Enkele Competitiewedstrijden. DIVERSEN. UlT de OMGEVING Alkmaar en Omstreken. Het Schager Beker=tournooi. len. Dadelijk zetten de roodfes er een flink tempo in en de Oostznansche achterhoede moet verscheidene keeren ingrijpen en eens heeft de O.S.V.-kceper wer kelijk geluk als Beneker een voorzet van Sanders rakelings langs knalt. Langzamerhand herstelt O.S. V. zich en er ontspint zich nu een hardnekkigen strijd. Om iedere nieter grond wordt gevochten en beide keepers moeten om beurten handelend optreden Een prachtige aanval van O.S.V., waarbij de hal van links naar rechts gaat, wordt besloten met een vinnig schot, dat Prins keurig stopt. De Oostzaners komen flink opzetten en komen tenslotte overwe gend in de meerderheid. Eens is de middenvoor van O.S.V. door alles heen, maar Prins gooit zich er voor en redt keurig en een andermaal moet Siersma den bal uit het verlaten doel trappen, om doelpunten te voorkomen. De Racers worden in deze periode ge heel ingesloten en de O.S.V.'ere verdienden dan ook wel een doelpunt, dat echter op zich liet wachten. Weer redt nu Beijcr en even later is het Roobol, die den hal nog net op de doellijn weg kan trappen. En het is een ware verademing als de rust aanbreekt. Na de rust is het eerst een saaie vertooning, maar dit wordt spoedig anders als Roomeijer een hard schot op doel geeft en de terugspringende bal door Beneker via lioogendijk naast wordt geschoten. Maar inplaats van dat Racing nu alles op den aan val gooit, blijft ze in de verdediging; langzaam, maar zeker ,stuwt O.S.V. op en het aanvankelijke over wicht der Oostzaners keert weer. Eenmaal sloffen de Racers geweldig als de middenvoor alles gepas seerd is. Prins incluis en dan tegen de paal schiet en den terugspringenden bal tegen Siersma aan. Even later voorkomt Prins weer 'n doelp. door 'n kop bal van Gobel uit de hoek te duiken. De Racers ver plaatsen nu het spel en Beneker doet het eenige goede ding, dat hij van dien wedstrijd deed, maar zijn hard schot werd keurig gestopt. Onder adem- looze spanninjf verstrijken de laatste minuten. De allerlaatste minuut denken wo O.S..V. nog te zien doelpunten, als een feillOQZe aanval op even feilloo- ze manier door Göbel wordt ingekopt, maar weer is het Prins, die redding brengt. En als dan het ein de komt, zijn we nog niets wijzer; integendeel, we zouden niet weten, wie er tenslotte zal zegevieren. Tenslotte willen we Alkmaarsche Boys nog even feliciteeren met het behaalde 3e klasseschap, door een 21 overwinning op Beverwijk. ALKM. BOTS DERDE KLASSER! Zondag 27 Mei. AFDEELING L Promotie 3e klasse. Zware strijd is er in Den Helder geleverd tus- schen H.R.C. en O.S.V. Het bleef 00 en een beslis singskamp is noodig. H.R.C moet er wel hard voor vechten. Als zij het dan ook haalt, is dat een com pliment waard nan de wilskracht van de spelers, die zich toch eigenlijk niet meer op tweede klas- spelpeil bevinden. O.S.V. 4 2 117—25 H.R.C. 4 2 113-35 Zaandijk 4 112 4—9 3 Op onverwachte wijze won U.V.V. In Culemborg van Vriendenschaar (1—0), zoodat ook hier een be slissingswedstrijd noodig is. Vriendenschaar U.V.V. V.V.A. 4 3 4 3 4 0 0 1 13-4 0 1 16-6 0 4 5-24 Promotie 4e klasse. De 2—1 overwinning van Alkmaarsche Boys op Beverwijk was de gebeurtenis wel in Alkmaar! Eigenlijk geheel onverwacht; Beverwijk toch had op eigen terrein aan een gelijk spel voldoende en in de kaasstad waren da Boys er al dik ingegaan. Dat niets zoo onberekenbaar is als voetbal is hier weer eens bewezen. Intusschen onze warme felicita tie aan de ferme, kranige Boys-ploeg, die toch linea recta van do 2e klasse N.H.V.B. in do 3e klasse K.N.V.B. is beland. De stand is; Al km. Boys Beverwijk Meervogels 1 1311 15—9 8-18 K.N.V.B.-BEKER. De uitslagen van de zesde ronde waren! Blauw WitN.A.C. 24; Ensch. Boy*Bleijerheide 23; TheoleQuick (H.) 37; V.D.I..Excelsior 11; Kin- heim—V.S.V. 3—3; Veendam—Velocitas 3—4; Fcijen- oordPalemig 61; R.F.CStormvogels 14. Slechts 1 tweede klasser is er nog aan, n.1. het Hnngsche Quick. Het mooie gelijke spel van Kin- heim tepen V.S.V. mocht niet baten: de bezoeker heeft bij gelijk spel gewonnen. We hebben nu dus nog: N.A.C., Bleijerheide, Quick (H.), Excelsior, V.S.V. Velocitas; Feijenoord en Stormvogels. Er wordt voor elke ronde opnieuw geloot. KAMPIOENSCHAP VAN NOORD HOLLAND B. Texel—Helder niet doorgegaan. Sparta—N. Nie dorp 42. De stand is nu: Helder Texel B.K.C. Sparta N. Niedorp Succes 2 2 0 0 11-3 4 1 1 0 0 5-4 2 2 1 0 1 7-5 2 3 1 0 2 5—11 2 2 0 0 2 2—7 0 Overschrijving. Gevraagd: N. E. Wennink van Alcmaria. naar Alkmaar: S. H. W. Schut van Alkm. Boys naar Alk maar; H. L. J. Pesie van Z.V.V. naar Alcmaria. (Sp.kr.ï B. A. en W. H. Bctiring van Kolhorn naar D.E.S. Verleend: J. de Boer van N. Niedorp naar Aarts woud; M. Kool van Hem nnar DOSKO. (Alg. Sp.bl.) J. Bampen en N. C. Pietersen van Bergen naar Alcmaria. Oost-Nederland pekraakt. Te Nijmegen verloor Zondag het Oostelijk elftal van West-Duitschland met niet minder dan 0—7. Het Olympisch Congres. Te midden van de gedenkteekenen der oudheid, te Athene, is het Olympische Congres gehouden. Men besloot de vromvonsport niet verder uit te breiden, en aan een Grieksch voorstel om In 1938 in Athene klassieekc spelen te doen plaatsvinden, werd steun toegezegd. Dit. laatste interesseert ons buitengewoon. Het zal naast 'de oud-Grieksche wedkampen ook de moderne sport brengen. De congresleden hebben tenslotte tusschen de ru ines van Olympia wagenrennen in ouden stijl bijge woond. Noord-Nederland. Het Noordelijk Elftal speelt op 3 Juni te Hamburg tegen Noord-Duifschland. Zullen de Groningers (er zijn geen Frizen en Drentenaren bij (de goede over winning te Leeuwarden (14 Mei 1933) weten te herhalen? We vreezen van niet! Nieuwe Fluitisten. De N.H.V.B. heeft aangesteld volgens het Alg. Sportblad o.a D. Nap te N. Niedorp cn G. Brec- baart te Grootebroek. NA DE EERSTE RONDE. De resultaten van de Zondag gespeelde eerste ronde van het tournooi om 't voetbalwereldkampioenschap waren als volgt: Florence: Duitschland—België 5—2 Bologna: ArgentiniëZweden 23 Milaan: NederlandZwitserland 23 Triest: CcchoclovakijeRoemenië 21 Turijn: OostenrijkFrankrijk 32 Napels: HongarijeEgvpte 42 Genua: BraziliëSpanje 13 Rome: ItaliëV. S. 7—1 De Amerikaansche ploegen zijn dus fn de eersto ronde alle gewipt, het tournooi is voor de rest een zuiver Europeeschc aangelegenheid geworden. De Adsplrantendag. De Alkmnarsche adspirantendag! Kent gij dit su per-festijn der jeugd niet? Gaat er eens kijken. In de tweede helft van Juni wordt de dag gevierd in het Alkmaarsche sportpark. Van de vereenigingen in ons district schreven reeds in: M.F.C. (2), Vrone (2), D.T.S., B.K.C... Sparta (2). H.R.C (4). Helder (5), Alkm. Boys (4). Alcmaria (7), N. Niedorp. Waar blijven Succes, D.E.S., DOSKO., J.V.C., enz.? Ons kranige Ned. Elftal. Neen geen hlameerende verwijten, geen verguizing van wat verleden week op de handen naar Italië is gedragen. Onze jongens hebben een compliment verdiend voor hun zeer dapper en bovenal fair spel in die moordende temperatuur en die deprimeerende achterstand. Hulde jongens, julio hebt kranig ge speeld! Komt in het vaderland terug met den kop omhoog en met fieren blik. WIERINGERWAARD I—HARLINGEN L 2—1. Zondag opende Wieringerwaard haar kermispro- gramma met een wedstrijd tegen de Friesche derde klasser H.Z.C. uit Harlingen. In een zeer fairen wedstrijd sleepten de roodbroeken de overwinning uit het vuur, hoewel heide partijen volkomen aan elkaar waren gewaagd. Direct na den aftrap waren de Friezen in den aanval cn keeper Rezelman moet reeds vrij spoedig handelend optreden, langzamer hand werkt ook de W.wanrd-voorhoede zich wat los en ook de Harlingen-keeper komt in actie en redt een paar maal meesterlijk, terwijl hij eenmaal ge luk heeft wanneer een hard schot tegen den paal ketst en het veld weer inspringt. Toch neemt W. waard voor rust door haar rechtsbinnen de leiding. Ook na rust behoudt de strijd hetzelfde gelijk op gaande karakter. Om beurten verkeeren de beide doelen in gevaar, doch de heide keepers leveren keurig werk. Na een fraaie voorzet van de W.waard- rechtshuiten belandt de bal in H.Z.C.-doelgehied, waar do W.wanrd-voorhoede goed doorloopt en kee per incluis voorbij speelt om den bal In 't ver laten doel te plaatsen, 20. Direct hierop heeft de H.Z.C.-midvoor succes als hij een hard schot op 't doel lost dat keeper Rezelman iets achter den doel lijn stopt, 2—1. Nu komt Harlingen los en hij een doelworsteling wil keeper Rezelman den bal van den grond pakken, doch loopt daarbij zelf een bles sure aan 't hoofd op. (Laten we hopen, dat 't spoe dig beter is). Spoedig hierop komt het einde. Scheidsrechter Woestenburg leidde nnar genoegen, terwijl verder de radio-installatie van den beer Oudendijk bijzonder goede muziek ten gehoore bracht. Vanaf deze plaats nog beterschap aan keeper Re zelman toegewensrht. hopend dat hij vanavond we derom onder de lat zal staan. BREEZAND. A.D.O.Jong-Holland. A.D.O. wint den toss en kiest voor den wind te spelen. De elftallen blijken tegen elkaar opgewas sen. Steeds komen van belde kanten mooie aanval len, maar voor doel raakt men de kluts kwijt. Na 20 min. weet A.D.O. te doelpunten. Even voor de rust geeft de scheidsrechter een strafschop tegen A.D.O., wegens hands, doch deze wordt naast ge schoten. Rust 10. Na de thee eenige mooie aanval len van J. H. Uit een ervan kond de gelijkmaker, 11. Als A.D.O. echter profiteert van een misver stand in de J. H.-achterhoede. is het spoedig 21. Een strafschop wordt door A.D.O. tegen de lat ge schoten, dan een mooi staaltje kopwerk van J. H. en het is 22. met welken stand het einde van dezen wedstrijd komt. De leiding was bij scheidsrechter Hage in gcode handen. Zaterdag a.s. gaat A.D.O. naar V.V.Z. (St. Pancras) Supporters, die den reis mee willen maken, kunnen zich opgeven bij den secretaris. WIERINGEN. Succes 3Middenmeer 1, 43. Op verzoek van de v.v. Middenmeer kwam Succes 3 Zondagmorgen om 1(1 uur zeer onvolledig in het veld. Door verhuizing en bedanken wegens werkloos heid waren er ongeveer 4 spelers vervangen. M. Vroone leidde den wedstrijd op behoorlijke wijze en om even over 10 uur rolt het leder over bet veld. Belde partijen gaan gelijk op. doch bet spelpeil van S. is beter, alhoewel de zwakke plekken duidelijk zichtbaar zijn. Na een half uur spelen neemt S. de leiding, en vergroot voor nist haar voorsprong tot 20. Na de rust krijgt M. den wind mee, en weel spoedig de eer te redden, 2—1. Kort daarna maakt G. Rotgans een pracht goal, doch de M. vermeenen een buitenspelbal, wat de sportifitiet van den M.- kecper zeer verlaagt, door den bal op onbehoorlijke wijze over een schutting te trappen; denk er om keeper, als je in de competitie speelt, zijn dergelijke handelingen niet geoorloofd, en wordt zooicts als wangedrag genoteerd. Het spel gaat gelijk op en neer, en M. speelt als jonge vereeniging een aardige partij. Wanneer Vroo ne bet einde aankondigt, is S. favoriet met 43, doch als Middenmeer zich oefent, zullen zij wel van zich afbijten. Succes 1—Succes 2, 38. S. 1 speelde Zondagmiddag tegen de reserves voor een oefenwedstrijd, om zoonoodig de zwakke plek ken in 't eerste elftal aan te vullen met de reserves en inderdaad heeft dit tot goede resultaten meege werkt. De S. I voorhoede speelde den laatsten tijd zeer slecht en verandering is noodzakelijk. Hoe de volgende maal de opstelling zal zijn, moet de E.C maar uitmaken, doch zo hebben hier wel iets van geleerd. De reserves speelden voor rust een besten wedstrijd, doch na nist was S. 1 over alle li nies de baas. A.s. Woensdag houdt Succes haar jaar- lijksche algemccne vergadering. ANNA PAULOWNA. Zondag oogste B.K.C slechts lauweren. Des mor gens speelden de adspiranten te Oudesluis en won nen met 63. Des middags speelde B.K.C 1 voor de kampioens competitie van den N.H.V.B. tegen Assendclft 2 aan de Zaan. Men miste B. Wiggcrs nog steeds. Tauber stond voor proef weer middenvoor. Met een 42 overwinning kwamen de geelzwarten thuis. De stand is nu: B.K.C. 2 2 0 0 6—2 4 O.S.V. 3 1 1 0 0 5-4 2 N. Niedorp 1 1 0 0 1 0-3 0 Assendelft 2 2 0 0 2 6-9 0 De Polderschn club staat er mooi voor na haar twee uitwedstrijden. HENSBROEK. Grootc turnfecsten te Henshroek op 14 en 15 Juli a.s. te geven ter gelegenheid van het 25-jarig be staan der gymnastiekvereeniging „Uitspanning door Inspanning'' en haar damesafdeeiing „Nuttig en Aangenaam". Het programma, wat mettertijd in de verschillende bladen gepubliceerd zal worden, wordt schitterend in elkaar gezet. De leiding van en voor de feestelijkheden is in zeer goede handen bij het bestuur en de oud-leden der vereeniging. Tevens ver leent de heer Schotsman uit Alkmaar zijn volle mo dewerking om de feesten zoo goed mogelijk te doen slagen. Het proaraaima. is ongeveer als volgt sa mengesteld: T - - Zaterdag 14 Juli kinderfeesten, voor alle school gaande kinderen te Hensbroek en Obdam, waarvoor vrij entrée. Medewerking geven een goochelaar en Poppenkast. Des avonds kermesse-d'été en bal-cham- pêtre met groot orkest en spiegelgladde dansvloer. Zondag 15 Juli groote demonstratieve wedstrijden, waar de geheele Alkmaarsche turnkring aan medewerkt. Vooraf groote optocht van honderden turnsters en turners, door het geheele dorp. Op het schitterend gelegen terrein achter de N.H. Kerk zul len groote geluidsinstallaties worden geplaatst, zoo dat iedereen op 't terrein In de gelegenheid is alles goed te hooren. Voorziet u tijdig van kaarten, die in voorverkoop zullen worden aangeboden. Zondag na afloop der wedstrijden weer groot bal en uitrei king der medailles. Let verder op de te plaatsen ad vertenties in de verschillende bladen. SINT MAARTEN Tot 2den kaasmaker aan'de kaasfabrick „De Tijd geest" is benoemd de heer M. de Jong van Schel linghout. DE ALKMAARSCHE BOYS PROMOVEEREN NAAR DE DERDE KLAS. Zeer goed spel in de eerste helft, na den voorsprong het bekende ILF.C.-systeem tot slot, bracht de Alkmaarsche zege en daarbij het derde klasserschap in do kaasstad. Het is den Alkmaarsche Boys gelukt, de zeer zwa re opgaaf Beverwijk te verslaan op eigen veld tot een goed einde te brengen. Dat deze krachttoer zwaar zou zijn, was voldoende bekend. Eerstens speelde Beverwijk in eigen huls en twee- dens had zij reeds aan een gelijk spel genoeg om te kunnen promoveeren. Vervolgens hadden de Boys reeds op eigen veld een groote 2—7 nederlaag te slikken gekregen. Volgens de theorie hadden do kaas- menschen dus al zeer weinig kans, doch... de prak tijk zou het anders uitwijzen. De Boys zelve waren vol goeden moed, eindelijk zou de Grand na z'n langdurige ongesteldheid weer van de partij kunnen zijn en men zou trachten te bereiken, datgene wat schijnbaar onmogelijk leek. Reeds toen de Boys den bal aan het rollen hadden gebracht, was een Alkmnarsche zege niet ondenk baar. Een geweldig offensief werd ingezet cn hadden de Boys niet zoo met pech te kampen gehad, waar bij de Bcverwijker doelman niet alleen in goeden vorm bleek te zijn, doch tevens zeer gelukkig was, stellig hadden zij zich een nuttigen voorsprong kun nen verschaffen. Gaven de Beverwijkers hun beken de spel te zien, de Boys overtroffen zich zelve en hadden tot de rust onbetwist het beste van het spel. Aanval op aanval volgde, doch het zat de kaasmen- schen niet mee en na een half uur konden de Be verwijkers hij een plotselinge uitval een corner for- cecrcn. Goed op rechts genomen wordt het leder in gekopt, gekeerd, doch van dichtbij ingeschoten, 10, zoodat het eerste doelpunt kwam aan dien kant, waar het niet thuis behoorde. Nu werd de opgaaf nog zwaarder, want vooreerst moesten nu twee doelpunten gemaakt worden, al vorens men winst kon zien. De Alkmaarders lieten zich niet teleurstellen en aanval op aanval volgde, doch het hegeerde en dik verdiende doelpunt bleef uit. Reeds waren opnieuw een negental minuten ver streken, als de Grand zich weer eens vrij kan maken F.en goede voorzet volgt en het is Kwadijk, die met een prachtIgen onhoudbaren kopbal gelijk weet te maken 11. Nog een zestal minuten. Wederzijdsche aanvallen volgen, doch beide verdedigingen weten stand te houden en de rust komt zonder eenige ver andering. Na rust hadden de Boys eenig wind- en het zon- voordeel. Opnieuw hebben de kaasmenschen bijna succes, als de Bcverwijker doelman een zeer lastig schot van Indri met moeite kan venverken. Ook de gastheeren krijgen een kans, doch doelman Keesen verwerkt de corner zeer goed. Een onvenvachts schot van Kwadijk kan de doelman met moeite Juist cor ner werken, die ook al niets oplevert. Opnieuw be leeft het Bcverwijker doel een benauwd moment, wat een corner tot resultaat heeft. Nu neemt de Grand deze zeer goed, de bal wordt ingezet en reeds is het leder het doelvlak in de linker bovenhoek ge passeerd, als de rechtsback het gevaar met de hand keert cn daarbij den bezoekers de leiding ontneem*. V. d. Hilst weet echter met de toegestane strafschop wel raad en keihard suist het leder in het doel 1—2. Reeds is een kwartier gespeeld en nog een half uur voor den boeg, doch de kaasmenschen zijn vastbe sloten dezen nuttigen voorsprong niet meer al te staan. Langzamerhand wordt de Beverwijker aan- valslinie in het beroemde, of mogelijk wel beruchte K.F.C.-systeem „vastgelegd" en vooral de gevaarlijke linkerwing krijgt geen schijn van kans. Terwijl Brouwers en Boots in een sterke W.-for- matie de verdediging geducht versterken, zullen In dri, Kwadijk en de Grand probeeren den voorsprong te vergrootcn, wat hen echter niet gelukt, al is hun spel niet geheel ongevaarlijk. Maar wat Beverwijk ook probeert, de Alk- maarsche-muur blijkt ondoordringbaar. Dit maakt de gastheeren steeds zenuwachtiger cn vooral hun plaatsen en schieten wordt voortdurend slechter. De zenuwachtige stemming verplaatst zich op het publiek. Terwijl de Beverwijker aanhang met vrees in het hart, do promotie-kans voor de derde maal verloren ziet gaat, maken do kaasmenschen zich be angst dat hun jongens het niet zullen volhouden. Slechts elf mcnschen verloren niet hun tegen woordigheid van geest en dat waren de mannen van dat verduivelde Boys- team, die vastbesloten waren te zullen winnen. Rn onder geweldige hoog spanning verstreken de laatste minuten en kwam het eindo met onveranderden stand. De opstellingen waren als volgt: Beverwijk: Adrichem; Zoutman, J. Kuijer; W. Kuijer, v. Amersfoort, de Ruijter; Bakker, Th. Kuijer, Mnrx, Teeling, Moenhout. Alkm. Boys: F. Keesen, Slikker, Michels; Koster, v. d. Hilst, Weel; de Grand, Boots, Kwadijk, Brou wer, Indri. Scheidsrechter Boos. Een woord van lof valt zeker den arbiter ten deel, die op buitengewoon voortref felijke wijze leidde. De terugtocht van de Alkmaarders. een zevental bussen, eenige luxe auto's, do noodige fietsen, als mede een extrat rein, was vanzelfsprekend een zege tocht voor deze promotie, die de derde in successie is. En zoo kreeg Alkmaar haar derde klasseri. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Voor het Schager Beker Tournooi komen a.s. Zon dag de le kl. N.II.V.B.-crs in het strijdperk op het Schagcn terrein. De loting wees uit, dat zullen spe len: Heldersche Boys IJ.V.C. I. om 10.30 uur; Succes IIWatervogels I. 11 45 uur; Petten I—Wieringerwaard I, 1 uur; Hierna half-finale en finale. Al deze elftallen zijn ongeveer van gelijke sterkte, zoodat de vele voetballiefhebbers Zondag een mooie cn spannende sportdag staat te wachten. De eerste prijs is wederom een tak, de 2c prijs een medaille en weer een extra prijs voor de hoogste score, uitge loofd oor Van Goelcn's Medaille magazijn. BARSINGERHORN KOLHORN. Huldiging Directeur Harmonie „De Een dracht". Zondag 27 Mei JJ. wachtte de Harmonie „De Een dracht" haar Directeur af, om dien een ovatie te brengen voor het succes, behaald op het concours te Andijk. Bij aankomst van den directeur klonk plot seling vroolijk cn frisch de marsch „Sons of the Brave", gevolgd door de marsch ..De Eendracht", compositie van den Directeur, opgedragen aan eere leden en leden van het korps. Onder leiding van den eerc-voorzit ter, den heer Otsen, werd naar het repe titielokaal gemarcheerd, waar de tafels feestelijk versierd waren. De voorzitter, de heer P. Strijder, nam daarop het woord om den directeur namens allen te feliciteeren met het behaalde succes en bood hem namens de vereeniging een mooie mirmu- lamp aan. De directeur dankt allen recht hartelijk voor de hem gebrachte hulde en voor de medewer king, die hij ondervonden had, met als resultaat dit succes, dat „De Eendracht" in zes jar entijds van de derde afdeeling tot de afdeeling Uitmuntendheid was geklommen. Nadat nog vele woorden van dank waren gewis seld, werd weer met vollen ijver begonnen met de repetitie ter voorbereiding van het Nationale Con cours te Wieringen. waar „De Eendracht" uit zal komen in de lsto afdeeling. CA T.IANTSOOO Damerkoor „Zanglust" Zondag was voor onze dameszangvereeniging den dag van den edelen kamp om de beste muzikale prestatie. Wij bedoelen het bezoek van onze zan geressen aan het zangconcours te Bergen (N.H.) uit geschreven door den Noordhollandschen Zangers- bond. Begonnen werd met het verplichte nummer „Ades- te" van G. H. Boedijn, een toonzetting van het beken de gedicht van René de Clercq. Dit nummer werd zeer beschaafd en zuiver gezongen, hetgeen wel bleek uit het daverend applaus. Minder goed was Beethoven's „Vesper". Jammer dat detonatie hier een groote handicap was, waardoor de kans op een eerste prijs verloren ging en het koor hierdoor 280 punten behaalde, hetgeen een tweeden prijs betee- kent. Hetzelfde resultaat dus als vorig jaar. Zang- lust is echter op den goeden weg, hetgeen zeker aan het harde werken van haar directrice Mevr. M. Breebaartvan der Horst te danken is. Ontslag gevraagd. Naar wij vernemen heeft Mevr. C. A. Waller Ze pervan der Linden, onderwijzeres aan de O. L. school alhier, eervol ontslag aangevraagd op een nader door den Raad te bepalen datum. Jaarvergadering voetbalvereeniglng Cal- lantsoog. Vrijdag jl. hield de v.v. Callantsoog haar vierde algemcene jaarvergadering in hotel Duinzicht De voorz. de heer H. J. Schut opent de vergadering cn wijst er op dat de vereeniging zich in een stijgen de populairiteit mag verheugen. Een bewijs hiervoor is het aantal^ donateurs, dat ondanks de slechte tij den toch gelijk gebleven is. Na de lezing der notulen wordt de begrooting 193."» met op één na algemeene stemmen goedgekeurd. Mede op verzoek der V.V.V. zal er dit jaar geen verloting gehouden worden. Een keurig jaarverslag wordt na lezing met een warm applaus beloond. Het aftredend bestuur, de hoeren II. J. Schut, L. Kake- beeke en A. W. H. de Wit wordt herkozen, evenals de aftredende elftalcommissie (de heeren L. Kake- beeke, D. Kuiper en A. Kruit Gz.) De training wordt besproken. Besloten wordt voor training den Woensdagavond te bestemmen. Na de rondvraag sluit de voorz. de vergadering met do opwekking om vooral de trainingsavonden geregeld te bezoeken. Bouwvergunningen. Door B. en W. dezer gemeente zijn de volgende bouwvergunningen verleend. Aan de wed. A. Dek kerStruijf, voor het bouwen van een burgerwoon huis; aan den heer H. Kruisveld voor het bouwen van een schuur en aan den heer G. van Delft, even eens voor een schuur. LANGEND IJ K Rijwielsport. De wielrenner Jb. Kuiper te Julianadorp, lid van de ren- cn tourvcrecniging „Onderling Genoegen" alhier, heeft te Hilversum wederom de overwinning behaald in een dertig-rondo-racc, terwijl hij ook in de sprints een prijs wist te veroveren. In een gehou den afvalwedstrijd kwam Kuiper op no. G te staan. Vaardigheidsrit. De ren- en tourvereeniging „Onderling genoegen" hield een vaardigheidsrit over een afstand van pl.m. G5 K.M., waarvoor de belangstelling van de zijde der renners zeer groot was. Er waren weinig touristen. Deze afstand moest worden afgelegd binnen den tijd van 3 uur door de renners, terwijl de tijd voor de touristcn op 4 uur was gesteld. Het was er dus niet speciaal om te doen, wie het eerst de finish passeerde; ieder, die binnen den vastgestelden tijd aankwam, ontving een medaille. Het traject liep vanaf de start hij den heer Jn. de Bakker te Noord- scharwoudc over Verlaat, N. Niedorp, Winkel, en Barsingerhorn, over Kolhorn, de Wieringermeer in, via Middenmeer en Slootdorp door de Wieringer waard, over Oudesluis langs de Grootsloot, naar St. Maartensvlotbrug, van waar over St. Maarten en Dirkshorn de Langendijk weer werd opgezocht Te ongeveer kwart na tien startten de pl.m. 90 deelnemers. Te Barsingerhorn was het verschil tus schen de eersten en de laatsten ruim tien minuten. Vijf minuten na twaalf kwam de eerste groep, dus na 1 uur cn 50 minuten te hebben gereden, binnen, üe vijf eersten waren A. Willemse. P. Steen, J. Rid derhos. Jb. Renaud en J. Langendijk, allen leden van Onderling Genoegen. Ook enkele dames-renners namen aan dezen rit deel, waarvan mej. G. de Ruiter als eerste door de finish ging. Tl A R E N K A R S P E T DIRKSHORN. Alhier in de Woudmeer gevonden een portemon- naie.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7