De laatste nacht in het kamp. ZWARE BRAND TEISTERT KERKDRIEL. Woensdag 13 Juni 1934. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9497 Loeiende vuurzee bestreden. De dranksmokkel te Den Helder. Engelands luchtmacht. Reeds 3000 dooden te San-Salvador. De heer Valstar gaat heen. De loting voor den dienstplicht. Vliegtuig in Zuid-Amerika neergestort. Vliegramp in Frankrijk. Drama op een bergtop. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Eli woningen door het vuur vernield. De brandweer weet vier hulzen te behouden. Het dorpje Kerkdriel is gistermiddag door een geweldigen brand geteisterd, die niet minder dan elf arbeiderswoningen in de asch heeft gelegd. Het vuur is ontstaan tengevolge van het broeien van hooi, dat in de nabijheid van een groep van 15 arbeiderswoningen opgeslagen lag. De vlammen grepen snel en vernielend om zich heen en dreig den het geheele complex volledig te verwoesten. Do brandweren van Kerkdriel, Velddriel en de Poel bestreden te zamen de vuurzee en slaagden er tenslotte nog in vier van de vijftien woningen te behouden. De elf overige echter brandden tot den grond toe af, evenals de bijbehoorende schu ren. Het vuur, dat tegen 12 uur ontstaan was, was te gen 1 uur vrijwel geheel bedwongen. De vernielde •woningen waren slechts laag tegen brand verze kerd. De thans daklooze gezinnen zullen vermoe delijk voorloopig in een paar houten noodwonin gen worden ondergebracht. Nadere bijzonderheden. Verschillende kinderen met moeite gered. Nadere bijzonderheden omtrent dezen zwaren brand melden, dat tien boerderijen in asch zijn gelegd. Door de ramp zijn elf gezinnen, in totaal ongeveer 70 personen, dakloos geworden. Nagenoeg niets kon wor den gered. Benig vee is in de vlammen omgekomen. De brand heeft gewoed in do buurtschap de Poel, wel ke zich uitstrekt langs den grooten verkeersweg van Hcdel naar het land van Maas en Waal. Op het gehucht staan 'n 15-tal landhouwereswoningen.bijna alle met een rieten dak, op korten afstand van el kaar. Daar de brand omstreeks 12 uur is uitgebroken en de mannen op het land arbeidden, waren in bijna alle woningen de vrouwen met de kinderen alleen thuis. Omstreeks dezen tijd bemerkte de echtgenoote van den landarbeider Merkx, dat oen stroomijt achter haar woning vlam had gevat. Geholpen door eenige buurvrouwen, trachtte zij het vuur met emmers water te doovn. Het stroo brandde echter zoo fel, dat aan blussching niet viel te den ken. De vlammen deelden zich weldra mede aan de achterhuizen van haar woning en die van het belen dende perceel. Het vuur werd aangewakkerd door den wind en greep met groot? snelheid om zich heen. Het duurde niet lang of belde huizen stonden in lichte laaie. Er ontwikkelde zich een dichte rook, terwijl de vonkenregen, welke op de kurkdroge rieten daken van de naburige huizen terecht kwam, het gevaar voor uitbreiding steeds grooter maakte. Spoedig werden twee andere perceelen door het vuur aangetast. De brandweer van het naburige Kerk driel verscheen vrij spoedig met de motorspuit. Met vier stralen werd het vuur bestreden. Niettegenstaan de er kranig werk werd gedaan, kon zij niet verhin deren, dat het vuur zich met onverminderde kracht uitbreidde. Aan beide zijden van den vuurpoel tast ten de vlammen naburige woningen aan. Het vuur was nog steeds niet verzadigd. Achtereenvolgens vie len nog zes woningen aan het vuur ten offer. Toen pas slaagde de brandweer er in het vuur meester te worden. De woning van G. van Hoestel, waarvan het rieten dak reeds vlam had gevat, kon behouden blijven. Na een uur was de buurtschap in een rookende puinhoop veranderd. Tien huizen .waren volkomen verwoest. Het vuur had zoo snel om zich heen gegrepen, dat de bewoners, allen talrijke gezinnen met vele kleine kinderen, slechts met moeite en met achter lating van bijna al hun have en geod, konden redden. Het mag een wonder heeten, dat hierbij geen persoonlijke ongelukken zijn voorgekomen. De echtgenoote van K. Verhoeven was zoodanig van streek .flat zij met haar beide oudste kinderen aan de hand het huis uitliep, doch het jongste kind. een zuigeling van vier maanden, vergat mede te nemen. Toen de vrouw haar verzuim bemerkte, ontstond een groote consternatie. Een buurvrouw rende onmiddellijk het brandende huis binnen en slaagde er in het kind uit de wieg, welke reeds vlam had gevat, te redden. Ook ten huize van de familie M. v. d. Loo ont stond een paniek toen bij het uitbreken van den brand een vierjarig zoontje werd vermist. Het verschrikte kind, dat reeds in veiligheid was gehracht.was opnieuw de brandende woning binnen gegaan en had zich uit angst onder de dekens in de bedstede van vader en moeder verstopt. Het kind kon op het laatste oogenblik worden gered. Van den inboedel der gedupeerde bewoners is na genoeg alles verloren gegaan. Drie kalveren, twee varkens en een aantal kippen zijn in de vlammen omgekomen. De buurtschap bood nad en brand een troosteloo- ze aanblik. De bewoners hadden het weinige gered de huisraad ter zijde van den weg en in het veld neergezet, en doorzochten de puinhoopen, wat geen resultaat opleverde. Burgemeester Verwiel heeft onmiddellijk alle po gingen in het werk gesteld om de dakloozen onder dak te brengen. Het gelukte hem de menschen bij buren en familieleden onder te brengen. Naar de oorzaak van den brand wordt een onder zoek ingesteld. Men meent met groole zekerheid te kunnen aannemen dat de brand door kinderen, die bij de stroomijt met brandende lucifers aan het spe len waren, is veroorzaakt. Verd. tot zes maanden veroordeeld; zijn onmiddellijke gevangenneming gelast. Amsterdam. Een groote hoeveelheid gedis tilleerd is op 2.3 Juli 1932 met het vaartuig „H.D. 13-4" uit de Noordzee binnengesmokkeld in de Bui tenhaven van Den Helder en daarna overgeladen in een vaartuig van de „N. V. Chemira" te Den Helder. Twee personen, die door de Alkmaarsche recht bank zijn veroordeeld, hadden het gedistilleerd binnengesmokkeld, doch bij dit delict was ook nog een derde persoon betrokken, n.1. de hypotheekhou der vnn de „N.V. Chemica", zekere J. T. S. J. te Den Helder, die de voorraad contrabande heeft be steld en betaald. Hij bad tevens een dèel van de partij por auto doorvervoerd naar Amsterdam. De Alkmaarsche rechtbank veroordeelde hem tot zes maanden gevangenisstraf. Gister deed het Gerechtshof in hooger beroep uit spraak in deze zaak en veroordeelde den man tot zes maanden gevangenistraf met bevel tot onmid dellijke gevangenneming. De zaken tegen de beide andere verdachten in deze zaak zijn eveneens voor het Hof behandeld, het O.M. hield toen zijn conclusie echter aan tot Vrijdag a.s. Vijftig nieuwe vllegtulg-escaders? Londen. Volgens de „Daily Telegraph" zal de regeering waarschijnlijk binnen afzienbaren tijd een program tot uitbreiding van de luchtstrijdkrachten bekend maken, waarin de vorming van niet minder den vijftig nieuwe vliegtuigescadcrs is opgenomen. Deze uitbreiding van de luchtmacht zou in 3 tot 5 Jaren gereed moeten komen. In totaal zou. Groot- Brttanië dan 1490 vliegtuigen bezitten tegenover de 1650 vliegtuigen van Frankrijk. In ministerieele kringen heerscht algemeen de opvatting, dat d"e ver daging van de ontwapeningsconferentie voor onbe- paalden tijd geen andere keus laat dan de de vo rige- maand door Baldwin gegeven belofte in te lossen. De overstroomingscatastrophe. Panama. Reizigers, die per vliegtuig alhier zijn aangekomen, vertellen, dat het aantal dooden tengevolge van de overstroomings- en wervelstorm- catactrophe van Agua Caliente in den Midden-Ame- rikaanschen staat Sal Salvador ruim drie duizend bedraagt. Op het meer van Gija en Coatepeque drij ven hecle kudden ossen, koeien, schapen, geiten en ander vee. De waterspiegel der meren is met bijna 10 meter gestegen. De koffieoogst kan als geheel ver nield beschouwd worden. Als regeeringscommissaris voor den steun aan den tuinbouw, enz. Naar wij vernemen, zal de heer F. V. Valstar, regee ringscommissaris voor den steun aan den tuinbouw, voorzitter en directeur van de Nederlandschc Groente- Fruitcentrale, de twee laatstgenoemde functies neer leggen. Hij wordt opgevolgd door ir. H. Driessen. Bernardus Cats nummer een. Gistermiddag heeft in de Rolzaal op het Binnenhof te 's-Gravcnhage de loting plaats gehad voor den dienstplicht, lichting 1936 (personen, die geboren zijn in 1916). Hiervoor werd gebruik gemaakt van het alfabetisch register van Amsterdam van de lichting 1933. Getrokken werd no. 1037, correspondecrende met den naam van Bernardus Cats, geboren 31 Maart. Zoodat in alle gemeenten dc persoon van dien naam en zoo die niet beslaat, die met den alfabeti- schen daarop volgenden naam nummer één heeft en de personen met de alfabetisch daarop volgende na men dc volgende nummers Bij de loting was behalve de lotingscommissie en een groot aantal belangstellenden ook aanwezig Z.Exc. mr. L. N. Deckers. Omtrent de beteekenis van de loting zie men ons nummer van gister. Drie dooden, drie gewonden. Buenos Aires, 12 Juni (V.D.): Het driemotorige vliegtuig „San Pedro" dat gistermorgen uit Moron gestart was met bestemming naar Mendoza, is in Marchiquita in de provincie Buenos Aires neerge stort Drie personen werden gedood, drie gewond. Twee dooden, twee zwaargewonden. Parijs. Een Fransch bombardementsvliegtuig voor nachtvluchten is gisternacht verongelukt. Het toestel dat met een bemanning van zes koppen om half 11 was opgestegen van het militaire vliegveld Chartres voor het houden van een nachtelijke oefen tocht naar Rheirns, trachtte kort na het starten in verband met moeilijkheden met de motoren een noodlanding te maken. Daarbij kwam het in botsing met het dak van een huis, dat vernield werd, waar na het tegen den grond sloeg. De benzine-tank vloog in brand en onmiddellijk daarop stond het ge- geheele groote vliegtuig in lichter laaie. Twee in zittenden konden nog bijtijds uit het brandende vliegtuig komen. Een sergeant en een vaandrig werden zwaar gewond naar het ziekenhuis overge bracht. De twee overige inzittenden kwamen in de vlammen om. Het zijn twee onderofficieren, die bei den gehuwd waren. Een van beiden laat een vrouw en drie kinderen achter. AARDSCHOKKEN IN BRAZILIë. Ruenos Airles. In de provincie Cordoba zijn krachtige aardschokken waargenomen. Vooral te San Pacho waren de schokken duidelijk merkbaar. De bevolking heeft in de open lucht overnacht. Tot op dit oogenblik is nog niet bekend of persoonlijke ongelukken en groote materieele schade is aange richt. In totaal zijn ruim 50 schokken waargenomen. BEZORGDHEID OVER EUROPA. De meening van den Amerikaanschen Staatssecretaris Huil, Londen. Volgens een bericht uit Williamsburg in Pennsylvanië heeft staatssecretaris Huil aldaar Maandag een redevoering uitgesproken, waarin hij o.m. gezegd heeft; „Wij kunnen niet anders, dan zeer verontrust zijn; want aan den anderen kant van den Oceaan bestaan vele redenen tot bezorgdheid. Op het oogenblik nemen de bewapeningen toe. De theo rie dat de volken niet als vijanden, maar als nabu ren en vrienden moeten leven, schijnt te zijn opge geven." Het ln de Catskllls vermiste vliegtuig. Livingston, Manor. Maandag is men erin ge slaagd de tot onherkenbaarheid verminkte lijken van de zes mannen en de vrouw te bereiken, die om gekomen zijn met het groote vliegtuig dat Zaterdag avond in de Catskills neergestort is, gelijk we in ons nummer van gister meldden. Het vliegtuig was on derweg van New Wark naar Chicago en was tegen de top van een grooten boom op den berg gevlogen en neergestort, waarbij het in vlammen was opge gaan. De twee piloten, de stewardes en vier passa giers zijn of wel onmiddellijk gedood, dan wel le vend binnen de cabine verbrand. Toen het vliegtuig vermist werd, zijn onmiddellijk een reeks toestellen opgestegen, die de bergen hebben afgezocht, gedu rende den geheelen Zondag en Maandaf, totdat men er eindelijk in geslaagd was de plaats te ontdekken waar het ongeluk gebeurd was. HET BANDITISME IN HET OOSTEN. Amerikaansche missionarissen bedreigd. Peking: 4 Amerikaansche missionarissen in Haitsjow in de provincie Kiangsoe hebben een schrij ven ontvangen, waarin zij met moord bedreigd wor den, wanneer zij niet binnen 2 maanden een bedrag van $200.000 betalen. De brief is onderteekend o.m, door 2 bekende bandietenleiders, die 2 jaar geleden den Amerikaan Vinson hebben vermoord. DUITSCHE ZEIL VLIEGER DOODELIJK VERONGELUKT. Bitterfield, 12 Juni (V.D.): De 23-jarige zeilvlieger Dr. Wolfgang Boenninghausen is Maandag bij het af leggen van een examen voor het verkrijgen van het B-diploma doodelijk verongelukt. Kort na het loskop pelen van het zweeftoestel stortte de man van een hoogte van 50 M. naar beneden. Hij kreeg een dub bele schedelbreuk en overleed na enkele oogenblikken. GROOTE BOSCHBRAND BIJ UELZEN. In de nabijheid van de Duitsche nederzetting Rhein- metall is een boschbrand ontstaan, die in de voorra den droog hout rijkelijk voedsel vond en zich dan ook snel uitbreidde. Niet minder dan 1500 tot 1700 mor gen bosch werden door het vuur vernield. Voor oen klein gedeelte bestond het vernielde hout uit 70-jarige boomen, voor het grootste deel uit 20-jarig hout NIEUWE POOL-EXPEDITIE. Wladiwostok: Dezer dagen zal de ijsbreker „Lidtke" vertrekken voor een Pool-expeditie, waar aan talrijke geleerden zullen deelnemen, onder leiding van prof. Wiese. Dit zal de tweede poging zijn om do noordelijke zeeweg in oost westelijke richting te ont dekken. MERVOUDIGE STRAFKAMER Zitting van Dinsdag 12 Juni. Uitspr. 6 Juni. Jacob B., garagehouder, Wervershoof, diefstal, 1 maand gev. Annie J., kelnerin, Den Helder, meineed, vrijge sproken. Gerrit Jacob J., chauffeur, Zwaag, hooger beroep overtreding motor- en rijwielwet, vonnis Kanton gerecht Hoorn bevestigd. Pieler K. en Arie P., arbeiders. Harenkarspel, diefstal van te veld staande kool in vereeniging, 8 dagen aangehouden. Franciscus B., kelner. Alkmaar, hooger beroep vonnis overtreding Alkmaarsche politieverordening art. 195, niet ontvankelijk verklaard. Machiel Cath. v. d. L.. landbouwer, Gr.-Schermer, smaadschrift, vrijgesproken, opzet niet bewezen. Wilhelmina H., huisvr. H. P., Amsterdam, eenv. beleediging of smaad, f 5 boete of 1 dag hecht. Corn. K., chauffeur, Oudesluis, hooger beroep overtreding motor- en rijwielwet, vonnis bevestigd. A. J. van A. en Joris van W., hypotheekbezorgers, Utrecht, poging tot oplichting te Den Helder, ver stek-vonnis bekrachtigd. Corn. V., veehouder, Oudkarspel, hooger beroep vonnis melkbesluit. Volgens le lid melkbcsluit, zijnde algem. maatregel van bestuur, veroordeeld tot f 1 boete of 1 dag. Opschudding, doordat het ijs begon te persen. Angstige oogenblikken. Een van de laatste nachten, die de nog aanwezige leden van de Tsjeljoeskin-expeditie op het ijs moes ten doorbrengen, bracht het kamp nog eens in op schudding, doordat het opnieuw aan den druk van de op elkander schuivende ijsschotsen werd blootge steld. De speciale correspondent van de Izwestija, 'Boris 'Gromof, geeft daarvan in zijn blad een le vendige beschrijving, waaraan de N.R.Ct. het vol gende ontleent: In den nacht van den zevenden April gingen wij vroeg slapen. Het werk op het vliegveld was dien dag zeer zwaar geweest en ieder haastte zich, om zoo gauw mogelijk in zijn zak te kruipen, om meteen het heele kamp bij elkaar te snurken. Omtrent één uur 's nachts werden allen gewekt door een ongewoon scherpen stoot een slag, die onder de tent. zelf scheen te worden toegebracht. Nog slaperig kropen de menschen uit hun wiegjes. Weliswaar hadden we ook vroeger herhaaldelijk de stootjes van het persende ijs ondergaan, maar zoo'n krachtige stoot was er nog nooit geweest. Na een oogenblik wachtens, gingen we weer slapen. Alleen de natuurkundige Fakidof ging niet meer slapen. Hij kleedde zich snel aan en sprong de tent uit, om naar de persing te gaan kijken. Wat is er gebeurd, Wolodja? vroeg Fakidof, toen hij „op straat" kwam. Wolodja Lepichin, de waclitdoende matroos, liep door het kamp in een geweldig rendierhemd, met een geweer op zijn schouder. Hij waakte over den slaap van de 85 inwoners van het kamp. Niets bijzonders, antwoordde Wolodja. Het perst een beetje. Ga naar je tent. Het is niets gedaan, om zonder reden 's nachts te wandelen. Jc moet slapen. Maar de stootcn begonnen opnieuw, steeds vaker en krachtiger. Ze werden begeleid door een voort durend toenemend lawaai. Zoo nu en dan was een rollen als van den donder te hooren, het knarsen en fluiten van het persende ijs. Opeens kwam het kreunen en kraken van heel dichtbij. Zonder hevel sprongen we allen als één man overeind, kleedden ons snel aan en snelden uit de tenten. Buiten de ondoorzichtige duisternis vóór het aanbreken van den dag. Ten noorden van het kamp zetten zwarte wolken op. De wind was zoo sterk, dat het een toer was om op de been te blijven en niet te vallen. Struikelend over de ijsheuvels, loopen we over haast naar de dwars door het kamp gapende scheur Daar is het de hel zelf. Geweldige ijsschotsen leunen op elkander, verliezen het evenwicht, worden weg- geperst, kantelen en groeien aan tot een ontzaglij ken muur. Deze muur steigert en glijdt vooruit, de gebouwen van het kamp bedreigend. Jongens, bren de have in veiligheid, weerklinkt het commando van den brigadier. Uit de tenten werden de dingen weggesleept, die in onze positie zoo kostbaar waren: slaapzakken, wollen hemden, dc overblijfselen vnn ons dagrant- soen. Dat alles word opgestapeld bij de mast met de roode vlag, die volgens onze berekening de ijs- muur niet zou kunnen bereiken. Op dat oogenblik begon het ijs onder ons te kra ken. Duizenden smalle, kronkelende spleetjes door voerden het heclo gebied van het kamp, tot aan onze levensmiddelenopslngplnats toe. De verdediging van het kamp werd geen oogen blik gestaakt. Met inspanning van alle krachten haastten we ons do goederen naar een veiliger plaats te sleepen. Op dat oogenblik weerklonk uit het donker de goed bekende stem van Woronin: Allen hierheen! Redt de motorbooten of ze gaan er aan! Wc hollen naar de snleet. Zorgvuldig zoeken we naar een plaats, waar het mogelijk zou zijn de boo ten over den rousarhtiffon.howpfondon muur te trek ken. Vanachter, ons opdrijvend, stroomde het wa ter op de ijsvlakte. We zien dat er geen mogelijkheid is. om de booten op een veilige plaats te trekken. Maar wat moeten we zonder booten, als hef open water komt? We moeten bet erop wagen. En we kruipen op den kwaadaardig lociendcn muur, strui kelen, vallen, bedolven door ijsbrokken, staan weer op en glijden weer, zondor om gevaar te denken. Daar is de kam. Vandaar zijn drie menschelijke gestalten zichtbaar aan gene zijde van den ijsmuur. Voor hen al hun hebben en houden. Deze drie ble ken van het heele kamp afgesneden en konden er niet toe besluiten over den dreigenden ijsmuur te klimmen. Slechts toen zij ons zagen, gingen zij het gevaar tegemoet en werkten zich snel naar boven over de brokstukken van de bewegende rotsen. In die seconde, toen ik boven op den muur stond, ging het ijsveld plotseling scherp overstag. De voet gleed uit. Ik werd ergens heen naar heneden ge slingerd, in de duisternis. De oogen openend, zag ik hoven mijn hoofd het sterk zwaaiende ijsveld. Snel maar voorzichtig gleed ik onder den ijsvoor- hang vandaan, naar waar de zware motorboot voor 56 personen stond. Toen ik daar eenmaal in veilig heid was en wij de vaten brandstof gingen weg- sleepen. voelde ik een scherpe pijn in mijn linker hand, die ik onder het. vallen bezeerd had. Tk kon mijn vuist niet dichtmaken. Al het verdere werk moest ik met één hand doen. De ijsmuur kwam onverbiddelijk op de ba rak af. Het kraken van de brekende balken weer klonk. De barak begon op zij te hellen. Het ijs- water stroomde over den bodem. Dokter Nikitin en de dynamietwerker Gordejef snelden het gebouw binnen .om de overblijfselen van de geneesmiddelen in veiligheid te brengen. Opeens verlichtte een hel dere vlam het omringende duister. Een dichte, ver stikkende nevel kronkelde naar den hemel. In de barak was een kist met lucifers ontploft, die door een geweldige ijsschots was ingedrukt. Een minuut later was het vuur gedoofd. De kam van den ijs muur stortte zich op de barak en verstikte het. Een uur later was de persng ten einde. Tot het uiterste vermoeid, keerden we naar onze tenten te rug, sleepten onze goederen terug, smolten iis, om te kunnen drinken en maakten ons gereed, om weer te gann slapen. Op dat oogenblik kwam Ko- lesnisjenkn. Hij droeg mij en ingenieur Rass op, om naar het vliegveld te gaan, om te zien hoe de persing op het landingsterrein gewerkt had en of het daar aanwezige vliegtuig van Slepnef niet beschadigd was. We gingen onmiddellijk op weg. na hevel gekre gen te hebben, om zeven uur terug te zijn. Wat was er van onzen ouden, zoo goed bekenden weg geworden?! Van do eerste seinvlag af heele bergen ijsbrokken. De kleine sloep, die hier gelaten was voor het overzetten over de spleet, was door een of ander wonder heel gebleven: de reusachtige ijsmuren waren op nauwelijks een halven meter van den achtersteven blijven staan. Halverwege, over de spleten springend en de ijs bergen, die zich in den loop van den nacht hadden opgehoopt, kwamen we den commandant van het vliegveld, Sasja Pogosof, tegen. Met vreugde hoor den wij van hem, dat het vliegveld in hoofdzaak ongerept gebleven was. Slechts het oude vliegveld was in gruizels gebroken, dat, waarop de tent van de „luchthaven" opgeslagen was. Het vliegveld van Slepnef bleek op een klein ijseiland te staan. Rondom waren er reusachtige spleten en eindc- looze ijsbergen. Wij liepen niet naar het kamp terug, maar hól den: het was al bijne zeven uur. De tent van Schmidt. Daar heeft Kronkelj zich gevestigd met zijn nood-radiotoestel. We roepen hem naar bui ten, daar we den zieken leider niet willen storen. Maar men vraagt ons binnen te komen. Ons buk kend, kruipen we naar binnen, Tegen den linker kant van de tent Bobrof en de bioloog Stachanof. Midden tusschen hen in. Otto Joelewitsj. mager, uitgeput, bleek. In den hoek zit Krenkelj. reeds met de hoofdtelefoon. Snel en kort doen wij verslag van den toestand van het vliegveld, om Schmidt niet te zeer te ver moeien. Otto Joeljewitsj opende met moeite de oogen en stil over zijn baard strijkend, probeerde hij aandachtig te luisteren. Maar zijn krachten namen snel af. Zijn oogleden zonken toe en slechts met geweldige inspanning dwong hij zichzelf met het hoofd te knikken, toen wij haperend ons ver haal beëindigden. Ik kan mijn voeten van vermoeidheid nauwelijks meer bewegen en weet niet, hoe ik in mijn tent kom. Daar val ik in slaap, zonder me nog te hebben kunnen uitkleeden Nieuwe onrust wekt mij: meer en meer komt het ijs op het kamp af. in zijn woede alles vernielend, dat het in den weg komt. Het leek wel. alsof de natuur besloten had. ons, hoe dan ook. te verderven. Maar wij streden hard nekkig, iederon duim van ons gebied verdedigend. Er verliepen nog vier dagen, voor wij op vasten bodem stonden.

Schager Courant | 1934 | | pagina 5