i pracuscne nu 1 s» Heid" t. 1 U„- zandbak EN WATERBAK- SIERLIJKE JAPONNETJES VOOR MOOIE ZOMERAVONDE af, wom^TTTim X De mode van dit W>. Kleine wenken voor de heeren. I l In modetijdschriften worden de heeren der schepping over het al gemeen eenigszins stief moederlijk bedeeld; la ten wij hen daarom hier eens bijzonder ge denken. Het kleine scheer* kastje op onze afbeel ding bevat alles, wat een man voor zijn och tendtoilet noodig heeft en maakt het hem mo gelijk om alles weg te bergen, zoodat niets blijft slingeren en weg raakt. Eenvoudiger ia de kleine hanger, waarin men tandenborstel en scheerapparaat, kwast, zeep en tandpasta kan opbergen. De dassen- houder zal ongetwij feld ook goede diensten doen en men kan hem zoowel horizontaal als verticaal ophangen. Een vuuraanstekertje is op de rooktafel een onmisbaar voorwerp en do afgebeelde kleine huisbar, met een ijskoeler is onge twijfeld een wensch van menlgen man, die toch zeker niet eeuwig onvervuld hoeft te blij ven 1 geeft ons heerlijke stof fen om aardige japon netjes te maken voor mooie zomeravonden: glasbatfst en organdi. De eerste stof heeft ge bloemd het aardigste effect; van de tweede doet men beter om een eenvoudig, liefst recht lijnig patroon te ne men, hoewel ook ge bloemde organdi aller bekoorlijkst staat. De vloeiende lijn van een zomersch avondja ponnetje wordt bevor derd door eenvoudige, rechte lijnen. Men doet het besta om alleen ver sieringen in den vorm van strookjes en derge lijke aan te brengen onder de knie en bij de schouders. Van de beide model len op de afbeelding is de linksche een kleed van glasbatist met teer- violette bloemen op 'n beige fond. Om het middel wordt een zij den band gedragen in de twee hoofdtintcn van het Japonnetje. I gehouden en heeft alleen een hreede, stijf Rechts is een kleed van witte organdi met uitstaande fichukraag met volants en een lichtblauwe streepen. Dit is geheel recht toefje bloemen als ecnige versiering. KLEINE SCHOONHEIDSWENKEN. Pas op voor een onderkin! De aanleg voor een onderkin is vaak er felijk, maar vaak ook een gevolg van ver- waarloozing. In beide gevallen zal men goede resultaten ondervinden van een nachtelijke wikkeling. Voor het naar bed gaan legt men een enkele malen gevou wen, in koud water gedrenkte doek onder do kin, bedekt deze geheel met Blllrothba- tist en legt er een servet omheen, dat op het hoofd vastgeknoopt wordt. Do wikke ling moet zoo vast zitten, dat de vochtige doek niet kan verschuiven. 'b Morgens wordt de huid met koud wa ter gewasschen, grondig geklopt en gekne pen. Door de inwerking van het vocht ge durende den nacht is het vet eenigszins log geworden cn wordt door een kleine massage zoo onrustig gemaakt, dat het zich verdeelt en langzamerhand verdwijnt. Verder moet men bij het loopen, staan, liggen en zitten voortdurend op zijn hou ding letten. Nooit moet men de kin om laag drukken, (zooals zoo vaak geschiedt in een zittende houding, wanneer men een to vast en te hoog corset draagt en des nachts moet men zoo plat mogelijk liggen, eventueel zonder hoofdkussen, zoodat do hals glad gestrekt is. Hierop moet men ook letten bij het gaan. Afgezien van du onderkin heeft de houding van het hoofd een reusachtigen invloed op de schoonheid van den gang en de uitdrukking der li chaamsbeweging. DE HOOIKOORTS IN AANTOCHT. Laat u tijdig behandelen! Voor tal van menschen, groot en klein, komt met het begin van den zomer ook do angst terug voor de hooikoorts, waarvan zij elk jaar opnieuw last hebben. Zij, die voor deze aandoening gevoelig zijn, kun nen in ernstige gevallen last hebben van onophoudelijk niezen, koortsverschijnselen, ssthma en andere onaangename stoornis- ten. Hooikoorts berust op overgevoeligheid voor het stuifmeel van sommige grassoor ten; wil men de aandoening voorkomen, dan moet de behandeling nu beginnen, zal zij kans op succes hebben. Men heeft in zekeren zin zeer gunstige resultaten bereikt met geregelde, speciaal gedoseerde injecties van een extract uit verschillende grassoorten, die hooikoorts kunnen veroorzaken. Kinderen behooren deze injecties slechts te krijgen, wanneer er bij hen tijdens het verloop van de hooi koorts asthma optreedt. Voor het overige kan men lijders aan hooikoorts slechts aanraden, om zoo mogelijk die omgeving op te zoeken, die gunstig is voor hun toe stand. Zij vinden haar niet alleen in de stofvrije lucht van het hooggebergte, maar ook dicht bij huis, n.1. aan de Noordzee kust en vooral op de Waddeneilanden. DE TIJD VOOR KARNEMELK. Vanaf de lentemaanden moet men veel aandacht schenken aan karnemelk. Niets Is gezonder en versterkender dan een kar- m-mclkkuur. Men drinkt 's morgens op de nuchtere maag een glas vol cn 's middags nog een in plaats van de gewone middag- koffie. Men zal zien hoe frisch men zich reeds na enkele dagen voelt. Bovendien is karnemelk een uitstekend schoonheids middel. Men bevochtigt het gezicht met een in karnemelk gedoopt linnen lapje en laat do melk in droogen. Zelfs bij zonne brand kan men een verzachtendo werking waarnemen. In ieder geval is het middel eenvDudig en niet duur, zoodat iedereen 't kan gsbruiken. EENVOUDIG JAPONNETJE van geruite wasch-stoL 7236 De zomer vraagt telkens variatie in do keuze der japonnetjes, het geen mogelijk ge maakt wordt door de inderdaad bil lijke prijzen, die het mogelijk ma ken nog eens wat extra te naaien. Ons model, van 'n aardig vroolijk ruitje heeft een puntig overslaand voorpand met kleine smalle shawlkraag. Het geheel bestaat uit een lijfje, dat zich voortzet tot op heuphoogte, met om het middel 'n ceintuur. Het bo venstuk wordt op de rok gestikt, die 'n gladde achter baan heeft en aan de voorzijde naar binnen gevouwen plooien, waardoor de onderwijdte ruimer wordt. Patronen verkrijgbaar tot en met maat 46. VERZORG UW TAFELZILVER Tafelzilver, dat tijdelijk niet gebruikt wordt, bedekt men niet een dun laagje glycerine of lanoline en wikkelt het in wit olie- of zijdepapier. Daarna wikkelt men er nog flanel omheen. Voor het gebruik moet het natuurlijk flink gewasschen wor den met sodawater en goed gedroogd. LUCHT, WATER EN ZON. I I De warme zomerda gen lokken ons naar het water om te zeilen, te roeien of te zwem men, hetzij voor de hcelo vacantie, hetzij telkens voor een kort weekend. Hierbij zal men veel plezier bele ven van een badcos- tuum, waarop een kort, ruim rokje kan worden geknoopt en desge- wenscht ook een ruim sportjasje kan worden gedragen. Het geheel wordt uitgevoerd in ef fen tricot, wol, linnen of jersey, in de een of andere frissche mode kleur, doch het boven stuk van het badcos- tuum is van gestreep te stof, waarin zich na tuurlijk do genoemde kleur moet herhalen. Verder zien wij een strandcostuum afge beeld, met een lange, grijze of zandkleurige linnen pantalon, die opzij met roode veters is dichtgeregen. Do garneerstof is eveneens rood, bijv. roode tricot. Op het aparte bovenstuk kan desge- wenscht een bijpassend, nauwsluitend jas je met wijd uitvallende mouwen worden gedragen. Vorder kan men het geheel aanvullen In eiken tuin, ook in den meest ver zorgde, moet een kind zijn hoekje kunnen krijgen. Liefst wijzen wij daarvoor een plekje aan, dat Moeder goed in het oog kan houden, vanuit het raam van huiska mer of keuken. Het is immers veel beter, als de kinderen rustig en veilig in den eigen tuin kunnen spelen cn niet naar een openbaar speelterrein behoeven te gaan. C.rootere kinderen zullen op het hun toe gewezen stukje grond graag bloemen of „groenten" planten, maar de kleintjes heb ben het meest nrin een zandbak. Deze kan men gemakkelijk zelf maken van groote, gelijkmatig gevormde margarinekisten, die na het verwijderen van de overtollige zijwanden naast elkaar geplaatst en aan elkaar gespijkerd worden. Men kan van vier, zes of negen kisten een zandbak ma ken van de gewenschte afmetingen. Daar na wordt een even groot vak in den tuin ongeveer 10 c.M. diep uitgegraven, zoodat de kist erin gezet kan worden. Daarna wordt zij gevuld met wit zand. Natuurlijk mogen er in do kist geen spijkers uitste ken, waar de kinderen zich aan kunnen bezeeren. Men kan ook enkele zijwanden laten staan; do kinderlijke fantasie kan van do daardoor gevormde vakjes nog heel wat maken. Meer moelijkheden levert een waterbak op. Een kuil is spoedig genoeg gegraven, doch voor hot bckleeden daarvan heeft niet iedereen het geschikte cement tot zijn beschikking. Zulk een bak is echter een broedplaats voor muggen; de wanden ra ken na eenigen tijd met een groene, glibbe rige laag overdekt, terwijl het schoonma ken cn opnieuw vullen van do bak een heel werk is. Het is veel eenvoudiger om een groote zinken hak in den uitgegraven grond to zetten, zoodanig dat do bovenrand op gelijke hoogte komt met de aardopper vlakte. Zulk een teil of kuip kan gemak kelijk uit het gat in den grond worden ge- lichten zoo vaak, als dit noodig is, op nieuw worden gevuld. Waar hij het druk ke spel der kinderen het water natuurlijk spoedig verontreinigd wordt, is dit een groot voordeeL KLEINIGHEDEN, DIE HET LEVEN VERGEMAKKELIJKEN. Wanneer men schroeven niet los kan krijgen, omdat zo roestig zijn geworden, dan hoeft men slechts enkelo minuten een heet strijkijzer to houden, en dan kan de schroef zonder veel moeite verwijderd wor den. Ook oude, verroeste stalen pennen Hooft men niet weg to gooien. Ze worden weer heel goed bruikbaar, wanneer men ze herhaaldelijk in een rauwe aardappel steekt, die de roest verwijdert Wanneer men inkt noodig heeft om de wasch to merken, dan kan men deze makkelijk zelf maken door een weinig roode wijn te mengen met azijn. Een merk met deze oplossing kan men noch door wasschen, noch door bleeken verwij deren. Men doet beter het merk niet op het stuk waschbaar goed zelf aan te brengen, maar een smal handje te nemen, en dit te merken. Dit bandje naait men dan erin. Pannen cn Potten, waarin spijzen aan gebrand zijn, kan men het best met zout schoon maken. Men vult ze met zout wa ter en laat ze ecnige uren staan, waarna men de aangebakken korstjes zonder veel moeite kan verwijderen. Lcdcrovertrekkcn van meubelen kan men weer hun oude schoonheid geven, door zo zorgvuldig met warme melk af to strijken. Nadat de melk opgedroogd is, be strijkt men met behulp van een schilders- penseel het leer met eiwit. Is do kleur ver schoten, dan verft men de verbleekte plaatsen met wat passendo beits, natuur lijk voordat het eiwit wordt aangebracht door een vroolijk gestreepte hadtasch van sterke, waschlmre stof, bijpassende sanda len, een gevlochten ceintuur, een geranden hoed, een badmuts, die een kapsel imiteert en allerlei speelgoed als drijvende ringen of ballen. GOEDE KNIPPATRONEN. Ten gerieve van onze lezeressen stelt on ze Moderedactrice uitstekende patronen met fraaien pasvorm beschikbaar, die te gen den kostenden prijs van f 0.,r>8 worden toegezonden, na overschrijving van dit bedrag op Giro-rekening 191919 t.n.v. den Knippatranendienst te 's-Gravonhnge. Pa tronen kunnen ook per brief aangevraagd worden met bijsluiting van f 0.58 in post zegels aan de Moderedactrice van dit blad. Muzenstraat 5 B, te 's-Gravenhage. De natronen worden U tegelijk met een num mer van ons nieuwe Modeblad, waar on geveer 50 modellen zijn afgebeeld, toege zonden. Denkt U er vóóral aan de juist»- maat en het nummer op te geven? VOOR DE KEUKEN. Drlo in do pan. 300 gr. bloem, 20 gr. gist, of 300 gr. zelfr. bakmeel, ong. 2l/2 d.L. lauwe melk, 100 gram sultane rozijnen, ong. 75 gram boter om te bakken ol sla olie, 2 eieren, zout We kunnen voor deze koekjes, waarvan het beslag tamelijk dik moet zijn, zoowol bloem met gist als zelfrijzend bakmeel ge bruiken. Bij gistbeslag nemen wij lauwe melk en laten dit den noodigen tijd rijzen, terwijl bij het gebruiken van zelfrijzend bakmeel koude melk wordt genomen en 't beslag dadelijk gebakken moet worden. We doen het beslag in een kom, maken in het midden een kuiltje, strooien het zout over de bloem en beginnen van het midden met de bloem met de geklopte eieren te vermengen, voegen daarna tel kens een scheutje melk hij en gebruiken ongeveer 2l/2 d.L., misschien ook wel iets minder, dit hangt geheel af van de bloem, daar deze soort meer vocht in zich neemt dan andere. Het laatst roeren wij de rozijnen door 't beslag en bakken daarna in de koekepan met boter of slaolie kleine ronde koekjes, ongeveer 3 stuks. Wanneer men kleine vierkante, driehoekige vormpjes heeft, dan kan men deze hiervoor gebruiken, hetgeen een aardig effect geeft Lemon Cheeso. 3 eieren, 3 citroenen, 100 gram boter (Margarine), 225 gram suiker. We smelten de boter en lossen er de sui ker in op, voegen daarna de sap van de citroenen en het laatst de goed geklopte eieren. Het gemakkelijkst gebruiken we de steel, die we op een asbest plaatje zetten, onder een niet al t e groote gasvlam. Daar na kloppen wij met de garde voortdurend, totdat de massa tot het kookpunt te geko men. Alles moet gelijkmatig gebonden zijn MASSAGE VAN TANDVLEESCH. Bij de verzorging der tanden wordt veel gezondigd, ofschoon wij ons allen bewust zijn, welk een grooten schat wij in onzo tanden hebben, wanneer zo gezond en in een goeden toestand zijn. Men mag nooit verzuimen om de tanden 's avonds vóór het slapen gaan, grondig te spoelen en te poetsen. Ook 's morgens moet dit na tuurlijk gebeuren, en hierbij mag men de tandenborstel niet recht over do tanjjen bewegen, maar moet men steeds van bo ven naar beneden poetsen. Wanneer het tandvleesch bij het poetsen begint te bloe den, dan doet men een paar druppels wa terstof-superoxyde in hef water, dat men gebruikt om den mond mee te spoelen. Het is verder aan te bevelen om het tand vleesch zoo nu en dan met duim cn wijs vinger te massccren, opdat het bloed er goed doorheen stroomt, en het zijn frisch- roode kleur behoudt LET OP UW UITERLIJK. Waar blijft u met uw beenen? Een goede houding is een der voornaam ste geheimen van de vrouwelijke schoon heid, doch ook een der meest verwaarloos de. Dit geldt met name van de houding der beenen. Vooral wanneer men. in een lage stoel zittend, om zich heenkijkt, ziet men op dit gebied de leelijkste dingen. Wie zooiets eenmaal is opgevallen van een ander, moest eigenlijk voor haar gcheele leven gewaarschuwd zijn. Het is werkelijk ongelooflijk, hoezeer een leelijke houding der beenen den geheelen uiterlijken in druk kan bederven. Wanneer men met de beenen naast el kaar zit, moeten de knieën bijeen zijn en de voeten op eenigen afstand naast elkaar worden geplaatst, met de punten een wei nig naar buiten. Nog beter is het, de eene voet voor de andere te plaatsen (zonder tusschenruimte), wat een verlengde lijn geeft, die den geheelen indruk van de hou ding ten goede komt en vooral bij een lan ge avondjapon uitstekend staat. Het krui sen der voeten is minder aantrekkelijk. Zit men met de beenen over elkaar, dan moeten de punten van heide voeten in de zelfde richting wijzen. Bij het opstaan wordt het lichaamsgewicht over beide voe ten gelijkmatig verdeeld, en niet één been naderhand bijgetrokken. EEN THEEPRAATJE. De Tibetanen voegen bij hun zeer sterk getrokken, zwarte thee zout en een klontje ranzige boter. De Russen serveeren thee met schijfjes citroen. In Marokko dient men bij de thee een strooperige vloeistof op, waarin versche kruizenmuntblaadjes drijven. Veie Arabieren koken thee en suiker te zamen. In China, het land van de thee, is men daarentegen van meening, dat deze edele drank geen toevoegsels noodig heeft. Zij schatten de thee zoo hoog, dat in bepaalde tijdperken plaatjes samengepersto thee als ruilmiddel in omloop waren. BROOD REINIGT TAPIJTEN. Wanneer men in een kamer vuile tapij ten heeft, dan kan men het aanzien van du kamer sterk verbeteren, door de tapij ten met een weeke broodkorst af te wrij ven, nadat men ze van te voren met een zachte lap grondig gereinigd heeft. Door het afwrijven met brood wordt niet slechts het vuil verwijderd, maar de kleur van de tapijten wordt belangrijk frisscher. m PRACTISCHE WENKEN. Ruiten van matglas kan men *emakk&- lijk zelf maken, door de doorzichtige rui ten te bestrijken met een mengsel van fijn krijt en kaliwaterglas. Nieuwe nagelborstels moeten voor het eerste gebruik altijd gedurende twee uyr in koud water worden gelegd. Later wor den zij telkens, zoodra dit slechts eenigs zins noodig is, gereinigd met lauw soda water. Zij worden vrij opgehangen, zoodat de lucht aan alle zijden kan toetreden. Vlekken van onbekende herkomst moe ten uit de betrokken stof verwijderd wor den door voorzichtig wrijven met vlekken water, waarin spiritus en een weinig eigeel zijn gemengd. Daarna wordt de stóf met lauw water nagespoeld en opgestre ken.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7