Zwaar weer boven Limbarg. Laffe overval. De moeilijkheden van de varkenshouders. Kindermishandeling. Neem n "AKKERTJE" De stranding van de Dresdea De tien geboden. Directeur van een slachthuis gearresteerd. Christelijke feestdagen geen Zondagen. Een nienwe „benzine" voor auto's. Onverbeterlijk. Bestrijding van luizen in den tuin en op den akker. De bliksem slaat in stallen en huizen. Boerderijen in vlammen opgegaan. Een hevig onweer heeft Zondagmiddag boven een groot deel van Midden-Limburg gewoed. Tegen vijf uur is bij den landbouwer Maessen te Maasbracht de bliksem in de stallingen ingeslagen. Door de groote rookontwikkeling kon men zeer weinig redden. Bo vendien stonden geen bluschmiddelen ter beschik king. De geheele stallingen, bevattende drie runde ren, ongeveer 6000 Kg. hooi, een ohoeveelheid koren en mais, alle landbouw- en tuinbouwgereedschappen zijn verbrand. Van de woning bleef niet veel meer over. Ondertusschen brak tegen half acht plotseling brand uit in de naast het huis van Maessen gelegen schuur van den landbouwer Bekkers, waar spoedig vier karrevrachten hooi in vlammen stonden. Door het nathouden van de schuur kon men verdere uit breiding voorkomen. Bovendien was later de Roer- mondsche brandspuit, die in het begin nogal wat moeilijkheden ondervond bij den aanvoer van water, tegen elf uur in staat alles te dooven. Zoowel M. als B. waren verzekerd. Bij B. is dit reeds de tweede brand binnen een jaar. Te Thorn sloeg de bliksem in de woning van den landbouwer P. Tonnaer, Het vuur greep zoo snel om zich heen. dat aan blusschen niet viel te denken en het huis totaal afbrandde. Niets kon worden ge red. Drie varkens kwamen in de vlammen om. De heer T., die alleen thuis was, kon zich door uit het. venster te springen in veiligheid brengen. Ook is de bliksem geslagen in de pastorie te Mont- fort. Dank zij het kranig optreden van de buren die samen met den pastoor terstond de noodige maatre gelen namen, kon hier het begin van brand spoedig worden gebluscht. De schade is niet groot en wordt door verzekering gedekt. MET DE NOORDERZON VERTROKKEN. Een bedrag van f 577.22 op zak. De N.V. van Hoorns Vleesch- en Worst fabriek aan den Lange Hilleweg te Rotterdam heeft Vrijdagmid dag te ongeveer drie uur haar 22-jarigen knecht D. G. v. d. S. uitgestuurd om kwitanties te innen en tegelijk een rekening te betalen. Men had hem mee gegeven f 77.22, terwijl hij innen moest aan kwitan ties een bedrag ad f 500. Het kwitantie, dat hij moest betalen was groot f 577.22. De jongeman heeft het geld wel geind, doch de rekening niet betaald en is niet meer teruggekomen. Het signalement luidt: lang 1.68 meter, zwarte Schoenen, donkerblauw colbert, bolhoed. Op den lin kerwijsvinger heeft hij een litteeken, terwijl hij een kromme rechteronderarm heeft. Zijn aanhouding wordt verzocht. Werkman te Groningen door nachtbrakers gestoken. Gistermorgen is de werkman H. te Groningen, ter wijl hij aan het Zuiderdiep voor zijn patroon aan het werk was, op laaghartige wijze aangevallen en met een mes gestoken. Gistermorgen, zoo lezen we in de Msb., om half zes had een drietal leegloopers, die den heelen nacht hadden geboemeld, de werklieden, die op het Zuider diep aan het werk waren, belachelijk gemaakt. Het gevolg was, dat ook van deze zijde eenige hartelijke woorden gesproken werden. Een uur later kwamen de drie mannen terug en werd H., die juist bezig was benzine in een auto te doen, onverhoeds van achteren aangevallen. Hij kreeg een steek met een mes in de hartstreek. De lafte aan vallers gingen er vandoor. De dader, de 35-jarige J. H. H. kon echter eenigen tijd later worden gearresteerd. De gewonde is in hoogst ernstigen toestand na door den politiedokter te zijn onderzocht, naar het Acade misch ziekenhuis overgebracht. UIT DE CABINE GESLINGERD. Chauffeur aan de gevolgen overleden. In de buurtschap Reutum onder de gemeente Tub- hergen heeft een doodelijk ongeluk plaats gehad. We gens de warmte had de chauffeur van een vracht auto, uit de cabine een deur genomen teneinde meei frissche lucht te kunnen verkrijgen. Op den grooten verkeersweg in Reutum viel H., afkomstig uit En schedé uit de auto, met het gevolg dat hij een sche delfractuur opliep. Hij werd in een nabij staande w> ning binnen gedragen, alwaar hij gisterennacht is overleden. HITTEGOLF IN OOSTENRIJK. Weenen. Een nieuwe hittegolf is Zondag over geheel Oostenrijk ingezet. Reeds in den vroegen och tend steeg de temperatuur van 20 tot 40 graden Cel sius. De meteorologische stations melden, dat een aanhouden van de hittegolf verwacht kan worden. Tengevolge van de buitengewoon hooge temperatuur is de bevolking van Weenen Zondag en massa uit de stad getrokken. In de omliggende badplaatsen zijn in totaal ruim 250.000 bezoekers geteld. Óndanks het overmatig drukke verkeer zijn echter slechts twee doodelijke verkeersongelukken gebeurd. Dertig personen werden tengevolge van de hitte onwel. B O E R D E R IJ. Op vragen van het Tweede Kamerlid Weitkamp be treffende de afneming van zware varkens heeft de minister van oeconomische zaken a.i. geantwoord: Het is den ondergteekende bekend, dat door de geringer dan verwachte afneming van varkens, bij verschillende varkenshouders eenige ongerustheid is ontstaan. Die afneming is echter afhankelijk van den export, welke door maatregelen van het buitenland wordt beheerscht. De Nederlandsche Varkenscentrale beijvert zich om een zoo spoedig en zooveel mogelijke afneming te bevorderen. Zij is echter in dezen gebonden aan de behoefte van de buitenlandsche markt, welke voor het afzetten van zware varkens geringe gelegenheid biedt. Ten einde den houders van zware varkens, zooveel zulks mogelijk is, tegemoet te komen, is de Nederlandsche Varkenscentrale reeds overgegaan tot het doen invriezen van een belangrijke hoeveelheid van die varkens. NEDERLANDSCHE BOTER NAAR FRANKRIJK? Naar Reuter uit Parijs bericht, heeft de Fransche Senaat een wetsontwerp aangenomen, dat reeds door de Kamer is aanvaard betreffende de bescherming van zuivelproducten. Tijdens de besprekingen ver klaarde de rapporteur, dat er geen bezwaar zou be staan, tegen den invoer van Nederlandsche boter, in dien Nederland een regeling zou treffen voor de mar- garinefabricage, overeenkomstig aan die in Frank rijk. j"r-' j 9-jarige jongen voor zwaar werk gebruikt en daarna stokslagen. Reeds eenigen tijd stond de 43-jarige arbeider A. N. te Otten bij de gemeente-politie onder verdenking van kindermishandeling, doch zekerheid had men daaromtrent niet. Het was bekend dat N. zijn 9-jarig zoontje ge bruikte voor het verrichten van zwaar werk, terwijl de kleine een zeer slechte verzorging genoot. Zondagmorgen omstreeks 6 uur hoorden de buren wederom een klagend gehuil en pijnlijk geschreeuw dat zoo erg werd, dat de gemeent3-politie er mede in kennis werd gesteld. Thans kwam vast te staan dat het lichaam bedekt was met blauwe plekken en builen en dat verder armen polsen, handen en ooren ontvellingen en bloedende wonden vertoonden, die zooals het geneeskundig onderzoek heeft uitgewezen, op gewelddadige wijze waren toegebracht Volgens ooggetuigen werd de kleine meermalen mishandeld met een stok. welken de moeder, die ge brekkig is. bij het loopen noodig heeft De moeder zelf verzette zich nooit tegen deze mishandelingen, maar hielp zeer vaak mede. N. verklaarde dat de kleine dikwijls ondeugend was en alleen door lichamelijke kastijding tot rede te brengen was. Proces-verbaal is opgemaakt wegens kindermishan deling. uil zoo'n nieuw handig zakdoosje bij Rheumatische pijnen, Spierpijn. Onderzoek op de plaats van de ramp; de Dresden niet meer te bergen? Men meldt uit Stockholm aan de N.R.Crt.: Een onderzoek op de plaats in de Boknfjord, waar het Duitsche toeristenschip de Dresden vorige week Woensdag aan den grond geloopen is, heeft aange toond, dat de baken van Aregrund, een verankerde staak, op de juiste plaats ligt. Een opmetingsvaar- tuig is naar de Boknfjord gezonden om te onderzoe ken of hier werkelijk vlak bij het vaarwater een on diepte ligt, die niet op de Noorsche kaarten en de daarna vervaardigde kaarten van de Britsche admi raliteit welke op de Dresden gebruikt werden zou staan. Daar de loods een strafbare handeling ge pleegd zou hebben door te loodsen in vaarwater waar voor hij geen certificaat heeft, zal vermoedelijk een vervolging tegen hem ingesteld worden. Vertegen woordigers van de Engelsche en Duitsche assura deurs hebben een onderzoek aan het wrak van de Dresden gebracht en zouden er van overtuigd zijn, dat het schip niet meer te bergen is. BEESTACHTIG. Neger in stukken gehakt. New York: In een neger-danslokaliteit in Man chester in Tenessee gaf een neger om de een of an dere niet bekende reden een blanke die de gelegenheid met vrienden bezocht een klap. Hij werd daarop door de blanken weggesleept, doodgeschoten en met een bijl in stukken gehakt. Acht blanken zijn beschul digd van moord gearresteerd. ZWEMMEN. Voor hen die ln zee gaan zwemmen. Nu het zwemseizoen weer in vollen gang is en de zee duizenden waterliefhebbers uitnoodigt tot een ver- frisschend bad, meent het Bestuur van den Nederland sehen Bond tot het, Redden van Drenkelingen te Am sterdam, goed te doen nog eens de hernieuwde aan dacht te vestigen op de gevaren, die zich, bij het baden en zwemmen in zee kunnen voordoen, indien men niet de noodige voorzichtigheid in acht neemt- De volgende „Tien geboden voor baders en zwem mers in zee", worden in ieders aandacht aanbevolen: 1. Ga nimmer op een onbewaakt strandgedeelte ba den of zwemmen, wanneer er 'n sterke, landwind waait en het water vallende is. De bovenstroom en de muien voeren u van de kust af. 2. Als ge baadt en ge bevindt u op de bank, ook al staat ge maar tot kniehoogte in het water, let dan op den opkomenden vloed. Het water stijgt in betrek kelijk korten tijd. De mogelijkheid bestaat dat ge niet terug kunt keeren. 3. Wilt ge veilig baden en zwemmen, wilt ge volop genieten van de heerlijke, heilzame zee, ga dan al leen baden en zwemmen daar, waar uitstekend toe zicht door ervaren badpersoneel wordt uitgeoefend. 4. Gedraagt u geheel naar de aanwijzingen en raadgevingen van het badpersoneel. Zj weten de ge varen die dreigen kunnen beter dan gij. 5. Breng den badman, die van 's morgens vroeg tot 's avonds onvermoeid en onafgebroken op zijn klanten heeft te letten, niet noodeloos in gevaar. Be denk dat velen van hen huisvader zijn en door uwe onvoorzichtigheid een ongeluk kunnen krijgen. 6. Leer wat een mui is. 7. Wanneer ge niet zwemmen kunt, leer dan zwem men; maar onthoudt ook, dat iemand die goed kan zwemmen, wel in zee kan verdrinken. 8. Vraag, wanneer ge een goed zwemer zijt, en ge wilt u iets verder uit de kust begeven, aan den bad man hoe de stroom loopt. Tegen den stroom optor nen is in het dagelijksch leven reeds moeilijk, in zee is het geheel onbegonnen werk en ge gaat zeker ten onder. 9. Lijdt ge aan eigenwijsheid: ge wilt u niet la ten raden, en ge lacht om elk gevaar, zoekt dan een gevaarlijke plek op, liefst waar een waarschuwings bord staat en ga daar in zee, wellicht bereikt ge dan spoedig uw doel. 10. Laat u echter door al deze voorschriften niet afschrikken. Baadt en zwemt naar hartelust. Neemt echter altijd de noodige voorzichtigheid in acht cn ga wanneer gc niet kunt zwemmen, nooit dieper dan tot borsthoogte in zee. Niet genoeg kan er verder op gewezen worden, dat kanovaarders alleen dan de kanosport moeten beoefe nen, indien zij de zwemsport behoorlijk machtig zijn. Maar al te dikwijls leest men, dat kanovaarders die in het geheel niet, of maar matig kunnen zwemmen door verdrinking om het leven komen. Elke riiet-zwemmer die de kanosport uitoefent, brengt zijn eigen leven en dat van een ander in ge vaar. Ondeugdelijke keuringen. Gistermiddag heeft de justitie te Amsterdam ge arresteerd den directeur van het slachthuis te Uit hoorn. van D. Hij werd gearresteerd onder vermoe den, dat hij door onjuiste keuringsverslagen de vee verzekeringsmaatschappij heeft opgelicht. Hem zal op lichting en valschheid in geschrifte worden ten laste gelegd. Bedoelde oplichtingen gaan waarschijnlijk reeds over een geruim aantal jaren. In zijn keuringsverslagen gaf de man veel meer dea len van het gekeurde rund als ondeugdelijk op, dan in werkelijkheid het geval was. Al deze zoogenaamde afgekeurde gedeelten werden dan door de verzekering \c-rgoed, terwijl in werke lijkheid de waarde van tiet rund normaal bleef. Aan dezen truc bad dus de eigenaar en naar alle waarschijnlijkheid ook de directeur een geldelijk voordeel. De man is op last van den rechter-commissaris in het huis van bewaring opgesloten. Hij ontkent alle schuld. ZICH TE VEEL INGESPANNEN. Meisje stort dood neer. Zondagmiddag omstreeks 4 uur kwam de 16-jarige mej. S. uit Rotterdam van de Wassenaarsche Slag, waar zij den middag aan het strand had doorge bracht. Zij reed per fiets de vrij steile helling van de Hooge Klip op, en stortte hoven gekomen ineen. De te hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood con- stateeren. Het lijk werd overgebracht naar het politie bureau te Wassenaar. Het voorloopig onderoek heeft uitgewezen, dat als doodsoorzaak moet worden aange nomen, tc groote krachtsinspanning bij *t fietsen te gen den heuvel op. Uitspraak vao Hoogen Raad Inzake toe passing van de Winkelsluitingswet. De officier van justitie te Haarlem was in cassatie komen van een vonnis der Haarlemsche recht- nk, waarbij iemand te Kwadijk van rechtsver volging is ontslagen ter zake dat hij op Tweeden Kerstdag in 1933 in de gemeente Kwadijk op of aan den openbaren weg aan verschillende personen brood heeft verkocht en te koop heeft aangeboden. De recht bank oordeelde, dat het bewezen verklaarde niet valt onder art. 8 sub. 1 der Winkelsluitingswet, om dat Christelijke feestdagen, niet op Zondag vallen de, daaronder niet begrepen zijn. De Hooge Raad, gisteren arrest wijzend, oordeelde dat onder Zondagen niet zijn begrepen algemeen er kende Christelijke feestdagen en er geen reden is ten aanzien van art. 8 der Winkelsluitingswet een andere meening te huldigen. Op dezen grond is het cassatieberoep van den officier verworpen. (Hsbl.) ZEEMANSLIEFDE. Een Engelsch blad meldt uit Plymouth een typisch geval van zeemansllefde dat door een vergissing van den betrokken zeeman aan het licht is gekomen. Een matroos van het Amerikaansche oorlogsschip „Wyoming", dat onlangs Plymouth bezocht, schreef zeven briefkaarten aan meisjes in de Vereenigdc Staten en postte ze in de brievenbus van een kniide- nier in plaats van in de postbrievenbus, die zich er naast bevond. De kruidenier kon niet nalaten de briefkaarten te lezen, die gericht waren aan twee meisjes in New York, een in Frisco, een in Los An- geles, een in Hawai, op Newfoundland en een in Mexico-stad. Aan alle meisjes schreef de matroos als een verloofde, die naar den huwelijksbank haakt en hij eindigde: „Ik denk aan geen ander meisje dan aan jou alleen." De kruidenier heeft de briefkaarten thans gepost. Uit Sojaboonen. Uitvinding van Ja- pansche ingenieurs. "^oekden. De door Japansche ingenieurs ingestei''" proefnemingen met olie uit sojaboonen als brand stof voor auto's hebben volgens berichten in de dag bladen sensationeele successen gehad. De proeven werden naar de bladen melden, genomen met een speciaal voor deze doeleinden gereconstrueerde bui tenlandsche auto. De bladen wijzen er op, dat wan neer deze experimenten inderdaad practisch uitvoer baar blijken, Mandsjoerije niet alleen onafhankelijk zou worden van buitenlandsche olie, maar daarmede tevens een nieuw afzetgebied voor soja boonen zou verwerven. ZARO AGHA. Stamboel. Naar wordt medegedeeld, had het er Zondag allen schijn van, dat de 160-jarige Zaro Agha het einde bereikt had van zijn langen levensloop. Hij werd ijlings teruggebracht naar het ziekenhuis, dat hij eenige weken geleden verlaten had. De dokto ren verklaarden, dat zijn toestand ernstig was. EXECUTIE DOOR MIDDEL VAN GIFGAS. New York. Voor de eerste maal is in de Ver- eenigde Staten een doodvonnis voltrokken met be hulp van gifgas. In Canon-city in de staat Colorado werd een wegens moord op een farmer ter dood ver oordeelde misdadiger op deze wijze terechtgesteld. GEWANDELD MET EEN JONGE JODIN. SJV.-man veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. Berlijn: Een jeugdige S.A.-man in de Pfalz is veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf, daar hij verklaard had, dat de S.A. hem geen steek kon schelen toen eenige kameraden dreigden hem uit de S.A. te zetten, aangezien zij hem hadden zien wande len met een jonge Jodin. ZWERTBROEK'S OPVOLGER. De vereenigingsraad van de V.A.R.A. heeft, blijkens bericht in het „Volk" tot omroep-secretaris benoemd den heer A. Pleyner, thans redacteur van „Voor waarts." BLIKSEM INGESLAGEN. Tijdens een onweer is gistermiddag te Almelo de bliksem geslagen in de nieuwe schuur bij de boerderij eigendom van den heer Jac. H., bewoond door den landbouwer J. H. R. KI. De groote schuur met voor raad hooi en stroo en landbouwwerktuigen werd ge heel vernield, terwijl 21 varkens in de vlammen om kwamen. Alles was verzekerd. Barometerstand op Dinsdamorgen 8 uur: 76-4 m.M. Vooruitzichten: Mooi weer. Temperatuur: 17 gr. C. is 63 gr F. Fa. Gebr. ROTGANS Gedipl. Opticien, Schagen HOOGZIJDE E 102 Na vtjf Jaar Veenhaizan direct weer inge broken. Ter beschikking van den officier van justitie in Den Haag is gesteld de zwerver H. Ldie op 9 Juni jl. uit de werkinrichting Veenhuizen was ontslagen, waar hij een vonnis van ruim 5 jaar had ondergaan ter zake van brandstichting en diefstal. L. kon Vrij dag jl. worden aangehouden in verband met een door hem gepleegde inbraak in een perceel in da Nassaustraat te 's Gravenhage. welk perceel tijdelijk onbewoond was. Hij had zich aldaar toegang ver schaft door overklimming en verbreking. Eenmaal in het perceel had hij alle kamers doorzocht en alle kasten leeggehaald. Enkele sieraden werden ont vreemd, welke later in de Bank van leening aldaar in beslag kon worden genomen. Doordat hij op enkele voorwerpen vingerafdrukken had achtergelaten, kon zijn signalement worden vastgesteld en hij daarop worden gearresteerd. Bovendien bleek dat hij verle den Dinsdagnacht had ingebroken in een perceel aan den Benoordenhoutscheweg. waar dien nacht slechts de dienstbode aanwezig was Ook daar had hij het geheele huis doorzocht en eenige sieraden ontvreemd. Op het hulpgeroep van de dienstbode, die wakker was geworden, doordat aan de deur van haar kamer werd gemorreld, had hij de vlucht genomen. De al daar gestolen voorwerpen had hij later verkocht. DIEVEN SLAAN HUN SLAG. Uit Amsterdam wordt gemeld: Zondag zijn er enkele belangrijke diefstallen ge pleegd, Zoo drongen onbekende daders door een kel derraam binnen in een banketbakkerij aan den Overtoom. Zij vonden een geldkistje dat werd open gebroken en van zijn inhoud beroofd. Circa f 00 heb ben de dieven meegenomen. Ook in een perceel aan de Jacob Obrechtstraat heb ben onbekende daders een geldkistje geforceerd, dat zij vonden in een schrijfbureau. Hieruit werd een bedrag van f 500 ontvreemd. BIJ de aanhoudende droogte, die wij tot nu toe ge had hebben, kan men er zeker van zijn, dat de in secten, waaronder de luizen een helagicrijko plaats innemen, onze gewassen zullen gaan teisteren, als ze het nog niet doen. Op den akker hebben wij dat reeds kunnen be speuren, aan hevige aanvallen op onze koolplanten door de aardvlooien, welke aanvallen gevolgd zijn door die van de larven van de koolvlieg en die zul len weer gevolgd worden (als het droog blijft) door aanvallen van de galmug, die de draaihartigheid ver oorzaakt; inderdaad is de draaihartigheid reeds opge treden en zij, die gewoon zijn met zeepspiritus te spuiten, zullen zich dus moeten haasten. In parti culiere tuinen heeft men veel last van bladluizen in pruimen, zwarte bessen, enz. Evenals vorig jaar kan men dus weer bladluizen in do wortclbanen verwachten en, omdat wij bij er varing weten, dat recepten slechts door enkelen be waard worden, zal het goed zijn nog eens te vertel len, dat de bladluizen, ook die in wortelen, kool, en ook die in den tuin, dus bij bessen, pruimen, enz., zeer goed gedood kunnen worden met een oplossing van 1 gram pure nicotine per liter water. Hierbij kan dan nog gevoegd worden pl.m. 20 gram groene zeep om te zorgen, dat de spuitvloeistof zich goed verdeelt en beter hecht. Ook kan men gebruik maken van een oplossing van zeepspiritus. die gemaakt wordt door 1 litei spiritus en 2 Kg. groene zeep, in 100 liter water op te lossen Met deze twee middelen kan men de meeste lui zensoorten en tevens de meeste kleine keversoorten, zooals b.v. de aardvlooien (dat zijn ook kevers), de koolzaadglanskever, de frambozenkever enz., enz. dooden. Beide oplossingen worden ook aanbevolen ter bestrijding van de draaihartigheid in de kool. Wel heeft men tegen deze insecten niet altijd even veel succes, doch er zijn nog bouwers, die er jaar lijks mede spuiten en het schijnt dus wel aan te be velen te zijn, mits men het regelmatig doet. Over de koolzaadglanskever, waarover ik het juist had, wil ik nog even praten. Dit is een zeer klein, donker gekleurd, glanzend kevertje, dat zich heel vaak in de bloemen van zaadkool bevindt en daar van de meeldraden en stampers vernietigt. Veelal heeft men er pas erg in als het reeds veel schade ge daan heeft, omdat het in de bloemen niet goed in het oog loopt. Men lette dus op en spuite eventueel. Men moet dan met kracht spuiten, omdat anders de kevers niet geraakt worden. Beide oplossingen zijn nl. zgn. „contactgiften", men moet dc insecten dus raken. Dientengevolge spuit men by voorkeur bij zonnig weer, temeer nog, wijl nicotine heftiger werkt bij zonnig dan bij donker weer. De kosten van deze bespuitingen zijn niet hoog, pl.m. f 1.50 en f0.50 per 100 liter sproeivloeistof en met 100 liter kan men ongeveer 6 snees veld spuiten. Bij koolzaadbanen kan men ongeveer 400 zaadplan- ten met 100 liter bespuiten. Bij het aanprijzen van verschillende geheimmiddelen denke men eraan, dat men, de enkele uitzonderingen daargelaten, veelal zeggen kan: „Er zijn wel duurdere, doeh geen betere middelen ter bestrijding van luizen dan nicotine en zeepspiritus". In kassen, waar men soms met zeer gevoelige ge wassen te doen heeft en waar men soms een hekel heeft aan vlekken op het blad, is dat wel eens anders. De ambtenaar van den Plantenziekten- kundigen dienst, VAN HERWIJNEN, St. Pancras.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6