk doel op regeenngsmaat- regelen werd aangedrongen. Omtrent die regeling is nu reeds het een en ander bekend geworden. De ze week, 1 Juni n.1., zal zij ingaan en zuilen de tuinders in het bezit moeten zijn van een aanvoer- vergunning, af te geven door de veilingen. Boven dien zal een rooivergunning worden ingevoerd, zoo dat het mogelijk wordt de aanvoeren te regelen en te beperken. Wat deze regeling zal uitwerken, is nog niet te voorspellen; schade zal zij in ieder geval wel niet doen en zij kan als een loffelijke poging worden aangemerkt, om te midden van chaotische toestan den te trachten te redden, wat er nog te redden is. Maar dit staat wel vast. dat, als er niet een groot deel onzer vroege aardappels afzetgebied in het bui tenland kan vinden, het er weer niet gunstig uitziet met de uitkomsten. Er schijnen echter door de han delscommissie, die ook de besprekingen over den koolafzet naar Duitschland heeft gevoerd, ernstige ming uitgemaakt dat het voorstel zal worden inge trokken. Voor punt 7 en 8 wordt vrij mandaat verleend, ter wijl punt 10, verkiezing vóórt. Cèntr. héét uur de stem op No. 1 der voordracht, zijnde de lieer P. Slot, moet Avorden uitgebracht. Voor de rondvraag is het de heer Glas. welke op de o.i. onbillijke verhouding bij de benoeming der teelt- commissie wijst, daar hiervoor 4 heeren te Langen dijk, 1 te St. Pancras en 1 te Anna Paulowna en 1 te Warmenhuizen is benoemd. Daar het centrum Warmcnhuizen een groot oppervlak is en hier slechts 1 persoon zitting voor heeft, meent de heer Glas dal dit een scheeve verhouding is, vooral daar deze benoemde ambtenaar is en geen tuinder. Wordt goedgevonden dat de heer Glas dit in de rondvraag zal brengen en er bij in overweging te geven om stappen te doen dat er 1 bij toegevoegd zal worden. Door voorzitter wordt medegedeeld dat voor het tcekenen der lijst, op de convocatie genoemd, door het bestuur, op nader datum, zitting zal worden ge houden ten huize van secretaris en den heer C. Kroon. Voorts zal op verzoek van den heer A. Groet Sr. gelegenheid tot 3 Juni bestaan tot opgaaf aankoop aardappelmanden. Niets meer te verhandelen zijnde, sluit voorzitter deze vergadering. „Nee, dat is nooit gebeurd". Marcia sprak op zulk een beslisten toon dat Goldie's oogen zich wijd open den van verbazing. „Werkelijk niet, mams? Wat gruwelijk vervelend. En vader... is hij altijd een brave jongen geweest? Oh, nee, U moet die vraag maar niet beantwoorden. Hij moet wel merkwaardig deugdzaam zijn ge\A-eest omdat hij niets anders kón zijn, wegens gebrek aan verbeeldingskracht, zooals onze dominéé zou zeg- fen." Ze schoof haar stoel achteruit en stond op. „En I trouwde dus al in het eerste jaar dat U uitging. Wat zult U er snoezig hebben uitgezien." Het jonge meisje boog zich tot haar moeder over en kuste haar. De glimlach was nog niet van Marcia's lippen geweken. „Ik werd verliefd, Goldie." „Arme lieveling", lachte Goldie. „Dat was dan ook Uav eenige verontschuldiging. Ik wilde dat ik er bij was geweest, want ik had dat zaakje vast en zeker niet laten doorgaan." „En waarom niet, Goldie?" Goldie ging op den rand van de tafel zitten en hekeek haar met critische blikken. „U is erg mooi," zei ze. „Ik geloof het niet", zei Marcia eenvoudig. „Ik heb het tenminste zelf nooit zoo beschouAvd." Goldie knikte. „In de oogen van mannen is U het wel. Dat is ook mijn moeilijkheid. Je hebt het zoo druk het hen op een afstand tc houden dat er bijna geen tijd voor andere dingen overblijft." „Maken zc het je zóó lastig, kindje?" Goldie trok haar Avcnkbrauwen tezamen en knikte. „Ik vind dat mannen soms aan duivels doen den ken, U ook niet? Ze kunnen zoo zalvend en tegelijk gorf zijn. Ik zou het ellendig vinden verliefd te Avor den, want ik weet zeker dan het gevoel te krijgen alsof ik gebonden was en een prop in mijn mond hand." „Ik weet wat je bedoelt", zei Marcia langzaam. „Werkelijk? Ik was er bang voor dat U het niet kon begrijpen." Voor een kort oogenblik kwam er een ernstige uitdrukking in Goldie's oogen. En toen sloeg ze eensklaps haar armen om de schouders van haar moeder heen. „Oh, mams, laat me niet met Maurice Baronford trouwen. Het zou afschuwelijk voor me wezen hem tot man te hebben." „Het is ook heelemaal niet noodig, kindje", zei Marcia troostend. „U weet dat ik het vreeselijk zou vinden, is het niet?" „Het zou al heel dwaas wezen een man te nemen dien je niet liefhebt, Goldie." „Het ellendige van de geschiedenis is dat ik wèl verliefd op hem ben", gaf het jonge meisje met een stappen te zijn en te worden gedaan, om ook voor de vroege aardappels een regeling te treffen. Het is te hopen, dat deze spoedig haar beslag krijgt, want het is te verwachten, dat begin Juni al zeer veel aardappelen zullen worden aangevoerd als rooi en aanvoervergunning althans zijn verleend. In de afgeloopen week was de aanvoer, gezien den tijd, al vrij groot. Vrijdag waren er al 7200 K.G. vroege aardappels aangevoerd. Den eersten dag, 22 Mei, een bijzonder vroege datum, 4 dagen vroeger dan verleden jaar, brachten de groote f 14.10— f 17 op; voor drielingen werd f 15.20f 17.90 betaald en voor kleine f8f9.10. Die prijzen vielen niet tegen, zc waren althans beter dan verleden jaar, toen voor do eerst aangevoerde partijen groote ruim f 13 en voor drielingen gemiddeld f 11.70 werd betaald. In de tweede helft der week is er echter al een sterke prijsvermindering ingetreden en kon voor de mooiste van de groote soort nog nauwelijks f 10 worden ge maakt. Zaterdag werden er zelfs partijtjes voor f 8.40 verkocht. Drielingen brachten weinig minder op dan de grovere soorten, nl. 17.80—10, op de laat ste marktdagen. Als de volgende week de aanvoeren zullen toenemen, zal het moeten blijken, of deze prij zen zich voorloopig nog zuilen handhaven. Verleden jaar trad al spoedig een sterke daling in, waardoor niet meer dun gemiddeld f 4 kon worden gemaakt. De aanvoer beliep 2 spoorwagens. De aanvoer van tomaten nam vrij sterk toe. Met den grooteren aanvoer liepen de prijzen terug, doch ze bleven nog van dien aard. dat de kweekers nog niet al te zeer hebben tc klagen: ze zijn althans nog hooger dan in de overeenkomstige week van het vorige jaar. Voor A-qualitcit werd aanvankelijk ruim f 3G besteed, welke prijs tot ruim f33 terugliep Zoo zakte dc aanvankelijke prijs van B, die onge veer f 41 bedroeg, op f34.80; C van f35.— tot ruim f31.—. Voor CC Averd op het laatst der week nog f 22.20 betaald. Het algemeen gemiddelde was nog on geveer f 4 hooger dan in dezelfde week van 1933. Voor sla werden maar lage prijzen besteed. De mooiste partijtjes brachten aanvankelijk nog ruim f2.per 100 krop op: op het laatst der week werd GO cent tot f 1.20 betaald. Met dc rabarber bleef het slecht gaan. De mooiste partijen van de meest gewilde soort werden voor f 1—f 1.50 verkocht. Kon deel bracht echter niet. meer op dan 80 cent tot f 1, terwijl Zaterdag alles voor den minimumprijs van 75 cent moest worden afgenomen. De bloemkool, welke werd aangevoerd, was niet van de beste qualiteit. Ze werd verkocht voor f7.50—f8.— Aan de veiling van den Noordermarktbond werden nog enkele partijen uien verhandeld. Voor mooie gele uien werd lot. f3.30 besteed; iets afwijkende qualiteit bracht f2.40—f 2.70 op. Drielingen werden verkocht voor f 1.30, terwijl voor grove f2.40—f3.— betaald werd. Met den aanvoer van gele kool zal het nu wel ge daan zijn; er kwam nog maar heel weinig; het bracht 13.80 op. De mooiste roode kool werd voor f4.80 verkocht; grootere voor f 3.10—f 3.30. Deensche witte kool werd nog het meest aange voerd. Voor. de partijen kool met een gewicht van bij de 3 pond werd tot 4.betaald bij uitzondering; een gedeelte bracht niet meer dan f3.—f3.50 op. Voor grootere werd f 1.40— f 1.80 besteed. WINKEL Door het initiatief van den heer G. Nobel te Lutje winkel, werden maatregelen genomen om door de in woners van het dorp Winkel een verzoek te richten aan het bestuur van het Hoogheemraadschap Noord- hollands Noorderkwartier, om de boomen langs de Dorpstraat niet te rooien, zooals besloten werd. om dat de boomen zoo gezegd werd, icpenziekte heb ben. Dit is evenwel niet juist, zooals ieder kan zien. De boomen hebben door onoordeelkundig en ruw snoeien veel geleden, doch herstellen zich Aveer goed, zoodat zij bij verder oordeelkundig snoeien ongetwij feld goed zullen blijven. De heer C. Peetoom, rustend brievenbesteller en goed Winkeler, getroostte zich de moeite om met het verzoek bij de ingezetenen rond te gaan. Hij mocht de voldoening smaken om met groot succes te werken, want allen behoudens enkelen die niet thuis waren en zeven die hunne instemming niet meenden te kun nen betuigen, onderteekenden met groote voldoening voor de genomen moeite en met volle instemming dit verzoek om te voorkomen, dat deze ongeveer 200 jaar oude boomen zullen worden gerooid. De voorloopigo besprekingen van den heer Nobel rilling toe. „*s Nachts kan ik dikwijls niet in slaap komen omdat ik aldoor aan hem denk. De uren kruinen om als hij er niet is, en als ik hem zie dan komt er een gevoel van onpasselijkheid over me. Kan een dergelijk gevoel „liefde" worden genoemd?" „Wat moet ik tegen je zeggen, liefste?" vroeg Marcia glimlachend. „Ik weet het niet. Eigenlijk maar nieis!" Ze drukte zich heel dicht tegen haar moeder aan. „Laat me niet met hem trouwen; dat is het voornaamste. „U moet het nooit, nooit goed vinden." „Heeft hij je gevraagd?" vroeg Marcia. „Hij doet niet anders of liever gezegd: hij vindt het de natuurlijkste zaak Aan de wereld als ik hem den pen of anderen dag zal nemen. In het begin haatte ik hem gewoonweg, en in... kalme oogenblik- ken is dat gevoel er nog. Maar ik ben niet meer zoo rustig als Arocger. Ik..." Ze hield ineens op en haal de heel diep adem. „Oh, ik sla niets dan onzin uit. En U is een schat me aan te hooren. Hoe zijn we er eigenlijk over beginnen te praten? Ja. ik weet 't al: U vertelde me op achttienjarigen leeftijd met den man, dien U liefhad getrouwd te zijn." Ze lachte cynisch en inhaleerde den rook van haar sigaret. „IJ ziet er op het oogenblik niet veel ouder dan ik uit. hoewel ik er wel heel wat om zou willen ver wedden dat vader zelf de eenige man op de wereld is die dat niet merkt." Marcia keek naar het bleeke, uitdagende gezichtje van haar dochter. „Onzin, klinklare onzin, en dat weet je zelf ook wel, Goldie." „Het is heelemaal geen onzin", protesteerde Goldie heftig. „Ik veronderstel dat ik gedurende de vijf Jaar die ik in gezelschapskringen ben verschenen, meer heb meegemaakt dan U in Uw heele huwelijk. Kunt U zich nog wel herinneren hoe U zich voelde toen U verliefd was?" „Niet precies. Maar van één ding ben ik heel zeker, kindje: jij hebt er nog geen flauw idee van wat lief de werkelijk kan zijn." Goldie lachte weer. „U bedoelt, die typisch, ouder- wetsche liefde. Misschien zult U me uitlachen, moe der, maar jaren en jaren geleden ben ik heusch erg verliefd geweest Het was werkelijk verrukkelijk, of schoon ik er hard aan twijfel, het nu nog zoo te beschouwen." „Toen je op school was?" vroeg Marcia. „Je hebt me er nooit iets van verteld." „Natuurlijk niet U moet niet zoo belachelijk oudcr- wetsch wezen, mams. .Niettemin betwijfel ik het hard of de kindertjes uit de arke Noach dergelijke din gen aan hun moeders bekenden." Goldie viel op een stoel neer, en haar bleek gezichtje met het prach- met heeren Dijkgraaf, Secretaris en Ingenieur van het Hoogheemraadschap over do voorgenoemde vraag hebben een zeer goed resultaat gehad, zoodat met goede hoop verwacht mag worden dat de gewenschte medewerking wel zal worden verkregen; ontegenzeg gelijk tot groote vreugde van de bewoners van Win kel. WOENSDAG 30 MEI. HILVERSlJM (30124 M.) V.A.R.A. 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 De Notenkra kers o.l.v. Daaf Wins; 9.30 Onze Keuken door P. J. Kers Jr.; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in dc continube drijven: 12.00 Kleincnsemble: 1.00 Causerie; 1.10 Gramofoonmuziek; 1.15 Klein cnsemble; 2.00 Rust poos: 2.15 Knipcursus: 3.00 Voor de kinderen: 5-30 VARA-orkest; 6.00 Overgang naar den versterkten zender; 6.05 Vervolg concert; 7.00 Causerie; 7.20 „Carmen", opera van Bizet, uitgevoerd door het Utrechtsch Stedelijk Orkest, met me-dewerking van solisten: 8.00 Herhaling S.O.S.-berirhten. enz.: 8.15 Voortzetting Opera „Carmen": 9.00 VARA-tooneel: „Straten zonder einde", hoorspel: 10 30 Arbeiders- liederen: 11.00 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst; 11.30 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: Schriftlezing en meditatie; 8.15 Morgen- concert: 10.30 Morgendienst: 11.00 Cello recital: 11.45 Orgelspel door S. P. Visser; 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Vervolg orgelspel: 1.00 Gramofoonmuziek: 1.30 F.nsemble van der Horst; 3.00 Lezen van Christelijke lectuur; 3.30 Gramofoon muziek: 3.45 Rustpoos; 4.00 Liederen recital; 5.00 Kindermin je: 6.00 Gramofoonmuziek: 6.30 Onderwijs fonds voor de Binnenvaart: 7.00 Politieberichten; 7.15 Gramofoonmuziek; 7.30 Landbouwhalfuurtjo; 8.00 Uitzending van den Israëhavond, belegd in de Koe pelkerk te Amsterdam: 10.00 Vaz Dias; 10.10 Gra mofoonmuziek; 12.00 Sluiting. LUXEMBURG (1304 M.) 7.00 Gramofoonmuziek; 7.45 Luxemburgsche liede ren; 8.40 Gramofoonmuziek: 9.00 Operette; 9.30 Pia norecital; 9.45 Opera-uitzending. BRUSSEL (484 M.) 1-30 Gramofoonmuziek; 5.15 Dansmuziek; 9.35 Po pulaire muziek. BRUSSEL (323 M.) 1.30 Populair concert: 6.20 Gramofoonmuziek; 9.2fl Opera; 10.30 Dansmuziek. KALUNDBOHO (1261 M.) 12.20 Concert; 5.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Radiotoo- neel; 11.20 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 4.20 Populair concert; 6.50 Omroeporkest; 8.50 Dans muziek. HAMBURG (332 M.) 1.40 Concert; -4.20 Idem; 8.50 Dansmuziek; 11.20 Mo derne muziek. KEULEN (456 M-) 1220 Militair concert; 120 Omroeporkest: 7.20 Idem; 10.50 Dansmuziek. DAVENTRY (1500 M.) 1.05 Orkest: 4.50 Gramofoonmuziek: 9.55 Concert; 1120 Dansmuziek. PARIJS (Poete Parlslen) 313 M. 7.15 Gramofoonmuziek: 7.55 Filmmuziek; 8.10 Gra mofoonmuziek; 8.30 Operette-uitzending. PARIJS-RADIO (1706 M.) 12.35 Orkest; 9.05 Idem; 10.50 Dansmuziek. MILAAN (300 M.) 5.30 Kamermuziek; 6.15 Gramofoonmuziek; 9.05 ld. ROME (421 M.) 5.30 Populair concert; 6.15 Gramofoonmuziek; 9.05 Opera-uitzending. WEENEN (507 M.) 4.25 Sollstenconcert: 525 Moderne kamermuziek; 7.45 Militair concert; 10.45 Dansmuziek. WARSCHAU (1345 M.) 4.55 Populair concert; 6.30 Oude muziek; 7.10 Con cert; 8.45 Gramofoonmuziek. BEROMUNSTER (540 M.) 4.20 Omroeporkest; 4-50 Dansen van beroemde mees ters; 8.10 Populair concert; 9.30 Moderne muziek. tige blonde haar was in de schaduw: „Ik zal Uw ro mantische nieuwsgierigheid bevredigen", zei ze on deugend. „Ik was verliefd op Peter." „Peter!" herhaalde Marcia. Zo keek l\aar dochter vol verbazing aan. „Je bedoelt Peter Tregassa, na tuurlijk?" „De eenige Peter op de heele wereld", zei Goldie met een dramatisch gebaar. „Ja, ik was indertijd ge weldig verliefd op Peter en hij op mij. En toen trok hij naar Canada en werd een farmer. Hij schreef mij zijn titel Ie hebben laten varen, iets wat ik ge weldig plebeïsch vond en dat vertelde ik hem ook. Daarna werd de correspondentie gestaakt. Er was niets over om de vlam te voeden, en ik had boven dien andere dingen om aan te denken." „Maar jc was nog zoo bitter jong", zei Marcia glim lachend. „Dat weet ik wel, liefste. Ik schijn oehler tot een vroeg rijpe generatie te behooren, en in ieder geval was ik nog niet zoo ver weg om op achttienjarigen leeftijd te trouwen. U kunt me in dat opzicht nog aardig wat leeren, moeder, want U had een han dige manier om het vischje aan den haak te slaan.** Weer blies ze een paar rookwolkjes de lucht in. „Niettemin geloof ik met Peter getrouwd te zijn geweest als hij in Engeland was gebleven en wat geleerd had. Hij was een alleraardigste jongen.** „Misschien is hij juist de reden waarom je geen anderen man nam", zei Marcia peinzend. „Die mogelijkheid bestaat!" Goldie geeuwde. „Ik' weet het ook eigenlijk niet. In ieder geval ben ik niet van plan ter wille van hem het verdere gedeelte van mijn leven ongetrouwd te blijven. Herinnert U zich Majoor Morven nog?" vroeg zo eensklaps. „Wie?" vroeg haar moeder langzaam. „Majoor Morven liefste", herhaalde haar dochter grinnikend. ,De man met wien U jaren geleden een onschuldige flirtation had in Pentreith... tot diepe verontwaardiging van Uw dierbaar dochtertje Gol die. Zeg nu alsjeblieft niet dat U hem vergeten hebt, terwijl ik me Peter nog herinner. Dat zou heel lee- lijk wezen." „Oh, nee", haastte Marcia zich fe verzekeren. Ze had zichzelf volmaakt. In haar macht en haar stem trilde ook niet. „Ik herinner me hem nog heel goed. Ik gaf je eens bijna een slag om jc ooren, omdat je zoo onbeschoft tegen hem was. Gelukkig was je echter zoo verstandig hem je excuses aan te bieden, voordat ik daartoe de gelegenheid had kunnen krij gen." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 10