Arrondissementsrechtbank te Alkmaar. Een Huwelijk RaadHoogwoud VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 4 Juni. Enk huizen. HET KLEEFVINGF.RIGF. KRUIDENIERS- KNECHTJE. Het proces van den kruideniers-assistent Joh. Wouter M., destijds werkende en wonende te F.nk- huizen, welk jongmonsch zich had vergallopeerd door het plegen van verschillende verduisteringen, ten nadeele van zijn patroon, was gesteld in handen van den heer J. II. Wiggers, die ten dien aanzien den rechter weer onthaalt op zijn aan duidelijkheid niets te wenschen overlatend rapport, ontleend aan door het Leger des Hei Is verschafte gegevens, waarop het nogal slappe jonge mannetje werd veroordeeld tot 3 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren. A 1 k m a a r. DE DRANK WAS ZIJN GROOTSTE VIJAND. De krachtige David v. d. P., 'n Alkmaarsch werk man, is een goeie kerel, maar hij heeft de ongeluk kige gewoonte, zich steeds tegen zijn tegenstanders te verzetten. Als hij te veel aan Bacchus heeft ge offerd, is hij wederspannig tegen de politie, maar niet tegen den drank, die oorzaak was dat de po litie zich met hem moest bemoeien. Onlangs stond hij dan terecht ter zake een heftig verzet contra inspecteur Marleveld en den agent De Vries, die hem wilden inrekenen, doch heel wat met den sterken knaap, voor het dragen van de ..roode Pet" als geknipt, hadden te stellen. Aangezien David echter blijk gaf het eens met geheelonthouding te willen probeeren, werd hem gelegenheid gegeven tot proefstoomen, onder leiding van den heer Wig gers tot heden, en de zaak opnieuw 9an de orde gesteld. Het experiment kon voor dit geval als ge slaagd worden beschouwd en werd hij zoodanig gesteund, dat een voorw. straf werd opgelegd en wel 2 maanden gev. met 3 proefjaren, waarmede David content was. Ou d o r p. DE ROEKELOOZE KRUIMELDIEF. Een gehuwd ingezetene van Oudorp. de los-arhei- der Anth. D.. stond bereids terecht als verdacht van diefstal uit een vrachtwagen, waaruit hij een pakje met wol, afkomstig uit het magazijn van den heer Bulthuis .zich wederrechtelijk had toege ëigend. 'Een reclasseeringsonderzoek werd den heer Wiggers opgedragen en kwam het geval heden op nieuw ter sprake. Niet onverdeeld tot lof van ver dachte. Niettemin gold genade voor recht en werd Anth. D. voorw. veroordeeld tot 4 maanden gev. met 3 proefjaren. Den Helder. EEN DUITSCHE DIENSTMAAGD. NIET VRIJ VAN ONGEREGELDE BEGEERTEN. De 26-jarige dienstbode mei. Fransisca Wilhel- mina H. te Den Helder, had zich destijds ten op zichte van haar werkgever II. de Vries, niet strikt eerlijk gedragen en hem benadeeld voor een be drag van f 19.81. Voor dit feit stond het meisfe te recht op 9 April en werd de zaak gesteld in han den van den heer Wiggers. Als resultaat van de heden voortgezette behandeling werd, na een krach tig pleidooi van den heer Wiggers. besloten haar te veroordeelen voorwaardelijk tot 2 maanden gev. met 3 proefjaren. Schagerbrug. HET VRIJHEIDSBEROOVENDE ECHTPAAR. Met echtelijke eendracht stonden terecht de reeds bejaarde echtelieden. Alhertus Math. B., kruidenier en zijn vrouw Trijntje B., te Schagerbrug, die op 8 Maart de voorbijfietsende mei. E. te Buck, echtge- noote van den heer C. Zwarthof. die zij door tikken tegen de ruiten in hun woning hadden gelokt en daarop de deuren hadden gesloten, van haar vrij heid om te kunnen vertrekken, hadden beroofd. Zij beschuldigden namelijk deze juffrouw van diefstal en wilden haar vasthouden, teneinde de politie te waarschuwen. Na een worsteling met den gebrek- kigen man, vluchtte mej. Zwarthof naar boven, wist door een luik uit de woning te komen en verder op haar buiten staande fiets te vluchten. De vrouw had de deuren gesloten, om haar in het huis te houden, aangezien zij mej. Zwarthof verdachten vet en boter te hebben ontvreemd. Mej. H. KluverKeijzer was er bij tegenwoordig, toen mej. Zwarthof werd binnengeroepen en zij had gezien dat de kruidenier mei. Zwarhof beetpakte en haar werd belet het huis te verlaten. Mei. Witte- bolKlaver had ook het relletje gedeeltelijk bijge woond. Aan mej. Zwarthof werd gevraagd of zij den diefstal had gepleegd, waarop zij ontkende. Mej. B. ging naar de politie, na de deuren te hebben gesloten, omdat juffr. Zwarthof weg wilde, beweer de deze verdachte. De wederrechtelijke vriiheidsbe- rooving door het eigengerechtigde echtpaar werd door den Officier wettig en overtuigend bewezen FEUILLETON DOOR ETHEL M. DELL. Vertaald door Dicky Wafelbakker. 48. Een week geleden was Eric meegekomen om zijn neef weg te brengen naar dit stille plaatsje aan de kust van Cornwall. Tregassa Castle zou niet voor het einde der maand ontruimd worden, en daarom was de jonge man lang genoeg bij hem gebleven om Eric aan de trouwe zorgen der Riders te kunnen overlaten, voordat hij naar zijn verloofde terugkeer de. Goldie, getrouw aan haar voorspelling, had be sloten op den dag van het zilveren huwelijksfeest van haar ouders te trouwen, en het was Peter's voor nemen dadelijk daarna naar Tregassa Castle te trek ken. Hij had er op aangedrongen dat Eric in de farm Oprechte Liefde" zou blijven totdat zij in het Kasteel kwamen wonen, maar Eric had in dat op zicht nog geen besluit genomen. Hij dacht aan niets anders dan die eene week in het heele jaar waarin hij werkelijk leefde. Slechts Dan Bellamv wist hoe wanhopig hij naar die week verlangd had, Dan, die zijn trouwe slaaf was gewor den. Hij leefde volmaakt met hem mee: terneergeslagen als Eric somber gestemd was en blij als zijn patiënt glimlachte. Wanneer hij zich eens een enkelen keer uitte, gaf Dan op warmen toon te kennen dat Ma joor Morven een man naar zijn hart was. iemand Voor wien je met liefde door vuur en vlammen zou gaan. Eric zelf had zich er eigenlijk nimmer in ver diept door welke banden ze verbonden waren. Zoo nu en dan noemde hij hem lachend „Broeder Dan", cn dan straalde Dan's gezicht van trots. Hij herin nerde hem hierdoor natuurlijk opzettelijk aan den oorlogstijd toen alle menschen broeders waren. Hij had Dan nimmer openlijk in vertrouwen genomen: niettegenstaande was de volle waarheid hem duide lijk en hij begon geleidelijk al even verlangend als geacht en tegen ieder gevorderd f 25 boete of 25 dagen, waarop een veroordeeling volgde tot f 15 boete of 10 dagen voor den man en f 10 boete of 5 dagen voor de vrouw. B e e m s t e r. DEZE ZAAK VIEL TN PUIN. De niet verschenen meneer Willem Corn. W. zou op 14 Maart te Beemstcr. althans te Schermerhorn. de 18-jarige W. C. Groot en N. de Lange het woord ..moordenaars" hebben toegebruld Aangezien echter bleek, dat de heer Officier door het ontbreken van een behoorlijke klacht zich niet ontvankelijk gevoel de, werd van de verdere behandeling afgezien. Bo venkarspel. ONGEWENSCHTE CBITÏEK. De heer Joh. Deen. burger van Bovenkarspel. ge voelde zich allerminst geflatteerd, toen hij vernam, dat zijn dorpsgenoot Jacohus L. hem op eersten Kerstdag tegenover verschillende personen in 't openbaar een oplichter had genoemd. Deen wist niet. waaraan hij die eer had te danken en deed klachfe bij den burgemeester, met het succesvolle resultaat, dat de niet-verschencn. loslippege heer Ja cohus L. bij verstek werd veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen. Den Helder. DE DRIFTIGE MACHTNTST. De 47-jarige machinist Hendr. Steph. P. te Den Helder, compareerde in kwaliteit van verdachte op grond van het gewelddadige feit. dat hij op li Maart den heer .T. .T. .Snel. eveneens machinist, te Huisdui nen. een vuistslag had toegediend. De heer P. er kende het hem tenlastc gelegde ruiterlijk en be weerde reeds disciplinair te zijn gestraft. De heer Snel is de chef van verdachte en had hem aanmer kingen gemaakt, waarop verdachte in drift ont stak en zijn superieur tegen den grond sloeg. Het bloed liep hem het oog uit en moest de beer Snel zich onder geneeskundige behandeling stellen. Ver dachte en getuige waren vroeger collega's en kon P., volgens Snel. moeilijk verdragen door zijn voormali- gen confrater als chef te worden behandeld. Voorts heerschto tusschcn deze vakbroeders ecnige politieke animositeit. Het was een ernstige mishandeling, zoowel feite lijk als door de omstandigheden, vermeende- de Of ficier en requireerde in casu f 40 boete of 30 dagen hechtenis. De Officier vond het onaangenaam, dat de admi nistratieve rechter in de bestraffing den officieelen rechter vóór was geweest. Echter had die straf zich slechts bepaald tot een schriftelijke berisping. Verdachte merkte nog op. dat hij ook nog finan cieel was gedegradeerd door overplaatsing naar de gem. gasfabriek. Uitspraak: f 30 boete of 15 dagen. Veroordeelde nam genoegen. Z w a a g EEN ONHEBBELIJKE DJJO- EN MOTORRIJDER. De niet verschenen heer Karei M. te Amsterdam had op 25 Febr. j.1. op den Hoornschen weg te Zwang niet voldaan aan het bevel tot stoppen, gegeven door rijksveldwachter Boerema. maar het nummer van den motor met zijn pet bedekt, zoodnt Boere ma. belast met controle op wegenbelasting, enz. werd verhinderd dit nummer waar te nemen. Eisch en vonnis f 35 boete of 25 dagen. Eveneens had aan bovengemeld bevel niet vol daan de broeder van den vorigen verdachte, de heer Nic. M., eveneens koopman te Amsterdam, die zich in persoon verantwoordde. De Officier noemde het een kinderachtig optre den en cischte in dit geval: f 50 boete of 25 dagen. Vonnis f 40 boete of 20 dagen. Heerhu gowaard. EEN MEESTERES OP DF. KLOMP. De 31-jarige mej. Cornelia P.. geliefde eehtgenoote van den heer Quirinus Leonardus M.. te Heerhugo- waard, zou op 14 Maart, haar dorpsgenoot en ar menbestuurder. A. A. Overtoom, op een tik onder zijn kin met een klomp hebben getracteerd. tenge volge waarvan zij heden voor dit feit terecht stond. Verdachte, die zich bij den B A.-bestuurder in den Blauwe-reigerpolder vervoegde, voor een bon voor brandstoffen, beweerde door dezen armenmeester buitengewoon onhoffelijk te zijn behandeld en van hem een stomp tegen haar boezem te hebben ont vangen, waarop zij haar klomp had gebezigd ter noodzakelijke verdediging. De heer Overtoom sprak dit pertinent tegen. Zij verzocht geld en de getuige zeide. dat hij dit niet mocht afgeven, waarop de juffrouw met haar klomp van leer trok. De stokdoove heer J. Waij had de klompstomp niet gehoord, maar wèl gezien. Eisch 1 maand voorwaardelijk met 2 proefjaren. Echter handjes thuis en klompen aan de voeten! Uitspraak conform. Eric uit te kijken naar het jaarlijksche bezoek van Marcia. Volgens zijn opinie scheen Eric eigenlijk voor niets anders dan die eene week te leven. Het feit, dat er een andere ontmoetingsplaats was gekozen, bracht hem een weinig van streek. De hei de met haar zwaarmoedige grijze rotsen had gee nerlei aantrekkingskracht voor hem. Dit was vol gens hem een oord waar alle mogelijke onaangena me dingen konden plaats vinden. Waarom was hij niet naar Brighton gegaan, daar zou hij zich zonder twijfel niet verveeld hebben, was hij van oordeel Eric scheen er evenwel anders over te denken, zoo dat er niet veel aan te veranderen viel. „Daar zie ik haar al komen,", riep Dan ineens opgewonden uit. „Ik laat me hangen als ze het niet is. Oh. ja, vast en zeker." Eric slaakte een zucht van verlichting en er ver scheen een stralende glimlach om zijn lippen. Een zonnestraal bescheen juist het voorste gedeelte van den naderenden auto, en hij keek er naar met de verrukking van een gevangene, die weet dat bevrij ding nabij is. Ze was dus weer gekomen, en hun week in het paradijs kon aanvangen. Hulpeloos in zijn ziekenstoel gelegen, Dan naast zich, wachtte hij op haar. Ze wuifde al vanuit de verte met haar hand en eensklaps kwam er een ne vel voor Eric's oogen, iets wat onder gewone om standigheden nimmer gebeurde. „Wat heb ik U gezegd, mijnheer?" bracht Dar op gewonden uit. „Daar is ze weer en ze ziet er precies zooals altijd uit" De auto hield dicht bij hen stil en een slanke vrouw in pleegzustersuniform steeg uit. Ze liep re gelrecht op Eric toe. Er speelde een blijde glimlach om haar lippen. „Hoe vreeselijk aardig dat je hier op me gewacht hebt." begon ze. „Het is heerlijk je terug te zien." Hij hield haar beide handen vast in de zijne ge klemd. „Ik heb... langen tijd gewacht" hrachl hij uit. „Oh nee. niet lang, mijnheer", protesteerde Dan. .Goedenmiddag, zuster. Het doet me een groot ple zier IJ weer te ontmoeten." Zachtjes maakte ze baar hand uit die van Eric los en stak deze Bellamv toe. „Hoe maakt U het. mijnheer Bellamv? U is dus mee naar buiten ge trokken? Oh, wat is het hier toch mooi." Dan was het allerminst met baar eens. maar hij was te zeer op haar gesteld om haar dit te zeggen. Ook bleek het hem duidelijk, dat zijn meening op Texel. DE SCHROTENGEBREK LIJDER. Do landarbeider Marinus Kn te Texel bad zich zelf de vrijheid vergund van het erf van den vee houder C Maas, tevens strandvonder, liggende strandgoederen, in casu ecnige schroten, zich weder rechtelijk toe te eigenen. Verdachte ontkende het opzet der wederrechtelijke toeëigening. hij had gere kend op toestemming van den heer Maas, Geleuter!, decreteerde Mr. Ledeboer. Verdachte, reeds vroeger veroordeeld ter zake kippendiefstal, werd veroordeeld tot f 30 boete of 15 dagen, conform eisch. Den Heldor. DF. DAME MET DE LOSSE LÏPJF.S. Mej. Maretje B„ eehtgenoote Joh K. te Den Hel der. stond terecht omdat zij hnar nicht. mej. Run- nenbergNarhber op 12 Maart, een zeer onaan vaardbaar scheldwoord had toegevoegd, welk feit plaats vond in de I.angestrnat aldaar. Verdachte werd als raadsman en verdediger ge assisteerd door mr. Buiskool van Schagen. Mejuffrouw Maretje ontkende bet compromittee- rende woord te hebben gelanceerd. De heer Officier schrok van do beneden allo cri- tiok staande scheldwoorden, waartoe vele Heldersche dames zich veringen en vermeende dat door een flinke straf dit euvel maar een? benerkt moest wor den. Gerequireerd werd f 25 boete of 15 dagen. Mr. Buiskool deelde mede. dat op het gezin van verdachte niets valt aan te merken en verzocht den politierechter een geringe straf on te leggen. Do verdachte dame deelde nog mede. voortdurend door de familie N. lastig te worden gevallen. De politierechter deed uitspraak in een dezer Hel dersche tafereelen. waarhij de langste scheldwoorden worden uitgebracht en veroordeelde het slanke vrouwtje tot f 15 boete of 10 dagen. O u d e s 1 u i s. DE RUSTIEKE RUITENTIKKER. De 18-jarige student in de prnctische aardrijks kunde, Pieter SI. te Oudesluis. had op 15 Maart een glasruit verbrijzeld in het door den heer J. Buis man bewoond café. Hij stond heden terecht ter zake vernieling, die volgens toelichting van ver dachte. het gevolg was van een weddenschap en den kastelein een schade vnn f 2.70 berokkende. Die schade is nog niet vergoed. F.isch f 20 boete of 10 dagen. Vonnis f 15 boete of 5 dagen. Opperdoes. ZOO, INBREKER! F.N DAT TF.GEN DEN WETHOUDER. De 31-farige landbouwer Jan B. te Opperdoes ge voelde zich benadeeld door den wethouder Jan Vijn, bad dezen edelarhtbaren heer zeer onvnorzichtigliik't onbehoorlijke woord: zóó. inbreker! toegevoegd en stond nu te dier zake terecht. De heer Tan B. was nog lang niet gekalmeerd en rei: dat ze 'm 'n mooie kind op z'n reg gooid hadde. De burgemeester en de wethouder hadden ten huize van verdachte gezocht naar gestolen kunstmest, vandaar zijn hef tige verontwaardiging. De wethouder was echter ook niet lekker met de degradatie to' inhreker en deed klachte. F.isch f 10 boete of 5 dagen. Vonnis f 5 boete of 2 dagen. De politierechter achtte evenwel het optreden vnn den burgemeester in casu niet geheel zooals het ha- hoorde. Men was een schuur van Jan binnenge drongen en er waren alstoen pootnardappelen ver* nield! Vergadering van den Baad op Dinsdag 5 Juni 1934, des morgens 10 uur. Voorzifter de heer D. Hoogenboom, burgemeester, tevens secretaris. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt lezing der notulen, die worden goedgekeurd. Van de ingekomen stukken vermelden we: Een ministerieel schrijven, waarin aangedrongen wordt op algemeene herziening van de salarissen voor overheidspersoneel. Zal moe worden gewacht totdat de pensioenwet gewijzigd is en 10 kor ting is toegepast. De heer Vijn vraagt wanneer dat gebeurt. De Voorzitter antwoordt: 1 Juli a.s. De Minister van Onderwijs deelt mede. dat waar het aantal leerlingen aan de nieuwe school te Aartswoud 67 bedraagt, goedgevonden wordt dat nog niet definitief in de vacature van een leerkracht wordt voorzien. Tot 31 December kan de gemeente dus op de ver goeding van de 3e leerkracht rekenen. Ged. Staten zonden de hegrooting voor 1931 te rug met de opmerking dat het uitgetrokken bedrag voor de werkverschaffing niet voldoende was. Na berekening hebben B. en W. het bedrag met f 12000 verhoogd, om daarna dit bedrag weer uit de be grooting te stooten. Van het bestuur van Do Vier Noordcr Koggen kwam bericht in dat het voornemen bestaat om den geheelen weg. vanaf brug Siibekarspel tot den dijk bij Aartswoud van ecu gesloten wegdek fe voorzien. Voor deze verbetering zal het noodig zijn. hoornen te verwijderen en wordt de toestemming van de gemeente gevraagd. B. en W. hebben om een situatieteekening ge vraagd. om daarna een beslissing te nemen. De Voorzitter wijst erop. dat de huidige toestond zeer eigenaardig is. Het eigendom vnn den weg is aan de gemeente, ook de hermen, doch het onderhoud bontst hij de Vier Noorder Koggen. De opbrengst van het grasgewns is voor 1/3 voor de gemeente. Om echter alles uit handen te geven, is ook be zwaarlijk. Het beste is om ons voorloopig alleen tot de Gouwe te bepalen en dan met andere gemeenten, die in dezelfde positie verkeoron. een bespreking te houden over ovontueele eigendomsoverdracht. De heer Bossen merkt op, dat toch de bedoeling heeft voorgezeten, om de hoornen aan het Ambacht over te doen. De heer Vijn wijst op het bezwaar dat de ge meente dan niets meer heeft te zeggen en de hoo rnen cr dan wel allemaal uitgegooid worden. De heer Boc=«n acht het wel wenschelijk, dat een deel ervan eruit gaat. De Voorzitter vreest dat als de hoornen gerooid worden, de weg hier en daar zal verzakken. Laten we dus afwachten en laten B. on W. do zaak nog eens onder de oogen zien. De heer Glas beaamt dat het heter is als 't ge heel in één hand is maar ook ziet spr. het bezwaar dat de gemeente dan geen zeggingschap meer heeft. dat oogenblik van geencrlei belang was. Hij wijdde nl zijn aandacht aan Eric. „Zal ik U naar binnen rijden, mijnheer? U wilt zeker graag een kopje thee met de zuster drinken?" Hij verwijderde zich om hiervoor de noodige toe bereidselen te maken. Oh nee. het beviel hem hier allerminst. Dc grooto voorkamer was volgens zijn opvatting heel armzalig in vergelijking met de rui me zit-slaapkamer die zijn patiënt in het Castle Ho tel had, maar hij had zijn uiterste best gedaan alles zoo gezellig mogelijk te maken, oordeelde hij. en toen de schemering begon te vallen, schoof hij de theetafel vlak bij Marcia voor het raam, keek nog eens of alles wel in orde was, en verliet de kamer. „Een brave kerel", zei Eric. „Ik geloof dat hij er bijna jaloersch op is dat jij gekomen bent om voor me te zorgen. Hij behandelt VVcbb alsof ze een worm is, en meer niet." „Hij houdt heel veel van je," zei Marcia. „F.n jij bent geweldig op juffrouw Webh gesteld, denk ik." „Er bestaat slechts één vrouw op de heele wereld die ik werkelijk ooit mis", antwoorde hij. „Zonder haar leef ik eigenlijk maar half, en zie ik niet wie er komt of gaat." „Eric," protesteerde ze. „Je hebt toch al mijn brie ven." Hij glimlachte. „Ja, kindje die liggen in een doos geborgen, waarop geschreven staat dat deze na mijn dood verbrand moet worden. Dan zal daarvoor zor- gea" Zo schudde met haar hoofd. „Je moet ze niet be waren. Ze zijn het. niet waard... Korte episteltjes, waarover ik me vaak schaam, maar ik heb het altijd zoo druk..." Ze vullen mijn leeg bestaan." zei hij. „Ze brengen me een visioen van jou, waardoor ik in staat ben dit bestaan uit te houden. Ik kan je niet precies verkla ren van welke beteekenis je brieven voor mij zijn... maar misschien hoef ik het niet eens te probeeren." „Doe dat niet", zei ze zacht. „Vertel het een en ander over de reis hierheen. Peter wist niet zeker of die je wel goed bekomen was." „Alles bekomt me goed wanneer jij naar mij on derweg bent," zei hij. „Bovendien heeft Peter nu ook wel aan andere dingen te denken." Het was thans haar beurt om te glimlchaen. „Ik houd van Peter", zei ze. „Hij is precies geworden zooals ik gedacht en gehoopt had." „Heb je hem al met Goldie samen gezien?" „Nee. Ik vond het beter tegenover Peter bedoel De heer Klaver voorziet ook dat dan ruimte ge maakt zal worden. De Voorzitter merkt op. dat de gemeente dan voorwaarden zal kunnen stellen. Besloten wordt dat B. en W. de zaak nader on der de oogen zullen zi<»n. Van den Burgemeester van MSdwoud kwam be richt in dat over de destructor Donderdag a.s. zal worden vergaderd. B. en W. zullen er heengaan. De rekening 1933 van den Vleeschkeurinorsdlensf, krinc Spanbroek, sluit met een winstsaldo van f 623.08, De Inspecteur van Regfstrat'e en Domeinen be richtte, dat de aftreding van schatters in 1935 plaats vindt en niet in 193L On voorstel vnn B. en W. wordt daarom besloten, de besluiten die ten aanzien vnn deze te vroeg ge houden verkiezing zijn genomen, in te trekken. Op een verzoek tot c'run van de federatie V.V.V, wordt afwijzend beschikt. De heer Vijn oordeelt. dat onze gemeente a! vrremdelinccn genoeg heeft. Vastgesteld wordt een wijziging vnn de gemernte- hegrootlng 1933. In verhand met af- en overschrij vingen. Voor landbonwonderwfla, Gelijke monniken, gelijke kappen. Ingekomen ïs een verzn«k van de Vere<mjgfng tot bevordering vnn het Land Mn won derwijs voor Hoorn e. o. om een fnariuksche bijdrage van f 10 on om een bijdrage van f 5 ner leerling die vanuit deze gemeente de Lagere Landbouwschool te Hoorn bezoekt. Uit onze gemeente nemen 7 leerlingen aan het onderwijs deel. B. en W. stellen voor f 5 per leerling uit deze gemeente geven, maar geen jaarlijksche subsidie te verleenen. De heeren Schilder on Glas willen een dergelijke bbdrnge ook aan de B.K. school te Snnnb*-oek geven. De Voorzitter herinnert eraan, dat dit indertijd ook zifn voorstel was geweest, maar dc raad be sliste anders. De heeren Ham en Bossen willen in 't geheel geen hiidrn«*e verleenen. De heer Klaver meent dat de school te Hoorn in kunstiger positie verkeert, dan die te Spanbroek. Te Hoorn betaalt de vereeniging in 't geheel niet voor het schoolgebouw. De heer P»ocsen meent dat de leerlingen het zelf wel kunnen betalen: de avondcursussen zullen op de*e wijze heelemanl niet meer kunnen bestaan. De heer Glas *egt dat die avondcursussen oolc niet meer gaan. En waar nu deze goede gelegenheid hesfnnt. diept er gesteund te worden. Algemeen 1s de rand tegen het verleenen van een 'earliiksehe hiidrnge ad f 10. Met 6 tegen 1 stem, die vnn den heer Bossen, wordt besloten de faar* liikscbe biidrege van f 5 per leerling uit deze ge meente te verleenen. net voorstel-9ehi1''er om die biidrnge eveneens te verleenen voor de R.K. landbouwschool te Span broek, wordt aangenomen met 5 teen 2 stemmen, tegen stemden de heeren Vijn en Bossen. De douche-baden een dubbeltje. B. en W. stellen voor dc verordening op de hef fing van rechten voor het gebruik maken van een douche-hadinrichting te wijzigen. De tarieven wa- ik een ontmoeting te vermijden totdat de onver mijdelijke stap gedaan was. Je zult je zonder twijfel herinneren dat we tien jaar geleden niet bepaald groote vrienden waren." Zc keek hem peinzend aan. „Was dat werkelijk d» reden? vroeg ze. „Misschien niet de eenige." gaf hij toe. „Deze ver loving is een zekere complicatie... vind je ook niet?" „Maar het spijt jo toch niet?" vroeg ze haastig. „Spijten? Kan me iets spijten wat jou een centime ter dichter bij me brengt? Nee. beste kind. het spijt me niet. En Peter is een aardige jongen; hij zal ons nooit verraden." Marcia bloosde en wendde haar hoofdje af. Na eenige oogenblikken van stilte zei hij met nadruk: „Het zal in werkelijkheid geenerlei verschil bren gen. Peter en ik zijn goede vrienden, maar we heb ben nimmer bij elkaar ingewoond. Ik geloof dan ook' niet dat ik hem veel zal zien, in het bijzonder ni«4 als hij getftmwd is." „Ga je met Dan naar Martinworth terug?" infor meerde ze aarzelend. „Dat weet ik nog niet." Er was ineens een ver moeide klank in zijn stem gekomen. „Ik denk zelden aan iets anders dan onze vacantieweek tezamen. Misschien als ik het hier nog kan uithouden wan neer je weg bent blijf ik nog een poosje als Webb terug is, om Peter pleizier to doen. Hij zou het erg prettig vindon als ik hier was wanneer hij zijn in trek op Tregassa Castle nam. De menschen vertrek ken eerst den SOsten van de maand; ze geven dan oen afscheidspartij." „Het zal je goed doen hier een poos te blijven", raadde Marcia aan. „Het is een zeer lange reis voor slechts een enkele week." „Ik denk niet dat ik het hier zonder jou zal kun nen uithouden." hield hij koppig vol. „Nu overdrijf je toch zeker, beste jongen. Het ia echter heerlijk hier weer terug te zijn, heerlijk. Her inner je je nog dien avond toen ik op do heide ver dwaalde?" „Ik herinner me alles", zei hij met nadruk. „Ik kan me niet indenken dat het al tien jaar ge leden is." zei ze peinzend. „Kijk eens naar de zeevo gels. Eric. Zouden ze dezelfde uit dien tijd zijn?" „Zijn wij hetzelfde?" vroeg hij met een grimmigen lach. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6