SPORT De tangendijker Groentenveilingen. Haar schuld betaald HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct Radioprogramma Schagen 1—Texel 1. 7—3. De prijzen der vroege aardappelen zijn beter dan verleden jaar. - Een ander stelsel van minimumprij zen. - Het beschot geringer. - Aan voer ongeveer 1800 spoorwagens. Hoogste prijs 16.70. - Veel voor mi nimumprijs van 1 4 verkocht. - To maten iets betere prijzen dan vo rige week; toch nog de helft lager dan vorige jaar. - Weinig aanvoer bloemkool. - Lage prijzen. - Slech te prijzen voor wortelen. - Nieuwe producten aangevoerd: tuinboo- nen, spercieboonen, peulen en nep Verleden jaar. omstreeks deren tijd, liepen de aardappelen in zoo ontstellende mate in prijs achter uit. dat deze achteruitgang, die zich in het verdere verloop van hot seizoen nog verder voortzette, een financieele ramp voor de tuinders werd. De rege ling, welke nu ten aanzien van de minimumprijzen is getroffen, is een gansch andere dan toen en sor teerde niet dat effect als het tegenwoordige stelsel. Al zijn de prijzen der vroege aardappels niet van dien aard, dat de financieele resultaten bevredigend kunnen heeten, toch mag worden vastgesteld, dat deze beter zijn, althans tot nu toe, dan in 1033. De vroege aardappels vormen aan do heide veilingen den hoofdschotel van den aanvoer, en van de op brengst ervan hangt het meeste voor de bouwers af. Men is nu nog in het begin van de campagne, of schoon men al verder gevorderd is dan het vorige jaar. Meer tuinders hebben deze week aardappels aan de markt gebracht, dan dat meestal in andere jaren het geval was. maar toch liepen de hoeveel heden, die aan heide markten werden verhandeld, niet zooveel uit elkaar, als men zou mogen verwach ten. Dit moet in hoofdzaak hieraan worden toege schreven, dat het beschot over 't algemeen gering is dit jaar. We hoorden daarover van verschillende kanten klagen, zoodat de hetere prijs, die thans ge mankt wordt, niet tot zijn volle recht komt, nu de aardappels zoo weinig „geven." Aan de Broeker veiling werden deze weck 1W spoorwagens aangevoerd, tegen in de overeenkom stige week van het vorige jaar 118 spoorwagens van 10000 Kg. Te Noordscharwoude waren deze cijfers resp. 66 «n 38. Bij de groote aanvoeren ook aan an dere veilingen konden deze niet alle in het binnen land worden geplaatst. De partijen, die de f 4, welke als minimumprijs voor de groote was vastgesteld, niet konden opbrengen, kwamen voor den export in aanmerking. Export-aardappelen, behalve voor Duitsrhland. werden verkocht voor f 1.702.30. Voor hei binnenland werd f t0.70 betaald. De mooiste partijen van prima kwaliteit brachten in maximum f 5.40—6.20 op met een klein bedrag daarboven voor slechts enkele partijtjes. De minimumprijs van de drielingen was op f 2.25 bepaald. De hoogste prijs, welke voor deze werd betaald, was f 4.20. Een be langrijk gedeelte bracht meer dan den genoemden minimum-prijs op. Kriel was uit de markt genomen, ten einde den prijs der andere aardappelen te steu nen. Voor een gunstig verloop der prijzen zal veel afhangen van de vraag uit het buitenland, waarom trent echter nog weinig met zekerheid kan worden gezegd. Voor de tomaten was de stemming wat gunstiger dan de vorige week, toen de achteruitgang in prijs zeer bedenkelijk was. Aanvankelijk scheen het met de prijzen denzelfden gang te gaan. doch al spoedig kwam er een gunstige wending. Kon voor A-kwali teit in den beginne ongeveer denzelfden prijs worden gemaakt als op het eind van de afgeloopen week. n.1. iets minder dan f 15, Woensdag kon f 18.10—10 worden bedongen. De laatste dagen werd dat weer iets minder, zoodat de prijs iets beneden de f 18 bleef. B-soort had ongeveer hetzelfde verloop. Begon nen met een prijs van f 12.30. werd Zaterdag tot ruim f 16 betaald. C. zette in met f 13.10 en werd op het laatst der week voor f 3 hooger verkocht. Ook voor CC werd iets meer betaald: er werd n.1. van f 0 10.30 besteed. De aanvoer beliep ongeveer 120.000 Kg. dat is ongeveer de helft meer dan in de overeen komstige week van 1833, toen bijna het dubbele van den prijs werd gemaakt, die deze week is besteed. De aanvoer van bloemkool was weer gering, ge volg van geringen uitplant. De hoogste prijs welke werd gemaakt, was f 5 voor de grootste, kleinere brachten f 2—3 op. Voor boswortelen was de markt uiterst zwak ge stemd. Waren de prijzen in de laatste weken al zeer onbevredigend, nu waren ze al buitengewoon slecht FEUILLETON. door MARGARET PELLER. 5. Maar de tijd het was oorlog bracht de op lossing. Robin, thuis met ziekteverlof, was weer naar het front gegaan, terwijl Ann, die de capaci teit. bezat van alles te maken, wat er van te maken viel, al gauw werk in den oorlog vond als chauffeu- se. Maar toen het vrede werd, was de vraag hoe ze nu aan geld moesten komen weer dringender ge worden cn momenteel nam Robin ieder baantje aan, dat zich maar voordeed, in afwachting van het oogenblik, dat hij dc ideale betrekking zou vinden, die hem in staat zou stellen een tehuis voor Ann te maken, terwijl deze, dank zij de goede zorgen van Sir Philip, gedurende het laatste half jaar de be trekking van vriendin-chauffeuse had bij Lady Su san Hallett. Al die zes maanden waren doorgebracht op Mon Rfive. Lady Susan's villa in Montricheux, en plotse ling kwam Ann uit haar gepeins over het verleden tot het besef, dat ze het toch heel goed gekregen had. Het was alsof er wel eenige waarheid lag in Lady Susan's verzekering, dat alles ten slotte toch goed kwam. Maar wat haar vaders slechte beheer van zijn zaken en van degenen die afhankelijk van hem waren betrof. Ann erkende, dat ze even goed nu nog het vrij eentonige, saaie leven had kunnen lei den zooals dat op I.ovell Court was, zonder het vooruitzicht van eenige verandering of van een ge beurtenis. die de verveling zou wegnemen, indien de ramp, die eerst de grootste verwarring scheen te zullen meebrengen, de poorten der wereld niet voor haar geopend had HOOFDSTUK TIL Op den top van de wereld. Het knarsende treintje van Montricheux naar de Pents de Loup slingerde zich naar boven als een dunne draad, die door een reuzenspin om de ber gen gelegd was. Tn het hegin der week werd nog van f 3.204.10 be taald, doch later brachten ze van f 1.60—2.90 op. De eerste tninhoonen werden evenals verleden jaar op 20 Juni aangevoerd. Brachten ze toen f 6.90 op, nu werd er maar f 3 voor betaald. De aanvoeren op de volgende dagen werden met f 2.50 en f 1.90 betaald. Ook peulen behoorden onder de nieuw aangevoer de producten aan de veiling van den Noordermarkt- bond. Het eerste partijtje in het midden der week werd voor f 12 verkocht; Zaterdag kon slechts f 8 worden bedongen. Spercieboonen vormden het derde nieuwe product, dat aan de markt te Noordscharwoude verscheen. Ze brachten 25—30 cent per Kg. op. Dc veiling te Noordscharwoude had ook de pri meur van de zilveruien: de aangevoerde nep werd voor f 8.70 verkocht. Ze waren er een week vroeger dan het vorige jaar, toen de eerste aanvoeren gemid deld f 6 opbrachten. VOOR WOENSDAG 27 JUNL HILVERSUM (301 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 Vara-ensem- ble; 9.30 Onze keuken; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding V.A.R.A.: 11.00 Voor arb. in de contenubedr.; 12.00 De Notenkrakers: 12.30 Gramofoonmuziek; 12.45 De no tenkrakers; 1.15 Gramofoonmuziek; 1.30 De noten krakers; 2.00 Verz. zender; 2.15 Knipcursus; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Yara-orkest; 5.50 Verst, zender; 6.00 Vara-orkest; 6.30 R.V.r.-uitzending; V.A.R.A.: 7.00 Sportuitzending; 7.15 Liedjes door Fientje de la Mar; 7.45 Uit het werkloozenkamp te Vierhouten; 8.15 Ope ra; 9.15 Lezing door H. W. Vliegen; 9.35 Verv. opera; 10.35 Vaz Dias; 10.45 De Flierefluiters; 11.15 Gramo foonmuziek. HUIZEN (1875 M.' 8.00 Schriftlezing; 8.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Studio-orgel; 12.00 Politieber.; 12.15 Gramofoonmuziek; 1.00 Ensemble; 3.00 Chr. lectuur; 3.30 Gramofoonmuziek; 3.45 Verz. zender; 4.00 Liederen-recital; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Gramo foonmuziek: 6.30 Onderwijs voor de Scheepvaart; 7.00 Politieberichten; 7.15 Ds. K. H. Wallien; 7.30 Landbouwhalfuurtje; 8.00 Orkest; 10.10 Vaz Dias; 10.20 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG '1304 M.) 7.00 Concert; 7.20 Zang; 7.50 Concert; 8.40 Idem; 9.30 Piano; 9.45 Concert; 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) 12.20 Orkest; 1.15 Gramofoonmuziek; 5.20 New Mickey's club: 6.35 Pianospel; 8.20 Gramofoonmuziek 9.10 Idem; 9.50 Gramofoonmuziek; 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL (322 M.) 1.30 Orkest; 5.20 Concert; 6.50 Gramofoonmuziek; 8.20 Orkest; 920 Concert; 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG (1281 M.l 8.20 Orkest; 10.00 Vioolsolo; 1025 Concert; 11.20 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 4.20 Concert; 6.50 Idem; 850 Orkest; 10.40 Dansm. HAMBERG '332 M.) 4.20 Orkest; 6.50 Gramofoonmuziek; 850 Dansmu ziek; 10.40 Idem; 11.20 Strijkkwartet; 11.50 Guitaar en fluit KEULEN (456 M.) 520 Concert; 720 Concert; 9.20 Idem. DAVENTRY (1300 M.) 1.05 Orkest; 5.35 Orkest; 820 Orkest; 11.00 Dansm. PARIJS (Poste Parlslen) (313 M.) 7.15 Gramofoonmuziek; 8.10 Idem; 8.30 Concert; PARIJS-RADIO (1796 M.) 7.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Idem; 1225 Orkest; 8.20 Concert; MILAAN (369 M.) 5.30 Kamermuziek; 6.15 Gramofoonmuziek; 9.05 ld. ROME (421 M.) 5.30 Concert; 6.15 Gramofoonmuziek; 9.05 Opera. WEENEN (507 M:) 4.40 Gramofoonmuziek; 520 Moderne muziek; 7.30 Opera; 9.45 Mandolinemuziek; 1125 Dansmuziek; 12.20 Idem. BEROMUNSTER (540 M.) 420 Orkest; 8.10 Weensche walsen; 9.30 Oosten- rijksche muziek. Ann leunde tegen dc raamlooze omlijsting van den wagon en zag de dalen wegschuiven, bocht voor bocht, naarmate de trein hooger klom. Ver beneden lag het meer, een blauwe spleet die glansde tusschen de met pijnboomen begroeide hoogten. Dan weer een kromming van de rails en het meer was plotse ling aan het oog onttrokken, terwijl de bergen hen rondom insloten, de eene groene rug na de andere, met velden vol witte narcissen er tusschen, als feeën- mantels. De lucht was vol van de zoetheid der bloe men, vermengd met den prikkelenden geur der den- ne- en pijnboomen. Ann snoof hem gretig op en keek om naar Tony. „Ruikt het niet heerlijk zuiver?" zei ze, terwijl ze met volle teugen de lucht inademde. „Als ik in de hergen kom, vraag ik me altijd af, waarom wij op aarde nog ooit ergens anders leven." Tony glimlachte. „Jij zou de eerste zijn, die zich verveelde, als je niet ergens anders woonde", antwoordde hij, „nu de wintersport voorbij is. En toch kun je van een land schap, hoe mooi ook, niet meer dan een zeer klein genot ontvangen. Bovendien moet je deze route wel haast uit je hoofd kennen." „Dat doe ik ook. Maar ik houd er van! lederen keer als ik hier kom is het weer anders. Ik denk," zei ze, terwijl ze haar wenkbrauwen fronste, „dat dit het wonderlijke van de Zwitscrsche bergen is; ze veranderen zoo. Soms ziin ze nevelig en onwe zenlijk, bijna als een droom, en dan, misschien den volgenden dag al, zijn ze weer scherpe, harde rotsen, en je kunt je niet voorstellen, dat ze er ooit weer uit zullen zien als droombergen." Nu reed de trein, met een waarschuwend gefluit een tunnel in, die in een groote rots gemaakt was. De wanden dropen van voch' en de ijzige lucht trok door den nauwen doorgang als een winterwind. Ann huiverde van de plotselinge koude en duisternis en trok haar bontmantel dichter om zich heen. Ze had een dwazen angst voor ondergrondsche plaatsen; ze gaven haar een gevoel van gevangenschap, en ze was dankbaar etoen de trein weer in het daglicht kwam en naar het bergstation reed. Tony hielp haar uitstappen op het kleine perron. „Wat zal het zijn?" vroeg hij, terwijl hii keek naar de plek. waar een eenzaam hotel stond, als een verlaten voorpost der beschaving. „Eerst thee. of een wandeling?" Ann besliste ten gunste van de wandeling. „Laten we naar de Roche d'Or gaan. Daar voel ik me altijd, alsof ik den ton van de wereld hereikt heb. Het is in ieder geval het hoogste punt, dat ik ooit zal bereiken," voegde ze er lachend aan t oe. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Ajax heeft verloren! De nederlaag tegen Heracles is wel een feit van den dag {12). K.F.C.'s kans is hierdoor reusachtig gestegen. In dien nu K.F.C. Zondag a.s. van Willem II wint of gelijk speelt, is de Noord-Hollandsche ploeg kam pioen van Nederland! Inderdaad is K.F.C.'s kans uitmuntend, als we or nog aan toevoegen, dat de strijd aan de Koog plaats vindt. Willem II ondertusschen won mei 2—4) van Velo- citas, wat nu direct niet zoo n geweldige prestatie is, als we in aanmerking nemen, dat Velocitas Zater dagavond ook al gespeeld heeft. De stand is nu: K.F.C 7 4 2 1 14-4 10 Ajax 7 8 o 2 18—7 8 Willem II 7 3 2 2 13—15 8 Heracles 8 4 0 4 13—20 8 Velocitas 7 1 0 6 7—19 7 Er is nog een factor waarmee we rekening moeten houden: wint Ajax van Velocitas en veriiest K.F.C van Willem II, dan krijgen we een extra competitie tusschen K.F.C., Ajax en Willem II. Bewaar ons daarvoor K.F.C. en bijt er Zondag door heen! VELOCITAS HEEFT DE BEKER! Zaterdagavond won Velocitas te Utrecht de beker finale tegen Feijcnoord met 3—2, na verlenging. Keu rig werk, Groningers! BONDSBUREAU N.H.V.B. Op 2 Juli a.s. wordt Mr. Dick Zijlstra tegelijk met de ingebruikneming van het Bondsbureau geïnstal leerd als bondsadministrateur van den N.H.V.B. Groote nederlaag voor Texel. Schagen in goeden vorm. Zondag vond de ontmoeting plaats tusschen Scha gen 1 en Texel 1, voor 't kampioenschap B van Noord-Holland. Deze wedstrijd is geëindigd met een groote over winning voor Schagen, een zege, welke alleszins is verdiend. De eerste oogenblikken verliepen met een groote overwicht voor Schagen. Voor 't doel loopt 't echter niet mee en Boontjes e.q. kunnen 't net niet vinden. Als er dan een kwartier is verstreken, breekt Boontjes opnieuw door, doch juist als hij wil schie ten, wordt hij gevloerd. Zeer terecht krijgt Schagen een penalty toegewezen, welke Dekker onhoudbaar inkogelt (1—0). T. pakt flink aan, om den achterst, in te halen, doch de S.-achterhoede is ongenaakbaar. Vlottes en Slikker, met daar achter Arnoldus, zijn in goeden vorm. Ook de half linie spoelt een prima partij en vooral Breebaart dient genoemd om zijn stug verdedigen en juist plaatsen. Als Plakman goed naar Boontjes plaats, geeft deze door aan den vrijstaanden Dekker, die zich niet bedenkt en ten tweede male scoort (2—0). Texel kan weinig uitrich ten en is over alle linies zwakker. Als Lutjcharms zuiver een corner neemt, vangt Breebaart deze op en voor men het weet, ligt de ha! voor de derde maal in de touwen (30). Dan zakt Schagen wat af, doch ook in deze periode kan Texel zich geen doelpunten maken. Bij een corner op 't S.-doel vangt Slikker den hal in beide handen. De toegestane penalty wordt hard over geschoten. Nog even is Schagen in den aanval, maar dan is 't rusten. Direct na den aanvang van de tweede speelhelft zet Texel er alles op, om den achterstand in te halen. Nadat Arnoldus eenige malen fraai hoeft gered, helpt hij Texel aan een tegen-goal. Een zacht schot laat hij uit de handen vallen en de hal rolt rustig over de lijn (3—1). Zal Texel zich herstellen? Fanatiek zitten de eilandbewoners op den hal en hun hard werken zien ze beloond met een mooie en alleszins verdiende goal (3—2). Schagen, ziende, dat het zoo niet kan, pakt weer flink aan. De Moor snelt langs de lijn, geeft goed af naar Boontjes, die 4 man weet te passeeren om dan dit fraaie staaltje voetbal beloond te zien met een goal (4—2). Direct daarop kan dezelfde speler uit een goede voorzet van Lutjeharms voor de 5e maal scoren (5—2). Dan breekt Texel's linkervleugel plotseling door en op goede wijze wordt Arnoldus gepasseerd (5—3). Nog 11 minuten zijn er te spelen. Boontjes benut nog 'n penalty door zuiver in de hoek te schieten (6—3). „Ik voel me er niet toe aangetrokken bergen te be klimmen en dus zal ik waarschijnlijk wel nooit hoo ger komen dan waar het knarsende treintje ons kan brengen." De Roche d'Or was een steile helling, die haar hoogste punt bereikte in een rotsachtig voorgeberg te, vanwaar de wijde uitgestrektheid van het Berner Oberland zichtbaar was. Een met hekwerk omgeven plaform omsloot een plateau, want het was een be kend uitzichtpunt. Er tegenover, aan den overkant van een ondiep dal, teekenden de Dents de Loup zich af tegen den horizon twee dreigende, tandvormi- ge spitsen, als de tanden van een wolf, en daarachter strekte zich een schijnbaar eindelooze rij bergen uit; top na top verhief zich en wierp sombere, scherpe schaduwen in de diepten ertusschen. Op reusach tige, golvende hellingen lagen de velden eeuwige sneeuw, eindeloos verlaten en eenzaam, tot een zon nestraal ze plotseling veranderde en de groote berg ruggen in zilverglans zette Ann stond stil en nam de zuivere schoonheid van dit alles in zich op. „Het is hemelsch, hè?" zei ze ten slotte, met een zucht van verrukking. Tonv keek. niet naar de heuvels, maar naar het ionge. vroolijke gezicht, net ter hoogte van zijn schouder. „Het is waarschijnlijk voor mi? het meest ..hernel- sche" dat ik ooit zal kriigen," antwoordde hij. „In ieder geval heb ik me op het oogenblik nergens over te beklagen." ..Tk veronderstel, dat ik dat als een compliment moet opvatten", zei Ann. „Tn ieder geval". ze deed hem na .ik geloof heusch niet. dat üj ie ooit over veel te beklegen hebt. .Te bent toch riik en hoeft niet te werken. Hoe zou je ie voelen, als genoodzaakt was je af te beulen, ais Robin en ik?" „Daar zou ik niets om geven." zei hii kortaf, „als ik mijn werk dan maar zelf mocht uitzoeken." .Maar dat is 't hem fuist! Robin kan dat niet velf ziin werk uitzoeken, hodocl ik. Hij moet maar alles aanpakken wat zich voordoet." Haar gelaat betrok een beetic Zij en Robin waren erg aan elkaar gehecht. Vanaf hun ietigd had hun vader zoo weinig geteld !n hun leven, dat ze daar door vaweif dichter tot cl'-nar waren gekomen dan de meeste broers en zusters en de gedwongen schei ding van de laatste iaren was een Diinlijke beproe ving voor hen beiden. „Je bent nogal dol on Robin," merkte Tony op. Er 'donk iets van afgunst in zijn stem. Hii keek haar snel aan. „Ben je dan niet gelukkig bij Lady Susan?" Nu geeft Texel 't op. De resteerende minuten zijn geheel voor Schagen. Als Dekker keihard inschiet, komt de bal van de lat terug, Boontjes is cr als dc kippen bij en sccoort voor de laatste maal (73). Zoo kwam er een groote overwinning voor Scha gen, die alleszins is verdiend. De leiding was goed. JULIANADORP. J.V.C.-nieuws. Zondagmiddag ontving J.V.C. II bezoek van Water vogels I voor het spelen van haar laatsten nederlaag wedstrijd. De verwachting was, dat deze sterke te genstander wel met den beker zou gaan strijken. Óm half drie floot scheidsrechter Huijsing de elftal len in het veld. J.V.C. won den toss en koos het niet onbelangrijke windvoordeel. Hierdoor geholpen, was J.V.C. reeds direct in den aanval en wist uit één de zer aanvallen te doelpunten. Dit gaf de J.V.C.'ers moed, want tegenpunten wegen in een ncderlaagwed- strijd zwaar. Watervogels zat echter ook niet stil. Mooi samenspelend trokken ze op het J.V C.-doel af en wisten al spoedig gelijk te «maken, zelfs een 31 voorspong te krijgen, inaar weer bracht J.V.C. II den stand op 3—2. Na de rust zou Watervogels I wel uit een ander vaatje tappen, dacht het publiek. Werke lijk wisten ze den stand op 5—2 te brengen, maar uit een misverstand der backs maakte J.V.C. II 53. Met dezen stand kwam het einde, zoodat de beker ten deelt valt aan B.K.C. II, die met 4—2 overwinning, dus een gemiddelde van 2 aan den kop stond. J.V.C. II heeft een uitstekende wedstrijd gespeeld. Ze speel den voor wat ze waard waren. BREEZAND. A.D.O.—Zwaluwen. De Zaterdag door A.D.O. tegen Zwaluwen I (Hoorn) gespeelde wedstrijd eindigde met een 7—3 overwin ning. De ruststand was 3—2. A.D.O. is hiermede op de tweede plaats in deze zo mercompetitie gekomen en heeft zelfs het beste doel- gemiddelde behaald. A.s. Zaterdag 7 uur komt het elftal van de Staf- muziek op bezoek en Donderdagavond is de gewone training. NIEUWE NIEDORP. Nieuwe Niedorp I—Succes I 27 V.C.L. I—N. Niedorp II 2—1 O.K.B. I—N. Niedorp II 2—1 Nieuwe Niedorp Adsp.—R.C.Z. a 2—0 Nieuwe Niedorp Adsp.Vrone a 01 Ook in dezen wedstrijd is het Nieuwe Niedorp I niet gelukt een overwinning te kunnen boeken in den strijd om het kampioenschap B van Noord Holland. Succes behaalde een groote overwinning 72; dezo overwinning is volkomen verdiend, al zijn de cijfers dan ook zeer geflatteerd, 4—2 had juister geweest. Het was voor N.V.V. jammer dat haar keeper Blok ker en linksback Reijne niet van dc partij waren, wel deden Bart en Barten als invallers goed werk. maar het is toch niet je dat! Succes miste haar bekende spil Rijkers, ook dat was een handicap. Er zal 5 mi nuten gespeeld zijn als uit een voorzet Bart een tam srhot te verwerken krijgt, wat echter op onbegrijpe lijke wijze het eerste doelpunt wordt, 1—0. En dat in een periode waarin N.V.V. het beste van het spel had, maar met haar schoten geen geluk had. (Geluk zou N.V.V. dezen middag geheel niet hebben.) Na een kwartier spelens is het 20 geworden door een zui ver schot van den linksbinnen, Nu is Succes steeds sterker en met snelle gevaarlijke aanvallen wordt het N.V.V.-doel steeds w eer onder schot genomen; het was Albert, die van weifelen der N.V.V.-backs profi teerde en den stand op 30 bracht. Een goede N.V.V. aanval besluit Faus met een hard schot, maar Pos thumus keert den bal goed. Aan den anderen kant gaat het productiever, het is Schmidt, die na een al- gemeenen Succes-aanval den stand onhoudbaar op 40 brengt. Het kwartier dat ons nog van dc rust scheidt, is geheel voor N.V.V., maai een viertal cor ners, als een paar goede schoten (grooter was het aan tal slechte schoten) waren niet bij machte den ach terstand te verkleinen. De Succesverdediging wist stand te houden en met een 4—0 voorsprong voor Succes ging rust in. Na de rust kreeg N.V.V tegen wind in te spelen, rnaar toch hebben de N.V.V.'ers bet Ier gespeeld dan daarvoor. Kort na de hervatting heeft. N.V.V. reeds succes. Uit een goeden aanval is het Dc Weerd die met en hard goed geplaatst schot den stand op 4—1 brengt. Een handshal veroorzaakt 'n vrije trap buiten het strafschopgebied, welke echter door Sepers slor dig wordt genomen. Een corner van Faus, hoewel „O, ja, ja! Niemand zou liever voor me kunnen zijn dan zij; maar ik mis Robin", zei ze, een bcetio bedroefd. „Weet je, we zijn altijd alles voor elkaar geweest." „Ja, maar, als je nu op een goeden dag eens trouwt of Robin?" Ann ging handig niet verder op het onderwerp in. „O, laten we op een dag als deze niet denken aan mogelijke rampen. Kijk!" Ze raakte zijn arm aan cn vestigde zijn aandacht op een meisje, dat ook de Roche d'Or-heuvel had beklommen om het uitzicht te genieten en nu naast hen stond, een ruikertje pas- geplukte wilde bloemen in haar hand. „Zijn die blauwe gentianen niet mooi?" Tony keek naar de paar felblauwe bloemen. die het meisje stevig vasthield. Ze had ver geloopen om ze te vinden en vond ze dus kostbaar. „Zou je er een paar willen hebben?" vroeg hij haastig. Ann knikte. „Is het niet wat laat in het iaar om zc nog lö vinden?" vroeg ze twijfelend. Het meisje met de bloemen, die dat hoorde, wend de zich met een vriendelijken glimlach tot haar. ,Er zijn er nog maar heel weinig." verklaarde ze. „Tk heb er overal naar gezocht. Maar misschien vindt u er daar nog wel een paar." Ze wees naar een verre helling. Tony's oogen volgden haar vinger. Toen keek hij Ann vragend aan. „Heb je zin in zoo'n lange wandeling?" vroeg hij. „Ik heb overal zin in, in deze lucht," verzekerde ze hem met overtuiging. Maar, zooals wel meer gebeurde, overtrof Anns wil haar lichamelijke kracht. De aangewezen helling was veel verder dan het eerst leek, en de weg was slecht, zooals Tonv zelf zei. Blauwe gentianen ble ken er weinig te zijn en tenslotte, nogal ontmoedigd door hun vruchteloos zoeken, bleef Ann stnan. „Ik geloof dat ik meer belangstelling voel voor thee dan voor blauwe gentianen, Tony." bekende ze. be rouwvol. „Het is erg slecht van me, dat. geef ik toe. Maar als ik zie. welken afstand we nog moeten af leggen voor we het hotel weer hereiken, dan heb ik werkelijk geen zin dien nog te vergrooten!" „Ik heb ie te ver laten loopen!" Tonv verweet zich' dit heftig. „Kom, ga in dezen kuil zitten en rust een heetje uit. voor we teruggaan. Ondertusschen zal ik nog een eindje verder gaan om te zien, of ik een gentiaan voor je kan vinden." Wordt vervolgd

Schager Courant | 1934 | | pagina 7