Steunverleening den Landbouw. PRINSES JUUANA NAAR ENGEAND. Natuurschoon en landbouwbelangen. Velerlei moeilijkheden. „DOOD WATER." Poslzegelautomaten aan de postkantoren? HUIDUITSLAG met jeuk die dol maakt veroorzaakt vurige wond KLOOSTERBALSEM De geheimzinnige handtasch. Ondiepten in het IJsselmeer. Donderdagavond met de „Batavier V" vertrokken. Uitgeleide gedaan door de Koningin. Donderdagavond om zeven uur is Prinses Juliana met Haar gevolg met de „Batavier V" van Rotter dam naar Londen vertrokken. De Prinses werd aanvankelijk om half zeven te Rotterdam verwacht. Min of meer tot verrassing van de autoriteiten, die de regeling van het vertrek op zich hadden genomen, arriveerden reeds om zes uur drie hofauto's uit Den Haag aan de kade, waar de Batavier V gelegen was, op ligt Müller-terrein bij de Jobshaven. In de eerste auto waren gezeten. H.M. de Koningin en de Prinses. Het gezelschap werd verwelkomd door Dr. A. G. Kröller, directeur van de N.V. Müller en den heer Kuyk, procuratiehouder van de N V., die de reis naar Londen meemaakt. Tot het gezelschap van de Prinses behooren Jonkvrouwe Tets, Jonkvrouwe De Brauw en Baron Baud. Het gezelschap begaf zich direct aan boord en na dat de Prinses Haar hut bezichtigd had, verscheen Zij met de Koningin op het sloependek. De Batavier V heeft reeds verscheidene malen «Ko ninklijke passagiers aan boord gehad. oa. hebben drie jaar geleden de Koningin en de Prinses met dit schip een reis naar Noorwegen gemaakt. Toen is ook de accomodatie van eenige hutten verbeterd, zoodat thans geen extra maatregelen voor de reis van de Prinses behoefden te worden getroffen. Om tien minuten voor half zeven verliet H.M. de Koningin en Haar gevolg het schip, na van de Prin ses afscheid te hebben genomen. Zij reisde per auto naar Den Haag terug. Morgenochtend om half negen wordt de Batavier V te Gravesand verwacht. Per trein reist de Prinses dan via Londen naar Ivensington, waar zij do gaste zal zijn van de Gravin van Bnthlone. Na het vertrek van de Koningin is de Prinses nog even van boord gekomen, om op de kade van eenige dames en heeren afscheid te nenvn. De Prinses was gekleed in een beige mantel. Zij droeg een beige hoedje en een zilvervos. De Koningin was in rouwkleedij gestoken. De waarnemend-Hoofdcommissaris van Rotter dam, de lieer C. v. d. Pol was bij het vertrek van de Prinses aanwezig. Toen de Batavier V de kade ver liet werd het schip begeleid door een boot van de haven-, en een boot van de rivierpolitie. Het Londensche blad, de Daily Telegraph schrijft over het bezoek van Prinses Juliana aan Londen: „De Prinses komt een Londensch seizoen „doen". Zij zal gevolg geven aan een ouden wensch, haar eerste Royal Ascot te zien. Haar gastvrouw, Prin ses Alice, zal haar op 21 Juni naar de renbaan bren gen, dat is op den dag van- de Gold Cup, opdat de erfgename van de kroon der Nederlanden zal lee- ren kennen hoe dit wereldberoemd modefeest er in werkelijkheid uitziet. De Prinses zal in de namiddagen en avonden deel nemen aan vele belangrijke partijen en haar ochten den zullen zijn gewijd aan de bezienswaardigheden van Londen, in het bijzonder de musea. Bij aan komst op Vrijdag zal de Prinses afgehaald worden door haar familielid Prinses Alico. die een nicht is van wijlen Koningi nEmma en door Lord Athlonc. Zij zullen rechtstreeks naar Kensington Palace, het tehuis van de Athlones. gaan waar Prinses Juliana opnieuw de kamer in zonlicht-geel op de hoogste verdieping zal hebben. Zaterdag vertrekt de Prin ses naar Windsor Castle, waar zij de gast zal zijn van den Koning en de Koningin. Op 26 Juni zul ter eere van do troonopvolgster een bal worden gehouden in de Nederlandsche legatie, waar ook leden van de Britsche Koninklijke Jamilic zullen komen. Een diner vooraf van vijftig, door den N'ederlandschen gezant en mevrouw Van Swindercn worden bijgewoond. De Prinses zal vele uren door- te geven, zal eveneens door de koninklijke gast brengen inet Lady May Abel-Smith, een oude vrien din van haar meisjesjaren. Kleine diners zullen wor den gegeven in Kensington Palace voor Prinses Ju liana. Ze zullen een informeel karakter dragen met liet oog op het feit, dat het bezoek een particulier karakter draagt. Tegen overmatige eischen der natuurbe schermers. De drie centrale landbouworganisaties, dc Chr. boe ren- en tuindersbond in Nederland, de r.k. Ned. boe ren en tuindersbond en het Kon. Ned. Landbouwco- mité, hebben zich met een adres tot den ministerraad gewend, waarin dringend wordt verzocht, in verband met de belangen van land- en tuinbouw, niet tege moet tc komen aan den drang, die blijkens uitlatin gen in dc pers in zoo krachtige mate op de regee ring wordt uitgeoefend tot behoud van het natuur schoon. Adressanten zeggen steeds bereid te zijn geweest voor overleg en samenwerking in alles wat het platte land betreft. Zij meenen, dat bij den opbouw en ont wikkeling aan wenschen van de stedelijke bevolking tegemoet kan worden gekomen, doch dat zij stelling zouden moeten nemen tegen verdere pogingen, om de ontwikkeling van en het leven op het platteland in nog verdere mate rechtstreeks onder invloed te bren gen van de stedelijke levenseischen, waardoor het a. h. w. zou komen te staan als een verlengstuk van de stad. PIJN IN DEN RUG? NEEMT U IN ACHT. Wanneer tengevolge van een gevatte koude, over werking, te veel inspanning, slijtage, enz. bepaalde organen trager beginnen te werken, doen zich ver schijnselen voor, waarvan men dc oorzaak dikwijls tevergeefs zoekt. Het valt echter gemakkelijk te be grijpen, dat zich als gevolg dier trage werking on zuiverheden in het lichaam ophoopen en onder deze is een afzetting van urinezuur in de gewrichten en organen het meest te vreezen. Gewoonlijk merkt gij dan op: pijn in den rug of de Andenen, hoofdpijn, een loom of duizelig gevoel, rheumatische pijnen, en meerdere verschijnselen van onwel zijn, die, naar gelang van de lichamelijke gesteldheid van den lij der verschillend kunnen optreden. Vcrwaarloozing van dergelijke verschijnselen kan tot zeer onge- wenschte verwikkelingen leiden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen hebben gedurende de dertig jaren, waarin lijders aan dergelijke ziekte verschijnselen ze leerden kennen en waardeeren, naam gemaakt en getoond, dat zij de afvoerorganen (bij trage spijsvertering gebruike men eenige Foster's maagpillen) opwekken tot gezonde werking. Een kur met Foster's Rugpijn-Nieren-Pillen maakt, dat rijk en gezond bloed uw aderen doorstroomt en ge- zondhed en kracht aan alle levensorganen gebracht wordt. Verkrijgbaar bij apothe- x kers en drogisten '<x II.-. f 1-75. «n f3.- p. f JA H doos. omzetbelasting in- /SÊKgk begrepen. ïf Let vooral op den I ERENj juisten naam. V 'jgageg TAfoilEU'^, v IS DE UITERSTE GRENS BEREIKT? VOLGENS BEREKENING ZOU IN 1934 ONGEVEER 220 MHLIOEN UITGEGEVEN MOETEN WORDEN. Blijkens het Voorloopig Verslag van de com missie van rapporteurs der Eerste Kamer over de begrooting van het Landbonw-Crlsisfonds zijn verscheidene leden van oordeel, dat het verlee- nen van steun aan den landbouw een wel zeer zwaren last op ons volk legt. Volgens de recente, alleszins betrouwbare berekening, wordt het to tale in 1934 aan steun alt te geven bedrag ge raamd op ongeveer f 220 millioen. Misdien be hoort naar de meening der leden, hier aan het woord te worden gestreeld naar een ver laging van die som, en voorts naar meer even redigheid in de verdeeling der bedoelde lasten. Dat de huidige steunregeling niet bevredigt, acht ten zij wel verklaarbaar. Ten gevolge van de over productie toch zijn de prijzen van onderscheidene, in den landbouw gewonnen artikelen neergedrukt. Dit heeft aanleiding gegeven tot het verstrekken van steun in den vorm van bijslag op den prijs. Hierte gen bestaat geen bezwaar, indien niet tot het ge nieten van steun gerechtigd zouden zijn alle pro ducten, geheel afgezien van, de vraag, of zij behoefte er aan hebben. Zoodanig stelsel spoort indirect tot verhooging der productie aan, en verergert aldus crisistoestand, zeer ten nadeele van de gemeenschap, te meer daar steeds meer artikelen in dc prijsrege ling van het Landbouw-Crisisfonds worden betrok ken. Gelukkig echter is in den laatsten tijd een stre- v„n naar vermindering van dc productie waarneem baar. De leden, hier aan het woord, spraken de hoop uit, dat dit allengs zou leiden tot vermindering van het bedrag, hetwelk aan steun wordt verleend. Erkennende, dat de overheid den landbouw, waarin meer dan de helft van dc bevolking directelijk of indirectelijk een bestaan vindt, niet onbeschermd mag laten, vroegen deze leden zich niettemin af, of thans te dien aanzien niet de uiterste grens was bereikt, juist met het oog op dc belangen van de consumenten. Deze immers moeten in vele gevallen niet slechts de hooge kosten op brengen, welke een gevolg zijn van de kunstmatige waardevermeerde ring der door hen verbruikte landbouwproducten, doch worden daarenboven belast met het verlies, hetwelk op den uitvoer van artikelen als boter, ba con en eieren wordt geleden. Nog was bij die lieden de vraag gerezen, of de uitvoer niet te zeer wordt opgedreven, aangezien de daarbij gemaakte prijzen soms van dien aard zijn, dat de eerste productiekosten niet worden gedekt, zoodat veeleer verdere inkrimping van de productie aanbeveling verdient. Weer andere leden vestigden de aandacht op het groote verschil, dat bestaat tusschen de wijze, waar op aan den landbouw steun wordt verleend, en die. waarop in de nooden van den werkloozen arbeider wordt voorzien. Zij wilden ook het loon van den landarbeider van Overheidswege doen vaststellen en desgcwenscht den werkgever een bijslag verleenen. Autarkie bepleit. Enkele andere leden waren eveneens van oordeel, dat dc bevolking op den duur niet in staat zal zijn De Nederlandsche filmnemeenschap doet onthullingen: Jan Musch als filmacteur. Er zijn in dc pers in do laatste maanden hier en daar kleine berichten gelanceerd over do film „Dood Water", waarin Jan Musch een hoofdrol sneelt en die ergens in Yolcndam of daaromtrent zou worden opgenomen. Het was weinig bekend, dat een Hollandsche associatie van filmproducenten, in verband van de Nederlandsche filmgemeenschap reeds meer dan 5 maanden vanaf 27 September 1933, aan deze film werkzaam waren. Nu de film onge veer klaar gekomen is. acht de filmgemeenschap de tijd gekomen, de noodige geheimen via een pers conferentie te ontsluieren. De Nederlandsche filmgemeenschap, zoo vertelde ons de regisseur Gerard Rutten. heeft zich met de film „Dood water" naar het scenario van Simon Koster gewaagd aan de drooglegging van de Zui derzee, maar heeft dit onderwerp op een andere wijze aangepakt, dan bijvoorbeeld Joris Ivens in zijn bekende „Zuiderzeefilm". Hier niet alleen een symphonie van zand, water en machines, hier het groote probleem, dat zich aan de visschers voordoet en waaromtrent velerlei meeningen ontstaan zijn, die op hun beurt aanleiding geven tot groote ver schillen, niet alleen tusschen de verschillende ge neraties der visschers onderling, maar voornamelijk tusschen oud en oud, jong en jong. Men heeft in Volendam met alle aandacht de ge sprekken beluisterd, de meeningen bestudeerd en uit dit alles het dramatisch gebeuren geput, zooals dat zich op het oogenblik in de dorpen rond de Zui derzee voltrekt. Het was de bedoeling, de stem van de bevolking zelve, uit dit filmproduct duide lijk te laten spreken. Tenslotte spreekt zich de film voor drooglegging uit, omdat het algemeene uiteindelijk boven het in- divdiueele moet zegevieren. Jan Musch als lilmspeler. Jan Musch speelt de hoofdrol. Het is gebleken, dat Jan Musch niet alleen een groot tonneclspeler. doch tevens een sterk filmspeler is Naast hem vervullen Mejuffrouw Hclga Gogh en de heeren Max Croiset, Johan Schildhuyzen en Jules Verstrate belangrijke rollen. De allervoornaamste bezetting echter blijven de Volendammers. De heer Walter Grohostav, die de muziek compo- peerde, deed eveneens eenige mededeelingen over zijn werk. Hij scheidde het in twee deelen: een voor spel, dat geheel apart staat, en begeleidende muziek. Wat de muziek betreft, heeft men zich hier aan een geheel nieuw experiment gewaagd. Men heeft ge tracht de camera, zoo althans zei de heer Rutten het, een eigen „stem" te geven. Hoe dit precies is, zullen wij pas kunnen beoordeelen wanneer wij rlc film zien. Niemand minder dan prof. Dr. Willem Mengelberg werkt aan het voorspel met zijn orkest en de Kon. Mannen Zangvereeniging „Apollo" mede. Het voorspel is geschreven in de strenge stijl van een cantate op dc manier van Oedipus Rex van Ni- colaas Strawinskic. Het Concertgebouworkest, dat uitsluitend het ge luid levert en niet verfilmd wordt, zal in dit voor spel alle gelegenheid hebben haar kunnen te demon- streeren. Als solist werkt F.rnst Busch een der hoofd vertolkers in de, „Drei Groschen Oper" van Pahst en in Nederland hier bekend door de radio mede. de offers te brengen, welke thans van haar worden gevorderd. Nederland zal, zoo meenden zij, zijn vroeger uitvoer-quantum niet herkrijgen. Deswege achtten deze leden het noodzakelijk, dat andere wegen dan de tot nog toe gevolgde worden inge slagen. te weten die, welke leiden tot autarkie. Ongetwijfeld zal dit, gelijk reeds in de Tweede Ka- nier is betoogd, voor handel en scheepvaart ernstige nadeelen medebrengen. Het mag dan ook van het grootste belang worden geacht, dat intijds midde len worden beraamd, ten einde de daaraan verbon den bezwaren zooveel mogelijk tc ondervangen. Ontevredenheid. Vele leden verklaarden, dat zij zich met de hier boven weergegeven beschouwingen slechts zeer ten deele konden vereenigen. Zij uitten hun waardeering voor het beleid der regeering ten aanzien van den landbouw. Wat be treft de meening. dat de landbouwers zeiven wei nig ingenomen zijn met hetgeen te hunnen bate wordt verricht, deze berust, zoo werd betoogd, op een misverstaan van de mentaliteit van den platte lander. Het is niet tegen te spreken, dat do resul taten van het landbouwbedrijf, inzonderheid het weide- en kleinbedrijf in dc zandstreken, bedroe vend slecht zijn. Dat dit velen tot moedeloosheid en anderen tot bitterheid stemt, is zeer begrijpelijk. Veelal is de belooning van den landbouwer, voor al in het kleinbedrijf, geringer dan die van den toch al slecht betaalden landarbeider. Het is dus verklaarbaar, dat bij hem de gedachte postvat dat, ondanks den ondervonden steun, de arbeid in het landbouwbedrijf niet die waardeering ondervindt, waarop liij recht heeft. Ontduiking en sabotage. Men vestigde nogmaals de aandacht op de vele gevallen van ontduiking en sabotage der regeerings- voorschriften. Daarbij had men vooral het oog op die gevallen, wanfliij door kleine ontduikingen of onjuiste opgaven in onvoldoende mate gevolg wordt gegeven aan de noodzaak van beperking van aan plant of inkrimping van den veestapel. Tn vele streken van ons land bestaat bli groote groepen van landbouwers juist het streven, de me dewerking tot naleving der van overheidswege uit gevaardigde maatregelen aan anderen over te la ten en zelf te profiteeren van kleine ontduikingen. Men was van oordeel, «lat op dit gebied nog een nuttige taak voor de landbouw-organisaties is weg gelegd. Vele leden drongen aan op beperking van den graaninvoer. Alsdan immers zou veel land kun nen worden gescheurd, bestemd voor den graanver- houw, waardoor weder dc runder- en vnrkcnsfeelt op normale wijze zullen kunnen worden beperkt. Waardeering voor het beleid. Algemeen werden woorden van waardeering ge wijd aan den omvangrijken arbeid, door den onlangs afgetreden minister van Economische Zaken ten behoeve van den landbouw verricht. Uit dc door wrochte. nog door hem onderieekende Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag, door de com missie van rapporteurs uit de Tweede Kamer nopens de onderhavige voordracht uitgebracht blijkt, zoo betoogde men ten duidelijkste, welke krachtsinspan ning was vereischt, ten einde den landbouw zooveel mogelijk tc doen blijven de bron van volkswelvaart welke hij welhaast eeuwenlang voor ons vaderland i's geweest. Voor het zoo groote aandeel, hetwelk minister Verschuur gedurende zijne, ontijdig afge- brokene ambtsperiode in de daartoe strekkende po gingen heeft gehad, bracht men hem hulde en dank. De geluidsopnamen worden verzorgd door de Cino- tone. De Nederlandsche filmgemeonschap fs op geen enkele wijze aan de Nederlandsche filmindustrie- of bedrijf gebonden en heeft daardoor haar artistieke onafhankelijkheid weten te behouden. Vooraan staande Nederlanders, leverden de financleele mid delen. De film werd gemaakt met het oog op de internationale markt. De wereldpremière heeft in Augustus ter. gelegenheid van het filmcongres te Venetië plaats. De film heeft een lengte van pl.m. 2800 meter en zal over drie weken gereed zijn. Dag en nacht in gebruik. Het Volk meldt: De waarschijnlijkheid is groot, dat binnenkort het stautshedrijf van de Posterijen, Telegrafie en Telefo nie zal overgaan tot de aanschaffing op groote schaal van postzegel-automaten. Het ligt in de bedoeling deze automaten aan de buitenzijde van de postkan toren aap te brengen, zoodat het publiek tijdens de kantooruren het gebouw niet behoeft in te gaan en tijdens de sluitingsuren toch postzegels zal kunnen koopen. De proeven met de verschillende systemen hebben geruimen tijd in beslag genomen. Dit is eenerzijds te wijten aan de omstandigheid, dat de meest gangbare munten hier te lande, het dubbeltje en het stuivertje, weinig geschikt voor liet construeoren van deugde lijke automaten zijn, terwijl anderzijds de sterk wis selende weersomstandigheden, o.a. de hooge vochtig heidsgraad. speciale eischen aan de toesiellen stellen Op korten termijn zal -thans worden beslist welke type automaat zal worden aangeschaft. ALS HET KALF VERDRONKEN IS De voormalige baanwachterswoning, staande aan de Kerkelaan te Heiloo, en welke het uitzicht op den electrischen spoorweg ten zeerste belemmerde, is af gebroken. Zooals men zich zal herinneren, werd voor eenige maanden de heer S„ die, vergezeld van zijn twaalf jarig zoontje in zijn auto de spoorbaan wilde over steken, door den trein gegrepen en gedood. WAARSCHUWING. Eerlijke handel in zuurstofcylinders uitge sloten. In liet Alg. Politieblad brengen de officieren van Justitie te Rotterdam en te Amsterdam ter kennis, dat stalen cylinderflesschen (z.g. koolzuur- en zuurstofcy- linders) steeds eigendom zijn en blijven van fabri kanten van vloeibaar koolzuur en/of zuurstof. Café houders of mineraalwaterfabrikanten krijgen slechts lijdelijk de beschikking over deze cylinders tot ver bruik van den inhoud. Zij moeten de cylinders daar na weder aan de koolzuur- of zuurstoffabrikanten teruggeven. Eerlijke handel in dergelijke cylinders is dus uitge sloten. Wanneer deze cylinders worden aangetroffen hij of vervoerd worden door opkoopers of dergelijke personen, kan worden aangenomen, dat zij door mid del van misdrijf verkregen zijn. Dank zij den K100STERBALSEM verdwijnt vond en huiduitslag ,Oe moet er niet een krabben, zeide men m{/, als Ik klaagde dat de uitslag, die ik op een kwader, morgen op mijn hand ontdekte, zoo verschrikkelijk Jeukte. Maar dooi 't krabben ontstond een wond op mijn hand zoo groot als een kwartje, welke wond mij hevige pijn bezorgde. Toen niets hielp, nam ik Kloosterbalsem. Dadelijk vermin derde hel jeukerige gevoel, de wond werd mooi zuiver, de uitslag vermin derde en verdween en ook de wond gen., L.BLUD.B. AKKERS orioiniii ra* inza*t „Geen goud zoo goed" Onovertroffen MJ brand en snfjwonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel bij Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Overal per pot v. 20 gr. f 0.60 eo 60 gr. f 1. Bovengenoemde prijs wordt verhoogd met bijslag voor omzetbelasting. Ingezonden stukken Bouw Onderwijzerswonlng N. Niedorp. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd een plaatsje in Uw veelgelezen blad, omtrent de aanbesteding bouw woning voor het hoofd der school te Nieuwe Niedorp. Bedoelde aanbesteding is gehouden onder de vak lieden van N. Niedorp. met als uilslag: Perceel a. b. J. Faus f 4818, Pb. Hoornen f 4955, Gchr. de Heer f 5195, C. Rutsen f 5200. J. Lodder 1 5515, P. Zwager f 5525. Perceel a. P. Houtkooper f 2680. Daar de begrooting van den architect een be langrijk bedrag lager was. werd dit werk niet ge gund en de aanbesteding is niet doorgegaan. Daar door de inschrijvers een heel zuinige priis is bedongen, noodigen ondergel eekenden het Ge meentebestuur van Nieuwe Niedorp uit, drie be kwame architecten uit te noodigen dit werk te bc- grooten. Eén te benoemen door ondergeteekenden en twee door 't Gemeentebestuur bovenbedoeld. Dit om uit te maken of de bedongen priis laag was of niet. De kosten hieraan verbonden, zullen worden gedragen door ondergeteekenden. U, Mijnheer de Redacteur, dankende voor de wel willendheid. Hoogachtend, J. FAUS. PH. KOMEN. C RUTSEN. Het onderzoek naar het neerstorten van het vliegtuig In het Catskill-gebergte. New York: Het onderzoek naar de oorzaken van het neerstorten van een vliegtuig in het Catskill-ge bergte, waarbij zeven personen om het leven zijn ge komen, heeft een opzienbarende wending genomen door het foit, dat verscheidene marineofficieren in burger ter plaatse zijn aangenomen, welke van do justiticele ambtenaren, die het onderzoek leiden, uit levering eischten van een handtasch inet monsters van explosieven en documenten. Den ambtenaren werd de verplichting opgelegd een streng stilzwij gen te bewaren over den inhoud van de handtasch. Toon de marine-officieren verdwenen waren ont stond bij de ambtenaren plotseling vrees, daar zij geloofden «Int de tasch in handen gevallen was van buitenlandsche agenten, die in het bezit hadden willen komen van de geheime papieren. Tntussehen werd spoedig vastgesteld, dat de tasch toch veilig In handen van de marine was gekomen. Naar het schijnt gaat het hier om documenten, welke betrekking hebben op de door do Amerikaan- sche marine gebruikte explosieve stof. naar de ver» vaardiging waarvan de firma Semetsolvay Co. ge solliciteerd heeft. Deze firma ontkent echter ten stel ligste dat het ongeluk iets zou hebben uit te staan met den inhoud van de handtasch. Ook in vliegers kringen veronderstelt men dat het vliegtuig tegen den berg te pletter is gevlogen. GEEN GEBREK AAN SCHOOLHOOFDEN*. Voor de vacature van hoofd der 4-lokalige open bare school te Austerlitz, gemeente Zeist. hebben zich 106 sollicitanten aangemeld, waaronder onder wijzers-wachtgelders der gemeente Amsterdam. Klachten van de schippers. Kampen. Door de schippers wordt geklaagd over ondiepten in het IJsselmeer. Schepen met een diep gang van 2.50 M. stooten reeds op ondiepten aan de binnenzijde van den afsluitdijk, terwijl voor den Ketel zelfs door slib moet worden gevaren. Zelfs houtschepen, die ongeveer een diepgang hebben van ongeveer 2.50 M. (zwaarder hout meer) ondervinden dezen hinder. WIELRIJDER DOODGEREDEN. Bij het oversteken van den weg. Donderdagmiddag omstreeks 5 uur is te Apeldoorn op den Arnhemscben weg ter hoogte van de Ecm- brugstraat oen wielrijder, dc 70-jarige H. Dekker, wo nende te Apeldoorn, bij het oversteken van den weg aangereden door een hem achterop komende auto, bestuurd door v. S. uit Apeldoorn. Hij liep daarbij een ernstige schedelbreuk op en was vrijwel op slag dood. Het lijk is naar een ziekenhuis overgebracht. Dc politic heeft de auto in beslag genomen en een onder zoek naar de schuldvraag ingesteld. DE GELUKKIGE VADER! In een dorpje in de buurt van Savana heeft de ?2- jarige hoer Benni bij den burgerlijken stand aan gifte gedaan van de geboorte van zijn 23ste kind. Alle kinderen, 12 van zijn eerste en li van de tweede yrouw, zijn levend en wel»

Schager Courant | 1934 | | pagina 10