HET MIJNCONFLICT IN ZUID-LIMBURG. Voorloopig bijgelegd. Zijn buurman met een bijl te lijf. Spoorwegbotsing nabij Parijs. Een vreeselijke epidemie in Mexico. Merkwaardig natuurverschijnsel. ONGEWENSCHTE PRAKTIJKEN. De opheffing van de afsluiting van den spooroverweg bij de Keinse. Hun kans waargenomen. Broeit het in Zuid-Slavië? De laatste Kermis-Zondag. Heerlen. In de Maandag gehouden vergadering van de contact-commissie voor het mijnbedrijf werd de directies het volgende medegedeeld: Rij de Zaterdag gehouden besprekingen met den rijksbemiddelaar hebben de directies en de vakbonden gelegenheid gehad hun standpunt ten aanzien van dc loonsver lagingen uiteen te zetten. De rijksbemiddelaar heefl er bij de betrokken partijen op aangedrongen nader onderling overleg te plegen. Daarbij heeft hij de aan dacht der directies inzonderheid gevestigd op het be zwaar der verzuimdiensten. De directies hebben reeds eerder de moeilijkheid erkend om de loonsverlaging toe te passen op de arbeiders, die werkzaam zijn op dc mijnen, waar veel verzuimdiensten voorkomen. Zij hebben zich tegenover den rijksbemiddelaar be reid verklaard de kwestie der verzuimdiensten op nieuw onder het oog te zien en na te gaan welke maatregelen kunnen worden getroffen, om te komen tot een meer geregeld werken op alle mijnen. In afwachting van dit onderzoek hehben de directies besloten de thans geldende loonregeling tot 1 Augus tus a.s. te bestendigen. Zij voegen ter voorkoming van misverstanden hieraan toe. dat in haar overtui ging dat een verlaging der loonen noodzakelijk is, geen verandering is gekomen. De directies zullen van het resultaat waartoe zij met betrekking tot de ver zuimdiensten zullen komen in den loop van Juli mededeeling doen aan de contactcommissie en hopen alsdan met de vakbonden overeenstemming te hebben verkregen, omtrent een op 1 Augustus ingaande nieuwe loonregeling. Na de verklaring is niet veel meer gesproken over de hangende kwestie, daar deze tot de volgende maand is opgeschort. De door den R.K. Mijnwerkersbond voor morgen uitgeschreven stemmingen in de afdeelingen om al of niet te sta ken. gaan in verband met bovenstaande verklaring niet door. Noodlottige burenruzie te Tholen. Maandagmorgen kreeg C. Joppe te Tholen ruzie met zijn buurvrouw De Leiter. Even later kwam de man van vrouw de L. thuis. Hij ontstak bij het ver nemen van de ruzie in woede, wapende zich met een bijl en begaf zich naar het huis van den buurman, waar een woordenwisseling ontstond. De L. wilde met zijn bijl Joppe te lijf. Deze trok een revolver en loste vier schoten op De Letter, waardoor deze zwaar ge wond neerviel. Onmiddellijk was geneeskundige hulp ter plaatse, waarbij bleek, dat de Letter in den buik, arm en hoofd gewond was. Zijn toestand was zooda- dig dat hij naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom moest worden overgebracht. De dader heeft zich bij de politie aangemeld en is in arrest gesteld. Hij be weert uit zelfverdediging te hebben gehandeld. Mor genochtend zal hij voor den Officier van Justitie te Breda worden geleid. Twee dooden; een dertigtal gewonden. Parijs: Een dicht met reizigers bezette trein, die Zondagavond te 22.25 uur van het Gare St. La- zare te Parijs vertrok, is nabij Houilles, Departemen» Seine et Oise, in botsing gekomen met een trein met spoorwegmateriaal. Volgens de tot nog toe ontvan gen berichten werden bij de botsing, die aanzienlijke materieele schade veroorzaakte en eenige wagons van den personentrein ernstig beschadigde, twee perso nen gedood en een dertigtal gewond. Nadere bijzonderheden. Nader uit Parijs: Omtrent het spoorwegongeluk bij Houilles wordt nader gemeld, dat daarbij in totaal 43 personen min of meer ernstig gewond zijn. Het ongeluk gebeurde kort voor middernacht Een volle personentrein reed daar tegen een leege goederentrein op, welke ten gevolge van onvoldoende stoomdruk op de baan stilstond. Bij de botsing schoven enkele wagens in elkander, anderen sprongen uit de rails. Verschei dene reizigers, waaronder drie met zware schedel- en bekkenbreuken zijn in het ziekenhuis van Nan- terre opgenomen. Anderen konden na verbonden te zijn hun reis voortzetten. De stoker en de machinist van den personentrein bevinden zich onder de zwaargewonden. Eerst na langdurige pogingen ge lukte het den machinist, die beklemd zat tusschen twee ijzeren platen, uit zijn gevaarlijke positie te bevrijden. Het bericht dat onmiddellijk na het onge luk in Parijs de ronde deed, dat twee dooden te be treuren zouden zijn, wordt niet bevestigd. De trein botsing zou gemakkelijk tot een groote ramp hebben kunnen leiden, daar op hetzelfde oogenblik op een nevenspoor de sneltrein Cherbourg-Parijs naderde. Gelukkig waren geen wrakstukken die den sneltrein tot ontsporen hadden kunnen brengen, op dit spoor neergekomen. De laatste berichten omtrent het spoorwegongeluk melden, dat de machinist aan zijn zware verwon dingen is overleden. Het spoorwegongeluk heeft dus één doode, drie zwaar gewonden en negen en der tig lichtgewonden geëischt. TORNADO IN TURKIJE. De Tarsus-streek zwaar geteisterd. Ankara: Een zware tornado gevolgd door een regenstorm, heeft Zondag boven de Tarsus-streek ge woed. Tal van huizen werden vernield, rivieren tra den buiten hun oevers. Drie boeren werden door in slaan van den bliksem gedood. AUTO-ONGEVAL. Vijf dooden, vijf gewonden. New York: Bij een botsing tusschen twee auto's in Evansville in Indiana, zijn Zondag 5 personen ge dood en 5 gewond. Kort nadat het ongeluk gebeurd was, kwam met volle vaart een derde auto aan, die op de saamgestroomde menigte inreed en nog drie per sonen verwondde. TWEE VLIEGTUIGEN TEGEN ELKAAR GEBOTST. Volgens te Londen ontvangen berichten uit Ade- laide, zijn Zaterdag boven het Parafield-vliegtuig twee vilegtuigen mei elkaar in botsing gekomen. De twee piloten, Laurence Newman, 27 jaar oud en Blair Co- wan, 19 jaar oud werden gedood. Newman was eerst drie wekan geleden gehuwd. Blindheid door den steek van een zwarte muskiet. Mexico Stad: Een epidemie van blindheid welke veroorzaakt wordt door de steek van een zwarte muskiet heef! zich reeds over drie Mcxicaansche sta ten uitgebreid. In de naaste omgeving van de hoofd stad zijn reeds verscheidene gevallen voorgekomen. De overheid stelt krachtige pogingen in het werk om de epidemie te stuiten voor deze zich over het ge- hcelc land heeft uitgebreid. Tientallen gezinnen zijn reeds uit Oaxaca gevlucht om aan deze vreeselijke epidemie te ontkomen. Een verzinkende berg. Tegucipalea: Naar de regeering van Honduras mededeelt, is de 2700 meter hoog Erapuca in het district Copan, Midden-Amerika, aan het verzinken. Een uitgestrektheid van 1300 H.A. akkerland is reeds verdwenen. De regeering heeft ingenieurs opgedra gen het natuurwonder te onderzoeken. PLECHTIGE BIJZETTING DER SLACHTOFFERS VAN DE MIJNRAMP TE BEUTHEN. Beuthen: Zondagmiddag is te Beuthen het stof felijk overschot bijgezet van de zes mijnwerkers, die bij de jongste ramp in de Harsten Centrum-mijn om het leven zijn gekomen. Behalve S.A. en S.S. en ver schillende regeeringsvertegenwoordigers, woonde een groot gedeelte van de bevolking de plechtigheid bij. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Maastricht: Een hevig onweer heeft Zondagmid dag boven een groot gedeelte van Midden Limburg gewoed. In het gehucht Pev, bij Echt. is de bliksem inge slagen in de woning van den arbeider, D. Verkooien. De man, die 48 jaar oud is, en vader van negen kinderen is, werd op slag gedood. ZWAAR WEER BOVEN LIMBURG. Bliksem Ingeslagen. Zondagmiddag sloeg tijdens een hevig onweer de bliksem in de woning van den heer Van Hannaert te Thorn. De woning brandde af. Niets kon worden gered. De heer T. kon zich door uit het raam te sprin gen, in veiligheid stellen. Te Stamproy, brandde de boerderij van de we duwe Kirkels tot den grond toe af. Ook hier kon niets worden gered. HUIS INGESTORT. Tijdens een zware regenbui is te Chicago een ver laten huis waar een aantal kinderen aan het spelen waren, ingestort. De kinderen werden onder de pui- nen bedolven. Negen hunner werden gewond, waar van twee ernstig. Het huis was twee jaar geleden we gens slechten bouw afgekeurd en bij 't spelen had den de kinderen een groot gedeelte van het binnen- houtwerk losgetrokken. Op het oogenblik, dat het huis instortte, waren twaalf kinderen er in aan het spe len. Drie konden nog ontkomen voor de muren in stortten. ERNSTIG MOTORONGELUK BIJ ANTWERPEN. Antwerpen: Zaterdagmiddag is de heer H. Blommaert uit Haarlem, die zich per motorrijwiel met zijspan naar Contich begaf, te Brasschaet tegen een boom gereden. Daarbij brak het zijspan van het mo torrijwiel af. Het motorrijwiel kwam in de sloot te recht. De 34-jarige vrouw van den heer B., die in het zijspan zat. was op slag dood; de 14-jarige dochter is met een gebroken been naar het Stuyvenberg gast huis te Antwerpen overgebracht, waar zij eenige uren later het bewustzijn nog niet had herkregen. De heer H. zelf bleef ongedeerd. DE LICHTENDE VROUW GEEFT GEEN LICHT. Men zal zich herinneren, dat eenigen tijd geleden sensatie werd verwekt door het bericht, dat een boe renvrouw in Italië lichtverschijnselen vertoonde. De vrouw is in een kliniek te Rome geobserveerd en het is gebleken, dat gedurende de 75 dagen, dat zij daa«- heeft vertoefd, de lichtverschijnselen zich geen enke len keer hebben voorgedaan. De vrouw is thans uit de kliniek ontslagen. NOODWEER IN AMERIKA. Verschillende Staten geteisterd. Chicago: Verschillende staten van het Mid den-Westen zijn geteisterd door zware onweders en stormen, waarbij zes personen om het leven zijn ge komen. De materieele schade wordt geschat op een i/2 millioen dollar. In verschillende steden is de blik sem ingeslagen, waardoor brand ontstond. Telefoon-, telegraaf- en electrische leidingen zijn over een af stand van mijlen verstoord. Ingezonden stukken Wielingen, 21 Juni 1934. Als lezer van de Schager Courant verzoek ik U beleefd om onderstaande regels als ingezonden stuk te willen plaatsen. Bij voorbaat mijn dank. Waar en boe moet ik als onvermogend arbeider mij vervoegen om tot mijn recht te komen? Den 17 Maart 1934 is mij mijn Radiotoestel, hetwelk ik had gekocht van H. Luit. Radiohandelaar te Wieringen, voor den prijs van f30 op klaarlichten dag, terwijl ik zelf afwezig was, uit mijn woning gehaald. Deze moedige heeren, die die daad pleegden, terwijl een vrouw alleen thuis is, waren H. Luit en P. Kuut. Het Radiotoestel, hetwelk ik had gekocht voor'f30, had ik reeds f26.50 op betaald en toen ik de laatste f3.50 aan Luit wou afdragen, wou Luit inplaats van f 30, wat de koopprijs was, f 37.50 hebben En dit ter wijl Luit zelf aan een ander persoon verklaard heeft, dat ik het toestel wel had gekocht voor f30. Deze per soon wil dit dan ook. indien ik nog kans krijg om mij voor de Rechtbank in deze zaak te rechtvaardi gen, getuigen. Toen ik 's avonds thuis kwam, en mijn vrouw mij het gebeurde vertelde, heb ik direct alles in het werk gesteld, om deze zaak voor het gerecht te krijgen, wat mij tot op heden nog niet is gelukt. Maar mocht er iemand zijn onder de vele lezers van de Schager Courant, die mij op dit schrijven eenige inlichtingen kan geven, om alsnog deze zaak voor de Rechtbank te doen krijgen, wil ik gaarne met dank aanvaarden. Lezers(ressen) oordeel hier eens goed over. want het kan ook U allen overkomen, en weet dan wat U direci te doen staat. Ik heb deze paar regels geschreven om mij zoodoende te recht vaardigen, in de hoop, dat er toch nog iemand is die mij zeggen kan, hoe ik deze zaak verder moet aan pakken. Met eerlijke bedoelingen, i. a., W. PATHUIS, Wieringen. Waarschuwing tegen een „Credletlnstel- ling". Amsterdam. Naar wij vernemen, houdt de justi tie zich gedurende den laatsten tijd bezig met de eenigszins duistere zaken van een instelling, die zich aankondigt met den weidschen titel van „Neder- landsch Hypotheek-, Crediet- en Administratiekan toor". Vóór 15 November 1933 was deze instelling gevestigd te Schiebroek, daarna tot 9 Juni 1934 aan den Noordlandschenweg 1 d te 's Gravenzande en sedert laatstgenoemden datum aan de Chasséstraat 73, hoek Conradkade. te Den Haag. De burgemeester van 's Gravenzande geeft nu reeds hoewel de justitie, die een groot aantal be scheiden in beslag heeft genomen, met haar nader onderzoek nog bezig is in overweging, groo te voorzichtigheid te betrachten bij het aangaan van relaties met genoemd Administratiekantoor. Dit kantoor werd in naam gehouden door verschil lende personen, doch in werkelijkheid wordt de zaak gedreven door Brantjl Sevinga. geboren te Kollum- merland. den 3en September 1902, van beroep assu radeur. Thans wordt het kantoor genoemd N. V. Ne- derlandsche Hypotheek-, Crediet- en Administratie kantoor. met als beheerend vennoot Klaas Nieboer, beëedigd makelaar te Nijkerk. Het kantoor houdt zich bezig met het 'verleenen (althans het belooven) van spaarcredfeten tegen een lage rente aan aanvragers, die lid moeten worden van het kantoor tegen een lidmaatschapsbijdrage van f 6 per jaar en die. wanneer hun aangevraagd crediet is goedgekeurd. 2Ü moeten storten van de aangevraagde som als. onkostenbijdrage. Overigens worden de voorwaarden voor credietver- krljging herhaaldelijk gewijzigd. De aanvragers worden in de waan gebracht, dat het gevraagd crediet, betrekkelijk gauw wordt ver leend. doch bij onderzoek is niet gebleken, dat door het kantoor na 3 October 1933 credieten zijn uitge keerd. De werkwijze van het kantoor heeft tot gevolg, dat het grootste gedeelte der credi'etaanvragers na eeni gen tijd. gedurende welke zij als spaarbijdrage f0.40 per aangevraagde f 100 moeten storten, doch zich geen crediet zien toegewezen, het gevraagde crediet opzeggen, in welk geval de bijdragen voor lidmaat schap en informatiekosten voor hen verloren zijn. Het uitzicht ls nog onvoldoende! Nauwelijks was het nummer van Zaterdag jl. van de Schager Courant bij de lezers bezorgd, of van meer dan één kant kwam zeer ontsteld de vraag, of nu wer kelijk die gevaarlijke spooroverweg aan de Keins werd opgeheven. Door ons werd verwezen naar de officieele be kendmaking van ons gemeentebestuur, een bekend making waarin werd medegedeeld dat ten verzoeke van den Commissaris der Koningin in deze provin cie, ter algemeenc kennis werd gebracht, dat de Mi nister van Waterstaat ontheffing heeft verleend van de verplichting tot bewaking en afsluiting van den spooroverweg in den Westfrieschen dijk bij de Keins. Terwijl dan voorts mededeeline werd gedaan op welke wijze deze overweg kenbaar zal worden ge maakt, en van de waarschuwingsborden, die zullen worden geplaatst. Een tot oordeelen bevoegd lezer wees ons er echter op. dat de toestand aan de Keins in geen enkel op zicht nog voldoet aan de bepalingen die gelden voor de veiligheid bij de onafgesloten spoorwegovergan gen. Immers één der voorwaarden, waaronder onthef fing wordt verleend van de verplichting tot afslui ting is: dat van den kruisenden openbaren weg aan weerskanten een voldoend nitzicht over den spoorweg bestaat. Niet vastgesteld ls, wat on der voldoend nitzicht wordt verstaan, doch bi] de wet van 26 Jnni 1926 ls artikel 36 van de Spoorwegwet zoodanig aangevuld, dat ter plaatse van openbare overwegen, buiten be bouwde kommen geen gebonw, muur, schut ting. aardenwal of ander verheven voorwerp opgericht en geen boomen of houtgewas ge plant of aangelegd mogen worden op het ter rein, begrensd door vier lijnen, getrokken nit pnnten aan weerskanten van den spoorweg gelegen op den openbaren wegop een afstand van 20 M. van den spoorweg naar punten, ge legen op den spoorweg op een afstand van 500 M., aan weerskanten van den overweg. Deze bepaling verhindert, dat het nitzicht binnen den afstand van 20 M. slechter wordt. Zij, die den toestand ter plaatse kennen, weten dat er van een dergelijk uitzicht geen sprake is en terecht zal het autorijdend publiek en het locaalverkeer in het bijzonder met groote ontsteltenis kennis genomen hebben van de mededeeling der opheffing van be doelde afsluiting. Wel, zoo werd ons medegedeeld, ligt het in het voor nemen om den Westfrieschen dijk aan weerskanten van den spoorweg te verlagen, en zal bovendien de spoorweg daar ter plaatse worden verhoogd, doch vóór de voltooiing van die werkzaamheden zon op- helling der afsluiting een onverantwoordelijke daad zijn. Opvallend was ook, dat in de bekendmaking van het Gemeentebestuur niet staat Vermeld tegen wel ken datum de verplichting tot bewaking en afsluiting van den spoorweg bij de Keinse wordt opgeheven. Een geruststellende mededeeling. i*oen we ons om nadere inlichtingen wendden tot een spoorwegautoriteit hier ter plaatse, deelde deze ons mede. dat de spoorwegmaatschappij bij den hui- digen toestand er niet aan zal denken de afsluiting op te heffen. Wel zal de Minister van Waterstaat vergunning tot opheffing van de bewaking en afslui ting hebben verleend, maar aan de wettelijke voor schriften zal eerst moeten worden voldaan. Spr. be vestigde dat de Westfriesche dijk aan weerskanten zal worden verlaagd en bovendien de spoorweg be langrijk zal worden verhoogd. Maar de aanbesteding van dit werk moet nog plaats vinden. Wanneer te zijner tijd tot opheffing van de afslui ting zal worden overgegaan, dan zullen de Spoor wegen dat. met bepaling van den datum, waarop die opheffing ingaat, behoorlijk ter kennis van het pu bliek brengen. Zware misdadigers op brutale manier uit gebroken. New York: Uit Lubbock in den staat Texas wordt gemeld, dat hier zware misdadigers, waarorfder twee moordenaars, gebruik hebben gemaakt \an het bezoek aan de gevangenis van een bankier en een rechter om uit te breken en de beide bezoekers als gijzelaars mede te nemen, nadat zij van tevoren kans hadden gezien zich meester te maken van machine geweren en revolvers. De beide gijzelaars werden door de misdadigers in een auto meegenomen en eerst na een rit van ruim 100 K.M. op vrije voeten gesteld. Van de bandieten ontbreekt ieder spoor. Groote wapenvoorraden der Maoedonische revolutionairen in beslag genomen. Belgrado: Het dagblad ..Politika" meldt uit Sofia, dat aldaar de achtervolging der Macedonische revolutidnnairen wordt voortgezet. Aan het einde van de vorige week is in de villa van Mihailoff en van zijn echtgenoote Menoja Cafnioiu die eenige jaren in de Weensche opera een politiek tegenstander dood schoot en later met Mihailoff huwde een huiszoeking gehouden. Verscheidene personen werden gear resteerd. Reeds zouden 8 duizend geweren en tachtig lichte machinegeweren, 4800 handgranaten en eeia millioen schoten munitie gevonden. UIT DE 27STE VERDIEPING GESPRONGEN. New York: De vroegere particuliere secreta resse van den thans terecht staanden Amerikaanschcn bankier Harriman is Zondag uit de 27ste verdieping van een wolkenkrabber in de 5th Avenue gespron gen. Zij was o.m. leidster van een bankafdeeling van de Harriman National Bank Trust Company. AUTOBUS-ONGELUK IN ALGIERS. Uit Oran wordt gemeld, dat Zaterdagavond aldaar een autobus met matrozen van een Fransch vloot- escader in botsing gekomen is met een vrachtauto. Een matroos werd op slag gedood, acht anderen zijn zwaar gewond. Onzerzijds deelden wij mede. lat blijkbaar ingevol ge aanschrijving van het gemeentebstuur, ook het onderwijzend personeel reeds mededeeling had ge daan aan de schooljeugd van de opheffing dezer af sluiting, waarop bedoelde spoorwegautoriteit ant woordde, dat dit alles dan toch wèl voorbarig is te noemen. Wij hebben ons eveneens om inlichtingen gewend tot onze secretarie, waar ons werd meegedeeld, dat de bekendmaking ook aan de Hoofden der scholen geheel was geschied in overeenstemming met de aan schrijving van den Commissaris der Konirgir.. en niets anders bevat dan de mededeeling dat ontheffing is verleend van de verplichting tot bewaking o:i af sluiting van bewuste spooroverweg. Een bepaalde datum der opheffing van de afsluiting is niet ge noemd geworden door den Commissaris der Ko ningin. Mogen wij nu uit bovenstaande concludeeren dat voor en aleer tot werkelijke opheffing van de afslui ting wordt overgegaan, hei publiek daarvan geheel volgens de geldende voorschriften mededeeling zal worden gedaan? Ons dunkt dat de>ze opheffing niet eerder kan en mag plaats hebben voor en aleer de voorgeschreven veiligheidsmaatregelen zijn genomen!!! Over het algemeen is de kermis in den beginne niet druk geweest, ja zelfs waren cr dagen, die zich door een groote stilte kenmerkten, en op dc meeste exploi tanten moet dit bepaald ontmoedigend hebben ge werkt, Met des te meer vreugde zullen daarom de talrijke bezoekers van den Zaterdagavond en den laat sten Zondag begroet zijn. Van dezen laatsten dag zou dan ook veel afhangen, en we gelooven wel, dat er in derdaad nog veel is goedgemaakt. Er heerschte op straat, weer een echto gezellige ker- misgeest. druk en roezemoezig, waartoe het zachte zomerweer zeer zeker het zijne bijdroeg. En ai was het op straat dan ook niet voortdurend zóó, dat er geen doorkomen aan was, er waren toch veel men- schen op de been. Ook in alle lokaliteiten, waar gedanst werd. cabaret of muziek was, en op do terrassen was het vol. Even eens viel aan de verschillende kermisinrichtingen, een enkele uitgezonderd, een bevredigend bezoek ten deel, ofschoon dit ongetwijfeld nog wel beter had kunen zijn om van een loonende exploitatie te spreken. Dc fietsen- en autostallingen waren tjokvol. Het heerlijke zomerweer had begrijpelijk talrijken naar Schagen gelokt. Zooals gezegd, dezen laatsten dag zal er nog wel zaken gemaakt, en de vele doozen en papieren die Maandagmorgen door den reinigingsdienst hij elkaar werden geveegd, legden hiervan mede getuigenis af. DAAN POOL IN „CéRèS". Den Zaterdagavond van kermis trad, als reeds vele jaren aaneen, weer Daan Pool in Cérès op. En met hem zijn onafscheidelijken vriend en collega Tommy Bouman. Als Daan en Tommy in de Cèrès zijn, is Cérès vol. Ook Zaterdagavond was dit het geval. En allen die naar dit duo hebben geluisterd, zullen hoogstvoldaan huiswaarts zijn gegaan. Wat ons werd gebracht, was weer in orde. Daan oogstte met zijn hoerenliedjes als steeds groot succes. Nietwaar, er is maar één Daan! Tommy zong en droeg de meer sentimenteele liedjes zóó voor, dat hem niet minder lof toekomt. We noemen als voor beeld: Adée, Moeder, een levensschets van diepen wel doorvoelden ernst. Maar als dan het duo ons 1V2 uur onafgebroken be zig houdt met de revue: Hallo, de Poppenkast, klinkt er weer de gulden lach. Het optreden van Daan en Tommy was, evenals vo rige malen een groot succes. Er is genoten! Décors en costumes waren magnifiek, zoodat al met al de Za terdagavond in Cérès zonder meer prima in orde was. EEN VERKEERDE METHODE. Gedurende de geheele kermisweek hebben we ens er hoogelijk over verbaasd, dat automobielen maar op elke willekeurige plaats werden neergezet. Dat de Gedempte Gracht b.v. naast kermisterrein ook was een parkeerterrein. Tientallen automobielen telden we eiken avond. Voegen we hieraan toe, dat in af wijking met andere jaren de kermiswagens niet naar de vee-lading behoefden te worden teruggereden, doch Rensgars en zelfs een deel van Markt en Torenplein vulden, dan mogen we weer constateeren, dat met den zakenman weinig rekening wordt gehouden. We heb ben in Schagen vele garages, goede garages. Inplaats nu dat de eigenaren daarvan wat konden verdienen, werd toegestaan dat op gelegen en ongelegen plaat sen werd geparkeerd. Als van gemeentewege nu eens parkeergeld was geheven, zou het nog wét zijn, doch nu heeft niemand er iets aan verdiend. Maar het ver keer ondervond er de noodige hinder van.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2