ENGELAND BETAALT NIET. Ik ruim op en maanzaadbalen. VOORSCHRIFTEN VROEGE AARDAPPELEN Het rammen van het Nantucket-Iichtschip Opzienbarende ontdekking van Italiaanschen geleerde. VISSCHERIJ IN HET IJSSELMEER. Verdrijving van wolken en mist. Marktberichten. Advertentiën. J. BUISMAN Inl. witte karwij- C. BEERS Gz. T U I N D E R IJ. Teeltbeperking. - Ook verbouw voor eigen gebruik wordt aan bepaalde voor waarden gebonden. Er is een nieuw Crisis-Aardappel Besluit vastge steld, dat evenals de andere crisisbesluiten van den laatsten tijd het telen van aardappelen verbindt aan een ministerieele vergunning en dat die teelt be perkt Het percentage, dat in het vervolg geteelt zal mo gen worden, wordt door den minister v. Economische Zaken nader vastgesteld. Het kan verschillend zijn voor de verscheidene soorten aardappelen. Ook het telen van aardappelen voor eigen ge bruik wordt aan bepaalde voorwaarden gebonden. Vervoer van aardappelen mag slechts geschieden, wanneer het gedekt is door een geleidebiljet, dat wordt uitgereikt aan een erkenden handelaar, die aangesloten moet zijn bij een Crisisorganisatie. Voor het in voorraad hebben van aardappelen en voor het verhandelen er van zijn soDrtgelijke regelen gesteld. Verder geeft het besluit voorschriften over het oogsten en veilen van vroege aardappelen en het telen en vervoeren van fabrieksaardappelen. Het rooien en vervoeren van vroege aardappelen door den verbouwer is slechts toegestaan aan hem, die in het bezit is van een rooi- en aanvoervergun- ning. Deze vergunningen worden verstrekt door de veilingen waaronder de bedrijven der verbouwers zijn geregistreerd, namens en in opdracht van de Nederlandsche Groenten en Fruitcentrale. Alle vroege aardappelen moeten worden geveild. Bij het aanvoeren van vroege aardappelen ter vei ling moet altijd de rooi- en aanvoervergunning in het bezit van den aanvoerder zijn. Het van de veiling af vervoeren van ter veiling verhandelde vroege aardappelen is slechts toege staan indien zij niet beneden den door de Nederland- sche Groenten- en Fruitcentrale vastpestelden mi nimumprijs zijn geveild en indien de te vervoeren partij is vergezeld van de veilingsverklaring, hou dende de mededeeling, dat de door de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale vastgestelde heffing per 100 kg. is betaald. Verder is krachtens het Crisis-Tuinbouwbesluit 1934 II de export van vroege aardappelen uitsluitend toegestaan aan de Nederlandsche Groenten- en Fruit centrale. De Nederlandsche Groenten- en Fruitcen trale geeft aan de exporteurs de uitvoervergunning gratis af. Voor den export naar Duitschland en andere lan den zijn deze vergunningen te verkrijgen: in N.-Hol land bij C. Wagenaar Kzn., Broek op Langendijk. Tot nader order mogen niet gerooid en ter veiling aangevoerd worden: Eigenheimer-Bintje. De regeling geldt tot 1 Augustus. De Amertkaansche regeerlnq eischt een half millioen schadevergoeding van de eigenaars der „Olympic". Reuter meldt uit New York: De regeering der Vereenigdo Staten heeft een eisch tot schadevergoeding ten bedrage van ruim 500.000 dollar ingediend tegen de eigenaars van de 46.000 ton metende „Olympic" wegens het rammen van het lichtschip Nantucket. Naar men zich zal herinneren, is het lichtschip daarbij vergaan; slechts enkele opvarenden konden worden gered. De Amerikaanselie regeering stelt in haar dag vaarding. dat de botsing uitsluitend is te wijten aan nalatigheid bij de navigatie van de „Olympic". De regeering eischt, dat de „Olympic" zal worden ver kocht, ten einde uit de opbrengst de geleden schade te vergoeden. FAMILIE OORLOG IN TURKIJE. 50 dooden. Uit familie-oneenigheden tusschen twee stammen in de streek van Irt in Oosfelijk-Anatolië. heeft zich een kleine oorlog ontwikkeld, in den loop waarvan 't tot eenige felle gevechten is gekomen. In totaal werden daarbij ongeveer 50 personen ge dood. HET BERGINGSWERK IN DE MIJN TE BUGGINGEN. Reeds 55 lijken geborgen. In totaal heeft men uit de ongeluksmijn te Bug gingen in Duitschland sedert dend ag van de ramp ongeveer een maand geleden, reeds de lijken van 55 slachtoffers kunnen bergen. Het bergingswerk wordt Woensdag voortgezet. KINDERLIJKJE OPGEHAALD. Op Maandag is uit het water van de Kostverloren- vaart nabij de Geuzenkade te Amsterdam opgehaald een voldragen kinderlijkje van het vrouwelijk ge slacht, waarvan de herkomst onbekend is. WETENSCHAPPEN. Rome: De professor in de chemie, Fcrml, heeft in de koninklijke academie van Lincei in tegenwoor digheid van het koninklijk paar een nieuw experi ment voor atoomsplitsing gedemonstreerd, waardoor hij een nieuw radio-actief element heeft verkregen door atoomsplitsing. De uitvinding van den professor Is ln zoo verre Iets nieuws, dat hij door splitsing van uraan een nieuw element heeft verkregen, waarvan een gram een energie zou hebben van 60.000 K.U. Deze energie staat gelijk met een warmtebron van ongeveer 52 mi! lioen calorieën. Aangezien de omzetting van een gram waterstof in helium ongeveer 200.000 KW. zou op leveren, terwijl reeds 50 K.G. waterstof voldoende zijn om de 10 milliard KWU. electrische energie te ver schaffen, welke Italië per jaar noodig heeft, zal de practische waarde van de nieuw ontdekte stof, welke door professor Fermi „element 93" is genoemd, nadei moeten blijken, Resultaten zijn veel gunstiger dan verwacht werd. Zaterdag 2 Juni is ten kantore van den Rijksdienst ter uitvoering van de Zuiderzeesteunwet te Amster dam een vergadering gehouden van de door den directeur van dien Dienst ingestelde contactcommis sie. Het is zeer begrijpelijk, zoo zeide de directeur van den Rijksdienst op de eerste vergadering, dat de meeste vroegere Zuiderzeevisschers gaarne, zoo mo gelijk, hun bedrijf in een IJsselmeervisscherijbedrijf zullen willen omzetten. Bedriegen de teekenen niet. dan is deze omzetting ook wel mogelijk al zal daar bij ingevolge de Zuiderzeesteunwet voorloopig in vele gevallen nog hulp moeten worden verleend. De resultaten van de visscherij op het IJselmcer zijn, dank zij de groote hoeveelheid aal en paling, welke in het IJselmeer voorkomt, veel gunstiger ge weest dan aanvankelijk mocht worden verwacht. Des kundigen zijn van oordeel, dat op het IJselmeer ook al wordt tot drooglegging van den N.O. polder overgegaan, zal toch nog een wateroppervlakte van ongeveer 350.000 H.A. overblijven een visscherij zai kunnen worden uitgeoefend, welke voor velen een, zij het wellicht sober, bestaan zal kunnen op leveren. Thans staat wel vast, dat haring, ansjovis en garnalen voor goed uit het IJselmeer verdwenen zijn: vermoedelijk zal ook de bot verdwijnen, doch in de plaats van deze vischsoorten zullen andere soor ten zich in groote hoeveelheid kunnen ontwikkelen en er zal naar gestreefd moeten worden, dat de kwaliteit dezer vischsoorten belangrijk zal worden opgevoerd. De hulp, welke aan de gewezen Zuiderzeevisschers welke hun bedrijf in een IJselmeervisscherijhedrijf trachten om te zetten, zal kunnen worden geboden, is van drieërlei aard; De ontwikkeling van den vischstand in het IJsel meer wordt zooveel mogelijk bevorderd; aan de be langhebbenden wordt voorkeur gegeven tot het kos teloos verkrijgen van vergunning voor de uitoefe ning van de visscherij op het IJselmeer; andere te gemoetkomingen, zooals credieten, worden in daar toe leidende gevallen aan deze belanghebbenden ver strekt, om de vervorming zoo rationeel mogelijk te doen plaats hebben Met het oog op de behartiging van de belangen van deze greopen van visschers, is deze contact- Commissie ingesteld. Spr. deelde mede, dat het de bedoeling is van het Domeinbestuur. om voor de periode van 1 Juli 1931 t.m. 30 Juni 1935 een aantal vergunningen uit te ge ven, dat niet veel afwijkt van het aantal, dat in de voorafgaande periode werd verstrekt. Nieuwe proefnemingen van den heer Veraart Amsterdam. We vernemen dat de heer A Ver aart, met behulp van vliegtuigen der K.L.M. in den loop van de maanden Juni, Juli en Augustus, enkele proefnemingen zal houden voor het neerslaan, zoo wel in de omgeving van Amsterdam als hoven de Noordzee, tusschen Scheveningcii en Katwijk. Voorts hebben verschillende gemeenten hun mede werking toegezegd voor proefneming inzake het be strijden van mist en zeedamp door middel van brand spuiten. Ook de gemeente Amsterdam heeft toege zegd, dat zij een harer drijvende stoomspuiten voor deze proefnemingen ter beschikking zal stellen. Het ligt in de bedoeling dat een of meer leden van het dagelijksch bestuur de proefnemingen zullen bijwo nen. Verder kan worden medegedeeld dat op uitnoodi- ging van de N.V. Philips' Omroep Holland-Indie, de heer Veraart den 27stcn Juli van 14.26—14.35 uur (Amsterd. tijd) een causerie zal houden over het kunstmatig verwekken van neerslag, zoodat ditmaal ook onze landgenooten in Indië en elders in de gele genheid zullen zijn den heer Veraart zelf te beluiste ren. KOEIEN TRAPPEN ZES ZWANEN DOOD. Op wreede wijze is het geluk van een zwanenpaar, dat zich met vijf jongen op een weiland langs den Goudsche weg te Stolwijkersluis bevond, verstoord. Nieuwsgierige koebeesten kwamen de gevederde gasten besnuffelen, die angstig werden en met bun vleugels rake klappen uitdeelden, waardoor de koeien in razernij ontstaken en op de zwanen afstormden. Een der ouden werd op de horens genomen en daar na zoodanig bewerkt, dat het dier den geest gaf. Ook de kleintjes vielen als slachtoffers aan den geweld- dadigen overval, alle vijf werden doodgetrapt. De andere zwaan wist zich aan het drama te onttrekken, zoodat het bij een zesvoudigen moord bleef. DE GRAF ZEPPELIN WEER THUIS. Na een Zuid-Amerikaansche reis. Het luchtschip Graf Zepelin is van zijn tocht naar Zuid-Amerika te Friedrichshafen teruggekeerd en vlotg eland. Aan boord bevonden zich 18 passagiers en 150 Kg. post. De Graf Zeppelin heeft de terugreis van Pernamhuco naar Friedrichshafen ditmaal in den recordtijd van precies 78 uur volbracht. DE OUDSTE MAN VAN CANADA. Ottawa. Gisteren heeft de oudste man van Ca nada zijn lilden verjaardag gevierd. De man wordt verpleegd in een tehuis voor ouden van dagen in Northbay in Ontario. Hij is geboren te Scbastopol in Rusland in 1823. heeft deelgenomen aan den Kriin oorlog en is 18G6 met vrouw en kini naar Canada ge ëmigreerd. De krasse grijsaard, John Birch gchceten, bevindt zich in uitstekende gezondheid en zijn oogen zijn og zóó best, dat hij op zijn verjaardag nog een draad door den naald wist te steken. De man heeft drie zoons en een dochter, die nog leven en verheugt zich verder in het bezit van 28 kleinkinderen en 1 achter-kleinkind. MISBRUIKT VERTROUWEN. Met steungelden op reis. Eenige dagen geleden verdween de penningmees ter van een werkloozenkas van een der R.K. vakor ganisaties te Beverwijk met medeneming van een bedrag van f 220. Hij had van de gemeente een be drag ontvangen ten einde dit uit te keeren aan de werklooze leden zijner organisatie. Na aftrek van de verdiensten der betrokken leden had bij 220 overge houden, met welk bedrag h ijnaar België uitweek. Thans heeft de man zich bij de Beverwijkscbe poli tie aangemeld. Van het geld was niets meer in zijn bezit. Geen volledige betaling der oorlogsschulden aan Amerika voor een accoord over de schalden kwestie tusschen de beide regeeringen mogelijk is. Na heel wat wikken en wegen, en vooral na een voor de Engelsche internationale politiek der laatste jaren karakteristiek aarzelen, heeft Engeland den grooten stap gewaagd, en aan de Vereenigde Staten medegedeeld, dat het op den a.s. vervaltermijn der oorlogsschulden, 15 Juni geen afbetaling naar Was hington zal transfereeren. In de Britsche nota aan de Vereenigde Staten wordt er op gewezen, dat de Britsche regeering geen aanleiding ziet haar standpunt, uiteengezet in haar nota van 1 December 1932 te wijzigen, bij welke gelegenheid zij had toegelicht waarom naar haar meening het toenmaals bestaande systeem der intergouvernementeele schuldverplichtingen was mislukt. De huidigo regeling legt op het Britsche volk een last, welke onredelijk is en niet na te komen wegens de behandeling, welke aan andere landen is toegestaan. De oorlogsvoorschotten hebben in het geheel 4277 millioen dollar bedragen, terwijl betaald is 2025 millioen. Het nominale bedrag der nog openstaande schuld bedraagt 4.713.785 000. Een verklaring van Chamberlain. In het Engelsche lagerhuis heeft de kanselier van de schatkist, Ncville Chamberlain, gistermiddag zijn aangekondigde verklaring over de Britsche nota aan Amerika inzake de schuldenkwestie afgelegd. Hij herinnerde er aan, dat de Amerikaansche re geering in het jaar 1932 het Britsche voorstel van een nauwgezette béstudeering der schuldenkwestie tus schen beide landen heeft begroet. Engeland heeft den termijn van 15 December 1932 in goud betaald, daar Amerika te kennen gaf, dat een dergelijke betaling de vooruitzichten voor een bevre digende regeling dezer kwestie zou vergrooten. De besprekingen in het afgcloopen jaar hadden echter tot geenerlei regeling geleid, die voor beide regeeringen aannemelijk zou geweest zijn. Des ondanks zou de Britsche regeering op 15 Juni een verdere symbolische betaling hebben gedaan wanneer haar recht, nieuwe voorstellen te doen, niet belemmerd ware. en de president der Ver. Staten niet zou hebben verklaard, dat hij de Britsche regee ring ais niet in gebreke zijnde zou beschouwen. Maar de Britsche regeeruig heeft vernomen, dat ingevolge de laatste Amerikaansche wetgeving het afleggen van een dergelijke verklaring door den pre sident onmogelijk was. Bovendien was aan den Britschen gezant op 11 Mei te Washington meegedeeld, dat alle regeeringen, die niet ten volle den op 15 Juni vervallenden termijn betaalden, als in gebreke zijnde moesten worden be schouwd. De Britsche regeering had zich dus voor een alter natief geplaatst gezien. Een hervating der volledige betalingen aan de Ver. Staten zou de vooruitzichten op een wereldherstel voor onbepaalden tijd hebben vertraagd. De Britsche regcering had daarom aan Amerika een nota gericht, waarvan de tekst in het gepubli ceerde witboek vervat is. In deze nota heeft Engeland verklaard, dat het ver dere betalingen helaas moet staken tot een accoord over de schuldenkwestie tusschen beide regeeringen mogelijk is. Engeland heeft daarbij duidelijk te verstaan go- geven, dat het zijn verplichtingen wil erkennen, en dat het tot een verdere bespreking te allen tijde be reid is, wanneer volgöns het oordeel van Roosevelt zulk een bespreking waardevolle resultaten zou oj>* leveren. TWEE DYNAMIETBOMMEN ONTPLOFT. Chicago. In het pakhuis van een expeditie firma zijn bijna tegelijkertijd twee dynamiet bommen met groote kracht geexplodeerd. Er ontstond een paniek. Verscheidene personen zijn door stukken puin ge wond geraakt. DRIE DOODEN BIJ MIJNONGELUK. Bij Nuerschau in Tsjecho-Slowakije is gisteroch tend in een mijn door onbekende oorzaak een dvna- mietpatroon ontploft. Een werkmeester en drie ar beiders zijn ernstig, een arbeidster licht gewond. Drie zwaargewonden zijn in het ziekenhuis overleden. PURMF.RF.ND. 5 Juli 1934. Aangevoerd: 26 partijen kleine Boeenkaas f 19. handel matig: volvette kaas f 20. handel matig: 2449 Kg. boter f 1.351.50. weiboter f 1.20—1.40 per kilo: 520 runderen: 280 vette 5460 ct per kilo. handel matig: 125 gelde koeien f 90—130 per stuk. handel Stug: 50 melkkoeien f 140200 per stuk, handel stug: 65 stieren 32—46 ct. per kilo, handel stug: 44 paarden f ;0140 per stuk, handel stug: 106 vette kalveren 30—50 ct. per kilo. handel stug: 558 nuchtere kalve ren: slachtkalvcren f 38 per stuk. handel stug: fokkalveren f 613 per stuk. handel stug: 242 vette varkens: slachtvarkens 26—30 ct. per kilo. handel matig. 42 magere varkens f 10—16 per stuk. handel stug: 237 biggen f 510 per stuk. handel stug; 446 schapen f 10—23 per stuk. handel stug; 563 lamme ren f 510 per stuk, handel stug; 44 bokken f 3—9 per stuk, handel matig. Kipeieren f 2.50—3 per 100 stuks, eendeieren f 2.40 per 100 stuks: piepkuikens 77VÓ—85 ct. per stuk: oude kippen en hanen 42 Ve— 50 ct. per stuk: konijnen f 0.352.20. eenden 30—60 ct.. duiven per paar 40 rent; 4392 kipeieren A f 2.40 2.90, 6234 eendeieren f 2.50—2.55, per 100 stuks. Op de gemeentelijke Kaasbeurs tvarep heden aan gevoerd 18 partijen kaas. wegende 57.000 Kg., handel goed, hoogste prijs 18 gulden. F.ierveiling Paradijs. Aanvoer: 200.000 eendeieren f 2-40—2.65. 120.000 kipeieren: 70—S0 Kg. f 3.20—4, 0^—66 Kg. f 2.80—3. 63—64 Kg. f 2.80—2.90. 60—6? Kg. f 2.60—2.80, 58—59 Kg. f 2.50—2.70. 56-57 Ke. f 2.40— 2.50, 53-55 Kg. f 2.20-2.40, 50-52 Kg. f 2-2.20. NOORDSCHARWOUDE. 6 Juni 1934. Aanvoer: 8500 Kg. aardappelen: Srhotsche muizen f 5.30-5.70, drielingen f 4.30—4.70, kleine f 2.30—3.10. BBOF.K OP LANGENDIJK, 6 Juni 1934. Aanvoer: 90000 Kg. aardapnelen: Schotsrhe mul- zen f 5.30—6.60, driel. f 4 30—4.90. kle 'ne 0 3.30—3.70. 8000 Kg. tomaten A f 27.50-2810, B f 24, C f 26.50. CC f 19.40, bloemkool le s. f 7.50, 2e s. f 4, GEMEENTE SCHAGEN. Vertrokken personen gedurende de maand Mei *34. Wit Simon naar Anna Paulowna, Benedenbuurt 34; Dekker Jantje naar Bergen N.H., Bergen binnen, Breelaan 18; Geel Arie en gezin naar Sint Maarten B 40; Bakker Klaas naar Sint Maarten, B 40; Zomer dijk Jacobus en gezin naar Amsterdam, Jacob van Lennepstr. 205, winkel; Sijtsema Wopke en gezin, naar Graft, Graftbaan 52; Praat Bernardus en gezin naar Oude Niedorp 13; Stam Alida Catharina naar Anna Paulowna, Éwijcksvaart 9; Vecnstra Grietje, naar Wieringen, Westerklief 1; de Graaf Catharina W. naar Schoorl. Laanweg C 9G; Smit Jannetje naar Purrnerend, p.a. Boon; de Vries Pieter Nicolaas, naar lïarcnkarspcl, Dirkshorn F 65; Vos van Zalingo Ber- tha naar Haarlem, Korte Begijnestraat 10; Brante- naar Anthonie naar Callantsoog; Borgmans Elisa- beth naar Medemblik, Banersingel 14; Mclse Laura H. C naar I.aren N.H., Kolonipad 1; Kapitein Pieter Dirk naar W inkel, Kade C 30; Roggeveen Leonard naar Terschelling. West-Terschelling, A 556; Grin Pieter en gezin naar Winkel C 30; Koenis Jacob en gezin naar Hoorn. Wceltje 6 a; Slingerland Joost Jan naar Ned.-Indië; Anneveldt Lammert en gezin naar Zijpe, Schagerhrug E 88; Molenaar Grietje Maart je naar Amsterdam. T.H. de Vriesstraat 13, Smit Adri- aan Dirk naar Amsterdam T.H. de Vriesstraat 13. Ingekomen personen gedurende de maand Mei *34: Mooij Cornelis en gezin, J 41, van Hoogwoud: B<>- lier Gabriël H., C 115j, van Alkmaar; van Hillo Thoodora M., C 115j, van Dordrecht; Adamse Cor- nelis en gezin. C 1151. van Heiloo; Schouten Klaas en gezin, K 28, van Zijpe; Bremer Petnis W. G. J. en gezin, K 57, van Zijpe; Zeeman Bastinnn en ge zin. Kanaalstraat 12. van Medemblik; Siewertsen Trijntje en gezin, B 66, van Sint Maarten; Korver Johannes Jacobus, F 68, van Oude Niedorp; Bniin Margaretha, F 68, van Harenkarspel: Leegwater Arie en gezin. J 32, van Zijpe; Dissel Cornelis en gezin, A 7a, van Anna Paulowna; Burkunk Gerardus en irezin, B 13, van Heiloo; Mellcma Garrelt en gezin. C 110, van Haarlem: de Vries Meine en gezin. G 24, van Zijpe: F.riks Willem en gezin. H 55, van Zij pe; Hoebe Jahonnes Cornelis en gezin, C 168, van Alkmaar: W'eij Antje, F, 103, van Zijpe; Smit Roe» lof. J 32 van Zijpe: Wurkum Trijntje. E 62, van Midwoud; Verburg Pieter. D 103, van Medemblik; Dempt Klaas, J 41, van Hoogwoud. Venverloo Gecrtruida M., E 171, van Hilversum; I)obma Cornelis en gezin, H 41, van Franeker; Mo lenaar Pieter en gezin, Kannalstr. 22. van Zijpe; Ra telband Reijer, E 53, van Alkmaar: Dekker Arie, G 29, van Callantsoog; Meijer Nicolaas J. W.t D 9. van Alkmaar; Dongelmnns F.ngclina M., H 30, van Alko- made; Over Anna B., Kanaalstraat 9, van Bergen N.H. Nagekomen berichten NIEUWE N I EDO R P Vergadering van de Hengclsportvcreeniging Vlos in de Prins Maurits alhier. De w.n. voorzitter, de heer G. Peetoom, heet do aanwezigen welkom, waarna de notulen worden geleren en goedgekeurd. Hierna volgt Bestuursverkiezing. Het Bestuur treedt in zijn geheel af. Gekozen worden de heeren G. Peetoom, B. Zandstrn. Jb. Gelder, H Boer en Jn. Hart. Als voorzitter wordt benoemd de heer Hart. De penningmeester, de heer H. Boer. geeft hierna ren financieel verslag der rekening. De ontvangsten hebben bedragen f 35.50. de uitgaven f 23.65. alzoo een voordeelig saldo van f 11.85. Onder dank aan den penn. voor het beheer wordt de rekening goed gekeurd. De te houden wedstrijden voor dit seizoen worden vastgesteld op 10 Juni. 15 Juli, 19 Augustus. 16 September en 14 Octoher. De loting voor den wedstrijd van a.s. Zondag heeft plaats des morgens te 6 uur. waarna de reis naar den Bleekmeerpolder is. Behalve de gewone prijzen werden nog beschik baar gesteld twee c,xtra prijzen voor hen die het grootste aantal viscn vangen in het geheele seizoen. Hierna sluiting. WIFPINVEPW AAPT) Dinsdag hebben 36 dames, allen leden van de Verecniging van Boerinnen en Plattelandsvrouwen per touringcar van de firma Naastepad en een luxe auto een rondreisje gemaakt en wel als eerste plaats IJniuidcn. Vandaar uit werd een hootocht gemaakt naar de nieuwe sluizen en het Hoogovenhedrijf. Ook werd de nieuwste reddingsboot in oogenschouw ge nomen. Na IJmuiden werd weer naar Alkmaar ge reden om daar de Rlngers Chocoladefabriek te be zichtigen. De dames werden door den directeur har telijk toegesproken en begeleid door twee gidsen hebben ze de geheele fabriek bezichtigd. Ongeveer 2V? uur bad het gezelschap noodig om alles goed te zien. Men was een en al verbazing en vol lof over hetgeen daar te zien was. Vanaf Alkmaar werd de terugreis genomen via Bergen, Schoorl. Hargen, Groet, enz. In Bergen werd nog een poos gewandeld. Het zal natuurlijk aan stof niet hebben ontbroken. Men deelde ons mede, dat het een teer gezellige dag was geweest PFFPHTTPOW AAPT) Het huls van den heer P. Haster. staande tegen over het raadhuis is aangekocht door de heeren Spierings en Bot De bierbottelaar K. ontkwam ternauwernood aan een ongeluk, toen hij het binnengaan van het eafó Reijne nabij het station Hugowaard. de zich boven den ingang bevindenden luifel, vlak achter hem naar beneden stortte. wegens plaatsgebrek. NIEUWE RIJWIELEN voor II».-. NIEUWE RIJWIELEN met baita terugtraprem 122.50. Eenige rijwielen voor bijna hall geld Hageewee Rijwielen, extra prima, 127.50 en 130.—. REUZENKOOPJES. Huize „Nooit gedacht", Heerhugowaard N. WINKEL. TeL 2».

Schager Courant | 1934 | | pagina 2